Получи ли се при вас отлив на "приятелки" след като родихте

  • 4 410
  • 127
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 296
Имах няколко познати колежки от работа, които след като родих само по веднъж  ми се обадиха да ми честитят и това е. А преди
това сме излизали заедно и си мислех, че са ми приятелки, но явно съм грешила. По това можеш да разбереш кой ти е приятел и кой не е. Само една приятелка остана, а познати доста. Отделно се запознах с две мами с деца на нашата възраст и си излизаме заедно.

# 106
  • Мнения: 81
Да - особено тези, които все още нямат дечица, дори и някои, които също имат деца, но пък имам няколко нови приятелки. Децата ни са на една възраст, вълнуват ни еднакви неща в  момента и се чувстваме добре заедно, така че здраве да е, важно е да си заобиколен от истински неща Simple Smile Такъв е живота - всичко тече, всичко се промяна, хората също.

# 107
  • Мнения: 19 310
Хора,приятелките не се страхуват дали ще им искаш помощ.Приятелките винаги са насреща,за всичко по всяко време,затова са приятелки.Аз докато четох,не разбрах от всичко написано на кои казвате "приятелки"?За мен това са познати.Как може да им казвате "приятелки"?Знаех си ,че живея на Марс и не разбирам света..... ConfusedНа мен нито една приятелка не ми е обърнала гръб,а почти всички са без деца.
тук не става дума за помощ,че да са насреща.става дума за излизания заедно и за предишните общи и нтереси.специално в помя случай не са се отдръпнали,но имаме по-малко време една за друга,а когато излезем,те просто не проумяват някои неща или питат глупави въпроси.като се замисляи аз преди да родя нитоимах представа що е това бебе,как се гледа,какви неща те вълнуват.имах една позната и като ме срещнеше и започнеше да ми обяснява за дъщеря си ,винаги ми беше ужасно досадно.просто никога не съм се интересувала от деца преди това,за да са ми интересни такива теми.от друга страна сега съм запазила повече от старите си интереси,излиза ми се и въпреки че рядко ми се отдава такава възможност,се наслаждавам винаги като мога да оставя дребната на таткото за няколко часа и да се позабавлявам.
за обсъждане на проблемите ,свързани с детето,напълно ми стига педито,форумът,майка ми и една бивша au pair тук.

Последна редакция: нд, 16 дек 2007, 11:31 от b_u_b_i

# 108
  • Варна
  • Мнения: 1 817
при мен не е така дори обратното много стари приятели с които съм се чувала по рядко сега често ми се обаждат да видят как сме

 Peace

# 109
  • Мнения: 949
Да - особено тези, които все още нямат дечица, дори и някои, които също имат деца, но пък имам няколко нови приятелки. Децата ни са на една възраст, вълнуват ни еднакви неща в  момента и се чувстваме добре заедно, така че здраве да е, важно е да си заобиколен от истински неща Simple Smile Такъв е живота - всичко тече, всичко се промяна, хората също.
Peace

# 110
  • София
  • Мнения: 790
Не точно отлив, но да, по-рядко се обаждат. Сигурно си мислят че сме много заети.

# 111
  • Варна
  • Мнения: 939
Абсолютно сте прави - все едно сме прокажени като имаме дете. А аз даже съм получавала и комплименти от един наш семеен приятел - без дете, че само с мен от много други негови познати може да разговаря за абсолютно всичко, освен за детето ни. Че то и без друго толкова рядко се виждаме, че остана само децата да са основна тема - те винаги ще са център на света ни - "но нали и аз съм хор бе бате"  Grinning Най интересното е обаче, че някои от приятелките ми не си промениха държането дори след като самите те се сдобиха с детенца. Някакси са се свили в черупките си и си саможивят - ама нищо бе - да сме ние живи и здрави, че и те покрай нас  Laughing

# 112
  • Мнения: 1 294
Хората които съм считала за свои приятели си останаха такива и след появата на малката.По-рядко се виждаме, но това е нормално тъй като аз съм единствената с дете сред тях.През деня те са на работа, а вечерите им са свободни за приятели, при мен пък е тъкмо обратното и това е причината да се разминаваме често:D
С голяма част от най-близките ми приятели пък само си пиша.Разпиляха се в страната и чужбина след студентството.От това вече ми тежи.
Имам и нови приятелства от детските площадки, но честно казано все още не успявам да ги почувствам близки.Може би само с едно момиче съм си паснала наистина, с останалите ме свързват единствено темите около грижата за детето.

# 113
  • Мнения: 405
Не. Напротив.
Дори сега имам и нови, покрай дребния  Laughing

# 114
  • София
  • Мнения: 1 541
аз смених града и нямаше начин да няма отлив от приятели ...но всяко зло за добро!

# 115
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
При мен не, но пък родихме повечето приятелки през 2-3 месеца и горе- долу сме на едни теми.

# 116
  • Мнения: 411
Ами възможно е да се наблюдава отлив,но той не е задължителен.Някои мои приятелки се чувстват неудобно в моята компания,предвид,че съм бременна.Но аз не досаждам с положението си и не говоря само за бебо и колко се вълнувам.Напротив,интересувам се повеч от техния живот - да чуя нещо забавно интересно,да се посмея,да забравя за себе си...Представям си какво ще е като родя...,но едва ли ще имам голяма нужда от тях (свободните и необвързани жени).По-скоро повече ще се имам,както е било и до сега с приятелки минали по този път или на тези които им предстои...

# 117
  • Мнения: 668
ами и при мен се получи така. с едната даже се познаваме от 15 годшини.много ми е мъчно така че се получава.обаждат се но.....сега е зима и не може да излизаме 4есто а аз съм свикнала да се срещам с хора.искам да попитам  как се справяте когато ви е тежко?не съм излизала от 2 месеца никъде по простата причина че няма кои да ми помага

# 118
  • София
  • Мнения: 3 832
Не съм усетила нищо подобно и слава богу... Щях да се чувствам наистина кофти ако беше станало така. Просто по-рядко се виждаме, защото времето е кът.
И при мен е така. А още повече, че те всички работят.

# 119
  • София
  • Мнения: 1 481
О, да. Някои се отдръпнаха съвсем явно, не заради това, че ходят на работа или някакви други обективни причини.
Но няколкото, които ми бяха най-близки и скъпи, останаха.

Общи условия

Активация на акаунт