Може вън да е люта зима,но в душата на МАРТенската мама топличко е за двамина!

  • 12 079
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8
Нефертити, виж ги тук http://www.pakostnik.com/bg/pics/4453276443.jpg в тях бебето може да се сложи легнало на гумирано покритие за да не се пързаля или да е седнало на друго такова гумирано покритие. И двете гумирани подложки могат да се махат и почистват.
Това май стана като реклама  Blush
Жанет, и аз мисля че бабин ден е на 21 януари.
Къдричка, как кръстихте малкото бижу - много е сладко  Hug

# 76
  • Мнения: 4 406
Днес е Бабин ден. Искам да питам - днес само акушерките ли празнуват или и е празник на обикновените баби, т.е. да звъня ли на моите?
аз днес бях на консултация и се засилих да честитя, но гинекологът каза, че по принцип те празнуват на 21 януари  Laughing
нищо не пречи да уважиш вашите си баби  Laughing

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Здравейте и от нас!
Добре дошла на новата мама!Дано да се чувстваш добре в нашия отбор,за което не се и съмнявам ни най-малко.
Аз преди малко изядох половин блокче шоколад и бебето сега не спира да ме подритва и побутва,пощуряло е,а си ми е толкова миличко.
Одеве ходих да търся прах за пране "Сано максима",но не можах да го открия в кварталните магазини,взех един течен препарат за бебета,с който ще изпера дрешките,които сестрата на половинката ми даде за бебето,а след това ще продължа с търсенето на "Сано-то".
Надявам се,че всички сте добре.Не се преуморявайте!!!Лек ден и много ритничета от бебетата!

# 78
  • Мнения: 252
Аз сега се връщам от преглед при д-р Калев от 2-ра градска. Бебка е вече 2 килограма Laughing
Отидох при него уж да си уговоря секциото, а той взе че ме разубеди. Доста си поговорихме с него, много приятен човек ехх какво спокойствие ми вдъхна. Каза, че ако реша да раждам при него ми гарантира да родя за 2 часа и без болка  Mr. Green хехе...

Ей това само мъж може да го каже #Crazy #Crazy #Crazy - пък било то и лекар.
за ваничката - имаме си от каката анатмична, ама от най обикновените и сме си доволни от нея, ползвахме я до съм 6-7 месец когат вече беше доста голяма за нея и къпането се превръщаше в кошмар (за мен, не за Наталка).

# 79
  • Мнения: 8
Здравейте и от нас!
Кажете моля ви къде има обикновени ванички, но със запушалка. Аз намирам само без запушалка.

# 80
  • Мнения: 8
И още нещо - някой има ли отзиви за количките Мак Ингланд? Добри ли са?

# 81
  • Мнения: 318
Привет,мами:)
 Ангелче, благодаря за разяснението относно Диков - димитров. Аз снощи пуснах и допитване в Здравния справочник със заглавие - "Токуда - Диков или Димитров? "За съжаление, до момента само са гледали, но никой не ми е отговорил   Rolling Eyes Който се интересува - може да следи заедно с мен развитието Simple Smile
   Аз реших, че със сигурност всички си задаваме едни по-деликатни въпросчета, ни поне на мен ще ми поолекне ако ги споделя с вас (най-вече разчитайки на това. че сред нас има и раждали мами). ТА: Знаете ли дали настъпва промяна в женските полови органи след нормалното раждане? (Аз така искам да раждам) Също - дали се възстановява с времето? Аз попитах д-р Марков за това и той ми каза,че промяна неминуемо настъпва(форма и т.н), пък ако има и второ раждане по нормален път - вече настъпват и промени във вътрешните органи (свличане на матка и т.н) Въпреки това - той беше твърдо ЗА нормалното раждане, изтъкна ред причини против секциото по желание (като тези, които са казали на АНето).
  Вас от какво ви е страх относно самия акт на раждане? Мен лично - не толкова от болката, колкото от всякакви шевове и епизиотомии, които, както чета - били практика на лекарите (има-няма нужда - кълцат си  Shocked). Страх ме е и от това...разширяването....(леле, дано не ме мислите за повърхностна или луда  ooooh!)
  Имам и други въпроси и питанки, но сега се замислих, че може въобще никой от вас да иска да обсъжда такива "неприятни неща" - затова спирам, и се извинявам, ако съм притеснила някоя мама   bouquet

# 82
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравейте!
Брех, тез ванички голямо обсъждане предизвикаха  Laughing
Ето ви линк към едно клипче на сина ми, това е ваничката ни тук, в Гърция (в София е синя, но пак толкова голяма).
http://olympia75.multiply.com/video/item/1 Само не знам, дали изисква регистрация, за да го видите...
За мен основното предимство е, че няма нужда от 4ръце за къпане на бебо - анатомичните извивки го държат да не се хлъзне или нагълта с вода. На по-късен етап пък бебо си играе дълго време там, без да се притеснявам, че ще се хлъзне и , недай Боже, удави (тези работи стават за секунди). Нашето къпане е по 20-30 мин - първо киснене и щура игра с играчките, после измиване на тялото и косата. Доливам топла вода, ако видя, че изстива...
Не съм агитатор, но с дъщеря ми не смеех да пусна ръчичката й, докато я къпя, че се хлъзгаше като рибка в обикновената ваничка.
За Токуда - мноооого ми е нахакан и циничен тоя Диков, не го харесах...Насочих се към Димитров, а сега по препоръките ви и към Колева  Peace

# 83
  • Мнения: 82
   Поли,от това,което съм чела зная,че след раждането всичко ти е синъо-лилаво отдолу и адски подуто,срамните устни много се уголемявали,но след месец всичко си отива по старите места.Епизиотомиите зараствали до третия ден.Мен най-много ме е страх от разни форцепси и вакууми-не знам защо,струва ми се,че върху мен бих праживяла всичко,само да не се използват такива неща върху детенце Praynig

# 84
здравейте и от нас добре дошла на новата мама.
Polina13 мен сущо много ме е страх  да ме режат и шият. Пък като казаха че бебето е малко голямо/1500гр в 29 г.с./ още повече ме достраша. на всичкото отгоре съм и теснокоста. абе изобщо много ме е страх но като знам че ще сивидя мъничето се успокоявам малко. дано всичко да мине добре при всички. Е то без болка лесно мама се нестава  но дано да няма непредвидени неща. ще стискаме палци и това е.

# 85
  • Мнения: 9
И още нещо - някой има ли отзиви за количките Мак Ингланд? Добри ли са?
Сестра ми е с количка на Мак Ингланд и не е доволна грам. Каза че единствените колички който стават са скъпи Чиполино Чико  Бертони   Пег Перего   друго продавано не ставало. От приятелки съм  чувала че   в момента Бертони са най хубави.     

# 86
  • Мнения: 4 406
Страх ме е и от това...разширяването....(леле, дано не ме мислите за повърхностна или луда  ooooh!)
  
няма нищо страшно да обсъждаш тези неща.
всички сме слушали вицовете за доктори, дето шиели родилките по- тесни, за по- голямо удоволствие после. Sick
истината е, че това е тъкан и колко ще се възстанови, зависи от еластичността й- също като кожата на корема. не случайно и по- напредничавите гинеколози препоръчват специална гимнастика за особеното място преди раждане.
епизиотомията си има обяснение и няма нужда да се преувеличава- аз предпочитам да ме резнат няколко см и да ме зашият, отколкото да се разкъсам неравномерно и детето да страда от тесния път.
има толкова майки родили нормално бебета по 3800- 4000 гр без нито един шев...

# 87
  • София
  • Мнения: 3 123
  Поли,от това,което съм чела зная,че след раждането всичко ти е синъо-лилаво отдолу и адски подуто,срамните устни много се уголемявали,но след месец всичко си отива по старите места.Епизиотомиите зараствали до третия ден.Мен най-много ме е страх от разни форцепси и вакууми-не знам защо,струва ми се,че върху мен бих праживяла всичко,само да не се използват такива неща върху детенце Praynig

и мен така,най-вече с бебо са ми свързани страховете.Свличането на влагалището е доста неприятно и това също ме е притеснявало,но някак си не ги мисля сега тези неща.В момента бебо ми е на първи план.
 За Диков-Димитров.И двамата са много добри.Диков е мнооооого сладкодумен,на моменти чак досаден,но пък така предразполага повечето жени.Димитров пък е много сериозен.Като професионалисти и двамата са добри,но не всеки се наема да води нормално раждане по ред причини - най-вече,защото те са малко лекари там и е трудно да се планира нормалното раждане.Наблюденията ми са,че основно Диков и Лазарова се наемат да израждат по нормален начин(май и Герганова),та за това писах,че ако е за нормално-да е Диков.
 Не знам,до колко може да се разчита на отговорите в темите,защото всеки ще хвали лекарят,при който е родил.Как може някой да каже Диков е по-добър,като не е бил никога и при Димитров и т.н.

 За количките на Brevi - не знам в БГ дали ги има ,то и тук не са много разпространени по магазините,но из форумите има добри отзиви за тях.Иначе са италиански.

# 88
boomerang и аз мисля че е по добре да те резнат малко и да те зашият отколкото  бебето да те разкъса защото не се знае на къде ще е. Чувала съм че ако е към дупето е по лошо. ама каква тема сме хванали...

# 89
Вчера като бях на консултацията док каза  че  по време на дежурството си е изродила бебе 4700 на жена с първо раждане направо унемях.

Общи условия

Активация на акаунт