Кой ли рита в Юлското тумбаче - малко лъвче или сладко раче?

  • 11 404
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 300
Anna_m, мен така в началото ме пратиха за СПИН да се изследвам вХЕИ щото било безплатно ( отидох на ЖК при лекар, работещ със ЗК специално за да не си плащам изследванията). Аз обаче се бях подготвила с информация от сайта на Министерство на здравеопазването какво ми се полага. В крайна сметка казаха за направлението за СПИН да съм идела след 1 седмица. Теглих им една майна и на тях и на здравната каса и оттогава си ходя и си плащам. Немам нерви за тях, а отделно и понеже работех нямах и време.

# 271
Здравейте и от мен. Лекси аз около първи май бях хремава, ама и гърло ме болеше и си правих инхалации със смрадлика и лайка, помага ама е малко гадно над парата. А за падналия глас знам, че се пие калций и витамин С, но ако не си бременна. Ама сега по-добре не го пий това или питай гинеколога си ако до понеделник не ти е минало.
На мен микро биология ми направиха в началото заради серклажа, но от тогава никакви изследвания. На 08.06. съм на ЖК, ако до тогава не съм тръгнала да раждам, и мисля вече да си искам направление. Моята докторка излезе в отпуск и ме прехвърли на друга до като се върне, а тази е просто върхът. Чудя се как е завършила медицина? Нито обменната карта ми даде, нито изследвания ми пусна за да са готови ако нещо стане по-рано, а и едвам успя да ми напише болничния за 45 дни преди раждането. Голямо чудене се чуди какво да пише.
Деси снимката на бебчо е страхотна.
KatiABV на пазара на Красно село черешите са по 1,50-2 лева и не изглеждаха лошо. Чамови мебели продават също там в един магазин който е след кръстовището на Цар Борис ІІІ и Гоце Делчев по посока на гараж Земляне. Месля, че приемат поръчки и пише, че са троянско производство.

# 272
  • Мнения: 640
Ами то ако потърсите какво ви покрива здравната каса, повечето ще се направят на чукнати. Но пък за сметна на това са разлепили по всички поликниники и болници едни листове как лекарите не получавали почти нищо, как тези пари от касата за нищо не стигали, как едва ли не пациентите освен, че ни удържат парички държавата, трябва да  плащаме по сума пари за един преглед... и още куп такива неща. Само не знам ако са толкова зле, защо не се оплачат където трябва (имам предвид МЗ), а са ги разлепили из здравните заведения тези неща. Какво очакват от нас? Надали, че ще платим 25 лв на преглед при джипи-то, при условие, че вече за този преглед са ни спрели парите или нещо такова.
А иначе и платената ЖК на Шейново е била нещо ужасно. Не стига, че още в началото ти спират едни 300 лв, ами после някаква акушерка с болни амбиции карала бременните да се чувстват едва ли не виновни за това, че са бременни и са опрели до нейната помощ. Щом братовчедката, дето почти за нищо не й пука в един момент й беше писнало и искаше да се маха от там...

# 273
  • София
  • Мнения: 153
И аз мога само да се оплаквам от ЖК по здравната каса, то и докторката ми се оказа ужасна. Като се опарих от "консултациите" и спрях да я питам за каквото и да е, накрая като бях в 7ми месец без да каже нищо си излезе в дълъг отпуск, без да ме насочи към друг доктор, само акушерката ми издаде болничния и ми даде обменна карта и приключих с тях. Нямах нерви да се разправям, сигурна съм, че са си теглили пари от касата за моето наблюдение, дори и сега като пиша им се ядосвам, така че спирам. Няма да си тормозя бебето с отрицателни емоции.

Деси много е реална снимката, малкия е голям сладур!

# 274
  • Мнения: 63
Здравейте. Лекси защо не пробваш с хомеопатия? Аз имах същия проблем, но мен ме болеше адски много гърлото. Взимах Хомеожен 9, Оксилококцинум... (не съм сигурна дали така беше) и сироп за гърло пак хомеопатичен.

# 275
  • Sofia
  • Мнения: 559
Тя темата за ЖК е безкрайна, въпреки че моята докторка там е добра, за микробиологията аз съм си виновна, защото си мълча. Абе ние сме си най-заинтересовани и трябва да внимаваме, това е ясно. В бг нали знаете че няма здравеопазване. Но по-добре да спра.

Снимки на част от покупките ми има вече качени  

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=136318

втората половина са стари покупки, но исках да ги събера на едно място.

За снимката от вторник вечерта е, съвсем пресничка, имам и филмчета, но няма къде да ви ги кача.

# 276
  • Мнения: 640
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=192761.0
Докато се оплакваме от българското здравеопазване, вижте какво се случва и в Англия. Направо се възмутих. А сестра ми откакто е заминала в Англия постоянно реве от зъб (оказа се, че привидно здрав зъб започнал да я боли и проблема тръгвал от корена). На няколко пъти стига до стоматолог, като естествено предлага да си заплати, обаче... до ден днешен на зъба не е направено нищо. Само я връщат и й изписват антибиотици.
Деси, дрехите са страхотни. А кецовете от зелените комплекти... направо почвам да издирвам подобни неща Simple Smile

# 277
  • Мнения: 984
И аз мога само да се оплаквам от ЖК по здравната каса,
И аз така. Отидох да си кажа че съм  бременна и ми дадоха направление. После аз си бях харесала лекарка която не работи със здравна каса, но самата тя като ми даваше изследвания ми каза че мога да си говоря с личната лекарка и тя да ми даде направление и да не ги плащам. След два часа чакане при кихащи и подсмърчащи сестрата ми каза "ние ти дадохме направление, от нас толкова". После отидох при гинеколожката в същото здравно заведение и след още близо 2 часа се видях с нея и разказах каква е ситуацята, но тя каза че не е съгласна да се следя на две места, или само при нея, или при докторицата която съм си избрала. В същото време сподели че докторката ми е много добър специалист и е добър избор.
И така след като си заубих половин работен ден /в компания на грипави хора/ им теглих една и си плащам като поп.
А освен всичко друго изследванията които си направих в същото здравно заведение /срещу заплащане/ бяха неверни и само ме стреснаха. И вече ходя в Тина Киркова и за изследванията дори. Мога да кажа че там са много внимателни и вежливи. Дори мъжо като го изследваха за кръвна група направиха всичко възможно да не припадне и после лелята беше по бяла и притеснена от него.
Уф мога още 3 страници да изпиша и да се ядосвам, но нищо няма да се промени. Можем само да се надяваме, че няма да се разболяваме сериозно, защото иначе кучета ни яли.
Хем ни оставят без пари докато благоволят да изплатят болничните, а и самото отношение е отвратително.

# 278
  • Мнения: 63
mds, нещата са много красивиги, особено дрешките с мечо Пух. Би ли споделила от кой магазин си ги купила

Последна редакция: пт, 25 май 2007, 17:54 от kem

# 279
  • Мнения: 984
mds пркрасни са покупките  Hug
Веднага ми оправиха настроението след темата за здравна каса и т.н.
Малкия със здраве да си ги носи   bouquet

# 280
  • София
  • Мнения: 153
Страшно сладки дрешки, със здраве да си ги носи мъника Simple Smile

# 281
  • Мнения: 1 098
Здравейте, на мен също още не са ми пуснали микробиология. Аз си мислех, че това ще го направят малко преди термина. А СПИН и Васерман ми направиха в 3- ти месец, аз съм с абонамент към Тина Киркова.
МДС, страхотни дрешки Peace Мен също много ме зарадваха, носят едно такова супер готино чувство. Peace
Днес племеницата ми имаше бал и сега се прибрахме. Напоследък се уморявам мн лесно, дори само от емоции Sad

# 282
  • Мнения: 640
За утре за цацата - аз съм ЗА, стига да не вали, че нещо много ми е кофти като излизам и ме понавали порядъчно. Въпроса е обаче колко останахме в София Simple Smile
Боряна, на мен също ми пуснаха изследване в началото на бременността, но знам, че се пуска и в края още едно (и ми пуснаха де).
Да се похваля - и другата ми приятелка роди Simple Smile От групата ни бременеещи останахме аз и кумата ми Simple Smile

# 283
  • Sofia
  • Мнения: 559
Радвам се че са ви харесали дрешките, аз докато ги снимах се чудих, че към гащеризончетата има блузки и трябват някакви гащички за да не се набират. Ако изобщо ме разбрахте какво искам да кажа. Трябва да проверят какво продават, че аз съм почитател на бодитата и не се бях замисляла досега. kem имах пътуване до германия, там пазарих.

Утре за кое време е запланувана срещата и кои се очертаваме желаещи? Аз предполагам ще се включа.

borianna значи не съм сама с тази гадна микробиология. Иначе останалите изследвания и на мен са ми правени. А на вратата на ЖК има списък с полагащите се прегледи и изследвания на всяка бременна. Та сега е време за втора микробиология, а аз първа нямам, затова се замислих.

Renie78 хайде пак честито.      bouquet   на мама и бебо от нас.
Момичета да не плаша тези, на които им е за първи път, но мен вече ме хваща страх за раждането без да има причина. Но като се разделяхме със сестра ми,а и всички останали, и като почна вече да слушам едни пожелания за раждането и ми се свива корема.  Sick  Лошо. Ама да не ви паникьосвам.   Hug

# 284
И аз си се панирам от време на време и то най-вече от мисълта за тая тапа. Дали ще разбера, че е тапата, а не някъкакво кървене и да хукна към болницата предварително. Притеснявам се, че като ида в болницата може да ми се изсмеят и да ме върнат.
А за утре на мен ще ми идват гости, родителите ми от Плевен. Та мисля да идем с майка ми да напазаруваме някои неща за бебка, че направо ме е срам като гледам вие какви хубави неща сте купили. Аз само 4 лигавника, които не се знае дали ще ми трябват в началото и едно одеалце съм купила. Те ще докарат количката и доста дрешки от племеничката, та като ги прегледам кое ще ми върши работа ще ги замъкна на пазар да купим и други дрешки. А останалите по-едри неща ще ги купуваме с мъжа ми през седмицата или по-скоро като успея да го навия да ходи с мен по магазините. Той хич не обича да се шляе безцелно и чака аз да ги харесам и да го заведа в конкретния магазин за конкретно нещо. А аз може с часове да обикалям и да разглеждам.

Общи условия

Активация на акаунт