За децата

  • 5 907
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 843
Защото до 22 юли ме няма... Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 2 210
Здравейте смели момичета!  bouquet
Контактувам си с ДарЗаМен, видях темата...
Имам конкретно предложение Wink
Уредих другата седмица-на 12.07. да заведем децата от домН 7 в зоопарка. Ще трябват 5-6-7 "доброволци" Simple Smile, всеки да хване за ръчичка по две деца, да им показва и разказва за животните.
ако има желаещи- моля пишете тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=165884.0
Възхищавам ви се! Heart Eyes

# 32
  • sofia
  • Мнения: 7 477
вижте нещо,ако решите можете да подкрепите това загрижено май4е Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205675.0

# 33
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ходя за съжаление рядко,на годината веднъж във един от по-горе изброените домове.
По-стечение на обстоятелствата и двете ми дечица са от едни и същи дом.
Ходим всички заедно. GrinningСъвсем наскоро пак всички заедно посетихме въпросният дом.
Психически се разстройвам,защото искам да си взема у дома всички дечица но се държа,научих се да подтискам емоциите си.
Дечицата бяха нагушкани от мен и Преслава(като майка си и тя е любвеобилна)а бати Боби им раздаваше с радост играчките,които бяхме занесли.
Иван пък се радваше на едно детенце,което се беше спотаило във къщичката.

За съжаление,нямам възможността често да посещавам такива домове.Трудно ми е със децата да тръгна накъдето и да е,но въпреки,че го правя в година веднъж,съм щастлива,че малко или много сме дали частица любов на тези деца.
Надявам се по нататък,нещата да се наредят и да можем по-чеситчко да посещаваме дечицата във домовете,имаме си двама малки помошници,които с удоволствие се включват да помагат с игри и прегръдки.
 

# 34
  • на път
  • Мнения: 2 804
Здравейте мили мами   bouquet. Ние също сме решили да посетим дома от който взехме нашето детенце, да му разкажем за това и покажем досегашния му дом, да занесем нещо на децата, да ги нагушкаме и си поиграем с тях (разбира се след одобрението на директорката за това ни посещение). Таткото се притеснява да не се разстрои наш Мартин - страда милият болезнено при всяка раздяла. Не ще да ходи на градина, при баби и пр. В Арена винаги има дежурен родител на входа на детския кът, който той не изпуска от поглед. Разбира се ходи навсякъде където трябва. Прочетох в разни книжки, че тази "тревожност от раздялата" била характерна за осиновените деца, само никъде не пише кога ще изчезне ...
Има ли някой личен опит със същия проблем моля?

# 35
  • Мнения: 4 195
дойде време да пиша и тук, само искам да споделя, че много искам живота да ми позволи някога да стана една от вас - да взема дете от дом, дано някога успея да се преборя. Имам свое дете, но имам и още в пъти повече деца. От 2 години, благодарение на едни изключителни жени, имам възможността, да бъда с децата растящи  домове, да съм им приятел, да се боря за тях, да им помагам, и вярвайте ми, получавам в пъти повече от това, което давам. Магията на това, да идеш някъде, и 50 деца да ти се радват, да те познават, да споделят с теб, да разчитат, че ти пак ще дойдеш, че няма да ги забравиш, и че с каквото можеш ще им помогнеш, да поговориш с тях като с равни, да се поинтересуваш какви мечти имат ( обикновено никакви:(, представете си как се живее без мечти)........това е нещо, което само децата могат да ни дадат, а представете си в какво количество е, когато децата са много.
В началото, просто занесох вещи за децата - на първата акция в която се включих, после дойде и първото посещение.....и знаех, че няма да спра, никога , ще се боря както и когото мога не само да ги виждам, а и да променим заедно живота им - това са 18 000 деца, 18 000 невинни същества, които ЗАСЛУЖАВАТ ВСИЧКО ОНОВА, КОЕТО ИМА МОЕТО ДЕТЕ, НАЛИ ТАКА?
Знаете ли кое ми се иска най - много, кога това, което правим ще има ефект - когато успеем да пробием и да променим закона за тези деца, когато успеем да им осигурим сигурен път към намиране на истински мама и тате....за съжаление ще отнеме адски много време, още адски много деца ще дойдат, още адски много деца, ще имат нужда от нас, и ние нямаме право да им откажем вниманието, обичта и грижите си, защото сме майки - по сърце, всички сме майки, и не бива да забравяме, всяка вечер приспивайки децата си, че някъде има 18 000 деца, повечето от които не само че няма кой да приспи,но и нямат елементарни човешки условия за живот, отношение като към личности, ласка, добра дум и елементарна грижа. ТОВА НЕ БИВА ДА ЗАБРАВЯМЕ
и независимо дали от името на ДБМ, независимо дали с на, или по единично, или под друга форма, аз наистина ви призовавам - нека бъдем до тези деца, винаги, когато имаме възможност, нека им покажем, че майките на БЪЛГАРИЯ, същите, които заслужават и те да имат се гризажт за тях и ги обичат.
Аз също съм насреща всеки път когато ходя при децата, някой от вас да идва с мен. Самата аз лично, посещавам по - често децата от дома в гр. Трън, той е едно от много трудните места за посещение, шока от видяното там за мен лично остави огромни последици, които обаче, ме амбицираха да ходя все по - често и все по - упорито да се боря, за доброто на тези деца  ::  bouquet

