21ва Темичка - Навършихме Форумско Пълнолетие (...по Американски тертип)

  • 10 384
  • 289
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 257
Странно. Аз пък го държах като го снимаха, беше на 3-4 месеца. Беше седнал в мен, на колената ми, като аз бях странично от екрана и се виждаше практически само той, придържах му гръбчето отзад, но ръката ми не се вижда.


Ох, че сладък резултат! Heart Eyes Crazy

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 19:54 от Джи

# 151
  • usa
  • Мнения: 2 113
Странно. Аз пък го държах като го снимаха, беше на 3-4 месеца. Беше седнал в мен, на колената ми, като аз бях странично от екрана и се виждаше практически само той, придържах му гръбчето отзад, но ръката ми не се вижда.


аз сигурно пак съм попаднала на някой компетент Simple Smile.

# 152
  • Мнения: 1 593
Ние както мислим да летим до БГ в края на Октомври, трябва буквално да стартираме процедурата с паспорта още като ни изпишат от болницата. Някой има ли свежи идеи как се снима новородено дето спи постоянно????

# 153
  • Мнения: 351
Jenna,
може6 да го снима6 както е в легълцето на бяло 4ар6аф4е докато са му отворени о4ите с наи-нормална дигитална камера и след това пра6та6 на фото снимката за обработка, поне в Германия може6е и така да процедира6 и не е задължително да води6 мъника до студио, просто трябва да спази6 изискванията, примерно да се виждат и двете у6и и тем подобни.  Предполагам и тук няма да е проблем да стане по съ6тиа на4ин

# 154
  • Мнения: 558
Jenna, и аз мисля, че идеята на Aia_ е добра- в легълцето... Даже от опит ще ти кажа, че ако снимаш откъм челото излизат по- добре, отколкото ако визираш откъм краката  Peace

Нашия Дребен за birth annoncements го снимаха в болницата на втория ден... то беше специална машина дето светеше и го украсиха с разни топки и одеалца- кич, ама сладък, много си го харесвам как излезе... Та първо само рева, после заспа... и на картичките представлява заспал футболен шампион...

Но наистина- в къщи на спокойствие, смятам ще се справите както трябва... А това да са с отворени очи и затворена уста бебетата си е направо мисия невъзможна...

Днес цяла сутрин се надлъгвахме с Данни... щото той познава кога ще светне светкавицата и саботира опитите ми... Ама то и аз ежедневно го тормозя с фотоапарата горкия...

Както и да е... гордо ви представям резултата:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=148821&photo=48
наложи се пак да снимам, малко по- отдалече, защото главата му надхвърляше 1"3/8 на първите опити...
Пак много благодаря за окуражението да снимам сама Wink

Последна редакция: сб, 11 авг 2007, 22:17 от sofkobofko

# 155
  • Мнения: 2 257
Както и да е... гордо ви представям резултата:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=148821&photo=48

Е, браво, кадърното си е кадърно. Аз не съм паспортен служител, но ми се струва, че тези са точно каквото ти трябва. А сладурко е просто върха, и какви сълзи само лее на едната снимка Confused, браво, герой!

Джена, като родиш, слагаш го на чаршафче, дебнеш с камерата, все си отварят очите по някое време - и стреляш с камерата! Или пък, като дойдат да му правят болничните снимки, спокойно можеш да изискаш "свой" фон и да му направят направо паспортна снимка. Успех!

# 156
  • Мнения: 994
Ние както мислим да летим до БГ в края на Октомври, трябва буквално да стартираме процедурата с паспорта още като ни изпишат от болницата. Някой има ли свежи идеи как се снима новородено дето спи постоянно????

Мисля че снимането в случая ти е най-малкият проблем. Няма да успееш за около месец да изкараш паспорт. Трябват ти SSN -  до 2 седмици след раждането идва, а пък за акта за раждане срокът е още по-дълъг - минимум един месец докато стане готов. Без SSN  и акт не можеш да подадеш за паспорт. Питай все пак как е точно за вашия щат и тогава правете планове. И още нещо - ако слагаш ваксини на бебето, трябва да вземеш и тях под внимание - в първите месеци са много и на често.

# 157
  • Мнения: 3 491
Ние както мислим да летим до БГ в края на Октомври, трябва буквално да стартираме процедурата с паспорта още като ни изпишат от болницата. Някой има ли свежи идеи как се снима новородено дето спи постоянно????
Моите бебета бяха от спящите. Аз им стартирах американските паспорти на около 4-6 седмична възраст. Бяха в кошницата, с бяла пеленка зад главата, и за толкова малки бебета нямаше изискване да гледат, на бебетата и без това им се променят очите. И двамата на първите си паспорти са спящи.  Simple Smile Преди 5-7 години се правеше това изключение за новородени, сега не знам как е. За американските паспорти говоря, с българските не съм наясно.

# 158
  • Мнения: 2 257
Ние както мислим да летим до БГ в края на Октомври, трябва буквално да стартираме процедурата с паспорта още като ни изпишат от болницата. Някой има ли свежи идеи как се снима новородено дето спи постоянно????

Мисля че снимането в случая ти е най-малкият проблем. Няма да успееш за около месец да изкараш паспорт. Трябват ти SSN -  до 2 седмици след раждането идва, а пък за акта за раждане срокът е още по-дълъг - минимум един месец докато стане готов. Без SSN  и акт не можеш да подадеш за паспорт. Питай все пак как е точно за вашия щат и тогава правете планове. И още нещо - ако слагаш ваксини на бебето, трябва да вземеш и тях под внимание - в първите месеци са много и на често.

Може и без SSN, в смисъл такъв, че може да се действа и докато чакат да му дойде SSN на детето, защото те в болницата издават SSN сертификат, който замества номера, докато самия той пристигне, пред разни инстанции. Паспорт може и да успее да изкара с много бърза поръчка, те питат кога ще пътувате и според това и вида поръчка може и по-ескпресно да се извади. Ваксините се слагат в болницата и после на 2, 4 и 6 месеца, честите прегледи са прегледи, но не и ваксинации. Разбира се, всичко това е така при нас, при нея може да коренно различно, просто подавам и малко оптимистично инфо.

# 159
  • Мнения: 994
Аз толкова рано не съм се опитвала да пътувам. Но една позната тръгна от тук с бебе на 2 месеца - просто не можаха по-рано да й оправят документите - и хем миналата година, когато нямаше такъв наплив за паспорти. Тя не се притесняваше за ваксините, защото се прибраха за постоянно в България.
Дано Джена да има повече късмет и по нейните ширини да са други условията.

# 160
  • Мнения: 108
за протокола - мойте моми ги снимахме в Walgreens и съм много доволна. мда, не е лесно да се фокусира бебе на няколко седмици, ама мацката там си свърши работата. постели един бял картон и сложихме бебето да легне там и  smile3509 с голямата едно време се мъчихме вкъщи и безуспешните ни опити още будят смях у хората, които ги видят Joy иди че го дръж това бебе, то като локумено Crazy а да, пробвали сме и в walmart - много допотопна техника вадят. резултата беше не нулев, а направо отрицателен ooooh!
относно SSN. Не е задължително да има. но искат документ, който да удостоверява, че е кандидатствано за такъв.
ТинаХрис, а аз бях взела да се притеснявам, че няма да ги оженя моите момичета, но като гледам и сватовница си намерих Hug тенкю, тенкю Simple Smile
Tandoori, как не те домързя да го напишеш тоя целия ферман за зодиите ooooh!

# 161
  • Мнения: 2 255
В заключение за зодиите да напиша...неистово добре се разбирам с хора от същия знак на луната ми и асцендента ми...имайки предвид,че първото определя нашето второ аз,а другото-как се държим(и биваме възприемани от) в обществото.Казах хау!
    Анет,да не остана по-назад,и аз снабдих малкия с животните от джунглата.....
 И така,за вадене на БГ паспорт,ще трябва пак пълномощно,така ли?Ениуан.....отговор.....

# 162
  • usa
  • Мнения: 2 113
Като записахте пак за документи,та да попитам....значи,извадили са ЕГН на малкия....сега ще трябва пак да ходя до консулството ...ново пълномощно за паспорта....така ли беше при вас?Онова са го задържали...а,аз какви сметки си правех......

трябва ли ви бг паспорт на детето, за да пътува? на нас не ни трябваше и решихме да си спестим разправиите докато се приберем в българия и там им извадихме.

# 163
  • Мнения: 994

 И така,за вадене на БГ паспорт,ще трябва пак пълномощно,така ли?Ениуан.....отговор.....

Ако някой друг ще му вади паспорт на детето ще ти трябва изрично пълномощно - в смисъл ...упълномощавам еди кой си да подаде заявление за паспорт и т.н.  Питай в консулството при вас дали има промяна от миналата година. Иначе и ние направихме  като миз - извадихме в България.

# 164
  • Мнения: 994
Виждам, че много споменавате Линда Гудман. Аз мисля, че нейните книги не са толкова добри.
За партньорски хороскоп имаше една друга книга от български автор, но не мога да си спомня нито автора, нито заглавието. Спомням си само, че корицата  беше черна.
Освен Слънцето, Луната и Асцендента на партньорите трябва да се съпоставят и Марс, и Венера.
А и за точен натален хороскоп трябва да се окаже и мястото на раждане, не само часа.
Казват, че не е хубаво да се правят хороскопи на бебета и малки деца. Аз и преди 3те раждания все пак погледнах- искаше ми се да имат по-малко ретроградни планети (за последните две имах възможност да си избирам и датата). Но децата ми все още нямат хороскопи.

Общи условия

Активация на акаунт