Кой ли рита в Юлското тумбаче - малко лъвче или сладко раче?

  • 11 402
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 17 592
Лекси, пробвай инхалация - сложи да ври вода с лайка, скрий се в 1 хавлия и дишай. И да не помогне, със сигурност няма да навреди. Обаче от време на време се вади, да дишаш по-нормален създух, че да не ти премалее нещо от горещото, де - бременна чувствителност... и най-добре бъди седнала по време на процедурата - да е повечко време.




И пак да питам - някой като е правил ремонт да е ползвал фирма за мебели от чам по поръчка? Моооля?...

# 256
  • Мнения: 4 300
Черешките са в Надежда:)
А между другото и във Фантастико бяха по около 3 лв, цените май във всичките им магазини са еднакви.

МДС, снимката е страхотна. Даже я показах на мъжа ми. А младежа пръстта ли си смуче?
Angela, ако имате място що не си я вземете кошарата? Със сигурност у вас ще е при по добри условия, а и няма гаранция, та да се притеснявате че ще изтече.
Лекси, аз като бях хремава единственото което ми отпушваше носа бяха памучета с настърган лук. Не е чак толкова гадно. Но щом нямаш и глас...не знам. Сиропа на Др. Тайс е хомеопатичен и напълно безвреден при бременни.
За изследванията- в началото на 9 месец се прави задължително цитонамазка/ микробиология ( не знам дали се поема от ЗК, говоря само от медицинска гледна точка), за да се лекува евентуално преди раждането. ПКК+урина ми правят горе долу през месец и половина- два, но може би е толкова рядко, защото да чукна на дърво резултатите ми са добри. Кумбс ( за мамите с отрицателен Рх ) се прави 3 пъти през бременността. В третия месец ми правиха СПИН и Васерман. Знам че " трайността " им е 6 месеца, но докторката ми каза че няма проблем и могат да ми ги направят като ме приемат за раждане.

Кати, не съм ползвала услугите на никой, но на Пиротска има доста такива магазини и знам че правят и по поръчка.

# 257
  • на пистата
  • Мнения: 5 857
[quote author=r0ksi link=topic=191944.msg4036349#msg4036349 date=11800816?

За изследванията- в началото на 9 месец се прави задължително цитонамазка/ микробиология ( не знам дали се поема от ЗК, говоря само от медицинска гледна точка), за да се лекува
[/quote]не на всякъде е задължително както вече писах.

# 258
  • Мнения: 4 300
Уточних че говоря от медицинска гледна точка. Това, какво прави здравното заведение, си е негова работа. Но гинекологът, който ти следи бременността или този при когото ще раждаш трябва да знае за тези резулттати, тъй като ако имаш проблем в голям процент от случаите се заразява и детето. Има много информация в нет-а по въпроса.

# 259
  • Мнения: 640
Деси, голям ти е сладурко Simple Smile
За изследванията - когато настъпи времето за болничния ми пуснаха втора микробиология. Мисля, че тя е абослютно задължителна за раждащите нормално, защото ако има бактерия бебо може да се зарази при излизане. Но пък за секцио не е. Вероятно на Лекси затова не са я пуснали. Също се прави и втори тест за Васерман и СПИН. Освен тях се пускат и нови кръв и урина, за да се види ако хемоглобина е започнал да пада или ако има албумин. Ако има някакви притеснения с кръвта и урината, се пускат още няколко пъти до раждане. Всички тези неща се поемат от здравната каса. А ако лекаря се прави на ударен с парцал, това вече е друга тема.
Лекси, аз покрай сенната хрема съм правила такива кризи, но чак до пълна загуба на гласа не съм стигала. В болница Вита има много добра УНГ лекарка. Прегледа и изследванията накуп не ми струваха повече от 25 лв (май и толкова дори нямаше). Та бих ти препоръчала да се отбиеш и да ти направят една микробиология на носоглътката.

# 260
  • София
  • Мнения: 3 414
За микробиологията,ако бях чела малко повече щях да я карам всеки месец да ми прави нищо че съм секцио-както знаете моята прословута инфекция,едно че при нормално ще заразя бебетата и другото преждевременното раждане.Това не го натрапвам на никой.
Почти привършва моя с боядисването,купих му една бира на майстора изиграх му танца на заека,разнежи се и даже почна да оглежда кухнята.Колко малко му трябва на човек Laughing

# 261
  • София
  • Мнения: 1 178
Здравейте!
За изследванията-аз във вторник като бях на ЖК и д-рката ми каза,че на този етап на бременността(9 лун.месец)задължително се правят СПИН и Васерман,а също ми пусна кръв и урина.Поемат се от ЗК.Иначе за цитонамазка или влаг.секрет нищо не каза  Rolling Eyes Но след като и аз ще съм секцио,може би заради това.
Mds,много е сладка снимката на Макси,май наистина си смуче пръстчето  Grinning
Лекси,не знам дали имаш и кашлица,но на мен от години много ми помага 1с.л мед,1с.л ракия и 1 с.л олио се загряват на котлона,докато се поизпари ракията и сместта се куса бавно с лъжичка.Малко е неприятно от олиото,но поне за мен ефектът е поразителен,страшно облекчава  Peace
На мен пък череши хич не ми се ядат,онзи ден с голям зор хапнах и 3-4 ягодки.Интересно,че цял живот съм мразела ябълки,а сега ям поне по една на ден.