# 36
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
дойде време да пиша и тук, само искам да споделя, че много искам живота да ми позволи някога да стана една от вас - да взема дете от дом, дано някога успея да се преборя. Имам свое дете, но имам и още в пъти повече деца. От 2 години, благодарение на едни изключителни жени, имам възможността, да бъда с децата растящи  домове, да съм им приятел, да се боря за тях, да им помагам, и вярвайте ми, получавам в пъти повече от това, което давам. Магията на това, да идеш някъде, и 50 деца да ти се радват, да те познават, да споделят с теб, да разчитат, че ти пак ще дойдеш, че няма да ги забравиш, и че с каквото можеш ще им помогнеш, да поговориш с тях като с равни, да се поинтересуваш какви мечти имат ( обикновено никакви:(, представете си как се живее без мечти)........това е нещо, което само децата могат да ни дадат, а представете си в какво количество е, когато децата са много.
В началото, просто занесох вещи за децата - на първата акция в която се включих, после дойде и първото посещение.....и знаех, че няма да спра, никога , ще се боря както и когото мога не само да ги виждам, а и да променим заедно живота им - това са 18 000 деца, 18 000 невинни същества, които ЗАСЛУЖАВАТ ВСИЧКО ОНОВА, КОЕТО ИМА МОЕТО ДЕТЕ, НАЛИ ТАКА?
Знаете ли кое ми се иска най - много, кога това, което правим ще има ефект - когато успеем да пробием и да променим закона за тези деца, когато успеем да им осигурим сигурен път към намиране на истински мама и тате....за съжаление ще отнеме адски много време, още адски много деца ще дойдат, още адски много деца, ще имат нужда от нас, и ние нямаме право да им откажем вниманието, обичта и грижите си, защото сме майки - по сърце, всички сме майки, и не бива да забравяме, всяка вечер приспивайки децата си, че някъде има 18 000 деца, повечето от които не само че няма кой да приспи,но и нямат елементарни човешки условия за живот, отношение като към личности, ласка, добра дум и елементарна грижа. ТОВА НЕ БИВА ДА ЗАБРАВЯМЕ
и независимо дали от името на ДБМ, независимо дали с на, или по единично, или под друга форма, аз наистина ви призовавам - нека бъдем до тези деца, винаги, когато имаме възможност, нека им покажем, че майките на БЪЛГАРИЯ, същите, които заслужават и те да имат се гризажт за тях и ги обичат.
Аз също съм насреща всеки път когато ходя при децата, някой от вас да идва с мен. Самата аз лично, посещавам по - често децата от дома в гр. Трън, той е едно от много трудните места за посещение, шока от видяното там за мен лично остави огромни последици, които обаче, ме амбицираха да ходя все по - често и все по - упорито да се боря, за доброто на тези деца  ::  bouquet
Чут Чут,виртуална прегръдка от мен за теб и  за всички останали. Hug
Четох написаното от теб, и плаках......Успя да ме разчувстваш.....
Давам обещание,че винаги,когато имам възможност,ще посещавам малка част от тези деца,ще се опитам да бъда до тях и да им помагам с каквото мога.  bouquet

# 37
  • Мнения: 1 843
Тази тема "поспа" достатъчно.
Време й е да я събудим.

# 38
  • Мнения: 677

права си,трябва ние да се събудиме.
Живота ни много бързо всеки ден минава в домашните проблеми и емоции и дори минавайки ни мисълта да отидем в някои дом остава неосъществена.
Говорихме си със старшата и тъкмо да ходим в нашия дом и Цецко ми поднесе изненада и нон стоп 3 слънчеви дни в къщи.
Надявам се да мога да отида скоро.За другите домове по провинцията няма как,ако някой не ме организира и вземе с возило.

Общи условия

Активация на акаунт