Получи ли се при вас отлив на "приятелки" след като родихте

  • 4 409
  • 127
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 891
Откакто се роди Алекс започнах бавно да губя всичките ми несемейни приятелки без деца и в момента всичките ми приятелки са с деца. Просто с тях интересите ни са еднакви, съобразяваме си срещите с децата си, някакси сме по-толерантни една към друга и си влизаме в положение. На неангажираните ми приятелки например ми е трудно да обясня защо не мога да изляза с тях на заведение в 9 вечерта например. След няколко пропаднали опита за срещи просто започнахме да се чуваме само по телефона, все по-рядко и по-рядко, докато съвсем престанахме Sad.

При мен се получи точно същото.  Peace

# 91
  • Мнения: 942
Мисля че е нормално да се поазредят контактите с хора които нямат деца.
Но пък аз се сдобих с нови приятелки, една от които ми е най-скъпата вече!.Така че животът се променя, хората също, интересите стават различни...това е.
Peace  И при мен така загубих едни,но спечелих други Simple Smile

# 92
 Simple Smile
Животът ни  с децата е по-различен, приоритетите също и по естесвен път отпадат некачествените хора и връзки!
Има редукция в старите контакти, но пък колко нови се създават покрай децата! Heart Eyes
Не се ядосвай животът е въртележка. Утре и те ще заимат деца и ще се присетят за теб!
Гледай напред!

# 93
  • Мнения: 7 474
От една само, която няма деца  Wink

# 94
  • Мнения: 9 973
получи се, да.  защото интересите ни вече не бяха общи. намерих обаче нови приятели, така че не съм изгубила много.
почти винаги е така Peace

# 95
  • Мнения: 595
Ами получи се ,да.И то защото грижата за детето ми е изцяло моя.Виж, за мъжът ми не е така.

# 96
  • Мнения: 127
да, определено се получи отлив на приятелки и то при мен доста голям. Вероятно, защото с бебка се гледаме сами, без татко и те се страхуват да не би да им поискам помощ за нещо  Rolling Eyes Това е единственото с което си го обяснявам, защото тези които имам предвид също имат деца и не би трябвало да имаме различие в интересите. Ама както и да е... за сметка на тези двете приятелки, които преди смятах за много близки сага имам доста нови запознанства /които на този етап не бих нарекла проятелства/ но пък за сметка на това са интересни и забавни хора с които и аз и детето се чувстваме добре  Peace

# 97
  • Мнения: 2 908
Хора,приятелките не се страхуват дали ще им искаш помощ.Приятелките винаги са насреща,за всичко по всяко време,затова са приятелки.Аз докато четох,не разбрах от всичко написано на кои казвате "приятелки"?За мен това са познати.Как може да им казвате "приятелки"?Знаех си ,че живея на Марс и не разбирам света..... ConfusedНа мен нито една приятелка не ми е обърнала гръб,а почти всички са без деца.

# 98
  • Мнения: 595
Аз лично нямах в предвид 100%( newsm78) приятелки=помощ.Просто нямам физическото време да останем на саме.Имам приятелка(с която се виждаме вече веднъж годишно)на която и дадох(заех безсрочно част)пари да се ожени и после и дадох пак за да се разведе.Аз тогава нямах деца ,но сме били заедно дни наред,винаги,когато е имала нужда.Сега нямаме физическата възможност да се виждаме...само един пример.

# 99
  • Мнения: 2 908
Ами аз не питам само или основно заради теб-изчетох всички страници до сега и при абсолютно всички отговорили така,ми направи това впечатление.

# 100
  • Плевен
  • Мнения: 973
В такива моменти човек разбира кои са приятелите му, а познатите хукват в друга посока, след като ние с децата сме по-ангажирани и не можем да се шляем насам натам по всяко време и навсякъде.

# 101
  • Мнения: 595
Ясно де,аз за това и  писах " Аз лично..." Peace

# 102
  • Мнения: 1 483
В такива моменти човек разбира кои са приятелите му, а познатите хукват в друга посока, след като ние с децата сме по-ангажирани и не можем да се шляем насам натам по всяко време и навсякъде.

Абсолютно вярно!Така една от приятелките ми още като разбра,че съм бременна,почти беше спряла да ми се обажда.А сега изобщо я няма никаква.Понякога,само ако има проблеми ми се обажда.

# 103
  • Мнения: 1 919
определено

# 104
приателките ми изчезнали веднага след като родих.Честитиха ме и това беше.Повече никой не ми се обадил за тези шест месеца,аз все въртях и накрая ми писна.Защо така?много ми обидно.... Cry

Общи условия

Активация на акаунт