# 262
  • София
  • Мнения: 17 592
Хахаха, какъв е този танц на заека, може пък да го пробвам...  Laughing Цял живот съм умирала да боядисвам - но сега, уви, не ми дават, та се налага и това друг да прави. При това колкото аз я обичам тази дейност, толкова миличкото я ненавижда... Направо подигравка с нас!

Благодаря за съвета за Пиротска - вчера бяхме там... Sad Имаше само ч работеща фирма, която приема поръчки. Но не са производители и си казаха хората, че не били добри Велинградските майстори, които използвали. Библиотеката направо ни казаха, че не могат да я направят. Пък гардеробите доста скъпички ще излезнат - като са само прекупвачи, как иначе... Та надявах се някой да знае производители на чамови мебели... или може би не? Sad  Cry Sad

# 263
  • sf
  • Мнения: 10 197
здрасти и от мен!
аз цяла сутрин създавам впечатление, че много работя, щото моя вчера се разфуча, че от две седмици ми е дал дребни задачки по вкъщи, а аз нищо не съм свършила. и понеже е напълно прав, се разработих , ама малко. добре че следобяд е на бал, та ще се кротна пред тв-то. ееееееееееех, пусти мързел  Joy

аз тази седмица ще ходя при нова докторка, та ще си искам микробиология, че ми е притеснено от инфекции

сложих си снимка в "Коремчета" , ама не се смейте много, моля  Praynig  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=121157

# 264
  • Мнения: 384
Хи-хи,Вики снимката ти ме развесели,от добро сърце се смея да знаеш!  PeaceЯвно това е роклята от индийския,трябва ти една кърпа на главата,по-големи халки-обици и си готова за африканска кралица.  Grinning Деси,снимката на бебо е върхът,даже имам чувството,че си приличат с баткото!А за капките като се консултирам с току-що родилите мами,всички ми казват че не откриват особени разлики между видовете такива.Гоца,браво за ремонта,айде после снимки на детската или на детското кътче да си направим!Относно микробиологията и инфекциите,мисля че нас много ни претупват в поликлийниката.Приятелката ми каза,че на всяка консултация я проверяват за инфекции със специална ръкавица,тя ходи в Щерев на консултации.Томасе,каза че се продават такива ръкавици,но и аз мисля че инфекциите са опасни и трябва да се наблюдават повече от водещите консултации.

# 265
  • Мнения: 4 300
Момичета, а утре в крайна сметка ще има ли групово ядене на цаца в парка Заимов?

# 266
  • sf
  • Мнения: 10 197
хехе, Яна, мерси!

ами аз съм за цацата! с две ръце тамън, ама казвайте и другите!

# 267
  • Мнения: 81
Здравейте и от мен,
Мдс, добре дошла, снимката в немско ли я правихте?(сигурно е имало дата, ама не погледнах)Много е сладка
Череши аз нещо не можах да си харесам - тук в Младост има всякакви - от 2 до 5 лв. - ама всичките са ми безвкусни, продавачите казаха, че било заради дъждовете newsm78
За ЖК и аз мисля, че ме претупват - аз си пускам кръв и урина и като им занеса резултатите те питат- ама нали не сте ги плащали - е, естествено ,че ги плащам без направление като са, а те - ами следващия път ни подсети да ти пуснем - аз ли трябва да ги подсещам се чудя при положение, че се водя двойно рискова бременна, при това си имам проблеми от началото , та и сега даже. При установяването на бременността ми взимаха микробиология, а като се регистрирах в настоящата ЖК ми пуснаха кръвни изследвания, но без СПИН, като питах защо - ами то било по желание  newsm78
А, пропуснах да кажа, че последния път акушерката не можа да намери тоновете на нито едно от бебетата, та дойде доктора да ги търси - но не правиха запис, а само ги чуха за 1-2 минути, не знам къде е проблема - май е в касата, че не написа просто и ясно кога какво трябва да й се прави на бременната като ходи на ЖК, за убиване са  #2gunfire
Та исках да кажа, че сама си организирам наблюдение - по-често ходене до Фемина (там откриха на едното бебе проблем, а не "моя" прехвален наблюдаващ), пускам си кръв и урина за подуването на краката и т.н., не съм особено доволна от тая ЖК,но няма време да се преориентирам другаде, надявам се, че в секциото ще се представят добре, поне за това ги хвалят

# 268
  • София
  • Мнения: 3 414
Танца на заека е правиш ушички с ръце и подскачаш лекичко само на пръсти после правиш лапички и пак подскачаш,а и най важното през цялото време пърхаш с мигли и гледаш жално!
Някоя от раждалите може ли да обесни за Тапата,като падне какво тече после имали болки други течове,характерните неща,след колко време следва раждането/индивидуално е това го знам/моля споделете?

# 269
  • sf
  • Мнения: 10 197
Цитат
Някоя от раждалите може ли да обесни за Тапата,като падне какво тече после имали болки други течове,характерните неща,след колко време следва раждането/индивидуално е това го знам/моля споделете?

ами аз преносвах вече 5 дни. станах една нощ да пишкам, а и яко ме болеше кръста. в тоалетната видях на бикините си едно слузесто розово-червеникаво нещо. не много, като супена лъжица. и в същото време яко ме наболва в кръста през няколко минути. за тапата се сетих, че е тя, а болките реших, че са контракциии и беж към болницата. там казаха- 5см разкритие и след 3 часа родих.
по принцип тапата може да падне и чак след дни да родиш. абе , вариации всякакви

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт