Почиствате ли гърдите си преди и след кърмене?

  • 3 608
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 162
Иглика, изборът си е твой разбира се, но в случай че не си прочела цялата тема ти цитирам мнението на Мери.

Не само, че не е нужно, но е и вредно миенето на гърдите повече от веднъж дневно. Кърмата има антибактериални свийства, отделно жлезите на Мотгомъри- малките пъпчици по ареолата, отделят секрет, който "смазва" (за да предпази от претриване)  и дезинфекцира зърното, а когато се мие майката, особено със сапун, отмива тези естествени секрети и изсушава кожата. Освен че може да се напукат зърната при изсушаването, когато нямат естествената защита която природата е отредила, са застрашени от инфекции и гъбички.
Един душ в денонощието и редовна смяна на бельото, са напълно достатъчна хигиена Peace

# 46
  • Мнения: 1 691
Измих ги специално веднъж - преди най-първото кърмене в болницата. Сега ги мия, когато взимам душ, при това гледам да не попада много-много сапун по тях. А, да - и след секс обикновено ги мия.

# 47
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Не Peace

# 48
# 49
  • Мнения: 888
И аз се миех преди кърмене през първия месец, но сега не Peace

# 50
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Не

# 51
  • Мнения: 2 567
Не. Мери е дала обяснение! Hug

# 52
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ами, не! Нали детенцето трябва да си изгради и антитела, не живеем в бункер или стерилна камера.

# 53
  • Мнения: 147
Миех ги и продължавам да ги мия преди кърмене с преварена вода, макар че не знам дали все още е нужно, предвид това, че бебо е вече на 5 месеца... Но за мен не е проблем, а и не се вманиачавам ако пропусна някой път  Wink. Не съм имала проблеми с изсушаване на кожата, слава Богу и смятам, че е добре да се измиват! Но ако го приемаш като бреме или допълнителна грижа и т.н. - недей. Ти решаваш  Hug

# 54
  • Мнения: 1 353
Почиствах ги само в самото начало когато Имаше опасност Али да получи гъбички в устата, т.е. ~ месец-месец и половина.

# 55
  • Мнения: 3 886
Почиствах ги само в самото начало когато Имаше опасност Али да получи гъбички в устата, т.е. ~ месец-месец и половина.
И аз така правех Peace

# 56
  • Мнения: 108
Не ги мия нито преди, нито след кърмене.

И аз така  Peace! Нямала съм и нямам никакви проблеми.

# 57
  • Мнения: 8 917
Преди кърмене винаги съм ги почиствала с вода

# 58
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Не се миех преди кърмене задължително. След кърмене още по- малко  Grinning

# 59
  • Мнения: 819
АБСОЛЮТНО НИКОГА НЕ СЪМ СЕ МИЛА...

Общи условия

Активация на акаунт