аз или живота на детето ми ?

  • 29 055
  • 237
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Здравейте,
може мястото ми да не е в този сайт, но искам да споделя с вас проблема който имам......
Преди няколко дена, на 15 август разбрах че съм бременна в 10 седмица. Имам хормонални проблеми и не се и замислях, че може да съм бременна, защото не за първи път не ми е идвало по 2-3 месеца. На такава новина човек се радва, но аз плаках много. С таткото не сме заедно, в различни градове сме вече а той като разбра новината ми каза да не го оставям, не иска да го вижда никога и името си не иска да му даде. Много ми е трудно да взема решение дали да го махна, защото то мъничето не е виновно, нямам сили да не му дам шанс да живее, но ще ми е трудно и без татко до нас. Не искам да страда заради грешките на майка си, а и нищо немога да му дам........Имах планове, след месец трябваше да замина за Америка, един път каца птичето на рамото......а сега трябва да реша моят живот или живота на детето ми.....времето ме притиска със всеки изминал час, защото след няколко дена вече ще е късно за аборт.......Sad((...Само знам че направя ли го цял живот няма да си го простя....

# 1
  • Мнения: 2 655
Ти вече си направила избора.
Ние само можем да го подкрепим.
Замини за Америка. Аз родих там и гледах голямата си дъщеря до 7 месец. Държавата е страхотна и пак бих го направила. Ще се справиш сама. Просто трябва да имаш малко повече вяра в себе си и способностите си.
А детето с нищо няма да ти попрече. Просто живота ти никога няма да бъде същият, но ще бъде по зрял и по осмислен. Ще има друг, които ще поставиш на първо място в него и ще живееш за него. За него ще работиш, на него ще купуваш най-доброто, него ще учиш и на него ще се радваш (аз все още се насълзявам, когато голямата ми дъщеря рецитира стихчета, учени заедно с мен или пее песнички, а майката кохато си показва ръчичките и мие личицето на "Хей ръчички").
И не съжалявай забащата. В днешно време една жена може да се справи и сама. А до 9 месеца имам много време. Можеш да намериш татко на детенцето си. И напременно замини в Америка. Там имам много програми, за хора в твоето положение, от които ще можеш да се възсползваш.

# 2
  • Мнения: 1 809
Напълно подкрепям мнението на Пела.И аз те съветвам да заминеш за Америка,в никакъв скучай не пропускай този шанс,но и не се отказвай от това щастие  което живее в теб вече!!Пожелавам ти успех и много сила! Hug

# 3
  • Мнения: 911
аз бях на 28 като теб, когато заминах за Америка и, за разлика от написаното по-горе, няма да те посъветвам "непременно" да заминеш. Напротив! ще те посъветвам да се замислиш защо искаш да заминеш и при кого отиваш?

особено бременна - ако решиш да го оставиш...стресът от цялото приключение, културният шок и т.н. са толкова големи, че въобще не са най-подходящото състояние за една бременна.

а и защо си мислиш, че животът ти е там?
и аз се гърчих и се чувстах ужасно, защото си мислех, че ще изпусна прословутото птиче, дето кацало само веднъж...даже се обвинявах, че ще ме накаже съдбата, задето не се възползвам от лудия си късмет...но се чувстах толкова зле там, че за нищо на света не бих съветвала някого да пропилява години, за да проверява дали са истина холивудските клишета за американската мечта. Емигрантският живот не е за всеки! Не хуквай, само защото всички така разправят - "трябда да си луда да не отидеш". Според мен е лудост да отидеш толкова на майната си, само за да си нещастен, но пък да разказваш легенди и митове на роднини и приятели колко си преуспял...

А дали да оставиш детето - на този въпрос не чакай отговор от нас  Confused Сама трябва да решиш.

Последна редакция: нд, 26 авг 2007, 17:08 от trayana

# 4
  • Мнения: X
В момента ти е трудно да вземеш решение,защото още нямаш представа и чувство,какво нещо е за една майка детето и.След 1-2 години (ако задържиш детето),като си припомниш дилемата в която си в момента,ще се чудиш,как може да си се двуомяла за избора си.Само когато станеш майка,тогава можеш да усетиш, тази обич към детето си.До тогава,колкото и да ти приказват,не е същото.
Пък гледам,че не си малка.По постта ти съдя,че психически си вече готова за майчинство.От постта ти се вижда,че ти си един разумен и отговорен човек.Сигурна съм,че ще се справиш.
Ако имаш възможност за Америка,т.е. да имаш близки,които да ти помогнат в началото на отиването ти,докато си намериш работа(ако нямаш подсигурена такава),няма нужда да се притесняваш.Трудно е,ако няма кой да ти подаде ръка.
Замисли се и за риска,че ако махнеш детето,може повече никога да нямаш възможност да имаш деца.Има и голяма такава вероятност.Тогава никога няма да си простиш тази постъпка.
Аз родих на 20 години.Забременяването ми не беше планувано от моя страна.За бащата  ,да, но аз не исках тази бременост.Плачех много,защото знаех,че няма да ми е лесно с такъв баща.Ходих на гинеколог,за да направя аборт.Но гинекологът ми,каза така:първа бременност не е хубаво да се разваля,защото ,ако след аборта(защото при всеки аборт има такава опасност),получиш усложнения и не можеш да забременееш повече,никога няма да си го простиш.Мъж се забравя,но дете,никога.
Радвам се,че го послушах.През погледа на времето,което мина,се обвинявам много,че съм искала да го махна. Аз тогава изобщо не бях готова да бъда майка.Психически не бях готова.Но когато родих,се разплаках.Няма по-хубав момент в живота на една жена от този.
Нито за миг,след като гушнах за първи път детето си,не съм си помислила,че то ми е излишно.Че ми пречи.Други неща създават пречки,не детето.За мен няма нищо и някой по-важен от детето ми.Колкото и да им е криво на някой хора от този факт,това е положението.Първо гледам и се съобразявам с детето си,после другите.И ти ще си така,дори без да го искаш.То си идва от вътре.Айде спирам,че стана много дълго.
Пожелавам ти да направиш най-правилният избор за себе си!  bouquetПиши какво решение си взела. Hug

# 5
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Аз бих ти казала същото като Траяна-дали да родиш детето си -сама трябва да решиш. NaughtyДа си самотен родител не е никак лесно. NaughtyНайстина децата са най-скъпото нещо за една майка,но отглеждането и възпитанието им не е лесна задача.Може би ,някои от момичетата тук биха ме нападнали затова ,което сега ще ти кажа,но запомни това не е съвет в никакъв случей към теб,който да те подтикне да вземеш решение!.Това е просто моето мнение.Не оставяй в теб да говори емоциялността в случея,послучай разума.Отговори си на въпроса;Готова ли си да бъдеш(поне за известно време самотна майка) newsm12,ако отговорът ти е -да,тогава сама ще знаеш за решението ти,но ако имаш  и малко колебания вземи лист хартия и напиши кой са преоритетите за теб в твоят живот[smilie=smile3523
В никакъв случей каквото и решение да си взела не се ръководи от емоцията,казвам ти го от личен опит!!!
А дали да заминеш за Америка,за това съвет не бих могла да дам.Но лично аз бих се доверила (може би) на Сабина. smile3521
Дано всичко сме ти помогнали поне малко ,само да не сме постигнали обратният резултат ,да те объркаме!!! no
прегръщам те каквото и решение да си взела(и двете не са лесни) Hug

# 6
  • Мнения: 2 327
Помисли над варианта да заминеш и да оставиш детето. Не знам какво те чака в Щатите. Аз имам много познати там и половината се чувстват добре, половината не. До човека и до нагласата е. Може пък за теб мясото да е подходящо. Поне всички казват, че там живота е по уреден оттук.
Ако махнеш детето ще се обвиняваш, а ако го оставиш има шанс да обвиняваш него...
Чисто здравословно не е много хубаво наистина да прекъсваш първа бременност. Има си риск... Но ако прецениш, че не можеш да се справиш може би рискът ще е оправдан.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
Всичко зависи от теб. Никой не би могъл да ти каже - направи това или направи онова.

Рисковете и последиците са за теб. Едно дете освен щастие е и безкрайна, пълна и бих казала вечна отговорност. Освен да мислиш за себе си и за него като човек - помисли какво би могла да му дадеш - финансово, емоционално и прочие...Неговия живот ще зависи от твоя дълги години след като го родиш.

Знам, че е трудно, но в ситуация като тази аз мисля с главата, а не със сърцето си.  Naughty

# 8
  • Мнения: 147
Здравейте!
Много мислих тези два дена и днес за пръв път от 10 дена насам се чувствам по щастлива от всякога. Взех най-важното решение в живота си - ще ставам майка ! Мисля, усещам го, че съм взела правилното решение и не съжалявам нито за миг.  Знам, че няма да ми е лесно, но ще се справя, знам го. Още от сега си го обичам бебчо, много......живот и здраве март месец ще ставам майка. Америка не съм я прежалила, ще замина,  въпрос на време е, но сега единственото нещо за което мисля е моето бебче. Благодаря на всички ви за мненията, много ми помогнахте и ще съм редовна "мама"  Simple Smile от тук нанатък в този сайт и този форум Simple Smile

# 9
  • Мнения: 515
поздравявам те за това смело решение!!!!!Няма нищо по хубаво на този свят от очите на бебчо,които те гледат докато е сгушен в теб.Това е вълшебство ,което ти пожелавам да изпиташ.Чака те много труден периот,но щастието след това е велико.а колкото до форума,ще се радвам да пишеш тук  да споделяш с нас проблемите си и радостите си

# 10
  • Мнения: X
Много мислих тези два дена и днес за пръв път от 10 дена насам се чувствам по щастлива от всякога. Взех най-важното решение в живота си - ще ставам майка !

terre,поздравявам те за това  решение  bouquetРадвам се,че усещаш,че си готова да станеш майка.Щом обичаш бебчето си още отсега,значи ти е дошло времето за майчинство.
Убедена съм,че ще се справиш.Дори без да те познавам лично.От постта ти лъха самоувереност,отговорност и най-вече осъзнато майчинство.Ще бъдеш превъзходна майка.В такива решения,не обичам да се меся,но имах някакво предчуствие за теб,че ако направиш аборт,много ще съжаляваш.Още веднъж те поздравявам Hug
И ако заминеш за Америка,да не ни забравиш Naughty!Пиши ни,как се развива живота ти. Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 737
И аз те поздравявам за избора ти! Няма да ти бъде леко, подготви се чисто психически, помисли на кого и за каква помощ може да разчиташ, грижи се добре за себе си и запази максимално спокойствие и добро настроение, за да може бебчо да е спокоен и лъчезарен. И както другите са ти написали вече, нищо не може да се сравни с щастието от погледа и усмивката на малкото човече, нищо не може да те стопли повече от прегръдката му.  Hug

# 12
  bouquetИ аз те поздравявам за избора ти също като теб имах дълги години хормонални проблеми и на 28 год. забременях,по стечение на обстоятелствата останах ме сами с детето,но искам да те уверя че няма нищо по прекрасно от усмивката на едно дете.И всичко което ми се случва от рода на някакви неприятности просто са капка в морето,само като си помисля че може да ми се случи нещо на детето-просто трябва да умра.Няма нищо по важно от него на света.Успех знам че ще се справиш

# 13
  • София
  • Мнения: 3 099
 terre , пожелавам ти бебчо да ти донесе радост и късмета, който търсиш!   bouquet Всяко решение е вътре в нас, в сърцето ни, ние само трябва да го търсим точно там. Когато се научим - всяка част от пъзела се подрежда по единствения добър начин.

# 14
  • Мнения: 303
Преди години и аз бях пред същата дилема и в крайна сметка,направих аборт.
Куриозното е,че при мен нещата бяха завъртяни-таткото ме молеше да не правя аборт,пращаше ми парламентьори,но аз прецених,че съм твърде млада да раждам.
След около година забременях от същия този мъж,понастоящем мой съпруг и си имаме прекрасно момченце на 4 г.
Лошото в цялата ситуация бяха усложненията,които ми се появиха,защото абортът беше неуспешен,трябваше да ме бъркат още 2 пъти,за да доизвадят плода,а впоследствие се лекувах дълго време с антибиотици,да не говорим колко пари пръснах.
Така че сама си помисли-не знам на колко си години,но ако решиш да абортираш,не съжалявай,защото пак ще имаш деца и тогава ще си сигурна в мъжа.
Замини за Америка,защото може да не имаш този шанс повече,а деца ще имаш.
Само недей да жалиш средства и иди при наистина добър лекар.

# 15
  • Мнения: 911
Terre,

БРАВО ЗА СМЕЛОСТТА! ПОЗДРАВЯВАМ ТЕ!!!

Ще се справиш, разбира се! Щом обичаш, ще се справиш!!! А и ние сме насреща   Heart Eyes

Няма за кога да отлагаш - аз отложих, не защото съм правила аборти, а защото много скитах по света и си мисля, че ако бях бременна тогава, когато "трябваше" да замина за Щатите (точно на твоите години, както ти писах), правилното решение би било, според мен, да родя. Животът си тече и не ставаме по-млади, а детенце се нуждае от цялата ти енергия и сили (които с годините... Wink)

Стискаме палци и чакаме новини!
 Peace

P.S. а тя Америка все там ще си остане - няма да ти избяга  Hug

# 16
  • Мнения: 147
Права си "trayana", няма за кога да отлагам, може би бебчо сега да е трябвало да дойде.....имах Рожден Ден на 29-ти и бебчо ми е най-големия подарък който имам....ще се справя, той ми дава сили още от сега....няма да ми избяга Америка, но като си помисля, че щях да оставя това малко съкровище да ми "избяга".... Cry......сега съм много щастлива....добре, че ви има всички  Hug

# 17
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Тере,много смел избор!!! newsm10Аз ще ти пожелая само едно,дано ме разбереш правилно и не се разсърдиш newsm68;Пожелавам ти винаги да си толкова смела,както когато взе това свое решение и никога ама никога да не съжалиш за това,и да си горда от него newsm03;.Ако имаш нужда от лекар при проследяването на бремеността и при раждането ,пиши ми.С каквото мога бих ти помогнала. newsm53

# 18
  • Мнения: 581
Поздравявам те за това ти решение.  bouquet
Мисля че най - хубавото е, че няма да предадеш себе си, защото ако го бе махнала, както казваш в постинга си по - горе, щеше да съжаляваш цял живот.

Браво и те прегръщам. Да си майка е най - висшето щастие и нищо не може да се сравни с него. Hug

# 19
  • Мнения: 194
ЗДРАВЕЙ,АЗ СЪщО ТЕ ПОЗДРАВЯВАМ ЗА ИЗБОРА!Аз пък на 15 август влязах в болница и на 17 родих:)казвам го ,защото и аз имах същия проблем(без заминаването)бащата на детео ми ме остави,когато бях в 3-и месец(6 дни след годеж и определена вече дата за сватба..това и до днес е ад за мен,но..няма начин).Когато ме заряза мислех,че ще откача дойде ми като гръм от ясно небе и мн болеше..(и до днес е така,но вече имам най-голямото щастие Simple Smile)в началото и на мен ми минаха мислите за аборт,но..мн се радвам че го оставих!нашия "татко" също е от друг град,също не ни звъни и един път не е питал как сме!!!но....като погледнеш това малко и невинно същество усещаш,че си най-щастливия човек! Simple Smile
ОщЕ ВЕДНЪЖ ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА РЕШЕНИЕТО И ЛЕКА И БЕЗПРОБЛЕМНА БРЕМЕННОСТ!!!   bouquet  Hug

# 20
  • Мнения: 651
....сега съм много щастлива....
О, когато родиш и го гушнеш за пръв път ще видиш какво щастие е  Hug
Желая ти лека бременност, безпроблемно /естествено/ раждане и кураж!
Поздрави   bouquet за решението   bouquet

# 21
  • Мнения: 157
Знам само, че ако оставиш детето никога няма да съжаляваш... Не съм сигурна за обратното. Успех. Направи най-правилният избор!

# 22
  • Мнения: 7 716
Поздравления за решението. Laughing

# 23
  • Мнения: 147
Благодаря ви мили мами за подкрепата ! Simple Smile {}....Давате ми много кураж, вяра и положителни емоции !
Тази седмица ще ходя на преглед да си видя бебчо как е, надявам се всичко да е наред , само хубави новини....
peteto_86,  една мама във форума беше написала, че е по-добре да си сама отколкото зле придружена....Честита рожбичка   bouquet и пожелавам на всички настоящи и бъдещи мами да сме все така силни и борбени !

# 24
  • Мнения: 194
да...мамата е права и аз така мисля,по-добре сама отколкото в лоша компания! Wink
благодаря ти,миличка,а на теб лека и безпроблемна бременност и след няколко месеца и ти да гушнеш своята рожбичка!  Hug   bouquet

# 25
  • Мнения: 147
Много ти благодаря peteto_86, благодаря на всички мами !  Hug

# 26
Взела си най-правилното  и чудесно решение.Дай живот на това същество и не се огъвай пред трудностителСега ще ти е трудно но би съжалявала много ако бе взела решение да го махнеш.Много би ти тежало след времеБъди сигурна казвам ти го от опит.И на мен са ми минавали в началото мисли за аборт,но сега ме е срам само като гледам малкото си исъкровище и се ужасявам от това което съм мислила тогава,какво слънце щях да унищожа боже мой.Успех! Hug

# 27
  • Мнения: 147
Много се радвам , че ще си имам бебчо след няколко месеца......радвам се че този път направих правилното решение, което ще ме накара да съм много щастлива Simple Smile
Искам да споделя нещо с вас: от 2 месеца съм на ново работно място. Подписала съм трудов договор, но е със 6 месеца изпитателен срок, след тези 6 месеца договора ми автоматично ще стане безсрочен, но аз съм бременна и доколкото разбрах от колежки, може да ме махнат защото си търсят хора които да са сигурни, а аз наи-много още 2-3 месеца и ще изляза в болнични. Имат ли право да ме махнат, понеже съм бременна или това е незаконно независимо дали съм на изпитателен срок. Днес дойде нова колежка да я обучават, но ми казаха, че търсят още един човек....притеснявам се.....моля някоя мама ако е наясно по тези въпроси нека пише, ще ви бъда благодарна...аз ще се поровя малко в нета.....

# 28
  • Мнения: 581
Миличко доколкото знам КТ не дава вече защита на бременните или сами отглеждащи децата си, като глава на семейство. Дано да има някоя вратичка, стискам ти палци! Hug

# 29
  • Мнения: 147
Току що си прочетох договора. Работодателите ми са се застраховали. Могат да ми прекратят договора по всяко време преди пробните 6 месеца без да са длъжни да съобщават причината за това.....а накрая на договора съм подписала, че декларирам, че не съм бременна, в противен случай си нося последствията.....Sad....тежко ми  Cry

# 30
  • София
  • Мнения: 6 999
Когато си подписала договора - знаеше ли, че си бременна? Каква е точната клауза от договора ти? Какво ще се случи ако си бременна?

Клаузата, че срокът за изпитване е уговорен в полза на работодателя е стандартна за 90% от договорите. През първите 6 месеца могат да прекратят договорът ти без каквато и да е причина. Съжалявам, но е така.

# 31
  • Мнения: 147
Когато подписвах договора незнаех, че съм бременна. В договора ми пише точно: " по време на срока за изпитване работодателят има право да прекрати трудовия договор без да посочва причина за това, като прекратяването има незабавно действие", а накрая пише: "декларирам, че не съм бременна и ми е известна отговорността, която нося в случай на даване на неверни декларации" Sad......

# 32
  • София
  • Мнения: 6 999
Мтака... Не си дала невярна декларация, защото не си знаела, че си бременна. Ако по договор нямаш задължение да ги информираш, когато/ако забременееш - не си длъжна да им казваш. Проблемът е, че ще ти проличи преди да минат 6-те месеца и работодателя ти ще разбере, съответно ще може без проблем да ти прекрати договора.

Мога да ти дам два съвета: 1. Ако работодателят ти е свестен човек, работата си струва и ти си доволна там - поговори с него. Кажи, че ще работиш възможно най-дълго ако всичко е ОК /няма проблем да го направиш/. Аз работих до петък, а в неделя родих.  Че ще се върнеш възможно най-скоро след като родиш - аз се върнах активно в офиса, когато дъщеря ми беше на 4 месеца, а и като самотна майка е по-добре да работиш. Изобщо декларирай лоялност и честност и ако работодателят ти си е с ума и ти се справяш добре - няма да ти прекратят договора.
2. Ако работата е кофти, работодателя не е коректен и ти не си доволна - мълчи си възможно най-дълго, а когато научат - ще си вземат сами решението дали да ти прекратят договора или не.

Успех.

# 33
  • София
  • Мнения: 17 315
Иса ти е дала перфектни съвети, аз самата бих ти казала 1 към 1 същото  Hug

# 34
  • Мнения: X
а накрая пише: "декларирам, че не съм бременна и ми е известна отговорността, която нося в случай на даване на неверни декларации" Sad......
#Crazy
Е...ти и работодателя и е....и и работата! ooooh!
Какви са тези декларации,за първи път чета за такова нещо? #Crazy
Май не ти е свестен работодателя,щом ви кара да подписвате такива споразумения.Оглежадай се за някоя по-свястна и стабилна работа.
Какво стана с Америка?Отказа ли се?

# 35
  • София
  • Мнения: 6 999
Evana, работодателят се грижи за интересите си, това, че ти не си чувала за такава декларация - нищо не означава.  Peace

Аз намирам въпросните клаузи за демонстриране на професионализъм.

# 36
  • Мнения: 4 458
Чак сега попадам на темата.
Наистина много лоша ситуация, но важното е че си взела правилното за теб и за този момент решение.  Искам да ти пожелая успех в това трудно начинание.... Много успех и в работата за която Иса ти е дала доста добри съвети.

# 37
  • Мнения: X
Evana, работодателят се грижи за интересите си, това, че ти не си чувала за такава декларация - нищо не означава.  Peace

Аз намирам въпросните клаузи за демонстриране на професионализъм.

Иса,може и така да е,но е гадно! Tired
Аз досега във всичките ми договори,които съм подписвала с работодател,никога не съм срещала подобно нещо.Да гарантирам,че не съм бременна.На мен ми прилича на :декларирам,че не съм осъждана и ми е известна отговорността,която нося в случай на даване на невярна декларация.
Ами на мен ми се струва тъпо и нечовешко,пък който иска,нека му вика професионализъм.

# 38
  • Мнения: 147
Здравейте мами !
Засега оставам на работа, новата колежка ще е на мястото на една която я повишават. Да ти кажа честно Isa недържа много на тази работа, започнах там временно докато замина за Америка, но в това ми положение е немислимо да си търся друга работа защото никъде няма да ме вземат бременна  Sad....ще се натискам на тази работа докато мога и ме държат а след това незнам.......

# 39
  • Мнения: 4 458
А, какво стана с Америка? Не можеш ли да го съчетаеш някак си? В коя част щеше да ходиш?

# 40
  • Мнения: 303
Бих искала отново да се включа с мнението си,въпреки че вече изказах такова,а и авторката вече е взела решение.
Аз родих на 26,не много искайки това,след 2 аборта,т.е.1,но неуспешен и след това втора операция.
Полу4их много усложнения,а за болките да не говорим.Беше цяло 4удо,4е след 2 аборта,забременях.
Аз не исках това дете,но гинеколожката ми ме посъветва да побъразам,ако искам деца,защото от усложненията от неуспешния аборт,можеше да не мога да имам деца.
След като родих,правих още един аборт преди 2 г.
Сега се замислям за  второ дете,но според една лекарка,няма ве4е да съм в състояние да износя плода докрай,заради многото аборти.
Ве4е не съжалявам за детето си,много отдавна,въпреки 4е с бащате се развеждаме.
Просто искам да посъветвам вси4ки млади моми4ета,които се 4удят дали да родят или не.
Последствията от 1 аборт при нераждали моми4ета може да е фатален.
Аз имах късмет,защото след неуспешния аборт,никой лекар във Варна не искаше да ме оперира втори път,защото се страхуваше да не ме осакати за цял живот.
Трябваше да използвам връзки и да се оперирам в друг град,в една 4астна клиника.

# 41
  • Мнения: 4 458
май не е точно така..... по последни данни един аборт е по-безопасен от раждане като разбира се много зависи от лекаря....

# 42
  • Мнения: 147
За моя аборт ми гарантираха, че ще мога да имам деца след това....но нямах много време да мисля а и немога да прекъсна живота на бебчо който не е виновен за нищо....не съжалявам за избора си, въпреки, че трудностите  вече започват.....
А Америка ще я отложа за известно време за съжаление, въпреки, че тук съм обречена на безпаричие и лишения. Страх ме е да поема риска да родя там, защото нося отговорност и за бебчо, не само за мен......незнам как ще се справя сама там.....и малко ме е страх....

# 43
поздрави и от мен за смелото решение   bouquet
желая ти НАЙ-щастливите мигове в живота ти
възхищавам се на силни жени като теб
ще стискам палци всичко да се развива в добра посока за теб и бебчо
УСПЕХ  smile3525

# 44
  • Мнения: 4 458
Не смея да давам съвети, но до колкото знам в САЩ не е толкова трудно да се отгледа едно дете. Има си начини да родиш безплатно и държавата да помага за това дете до 5 г. в които години и ти имаш право да седиш като майка на американски гражданин....

# 45
миличка ако решиш да ходиш в америка аз мога да разпитам как стоят нещата там с раждането
на съпруга ми сестра му е живяла там 10год.само кажи и ще разузная за какво става въпрос
но мисля че е възможност която не бива да изгубиш
там определено можеш по добре да се справиш от колкото в бг
но това си е само мое мнение

# 46
  • Мнения: 613
Не смея да давам съвети, но до колкото знам в САЩ не е толкова трудно да се отгледа едно дете. Има си начини да родиш безплатно и държавата да помага за това дете до 5 г. в които години и ти имаш право да седиш като майка на американски гражданин....

За съжаление това не е вярно. Никой няма право да седи в страната, само защото е родител на американски гражданин. Било е така преди години, но вече не е.
Аз съм самотен родител в САЩ от ден първи на дъщеря ми, та досега (тя е на 6) и няма да ми стигне и място да опиша през какви "трамплини" и "иглени уши" е трябвало да премина, за да мога да имам статус. Наложи се на стари години да уча второ висше, което изобщо не ми беше необходимо, плюс постоянно да работя, защото няма кой да ни издържа.

Да не говоря, че и на дъщеря ми и беше отказана и безплатна медицинска застраховка, заради моят статус. Единствената помощ, която тя е получавала са едни малки купони /WIC им викат тук/, включващи много малко посочени хранителни продукти, плюс много малка сума на месец купони за храна по мой избор. Мога да пиша безкрайно, но не искам да досадя.

САЩ не е социална държава.

Хубавата страна, обаче е , че самотна майка наистина има безрезервната подкрепа на обществото и колегите.

Аз успях да издържа, заради помощта на приятели и на фондации /говоря за материална и морална помощ/. Плюс, на факта че тук законът за закрила на детето, в частност сумата за издръжка и самото и гарантирано получаване от другият родител, е железен.

# 47
  • Мнения: 911
...въпреки, че тук съм обречена на безпаричие и лишения. Страх ме е да поема риска да родя там, защото нося отговорност и за бебчо, не само за мен......незнам как ще се справя сама там.....и малко ме е страх....

Тук не си обречена, но там - съвсем прясна емигрантка - безпомощна си като бебе!!! ако няма кой да ти подаде ръка в началото, особено пък бременна!!! - нямаш здравна застраховка, защото не си плащала данъци там по простата причина, че не си работила...Не е страх това, което те възпира, а РАЗУМ!!! и аз те поздравявам за здравия разум!

# 48
  • Мнения: 2 863
...въпреки, че тук съм обречена на безпаричие и лишения. Страх ме е да поема риска да родя там, защото нося отговорност и за бебчо, не само за мен......незнам как ще се справя сама там.....и малко ме е страх....

Тук не си обречена, но там - съвсем прясна емигрантка - безпомощна си като бебе!!! ако няма кой да ти подаде ръка в началото, особено пък бременна!!! - нямаш здравна застраховка, защото не си плащала данъци там по простата причина, че не си работила...Не е страх това, което те възпира, а РАЗУМ!!! и аз те поздравявам за здравия разум!


 newsm10  202uu

# 49
поздравления за смелото решение.на 6.09.разбрах,4е сам бременна.изправена сам пред същия проблем.да гледам сама детето си...много ме е страх.

# 50
  • Мнения: 4 458
Не смея да давам съвети, но до колкото знам в САЩ не е толкова трудно да се отгледа едно дете. Има си начини да родиш безплатно и държавата да помага за това дете до 5 г. в които години и ти имаш право да седиш като майка на американски гражданин....

За съжаление това не е вярно. Никой няма право да седи в страната, само защото е родител на американски гражданин. Било е така преди години, но вече не е.
Аз съм самотен родител в САЩ от ден първи на дъщеря ми, .................

Все още е вярно това. Има много хора които все още са там точно поради тази причина, че са родители/майки на невръстни деца. Лошото е че когато детето навърши 5 г. се водиш нелегален имигрант и имат право да те депортират. Детето може да остане в страната тъй като си е американче но не и майката.  Вярно е че на майката не и се полагат никакви облаги за статут и т.н.

Но винаги може само да роди детето там за да вземе паспорт и после да се върне да си го отгледа в Б-я ако наистина се страхува че няма да се справи.


# 51
  • Мнения: 613

За съжаление това не е вярно. Никой няма право да седи в страната, само защото е родител на американски гражданин. Било е така преди години, но вече не е.
Аз съм самотен родител в САЩ от ден първи на дъщеря ми, .................

Все още е вярно това. Има много хора които все още са там точно поради тази причина, че са родители/майки на невръстни деца.


Съжалявам, но пак ще повторя, че това не е вярно. НЯМА такъв закон, с който родителите на ам.граждани да могат да седят легално в Америка. Когато детето навърши 18 или 21 /не ми се рови в закона сега да гледам/, тогава то може да спонсорира родителите си. Процесът, обаче може да отнеме няколко години.

Дори и хипотетично да се предположи, че родителите могат да стоят - много ми е интересно те как ще се издържат, след като нямат законен статут, нямат право за работа, нямат право на бенефити????

Ако такъв човек дойде и седи само за седенето, то това е абсолютна безотговорност към детето.

Само за идеята ти да дойде да роди тук - да, може. Но, ако тази майка няма зелена карта или друг тип легален статус, то тогава кой ще и плати наблюденията по време на бременността, кой ще и плати самото раждане. Ами, ако станат усложнения?

Ако има много близки приятели или роднини да се грижат за нея и да поемат риска - може. В другият вариант, наистина не виждам как една бременна в 9-ти месец жена, дошла само , за да роди би се справила тук сама.








# 52
  • Мнения: 4 458

За съжаление това не е вярно. Никой няма право да седи в страната, само защото е родител на американски гражданин. Било е така преди години, но вече не е.
Аз съм самотен родител в САЩ от ден първи на дъщеря ми, .................

Все още е вярно това. Има много хора които все още са там точно поради тази причина, че са родители/майки на невръстни деца.


Съжалявам, но пак ще повторя, че това не е вярно. НЯМА такъв закон, с който родителите на ам.граждани да могат да седят легално в Америка. Когато детето навърши 18 или 21 /не ми се рови в закона сега да гледам/, тогава то може да спонсорира родителите си. Процесът, обаче може да отнеме няколко години.

Дори и хипотетично да се предположи, че родителите могат да стоят - много ми е интересно те как ще се издържат, след като нямат законен статут, нямат право за работа, нямат право на бенефити????

Ако такъв човек дойде и седи само за седенето, то това е абсолютна безотговорност към детето.

Само за идеята ти да дойде да роди тук - да, може. Но, ако тази майка няма зелена карта или друг тип легален статус, то тогава кой ще и плати наблюденията по време на бременността, кой ще и плати самото раждане. Ами, ако станат усложнения?

Ако има много близки приятели или роднини да се грижат за нея и да поемат риска - може. В другият вариант, наистина не виждам как една бременна в 9-ти месец жена, дошла само , за да роди би се справила тук сама.

Оххх, изобщо не ми се спори с тебе, предполагам добре знаеш законите там но аз съм сигурна в това което казвам. Поразрови се малко и разпитай този и онзи да видиш че съм права. Лично познавам майка от Чехия ли беше къде и тя така е в САЩ заради дъщеря си. Сега си търси мъжж за да се легализира там или да забременее повторно за да си подсигури още 5 години там задари бебето.

Относно разходите по бременността и медикаментите, и там се разтърси - има начини. Мои колежки са раждали в САЩ напълно безплатно!!! НЕ съм ги питала как точно и къде са ходили но ми казаха че са отишли в болницата за преглед където се установява че са бременни (те си го знаят от бреди де),казват че нямат пари и роднини които да им помогнат и държавата ги спонсорира. Дават им се безплатно всички нужни медикаменти и престоя в болницата е безплатен. детето на едната колежка се оказа че е с алергия към млякото май беше и от болницата и дадоха пълен комплект продукти за бебето. При изписването на всяка са дали бебешка колочка, памперси .... На колежката с алергичното бебе даже и пращат всеки месец специалната храна за бебето - БЕЗПЛАТНО!!!
Казали са ми ако искам и аз да си имам американче ще ме "светнат" на далаверата но трябва да си намерим татко (това в кръга на шегата).

Иначе може само да си роди в САЩ, да си получи паспорта за бебето и да се върне да си го гледа в Б-я, както са направили и колежките ми.
Когато детето навърши 18г има право да кандидатства за зелена карта за родителите си, но наистина се чака дълго.

Аз не давам акъл, просто казвам какво знам и всеки сам си прави изводите и взима решения....

# 53
  • Мнения: 1 652
terre, поздравявам те за взетото решение! Трудности ще има, където и да си, но решението ти е правилно. Няма да съжаляваш. Не се отчайвай от проблемите- казваш, че са започнали. Отминават.
Лека бременност ти желая!   bouquet

# 54
  • Мнения: 613
Оххх, изобщо не ми се спори с тебе, предполагам добре знаеш законите там но аз съм сигурна в това което казвам. Поразрови се малко и разпитай този и онзи да видиш че съм права. Лично познавам майка от Чехия ли беше къде и тя така е в САЩ заради дъщеря си. Сега си търси мъжж за да се легализира там или да забременее повторно за да си подсигури още 5 години там задари бебето.

Относно разходите по бременността и медикаментите, и там се разтърси - има начини. Мои колежки са раждали в САЩ напълно безплатно!!! НЕ съм ги питала как точно и къде са ходили но ми казаха че са отишли в болницата за преглед където се установява че са бременни (те си го знаят от бреди де),казват че нямат пари и роднини които да им помогнат и държавата ги спонсорира. Дават им се безплатно всички нужни медикаменти и престоя в болницата е безплатен. детето на едната колежка се оказа че е с алергия към млякото май беше и от болницата и дадоха пълен комплект продукти за бебето. При изписването на всяка са дали бебешка колочка, памперси .... На колежката с алергичното бебе даже и пращат всеки месец специалната храна за бебето - БЕЗПЛАТНО!!!
Казали са ми ако искам и аз да си имам американче ще ме "светнат" на далаверата но трябва да си намерим татко (това в кръга на шегата).

Иначе може само да си роди в САЩ, да си получи паспорта за бебето и да се върне да си го гледа в Б-я, както са направили и колежките ми.
Когато детето навърши 18г има право да кандидатства за зелена карта за родителите си, но наистина се чака дълго.

Аз не давам акъл, просто казвам какво знам и всеки сам си прави изводите и взима решения....


 ooooh!  ooooh!

Само ще добавя, че аз започвам скоро 9-та година в тази страна.

Предполагам, даже и не живееш в САЩ.

Всъщност те разбирам. На майка ми съм забранила да ми дава приятели или роднини по телефона, /ако са у нас/, точно защото всички от тях са много осведомени за животът тук, без даже и да са помирисвали Америка. Че и съвети обичат да ми дават  Shocked


Към авторката на темата : - извинявам се за офф-а.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 999
...Предполагам, даже и не живееш в САЩ....

Само предполагаш.  Wink

Не мога да споря за нищо с изключение на това, че съм убедена - няма място в цивилизованата част на света където бременна жена да не може да роди безплатно в болница без значение има ли или няма здравна осигуровка. САЩ все още се числи към цивилизованите страни - въпреки Буш  Mr. Green Peace

# 56
  • Мнения: 613
...Предполагам, даже и не живееш в САЩ....

Само предполагаш.  Wink

Не мога да споря за нищо с изключение на това, че съм убедена - няма място в цивилизованата част на света където бременна жена да не може да роди безплатно в болница без значение има ли или няма здравна осигуровка. САЩ все още се числи към цивилизованите страни - въпреки Буш  Mr. Green Peace


Извинявам се, ако ставам досадна.

Не за това е спорът.  Всеки има глава и да си мисли. Поне сега информация на нета много.  Също  Peace  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 4 458
...Предполагам, даже и не живееш в САЩ....

Само предполагаш.  Wink

Не мога да споря за нищо с изключение на това, че съм убедена - няма място в цивилизованата част на света където бременна жена да не може да роди безплатно в болница без значение има ли или няма здравна осигуровка. САЩ все още се числи към цивилизованите страни - въпреки Буш  Mr. Green Peace


Извинявам се, ако ставам досадна.

Не за това е спорът.  Всеки има глава и да си мисли. Поне сега информация на нета много.  Също  Peace  Simple Smile


Тъй, тъй..... като бях в спешното една нощ, изрично ме питаха имам ли застраховка. На стената с големи букви беше написано че никоя болница няма право да отказва спешна медицинска помощ независимо от статута на човека и че бременните са с преференции (импровизирам, не цитирам точно текста). Пишеше че дори и да нямаш пари и да не можеш да си позволиш лечението болницата няма право да ти откаже еквивалентво такова равняващо се на тези които си плащат.

В друга клиника даже имаше кутия с надпис : помогнете с кокото можете за да продължим безплатното лечение на тези които не ммогат да си го позволят, и към бумагите коитоти дават да подписваш имаше едно допълнително листче за доброволна парична помощ.

Незнам, предполагам в различните щати е различно.

Заслушайте се в дебатите за президент и ще видите че съм права. Там се набляга на имигрантите които дори и нелегални се ползват със същите облаги в здравеопазването като тези които си плащат данъци. Нали за това е цялата дъндания.... Имаше предаване за мексиканска майка с американско дете която трябваше да бъде екстрадирана понеже детето и вече е минало 5тата си година и имаше спор дали това е морално или не - в крайна сметка майката избра да вземе детето със себе си в Мексико.

Няма смисъл да продължавам с примери....

Извинявам се за офф-а, но трябваше да се изяснят някои неща и то с цел да сме по-полезни на авторката  Peace

# 58
  • Мнения: 613
Незнам, предполагам в различните щати е различно.

Заслушайте се в дебатите за президент и ще видите че съм права. Там се набляга на имигрантите които дори и нелегални се ползват със същите облаги в здравеопазването като тези които си плащат данъци. Нали за това е цялата дъндания.... Имаше предаване за мексиканска майка с американско дете която трябваше да бъде екстрадирана понеже детето и вече е минало 5тата си година и имаше спор дали това е морално или не - в крайна сметка майката избра да вземе детето със себе си в Мексико.

Няма смисъл да продължавам с примери....

Извинявам се за офф-а, но трябваше да се изяснят някои неща и то с цел да сме по-полезни на авторката  Peace

Последно и към тебе kiara.

Не пожелавам на никое бременно майче да дойде и да ражда тук emergency, да чака помощи от някой, независимо дали това ще е държавата или частни организации и лица.

По вторият въпрос аз се изказах вече. Примери също мога много да напиша, но точно пък по този въпрос, всеки може да прочете законите. Няма нужда от такива.

Права си, обаче че нашата дискусия може би е помогнала на авторката  Simple Smile

И от мене  Peace  Peace

# 59
  • Мнения: 4 458
Виж какво, ние даваме варианти за избор а не казваме на авторката какво да прави. Тя сама си решава въз основа на изложените факти.  Peace

Ама хората които познавам не са раждали в спешното и са си ги следяли през бременността без да са плащали. Както и да е, може да има разлики в щатите. Аз говоря за раждане в ЛА където сестрата на моя позната работи в някаква държавна инстанция и ги "светва" момичетата кое как се заобикаля и как да се облагодетелстват максимално.
Болницата която съм цитирала е в NYC а клиниката е в Miami

# 60
  • Мнения: 613
Виж какво, ние даваме варианти за избор а не казваме на авторката какво да прави. Тя сама си решава въз основа на изложените факти.  Peace

Ама хората които познавам не са раждали в спешното и са си ги следяли през бременността без да са плащали. Както и да е, може да има разлики в щатите. Аз говоря за раждане в ЛА където сестрата на моя позната работи в някаква държавна инстанция и ги "светва" момичетата кое как се заобикаля и как да се облагодетелстват максимално.
Болницата която съм цитирала е в NYC а клиниката е в Miami

Аз, защото уж писах за последно  Laughing

Социални фондове към болниците имаме и при нас. До тях обаче, задължително се стига чрез препоръка на социален работник. И наистина, има голяма разлика между отделните щати по много въпроси.

При нас, например /аз съм в DЕ/, ако отидеш с медикейд те гледат като третокласно същество. Съвсем друго е отношението, ако си с нормална застраховка.

Болниците, които си посочила са все в големи градове, представи си колко в повече източници на благотворителност има около тях. Не случайно новодошлите имигранти се концентрират главно в големите градове.
От друга страна, извън болниците, тук /при нас/ може да се намери помощ и от различни църкви или организации. На мене лично католическа организация ми помогна в най-тежките години. Да, за дългосрочно стоене, начини има много. Аз май и по-надолу писах, че тази страна може да даде много на нуждаещ се. Благотворителната им система е изключителна!!

Аз разбрах друго, че казваш, че всяка бременна 9-ти месец /дошла например, предния ден от самолета и най-вероятно с много слаб английски/, ако отиде до коя да е болница и ще си роди с всичките екстри в emergency-to. То, не че някой ще я върне. Но разправиите, които следват след това за това как да си плати/разсрочи огромната сметка от emergency-to стават безкрайни. Разбира се, ако не планува на следващият ден да се върне със самолета обратно.

Май тук нещо не се доразбрахме  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 4 458
Аз разбрах друго, че казваш, че всяка бременна 9-ти месец /дошла например, предния ден от самолета и най-вероятно с много слаб английски/, ако отиде до коя да е болница и ще си роди с всичките екстри в emergency-to. То, не че някой ще я върне. .....Разбира се, ако не планува на следващият ден да се върне със самолета обратно.

Май тук нещо не се доразбрахме  Simple Smile


 Joy ето го разковничето.  Ама как си го представяш само някой да разреши на бременна в 9ти месец да се качи в самолета   bouquet
Аз тези неща го предлагам на авторката понеже на нея още не и личи и би могла да мине метър  Wink иначе е абсурд (почти).

Явно тя няма да избере този вариант  Whistling и доста оспамихме темата, но би било полезно за някой след време ако реши да се пробва.....

Лека бременост на авторката и успех в начинанието, където и да реши да го изкара  Hug

# 62
  • София
  • Мнения: 6 999
  Ама как си го представяш само някой да разреши на бременна в 9ти месец да се качи в самолета   bouquet

Сестра ми се качи - 15 дни преди термина. Подписа декларация някаква май и летя 11 часа без проблем.

Извинявам се за офф-а

# 63
  • Мнения: 4 458
  Ама как си го представяш само някой да разреши на бременна в 9ти месец да се качи в самолета   bouquet

Сестра ми се качи - 15 дни преди термина. Подписа декларация някаква май и летя 11 часа без проблем.

Извинявам се за офф-а

Айде сига бе  Shocked Сериозно ли? оххх разбира се че е сериозно, сестра ти е...  Crazy явно се случват и такива неща..... Всички които знам че са раждали в САЩ са се качили в самолета когато не им личи особено и най-вече са избирали среднощните полети за да не ги гледат особено..... абе реши ли се човек, има начин....

# 64
  • София
  • Мнения: 6 999
kiara, не знам страната има ли значение  newsm78 Сестра ми летя за Южна Африка и като се има предвид, че емигрираше там - пак е  Crazy

# 65
  • Мнения: 4 458
kiara, не знам страната има ли значение  newsm78 Сестра ми летя за Южна Африка и като се има предвид, че емигрираше там - пак е  Crazy

Предполагам има значение, както има значение и факта как заминава. Тя щом имигрирала сигурно е имала съответните документи. Съвсем друго е ако пътуваш като турист особено в държава чийто закон признават роденото там дете за свой гражданин независимо от статута на родителите. САЩ със сигурност няма да разреши такова нещо освен ако бащата не е американец или майката да е със някакъв статут там.... Канада например имат железен закон за това - шапка им свалям. Там дете родено в страната от родители които не са канадски граждани не се записва като канадче, а взима гражданството на родителите Wink

# 66
  • Мнения: 147
Здравейте мили мами!
Много ви благодаря за дискусията по темата, сега ще ви напиша горе-долу какво е моето положение и какво замислях да правя ако замина.......
Имам подписан договор в Америка за 7 месечна сезонна работа в заведение за бързо хранене с възможност за удължаване на договора до 3 години! Одобрена съм за Флорида и по-точно Pensacola, Navarre, Niceville, Fort Walton Milton. На 01.октомври трябваше да започна работа там. В договора ми пише че бременни кандидати нямат право да учстват в програмата в която аз участвам и че се съгласявам, че ако разбера по време на участието си в тази програма че съм бременна, незабавно ще се прибера в родината си на собствени разноски. Аз след 2 дена влизам в 4-я месец.....все още много не ми личи и мога да мина метър, но ако замина там ще мога да работя най-много 2-3 месеца за което време няма да мога да си избия парите които съм дала и ще дам. Запознах се с един човек съвсем случайно на сегашната ми месторабота, който се оказа, че живее в Америка - Бостън от 1999-та година. Той ми каза, че там е по-лесно всичко отколкото тук в България. Занимава се с точно такива визи с каквато ще замина ако реша и знае всички трикове. Даде ми координатите си и каза, че ще ми помогне, да му се обадя.....това ако реша да избягам от Флорида и да отида в Бостън.  Сам и той ми каза, че с бебе първата година ще ми е доста трудно, а мен точно това ме спира да не замина. Нямам чак толкова сигурни хора там на които да мога да разчитам да ми помогнат.....имам 1-ви братовчеди в Сиатъл - на другия край на Америка....но немога да ги ангажирам с мене си и бебока.....това е единствената причина която ме задържа тук....незнам, след време може и да съжалявам, че не съм рискувала.....но всеки ден като си гледам положението тук ме дърпа кън Америка.......страх ме е просто !

# 67
  • Мнения: 613
Здравей Терре,

За H2B ли става въпрос? Запозната ли си с условията, в смисъл: - какво става, ако промениш работодателят /имам предвид твоето намерение да "избягаш" от Флорида?

Имаш ли възможност да подновиш този договор, евентуално за след раждането?

Приветствам твоето решение за бебето и желанието ти за Америка. Аз съм на мнение, че на днешно време това да поживееш в друга страна само ще те обогати. Не те съветвам, обаче да поставяш на всяка цена раждането на бебето да стане в САЩ. С приемането ни в Евросъюза, цената на БГ паспорта се повиши. Аз лично много искам дъщеря ми един ден да учи в Англия, а там тя ще има по-големи преференции, ако има БГ паспорт. Прост пример е това.

П.С. Въпреки, че в тази тема бях малко сдъвкана и изплюта  Joy /нормално де - нов потребител/, една от причините, поради която най-много исках да пиша, беше че съм отрастнала в Казанлък /баба и дядо имах там, до Зеления мост  Simple Smile/.
Кураж, ще пиша пак  Simple Smile

Последна редакция: вт, 11 сеп 2007, 05:01 от Арая

# 68
  • Мнения: 1 593
Арая, поздравления за съветите ти!
Но ти си дошла преди 9 години, животът направо беше песен тогава...

Киара, говориш НЕКИПЕЛИЦИ. Извинявай за директното изказване (мога даже и по-директна да съм).
Живо престъпление е да даваш акъл за нещо, с което не си запозната лично. Това, че някой ти КАЗАЛ, че някога нещо си бил бил направил и минало бешало станало преди известно време, не значи че е вярно.

Може да пише каквото си поиска по стените на болниците, но ти била ли си там да видиш негри, малтретирани жени, проститутки, сган, твар, долна и мръсна, която в собствената си страна виси на гърба на държавата...

А ходила ли да си търсиш работа като нелегална? А бременна И нелегална? А нелегална с бебе?
Къде ще предложиш на Терре да живее тогава? А какво ще яде без доходи.

Боже опази от такива БЕЗПЛАТНИ съвети и от хора(?!!) които мислят, че АМЕРИКА е социална страна  doh.

# 69
  • Мнения: 1 783
Киара, извинявай, ама наистина май наизуст говориш... НЯМА такъв закон, който да ти разрешава да останеш в страната, ако детето ти е под 5 години. Аз съм легална, с работа, с дете под 2 американски гражданин, със съпруг със зелена карта и се прибирам, защото не искам да ставам нелегална.

А това дето го разправяш за болниците и безплатното лечение, я остави тази работа. Вярно е че не могат да ти откажат лечение, но явно има проблем след като всички емигранти са хронично недоизлекувани и нелекувани. И тази мексиканска майка дето я цитираш от вестниците, се кри нелегална толкова години в една църква, иначе да я бяха депортирали.
Не знам къде си живяла и колко и дали легално или нелегално, но нелегално е МНОГО трудно, и легално е трудно, но като нелегален за нищо нямаш глас и много малък избор. Без семейство и с малко бебе, ще и е супер трудно.

Терре, успех каквото и да решиш.

# 70
mimky и аз мисля така от свой опит казвам че почти в никоя държава не толерират неосигурените
което не значи че няма да прегледат акко е спежно но аз като дойдох в испания бях с малко хлапе на 1 год.вдигна 42 градуса и ако не беше една испанка която да беше позната на лекаря да не кажа приятелка беше невъзможно да ни прегледат
а да не казвам че не беше и безплатно
но за америка и аз знам понеже съм мислила преди години за тази възможност да родя там знам че тогава беше около 50 000 долара
и пак казвам че имаше и къде да отида
сестрата на съпруга ми живееше там с зелена карта и бяха вече граждани там
но не може да се прикъчи към никоя усигуровка за това да роди там
това знам аз не знам колко е вярно но така ми беше казала сестра му

# 71
  • Мнения: 31
xora kakvo vi stava njma takiva bezplatni koli4ki i bezplatna xrana za deteto tova sa izmislizi.a za razdaneto ima programa kidcare v kojto vlizat  vsi4ki bremeni zeni sas ili bez statut v stranata stiga da imat niski doxodi

# 72
  • Мнения: 147
Арая, за H2B става въпрос, да.......ще попитам за възможността да подновя договора след раждането....но не ми се вярва да стане.....както и да е....
Благодаря на всички мами за съветите, много ми помогнахте и във двата форума, оставам си на сигурно да си родя и гледам бебчо тук.....а между другото днес бяхме на преглед и си лапахме пръстчето на ръчичката  Grinning ......всичко е наред с бебо и на 9 март  ни е термина
Благодаря на всички ви .... Hug Hug Hug.....ще пиша пак

# 73
  • Мнения: 4 458
Чакайте бе хора, на никой не съм дала съвет какво да прави. Прочетете пак как започвам/завършвам и ще видите. Това са само предложения и вариянти които съществуват.
В никакъв начин не съм казала на жената да остава там нелегално на всяка цена, напротив, казах че приемлив вариант е да роди там и да се върне да си гледа детето в Б-я ако иска американско гражданство. Всичко това, защото тя самата каза, че много се двоуми и не беше сигурна дали е взела правилното решение и т.н.

.... ние даваме варианти за избор а не казваме на авторката какво да прави. Тя сама си решава въз основа на изложените факти.  Peace

Недейте да преиначавате нещата  Naughty

# 74
  • Мнения: 1 783
Чакайте бе хора, на никой не съм дала съвет какво да прави. Прочетете пак как започвам/завършвам и ще видите. Това са само предложения и вариянти които съществуват.
В никакъв начин не съм казала на жената да остава там нелегално на всяка цена, напротив, казах че приемлив вариант е да роди там и да се върне да си гледа детето в Б-я ако иска американско гражданство. Всичко това, защото тя самата каза, че много се двоуми и не беше сигурна дали е взела правилното решение и т.н.

.... ние даваме варианти за избор а не казваме на авторката какво да прави. Тя сама си решава въз основа на изложените факти.  Peace

Недейте да преиначавате нещата  Naughty

Aма точно затова де, не давай съвети, които нямат реална база  - тя няма да вземе американско гражданство ако роди тук, никой няма да и го даде, детето да, но тя - не. Евентуално след 18 години детето може да кандидатства за нея и след 5-10 години да и дадат евентуално гражданство... ако не са променили законите до тогава, което най-вероятно ще стане и вече няма да може да се кандидатства за роднини така.

# 75
  • Мнения: 4 458
Aма точно затова де, не давай съвети, които нямат реална база  - тя няма да вземе американско гражданство ако роди тук, никой няма да и го даде, детето да, но тя - не. ....

Никой никога не е казал че ТЯ ще вземе гражданство! Прочети внимателно какво сме обсъждали. И за пореден път се поватарям че НЕ давам съвети, тя сама си решава на база данни изложени тук.... уффффф направо .....   ooooh!

# 76
  • Мнения: 911
Terre,

няма да влизам в горната дискусия, но само искам да ти кажа: абе, защо ще ходиш ти на Долната земя, за да бачкаш в заведение за бързо хранене?!!!!!! това е пълна глупост! Ако ти се бачка навън - вече си европейски гражданин, ей ти я Европа цяла, заведеня за бързо хранене под път и над път, а оттам можеш и на стоп да се прибереш у дома!

Не говоря смешки! Аз преживях 11/09 там и гледам на гурбетчийството и емигрантския живот не по най-традиционния начин. Знаеш ли какво е да няма как да се измъкнеш - просто НЯМА. Самолетите не летят, а океана няма как да преплуваш.

Забрави за тая илюзия американската мечта! Тя е измислена от Холивуд, за да събира боязливи емигранти да бачкат до припадък там и да плащат данъци! Разбирам да си неврохирург, който отива да прави голяма наука, но за черен труд - може и по-близо до дома!

А иначе - пак да повторя  Heart Eyes браво, че си решила тук да си родиш! И детенцето ти така също ще е европейски гражданин!  Peace

# 77
  • Мнения: 1 593
Аз преживях 11/09 там и гледам на гурбетчийството и емигрантския живот не по най-традиционния начин. Знаеш ли какво е да няма как да се измъкнеш - просто НЯМА. Самолетите не летят, а океана няма как да преплуваш.

And your point is...

(и аз съм го "преживяла", и с очите си съм гледала хора скачащи от 90тия етаж, ама съм още тук)

боязливи емигранти да бачкат до припадък там и да плащат данъци!

Хм, може много да бачкам, но определението "боязлив емигрант" не ми приляга. И какво лошо има в плащането на данъци... типично изказване....
последно, ако ти си мила чинии и си събирала бакшишчета от масите и дотам се простира твойто Имигрантство в САЩ, моето е далеч по-приятно и небоязливо.

И последно, моето дете ще е КАКТО Американски, така и ЕВРОПЕЙСКИ гражданин, въпреки, че няма да раждам в България (да ти обясня, че Европейски гражданин не се става само по МЕСТОРОЖДЕНИЕ), така че доводът ти куца.

А на Терре лично ние, в американската темичка, дадохме 1001 причини защо няма смисъл да ходи в САЩ в този момент. Просто нашите доводи МНОГО се разминават. 

# 78
  • Мнения: 911
Въобще не е задължително доводите ни да съвпадат и никого не искам да убеждавам в това.

Не съм мила чинии, със зелена карта може и доста по различни неща да се работят, стига да имаш нужните качества и образование. Просто аз реших да се реализирам не на 12000 мили от всичко, което има смисъл за мен. А данъците съм си ги плащала и там, и тук, и си мисля, че този форум не е създаден, за да се отчитам пред някого. Малко да промениш тона си, а?

Авторката е написала какъв договор има за работа и мисля, че е абсолютен идиотизъм да се бие път до Америка, за да се работи такава работа. На всичко отгоре е на 28, не на 18. Докато се освести и разбере откъде изгрява слънцето, ще стане на години, от които нататък кой знае каква бляскава кариера няма да направи - не ми обяснявай, че ще й постелят червения килим в corporate America! Сега, ако мечтае да висне на врата на някой чичко-паричко и да разказва на лели и стринки в България как е ударила кьоравото в Америка и колко прекрасно живее - нейно право. Но по думите й съдя, че не е от този модел девойки.

Просто не бива да забравя на каква възраст заминава и с каква цел отива. Не да отива на всяка цена, защото всички казват, че само да стъпи на американска земя и животът някак внезапно става песен.

П.С. А на тези от вас, които са се почувствали засегнати от определението ми "боязливи" емигранти - моля за извинение  Praynig

# 79
  • Мнения: 1 593
Виж, във втория ти пост, много от мненията ни съвпадат или поне разбирам гледната ти точка Peace
Просто сметнах за неуместно определението "боязлив", оттам и реакцията. И аз се извинявам.   bouquet

# 80
  • Мнения: 239
Преди години и аз бях пред същата дилема и в крайна сметка,направих аборт.
Куриозното е,че при мен нещата бяха завъртяни-таткото ме молеше да не правя аборт,пращаше ми парламентьори,но аз прецених,че съм твърде млада да раждам.
След около година забременях от същия този мъж,понастоящем мой съпруг и си имаме прекрасно момченце на 4 г.
Лошото в цялата ситуация бяха усложненията,които ми се появиха,защото абортът беше неуспешен,трябваше да ме бъркат още 2 пъти,за да доизвадят плода,а впоследствие се лекувах дълго време с антибиотици,да не говорим колко пари пръснах.
Така че сама си помисли-не знам на колко си години,но ако решиш да абортираш,не съжалявай,защото пак ще имаш деца и тогава ще си сигурна в мъжа.
Замини за Америка,защото може да не имаш този шанс повече,а деца ще имаш.
Само недей да жалиш средства и иди при наистина добър лекар.
Не мога да повярвам! Ако някой СЛУЧАЙНО е имал късмета да роди след аборт, толкова реално съществува и възможността да НЕ може НИКОГА ПОВЕЧЕ да има деца. Ами тогава според теб какво да прави??? Рискът,който се поема при аборт е от рисковете,които НИКОГА не са оправдани. И от най-добрия специалист да е направен /и да е платила 1 милион лева/ пак винаги съществува риск от безплодие след това-Това е  доказано и го четат по лекарските симпозиуми-не си го измислям аз. Увеличава се също много и вероятността от спонтанни аборти около гестационната възраст,в която е бил направен абортът (ако е успяла пак да забременее,разбира се). Защо мислите в България има около 270 000 стерилни двойки? (освен като следствие от венерическите болести) За разлика от миналото,когато бездетните със свещ са ги търсили както се казва-тогава обаче рядкост са били и абортите,и многото полови партньори. Който не иска да има дете-има сума ти начини за предотвратяване и ограмотяване в днешно време. а не "след дъжд качулка" да се действа.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 13:34 от White Magic

# 81
  • Мнения: 239
май не е точно така..... по последни данни един аборт е по-безопасен от раждане като разбира се много зависи от лекаря....
НИЩО ПОДОБНО! Къде ги тези "данни"???

# 82
  • Мнения: 239
Благодаря ви мили мами за подкрепата ! Simple Smile {}....Давате ми много кураж, вяра и положителни емоции !
Тази седмица ще ходя на преглед да си видя бебчо как е, надявам се всичко да е наред , само хубави новини....
peteto_86,  една мама във форума беше написала, че е по-добре да си сама отколкото зле придружена....Честита рожбичка   bouquet и пожелавам на всички настоящи и бъдещи мами да сме все така силни и борбени !


Мила Terre, и аз те поздравявам и от собствен опит те уверявам,че в крайна сметка ще се радваш за решението ти. Понеже моят случай е като на peteto_86,ще я цитирам:"бащата на детето ми ме остави,когато бях в 3-и месец след годеж и определена вече дата за сватба" и то без никакви обяснения-просто се покри! след като той искаше и се стараеше за това дете 1 година преди забременяването. Аз също имах леки колебания дали да оставя детето,но досега ми носи само радост,макар че е няма и годинка. А лично на мен въобще не ми е трудно да съм сам родител-средства според мен винаги се намират,проблемът по-скоро е моралната обида. Съветвам те да осъдиш бащата за установяване на бащинство,плащане на издръжка и отнемане на родителски права /като се докаже,че не се е интересувал от детето/-адвокати са ми казвали,че трите могат да се съчетаят в едно дело. А в работата ти стой толкава,че да може /ако може/ да ти се съберат 6 месеца заплати /може и от различни работодатели/ преди излизане в болничен-това ще ти определи "надницата" ти за целия период на болничните и майчинството-тя се определя въз основа на получените доходи през последните шест месеца преди първия ден от болничния. Ако не заминеш за толкова коментираната по-горе  Америка,де.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 13:53 от White Magic

# 83
  • Мнения: 1 425
.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 15:33 от Panther

# 84
  • Мнения: 2 863
Хора, момичето взе решение, стига се дрънкахте на тема аборт бе, ми тя няма да прави  аборт, а ще ражда Mr. Green

# 85
  • Мнения: 4 458
май не е точно така..... по последни данни един аборт е по-безопасен от раждане като разбира се много зависи от лекаря....
НИЩО ПОДОБНО! Къде ги тези "данни"???

Ами поне така твърдят някои лекари ....  Grinning и доста на дълго и на широко се обосноваваха.

Хора, момичето взе решение, стига се дрънкахте на тема аборт бе, ми тя няма да прави  аборт, а ще ражда Mr. Green

На същото мнение съм  Peace

# 86
  • Мнения: 147
White magic,  не искам да стигам до разправии с нашия татко, щом се отказва от бебчо така да бъде, но ще му поставя условие да не се меси повече в живота ни ! А щом не иска да си даде името и да признае бебо, ще го запиша на мое име.....една мама във форума беше споделила, че неможе да изведе детето в чужбина без съгласието на таткото с който са се разделили.....има ли смисъл тогава да си казва мнението щом не участва в отглеждането?....вече се настроих, че ще е на мое име мъничето Simple Smile
Благодаря ти за съвета за болничните, но неразбрах колко дена болнични ти се полагат преди раждане и друго.....6 месеца сега не ми се събират, имам 1 месец прекъсване м/у двете работи, ако си платя осигуровката за него зачита ли се?

# 87
  • Мнения: 4 458
А щом не иска да си даде името и да признае бебо, ще го запиша на мое име.....има ли смисъл тогава да си казва мнението щом не участва в отглеждането?....вече се настроих, че ще е на мое име мъничето Simple Smile

Браво на тебе! Няма смисъл да го молиш да ти създава повече проблеми  Wink Какво като си даде името? Никаква полза от името на човек който не хае за детето си. Припознаването на детето може само проблеми да ти създаде - да не можеш да извадиш задграничен паспорт на детето и/или да не можеш да го изведеш от страната без изричното съгласие на "бащата". До колкото знам, но не съм сигурна, дори и банкова сметка на името на детето не можеш да закриеш (или да изтеглиш пари от там) без съгласието на бащата, независимо от кой е открита сметката.
Единствения евентуалем плюс който можеш да имаш с припознаването е да получаваш издръжка от бащата. Предполагам достатъчно си чела из форума за да ти стане ясно, че това не е достаъчна причина за получаване на бащината фамилия....

Ще се справиш  и без НЕГО Hug

# 88
  • Мнения: 239
White magic,  не искам да стигам до разправии с нашия татко, щом се отказва от бебчо така да бъде, но ще му поставя условие да не се меси повече в живота ни ! А щом не иска да си даде името и да признае бебо, ще го запиша на мое име.....една мама във форума беше споделила, че неможе да изведе детето в чужбина без съгласието на таткото с който са се разделили.....има ли смисъл тогава да си казва мнението щом не участва в отглеждането?....вече се настроих, че ще е на мое име мъничето Simple Smile
Благодаря ти за съвета за болничните, но неразбрах колко дена болнични ти се полагат преди раждане и друго.....6 месеца сега не ми се събират, имам 1 месец прекъсване м/у двете работи, ако си платя осигуровката за него зачита ли се?
Мила Terre, да,ако си платиш пропуснатата осигуровка,става-важно е да ти се съберат 6 месеца без прекъсване на платените осигуровки, считано от първия ден на болничния назад,ако отидеш да искаш болничен от личния лекар или гинеколог. Ако не отидеш, по закон ще трябва да работиш до 45-тия ден преди термина. Тогава (със или без болничен преди това) отново се изчислява 6 месеца назад и се определя каква надница ще вземаш следващите 315 дни, тя се умножава по броя на работните дни /до 9 месец след раждането/ -през този период трябва да взимаш 90%от брутната ти заплата през 6-те месеца,предхождащи 45-ия ден преди термина, но не повече от нетната-това на практика значи да взимаш пълна заплата както ако работиш /с редки изключения/. Това за деветта месеца влезе в сила от 1.01.2007, преди беше само 3 месеца. Всичко това го пише в Кодекса за социално осигуряване и още 3 нормативни акта. А за да взимаш прословутите 18 лв. майчински след това, заплатата ти като се раздели на две не трябва да надвишава 200 лв. говори се да го увеличат този праг,както и помощите от 18 да станат 35 лв,но дали и кога?

Що се отнася до бащинството,аз лично с удоволствие ще го осъдя бащата на детето ми: 1. за да плаща издръжка; 2. за да има детето ни всички права като дете на баща си, които няма да ги има,ако не се знае кой му е бащата (пред закона)-включително да бъде пълноправен наследник; и 3. за да му отнема родителските права,ако не слуша! а за излизане в чужбина става и с решение на съда. Все пак за това е най-добре да се консултираш с адвокат. Но за съдене имаш предостатъчно време,ако решиш - Чл. 41.от Семейния кодекс: Произходът от бащата може да се търси с иск, предявен от детето до изтичане на три години от навършване на пълнолетието, и от майката - в тригодишен срок от раждането на детето. Когато искът е предявен от детето, призовава се и майката." а издръжка се плаща 1 година назад.

Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 15:01 от White Magic

# 89
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила, разбирам, че си решила вече дилемата. Поздрави за куража и добре дошла в отбора!  bouquet  bouquet  bouquet
Моят съвет е - от тук нататък никога не си помисляй какво би станало ако си направила аборт! Просто това е бил сега твоят избор и няма смисъл от никакви съжаления! Това ти го казвам понеже освен радостите ще има и тежки моменти, в които ще минават и такива мисли. Казвам го като препатила мама, на която й трябваше време доста да го проумее!
Лека бременност, мила! Успех в страната на невъзможните възможности както аз наричам Америка!   bouquet  bouquet

# 90
Извинявайте не прочетох всичко докрай ,но бях изумена от посочената декларация.Аз съм юрист и мога да ти кажа да не се притесняваш, че си подписала тия глупости .Друг е въпроса с изпитателния срок ако е в полза на работодателя, той има законово основание да прекрати трудовия договор. При постоянен трудов договор КТ предвижда известна закрила против уволнение на бременни жени и майки на деца до 3-години.

# 91
  • Мнения: 147
White Magic, права си, би трябвало да го съдя. Има доста време, може да промени мнението си, ще му мисля като наближи раждането, сега се наслаждавам не бремеността си и на малкото съкровище вътре в мен  Grinning
А по въпроса за работата ми, договора който съм подписала е в полза на работодателя, аз говорих преди няколко дни със шефката ми и я попитах на каква сума ме осигурява и тя каза, че до сега ме е осигурявала на 70 лв. но отсега нататък щяла да ме осигурява на повече за да получавам по-хубаво майчинство, от което следва че ще ме остави на работа и ще работя до 45-те дни преди термина ми.

# 92
  • Мнения: 4 458
............сега се наслаждавам не бремеността си и на малкото съкровище вътре в мен  Grinning

А по въпроса за работата ми, договора който съм подписала е в полза на работодателя, аз говорих преди няколко дни със шефката ми и я попитах на каква сума ме осигурява и тя каза, че до сега ме е осигурявала на 70 лв. но отсега нататък щяла да ме осигурява на повече за да получавам по-хубаво майчинство, от което следва че ще ме остави на работа и ще работя до 45-те дни преди термина ми.

Това да се чува. Много се радвам, че наистина се наслаждаваш на бременността и работодателя се оказал разбран човек. Виждаш ли, нещата се нареждат малко по малко.
Наистина много се зарадвах на тази новина. Дано всичко се нарежда така и за в бъдеще. 

# 93
  • Мнения: 2 956
Браво! Поздравления за решението ти   bouquet
Подобно бе и моето преди време. Никога няма да съжаляваш  Hug
И добре дошла в отбора  Simple Smile

# 94
  • Мнения: 239
White Magic, права си, би трябвало да го съдя. Има доста време, може да промени мнението си, ще му мисля като наближи раждането, сега се наслаждавам не бремеността си и на малкото съкровище вътре в мен  Grinning
А по въпроса за работата ми, договора който съм подписала е в полза на работодателя, аз говорих преди няколко дни със шефката ми и я попитах на каква сума ме осигурява и тя каза, че до сега ме е осигурявала на 70 лв. но отсега нататък щяла да ме осигурява на повече за да получавам по-хубаво майчинство, от което следва че ще ме остави на работа и ще работя до 45-те дни преди термина ми.
Да,за съдене има време,но ако мине повече от 1 година след раждането започваш да губиш издръжки,защото те се плащат една година назад,считано от датата на завеждане на делото за издръжка.
Не знам дали ще ти е удобно да работиш чак до 45 ден преди раждането-зависи от работата. Но по всяко време можеш да отидеш при личния ти лекар и да поискаш болничен,стига да си събрала поне 6 месеца с добри доходи. Обикновено лекарите дават без проблеми болнични на бременни дори да не ти е тежко положението-казваш например,че имаш болки и спазми в корема-това се тълкува като заплашващ аборт... Ако ти дадат болничен не си ощетена финансово-парите,които взимаш по време на болничния също се смятат като заплата.
Пожелавам ти безпроблемна бременност и много щастие с малкото същество до теб! В началото няма как да не ти е малко трудничко с грижите около него,но всичко се отплаща:))

# 95
  • Мнения: 147
Ами незнам дали ще мога да издържа до 45-те дена, но ще се постарая. Работя на една бензиностанция, касиер съм. Смените ми са 12 часови -  дневни, нощни, което взе да ме изморява вече, но несмея да си взема болничен за сега защото незнам как стоят нещата с болничните а и докато мога да работя ще работя, не искам да предизвиквам съдбата с болнични ако нямам нужда. До сега ме осигуряваха на минимална, шефката каза, че щяла да ми плаща малко повече осигуровки от сега нататък........но колко са незнам. Сега ми трябват парички, то на кой ли не му трябват Simple Smile.......вчера харесах на бебо кошарка и шкаф за повиване - страхотни, сега само за тях мисля..... Blush

# 96
  • Мнения: 911
 Grinning да ти спестя малко парички  Sunglasses никакъв шкаф за повиване не ти трябва! най-много постелка/подложка, която струва към 25лв. макс, слагаш я на стабилна маса с подходяща височина, за да не останеш без кръст, и това е

Въобще не гледай цените сега, да не се изнервяш, че няма да ти стигнат за това или онова. И не купувай дрешки!!! Най-много едно-две комплекчета на първо време, защото ще получиш купища такива от приятели и роднини, може някоя мама да ти подари вече омалели дрешки - аз половината дрешки, които имам и по веднъж не съм ги обличала, просто беборана порасна много бързо  Heart Eyes всички бебета така растат!  Peace дай адрес, ще ти изпратя тия, дето са ни вече супер малки

пелени, завивки и всякакви други неща, които можеш да си направиш самичка от стари хубави памучни чаршафи (които са страшно мекички!) с много любов са също добра идея.

и други идеи мога да ти дам - пълен идиот съм  Mr. Green пълна със идеи, ти само кажи, че искаш!

И не се преуморявай на работа - пази се!  Peace ...за след раждането...

# 97
  • Мнения: 239
..... До сега ме осигуряваха на минимална, шефката каза, че щяла да ми плаща малко повече осигуровки от сега нататък........но колко са незнам. Сега ми трябват парички, то на кой ли не му трябват Simple Smile.......вчера харесах на бебо кошарка и шкаф за повиване - страхотни, сега само за тях мисля..... Blush
Колкото повече издържиш на "високите" осигуровки,толкова по-добре. "Здрава круша и най-силния вятър не може да я обрули",така е и със здравата бременност-Пожелавам ти я от сърце! Аз лично по време на бременноста тичах,падах,скачах,вдигах тежко,какво ли не правих (не с цел да абортирам разбира се,просто не си треперех толкова) и чак в деветия месец усетих,че съм бременна. Все пак гледай да не товариш бебото с много сътресения!
За кошарката да ти кажа от собствен опит-ние сме с онези от плат,дето се водят преносими-много плюсове имат-1. като почне да се изправя в креватчето (неизбежен момент към 7 месеца) сваляш на по-ниското ниво матрачето,иначе като нищо бебчо може да изпадне в мерака си да ходи, 2. като обикаля из креватчето често пада и се удря в страните му-като е от плат,а не от дърво, всичко е меко,огъва се и няма как да се удари лошо. 3. много по-евтини са от дървените,имат колелца-може да се возят до където искаш или са сгъваеми, могат да се ползват години наред.
Що се отнася до шкаф за повиване-не знам защо хората се престарават толкова- много скоро, към 4-5 месец бебото започва така усилено да се върти и да иска да ходи нанякъде точно като го преповиваш и преобличаш,че просто всякакви поставки се обезмислят,ние винаги сме го повивали по широките меки легла,да има и накъде да бяга   Wink.  Според мен дай си парите за нещо по-важно-например хубава количка-лека и с превъртаща се дръжка,столче за кола (които отскоро са задължителни по закон) или шезлонгче, което може да се използва за люлеене,лежане,пренасяне, столче за хранене и пр... Много хубави се продават и втора употреба,например в www.prodavalnik.com и deca.obiavi.portal.bg

Последна редакция: нд, 21 окт 2007, 05:48 от White Magic

# 98
  • Мнения: 239
Къде изчезна бе, terre? Да не му дойде акъла на таткото (дай боже,макар че и с него,и без него...),та така ни забрави? Как вървят нещата при теб?

# 99
  • Мнения: 147
Здравейте! Нямаше ме няколко дена, бях в София, след това на работа. Днес и утре почивам и ще ходя най-после да си правя изследвания, защото до сега са ме гледали само 3 пъти на видеозон. С  таткото все още сме в старите отношения, надявам се да му дойде акъла до раждането на момъка ми. Вчера си говорихме с него по телефона и синчето му, което е на 6 годинки беше при него и той така си го целуваше и му говореше миличко, винаги съм му се възхищавала като баща и се замислих дали ще обича и ще целува моето дете така....
И не на последно място да кажа, че не съм ви забравила, просто след работа съм доста изморена и нямам сили да мисля и пиша  Wink

# 100
  • Мнения: 239
Здравейте! Нямаше ме няколко дена, бях в София, след това на работа. Днес и утре почивам и ще ходя най-после да си правя изследвания, защото до сега са ме гледали само 3 пъти на видеозон. С таткото все още сме в старите отношения, надявам се да му дойде акъла до раждането на момъка ми. Вчера си говорихме с него по телефона и синчето му, което е на 6 годинки беше при него и той така си го целуваше и му говореше миличко, винаги съм му се възхищавала като баща и се замислих дали ще обича и ще целува моето дете така....
И не на последно място да кажа, че не съм ви забравила, просто след работа съм доста изморена и нямам сили да мисля и пиша  Wink
Аз мисля,че има светлина в тунела-фактът,че си говорите,а не се крие като престъпник и това,че може да изпитва някакви топли родителски чувства все пак говорят нещо положително. Май съм пропуснала момента таткото женен ли е или не...?-това има доста голямо значение за отношението към вас. Иначе ти желая с изследванията всичко да е наред. И аз ходих рядко,за пръв път някъде на 6 месеца,но при мен е друго-имам си лекар вкъщи.

# 101
  • Мнения: 4 458
.... до раждането на момъка ми....

  bouquet a честито мила. Значи ще помагаме за мъжки имена  Wink

А за бащата... какво да ти кажа... аз лично не бих се надявала много на него. Не мога да разбера защо тия хора така постъпват и ни зарязват в трудни моменти и когато всичко се нареди и си е на място се появяват с куп извинения, оправдания и обещания....

Сподели резултата от теста. КОга ти е термина?

# 102
  • Мнения: 147
Таткото е женен, но не живее с жена си, а тя в момента не е в Б-я. М/у тях няма нищо вече, има само приятелски чувства, не са се развели още незнам защо, макар, че и двамата са ми казвали че всичко е приключило.....имат едно сладко момченце на 6 годинки. С тези изследвания нещо не ми върви, в смисъл, че все немога да се доредя до тях. Докато се накани лекарката ми да ме прати и направлението ми изтече, сега наново пак. Това ми е болната тема сега. Направо ме е яд на тези лекари и ще ходя до Стара Загора на лекар, защото от нашите лекари ми писна тук.
Мерси Kiara, тези 2 дена бебо се грижи за мама и я радва с ритници. С таткото не се надявам на нещо сега, защото може да се разочаровам после, не мисля, че може да се съберем, но ако стане ще съм много щастлива. Следващата седмица се надявам вече да ми направят така очакваните изследвания, иначе термина ми е на 9 март. Тук в Казанлък, вчера като ме гледа една лекарка ми каза друг термин. Каза ми че според размера на главичката бебо трябвало да се роди на 5 март а според размера на крачетата на 20 март някъде и ме хвърли в паника с това си изказване  newsm12

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 22:10 от terre

# 103
  • Мнения: 4 458
Таткото е женен, но не живее с жена си, а тя в момента не е в Б-я. М/у тях няма нищо вече, има само приятелски чувства, не са се развели още незнам защо, макар, че и двамата са ми казвали че всичко е приключило.....имат едно сладко момченце на 6 годинки.

Няма значение защо не са разведени. Той така или иначе няма намерение (за сега) да бъде с тебе така че тебе това не би трябвало да те вълнува. Жена му знае ли за бебето?

...тези 2 дена бебо се грижи за мама и я радва с ритници.

Боже, все едно вчера питаше дали да задържиш бебето а днес вече рита  Mr. Green

Тук в Казанлък, вчера като ме гледа една лекарка ми каза друг термин. Каза ми че според размера на главичката бебо трябвало да се роди на 5 март а според размера на крачетата на 20 март някъде и ме хвърли в паника с това си изказване  newsm12

Не се паникьосвай за такива дребни неща. До колкото си спомням термина се определя не само по бебето, но и по ПРМ, а на бебето се гледа главичката. Има различни бебета така че.... При мене по размери едната беше с 1 седмица по-малка от другата.. Whistling ама не съ м седнала да го мисля, просто беше с по-малки размери  Grinning
По-важно за теб е да е здраво бебчето, да няма някакви видими от сега заболявание на сърцето, гръбнака и т.н. Останалото... термина, пола... това са бели кахъри  Peace

# 104
  • Мнения: 147
Здравейте! Днес направих първата покупка за бебо - купих нощна лампа - сензорна, много хубавка и тарикатска, даже като ми я изпробваха в магазина, бях с още една бъдеща мама и тя си купи такава като я видя  Laughing Сега ще я скрия някъде да не я гледам, защото си бях казала никакви покупки преди да се роди съкровището ми, малко съм суеверна  Blush
А по въпроса дали знае жена му - да, знае, повечето му близки знаят! Сега докато пиша бебо пак се обажда с ритниче отвътре, усеща, че става дума за него  Laughing
Във вторник ще ходя на преглед и ще си го видя малкия ми юнак....трябва да започна да му мисля име вече  Heart Eyes
I'm so happy  Heart Eyes

# 105
  • Мнения: 4 458
....трябва да започна да му мисля име вече  Heart Eyes
I'm so happy  Heart Eyes

Предлагам Виктор (Victor) - победител,  победоносен или може би Мартин - лястовица (градска) също се използва и като производно от Марс - бога на войната  Peace

# 106
  • Мнения: 2 863
тере, звучиш добре, радвам се, че си спокойна и се се радваш на бебето.
За суеверията,  ако имаш нужда спазвай си ги, но по тази логика не трябва и да се подстригваш, че да не му отрежеш пишката на бебето Joy
С първото дете не купувах, майка ми приготви всичко и го донесе седмица преди да родя, с дъщеря ми лично си приготвих всичко(мама я  няма вече да го направи за мен) и всичко си бях купила, като си дойдох от болницата само ми сглобиха кошарата и така, беше ми лесно да си имам всичко и да не се чудя кой за какво да пращам до магазина.
За таткото- остави нещата така- не се навивай, не го притискай, абе нищо не прави....

# 107
  • Мнения: 147
За сега се старая да съм спокойна, но има моменти в които съм много чувствителна и лесно раздразнителна.
Амиии аз да си кажа честно, че се отказах и да се подстригвам  Blush  В началото на бремеността се подстригах един път, но тогава незнаех че съм бременна Simple Smile мисля само една боя да си сложа на косата.
Иска ми се много да си понакупя дребните нещица от сега, но ме е страх....може би като ми наближи термина ще се отпусна. За сега съм си позволила само една нощна лампа и в близките дни ще поръчам 2-3 бодита от един френски сайт. Можете ли да ми кажете 60-67 см на колко месечно бебе отговарят?
Kiara, имената които ми предлагаш са много хубави, но мисля да го кръстя на дядо му Дончо - нещо като Деян, Делян, Даниел, Добромир....оххх незнам, трудна ми е тази работа  Rolling Eyes
Днес се чух с таткото по тела и си казах, че скоро няма да го безпокоя. Държа се добре, но ми стана гадно за едно нещо, така че следващата стъпка е негова.....
Благодаря ви за подкрепата и съветите  Hug  bouquet

# 108
  • Мнения: 4 458
Ама ти наистина си суеверна Simple Smile
По-добре е да се подстригваш отколкото да се боядисваш  Wink но това не е от суеверие. Когато се подстригваш подхранваш косата, иначе се изтощава. Когато се боядисваш оначе вдишваш изпаренията които не са най-полезното нещо за бебето. Това обаче ако решим да се замислим.  Mr. Green Аз по време на бремеността се подстригвах и боядисвах, че и на кола маска си ходех... Внимавах само с лекарствата които се налагаше да взимам я за настинка я за друго.

За името, разбира се че ще избереш нещо което ти харесва на тебе. Аз само предложих имена които имат общо със ситуацията ти, с това че си превъзмогнала толкова много и че бебето е спечелило живот....
Лесно е да избереш име. Виж всяко едно от тях как ти звучи и дали си склонна да го повтяряш стотици пъти и дълги години на пред  Mr. Green Избери това което е най-близо до сърцето ти - дори и да не е на някой роднина Wink

За бодитата не бързай. Всеки ще ти подарява дрешки, с тях може да изкараш извесно време. 60 см са около едно месечно бебе, но не се знае твоето колко голямо ще е. Според мен е добре да се пооглеждаш за количка, да събираш пари за памперси, бебешка храна....

# 109
  • Мнения: 239
..... Следващата седмица се надявам вече да ми направят така очакваните изследвания, иначе термина ми е на 9 март. Тук в Казанлък, вчера като ме гледа една лекарка ми каза друг термин. Каза ми че според размера на главичката бебо трябвало да се роди на 5 март а според размера на крачетата на 20 март някъде и ме хвърли в паника с това си изказване  newsm12
Привет! По размерите на главичката на бебето може да се определя термина само първите 2-3 месеца от бременността. След това всяко бебе започва да расте много различно и НЕ е редно да се използват тези размери-току-виж са го изкарали,че вече трябва да се е родило,когато си още в 7 месец. Терминът се изчислява като се прибавят 280 /40 седмици/ дни към първия ден на последната менструация или като от същия ден се извадят 3 месеца и се прибавят 7 дни. Лекарите понякога не са виновни,че бавят изследванията-от Здравната каса имат ограничения за броя им и като ги свършат трябва да чакат следващото тримесечие Sad -системата е абсурдна.
А иначе за "татото"-като са се разделили с жена му какво седи и брои гаргите вместо да е при теб и да те подкрепя в този така важен момент? Но явно съвременните мъже съвсем са изперкали... #2gunfire
Аз пък се подстригах в 6 месец и бебата се роди много красива,умна и добра Simple Smile Съветвам те да не се боядисваш,или само с къна. Аз направих голяма грешка с боядисването-само дето не припаднах като се боядисвах,направо ми прилоша. Никога преди не бях имала проблеми,но по вр.на бременността организма реагира много остро на всички отрови,а амоняка и др.отровни вещества в боята минават през кожата на главата и оттам в кръвта,която храни и бебето. Затова препоръчват да не се боядисваш,докато си бременна.
Тия размери на дрешките установих,че поне в БГ най-сигурно е да се ходи със сантиметър в магазина за дължината от вратлето до чатала. Като за начало обаче всичко ще му стане-бебетата се раждат около 50 см. А терличките трябва да могат да се връзват здраво,че така ритат бебоците,другото решение е чорапки.

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 01:33 от White Magic

# 110
  • Мнения: 623

... Но явно съвременните мъже съвсем са изперкали... #2gunfire


Бих казал: Някои от съвременните... Simple Smile Peace

# 111
  • Мнения: 239

... Но явно съвременните мъже съвсем са изперкали... #2gunfire


Бих казал: Някои от съвременните... Simple Smile Peace
Е,то се знае,че всяко правило си има изключения... Peace Важното е какво е правилото  ooooh!

# 112
  • Мнения: 623
Ако правилото, беше такова, то тогава този подфорум щеше да е препъленен, а в ДиС щеше да е пълна пустощ Simple Smile

# 113
  • Мнения: 4 458
Ако правилото, беше такова, то тогава този подфорум щеше да е препъленен, а в ДиС щеше да е пълна пустощ Simple Smile

Ами като гледам скоростта с която добавяме бройки.....

Само мога да кажа, че не само в Б-я положението е такова. Тук, около мене има такива изцепки, че ум да ти зайде, като на пример 6 деца от 6 майки, но бащата ерген - търси още бройки че искал 13 деца Rolling Eyes 

# 114
  • Мнения: 147
На татито ни му се живее още, на 30 годинки е милото, но сериозна връзка не иска....още повече, че на мен преди 5 месеца ми каза че не ме обича и не иска да е с мен....но нашата "Одисея" е дъъълга за разправяне....разочарована съм от мъжете....сега единствено си мисля за моя малък и най-важен мъж.....а вчера една друга лекарка ме гледа на ехограф и ми каза, че май било момиче.....аз усещам че е момък  newsm03

# 115
  • Мнения: 147
Здравейте!
Ще си имам мома  newsm03 100% ми го гарантира лекарката. Сега свиквам с новината. Каквото е да е живо и здраво само.
С нашия тати вече няма никакви шансове да сме заедно.... smile3518

# 116
  • Мнения: 4 458
Мила, няма гаранция докато не видиш бебето  Wink той и моя братовчед щеше да има момиче 100% и даже подаръците са в розово а взе че излезе момък та ни изненада всички  Joy

Пусни  отделна тема за таткото, ако искаш разбира се.

# 117
  • Мнения: 2 327
Може да се разбере със сигурност след 28-мата седмица, така че имаш още време Simple Smile Дори и тогава обаче трябва доктор дето разбира и има хубава техника. Моя доктор ми обясняваше че е момиче щото нищо не се виждало, ама аз си знаех че е момче. Накрая вече като паднаха тестисите си каза че ще е момче.

# 118
  • Мнения: 613
Здравей отново terre, като ти чета последните постинги тук и се върнах в моите (пред) и бременни терзания  Grinning И аз не само, докато бях бременна, ами и преди това винаги съм била сигурна, че първородното ще ми е момче. Сега, като поживял и попрочел повече човек, разбрах, че може би в 99% майките са все сигурни в това  Joy

Сега ми е смешно какво съм си мислила и даже в какви страдания съм била по този въпрос. Важното е детенцето да дойде живо и здраво. Не си слагай на сърцето пола му.
Аз за нищо на света не бих заменила дъщеричката си и всеки ден благодаря, че имам точно дъщеря.
Даже сега изпадам в другата крайност, ако имам второ дете, искам да е момиченце отново.

Лека бременност  Simple Smile

# 119
  • Мнения: 147
Здравейте мили мами!  Hug
След като прочетох постингите ви ми стана толкова хубаво. Беба/бебо  я/го чакам с нетърпение да видя изненадката  newsm47
Kiara, може да пусна отделна тема но искам да ми поотмине малко, че не ми се рови в раната  Weary
Благодаря на всички ви, много сте готини  newsm51

# 120
  • Мнения: 1 593
Terre, личи си че си много смело и свястно момиче!!! Сигурна съм, че само хубави неща ще ти се случват занапред, и след хубавото детенце, ще последва и някоя споделена любов, която ще ти помогне да осъзнаеш колко неструващ е спермодонора на твоето детенце (такова "нещо" не се нарича "баща" - и без да знам историята, съм на това мнение)

# 121
  • Мнения: 147
Днес е поредния ми кошмарен ден!  smile3518
Понякога се чудя защо позволявам да се случва всичко това, защо забърквам и бъдещото си детенце в този кошмар да живее без тати  smile3518 ....незнам мили мами колко съм смела, вече ми е трудно а ще става и по-трудно.....все още съм безумно влюбена в нашия тати  smile3518 нямам сили за нищо, омръзна ми да плача, този кошмар няма ли край вече  smile3518 не е честно така, защо господи, защо ???  smile3518

# 122
  • Мнения: 2 336
Здрасти, terrе!
Мисля, че не съм ти писала до сега. Искам да те поздравя за решението да задържиш бебето. Надявам се да се справиш със своите емоции и чувства и да си много силна.
Ще видиш, че детето е нещото, което ще ти дава стимул и желание за живот.
Вярвай знам какво е да осъзнаваш, че новото създание ще расте без баща си, но трябва да се примирим с това и да продължим.
Виждам, че още имаш надежди. Виждам, че много те боли. Искрено ти съчувствам и ти пожелавам все по - рядко да изпадаш в такива състояния. Те са неизбежни, защото сърцето си е сърце и на него не може да се каже какво да чувства.
Поздрави, миличка!

# 123
  • Мнения: 147
Благодатя ви мили мами, незнам какво щях да правя без вас!  Hug Hug  bouquet
Много ми е тежко, а и вредя на бебчето ми с тези сълзи всеки ден....понякога се чудя каква майка ще съм? Много въпроси си търсят отговорите в бременната ми глава  smile3518
...днес получих и няколко такива отговора - истината боли много.....
Ще се постарая да не плача толкова често, милото ми бебче, още от сега го подлагам на стрес  Weary
Sissi_82, много сладурско и здраво бебче да си гушкаш тези дни ти пожелавам  Hug
Благодаря на всички ви !!!

# 124
  • Мнения: 4 458
Мила, взела си вече едно решение, поела си по един път. Няма значение дали е правилния или погрешния - връщане на зад няма. Недей да страдаш по неща които биха могли да бъдат друго яче, но не са. Ще кажеш, лесно е от страни, но повярвай за теб е най-добре да се съсредоточиш над настоящето и бъдещето.
Дано скоро ти премине и се опиташ да се порадваш на бременността  Peace

# 125
  • Мнения: 1 593
Терре, ще има ли кой да ти помогне първите месеци с бебчето? Твоите родители?

Като чета написаното от тебе и ми става много криво  Confused, не зная какво ти е на тебе... дръж се мила, имаш нашата подкрепа - ще се справиш, макар и трудно, и ще бъдеш страхотна майка  Hug
Засега се наслаждавай на бременността, не се измъчвай с въпроси и отговори, повярвай, че ще има ново щастие за тебе, може би не в момента, но след някоя и друга година... наистина!

# 126
  • Мнения: 147
През последният месец и малко бях "забравила" за бебенцето ми ....много неща научих и това което ме измъчва най-много беше че нашия тати няма да е с нас, не иска да е с нас и малкото ми съкровище, тази невинна душичка няма да си има тати а той не се интересува от нея  smile3518 ......исках единствено да го направя щастлив....а вчера ми каза, че точно от мен не иска дете  smile3518 .....почувствах се като негодна, като непотребна вещ, като боклук едва ли не.....
От вчера слънчицето ми не е спряло да ми раздава ритничета, явно ме подсеща, че имам него и да не се притеснявам. Осъзнах се, че то е най-важното нещо в живота ми и ще се постарая да бъде най-щастливото дете на света нищо че ще сме си самички.....днес ми е по-леко...
Благодаря на господ, че имам такива родители, които ме подкрепят и ще ми помагат и очакват с нетърпение второто си внуче!
Въпреки всичко не упреквам нашия тати. Нашата история е дълга и широка.... и все още го обичам много.....той е и ще си остане голямата ми любов!!!

# 127
  • Мнения: 3 621
terre  в нашия мартенски отбор имаше едно момиче което реши да направи аборт по причини много близки до твоите, нямам право а и не искам да я съдя, но незнам защо все си мисля че рано или късно тя ще съжали за взетото решение
100 % съм сигурна обаче че ти никога няма да съжаляваш за решението си да оставиш бебчето
Възхищавам се на смелоста ти  Hug Hug Hug и ти пожелавам много късмет

P.S. Колкото до таткото , бъди сигурна че си взела от него най-доброто и най-хубавото което е можел да ти даде

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 21:52 от Nefertity

# 128
  • Мнения: 1 350
Terre, следя темата ти отдавна.Безкрайно се радвам, че си решила да оставиш детето.Това е най-доброто и правилно решение,защото няма нищо по-добро от това да избереш живота пред смъртта. Недей да тъжиш,че ще отглеждаш децата си без баща. Тази тъга е по- поносима от мъката, която би изпитвала от загубата на дете заради нечии прищевки, плод на злоба, невежвство и простотия. Преди 10-ина години загубих първото си неродено дете поради ред причини, поредица от събития....Горчив урок за мен, който доведе до смяна на приоритетите ми! Все още изпитвам вина без да съм виновна,че допуснах това да се случи,че не направих всичко за да защитя този крехък живот,който растеше вътре в мен,че се подведох....и загубих!Тази ми ужасна грешка по- късно се превърна в извор на сили за двете ми деца за да ги има!Кошмарни бременности,излежани,изстрадани, на косъм от смъртта!Днес знам, че преди всичко съм майка и децата ми са преди всичко- опция първа! Мъжът си е все същият и все така  подвива койрука като стане напечено.Поради това и други причини по отношение на живота, здравето и бъдещето на децата МИ,той няма думата!

# 129
  • Мнения: 911
През последният месец и малко бях "забравила" за бебенцето ми ....много неща научих и това което ме измъчва най-много беше че нашия тати няма да е с нас, не иска да е с нас и малкото ми съкровище, тази невинна душичка няма да си има тати а той не се интересува от нея  smile3518 ......исках единствено да го направя щастлив....а вчера ми каза, че точно от мен не иска дете  smile3518 .....почувствах се като негодна, като непотребна вещ, като боклук едва ли не.....

...все още го обичам много.....той е и ще си остане голямата ми любов!!!

Мила,
дръж се!!!
Когато пусна тази тема, ти писах и те поздравих за здравия разум, който надделя и реши да оставиш детето! Сега трябва да събереш отнякъде сили и да се справиш със всичко (а то е много и хич не е лесно!), което предстои. Слава Богу, че родителите ти са до теб!

Колкото до хубостника (когото не разбирам защо още обичаш, ама тя любовта не е за рабиране), който има...как да го нарека това?!!?  #Cussing out #2gunfire #Cussing out безумието да каже на една жена "точно от теб не искам дете" след като вече й е направил такова !!!!!!!!!!!! На мен не ми го казаха с думи, но ми го показаха с липсата на каквато и да е заинтересованост - като казвам липса - нашето БНД/ЕРД НЕ ЗНАЕ кога е родена дъщеря му, сигурно не знае и как се казва, макар кварталните клюкарки да се стараят всячески да изровят информация.
Разбирам те толкова добре! Пази си силиците и нервите, защото след раждането това, че човекът, когото си искала да направиш щастлив като му родиш дете, няма да го има до теб още повече - страшно!!! - ще ти липсва. Ще искаш да види как детенцето заспива, ще искаш да знае колко прилича на него, ще искаш толкова много да споделиш, защото имаш чувства.......НО.....
не искам да те отчайвам, но да знаеш, че е много тежко след раждането, когато го няма таткото! Аз може би щях да се чувствам по-подготвена за тези емоции, ако някой ме беше предупредил (нямаше кой да ми каже...)

Пиши ми на лични, ако искаш, защото може би мога още някои неща да ти кажа - дори чисто практични - за ситуацията в която си.

И не се отчайвай!
Колкото и да горчи и да те боли в момента, като се засмее малкото слънце съвсем скоро в прегръдките ти, ще разбереш, че няма по-важно нещо да света. И никакви идиоти, които не заслужават любовта ни, не могат да ни отнемат това щастие!!!

Нефертити го е казала много хубаво: "бъди сигурна че си взела от "таткото" най-доброто и най-хубавото което е можел да ти даде"

Прегръдка!
И не плачи, защото като плачеш човечето също плаче!!! (и аз плачех, признавам си, просто не може да стискаш зъби до безкрай, но поне се опитай!)

# 130
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Тере,мног прегръдки и целувки и от мен Hug,знам колко е трудно затова те прегръщам силно. Hug

# 131
  • Мнения: 147
Искрено се надявам живота рано или късно да ми се реваншира, вярвам, че с моето слънчице ще сме си щастливи ! Чудя се защо някои мъже постъпват така, та това са децата им, тяхната кръв......могат ли да живеят спокойно и щастливо така?!?.....отговор не намирам.....все си мисля, че има частица в сърцето им която трепва и не са толкова безчувствени на каквито се правят....а може и да греша!?
И аз ви прегръщам силно, благодаря ви че сте тук, имам нужда от вас  Hug   bouquet
Знам, че ще ми е трудно и сега това е малка част от това което ми предстои.....
...имам най-страхотния подарък на света!!!  Heart Eyes

# 132
  • Мнения: 2 336
terre, здрасти!
Мога да ти кажа наслаждавай се на бремеността си. Това е едно най - прекрасните състояния за жената. Даряваш живот.  Не губи от контакта с бебето. Говори му, гали го.
Знам, че е тривиално, но като се роди просто ще цъфтиш.
Не че пак няма да ти е тежко, но като го погледнеш просто всичко останало ще бледнее.
Казвам ти го от опит.  Heart Eyes

# 133
  • Мнения: 2 024
Мила terre,
Не изчетох всички отговори към теб, а само твоите постинги.
Иска да ти кажа, че имаме много, много общи неща с теб -
1. Рождения ни ден,
2. Шанса Америка
3. Настоящата ти бременност
4. Предстоящото самотно майчинство
5. Любовта ти
6. Вярата в себе си.
...
Оставам с впечатлението, че съм по-възрастна от теб - много от нещата, които ти предстоят аз вече съм ги преживяла или ги преживявам в момента.
Пиши ми на лични съобщения, ако искаш да споделя с теб повече конкретни въпроси във връзка с близките ни съдби.

Тук, само за Америка, ще споделя накратко (подробностите - на лични): Не си сбъркала, че оставаш да родиш в България. С визата, на която разчиташ за легално влизане - ползата е НИЩОЖНА, а трудностите ОГРОМНИ предвид предстоящото ти раждане. Съществуват съвсем реални рискове дори американците да те отделят от детето ти и да те депортират след изтичане на разрешения ти престой в страната. А доколко по-леко се отглежда малко дете в Америка - отделен въпрос, СИЛНО усложняващ положението до невъзможност при нелегално оставане в САЩ.

Стискам ти палци!
Надявам се да ми пишеш - ще ти отговоря при първа възможност.
(Моят термин е 30 декември.)
 Heart Eyes

# 134
  • Мнения: 613
Съществуват съвсем реални рискове дори американците да те отделят от детето ти и да те депортират след изтичане на разрешения ти престой в страната.

Това не е вярно. Особено пък, ако никой от родителите не е US гражданин и не иска да претендира за попечителство. Никоя страна няма законите да отдели дете от майката /особено бебе/, освен ако майката не е наркоманка, алкохоличка и други нередности от този вид.

Имала съм много съдебни дела тук около детето ми, но това за попечителство се водИ, тогава, когато БНД ме беше оставил без виза. И за секунда на съда не му хрумна да ми вземе детето, напротив, решенията, които се взеха ми освободиха ръцете и за в бъдещето, когато ще се върнем в Бг с дъщеря ми. Не само това, а и бяха взети под внимание всички решения на българският съд до този момент. Както и американските ми такива се признаха от Бг съд.

Не бива да се подхожда със страх. Има Хагска конвенция и тя си действа.
При уточняване на попечителството на дъщеря ми, имаше 10-ина въпроса, по които съдията трябваше да ни анализира. Нито един не включваше, това дали аз съм легална или нелегална.

Това не определя дали един родител е добър за такъв или не.

# 135
  • Мнения: 2 024
Моите уважения за стемежа ти за отстояване на позицията ти!
Моля те само да прочетеш точно какво съм написала! Започвам с думите "Има риск...", което не е твърдение на 100%, а предупреждение за полмолни камъни (къде от некомпетентност и на потърпевшия и на служителя в службите, къде от разминаване и грешки по инстанциите и т.н), а това е почти гарантирано в обслужването при сложни казуси на всякъде по света. Отгоре на всичко и нашето момиче е пълен бегинър не познаващ нито законите нито към кой да се обърне за помощ в Щатите. А те, колкото и за велика сила да се имат, с моя опит от 6 години, мога да напиша, че мързела и некомпетентността на служителите на входно ниво (особено) е по-ниско от това на същите в България. Може да ти се усмихват, но това не предпазва от грешките, забатачването протакането и бюрокрацята, които следват.
Колкото до конкретния случай имам много аналогичен пример раздухан дори по пресата в Орегон, когато една германка с изтекла виза я депортираха от щата, а бебето й остана в у нейни роднини. Беше като по канален ред, с вратичката тя да може да се върне след известно време с нова виза, но факт е, че ИНС я депортираха... Това беше случай от преди 3-4 години...
Въпросът в случая не опира до попечетелство, а до право на престой в страната, което майката вероятно ще просрочи.
Поздрави,
 Simple Smile

# 136
  • Мнения: 911
момичета,

да не започваме пак безкрайни и безсмислени дебати за страната на не/ограничените възможности - авторката отдавна реши, че ще ражда в България!

# 137
  • Мнения: 239
Мила Terre, за съжаление такива са повечето съвременни мъже-мислят се за много велики,а всъщност са пълни мухльовци. Не е ли знаел,че не иска дете,когато го е правил? Не тъгувай,много е важно,че ще имаш всестранна подкрепа  и одобрение. Аз също имах много притеснения по време на бременността ми,имаше и сълзи,и в края на краищата се роди едно наистина прекрасно дете - спокойно,смело,усмихнато и ведро по характер. Аз мисля,че настроенията и емоциите по време на бременността не оказват влияние,подобно нещо не е доказано. Бебчо само различава смътно шумовете,които чува в последните месеци (все още не е доказано и кога въобще започва да чува). Така че не се ядосвай,че се ядосваш,понякога това е неизбежно...(с тези мъже)

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 09:54 от White Magic

# 138
  • Мнения: 239
момичета,

да не започваме пак безкрайни и безсмислени дебати за страната на не/ограничените възможности - авторката отдавна реши, че ще ражда в България!
С тез дебати само ме хвана яд, че и аз не съм отишла да направя бебока американски гражданин, то много лесно било...

# 139
  • Мнения: 122
terre вече е мама - има си дъщеричка

# 140
  • Мнения: 2 336
Браво!  Да и е живо и здраво бебчето и много да я радва!   bouquet

# 141
  • Мнения: 911
ЧЕСТИТО!!! ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ЩАСТЛИВИ!!!
 Heart Eyes

# 142
  • Мнения: 4 458
Браво, много хубава новина.
Да са живи и здрави и от тук на сетне все хубави и щастливи моменти  Hug
Чакаме снимка на бебо  Wink

# 143
  • Мнения: 903
ЖИВИ, ЗДРАВИ И МНОООООГО ЩАСТЛИВИ мама и беберонка!!!  stork-girl bouquet

# 144
  • Бургас
  • Мнения: 361
ЧЕСТИТО!Да е живо и здраво бебенцето!Много да радва мама!   newsm51

# 145
  • София
  • Мнения: 4 493
Честито и от мен   bouquet  bouquet  bouquet много радост, спокойствие и слънчеви дни   bouquet

# 146
  • Мнения: 463
Честито бебе,живо и здраво и много да те радва!  bouquet

# 147
  • Мнения: 671
Да ти е живо и здраво слънчицето!!!Много щастие и радост и на двете ви!!!
 
  party023 newsm38  bigdance2

# 148
  • Мнения: 2 274
Честита дъщеричка!   bouquet  bouquet  bouquet
Да сте живи и здрави и много щастливи!  Hug
Дъщерята е благословия!  Simple Smile

# 149
  • Мнения: 2 327
Да е жива и здрава малката и никога да не кара мама да съжалява за решението си Simple Smile

# 150
  • Мнения: 623
Честито и от мен, да расте умна и красива  bouquet  bouquet  bouquet

# 151
  • София
  • Мнения: 3 099
Честито на смелата terre! Господ да ги благослови и двете!



# 152
  • София
  • Мнения: 737
Честита златна рожба, terre! Бъдете здрави и щастливи и давайте една на друга безкрайно много любов!

# 153
  • Мнения: 7 716
Поздравления, Терре, за дъщеричката и смелостта.  bouquet

# 154
  • София
  • Мнения: 1 352


Да ти е живо и здраво детенцето terre.
Желая ви много щастлив живот.

# 155
     Да сте живи и здрави! Да сте много щастливи!    bouquet

# 156
  • Мнения: 1 783
Честито Терре, много да те радва, това е най-прекрасното нещо, което може да се случи на човек!

# 157
  • Мнения: 147
Здравейте и от нас с беба Дарина!  Heart Eyes
Видях, че tannia_4 ви е известила  Simple Smile
Много ви благодарим за хубавите пожелания!  Hug
Ние с малката сме от вчера в къщи. Имаме си малък проблем с кърменето, надявам се да не прерастне в голям  Rolling Eyes
Ще ви пусна и снимки утре или вдругиден.
Това е най-хубавото нещо в живота ми!  Heart Eyes

# 158
  • Мнения: 911
казвай какъв е проблемът - веднага ще го решим - сума кърмачки сме тука, все ще измислим нещо!  Peace

# 159
  • Мнения: 147
Докато бяхме в болницата се кърмихме на режим през три часа от 6:00 до 24:00. Вече 3-ти ден сме си в къщи и се храниме доста нередовно. Днес например само3 пъти сме се кърмили. Спахме от 17:30 до 24:00 почти. Бебка се роди 2.350кг. и се притеснявам с наддаването на грамчетата. На всичкото отгоре не иска да суче от едната гърда и се принуждавам да я изцеждам с помпа Sad Също така само по един път има аки в памперса на ден....не трябва ли да са поне три такива?

# 160
  • Мнения: 1 593
Терре, мила, буди я, не я оставяй да спи толкова много, докато е поне на месец, трудно ще ти е да я будиш, слагай мокри кърпички на личицето, гъделичкай я, разсъблечи я, пробвай всичко, но не я оставяй да спи толкова много в никакъв случай.
Има ли някаква грешка в теглото? Как ви изписаха толкова мънички  Thinking

Направи консултация на 7мия ден от изписването, трябва да е качила поне 125гр, за да си спокойна...

# 161
  • София
  • Мнения: 17 315
Абе вярно, че минаха 7 години, откакто съм гледала бебе, ама за пръв път чувам съвет да се буди бебето  newsm78 Нещо ново ли е излязло в педиатрията?  newsm78

# 162
  • Мнения: 911
и аз съм против това да се буди детенце, но щом е толкова мъничко, може би трябва с повече настойчивост да му се дава кърма. = цеди и давай със шише докато спи - аз и в полусънно състояние съм го кърмила моето - никакъв проблем! само да си вземе дажбата!  Flutter

а ти през това време, докато тя е спяла, колко пъти се изцеди?!!! особено в началото (а и по-нататък) трябва да цедиш след всяко кърмене, за да се отворят всички канали и да се увеличи продукцията  Grinning

не се притеснявай, че от едната гърда не суче толкова лесно. аз така си го изхраних моето - ето вече осем месеца сме САМО на кърма (разбира се, захранили сме вече, но не съм давала и грам изкуствени млека). Непременно да цедиш гърдата, от която детенце не суче толкова добре, защото иначе така ще си остане "неразработена". Въобще - СЛЕД ВСЯКО кърмене - на помпата! Аз лично се родих с помпата на AVENT.

и най-важното - не се притеснявай, че не било на 3 часа = първите 2-3 месеца (а може и по-дълго) се цоца "циганската" - както казва моята педиатърка - "когато - тогава, и колкото - толкова"!

и помисли за замразяване на кърма също.

абе, въобще, пиши ми на лични, ако нещо те притеснява - с удоволствие ще споделя съвсем скорошен опит!

Дерзайте с цицането!!!  Heart Eyes

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 12:17 от trayana

# 163
  • Мнения: 911
http://www.bnap.org/2006/10/10/kyrmene-dete/

ето и една рядко грамотно написана статия, на която попаднах вчера. не е само за кърменето, но ще ти е полезна като инфо.

и ако вече не си, непременно се регистрирай в някой от тези сайтове www.babycenter.com - за мен беше много полезно да прочета правилно подбрана информация в точния момент, защото иначе можеш да откачиш от всякакви противоречиви теории, които те заливат от книжки, списания и форуми.

П.С.

за акито - няма нищо притеснително в това, че е само веднъж на ден сега - нали малко хапва детенце. Важното е да е мокър памперсът при всяко преобуване - това показва дали детенце поема достатъчно кърма!

И НЕ СЕ ШАШКАЙ излишно - лактацията се влияе най-вече от психическото ти състояние! Вземай си съкровището да цоцка колкото може по-често в началото, за да се научите и то, и ти, как да се справяте по-лесно!

и ми пиши, ако искаш!
 Heart Eyes

# 164
  • Мнения: 911
и последно:

да цитирам някакъв велик професор, към когото се обърнала притеснена майка, която се чудела дали бебето й яде достатъчно. Попитал професорът:"Детето ака ли?" - "Да." - "Е, щом ака, значи папка!"

 Peace

# 165
  • Мнения: 1 593
Birdy, 7 години са много време  Peace

по повод буденето на малко бебе за ядене - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Статиите са написани от консултанти по кърмене и има много, просто на тези попаднах.
извинете за английския, просто нямам време за превеждане, аз знам, че Терре знае английски

Under 6-8 weeks you need to wake them because some babies do not have the ability to wake themselves when hungry. That isn't to say you should keep a routine when it comes to feeding, because you shouldn't you should feed on demand. But if a little baby goes longer than 5 hours without food you should feed them. Most babies can eat and only be half awake.
оттук - http://www.feelbaby.com/newborn-baby/1297-1-newborn-baby.html

Mothers are often told to wake their newborn for feedings every two hours, and there is a very good reason for this.  Newborns are notorious for sleeping through feedings, and it is easy to assume that a sleepy baby is a full, satisfied baby.  This is not always the case with newborns (I define newborns as babies two weeks old or younger)
оттук - http://www.breastfeedingbasics.com/html/waking_a_sleepy_baby.shtml

When a baby is very sleepy, what can happen is that he will get into a cycle of not being fed as often as he needs to be. The less he is fed, the more sleepy he becomes. It can be a vicious cycle. Sometimes parents, in need of rest after the birth, are appreciative that they have a baby who doesn't cry much or make many demands on them. They may not realize there are any problems until they go into the Health Care Provider for their baby's weight check. If the baby's weight has been spiralling downward for two weeks, usually the situation will need to be turned around quickly to avoid any long lasting consequences.
оттук - http://parenting.ivillage.com/newborn/nbreastfeed/0,,3wz5,00.html

# 166
  • Мнения: 1 783
Терре, и аз да подкрепя изказванията - кърмата се произвежда по поискване, така че колкото повече кърмиш, толкова повече кърма ще имаш. Особено в тези първите дни е много важно да не пропускате хранене, за да ти стига кърмата и да произвеждаш, колкото е нужно на детето. Поне в първия месец, можеш най-много едно хранене да пропуснеш. Моят син спеше по около 5 часа през нощта след 1 месец, но за това го хранех на 2-2,5 часа, вместо на 3. Чак след 3-4 месец минах на 3 часа. Бил е само на кърма до 6 месец и растеше чудесно. Докато не махнах напълно най-късното хранене, го хранех към 23-24 часа заспал - вземах го и той засукваше без проблем и се нахранваше много добре. Успех, питай пак ако имаш въпроси.

# 167
  • Мнения: 147
Jenna, правилно си разбрала - 2.360кг. ни изписаха защото започнахме да наддаваме последните дни с по 10-20 грамчета. Днес започнах да я будя, но не беше много резултатно - вместо друг път изядените 80-90 грама в сънено състояние изяде точно половината. Опитах се да се цедя но изпомпах само 30гр.....помпата ми е ужасна. В понеделник ще си купя на Авент - виждам, че много я хвалят. Благодаря ви за съветите мили мамчета. Започвам с буденето и няма да се отказвам докато не видя резултата при педиатърката след седмица.  Praynig

# 168
  • Мнения: 77
Здравей terre, аз за първи път ти пиша, макар да следя темичката ти отдавна и искам да те поздравя за смелостта ти и за прекрасната Дарина, която се роди от тази смелост и силна любов към нея Hug

Наистина детенцето трябва да се буди, защото е хубаво да се храни поне на 3 часа в денонощие на тази възраст. То най-вероятно е сънливо заради жълтеницата от която в момента се изчиства. Пък и сученето им действа упойващо и доста често ще ти заспива докато я кърмиш, но я буди като и щипкаш бузките, нослето  Simple Smile Помпата също е много важна, за да стимулираш и да цедиш, когато малката неизпива всичко. Ще я ползваш още доста месеци. Тази на авент не е лоша, но на мен вече ми се откачат ръцете с нея ако говориш за ръчната. Ако имаш възмижност, вземи си електрическа  Peace ще я ползваш още доста месеци...Успех!

# 169
  • Мнения: 613
Terre, честита дъщеричка! Да ти е жива и здрава, щастлива и с много късмет !!!

Да използвам и аз да посъветвам   Simple Smile

Да повторя trayana: Не се шашкай излишно! Пази се!

Опитвай се да бъдеш максимално спокойна. На времето това беше първият съвет, който моята лактационна сестра ми даде. Когато започнах да кърмя, тя винаги ми казваше, че първо условие е аз да бъда спокойна, щастлива и удобно настанена.
Загубих си кърмата на 3-ия месец, след един много тежък/жизненоважен разговор с бившия.....
Максимално се изолирай от всичко и всички отрицателно действащи събития и лица.

Всичко най-хубаво   bouquet /Арая - навремето пишех с този ник/

# 170
  • Мнения: 78
Терре, за пръв път попадам на темата ти и не мога да не се намеся, за да ти честитя   bouquet   bouquet   bouquet
Дано ти носи много щастие малкото ти съкровище!
И споко! Мисли само за вас двете и че можете да се справите с всичко!  Hug

П.С. Виждам, че живеем в съседни градове. Ако имаш нужда от помощ за каквото и да е, пиши ми на ЛС. Peace

# 171
  • Мнения: 911
Терре, здравей!

Връщам се от консултация току-що и бързам да ти напиша какво чух и от моята педиатърка - може и да си попадала на това по разни статии и форуми: за да се увеличи лактацията, просто си гушкай съкровището колкото повече, толкова повече  Heart Eyes нивата на пролактина скачат и настъпва едно пълно щастие, от което млякото в крайна сметка става повече  Peace

Весел ден от мен!  Grinning

# 172
  • Мнения: 145
     Здравей! Аз също, както и много други жени имах проблем с кърменето, нищо страшно! Най важно е да си спокойна! като няма кърма - няма!!!!! и това е!!!!!!!! Меся се -не за да правя калабалък, а за да не психясваш и ти като мен, когато не се получи! Кво ли не правих, включително и при един китаец ходих в дън гори тилилейски, да ме пита къде съм тръгнала сама в една мръсотия...леле само си спомних за лъжливия екстрасенс Деси и за това кво правел на жените и... бе с една дума - НИЩО СТРАШНО!
    Моето бебе е на 5м. и се роди 4200гр и имаше място за експерименти и всякакви експерти по кърмене  #Crazy От всички идиотщини от сорта, че кърмата е ... ... .. .. .. и колко е лошо адаптираното мляко паднахме на 3700гр. То какво ли не беше ад.мляко с лъжица, помпи, билки, ядки, една събота вече беше на месец...цял ден бяхме в леглото...бозае заспи на мен, пробуди се пак. Като резултат имаме прекрасен силен глас и като ме види гола почва да ме бие по гърдите Rolling Eyes

# 173
  • Мнения: 147
Здравейте мами!  Hug
Trayana, това за гушкането не го бях чувала. Ами аз си я гушкам всеки път като започнеме да се храниме поне по час и половина - два  Heart Eyes Вчера бяхме много ящни, то не беше сукане през 2 часа а днес само 2 пъти Sad Първото в 8:00, спинкане от 9:00 до 14:30 някъде и второто кърмене от 14:30 до почти 17:00 - на почивки. От 17:00 спинкане. Сега е 22:00 и още спинкаме, а тепърва ще се чипкаме и храниме  Rolling Eyes Едното ми зърно е трудно за захапване и с беба само се нервираме от неуспеха Sad Купих си днес протектори и да видим каква ще я свършим.....Много ми се иска да я кърмя малката поне до 6 месеца а ако имам кърма и до годинка..... Praynig Опитвам се да съм спокойна, но на моменти не ми се получава.
Още един път благодаря на всички мами за всичко!  Hug  bouquet

# 174
  • Мнения: 911
.....Много ми се иска да я кърмя малката поне до 6 месеца а ако имам кърма и до годинка..... Praynig Опитвам се да съм спокойна, но на моменти не ми се получава.

в момента хормоните ти са в такъв хаос - постнатална депресия и пр. гадости могат да те налегнат, на което трябва всячески да се противопоставиш! има начини! но пък е и нормално да си изнервена, уморена, тъжна и т.н.

много добре сте хапнали вчера - така трябва да хапва новородено - на 2 - 2и половина часа. но се случват и "профилактики" - както ги нарече моя приятелка-акушерка. един ден и на мен моето мече ми направи постановка - не яде 14 часа и аз откачих. става време да е гладна, слагам я да цица - тя пищи. и така цял ден, накрая извиках акушерката у дома да я види и жената заключи: "остави го сега, просто си прави профилактика".

както са ти написали по-горе мамите малките бебета наистина не бива да се оставят да не ядат толкова дълго, но аз друго да те питам: докато мишлето спа днес, ти колко пъти се изцеди?!!! не бива да оставяш неизцедени гърдите! след всяко цоцане цеди, а когато се отплесне да спи по-дълго, поне на три часа. и замразявай. или давай на следващото хапване.
то сега мъничето няма идея кое е ден кое нощ и ще ти се объркат и на теб понятията  Crazy един съвет - записвай си кога колко е яла (колко време поне е сукала), защото в един момент просто започваш да се чудиш (особено нощем) "абе, това моето яде ли? не яде ли? и кога беше за последно?"

и най-важното: БЪДИ СПОКОЙНА!!! доколкото е възможно. Не се притеснявай за глупости! Опитвай се да излезеш за малко на въздух - по възможност сама - дори само за десетина минути!
Всичко ще е наред!  Peace Стискаме палци!!!
 Hug

# 175
  • Мнения: 147
Ами в интерес на истината изцедих се само един път, след второто и хранене следобед и то само от гърдата което неможе да захапе и то 35-40мл. само успях. Днес пак така от едната само, но пък ми отказа да изсуче кърмата от шишето и като и дадох другата гърда си я засука и заспа. Рядко се цедя защото ме е страх да не ревне изведнъж и да няма нищо в гърдите.

# 176
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Виждам темата Ви за първи път и това,което прочетох, бяха терзанията Ви.В края на поста обаче видях едно сладко бебе...
Свалям Ви шапка за смелостта и любовта, които сте проявила и дала на детето си въпреки всичко!
Прегръщам Ви

# 177
  • Мнения: 911
Ами в интерес на истината изцедих се само един път, след второто и хранене следобед и то само от гърдата което неможе да захапе и то 35-40мл. само успях.
... Рядко се цедя защото ме е страх да не ревне изведнъж и да няма нищо в гърдите.

аз да се извиня на останалите, че го обърнахме на Ла Лече Лига форум тука, ама...да не остане беборана гладна - ще ни простят  Flutter

не е добре, че само 35-40 успяваш да събереш! и това е, защото си цедила само веднъж = така мозъкът остава с идеята, че произведеното количество е достатъчно и не праща нужните импулси където трябва, за да се произведе повече мляко! затова в началото трябва да се слага детенце максималко често на гърда, докато се провокира достатъчно добре лактацията, или да се цедиш - пак със същата цел.

оффффф, ще мина на ЛС, че да не досаждаме с детайли по темата с кърменето повече

# 178
  • Мнения: 2 723
оффффф, ще мина на ЛС, че да не досаждаме с детайли по темата с кърменето повече

Пиши, пиши, че и мен скоро това ме чака.
Аз дохранвах Гого а аптамил, което беше грешка, защото  му беше по-лесно от шишето и се отказа да суче.
Сега се надявам да кърмя дълго, защото освен добре за бебо е добре и за бюджета Embarassed

# 179
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
1. аз съм за това детето да яде когато иска
Мими я изписаха 2.450 и беше като мишка
повръщаше май повече отколкото ядеше
я ела да я видиш сега каква е - по-едра от брат си

2. кърмене но не на всяка цена
аз няма мкърма - с окситоцин съм пускала ото двете гърди максимум 100мл - виждала съм жена да изцежда 100 от едната
нямах и това си е - реших, че за да не умра то нерви ще си храня децата с каквото има вместо да гладуват
АКО НЯМАШ
КЪРМА детето яде малко изнемощява и ще спре съвсем да суче

сега в кърмачесския ще те насдъхват на какво ли не, но аз като препатила ще кажа - не всяка жена става за кърмачка...има си понякога причини - моите канали са малки и аз без ад се цедя кърмата ми спря след 15-тия ден някъде - никогаа не съм пила спиращи кърмата лекарстав - просто спираше и това си е - на цедене имаше по 5мл от гърда!!!! за каква кърма тговорим?!

ат и ти - вземи се изцеди да видиш какво всъщност имаш? ако нямаш - захранвай детето, защото като е толкова малко и немощно - затова и спи много - като МИми - щото няма сили
като почнах да я захранвам стана и по-активна и косъма почна лееко ад заглажда

# 180
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
не че искам да те откажа от кърменето, но моля те не е болка за умиране, деца отгледани с изкуствено мляко нито са по-ътпи, нито ощетени ото нещо, нито пък трябва да си посипеш главата с пепел и да се хвърлиш от някъде щото нямаш кърма
нито пък трябва да се превърнеш в млекодайно животно чиято основна мисъл е "имам ли мляко"
ми като нямаш - нямаш и толкоз по въпроса
напъне се ако можеш да се справиш, но недей като мен и други майки да си мислиш, че идва края на света ако не кърмиш - далеч не е така и вместо да съжаляваш гушкай бебето и се радвай и се хранете с каквото имате Wink

айде дано не се завихри спор за храненето защото поста ми не е с тази цел а е с цел просто да покаже че не всичките МОЖЕМ да кърмим - чела съм мнотго неща и смея да твърдя че изпълних своята част - просто кърмата ми спря...бебето сучеше, редовно по малко и от двете и трябваше да има...но явно стреса и притесненията покрай здравето на Мими ип реумората си казаха думата

# 181
  • Мнения: 911
ат и ти - вземи се изцеди да видиш какво всъщност имаш? ако нямаш - захранвай детето, защото като е толкова малко и немощно - затова и спи много - като МИми - щото няма сили
като почнах да я захранвам стана и по-активна и косъма почна лееко ад заглажда


Това е съвсем грешна постановка! т.нар. "контролно кърмене" или "да видиш какво всъщност имаш" е абсолютно бесзмислено!
(продължавам да пиша, само щото Никси ме подканя)

Количеството кърма в различните части на денонощието е различна, зависи какво си яла, колко е сукало последно детето, затова ако се изцедиш, съвсем не означава, че ще видиш както имаш.
Особено в началото - имаш толкова, колкото повече кърмиш (цедиш). За да се произведе още, трябва да освободиш пространство в "контейнерите".
Терре, не се страхувай, че щяло да се пробуди и няма да имаш какво да му дадеш, ако си се изцедила само преди малко. Ми дай му го от шишето, НО!!! гледай да докараш ритмичност на изцеждане/изсукване на кърмата, за да получават съответните центрове в мозъка сигнали, че трябва да се произвежда още мляко.

Вчера ме заговори едно момиче в детски магазин, защото се жалвах на продавачката, че май трябва да започна да дохранвам моето човече - като че ли кърмата ми намаля драстично (ама ние в понеделник започваме 9 месец). Та това непознато  момиче с малко детенце ми каза: "кърмила съм година и 2 месеца и го отбих, само защото се роди дъщеря ми. Нея вече 8 месец я кърмя" - значи девойката си кърми без прекъсване 2 години! И тя, както е написано по всичките писания за кърменето, ми повтори - колкото повече кърмите/цедите, толкова повече кърма ще имате.

# 182
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Траяна, тя може да се цеди в различни часове и по различно време и ако като мен изкарва 10мл общо и сутрин и вечер и посред нощ и след обед...мисля е ясно за какво говорим....
така че това не е единичен акт, но е показателен - аз не съм видяла жена с цици даващи мляко и да пуска като мен 10-20мл от ДВЕТЕ! пък било то и с правилно и неправилно цедене
цици пълни с мляко са си пълни с мляко! поне 50мл ще събере от девте!
но няма и аз да споря повече....

както казах пиша не да давам съвети по кърмене щото не съм кърмила, а да дам пример че не всеки може и че това не е края на света
щото аз си изревах очите докато дойде по-сериозцен проблем на главата ми от това че нямаа ммлекоцентрали и видиш ли кво ще стане сега с детето ми...ми стана едно сладко момченце, дето по нищо не се различава от кърмените деца

# 183
  • Мнения: 911
...
така че това не е единичен акт, но е показателен - аз не съм видяла жена с цици даващи мляко и да пуска като мен 10-20мл от ДВЕТЕ! пък било то и с правилно и неправилно цедене

не искам да водим безсмислен спор. чудесно, че детенцето ти е сладко момченце, което не се различава от кърмените деца.

само ще кажа, че аз пък имам приятелка, която беше абсолютно убедена, че ще кърми (както е кърмила първото си) с колкото пусне 10-20 милилитра и бързо-бързо да се откаже. но прояви търпение, измъчи се, рева, тръшка се - рагади, кръв и т.н. гадости, но от месец детенцето й не се дохранва, защото успя да докара по-висока ефективност на млекоцентралата.

да, има и жени, които просто нямат достатъчно кърма.
НО има и начини да се помогне, стига да има желание.

имам и друга приятелка, която наскоро ми обясняваше що рев изревала, дето няма кърма и каква драма изживяла, че не може да си кърми детето, но на края спомена и, че като й обяснила докторката да слага детето всеки час на гърда в продължение поне на седмица, за да засили лактацията, нейната реакция била "е, не можах! писна ми!"

не проявявам неразбиране - напротив, съчувствам на такива кърмачки, които имат проблем, но може поне да се опита да се реши проблема по правилния начин. аз първият месец правех единствено това - кърмех, сменях памперси и цедях. чак не си спомням кога спях.
и добре, че беше една акушерка в родилното да ми каже да си взема помпа на AVENT и да ме насили да цедя коластрата, защото ме заплаши: "момиче, ти ако до довечера не пуснеш мляко, забрави да кърмиш!"
за съжаление в нашите родилни домове не се предоставя възможност на майките да сложат детето на гърда още в първият час, което е от огромно значение - както си е написано във всички писания по темата.

ама, спирам вече, че станахме досадни с тия цици, кърмене и пр.

# 184
  • Мнения: 433
Терре, поздравления за сладката Дарина! След години ще се убедиш, че нейното раждане е най-смисленото нещо в живота ти! Казвам ти го като майка, отгледала сама 21-годишна дъщеря  Hug  И.. интересното и хубавото в живота ти тепърва предстои. Не се обръщай назад, гледай напред. Ако имаш някаква нужда от помощ - пиши.

Ще коментирам за кърменето - то е важно за бебето, а и от финанова гледна точка и за теб.
Не се шашкай колко изцеждаш с помпа - никоя помпа не може да изцеди толкова мляко, колкото може да изсуче едно бебе. Просто слагай Дари колкото се може по-често на гърда. На половин час, на 15 мин, ако трябва. Щом примлясква и търси нещо да захапе или търка устичка - давай, дори да е много спокойна. Така постепенно ще отпадне необходимостта да се цедиш. 1-2 седмици, дори месец ще ти се струва, че по цял ден само се кърмите - но с това ще си спестиш проблеми за много месеци занапред.
Разгледай тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=267739.0 и изпробвай различни пози за кърмене. На мен нощем много ми помогна това, че взимам Наско в леглото да спи при мен - само за през нощта. Ако знаех какъв рахат е, навремето и щерката така щях да кърмя! Ако имаш конкретни въпроси - пиши ми налични, да не спамим темата.

Гушкай си слънчицето, радвай се на прекрасното си дете - това ще те зареди с енергия. Не мисли за бащата - той не е баща, щом се е отказал по такъв груб начин от вас. Баща (както и майка) е става не с факта на зачеването - а след раждането с грижите за детето. След време ще намериш истински баща на детето си  - убедена съм в това, защото си свестен човек. Сега е важно да се концентрираш върху дъщеря си, да й дадеш най-добър възможен старт в живота като грижи и хранене.

Последна редакция: нд, 16 мар 2008, 00:20 от bilkata

# 185
  • Мнения: 147
Здравейте!  Hug
Благодаря за поздравленията и съветите!  Hug
Днес си купих помпа на Авент. Изцедих от едната гърда 50мл. Малката го хапна, не и стигна и си търсеше още, като преди това се кърмехме доста време и не мисля че беше много гладна. А последните 2-3 дена не бях ползвала помпа, карахме само на гърда.
Имам въпрос: Като се изпомпаш, след колко време се събира кърма в гърдата отново?...И още един: При положение, че сме се хранили само от гърда досега, без нъжда от АМ, изцедената кърма ще ми е в повече.
Исках и друго да питам, но съм доста изморена и заспивам пред монитора....

# 186
  • Мнения: 433
Мила terre , гърдите на жената са всъщност в голямата си част едни жлези. Оттам и простотата на процеса - колкото повече - толкова повече. Сещаш се за сълзите (също идващи от жлези) - няма резервоарче за тях, образуват се в момента. Така е и с кърмата.
В първите седмици този процес още не е регулиран и често се случва гърдите да се препълнят. Тогава дори е добре да цръкнеш малко мляко, преди да дадеш на детето, за да може то да захапе по-добре надутата гърда и да не се дразни и реве от силната струйка в устата си. Постепенно ще се научиш да разпознаваш как слиза млякото. В момента моите гърди са отпуснати, ще кажеш празни. Но когато сложа младежа да суче, той засмуква няколко пъти и аз усещам нещо като иглички, едно леко напрежение в гърдите - млякото слиза. Тогава звукът  в устата на бебо се променя - той започва звучно да преглъща. Понякога нощем гледам другата си гърда точно в този момент - тя видимо се поизпълва, като балон, който надуваш още малко  Laughing  Може и да текне  мляко. Всъщност най-лесно се цеди мляко, когато от едната гърда кърмиш, а на другата е помпата - или цедиш с ръка над купа. Почти никакво усилие не е нужно.

Според мен, щом последните дни сте били само на гърда  - продължавайте така, най-добре е! Ако прекалиш с цеденето в допълнение на кърменето - ще се получи хипрелактация и твоят организъм ще се изтощи. Идеята е да си се кърмите спокойно, а да се цедиш евентуално ако в някакъв момент теб ще те няма и някое хранене ще бъде поето от друг с твоята кърма в шише. Кърмата се съхранява във фризер до 3 месеца след изцеждането. Аз досега не съм си запазвала количества, помпата така ми събира прах.
Ако Дари суче редовно, тя дори няма да има нужда от допълнително вода, както и от биберон. Аз съм гледала дъщеря ми през 1987 г. по стария начин със строг режим, сокчета от 2 месец и т.н. и ми беше доста странно всичко, което четях в библиотеката на кърмаческия форум по време на бременността си. Но пък ми звучеше и много логично  - от гледна точка на природата. Сега вече съм убедена, че така е по-лесно и за майката и за детето. А моята майка (отгледала 3 деца) също се съгласи с това.

# 187
  • Мнения: 1 593
catnadeen, недей така пораженически - вярно е това, което казваш, но на никоя майка не и е леко, когато не стига кърмата. Затова с поста си няма да помогнеш.  Peace

терре ще успееш, много хубави съвети са ти дали момичетата  Hug
аз буквално се мъчих първите два месеца с безконечни кърмачески проблеми, но след това е истинско удоволствие, обещавам ти!

# 188
  • Мнения: 911
Днес си купих помпа на Авент. Изцедих от едната гърда 50мл. Малката го хапна, не и стигна и си търсеше още, като преди това се кърмехме доста време и не мисля че беше много гладна. А последните 2-3 дена не бях ползвала помпа, карахме само на гърда.
Имам въпрос: Като се изпомпаш, след колко време се събира кърма в гърдата отново?...И още един: При положение, че сме се хранили само от гърда досега, без нъжда от АМ, изцедената кърма ще ми е в повече.
Исках и друго да питам, но съм доста изморена и заспивам пред монитора....

Правилната покупка!  Peace

1. много е трудно да прецениш (особено в началото, докато още не се познавате добре с беборана  Wink) дали е гладна и колко. аз отнякъде запомних една крилата фраза за това по какво да познаем дали детето се е нацокало достатъчно: "ако детето е видимо доволно след като е сукало...", та така - оттогава му викам на моето "видимо доволното дете" Grinning
2. изцедената кърма няма да ти е в повече - ако нямаш фризер да я замразиш (аз до миналата седмица ползвах и замразена кърма за пюренца; просто складовата наличност се изчерпа вече, но съм съхранявала до 6 месеца, а не до 3), просто я изливай или храни някой домашен любимец (аз едни фикуси поливах, ама не че много им хареса това). Идеята е да цедиш, за да увеличиш лактацията, а не да й го даваш всичкото изцедено мляко. На мен ми се наложи през третия месец да пътувам по работа и оставих кърмаче за 4 дни на баба и дядо и те си я "кърмеха" от фризера. Също така - недай Боже! - ако нещо се разболееш или трябва да пиеш хапчета някакви, тогава можеш да даваш от замразената кърма, за да не се свикне детенце с вкуса на АМ
3. чудесно, че сте само на гърда последните дни! Продължавайте!!!  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 16 мар 2008, 10:34 от trayana

# 189
  • Мнения: 239
Мила Терре, Честита Дари и от мен! Да ти е жива и здрава и да ти е дар божи,който да те радва цял живот! Надявам се,че след като не си се обаждала отдавна се гледате успешно...

# 190
  • Мнения: 743
Terre, мога да те поздравя за изборът, който си направила преди месеци. Нека ти е жива и здрава дъщеричката и да изпълни живота ти по един неповторим начин. Да си МАМА е най-големят ти подарък.
Ето ти нещо скромно от мен /намерих го в една друга тема/ и е от сърце. http://www.mysticolors.com/forum/index.php?s=5d5ac12251043c34241 … 0&p=4647&

Без значение дали имаш достатъчно кърма или не, има други храни с които можеш да дохранваш. Не се страхувай, а се наслаждавай пълноценно на всяка секунда с детенцето си.
Пожелавам ти успех и много щастие в живота и на двете ви. Hug

# 191
  • Мнения: 147
Привет мили мами!  Hug
Благодаря ви, за подкрепата, поздравите и за това, че не сте ни забравили. Ние с Дари сме добре. Вече сме на 5 месеца  Heart Eyes много ме радва това съкровище  Heart Eyes ходиме по разходки всеки ден Simple Smile Всеки ден ме изненадва с някой маймунджулък. Тя си ми е слънцето Simple Smile За съжаление не успях да я кърмя изцяло, притесних се дали няма да я оставям гладна и се предадох Sad Гузно ми е, че не бях по-упорита, но се успокоявам с това, че не е пък и изцяло на АМ. Сега се кърмиме и се дохранваме с АМ. Сутрин първото ни хранене е изцяло на кърма а следващите 50:50 Сега ни предстои захранване, много трудна работа ей, все противоречиви мнения чета и реших да се доверя на неонатоложката и и личната и лекарка.
......Още не съм забравила нашия тати, все така го обичам все повече и повече.....Моля се да бъдем заедно!  Praynig
И накрая, но не на  последно място искам да ви благодаря, че ви има, да ви благодаря за подкрепата в онези трудни за мен моменти и сега Hug Обичам ви   bouquet
Тези дни ще кача снимки на Дари. Ще се включа отново.
Лека и спокойна нощ за сега от мен и спящата ми принцеса  Heart Eyes

# 192
  • Мнения: 239
... За съжаление не успях да я кърмя изцяло, притесних се дали няма да я оставям гладна и се предадох Sad Гузно ми е, че не бях по-упорита, но се успокоявам с това, че не е пък и изцяло на АМ. Сега се кърмиме и се дохранваме с АМ. Сутрин първото ни хранене е изцяло на кърма а следващите 50:50 Сега ни предстои захранване, много трудна работа ей, все противоречиви мнения чета и реших да се доверя на неонатоложката и и личната и лекарка.
......Още не съм забравила нашия тати, все така го обичам все повече и повече.....Моля се да бъдем заедно!  Praynig
И накрая, но не на  последно място искам да ви благодаря, че ви има, да ви благодаря за подкрепата в онези трудни за мен моменти и сега Hug Обичам ви   bouquet
Тези дни ще кача снимки на Дари. Ще се включа отново.
Лека и спокойна нощ за сега от мен и спящата ми принцеса  Heart Eyes
Привет на малката Дари и мама Терре! Съвременните адаптирани млека са много усъвършенствани и не виждам разлика между децата на кърма и на сухо мляко. Мойта буболечка хич не я кърмих и е изключително здрава, жилава,пъргава; разболява се само ако се зарази с нещо от другите деца,когато има повсеместни епидемии.
Терре,бащата и да не дойде има не по-малко положителни страни-аз ако бях на твое място щях да си намеря някой добър и грижовен партньор /за предпочитане чужденец/ - има ги доста, включително в интернет. То понякога родните бащи се грижат много по-зле или хич в сравнение с небиологичните. И аз така се молих моя да се върне,когато се върна и превърна в идеалния баща пък почнах да копнея по времето,когато си бях свободна. Но...всеки случай е индивидуален. Ако имаш пари за теб и малката,не му мисли чак толкова, не си губи времето,а си търси свестен мъж.

# 193
  • Мнения: 147
White Magic, моят огромен проблем е, че не поглеждам друг и не искам да погледна друг мъж. Безумно обичам бащата на Дари и жестоко се е закотвил в сърцето ми  Sad
Налегнал ни е и друг проблем - паричен! Обмислям варианта да излизаме в чужбина с Дари, но ме е шубе малко и немога да се реша на 100%. Татито ни не ни помага и с тези 220лв. които ще получавам от следващия месец незнам как ще се справяме....не искам да си лишавам детето от нищо!

# 194
  • София
  • Мнения: 6 477
Terreq честито и от мен макар и с голямо закъснение! Виждам, че сте преминали хранителните кризи - на кърма или на адаптирано.....В интерес на истината дребната е кърмена само 2 месеца и не виждам никаква разлика с връстниците й, а и рядко боледува (не издържах нито психически нито физически на гърча, наречен "кърмене"+ следродилна депресия!). За сега моя съвет  е да не избързваш с търсене на нов партньор ако ти самата не се чувстваш готова за това! Колкото за БНД - трябва време, за да го разлюбиш....а така също и съответното смотано поведение към теб и малката - помага за бързото му емоционално отствирване.....Най-малкото не помага финансово - think about it.......А за чужбина - с дете на 8 месеца как точно го виждаш емигрирането? Кой ще гледа малката? Ако идеята е да я оставиш тук, а ти да бачкаш навън - ок....но иначе е доста рисковано. А дали детето ще е лишавано - зависи какви са ти критериите...дупе знае 2 и 200.....Успехи  късвет!

# 195
  • Мнения: 239
White Magic, моят огромен проблем е, че не поглеждам друг и не искам да погледна друг мъж. Безумно обичам бащата на Дари и жестоко се е закотвил в сърцето ми  Sad
Налегнал ни е и друг проблем - паричен! Обмислям варианта да излизаме в чужбина с Дари, но ме е шубе малко и немога да се реша на 100%. Татито ни не ни помага и с тези 220лв. които ще получавам от следващия месец незнам как ще се справяме....не искам да си лишавам детето от нищо!
terre, освен 220 лв. ще ти дадат и още 25 лв.-водят се помощ и ги дават на майки с доход на член от семейството под 300 лв.мисля - само трябва да кандидатстваш в Социални грижи към общината (по-скоро,за да не ги губиш повече) .Във вашия случай твоят доход се дели на 2 (ти и детето се водите семейство).
Що се отнася до "бащата", бих те посъветвала да заведеш дело едновременно за установяване на бащинство и плащане на издръжка (тя се плаща 1 година назад от завеждане на делото)- малко да осъзнае и той,че има дете и носи отговорност за него! И без това не ти остава друго... Аз направих така,когато беба беше на 1 година и бащата,който също искаше да махам детето и не беше виждал нито мен, нито детето откакто бях бременна в 3-4 месец, се обади сам, разкайващ се за стореното и предложи да се съберем и оженим. Не знам докога,но вече почти една година си живеем щастливо и планираме сватба. Как ти се струва идеята да защитиш интересите на детето по съдебен ред? Аз лично се чувствах длъжна.
Чужбината е много добра идея,ако не се съберете с бащата. Може първо да заминеш сама,ако има кой да гледа детето, и после да вземеш и него. Зависи в коя държава си - приемат деца в детски градини още от бебета,но обикновено е доста скъпо... Аз също много искам да ходя да поработя в някоя англоезична чужбина, макар и без детето и мъжа ми,никой няма нищо против. Мога да ти правя компания и да гледам бебка докато си на работа   Wink

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 16:48 от White Magic

# 196
  • Мнения: 4
Тере бащата припознал ли е малката Дари  newsm78

# 197
  • Мнения: 147
Не искам да стигаме до съд, да водя дела и т.н. Не е това начина за мен, но това си е лично мое мнение. Не искам да си развалям взаимоотношението с него. Много държа на него и не искам да го губя! Татито ни е припознал Дари, това беше негово желание, не съм го молила. Тя носи неговото име за което се радвам  Heart Eyes

# 198
  • София
  • Мнения: 6 477
Terre, след като бащата е припознал детето, това означава, че освен гордост и радост, има е задължения. Той просто е длъжен да дава издръжка, а ако не го прави.....Преглътни тази лъжегордост и искай това, което се полага за детето ти!

# 199
  • Мнения: 4 458
Terre, след като бащата е припознал детето, това означава, че освен гордост и радост, има е задължения. Той просто е длъжен да дава издръжка, а ако не го прави.....Преглътни тази лъжегордост и искай това, което се полага за детето ти!

Подкрепям  Peace

Леле terre , кога мина това време...? Колко е пораснала малката сладурана  Hug Да ти е жива и здрава. Постарай се да легализираш тази бащита любов и да си подисгуриш поне малко допълнителен приход. Послушай изпатилите, няма да съжеляваш!
А, вие няма да се карате и да си разваляте отношенията  Naughty Не правиш нищо срещу него. Ако оставиш така нещата вредиш на дъщеря си и съответно си срещу нея  Wink

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 02:22 от kiara

# 200
  • Мнения: 147
Прави сте! Разумно и логично е да си искам издръжка, в полза на Дари е, но още когато бях бременна и исках тя да носи неговото име му бях казала, че друго осен да носи името му не искам от него. Бях му казала също, че и да си даде името няма да го съдя за издръжка, ако се притеснява от това. Сега си държа на думата. Той ако иска ще даде някой лев. Наистина започва да ми става трудно относно парите и затова си търся и работа а след Нова Година мисля да съм извън България. Има вероятност и той да е с мен за което силно се моля и надявам  Praynig
Наистина времето минава много бързо Киара  Hug ....до вчера се "лутах" и се чудех какво да правя а днес си имам едно малко човече  Heart Eyes

# 201
  • Мнения: 4 458
 Hug

В чужбина с него  newsm78  Бе нещо не мога да ви хвана нишката на вас двамата. Ни така, ни иначе. 
Това с обещанието е лошо особено ако държиш на думата си. Тогава може да направиш следното, поговори приятелски с него и му кажи, че ти е трудно и би искала да ти помага с каквото може. Помоли го за 80 лв на месец помощ. Ако се съгласи му кажи че ще се радваш ако подпишете това споразумение за да си сигурна че можеш поне на това да разчиташ... Такива неща... А, ако не иска и се инати....какво е казана дума преди да родиш пред реалната нужда на детето  Whistling  Wink

# 202
  • Мнения: 147
Киара, ние с него сме приятели, чуваме се по телефона, понякога в скайп, чат пат се и виждаме (200км ни делят). Както писах в предишните ми постове, той е мъжът на живота ми и няма да се откажа от него. Това за чужбина му го предложих в един наш разговор и доколкото усетих му допадна идеята. А за въпроса с паричното подпомагане ще говоря с него пък дано стигнем до някакъв угоден вариант.

# 203
  • Мнения: 4 458
Добре де, вие сте си приятели обаче аз не мога да разбера как ще тръгнеш да живееш с него по чижбина когато тук той не иска да има нищо общо с вас - почти, и за сега не помага изобщо при отглеждането на детето. Да не стане така че и него да си го гедаш на хиляди километри от вас.... Само си расъждавам...

# 204
  • София
  • Мнения: 6 477
Терре, какви обещания си му давала си е твоя работа! Но щом той е признал детето си той е ДЛЪЖЕН!!!! да го осигурява! Какво като бил дал името си? Голям праз! Извини ме за израза! Името му нито ще храни, нито облича, нито ще се грижи за детето! Виждам, че ти е доста объркано положението...Но докато ти си въобразяваш, че като го коткаш "като приятели" и отглеждаш сама детето, а на него му е през......не смятам, че точно това ще го накара да се върне отново! На него това положение му е супер яко удобно....И как не... и аз да бях и на мен щеше да е удобно!

# 205
  • Мнения: 239
Какво стана с теб,приятелко? Замина ли в чужбина,щастлива ли си? Бащата трогна ли се да се грижи за детето си? Тази Дари ми прилича на истинско ангелче,както и ти,ама ти си от прекалено! добрите ангели Laughing Е,дано всичко да е за добро и да си живеете в мир и любов! Ако не с биологичния баща пък ти го пожелавам с друг баща. Човек не бива цял живот да въздиша по разни химери,дано твоят случай не е такъв.

# 206
  • Мнения: 147
Привет!
Доста време нямах интернет Sad
Още сме си в България, но сериозно съм решила да заминавам. Тези дни ще ходя до една агенция за работа в чужбина. Много сериозно не ми достигат парите и съм се сдухала....  Cry
Щастлива съм с Дари (а тя м/у другото е станала голяма калпазанка, в добрия смисъл, всичко достига, а ако нещо неможе намира начини). Още си искам нашия тати и не искам друг  Blush
Много се радвам, че си се сетила за нас White MagicHug

# 207
  • Мнения: 701
Здравей terre,
Дано успееш да намериш някаква работа. С малката ли ще заминавате, ако си уредиш нещата?
А бащата на малката обажда ли се? Доколкото разбрах, той би заминал с вас. Или нещата са се променили? Идва ли да вижда детето? Той има ли друго дете/деца преди вашето, има ли друго семейство?
Дано се съберете ... Искрено ти го пожелавам! Виждам колко много го обичаш.

# 208
  • Мнения: 147
Първоначално ще замина сама и след няколко месеца ще взема малката. Такива са ми плановете. На този етап баща и няма да може да замине с мен, вижда Дари веднъж на 2-3 месеца в най-добрия случай, иначе се чуваме сравнително често по телефона. Днес си мислех,  че ако напиша сценарий за филм по нашата история сигурно ще пожъне голям успех  Grinning

# 209
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Аххххх,Терре,аз пьк виждам колко глупаво наивно Wink Hugго оби4аШ този 4овек.
Ако Ще заминаваШ в 4ужбина моят сьвет е да го направиШ сама,без БАЩАТА.Изкарай няколко месеца там сама,дай си Шанс да помислиШ да се "сьбудиШ".Това е твоя Шанс да си Щастлива Peace,това е твоя Шанс да запо4неШ НАНОВО живота си.Не се затваряй с този 4овек .....Отвори се кьм света,кьм хората,кьм себе си Thinking...
Запо4ни наново Peace,бьди Щастлива....дале4е от този 4овек,дале4е от миналото.

# 210
  • Мнения: 4 458
...., вижда Дари веднъж на 2-3 месеца в най-добрия случай, иначе се чуваме сравнително често по телефона....

Радвам се да те "видя" отново тук  Hug
Миличка, а какво стана с издръжката? Освен виждането и чуването друго прави ли?
Повярвай, мисля ти само доброто  Heart Eyes

Вал, радвам се да те видя и теб  Hug

# 211
  • Мнения: 147
Много сте прави за всичко момичета, но с тази си моя любов само патя и чувствата надделяват пред разума Sad
С издръжката нищо не стана в смисъл такъв, че не съм се обръщала към съдебен път. Намекнах за пари и той каза, че не му стигат, има други "разходи" (ще ви спестя какви защото ако кажа ще ме биете....а аз съм си за бой де).
А за чуужбината, първоначално заминавам сама, колкото и да не ми се иска да оставям Дари  Cry а за останалото каквото сабя покаже.
Много ви обичам  Hug

# 212
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Терре,мисли 4е заминаваШ навьн ,за да дадеШ по добьр живот на малката.В на4алото Ще ти е трудно ,но с времето когато си стьпиШ на краката Ще си я вземеШ с теб .
Добрите отноШения с таткото ми се струват малко като вид използване от негова страна.Така не настояваШ за пари...не го притесняваШ...когато поиска вижда детето Confused.
Ехххх,тези пари Thinking,на много от нас не ни стигат ,както на нас,така и на баЩите на децата ни ,НО тези деца с неЩо трябва да се обли4ат,хранят,живеят....
Както майките можем да обьрнем света за да намерим на4ин за децата си,така и другата 4аст от родителското тяло трябва да го прави.Не казвам,4е не може неЩо да им се опрости ,но все пак.......

# 213
  • Мнения: 4 458
За бой си и още как!
Защо го оставяш да си разиграва коня на твойта ливада??? Когато и както на него му е кеф ама без задължения.... Вземи ме и мене пък аз много ще те обичам - на думи!

Искрено се надявам да не направиш грешката да го повлечеш по чужбина със себе си, в който и да било момент от живота ти.
Ти си знаеш но наистина, помисли добре какво правиш  Heart Eyes

# 214
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
kiara   Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 215
  • Мнения: 6
не го махай а и също ако отидеш при социялни те щи помагат  Sunglasses

# 216
  • Мнения: 4 458
не го махай а и също ако отидеш при социялни те щи помагат  Sunglasses

Ти прочете ли цялата тема?

Тъкмо се чудех къде какво съм пропуснала и какво пак е решила "да маха" авторката  Crazy

# 217
  • Мнения: 521
не го махай а и също ако отидеш при социялни те щи помагат  Sunglasses

Ти прочете ли цялата тема?

Тъкмо се чудех къде какво съм пропуснала и какво пак е решила "да маха" авторката  Crazy
Ами така се случва, някой като чете само заглавията  Joy

Terre, какво става с теб, прочетох и аз темата и много ми се иска да зная, че всичко при теб се е наредило. Замина ли за чужбина? Как е бащата, успяхте ли да сте заедно?

# 218
  • Мнения: 147
Здравейте момичета!  Hug
Още не съм заминала, ще заминавам в края на март за чужбина.....и надявам се всичко да се нареди тогава, защото в момента е голяма каша при нас.....иначе сме добре, малката расте, започна да говори и прави белички  Heart Eyes
Имам и една добра новина.....излекувах се от дългогодишната ми болест "бащата на малката" и много се гордея със себе си  Laughing
Не съм ви забравила, ще ви информирам за всичко ново и хубаво  Heart Eyes Hug  bouquet

# 219
  • Мнения: 4 458
 Hug много се радвам че писа.
Поздравления за постижението и от тук на татък само напред! Сигурна съм, ще намериш по-добър човек, а ако не, то поне ще си много по-спокойна и щастлива.

Надявам се преместването ти да бъде леко и безпроблемно. Лесно и бързо да се адаптирате към новата среда  Hug

# 220
  • Мнения: 147
Здравейте приятелки!  Hug
Моето заминаване за чужбина се отлага за неопределено време, немога да замина с малката а тук ако я оставя няма кой да я гледа и сега ще търся други варианти. Налага се да се върна на този етап на работа, но работодателя ми поставя "условия". Ще съм ви много благодарна за някаква информация и съвет. Копирам запитването и тук:
Здравейте!
Имам следния проблем и ще съм много благодарна ако някой който е запознат с това да даде някаква информация.
В момента съм в майчинство, което изтича след седмица и на 7 април трябва да съм на работа. Говорих с работодателя ми и той ми съобщи, че на тази позиция на която бях до преди излизането ми в  майчинство няма да ме върне. Аз не желая да ме местят на друга длъжност и когато му го съобщих ми отговори да си подам молбата за напускане като не ме устройва, тяхно право било да ме върнат на работа, но те решават на каква длъжност. Самотна майка съм, не желая да се местя, могат ли да ме уволнят?
 

# 221
  • Мнения: 4 458
Ох, ама че неприятно  Sad
Според мен могат да постъпят по този начин и никой не ги задължава да те върнат на същата позиция. Ако си подадеш молбата за напускане тогава пак не нарушават закона. Дефакто май могат да те уволнят и месец след като се върнеш, все ще намерят причина.... Според мен нещата са предварително решени и те не те искат там, предполагам заради малката и честите ти отсъствия (като започне ясла, като се разболее и т.н.). За тях ти ще си по-специален случай което малко им връзва ръцете защото не можеш да оставаш след работно време или да идваш в почивни дни ако се налага.... Разбираш какво искам да ти кажа.... Мой личен съвет е - търси си друга работа.
Все пак се консултирай с адвокат, може пък да има някакви вратички или нови закони в твоя защита.
Пожелавам ти успех  Hug

# 222
  • Мнения: 3 621
terre само не се съгласявай да напуснеш по взаимно съгласие. Не е толкова лесно да ти се прекрати договара. Работодателя ти, трябва да получи разрешение от ИТ по чл.333 от КТ, което не е толкова лесно, реално общо взето може да получи такова само ако закрие или преустанови дейноста на фирмата. 
Подлежиш на закрила по КТ труда като майка на дете до 3 години, само ако работодателят ти реши да ти прекрати договора ти поради закриване на част от предприятието или съкращаване на щата; при намаляване на обема на работата; при липса на качества на работника или служителя за ефективно изпълнение на работата; при промяна на изискванията за изпълнение на длъжността, ако работникът или служителят не отговаря на тях; или дисциплинарно уволнение.
И да знаеш, че за работника делата свързани с трудовото законодателство са безплатни.
Ако имаш въпроси пиши ми на лични.
п.п. Ако имаш натрупана платена отпуска, може да си я ползваш преди да се върнеш на работа.

# 223
  • Мнения: 2 660
<Радвам се, че си решила да не заминаваш за чужбина. Детето ти е много малко и има нужда от теб.

За финансите ще ти дам следния съвет -
върни се на работа кротко и започни паралелно да търсиш друга,
осъди бащата за издръжка. Това е твое задължение, колкото и да не ти се ще. Имаш задължение към дъщеря си, към това тя да е осигурена максимално, независимо от това какви сантиментални чувства имаш към бащата. А и изискването за идръжка не е акт на враждебност, а израст на неговото задължение.

# 224
  • Мнения: 4 458
Шоколадче, тя казва че не иска на друга длъжност, поради една или друга причина, явно или часовете не са удобни или дните... От фирмата пък не и предлагат друга възможност. Nefertity е изброила доста причини за не приемането И на работа или уволняването и в последствие. Сигурна съм, че работодателите И ще се възползват от това.
Освен както предлагаш, да се върне на работа, каквато и да е просто докато си намери друга  newsm78


terre, пиши какво стана.

# 225
  • Мнения: 147
Още нищо не сме се разбрали, последния разговор който проведохме преди 2 дена се състоя в това да ми каже или да се местя на другата длъжност или да си подам молбата за напускане, отказах да се местя и напускам и не сме разговаряли повече. Утре ще се обадя аз за да се изясним.

# 226
  • Мнения: 4 458
А, няма ли вариант да те върнаат на същата длъжност временно докато си намериш друга работа?

Дано се справиш някак и успееш бързо да намериш нещо подходящо.

# 227
  • Мнения: 147
Неможело да ме върнат на същата длъжност, защото човекът който ме замества не е бил предупреден, че е по заместване а бил "ценен кадър"за да го махнат....така ми се оправдаха те....много е сложна ситуацията....и ми е много притеснено....

# 228
  • Мнения: 4 458
Да бе да не бил предупреден, че е по заместване, дрън-дрън.
Ако пък наистина не е предупреден то това говори, че решението е взето още на времето.

Съжелявам че така се случват нещата. Дано успееш бързо да намериш подходяща работа.

# 229
  • Мнения: 3 621
Неможело да ме върнат на същата длъжност, защото човекът който ме замества не е бил предупреден, че е по заместване а бил "ценен кадър"за да го махнат....така ми се оправдаха те....много е сложна ситуацията....и ми е много притеснено....

  ooooh!  ooooh! ooooh! Това, че той не бил предупреден, не е твой проблем, а на работодателя ти. Нещата горе-долу са ясни, в никакъв случай не се съгласявай да напуснеш по собствено желание и не подписвай нищо преди да си сигурна, какво подписваш. Грешката  е в работодателя ти, защото още преди 2 години когато си излизала в майчинство явно те е "отписал", след като е назначил на твоето място човек на постоянен договор, а не по заместване. Казваш му, че искаш да се върнеш на старото си място и точка. Ако не му оттърва да те съкрати, но му кажи че искаш да видиш разрешението на ИТ. Нека разбере, че знае какви са ти правата. Ако те съкрати, имаш право на обезщетение една заплата, ако не започнеш работа в следващия месец, ти дължи още една заплата като обезщетение.

# 230
  • Мнения: 4 458
Nefertity, много се радвам че се включи. Надявам се да не е късно и terre види поста ти преди да е подписала каквото и да било.
Пробват се хората, ако мине номера....

# 231
  • Мнения: 147
Здравейте момичета   bouquet
Днес говорих с работодателя ми, за да му съобщя за сетен път, че нежелая да се местя на друга длъжност, каза ми, че това може да ми предложи, на старата длъжност да забравя, съобщих му, че съм се консултирала с някои институции и няма право да ме мести без мое съгласие...отговори ми, че ще ме уволни тогава....а преди да стигнем до уволнението ми каза, че съм на работа на 12 април чак, а отпуската ми е до 6-ти включително, не ми била изчислена отпуската правилно. Много странно ми се стори.

# 232
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Здравейте момичета   bouquet
Днес говорих с работодателя ми, за да му съобщя за сетен път, че нежелая да се местя на друга длъжност, каза ми, че това може да ми предложи, на старата длъжност да забравя, съобщих му, че съм се консултирала с някои институции и няма право да ме мести без мое съгласие...отговори ми, че ще ме уволни тогава....а преди да стигнем до уволнението ми каза, че съм на работа на 12 април чак, а отпуската ми е до 6-ти включително, не ми била изчислена отпуската правилно. Много странно ми се стори.
Hug
Опитва се да те излъже за датата, на която  трябва да се върнеш на работа,  за да  те уволни   дисциплинарно за  самоотлъчка.
Пиши какво става около   теб.

# 233
  • Мнения: X
terre, вземи със себе си някоя приятелка адвокат и седнете да проговорите възможностите заедно с шефа. Все ще се намери някоя позната, нали! Ще ми се да задействате психологическия момент с адвоката, за да не те манипулират и за да си създаде работодателя ти представа, че си защитена правно. Той също най-вероятно се съветва с някой.
(Егаси подлия човек...)

# 234
  • Мнения: 147
Здравейте момичета!  Hug
С работодателя ми най-накрая се разбрахме, отстъпи и съм си на същото място на което бях преди да изляза в майчинство. Вече от месец съм на работа Simple Smile
Благодаря на всички за подкрепата и  съветите  Hug....много ви благодаря  Hug

# 235
  • Мнения: 3 621
terre много се радвам.  Hug Hug Hug

# 236
  • Мнения: 4 458
Чудесна новина! Честито и усех в службата  Hug

# 237
  • Мнения: 239
Сега остава разлюбения татко да започне да плаща редовна издръжка и да намериш достоен партньор в живота и си на 6 newsm18.  Ако съм на твое място бих се оглеждала и за други източници на доход,т.е. за евентуална смяна на работата,че с такъв смахнат шеф не знам колко ще изкараш на сегашната работа??? Между другото,ако се присъжда издръжка по съдебен ред,тя включва и 1 година назад.

Общи условия

Активация на акаунт