За децата

  • 5 908
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 921
Гледахте ли предаването по ББТ?

Lavender , гледах предаването, но поне на мен ми се стори, че темата за ДБМ бе претрупана набързо. Водещата непрекъснато прекъсваше гостите, с оглед да се вмести във времето. Темите прескачаха една в друга. Защо трябваше в едно предаване да има две теми за дискусия при това ограничено време?  Явно бе, че желаещи да се включат по темата за децата в домовете бяха доста. Абе, според мен най-добре да има отделно предаване само за инициативата на ДБМ.  Но и това е успех - поне хората ще разберат, че изобщо има такова движение, що е то и има ли почва у нас!? Laughing Laughing Laughing
Браво, на вас!!!   bouquet Надявам се в най-скоро време ДБМ да добие национален статут, а защо не и сила на полит. партия, така че в него да се вслушват и тези, които коват законите. Дано последователите ви да се множат в геометрична прогресия. Аз лично се включвам в групата от Бургас.

# 16
  • Мнения: 1 843
Аз не можах да гледам предаването, защото като труженик със свободна професия, по това време бях на работа (превеждах, вие какво си помислихте, ааа?). Но пък видях това, което ме вълнува наживо!

Ако трябва да бъде честна, спомням си преди години, в един сутрешен блок даваха две момичета и водещите разказваха как тези жени, нямащи нищо общо с партии, организации, имащи свои биологични деца, ходят по Домовете и носят както материални дарения, така и малко радост за децата. Наострих ухо, защото темата ме вълнува отдавна, но така си и остана без да задълбоча нещата, защото навремето още живеех извън България. Но спомена ми остана...и въпреки, че минаха години, знам че една от двете млади дами, беше lavenderWink
Страхотно ме впечатлиха, спомням си, че ми настръхнаха космите по крайниците!

Нямам думи за това, което правят и за това, с което са се наели!
Сигурна съм, че това няма да остане нечуто е невидяно.

Обаче и те душа носят. Та...знам, знам, че не можем всички така. Рекох, че можем да насмогнем с количество, обаче. Разбира се, всичко е на добра воля, който не се чувства в състояние да се справи, нищо, но знам, че има много други, които могат, но не знаят как, кога, къде.

За емоционалната страна не въпроса, не мога да ви лъжа или да си кривя душата. Не е лесно да нагушкаш малчуганите, а после да им откъснеш ръчичките и да си тръгнеш сякаш нищо не се е случило. Помни се и се преживява.
Все пак, веселите пламъчета в очите им си струват малко безсъние...

# 17
  • Враца
  • Мнения: 5 205
Замислихте ме  Simple Smile
отдвам с приятелка коментираме темата, макар и двете да не сме врачанки Laughing Laughing, пуснах тема в отчетни да видим ще има ли заинтригувани Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 715
От вчера пиша, трия, пак пиша и пак трия, защото хем искам да се включа, хем не се чувствам психически готова и се спирам.
Имам малък опит в такива посещения и определено ми се отразиха много зле, затова и опитът ми си остана малък, обаче ми се иска да участвам в тези посещения, така че ме бройте и мен, пък после ще го мисля.

# 19
  • sofia
  • Мнения: 7 477
От вчера пиша, трия, пак пиша и пак трия, защото хем искам да се включа, хем не се чувствам психически готова и се спирам.
Имам малък опит в такива посещения и определено ми се отразиха много зле, затова и опитът ми си остана малък, обаче ми се иска да участвам в тези посещения, така че ме бройте и мен, пък после ще го мисля.

добре де,искате ли да дойдете с мен тази седмица HugПлануваме (но незнам то4но колко ще сме) до Перник при бебетата и при тинейджърите в Доганово.Съответно 4етвътък и петък Wink Обиконовенно тръгваме около 10.00........Ако се съберем пове4е от 5 ще ни трябва и втора кола newsm78В Перник няма да направят проблем за здравните книжки,но молбата ми е да сте здрави PraynigАз ще звънна утре да проверя дали и те са здрави и наистина да отидем в 4етвъртък.Аз ще ходя,така 4е Hug
Доганово е близо и ще стане голям купун с децата Mr. Green

# 20
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
tanya_75 - предполагам, че sna, вчера за теб намекна /нищо че не каза никакво име  Wink/
Тази седмица докрая или в началото на другата планираме ходене до СУПЗ - с.Бата .... а до края на месеца или началото на следващия, обмисляме поредното дарение за Дома в Средец ...
Ако имаш възможност и най-вече желание да дойдеш или най-вече да участваш - заповядай  Hug

Предложението е отправено и към всички останали от Бургаски регион  Hug


wa_wa
- посети някой Дом, когато наистина донякъде се чувстваш психически и емоционално готова  Peace Трудно е първите няколко пъти, след това човек се "пристрастява" да помага  Wink
Ако това може да ти помогне, разгледай нещата от тази страна: има още много други хора, които приемат нещата мнооооого емоционално и не могат да си представят да посетят Дом или го решават след първото посещение, че емоционално им коства мнооого /свекър ми е един от тези втората група хора/, но ако повечето хора са настроени по този начин, то тогава няма да има почти никой  Sad, който да ходи по Домовете и да нагушка поне за мъничко дечицата  Cry .... и те ще си останат напълно забравени от Бога  smile3518 .... Вярно, че човек почне ли няма връщане назад  Blush, но само помисли това може да е единствения празник, на което това детенце да получи личен подарък, това може би е единствения път, когато някой идва и си играе или гушка конкретно него, всичко това може да бъде стимул и да даде тласък в неговия живот .... Не е ли това мнооого миличко за душата и най-вече мнооого стимулиращо за всички нас  Hug
Съжалявам за оффа  Wink , но ме обзе музата  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 921
......
tanya_75 - предполагам, че sna, вчера за теб намекна /нищо че не каза никакво име  Wink/

