Мързеливи ли сте?

  • 6 952
  • 96
  •   1
Отговори
# 75
Доста често-за съжаление!

# 76
  • Мнения: X
Доста често-за съжаление!

Mr. Green Потвърждавам Laughing
Аз съм на моменти - мога да съм като хала и като сънливец - според зависи кой от двата ми предобладаващи темперамента ме е подхванал Flutter

# 77
  • Мнения: 1 207
Да и мъжа ми ми го казва. Blush

# 78
  • Мнения: 2 336
Да и мъжа ми ми го казва. Blush
Те повечето мъже така викат, за да прикрият техния мързел.
Нали знаете - нападението е най - добрата защита.

# 79
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Мързи ме, много ме мързи, обаче мразя мръсно и неизмито, и някакси надделявам над мързела си!

# 80
  • Мнения: 1 951
Писах вчера в една друга тема:

Дева съм. Прането го сортирам - на детето отделно; през ден пускам прахосмукачка; непрекъснато вървя и подреждам  #Crazy; банята и тоалетните мия всяка седмица; мушама не ползвам; леглото си оправям всяка сутрин (и още n-пъти на ден, ако го разбута някой); мия чинии след всяко хранене, а прозорци всеки месец...но чаршафа няма да си бродирам Crossing Arms
Да добавя - готвя всеки ден.
Луда съм сигурно  Crazy
Иначе много ме мързи и хич не ми се вършат тия неща. НО невероятно много се дразня да ми е мръсно, разхвърляно или да ми е пълна мивката. Не издържам и домакинствам  ooooh!

Леле, Bybi,  и аз съм абсолютно същата. И съм Дева.  Crazy

# 81
  • Мнения: 1 817
Според половинката съм много мърлява и мързелива  Laughing !
Прах бърша 1-2 път седмично, подреждам 1-2 пъти седмично цялата къща. Пера всички дрехи, мия банята 1-2 пъти седмично.
Неговите задължения са да подрежда и отподрежда миялната, и да мие пода.
Щом пропусна да направя някое от задълженията ми, веднага ми се чете конско! Crazy

# 82
  • София
  • Мнения: 44 174
ммм мързи ме и още как особенно в жегите....

а като бях бременна само чистех като откачена по цял ден...сега трудно се накарвам да пусна прахусмокачката даже...за готвене да не говоря...побърква ме...

# 83
ами нормална съм нито съм мързел,нито се престаравам да чистя нон-стоп.

# 84
  • София
  • Мнения: 971
Като се замисля, така зададен въпроса може да се разбере и много по-общо. Спозвате ли си стриктно работното време или предпочитате да останете да си доработите, но да се свършите работата например?

Аз предпочитам да остана, но да знам че съм направила нещо както трябва. Ето и сега съм на работа - а е събота

# 85
  • Мнения: 388
Писах вчера в една друга тема:

Дева съм. Прането го сортирам - на детето отделно; през ден пускам прахосмукачка; непрекъснато вървя и подреждам  #Crazy; банята и тоалетните мия всяка седмица; мушама не ползвам; леглото си оправям всяка сутрин (и още n-пъти на ден, ако го разбута някой); мия чинии след всяко хранене, а прозорци всеки месец...но чаршафа няма да си бродирам Crossing Arms
Да добавя - готвя всеки ден.
Луда съм сигурно  Crazy
Иначе много ме мързи и хич не ми се вършат тия неща. НО невероятно много се дразня да ми е мръсно, разхвърляно или да ми е пълна мивката. Не издържам и домакинствам  ooooh!

Леле, Bybi,  и аз съм абсолютно същата. И съм Дева.  Crazy
Освен това,всеки ден бърша прах,не търпя не изгладени дрехи.Ако одида на гости и забележа,че е разхвърляно или мръсно,като се прибера излъсквам цялата къща.Понякога се уморявам от това,че си създавам сама работа,но не ме мързи.И аз съм дева.

# 86
  • София
  • Мнения: 109
Аз имах голям проблем - като беше мръсно и имаше чинии изпадах в паника и не мирясвах докато не очистя всичко. Обаче мъжо почти ме излекува като се стараеше да цапа постоянно и възможно най-много; сега мога да оставя всичко е така на произвола на съдбата, докато пак не ме удари съчмата - понякога все още имам такива пристъпи  Simple Smile
И аз се превъзпитах.
Сега от време на време имам пак някакви проблясъци, но са по-рядко.
Ами цял ден чистя, подреждам, а мъжо ми никакво уважение към моите усилия даже като му се скарам или ако го карам нещо да се хванем хубаво да подредим и изчистим, ме обявява че съм маниячка на тема чистота и че съм се побъркала и какво ми пукало от хората. Та затова реших, че не съм си намерила здравето и нервите на пътя и сега гледам да не се тормозя за глупости.
Не бих казала, че съм мързелива просто открих, че с моят мъж къщата оправена няма да ми бъде и това е. Ама то и с друг мъж, гаранция няма. Като отиде някъде командировка си оправям, за да ми е приятно на мен и така, но вече свикнах, че къщата ще е с краката нагоре, което не знам дали е добре или зле.

А за работата обичам да ми е свършена добре. Обикновено никой шеф няма да ти каже, че си се побъркал, защото исакш да са ти наред нещата.

# 87
  • Мнения: 4 300
Не съм мързелива по принцип. Което не значи че се вманиачавам на тема чистота, подреденост, домакинстване. В общи линии не готвя, но не защото ме мързи, а защото не смятам че е нужно. По същия начин не пера на ръка - защо след като пералнята го прави много по добре от мен? Това не е мързел, а въпрос на приоритети. Или поне така е в моите очи Mr. Green

# 88
  • Мнения: 14 495
по принцип не, но на практика...да Mr. Green
като живеех с майка ми винаги съм била супер подредена, всяка събота или неделя се ставаше и се започваше едно чистене....само дето пердета не перяхме всеки уикенд. като се отделихме обаче с мъжа ми....разбрах, че чак толкоз много не ми дреме.
чистя когато имам време, любимия помага като може с миенето на чинии и прахосмукачката /която аз лично ненавиждам/. пералнята пере, сушилнята суши /и аз мразя да простирам Sick/, гладя когато вече няма нищо изгладено за обличане и изпраните дрехи преливат от гардероба. спалнята редовно е затрупана с дрехи, обличани, необличани, пижами, тениски...абе хич не си давам зор.
иначе съм си направила програма - чистене всеки ден за 15 минути някаква част от къщата, ама не я спазвам де. форума е по-важен Embarassed

# 89
  • Мнения: 750
Много!!! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт