Получи ли се при вас отлив на "приятелки" след като родихте

  • 4 408
  • 127
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 4 397
Не мога да кажа, че има отлив, но определено едно приятелско семейство се отдръпна   newsm78 newsm78 newsm78 даже като им звънях в началото все се оправдаваха, че не ни звънят заради бебока, а знаят, че във всеки един момент има на кой да го оставим.
Но пък за сметка на тези приятели имаме други 5 семейства с деца  Peace
Така разбирам кои са ми истинските приятели  Hug

# 76
  • Мнения: 83
да -знам много добре за какво говориш
сега имам една единствена приятелка и няколко познати  bouquet
Дай да вземем да се запознаем Laughing

# 77
  • Мнения: 354
Отлив от тези, които са без деца и много нови с деца Laughing

# 78
  • Мнения: 19 310
всичките ми приятелки са несемейни .не съм ги загубила,но понякога много ме дразнят,че не могат да ми влязат в положението.последният съвет на едната беше да държа беба цяла събота будна,за да може да спи вечерта и да остана по-дълго на партито.
нормално е като няма дете човек,да няма реална представа за нещата.и аз съм била така.
от друга страна не мога да се сприятеля с майки с деца тук.всички ми изглеждат занемарени и само памперси и ако не ме задоволяват като общи теми.

# 79
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
ами да, получи се. Но по-скоро го отдавам на товжа, че преди да родя аз поддържах контактите с повечето. И когато се прибрахме в къщи с бебето и вече аз бях по-заета много от тях не ми се обадиха повече. Затова съм решила който ме търси и аз него да търся. Другите, ако искат.
Hug

# 80
  • Мнения: 255
да -знам много добре за какво говориш
сега имам една единствена приятелка и няколко познати  bouquet
Дай да вземем да се запознаем Laughing

Ами Айде.Пускам ти номера на ICQ-то на лични и skipe-to

# 81
  • София
  • Мнения: 17 592
По - рядко се виждам с приятелите и приятелките си - нормално е, просто моето време е силно лимитирано. А с онези, които също имат бебета, е особено сложно. Това не означава, обаче, че сме се отчуждили. За съжаление, не мога да имам едновременно детето си и свободното си време. Радвам се, че съм избрала първото.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 603
Приятелите ми са същите, както и преди Зузи да се роди. Приятелството е нещо, което не се влияе от раждането на бебе, смяната на работата и др. подобни, просто емоциите се обогатяват....
Разбира се, сега /особено в тоя зъз навън/ се виждаме по-рядко, но това си е съвсем в реда на нещата - през деня те са на работа, а вечер аз къпя, храня, приспивам ... Още по-сложно е да се виждам с приятелите с деца - различни възрасти, различни режими, пълна лудница ... Разбира се, че за момента приоритетите са различни, нормално е за мен да е много важно пюрето от моркови, а за някой друг новата колежка нпр. , но не виждам причина да не обсъдим и двете  tooth.

# 83
  • Мнения: 350
...Но нали знаете приятелството е в две посоки -даваш и взимаш.....когато има привързаност и уважение женското приятелство е също  толкова силно ,колкото и прословутото "мъжко приятелство". Peace
 и да добавя....достатъчно интелигентна млада жена би трябвало да се светне от обща култура поне ,кое е удобно и кое не за всяка млада майка,да не живее на марс...един ден и те ще имат деца.Това ,че "не са се сещали или им е било трудно да разберат"твоите проблеми...означава ,че не им е пукало истински за теб....не съжалявай за такива лъже-приятели и псевдо-приятелства

 Peace Освен това приятелството изисква двустранно усилие, сега когато съм майка ми е по-трудно да помогна на приятелките си, опитвам се и това е важното. Когато те имат проблеми не минаги аз съм на разположение, знаете как е с бебе  Rolling Eyes. Но тези "умните" дори тогава остават мои приятели.   bouquet

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 891
Не..приятелките си  ми останаха такива и след като родих.По рядко се виждаме но редовно се чуваме.

Даже покрай детето имам и нови запознанства.

# 85
  • Мнения: 545
Честно казано не съм забелязала подобно нещо.Просто сега се чуваме по-често,отколкото се виждаме,но това е нормално.Все пак ние сме късметлийки,защото едната от тях също е с бебе,а другата пък забременя,така че сме  на един хал Laughing

# 86
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Моите приятелки също се отдалечиха,които нямат деца разбира се.Много рядко се чуваме и предимно аз трябва да ги търся Tired.Но пък имам доста нови запознанства покрай детето и се компенсира.Губиш едни приятели,сближаваш се с други-ами такъв е живота! Hug

# 87
  • Мнения: 44
az vse o6te sam bremenna no tai kato vsi4kite mi priatelki sa s deca i az biah edinstvenata izostanala nesmiatam 4e 6te gi zagubia kato se poiavi beb4eto, daje mislia 4e 6te stanem o6te po blizki.

# 88
  • Мнения: 867
Мисля че е нормално да се поазредят контактите с хора които нямат деца.
Но пък аз се сдобих с нови приятелки, една от които ми е най-скъпата вече!.Така че животът се променя, хората също, интересите стават различни...това е.

# 89
  • Мнения: 117
И при мен се получи, още докато бях бременна и го изживях като голям шок. Поне в нашия случай драстично се отдръпнаха приятелите (от мъжки пол). Малкият ще стане на 3 месеца вече, а колкото и да съм ги карала да се видим се оправдават с работа и т.н. Обидно ми е много. Имах две най-добри приятелки жени - едната спря да се обажда (дори не си вдига телефона), на другата съм безкрайно благодарна, понеже ни идва на гости поне веднъж седмично и даже понякога гледат малкия с гаджето й, ако ние имаме важна работа. Както са писали по-горе - действително сега разбираш кой е приятел и кой - познат. Убедена съм, обаче, че когато и останалите се сдобият с потомство, ще ни се пресекат пак пътеките  Party

Общи условия

Активация на акаунт