Тъй като вече съм разкрита Mr. Green, няма смисъл да се крия! Радвам се, че ще включа в тази инициативаи и се надявам да успея да напрява поне 1 дете малко по-щастливо с присъствието и помощта си. lucyl30 , моля те да ми пишеш на лични какво ще е необходимо за посещението ви в с.Бата и с какво мога да бъда полезна.
Хайде, мили мами, да помогнем тези домове да бъдат озарени от усмивките на децата в тях!!!! Hug

# 22
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Люси,моми4ета  bouquet

искам само да ви кажа,4е който където  и да отиде ще дари само радост на децата.Няма зна4ение дали ще е с нас от ДБМ,дали с Люси и моми4етата в Бургас,дали с някоя друга организация,или сам като доброволец.Просто няма никакво зна4ение това Twisted EvilДЕцата си искат своето и факта,4е го има подфорума за взаимопощ озна4ава,4е децата имат нужда от такива като нас.

За това се радвам,4е има такава тема и можем да си обсъждаме и координираме тези неща.В Бг има много  деца ,които се нуждаят от хора като нас и вас,някои просто да им дава ласки Hug
Ако някой има въпроси да пита каквото го интересува за регулярните посещения,които се организират в Сф,Пловдив,Пазарджик,Горна,Кюстендил,Видин .
Люската е си е на вътре за Бургас  bouquet

при мен 4етвъртък за Перник отпада Sad,но 4акам децата от ДРен да ги водим по лекари и ще трябва да съм тук Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 715
Аз тъкмо ти писах на лични, но да допълня, че освен в София мога да се включа и в посещенията в домове в радиус от 60-80 км от София, с кола сме, шофьорът за момента е само половинчото. В преговори съм с него да участва в посещенията и срещите с децата, не само да шофира, но това е тежка задача. Дано да успея, мисля, че ще му е полезно.

# 24
  • Мнения: 1 843
Ами, понеже днес писах някакви лични за да се отчета, пък гръмна компота, пък после се зарих в книги, документи...ще се отчитам тук.

Вчера нищо не стана с подстригването на децата.
Бях се договорила с лекарката, но тя май не е съгласувала с Лихарска, нейсе.
Единствения удобен момент е през седмицата, сутрин. Домъчня ми, защото големи еквилибристики направих за да ида, но после ми мина, защото му хвърлихме голяма игра с децата.
Ирина се прави на кака и ги учи да не се хапят като кученца, защото са дечица!  Laughing (на мама репликите...)
И тя намаза - Лихарска я пусна в стаята с басейна с топки и детето откачи от кеф!
Домъчня й, че не можем да вземем децата с нас...и те се натъжиха, затова сме обещали бонбони, солети и гушки следващия път.

Ние сме в последни напъни, но какви пък, сякаш всички надушват, че отивам малко на почивка и стана страшно!
Тъй, че се ставаме налични едва след 22 юни.

# 25
  • sofia
  • Мнения: 7 477
ох Пете,на моменти са много трудни в бебешките домове Twisted EvilСори,4е така е станало.Кви уговорки бяха за камерата на ББТ ако знаеш,не е истина CloseКазала ти е сутрин щото след 12.00 спят и не става наистина Wink

нищо де,поне Иринка поиграла Hug

# 26
  • Мнения: 526
Боже направо ме разплакахте. Имам желание да посет определен дом в Ямбол и да занеса някои и грачки и дрешки, но не знам дали ще ме пуснат вътре. Как да установя връзка с Директорката, просто от там ми е детето и искам да помогна на децата. Мисля че доста ще е травмиращо защото минах 2002г по този път но с божията помощ ще се справя. Пожелайте ми успех.

# 27
  • Мнения: 1 843
lavender, не е заради спането, ние и без това отидохме след 15, 30.
Нямат жени, в намален състав са следобяд, а къпането на децата е проблемно. Аз обаче съм инат, стига да сме повече и управата да е съгласна, защо да не си ги изкъпем ние?
Аз вече имам опит с дете, което не искаше да види вода и пищеше като заклано, а сега не можем да я изкараме от банята. Сакън, ако реша да пропусна вечерния душ...

За жалост, вече нещата отиват към края на юли, ако рунясват дотогава и все пак някой не ги подстриже, ще го мислим.

# 28
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Боже направо ме разплакахте. Имам желание да посет определен дом в Ямбол и да занеса някои и грачки и дрешки, но не знам дали ще ме пуснат вътре. Как да установя връзка с Директорката, просто от там ми е детето и искам да помогна на децата. Мисля че доста ще е травмиращо защото минах 2002г по този път но с божията помощ ще се справя. Пожелайте ми успех.

ще ти пусна бележка по-късно  bouquet 

# 29
  • sofia
  • Мнения: 7 477
lavender, не е заради спането, ние и без това отидохме след 15, 30.
Нямат жени, в намален състав са следобяд, а къпането на децата е проблемно. Аз обаче съм инат, стига да сме повече и управата да е съгласна, защо да не си ги изкъпем ние?
Аз вече имам опит с дете, което не искаше да види вода и пищеше като заклано, а сега не можем да я изкараме от банята. Сакън, ако реша да пропусна вечерния душ...

За жалост, вече нещата отиват към края на юли, ако рунясват дотогава и все пак някой не ги подстриже, ще го мислим.

да,проблема с персонала Close

дръж ме в те4ение.Нези би ти помогнала PeaceЩо не й пуснеш ли4но Wink

Общи условия

Активация на акаунт