Плащане на раждането

  • 8 380
  • 104
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета,
тъй като съм млада и ми предстои първо раждане през март, се замислям за плащането на раждането. ( Разбира се не само за това). Чувам и изчитам най-различни мнения, нормално...От една страна са страхувам и бих си платила, защото не мисля че това ще представлява голям финансов проблем за семейството, но от друга страна цялото ми същество се бунтува срещу тази корумпирана практика, съществуваща в нашата страна. За пример - моя приятелка роди наскоро в Англия без да има каквато и да е здравна осигуровка, но роди съвсем безплатно и то обсипана с невероятни грижи. Тъжно е, но знам, че в България не е така...Ще бъда много благодарна, ако споделите мнение, съвети и идеи как вървят тарифите понастоящем. Благодаря на всички, и пожелавам прекрасна бременност и леко раждане на всички ни!!!
Наталия 

# 1
  • София
  • Мнения: 23
Привет! Аз също съм многоооо против тази порочна практика в България, но май рядко се получава някой да не плати. Дори наскоро едно изказване на лекар за цената направо ме изуми - беше казал на таткото, че му дължи "2 семейни пици". И не се чудете - нова означавало 1000 лева?!?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 260
Леле, голяма е инфлацията и в тази област Rolling Eyes Преди 3-4 години приятелки даваха по 200-300 лв. Ами  че за 1000 лв не е ли по-добре да се отиде в частна клиника!? Какви са всъщност там цените?

# 3
  • София
  • Мнения: 289
Здравейте Simple Smile

На мен също ми предстои да стана мама през Април и също като вас се интересувам от финансовата страна на нещата и нещо хич не ми се дават пари под масата.
Аз за момента ходя в Клиника Вита и съм доволна, за там знам че тази година една моя позната роди там и й взеха 1800 лв. Което хич не е малко, но ако толкова са станали тарифите на черно, в държавните болници, то наистина май е по-добре на частно, да си ги даваме легално парите. Поне като ги даваме легално можем да си търсим правата. То дано не се стига до там де Simple Smile

Леко бременеене на всички Simple Smile
Пишете ако нещо разбере по този въпрос Simple Smile

# 4
  • Мнения: 48
Sizela, има тема, която е точно за теб:   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=219503.0

Тук сме се мартенски мами, които са готови да ти помогнат  и да отговорят на въпросите ти.

Не знам как стоят нещата в София, но тук в Стара Загора има една частна клиника, която  скоро подписа договор със Здравната Каса. Моя позната скоро роди там през здравна каса и плати към 400 лева за нормално раждане. Аз съм ЗА частните клиники

# 5
  • Мнения: 5
Здравейте, отново. Във връзка с темата, която подхванах, до скоро ходих в клиниката на д-р Щерев и информативно попитах колко ще ми струва, ако пожелая да родя там. Докторът ми каза, че за сега е 1400 лева, но не знае колко ще стане следващата година.
За сега толкова!

# 6
  • Мнения: 120
Aз като родих не са искали нищо,даже подписвахме декларация 4е за нищо не сме плащали.Това е вьв ВАРНА-окр.б-ца .Родих нормално и сум много доволна от условията и от персонала.Които пита за плащане някьде,защо да не си кажат цената... newsm78 Не сум се страхувала от раждането и не сьм тьрсила нещо по-специално,4е да си плащам.Здравната каса го покрива,нали затова са тези осигуровки....УСПЕХ... Simple Smile        Лошото е това 4е някои пьт без особена при4ина   караме доктора да си иска пари по този на4ин,поради притеснения и страх....да нормално е всеки да ги изпитва...                                       НО ЕТО 4Е и в Бьлгария може да не се плаща за раждане и не сьм само аз,имам и мн.познати които са раждали там...така

Последна редакция: пн, 03 сеп 2007, 23:06 от maq_35

# 7
  • Мнения: 983
В Селена в Пловдив нормалното раждане е към 450лв. секциото около 750. Родих там- доволна съм

# 8
  • Мнения: 434
Привет,

След като искаш да се застраховаш и да си платиш по-добре иди в частна клиника. Направо да ти следят бременността и да родиш там. Аз лично така постъпих. Цялото ми следене на бременността беше по здравна каса, а съм чувала, че в повечето родилни домове лекарите са платени.. т.е. плащаш всеки ултразвук, а мен ме гледаха всеки месец и не съм платила нищо. Раждането е 1400лв, а за държавните излиза около 1000лв. Мисля, че е по-добре да си платиш в частна клиника.

# 9
  • Мнения: 120
Какви са тези плащания бе хора... #Crazy само вьв Варна ли нвщата са нормални или толкова се страхувате от едно раждане 4е се 4удите колко пове4е да платите...ето така става корупцията newsm78   Ами нищо не сьм плащала дори за ултразвук и то от наи-новите,само някакви по 2лв. за изследванията.И отношение и медицински грижи полу4их на ниво...

# 10
  • Мнения: 983
Какви са тези плащания бе хора... #Crazy само вьв Варна ли нвщата са нормални или толкова се страхувате от едно раждане 4е се 4удите колко пове4е да платите...ето така става корупцията newsm78   Ами нищо не сьм плащала дори за ултразвук и то от наи-новите,само някакви по 2лв. за изследванията.И отношение и медицински грижи полу4их на ниво...
Не, просто хората гледат какво се случва ако не си платиш в БГ и се плашат. Радвай се че във Варна явно всичко все още е наред. Не че е задължително ако не си платиш да стане нещо, но е доста срещано да те позарежат малко и да не ти обърнат необходимото внимание.

# 11
  • Мнения: 120
Какви са тези плащания бе хора... #Crazy само вьв Варна ли нвщата са нормални или толкова се страхувате от едно раждане 4е се 4удите колко пове4е да платите...ето така става корупцията newsm78   Ами нищо не сьм плащала дори за ултразвук и то от наи-новите,само някакви по 2лв. за изследванията.И отношение и медицински грижи полу4их на ниво...
Не, просто хората гледат какво се случва ако не си платиш в БГ и се плашат. Радвай се че във Варна явно всичко все още е наред. Не че е задължително ако не си платиш да стане нещо, но е доста срещано да те позарежат малко и да не ти обърнат необходимото внимание.
   Много добре знам и какви слу4аи се описват,ако жената е по-разглезена и страхлива... незнам какво толкова внимание трявба при едно нормално раждане,а и знам много слу4аи кьдето са си платили ,а вьпросния доктор дори не е присьствал на раждането,така 4е няма гаранция като си платиш за нищо...Не искам да обидя никого,просто има хора всякакви.НЕ 4е вьв Варна нещата са по-разли4ни,като някои има желание да плаща .И какво се полу4ава едно наддаване за раждане,а тя природата си знае работата...плащащна доктора ,а раждаш с една акушерка newsm78

# 12
  • Мнения: 5 401
За тарифите - мисля че до март вече ще се нови!  newsm78

Аз също съм против заплащането, защото лекарите работят точно това - да ни следят бременността, да ни съветват, да ни лекуват и израждат и т.н. Но цялото семейство настоя да си платя, за да се грижи за мен конкретен екип. Не съм била във ВИП, нито в частна болница. Раждах при същите условия, при които родиха циганка, китайка, туркиня, българка и аз, арменката. След това бяхме в обща стая, делихме общ санитарен възел и т.н.

Не бих засипвала с негативни мнения "за" и "против" момичета, които са взели конкретно решение, касаещо тяхното здраве и здравето на новоредоното им! Всяка една от тях е права за себе си! Но ако става въпрос за обща борба с/у корумпирани лекари, тук вече бих се включила!   bouquet

Sizela, желая ти от сърце лека и щастлива бременност и на финала прекрасно бебче!   bouquet

# 13
  • Мнения: 2 746
Какви са тези плащания бе хора... #Crazy само вьв Варна ли нвщата са нормални или толкова се страхувате от едно раждане 4е се 4удите колко пове4е да платите...ето така става корупцията newsm78   Ами нищо не сьм плащала дори за ултразвук и то от наи-новите,само някакви по 2лв. за изследванията.И отношение и медицински грижи полу4их на ниво...

Къде беше на консултация във Варна, къде са тези екстри Grinning?

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Аз живот и здраве ще раждам януари и понеже нямам желание да давам пари под масата на някой лекар,мисля да ходя в частна клиника.Там поне всичко е регламентирано и парите си отиват в самата клиника.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 123
Аз също живот и здраве ще раждам през Март и ако е тук в България-сигурно ще бъда в Токуда.

 За плащането на лекари мнението ми е малко по-различно.Да на лекарите това им е работата,но когато раждането става в работното им време-след като вие искате точно определен лекар,то той се ангажира с вас и ще дойде и в 12 вечерта да раждате.Вас ако ви викат извън работно време,не искате ли допълнително заплащане.

# 16
  • София
  • Мнения: 289
Здравейте аз съм от Априлките, но темата ме интересува много.

Искам да питам доволни ли сте от Токуда, ако някоя от вас ходи там, защото аз работя с лекари от Токуда само че кардиохирурзи и ми е любопитно как стои въпроса в гинекология.

Аз ходя другаде за сега, но от доста хора чувам много добри неща за Токуда и затова се интересувам.

Иначе и аз съм на мнение че ако има възможност човек е по-добре да си плати на частно, поне да знае къде и за какво ще му отидат парите, а не под масата и после недай боже ако се случи нещо нищо не можеш да докажеш.........поне като си плащаш легално можеш да имаш претенции за обслужването, а като е на черно....... SadОххххх много е скапано положение в нашата мила страна.....Sad

# 17
  • Мнения: 219
Наскоро майка ми ми каза за нейна колежка която раждала в Майчин дом със избор на лекар,внесли 500лв,после той си поискал още 900лв ShockedТарифите в държавните май се изравняват със частните,но не и условията им.Аз ще раждам живот и здраве във Вита и там е 1700лв и ще си ги дам с кеф,поне знам защо ги давам.

# 18
  • София
  • Мнения: 289
Аз също съм се насочила към Вита, живот и здраве дано всичко е наред Simple Smile

Еееее супер най-накрая открих човек който също да ходи там, за да има кой да питам Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile
Сигурна ли си че е толкова, аз чух за 1800 лв. ама секцио.

Ти при коя лекарка ходиш? аз съм при д-р Илиева и съм много доволна от нея

# 19
  • София
  • Мнения: 3 123
аз съм доволна от Токуда,ходя при д-р Колева,но още преди тя да отиде в тази болница.
 А за частните клиники-за мен не е от голямо значение дали се държат мило с мен и дали е супер лукс.Важно е лекарите да са добри и да има добри неантолози.За това бих родила в Токуда или в МД.

# 20
  • София
  • Мнения: 289
Аз също не държа на лукса, но определено предпочитам милото и възпитано отношение, пред крясъците на касапина в поликлиниката до нас. Защото там лекарите са такива и просто, втори път тази грешка да отида там няма да я направя, да не говорим че същия този касапин преди 3 години ми обърка лечението от което си изпатих бая и сега съм доста по-взискателна към отношението и професионализма на лекарите.
А за Токуда нищо лошо не казвам, не съм ходила там и нищо немога да кажа, затова те питах, защото не си първата която казва че е много доволна от тях и че с удоволствие би родила там.Simple Smile

# 21
  • Мнения: 565
Ако ще се дават пари наистина е най - добре в частна клиника. Аз съм от Бургас иза съжаление тук няма такава. Няма и ВИП стаи и въобще в това отношение града е доста изостанал. В крайна сметка реших да изтърпя тези 2-3 дни в мизерната ни болница и ако ще плащам на някой това ще е след раждането. Много исках да родя на частно където ще ми обърнат  и необходимото внимание, но не можах да си представя пътуването преди и след това до Варна или Сливен, където ходят бургаските майки. В последно време има доста момичета, които раждат тук без да плащат и без уговорки, което много ме радва.
А за тарифите това, което знам е за Варна - 450 - нормално раждане и към 800 - секцио! Това ми се виждат нормални цени, но тези от по 1000-1800 лв -  #Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз раждах в Св. Лазар и съм много доволна. Предпочетох частна клиника, от вариант да се лутам за лекар и да падне едно пазарена за пари с докторите. Така цената си е обявена, условията са добри, отношението перфектно.

# 23
  • Мнения: 153
Аз също съм се насочила към Вита, живот и здраве дано всичко е наред Simple Smile

Еееее супер най-накрая открих човек който също да ходи там, за да има кой да питам Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile
Сигурна ли си че е толкова, аз чух за 1800 лв. ама секцио.

Ти при коя лекарка ходиш? аз съм при д-р Илиева и съм много доволна от нея

Ето това са цените, които са публикувани на сайта на Вита (http://www.vita.bg/ceni_klinika.php?k=1:

Нормално раждане на здравноосигурена пациентка -1300 лв.
Цезарово раждане на здравноосигурена пациентка -1700 лв

# 24
  • София
  • Мнения: 289
Много ти благодаря сега ще ги разгледам Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile

# 25
  • Мнения: 219
Аз също съм се насочила към Вита, живот и здраве дано всичко е наред Simple Smile

Еееее супер най-накрая открих човек който също да ходи там, за да има кой да питам Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile
Сигурна ли си че е толкова, аз чух за 1800 лв. ама секцио.

Ти при коя лекарка ходиш? аз съм при д-р Илиева и съм много доволна от нея

Ами може и 1800 да е ,да не съм доразбрала,иначе и аз съм при Илиева и съм страшно доволна от нея. Hug Hug Hug
Ще раждам секцио по желание при нея.

# 26
  • София
  • Мнения: 289
Аз пазбрах от една позната че имало някакви пакети там във Вита, за следене на бремнноста и излизали доста изгодно, но не включват раждането разбирасе.
И го видах има го в ценорзписа, разгледай линка който даде poctor и смятам да питам Илиева за това, иначе и аз почти на 100 % съм решила да раждам при илиева, само че нормално.Май аз съм се объркала в този ценоразпис пише за секцио 1700:)
Тя наистина е страхотен лекар и е много мила и обяснителна Simple Smile

# 27
  • Мнения: 219
И аз така чух че изгодно излизали,но за мен просто няма смисъл,защото живот и здраве края на ноември ще го вадим пък аз съм при нея от месец и реших,че няма смисъл.За теб като гледам коя седмица си, по може да ти свърши работа Simple Smile

# 28
  • Мнения: 120
Какви са тези плащания бе хора... #Crazy само вьв Варна ли нвщата са нормални или толкова се страхувате от едно раждане 4е се 4удите колко пове4е да платите...ето така става корупцията newsm78   Ами нищо не сьм плащала дори за ултразвук и то от наи-новите,само някакви по 2лв. за изследванията.И отношение и медицински грижи полу4их на ниво...

Къде беше на консултация във Варна, къде са тези екстри Grinning?
  При ли4ния ми лекар и при аг-докторка сьвсем редовно без да познавам някого или те мен.

# 29
  • София
  • Мнения: 289
И аз така чух че изгодно излизали,но за мен просто няма смисъл,защото живот и здраве края на ноември ще го вадим пък аз съм при нея от месец и реших,че няма смисъл.За теб като гледам коя седмица си, по може да ти свърши работа Simple Smile

Е да при теб наистина е близо раждането, аз определено ще се насоча на там Simple Smile
Ама много трудно се записват часове при д-р Илиева Sad

# 30
  • София
  • Мнения: 672
Здравейте мами Simple Smile

И мен въпроса с плащането много ме вълнуваше в началото, но сега съм твърдо убедена, че ако мислиш да плащаш, по-добре иди в частна клиника да ти е мирна главата!

Аз ходя на консултация във Вита, и във Вита ще раждам през ноември. Следи е доктор Илиева, пред кабинета на която е опълчение, защото милата обслужа тези дето са с час и дето да по спешост, и тези дето са без час, без да претупва никой. Назначила ми е до сега всички изследвания, пратила ме е при най-добрите спеиалисти и благодарение на нея карам една прекрасна бременност - защото съм спокойна мама. А има мами от нашия форум дето все се чудат защо не им е направено едно изследване, защо доктора не им е обяснил и как да платат... Ами като съм решила да плащам, трябва да знам за какво плащам!

# 31
  • София
  • Мнения: 672
Аз пазбрах от една позната че имало някакви пакети там във Вита, за следене на бремнноста и излизали доста изгодно, но не включват раждането разбирасе.
И го видах има го в ценорзписа, разгледай линка който даде poctor и смятам да питам Илиева за това, иначе и аз почти на 100 % съм решила да раждам при илиева, само че нормално.Май аз съм се объркала в този ценоразпис пише за секцио 1700:)
Тя наистина е страхотен лекар и е много мила и обяснителна Simple Smile


А пакета във Вита който аз платих беше 390 лв и ми включва всички изследвания, прегледи, секрети, урини, кръв и каквото се сетиш. Допълнително съм платила 20 лв в майчин дом за Биохимичен сринин в 20 седмица (само там го правят в София) и 70 лв. при доктор ТОмова в Свети Лазар за 3Д в 26 седмица и всеки лев от тези дето съм дала си заслужават, защото Илиева ме прати при най добрия специалист Томова - който ме гледа 45 минути и не ме пусна да слезна докато не видя устичката на бебето!!! (За сравнение 3Д то на всякъде е м/у 50 и 70 лв)

Аз искам да раждам (дай Боже нормало) при Илиева и цената е 1200 лв. Бях да вида родилните зали и стаите - и искам да ви кажа че където и да решите да плащате по-евтино няма да ви излезе. Като дойде момента си взимаш личната карта, бебето и четката за зъби и отиваш да раждаш... Това е..няма пелени и глупости като навсякъде - списъци дето ще видиш по всички форуми "с какво да вземем за родилното"... А и за изписването прават подарък на бебето - торта и шампанско в една от техните зали Simple Smile

Така че, аз препоръчвам с 2 ръце ако и вас мами ви притеснява на кой доктор ще попаднете и сте готови да плащате, идете си на частно!

# 32
  • Мнения: 434
Хм.. цените във Вита за секцио и за раждане доста се различават..
http://www.ivf-bg.com/ ето малко инфо за клиниката на Щерев.. има ценова листа и секциото и нормалното раждане не се различава ценово.

# 33
  • Мнения: 814
Родих в АГ "Света София" в София преди година и половина при моя доктор-слънце Simple Smile. Той си ме преглежда по принцип. Единственото, което платих беше официалната такса на болницата за избор на лекар (която междувпрочем виси долу на входа) + VIP стая (защото исках да съм в такава). Никакви други "пари на ръка" не съм дала и не ми бяха поискани, въпреки че по време на раждането ми, което се очакваше да бъде нормално, се получиха усложнение и финално ми направиха секцио.
Да, мъжът ми ходи да търси доктора специално, за да му даде една бутилка за здравето на сина ни, да - аз оставих една торта на сестрите в отделението. Но за мен това няма нищо общо с корупцията, а с почерпка за здраве.
След раждането - на 2 пъти ми се наложиха други манипулации - и докторът ми ги направи абсолютно качествено отново по официалния ценоразпис на болницата.
Много съм доволна от неговото обслужване. Всъщност неговата печалба от мен е фактът, че ме е спечелил за пациент (защото аз съм капризна и смених хиляда "професори"  #Cussing out) и когато ходя в кабинета му си плащам за прегледа като всички (последният път все още беше 20 лв.). Но той тези пари си ги е заслужил с професионализма си в крайна сметка.
Така че пожелавам добри и човечни доктори на всички ви  Wink

 


   

# 34
  • Мнения: 3 500
Платих си 500 лв. за избор на лекар в Тина Киркова. Избрах лекаря, който ми следеше бременността и който много ми е помагал, имам му страшно доверие. Получих прекрасно отношение, мисля, че има значение. Не съжалявам, че платих, но мисля и че да не бях платила пак щях да получа добро отношение и лекарите да направят възможното за едно безпроблемно раждане. /Родих нормално/. Тези, които избират секцио по желание, обаче, няма начин да минат без това  - избор на лекар и плащане на раждането.

# 35
Привет!Аз родих ноември 2006г. в Бургас при д-р Георгиев.Родих с планирано секцио и ми струваше 300лв.което е мнооого далеч от сумите които споменавате #Crazy Останах много доволна от работата му,но от условията които предлага болницата в Бургас... #2gunfireЖелая ти леко бременеене и леко раждане Peace

# 36
  • Мнения: 2 849
И да не платиш ,няма да раждаш сама ,а поде лекарски и акушерски надзор .Не е толкова страшно .Верно,ако платиш ,ти самата ще си по-спокойна  .Никой не е застрахован само с едното плащане .Успех .

# 37
  • София
  • Мнения: 6 011
Мен също ме дразни корупцията в родилните домове,аз не бих си платила в държавна болница за раждане.
Затова родих в частна клиника,не ми излезна кой знае колко по-скъпо от рушвета и се чувствах прекрасно!

# 38
  • Мнения: 8
Аз съм против плащането.Кьквото е писано това ще стане.Аз лично не съм дала нито лев болницата и  имах едно нормално раждане без никакви усложнения и почти без болка.Снаха ми си плати изцяло за операция,престои и в крайна сметка самото раждане беше много тежко с много усложнения,но все пак всичко приключи  добре. На теб пожелавам едно прекрасно раждане и живо и здраво детенце.

# 39
  • Мнения: 814
Аз съм против плащането.Кьквото е писано това ще стане.Аз лично не съм дала нито лев болницата и  имах едно нормално раждане без никакви усложнения и почти без болка.Снаха ми си плати изцяло за операция,престои и в крайна сметка самото раждане беше много тежко с много усложнения,но все пак всичко приключи  добре. На теб пожелавам едно прекрасно раждане и живо и здраво детенце.
Така е, плащането не е определящо, но това ми напомня за моята теза преди раждането. Бях се отчаяла, че ще намеря свестен гинеколог и накрая реших - здрава съм, права съм, ходех даже на йога и гимнастика почти до края на бременността - ще родя при дежурния екип - лесно и безпроблемно. Бях много категорична и самоуверена и добре че тогава мъжът ми се заинати и ми намери "вече моя доктор", защото в последния момент се получиха неочаквани усложнения  Confused.
Де да знам и аз вече кое е по-добро. Всичко е индивидуално
 

# 40
  • Мнения: 161
Тези пари за раждане са твърде много аз разбирам ако платя да съм в супер лукс стая отговаряща на 5* хотел + шведска маса нон стоп и една сестра която едва ли не да ме храни в устата, щото то раждането ако е нормално където и да си ти ще се мъчиш няма сестрата или доктора да се пънат вместо теб и всъщност тази цена за какво точно се плаща? а и да не говорим че сигурно ще те пуснат да си ходиш още на другия ден за да не заемаш място че сигурно са всичко на всичко 5 стаи! но ако не дай се боже има нещо на бебчето така хубаво ще те пратят в някоя нечастна болница щото бебешкото отделение на тези болници е под всякаква критика а и не им се поема отговорност! Че то по-добре иди роди в щатите поне детето ти ще е с американско гражданство!

# 41
  • Мнения: 814
Тези пари за раждане са твърде много аз разбирам ако платя да съм в супер лукс стая отговаряща на 5* хотел + шведска маса нон стоп и една сестра която едва ли не да ме храни в устата, щото то раждането ако е нормално където и да си ти ще се мъчиш няма сестрата или доктора да се пънат вместо теб и всъщност тази цена за какво точно се плаща? а и да не говорим че сигурно ще те пуснат да си ходиш още на другия ден за да не заемаш място че сигурно са всичко на всичко 5 стаи! но ако не дай се боже има нещо на бебчето така хубаво ще те пратят в някоя нечастна болница щото бебешкото отделение на тези болници е под всякаква критика а и не им се поема отговорност! Че то по-добре иди роди в щатите поне детето ти ще е с американско гражданство!
Абсолютно съм съгласна с едно - многократно чувам за случаи, при които ако раждането се окаже "сложно" - директно те експортират от частната в държавната болница  Close. Да, условията може да са супер, ама "кел файда" като професионализмът е нулев (разбира се, допускам, че има и изключения)   

# 42
  • БГ
  • Мнения: 735
В Селена в Пловдив нормалното раждане е към 450лв. секциото около 750. Родих там- доволна съм
аз също Peace

# 43
  • Мнения: 148
Здравейте момичета! На 17.06.2007 год. родих в "Токуда". Планово секцио с избор на три операционни екипа: акушер-гинеколози, анестезиолози и неонатолози. За всичко това платих общо 1350 лв., като в тази сума се включва пълно ехогравско изследване на бебка (300 лв.). Бях в обща стая, която по принцип е за 4 жени, но ние бяхме 3 - всяка от нас със собствен телевизор. Към всяка стая има отделен санитарен възел, който е с душкабина и суперлуксозна тоалетна - с подгряване на тоалетната дъска, биде и т.н. Не бих могла накратко да Ви разкажа колко съм доволна, само ще Ви кажа, че при тези условия и 100 деца бих родила (де да можех). Перфектни лекари, прекрасни битови условия, чудесно отношение. Просто нямам думи. Когато решавах къде ще раждам, най-важно за мен беше клиниката или болницата да разполагат с перфектни неонатолози и съответното оборудване за бебоците. Бебка се роди след 12 годишно чакане и ходене по мъките. Тя е "сладоледче" - бебе от замразен ембрион. Пиша Ви това, за да разберете по-добре, от какво бяха определени изискванията ми при избора на клиника, където да родя. Много частни клиники предлагат добри битови условия и разполагат с квалифицирани акушер-гинеколози, но повярвайте ми, изключително малко са тези, които имат оборудвано интензивно отделение за бебоците и могат да реагират веднага, ако не дай боже, нещо се обърка. Проблемните бебета от "Свети Лазар" и "Вита" ги карат в "Токуда". А шеф на неонатологията в "Токуда" е д-р Масларска, която е перфектен специалист.  Е това е от мен за сега. Мислете добре и преценявайте внимателно, когато правите този избор, защото е много важен.

# 44
  • Мнения: 292
Аз също бях изправена пред тази дилема за плащането.Но в нашия град просто няма един  на когото да платиш.За щастие така се стекоха нещата,че не родих в нашия град и попаднах на изключително мили и коректни хора.Отнесоха се с мен страхотно и се обидиха,че им даваме торби с почерпки,не ги искаха.Пък какво останало за пари.А в нашия град ако не си платиш се отнасят с теб по-зле от с куче,хич не ги интересува.Всичко си е до хората.

# 45
  • Мнения: 568
Аз си платих съвсем официално в Тина Киркова. 500 лева за избор на лекар. За мен най-важното е добър лекар - това с луксозните стаи и телевизорите не го разбирам. Изобщо не би ми хрумнало да гледам телевизия в такъв момент.Раждането е много рисково нещо, един неадекватен лекар може да направи големи бели. А такива лекари за съжаление има и не бих се оставила на случайността.

# 46
# 47
  • София
  • Мнения: 672
Абе че плащането не е гаранция че всичко ще е наред е факт. Но не можете да отречете, че е гаранция за нашето спокойствие на родилки. А касапските истории по държавните болници са прекалено много (поне в София), за да може човек да си позволи да не плати...било то и по тарифата на болницата. Плащането по тарифата на болницата аз не одобрявам, защото си плащам осигуровките всеки месец и все едно раждане като хорта трябва да съм си платила. (а аз само за последните 6 месеца съм си платила 3 раждания в осигуровки) Само че държавата като не мисли така, ще ида и ще си плата на някъде другаде и ще знам за какво си плащам...
Проучила съм почти всички частни болници в София и искам да ви кажа, че най-добрите специалисти са там. В Токуда все още има какво да се желае от към кадри - има много добри, но може още, но и там, както във Вита, Св. Лазар и др. всяка стотинка си заслужава! Дори и детайла като се роди детенце и проплаче да му пускат "Happy Birthday"...Токуда е с най-модерното оборудване в София - това е факт...
И в тия болници и акушерка ти бди, и поръчваш храна от меню на някое заведение, и имаш телевизор, и самостоятелна баня (а това последното не е лукс, а необходимост)...
В крайна сметка всеки си решава, но на държавата нямам намерения да и дам и един лев повече за да ми даде онова, за което съм си платила многократно вече - добър екип и сносна стая!

# 48
  • Мнения: 1 288
Тези пари за раждане са твърде много аз разбирам ако платя да съм в супер лукс стая отговаряща на 5* хотел + шведска маса нон стоп и една сестра която едва ли не да ме храни в устата, щото то раждането ако е нормално където и да си ти ще се мъчиш няма сестрата или доктора да се пънат вместо теб и всъщност тази цена за какво точно се плаща? а и да не говорим че сигурно ще те пуснат да си ходиш още на другия ден за да не заемаш място че сигурно са всичко на всичко 5 стаи! но ако не дай се боже има нещо на бебчето така хубаво ще те пратят в някоя нечастна болница щото бебешкото отделение на тези болници е под всякаква критика а и не им се поема отговорност! Че то по-добре иди роди в щатите поне детето ти ще е с американско гражданство!

аз едно не мога да разбера- защо си мислите, че се ражда в частна болница заради лукса в стаите  Naughty ражда се заради спокойствието и отношението, което ти предлагат там. едно е сестрата да ми държи ръката и да си разказваме вицове, а другото е да ми крещи на "хайде ма". в частните клиники лекарите са не по-лоши от тези в държавните като специалисти. говориш малко наизуст  Thinking
раждах във вита при д-р илиева. отношението, което получих от тази жена и лекар, е това което ме спечели. акушерките, които идваха при всяко позвъняване по телефона и при всеки пристъп на паника- какво да го правя сега това бебе. присъствието на таткото почти денонощно при мен в стаята. и т.н. ето затова си платих и не съжалявам за нито лев. 

# 49
  • Мнения: 68
най-важно е болницата да разполагас добри специалисти ако има някви усложнения при раждането.Мисля че е по -важно да можеш да разчиташ на добър лекар отколкото на супер лукс .За 3/4 дни всеки би издържал и най-голямата мизерия ,но да е сигурен за здравето на бебето и майката.Успех на всички

# 50
  • Мнения: 434
Аз също не съм съгласна, че частните клиники не разполагат с добри специалисти... те все пак плащат достатъчно добре и наемат специалисти, които вече са се доказали в държавните болници.

# 51
  • Мнения: 4
Аз пък родих нормално в държавна болница във Варна и съм
много доволна.Не съм плащала нищо,но получих всички грижи
от които имах нужда.Тарифите незнам как вървят.....

# 52
  • Мнения: 502
Аз пазбрах от една позната че имало някакви пакети там във Вита, за следене на бремнноста и излизали доста изгодно, но не включват раждането разбирасе.
И го видах има го в ценорзписа, разгледай линка който даде poctor и смятам да питам Илиева за това, иначе и аз почти на 100 % съм решила да раждам при илиева, само че нормално.Май аз съм се объркала в този ценоразпис пише за секцио 1700:)
Тя наистина е страхотен лекар и е много мила и обяснителна Simple Smile


А пакета във Вита който аз платих беше 390 лв и ми включва всички изследвания, прегледи, секрети, урини, кръв и каквото се сетиш. Допълнително съм платила 20 лв в майчин дом за Биохимичен сринин в 20 седмица (само там го правят в София) и 70 лв. при доктор ТОмова в Свети Лазар за 3Д в 26 седмица и всеки лев от тези дето съм дала си заслужават, защото Илиева ме прати при най добрия специалист Томова - който ме гледа 45 минути и не ме пусна да слезна докато не видя устичката на бебето!!! (За сравнение 3Д то на всякъде е м/у 50 и 70 лв)

Аз искам да раждам (дай Боже нормало) при Илиева и цената е 1200 лв. Бях да вида родилните зали и стаите - и искам да ви кажа че където и да решите да плащате по-евтино няма да ви излезе. Като дойде момента си взимаш личната карта, бебето и четката за зъби и отиваш да раждаш... Това е..няма пелени и глупости като навсякъде - списъци дето ще видиш по всички форуми "с какво да вземем за родилното"... А и за изписването прават подарък на бебето - торта и шампанско в една от техните зали Simple Smile

Така че, аз препоръчвам с 2 ръце ако и вас мами ви притеснява на кой доктор ще попаднете и сте готови да плащате, идете си на частно!

Здравейте! На мен ми предстои раждане октомври и аз ходя във Вита, но при доктор Кълвачева. Много съм доволна от всичко, отношение, грижи... И сериозно съм се замислила дали да не родя там. Чувала съм и съм чела тук във форума все хубави неща за нейната работа. Единственото, което ме притеснява е, че май наистинакарат в Токуда бебките ако нещо по-сериозно се случи. А и това пълно ехографско изследване не знам дали се включва в цената там.

# 53
# 54
  • София
  • Мнения: 289
Аз пазбрах от една позната че имало някакви пакети там във Вита, за следене на бремнноста и излизали доста изгодно, но не включват раждането разбирасе.
И го видах има го в ценорзписа, разгледай линка който даде poctor и смятам да питам Илиева за това, иначе и аз почти на 100 % съм решила да раждам при илиева, само че нормално.Май аз съм се объркала в този ценоразпис пише за секцио 1700:)
Тя наистина е страхотен лекар и е много мила и обяснителна Simple Smile


А пакета във Вита който аз платих беше 390 лв и ми включва всички изследвания, прегледи, секрети, урини, кръв и каквото се сетиш. Допълнително съм платила 20 лв в майчин дом за Биохимичен сринин в 20 седмица (само там го правят в София) и 70 лв. при доктор ТОмова в Свети Лазар за 3Д в 26 седмица и всеки лев от тези дето съм дала си заслужават, защото Илиева ме прати при най добрия специалист Томова - който ме гледа 45 минути и не ме пусна да слезна докато не видя устичката на бебето!!! (За сравнение 3Д то на всякъде е м/у 50 и 70 лв)

Аз искам да раждам (дай Боже нормало) при Илиева и цената е 1200 лв. Бях да вида родилните зали и стаите - и искам да ви кажа че където и да решите да плащате по-евтино няма да ви излезе. Като дойде момента си взимаш личната карта, бебето и четката за зъби и отиваш да раждаш... Това е..няма пелени и глупости като навсякъде - списъци дето ще видиш по всички форуми "с какво да вземем за родилното"... А и за изписването прават подарък на бебето - торта и шампанско в една от техните зали Simple Smile

Така че, аз препоръчвам с 2 ръце ако и вас мами ви притеснява на кой доктор ще попаднете и сте готови да плащате, идете си на частно!

Здравейте! На мен ми предстои раждане октомври и аз ходя във Вита, но при доктор Кълвачева. Много съм доволна от всичко, отношение, грижи... И сериозно съм се замислила дали да не родя там. Чувала съм и съм чела тук във форума все хубави неща за нейната работа. Единственото, което ме притеснява е, че май наистинакарат в Токуда бебките ако нещо по-сериозно се случи. А и това пълно ехографско изследване не знам дали се включва в цената там.

Аз когато разпитвах за Вита ми казаха да отида или при д-р Илиева или при д-р Кълвачева, знам че и двете са много добри Simple Smile Още не съм решила къде ще раждам защото ми е много рано за това, но определено не бих отишла в Токуда. Това си е мое мнение, всеки си решава ......Simple Smile

# 55
  • Мнения: 204
Какви са тези плащания бе хора... #Crazy само вьв Варна ли нвщата са нормални или толкова се страхувате от едно раждане 4е се 4удите колко пове4е да платите...ето така става корупцията newsm78   Ами нищо не сьм плащала дори за ултразвук и то от наи-новите,само някакви по 2лв. за изследванията.И отношение и медицински грижи полу4их на ниво...

Аз като отидох при гинеколог през здравна каса миналата година юли месец, ми каза, че нямал талони за изследвания и да отида чак септември  #Crazy #Crazy и как да не плащаш после  #Cussing out

# 56
  • Мнения: 204
Аз когато разпитвах за Вита ми казаха да отида или при д-р Илиева или при д-р Кълвачева, знам че и двете са много добри Simple Smile Още не съм решила къде ще раждам защото ми е много рано за това, но определено не бих отишла в Токуда. Това си е мое мнение, всеки си решава ......Simple Smile

Аз пък наскоро водих бебка в Токуда и съм изключително доволна и от обслужването, и от компетентността на доктора - нефролог.

# 57
  • Мнения: 502
Doly dog пиши ако знаеш нещо конкретно повече за Токуда, че съм в чуденка. За сега клоня към Вита, но ме разколебава това, че нямат интензивно за новородени, ако недай Боже се наложи. А това си е сериозен минус. Между другото видях при последните ми посещения, че я разширяват и строят нова част. Може би там ще има, но аз съм октомврийка, така че няма да го хвана.

# 58
  • Мнения: 120
Какви са тези плащания бе хора... #Crazy само вьв Варна ли нвщата са нормални или толкова се страхувате от едно раждане 4е се 4удите колко пове4е да платите...ето така става корупцията newsm78   Ами нищо не сьм плащала дори за ултразвук и то от наи-новите,само някакви по 2лв. за изследванията.И отношение и медицински грижи полу4их на ниво...

Аз като отидох при гинеколог през здравна каса миналата година юли месец, ми каза, че нямал талони за изследвания и да отида чак септември  #Crazy #Crazy и как да не плащаш после  #Cussing out          Как може защо не направи оплакване има си задьлжителни за бременни изследвания и не може да не ти дадат направление.Ако 4овек си мьл4и да...ма4кат го вьпреки 4е си в правото си.За жалост така стана... newsm78

# 59
  • София
  • Мнения: 672
Doly dog пиши ако знаеш нещо конкретно повече за Токуда, че съм в чуденка. За сега клоня към Вита, но ме разколебава това, че нямат интензивно за новородени, ако недай Боже се наложи. А това си е сериозен минус. Между другото видях при последните ми посещения, че я разширяват и строят нова част. Може би там ще има, но аз съм октомврийка, така че няма да го хвана.

Ние сме на преглед на 11-ти (вторник) във Вита и ще попитам Доки дали наистина карат спешните бебета в Токуда и ще ви кажа Simple Smile Дано на никой не му се налага де...

А болницата я разширяват и няма да е готова и до ноември, когато ще се раждаме ние Simple Smile Но пък ще е много хубаво Simple Smile

Аз за ражданията в Токуда не съм чувала много добри работи. Казват че все още нямат много специалисти там... Не знам - не мога да коментирам.

# 60
  • Мнения: 502
m_face ще ти бъда благодарна ако научиш нещо и пишеш. Ти при кой специалист си там? Аз подпитах акушерката, която ме развеждаше из родилното и тя много убедено ми заяви, че те си имали много по-добра техника и материали, отколкото в държавните болници. Но честно казано ми прозвуча просто като реклама.

# 61
  • Мнения: 148
Аз мисля да раждам в Тина Киркова, там си имат обявени цени, но зависи и кой лекар ще си избереш, чувам че има големи бизнесмени!!!!!!!!!!!!

# 62
  • София
  • Мнения: 672
m_face ще ти бъда благодарна ако научиш нещо и пишеш. Ти при кой специалист си там? Аз подпитах акушерката, която ме развеждаше из родилното и тя много убедено ми заяви, че те си имали много по-добра техника и материали, отколкото в държавните болници. Но честно казано ми прозвуча просто като реклама.

Аз съм при д-р Илиева и при нея мисля да си раждам. А аз разглеждах родилното с 2 различи акушерки и също питах и ми казаха че разполагат с добра база. Между другото, като решавах къде да раждам си зададох въпроса много директно на Илиева, като я попитах какви са предимствата и недостатъците на Вита пред държавните болници и тя ми каза, че предимствата са много: знаеш при кого ще раждаш, няма да чакаш на опашка да те приемат, имаш стая със самостоятелна баня и както каза - и на пари ще излезне по-евтино. Недостатък е, че ако не дай си боже нещо се наложи има олеми усложнения може да се наложи трансфер на друго място. Но както тя каза, това се случва много много рядко, защото екипът им е добре подбран - родилката си я следят, и дечко си го поеа педиатър от първия момент. Но и доки каза, че базата и техниката им е по-добра от дъравните болници...
 

# 63
  • София
  • Мнения: 289
Doly dog пиши ако знаеш нещо конкретно повече за Токуда, че съм в чуденка. За сега клоня към Вита, но ме разколебава това, че нямат интензивно за новородени, ако недай Боже се наложи. А това си е сериозен минус. Между другото видях при последните ми посещения, че я разширяват и строят нова част. Може би там ще има, но аз съм октомврийка, така че няма да го хвана.

Azalea аз ходя при д-р Илиева във Вита и съм много доволна. Не знам много за Вита но от 3 седмици се ровя из интернет за мнения и т.н и имам и три познати които са раждали там и за сега впечатленията са ми много добри, От всичко което съм намерила за там това единствената клиника за която до момента не съм намерила лошо мнение, вярно че няма такова отделение, но лекаря при който ходиш ще прецени къде да раждаш. Според мен ако бременността ти е проблемна ти сама можеш да решиш къде да отидеш, а ако всичко е нормално няма причина да се притесняваш. Пожелавам ти всичко да е наред.
Относно Токуда, аз работя във фирма за медицински консумативи и доставяме в едни от най-добрите болници в България. В Токуда е страшно не за друго а защото администрацията и под всякаква критика, японеца не разрешава да се поддържат определени материали на склад което за болница от такъв ранг е плашещо. Вярно ние работим в друга област, в кардиохирургията, но това пак е живото-спасяващо.
Ще ти дам пример, преди две седмици имахме спешна заявка за там и се обаждат с думите "Ще успее ли да пристигне шофьора до 1 час, за да знаем дали да будим човека от упойка!"
Ами направи си сама изводите, след като при сърдечна операция някой неща зависят от бързината с която ще пристигне един шофьор!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! извинявай но според мен всяка себеуважаваща болница трябва да поддържа от определени консумативи минимални количества на склад за спешни случай. Не знам това е мое мнение и аз лично не бих си поверила живота или живота на моето бебе на тях.
Относно специалистите там наистина са събрали едни от най-добрите специалисти в България, и са купили доста качествена апаратура, аз познавам доста от тях, но един лекар колкото и да е добър той зависи от определени материали, апаратура, екип и т.н., а когато го притискат от управата е не му дават свобода и материали, той все пак не е господ и не може да направи чудеса.
А при раждане не винаги можеш да си избереш да родиш в работен ден и да се съобразиш в това ако нещо няма на склад дали ще има от кой да го купят и кой да им го достави.

Това е моето мнение, въпреки че тук чета доста положителни мнения за Токуда.

# 64
  • Мнения: 2 211
Платих си за раждането тарифата за избор на лекар и рушвета под масата, но въпреки всичко мен щяха да ме уморят, детето заразиха с коли бактерия.
При второ раждане, живот и здраве, ще отида в частна клиника.

# 65
  • София
  • Мнения: 672
doly dog, и аз съм чувала подобни неща за Токуда. А като работиш във фирма за доставка на консумативи, би ли могла да ми кажеш (може и на лични) дали доставяте на Малинов и дали знаеш нещо за качеството? Интересуваме т.к. сме решили да замръзяваме стволови клетки от пъпна връв, но в Св. Лазар ги оплюха Малинов, че не използвали качествени материали и за това им били по-ниски цените... Съжалявам,знам че не е за тази тема, но другата седмица ще ходя да си подписвам доовора за клеткте и ми е важно да знам.

Кога си на преглед при Илиева пак?

# 66
  • София
  • Мнения: 672
Извинете ме за правописните грешки - още съм с кафенцето и много ми се спи . . .

# 67
  • София
  • Мнения: 3 271
Родих в "Света София"/"Тина Киркова"/ - платих 500лв - избор на лекар, на касата на болницата и нито стотинка повече, раждах секцио и двата пъти.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 436
Изобщо не съм се замисляла по въпроса.
Разбира се, платих.

# 69
  • София
  • Мнения: 289
doly dog, и аз съм чувала подобни неща за Токуда. А като работиш във фирма за доставка на консумативи, би ли могла да ми кажеш (може и на лични) дали доставяте на Малинов и дали знаеш нещо за качеството? Интересуваме т.к. сме решили да замръзяваме стволови клетки от пъпна връв, но в Св. Лазар ги оплюха Малинов, че не използвали качествени материали и за това им били по-ниски цените... Съжалявам,знам че не е за тази тема, но другата седмица ще ходя да си подписвам доовора за клеткте и ми е важно да знам.

Кога си на преглед при Илиева пак?

Ами за там много не мога да ти кажа защото преди около 1 г. работихме с тях и то доста силно, и тогава ако съдя по това което взимаха от нас, не жалеха много пари за консумативи, защото ние освен специфичния консуматив предлагаме и най-различни други неща, едни от които са пълната медицинска дивизия лепенки и превръзки на М, които на много качествени и изобщо не са от най-евтините. Но в последната еднна година нещо поспряха да поръчват, доста рядко. Аз преди доста добри неща съм чувала за тях но нямам такива близки наблюдения, защото за тях отговаряше друг търговски представител. Аз в повечето случай работя с големите болници и от време на време с по-малки центрове. За Св. Лазар нищо не знам само за инцидента преди няколко години за който май няма човек който да не знае.

В понеделник съм при Илиева, но ще има да си чакаммммм... защото няма свободни часове а трябвало задължително да ме прегледа, защото и едни изследвания ми били готови. И незнам каза да отида и да чакам предполага че ще може да ме вмъкне Simple Smile то там при нея и при Кълвачева е така Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 289
Опа грешка това за което ти говорих в предишното писмо са на 3М продукти. ама съм изпуснала 3-ката Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 672
Мерси за отговора Simple Smile

А при Илиева винаги е опълчение, ама ако си за малко ще те умъкне Simple Smile Аз си спомням първия ми преглед ме вкара след час и половина чакане. Може би ако отидеш или в началото или в края на деня (тя е от два часа в понеделник) ще минеш малко по-бързо. И другия път си запиши час - аз винаги си записвам първия час за да не чакам Simple Smile

Благодаря ти още един път за инфото.

# 72
  • София
  • Мнения: 289
Няма за какво стига да мога да ти помогна, винаги Simple Smile

Ами да ама аз когато бях преди 10 дни то пак нямаше часове за 10-ти или 11-ти така че пак в същото положение. Аз ще ходя към 17-17,30 защото съм на работа през деня и се надявам тогава да е по-спокойно, но за следващия час ще се запиша още в понеделник, защото не искам пак така да става Simple Smile

# 73
  • Мнения: 502
Doly dog мерси много за информацията! Общо взето ти и m face ме доубедихте в избора ми за Вита. И за Илиева и за Кълвачева съм чувала само прекрасни неща. Преди фирмата ни беше абонирана за Вита, но за съжаление се прехвърли в последствие към Торакс, за което почти всички колеги много съжаляваме. Аз обаче продължавам да си ходя във Вита (и да чакам понякога с часове, за да вляза). Това за Токуда направо ме изуми! Уж огромна болница, претенции, реклама, а накрая...

# 74
  • Мнения: 502
Платих си за раждането тарифата за избор на лекар и рушвета под масата, но въпреки всичко мен щяха да ме уморят, детето заразиха с коли бактерия.
При второ раждане, живот и здраве, ще отида в частна клиника.
Това е ужасно! Слава Богу, че и двамата сте ок накрая, къде се е случила тази случка и защо?

# 75
  • София
  • Мнения: 289
Doly dog мерси много за информацията! Общо взето ти и m face ме доубедихте в избора ми за Вита. И за Илиева и за Кълвачева съм чувала само прекрасни неща. Преди фирмата ни беше абонирана за Вита, но за съжаление се прехвърли в последствие към Торакс, за което почти всички колеги много съжаляваме. Аз обаче продължавам да си ходя във Вита (и да чакам понякога с часове, за да вляза). Това за Токуда направо ме изуми! Уж огромна болница, претенции, реклама, а накрая...

За съжаление в повечето големи болници, и кашите са най-големи. Като започна да работи Токуда и аз си мислих "Еееее най-накрая голяма, чужда болница и ще има поне едно място в София където можеш да си сигурен, но уви" смятах че като е японска нещата ще са много по-различни, но ние българие сме си виновни, защото в началото не беше така, но много от българите и лекари и от администрацията се опитаха да въртят далавери и да лъжат японците. И съответно главния японец който е в момента, казва се Сато, вече не вярва на никой и не позволява почти нищо и всяка сделка независимо дали е малка или голяма минава през него и той я проверява и ако се усъмни в нещо става голям проблем, и така процедурата става толкова тромава и той понеже не вярва на никого и съответно не смее да се презарежда с консумативи. Другата причина е че някой лекари се опитаха да правят врътки с манипулациите които се поемат по касата и това което се доплаща от пациента, както са свикнали в държавните болници, с което също го раздразни и нещата се усложниха още повече.

Абе пак българите сме си виновни Sad

# 76
  • Мнения: 55
Здравейте.Детето ми е на 1г. и 9 м.Раждах в  Св. АННА- бившата окръжна болница в София.Не съм плащала нищо и съм много доволна.Аз също много се колебах да плащам или не. Накрая така реших и по- добре.Моето раждане продължи 24 часа - прие ме една смяна ,втора , родих при трета- знаех, че се плаща на определен екип; ако го бях направила , останалите 2 нямаше и да ме погледнат , а да не мислите , че като си платите раждането ще мине по мед и масло ?!Молете се всичко да мине както трябва и дано да попаднете на добри специалисти. Успех!

# 77
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 618
Здравейте,
някой знае ли какви пари се вземат за секцио в АГ Варна?

# 78
  • София
  • Мнения: 5 079
Жалко е, но съм на мнението, че по - добре да си платиш (особено за ТАКОВА нещо и след като "практиката" е такава...  Sick), отколкото да си биеш главата в последствие и недай си Боже нещо да се обърка в хода на раждането. Всъщност, човек си откупва грижите, които му се полагат иначе съвсем безплатно и естествено като пациент и спокойствието, че е ангажирал конкретен човек, който да поеме отговорност. Confused
Знам, че в цивилизованите страни такава практика няма, че ако нещо се обърка съдят болницата до дупка и спират практиката на сгафилите лекари, но... за съжаление в нашата "мила рОдина" не е така и просто е задължително да се поизръсиш, за да си свърши някой работата както трябва. #2gunfire
Аз съм от платилите и добре, че го направих, защото имах проблемна бременност, а и в хода на раждането се случиха непредвидими неща и ако не ми бяха обърнали внимание БЪРЗО не ми се мисли какво можеше да се случи. Не съжалявам, защото не съм дала кой знае колко, а и докторът си свърши добре работата. Но съм съгласна, че това не трябва да продължава и да се поощрява, изключително подло е да те изнудват с пари, независимо дали имаш възможност, при условие, че за здравето и особено за рожбата си човек няма да се замисли да даде и последния си лев... Тъжната бг действителност. Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 3 069
Ако ти ще се чувстваш по-спокойна за себе си и детето - плати на лекар!
Важното в случая е ти да си спокойна!

# 80
  • София
  • Мнения: 4 899
Ето темичка, досущ като твоята. Има много добри постове.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=214653.0

А пък аз ти препоръчвам "Тина Киркова" - за 500 лв. си избираш лекар по регламентирана тарифа, (а не рушвет) и раждаш както искаш - нормално, форцепс, вакуум, епидурална упойка, секцио със спинална и т.н.
Ето ти техния сайт:
http://www.1agb.com/qa.php

А пък в Белия списък можеш да се ориентираш за лекар - в "Тина Киркова" повечето са много добри.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8520.0

Моето предложение е д-р Кирил Киров - перфeктен!!!

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 00:08 от kallymay

# 81
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 760
Привет.Предстои ми да родя през май в Плевен. За първи път ми е и се интересувам от всичко. Разпитах мои приятелки раждали наскоро и всички казаха , че са си платили д-р С.Стойков да присъста на раждането и са много доволни.Мисля и аз да направя така.В петък ми е първат среща с него и тогава ще се уговорим, все пак има време. По принцип съм против това плащане, но здравето на мен и детето е на първо място

# 82
  • София
  • Мнения: 672
Привет.Предстои ми да родя през май в Плевен. За първи път ми е и се интересувам от всичко. Разпитах мои приятелки раждали наскоро и всички казаха , че са си платили д-р С.Стойков да присъста на раждането и са много доволни.Мисля и аз да направя така.В петък ми е първат среща с него и тогава ще се уговорим, все пак има време. По принцип съм против това плащане, но здравето на мен и детето е на първо място

Миличка и аз не съм много за плащането. В трети месец бях готова да ида и да родя дори в Майчин Дом на дежурната смяна...После обаче лека по лека започна да ме обзема шубенцето, но даването на рушвет все ми се виждаше гадно...

За това реших да си ида в частната болница, където ми беше ЖК, лекарката ме познаваше и и имах пълно доверие... Там ще си раждам Simple Smile Според мен трябва да избереш доктор на когото имаш доревие, защото това е много важно за твоето спокойствие...

Успех и леко бременеене Simple Smile

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 4 716
Според мен трябва да избереш доктор на когото имаш доревие, защото това е много важно за твоето спокойствие...

 Peace

Според мен наистина е важен лекаря! Бих родила в частна клиника , но тъй като лекаря на когото държа работи в държавна, ще родя там живот и здраве и ще си платя колкото трябва , първо за мое лично спокойствие и второ, за грижите и вниманието, които ще получа от този Човек.
А колкото до плащането под масата ... в такава държава живеем и по този начин подсигуряваме спокойствието си . Не е много правилно, но това е положението за жалост

# 84
  • Мнения: 75
Здравейте момичета. Аз също си платах при един лекар във Весела гр. Пловдив. И въпреки това че е много добър имах страхотни усложнения след самото раждане по негова вина. Инъче останалия персонал не беше зле. Така че каквото ти е писано това ще стане дали плащаш или не може да родиш и да не усетиш нищо, а може което не ти го пожелавам да имаш усложнения както аз например.Късмет

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Раждах в Пловдив, ВМИ, без уговорка, без плащане, и няма да спра да повтарям - изключително съм доволна от отношение, грижи, поведение на персонала. Твърдо съм против плащането, но лекарите не са виновни за това, тука всяка жена решава, че щом ще ражда, ще бута на някой пари в ръцете. За това сега всеки доктор те гледа в ръцете и ако не си платиш, излизаш човек, който не го интересува какво ще се случи с него или с детенцето. Защо? За това има частни клиники, който иска - да плаща там. За държавните - ако е по определена тарифа - също, но това ...  не парите определят професионализма на някой човек, да си лекар е призвание, не просто работа, и един истински лекар би си свършил достойно работата независимо дали е получил допълнително пари, или не. Разбирам, че и те имат семейства и деца, но за това са частните кабинети. Повярвайте, добрия специалист без пари няма да остане, дори по каса си получават достатъчно. Та, успех с раждането, и не забравяй, че самото даване пари на някой, не ти гарантира безпроблемно раждане.

# 86
  • Мнения: 9 973
аз родих без да плащам ,нали плащам здр.осигуровки?
Направлението и в болницата.Няма да те върнат,я!
Друг е въпроса,че някой искат лукс,но знайте,че като давате луди пари гаранция няма дали ще е леко и безпроблемно раждането(като моето) Peace
Парите на докито не купуват живота на бебето ти!(казвам го,защото и това видях с очите си) Peace
Успех!

# 87
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Раждах първото без уговорка в Шейново - грижи специални нямаше, нито отношение.
Второто родих с уговорка в Окръжна-София, при д-р Жекова. Тя ми каза, че мога да й дам колкото аз преценя след раждането (дадох й 350лв, а на акушерката с която нямах уговорка 50лв). Всеки лев си заслужаваше, защото направиха всичко възможно да нямам шевове и разкъсвания.

# 88
  • Мнения: 145
Платих си и не съжалявам. Доктора,с когото имах уговорка беше в отпуск ,но дойде в болницата преди мен. Държа ми ръката през цялото време,дори ми разказваше вицове,
за отвличане на вниманието. Родих като по учебник. Е,платих си отгоре,по желание.Най-важни са спокойствието и сигурността по време на раждане,а те нямат цена.

# 89
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Платих 1000 лв. преди 2 год. и около 4 месеца в "Тина Киркова". Пак бих ги дала, но нямам намерение да раждам.

И са НЕОНАТОЛОЗИ, за Бога!

# 90
  • Мнения: 4 621
Платих 500 лв. за избор на екип преди 2 години в Света София. Бих до направила отново Peace

# 91
  • София
  • Мнения: 408
И аз като теб доста дълго се питах какво ще правя.Реших,че ще раждам при дежурен екип.
Ако си сигурна в лекаря и е сигурно присъствието му на раждането
(казвам това,защото вече 2 мои познати си плащат,а по стечение на обстоятелствата раждат при дежурните,тъй като лекарят им е в провинцията),по- добре си плати.

# 92
  • София
  • Мнения: 9 117
Аз много се колебаех към 7 месец на бременността. Родих без уговорка в Щейново и съм доволна. Никой не се е отнасял по-зле с мен, защото съм без уговорка. Всеки си върши работата.
А и ако бях платила, щях да се притеснявам много повече- не са за мен тези неща.

# 93
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз даже уговорих плащането и грам не съжалявам- не знам какво ще стане, но отношението е различно от тук до небето.Защото в 5ти месец с направление за хоспитализация, топлинен удар, урологична инфекция и 40 гр тепература в Тина Киркова ме подбутваха като куче. Когато обаче се ориентирах "след после" - нещата са коренно различни.За мен вече няма опашки, няма масовка, не съм анонимна.Не знам на финала какво ще стане ( суеверна съм) , но към момента съм много доволна, че получавам това, което искам.Знам, че не е редно, но за да си запазя бебето и нервите съм длъжна пред себе си да се опитам да му дам добри грижи.Без пари и по направление- щях да го загубя  #Cussing out.....та така.

# 94
  • Мнения: 1 931
Аз и двата пъти не съм плащала за раждане и не се оплаквам от отношение.
Само да кажа,че една приятелка плати за раждане на доктор,който й взе предварително парите и в момента на раждането човека не беше в София и я изроди докторката,която беше на смяна.А  въпросният доктор,който е взел парите дори не й ги върна.
За това и тези които смятат да плащат-не давайте парите преди да сте родили.

# 95
  • Мнения: 102
Господ да ни пази всички бременни и раждащи майки! АЗ1000-2000лв. излишни нямам, а и предпочитам да ги похарча за бъдещото бебенце. То, ако има да става нещо и милиони не могат да ни спасят. Освен това си плащам проклетата здравна вноска от началото на реформата. С първото си детенце, преди повече от 6г. отидох в Шейново с изтекли води и без уговорка. Случи се така, че близка акушерка на моя позната беше на смяна и остана и след смяната си, до като не родих.Дадох и 150лв. от чиста благодарност. Но държа да подчертая, че и без нея нещата щяха да се развият положително. Та и сега не мисля да хвърлям пари на вятъра, това им е работата на докторите и за нея получават заплати, пък и парите не ги намирам на улицата. Отново ще раждам в Шейново, когато му дойде времето и дано всичко е наред. Успех на всички мами, на които им предстои раждане Hug

# 96
  • Мнения: 68
Да се похваля първо станах мама на 9.10.2007г.  newsm44 newsm44 1strollerРодих в Шейново .От 8-мия месец ходих на прегледи при д-р Гагова ,на която просто съм страшно благодарна за грижите и професионализма и сдве ръце ти я препоръчвам.Платих ме 150 лв за изора на екип ,а тя не ми е искала нищо ,но ние разбира се от блегодарност на сила взе.След раждането също имаше отношение .Така че аз съм за избора на екип ,защото поне при мен и след раждането имаше по специално отношение.

# 97
  • Мнения: 4 784
Съветът ми е да родиш в частна клиника. Ще си платиш така или иначе, но пък със сигурност ще си те гледат. Поне при мен беше така - Торакс, 1000лв, самостоятелна стая с още едно легло, мъжа ми спа при мен вечерта 2 дни, супер обслужване.

# 98
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
И аз съм за частна клиника.   bouquet

# 99
Много е порочна практиката да се дават пари в държавните болници, след като там си получават заплатите/ а ние си плащаме осигуровките /. Обаче мен ме е страх да се оставя на произвола на съдбата - може да случа на добър екип и да си спестя парите, но ако не случа????? Цял живот да се дерзая защо съм се поскръндзила ? Все пак пари се печелят, а здраве ???
 Ние правим докторите корумпирани, но смее ли някой да отиде ей така да роди???
Толкова случаи и ма във форума, че май е по-добре да си платиме.............а съм толкова против.......
Какво ще стане ако родя и не му платя........ Joy Joy Joy   

# 100
  • Мнения: 100
След като август родих в Токуда не бих си и помислила за държавна болница. Супер доволна съм най вече от грижите към бебко. Отношението към всички родилки беше на ниво да не говориме за обстановката в болницата. Техниката е най новата и модерна. И е по евтино отколкото да платиш в държавна болница 

# 101
  • Мнения: 80
Аз също съм против плащането в държавните болници.Родих първото си дете във 2-ра градска при д-р Домусчиев и съм много доволна.Мисля живот и здраве и второто да родя там без уговорки макар,че таткото иска да плати на същия доктор.Аз мисля,че като има усложнения и милиони няма да помогнат.

# 102
  • Мнения: 336
След като август родих в Токуда не бих си и помислила за държавна болница. Супер доволна съм най вече от грижите към бебко. Отношението към всички родилки беше на ниво да не говориме за обстановката в болницата. Техниката е най новата и модерна. И е по евтино отколкото да платиш в държавна болница 

 Peace

ПАк бих раждала там, но не заради лукса, а заради чистотата и отношението. Обаче не бих си следила бременността в Токуда за нищо на света... Толкова голям наплив има напоследък, че едва смогват и всичко минава отгоре-отгоре.

# 103
  • Мнения: 62
Първото ми раждане беше нормално, в Пловдив, в края на миналия век.  ThinkingТогава си имах лекар, но сумата бе символична, защото съпруга ми беше студент по медицина...
Сега ми предстои раждане през МАРТ, във Варна и то с планирано секцио, поради проблеми! Признавам си, ИНТЕРЕСУВАМ СЕ къде и колко ще ми струва. Още не съм решила, но ми е малко притеснено  Tired.


# 104
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами щом можеш да си го позволиш, най-добре отиди в частна клиника, където няма да даваш подкупи, а просто ще си платиш сметката според ценоразписа.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт