Кой ли рита в Юлското тумбаче - малко лъвче или сладко раче?

  • 11 391
  • 293
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 640
И аз си се панирам от време на време и то най-вече от мисълта за тая тапа. Дали ще разбера, че е тапата, а не някъкакво кървене и да хукна към болницата предварително. Притеснявам се, че като ида в болницата може да ми се изсмеят и да ме върнат.
Хич не се притеснявай за това, че ще те върнат. А иначе, че ще разбереш, че е тапата, ще разбереш. Разликата е, че тапата е кафеникава кръв примесена със слуз (при някои жени е само слуз без кръв), а ако е чиста кръв и особено ако е ярка, изобщо не се чуди какво е, а тичаш към болницата. Ако искаш се включи в групата, която ще отиде на училище в Тина Киркова (там и без да си се записала можеш да влезеш с тях). Обясняват много добре разликите и при какви условия да бързаш за болница, и при какви да се оправиш спокойно преди да се отпътиш натам.  Peace

# 286
  • Мнения: 1 098
На мен също ми започнаха притесненията и страховете относно раждането. Освен това от време на време ме обзема едно чувство, много е странно- все едно не се случва на мен. Немога да повярвам, че след окло 2 месеца- живот и здраве ще гушкам малкото си детенце. Днес като бяхме при свекърва ми и тя ми показваше какво е купила за него, все едно изведнъж осъзнах- леле, това е за моето бебе, ще имам бебе. Embarassed Може би е малко смешно, но... А и да не говорим, че вече усещам сериозно влиянието на хормоните. Мъжът ми се вижда в чудо. Онзи ден се разплаках за страхотна глупост, след две минути- нищо, а на сутрината го питах как е възможно предишният ден да съм се разстроила за такова маловажно нещо. А той милият само вдига рамене и все отговаря- хормони. Научил си е урока, но аз вечер като си чета книги за бременността и бебето, почти винаги го правя на глас и на него му е интересно. Та така си е научил за хормоните и ме оправдава за всичко Joy

# 287
  • USA
  • Мнения: 559
За микробиологията - тук се прави задължително между 35-37 седмица тест за стрептококи група Б (свободен превод  Wink). Тази бактерия се подвизава във влагалището и ректума. Ако се открие, на самото раждане се дават антибиотици със система, за да не се прехвърли бактерията на бебето. При планирано секцио това е излишно. Не знам какви са процедурите в България - сигурно си зависи от лекаря, но аз бих попитала все пак.

Бориана, и аз съм като теб. Тепърва започвам да се осъзнавам, че скоро ще имам бебе и ми е много странно. И то най вече, защото хората ме питат кога ще раждам, очаквайки че ще е съвсем скоро  Embarassed. Вчера бях на обиколка на болницата, където ще раждам и гледахме малките човечета - направо не мога да си представя, че и аз ще имам такова в обозримо бъдеще.

МДС, поздравления за новите покупки. Бебето е много сладичко и прилича на батко си.  Simple Smile

# 288
  • Sofia
  • Мнения: 559
Не знам да съм по-спокойна като ви чета или напротив #Crazy  защото аз трябва да ви успокоявам, а не да всявам смут в групичката   Crazy  нали ми е за втори път. Хайде да се включат и другите "колежки" на които им е второ раждане, че да ме успокоят и мен.   Embarassed

Winx  мерси, колко малко и трябва на една майка да бъде доволна - един комплимент за разбойниците ми и  Heart Eyes      Grinning
А иначе - да вляза все пак в ролята на по-опитна   bowuu  - това странно чувство се изпарява в момента на първата среща очи в очи на мама и бебе, но вие това сигурно си го предполагате. Аз само потвърждавам.

Моя син непрекъснато се чуди на всеки, който го пита за бебо, откъде знае, че ще имаме бебе. Много е сладък. Преди малко говори с баба си(свеки) и нея я пита - но откъде знаеш, че ще имаме бебе, ти всичко знаеш. Вчера се чуди на един приятел и той му вика  - ами знам, защото тати и мама ми казаха преди време, но то вече  без това си е очевидно.    Joy   Голяма ми е гордост, само ми гушка корема и си бърбори с Макси.   Heart Eyes

И на финала да се оплача - под спалните ни от обяд празнува абитуриентка - с чалга до дупка -  Cry   добре че Мати поне успя да заспи, мъжът ми и той няма да има проблеми със съня, само аз сигурно ще си будувам. Много мразя такива домашни изпълнения, нали затова има кръчми, барове, дискотеки...... и т.н.    #2gunfire

# 289
  • Мнения: 640
На мен ми е странно, че още не съм започнала с тези притеснения за самото раждане - болка, страх и т.н... Надявам се и при самото раждане да съм толкова хладнокръвна Simple Smile Предполагам, че ще боли, но пък щом толкова жени са го изтърпели, защо да се шашкам. И да ме е страх и да не ме е, пак трябва да излезе бебчето.
А за чалгата - при нас се изнесоха тези, дето правеха купоните и от едно известно време вече нямаме такива проблеми. Но пък преди това беше отврат. Почваха в 12 и продължаваха докато им свърши пиенето. И нито полиция помагаше, нито крясъците от съседите, защото пречеха не само на тези под и над тях..

# 290
  • Мнения: 140
Здравейте коремчета, вижте ме какъв съм кукумицин. В почивен ден се излюпих с кокошките.
Аз да ви се оплача пак се разболявам, страшно ме боли гърло Cry (
За раждането  и мен много ме е страх, но си спомням една реплика на баба ми по този повод " Е какво те е страх, то вярно че както е влязло, така няма да излезе, така че примири се"
Вчера и ние обикаляхме по магазините и пазарувахме и най- накрая се сдобихме с фотоапарат, сега ще кача снимки на дрешките, а по-късно ще сглобя и количката.

# 291
  • София
  • Мнения: 3 414
Здравейте!
Не ме е страх от раждането.Но пак да се оплача в петък имах някакво леко зацапване,доки каза спокойно,дали някой може без преглед гинокологичен да каже само чрез видеозона че има разкритие?Вики ми отговори за тапата ама чакам и другите минали по пътя да кажат.Извинявам се че все с такива неща ви занимавам ама нямам кой да питам,само мъжа и татко са Hug

# 292
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Може да се определи но зависи от видеозона и от лекаря.
А каква на цвят беше кръвта  newsm78 и щом е била мъничко ако е била алено червена не е толкова страшно, а ако е била ръждива това е просто стара кръв която сега излиза. Така ми обясни моя доктор. За притеснение е ако е около една шепа прясната кръв, приблизително като първите дни на мензиса. Дано нямаш поводи за притеснение, повече лежане обаче ти трябва.  Hug

# 293
  • Sofia
  • Мнения: 523
НОВА ТЕМА

аз ви чета и следя, но нещо съм в мързеливо настроерние и не ми се пише Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт