Какво ще кажете за името Кръсто

  • 7 724
  • 200
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 733
Ако толкова държиш да го кръстиш на свекър си, наречи го Кръсто. Макар и остаряло, името е хубаво. Недей да правиш експерименти с детето, като го кръстиш Кръстофър или КрисТчън!!! Звучат ужасно! Сетих се и за Кръстин (но Кръсто ми допада повече).

# 181
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
стига,моля ти се! ужасно е това име!!! Кръсто!  Shocked
мойте уважения към свекър ти,но все пак!
аз бих го кръстила Кристиян!
И аз мисля така......

# 182
  • Мнения: 159
Не ми се сърди ама ужаааас #Crazy По - добре Кристо или Кристиян. Много съм любопитна в крайна сметка какво ще решите! Peace

# 183
За мен не е важно на кой е кръстено детето, по-важно е детето да е живо и здраво и някой ден да си харесва името. Не е толкова важно да носи неговото име, а да бъде възпитано в моралните ценности, на които са ви учили вашите родители. Важно е и за да не да си го променя, както се случи със сестра ми. От Пенка се прекръсти на Пепа. И на мен не ми харесва името, никой не е казал че традициите не трябва да се променят. Името е много остаряло и ми се струва тъпо всички деца да се казват еднакво. Наистина Кристиан ми звучи по-добре. Пак ще уважите свекъра, ще му кажете че е кръстено на него, пък и нали носи неговата буквичка. Аз имах късмет, защото на свекър ми има кръстено дете и не ми се налагаше да кръщавам на него. Исках да се казва Кристиан, и щях да кажа че е на майка ми Катя. Но мъжът ми настояваше да го кръстим на баща ми (евала за това, защото повечето настояват да кръстят първо на своите родители) - Николай, но на мен името не ми харесва. Дърпах се много, но накрая постигнахме консенсус - Никола. Така че ще те посъветвам да не бележиш живота на детето си с такова име, а да търсите компромисен вариант, който да харесва и на двамата. Ти си майката, ти ще го раждаш и ти ще го гледаш - съответно и твоето мнение има значение.

# 184
  • Мнения: 655
Аз мисля, че Кристиян е чного добро решение. Кръстофър пак е ОК, но Кристчан-няма такова име. Има Крисчън, което е Кристиан, но се произнася Крисчън на английски.

# 185
  • Мнения: 319
Мъжът ми се казва Кръстьо, но повечето хора му казваме - Кънчо, Къне или прозводни. На мен лично името ми харесва. Но като вариант ми харесва и Кристо.

# 186
  • Мнения: 159
безумно много исках да кръстя второто си дете кристо!
завиждам ти за възможността да го направиш!
дано изберете най-красивото и подходящо име за бебчо! успех и да се похвалиш!  bouquet

# 187
  • София
  • Мнения: 1 946
Ако толкова държиш да го кръстиш на свекър си, наречи го Кръсто. Макар и остаряло, името е хубаво. Недей да правиш експерименти с детето, като го кръстиш Кръстофър или КрисТчън!!! Звучат ужасно!

И аз ще кръстя детето си бащата на баща му, ако се роди момче.  Hug

# 188
  • Мнения: 323
И на мен не ми харесва.
Кристиян е наистина добър компромис, ако името ви допада , разбира се!
Peace

# 189
  • Мнения: 1 197
Аз съм за Кристиан,Крисчън....и Кристо-това ми звучи доста тежко и хубаво!
И трите са страхотни!
Извини ме,но Кръсто нещо не ми звучи!
Успех! Heart Eyes

# 190
  • Oslo
  • Мнения: 659
Кофти звучи... Послушай вътрешния си глас, иначе ще съжаляваш. Детето ще живее цял един живот с име, което и майка му даже не харесва... Свекър ми се казваше Янаки, кръстих детето Янислав, сърди се цял месец  че не е точно на името му, но му мина. Важното е, че синът ми не се срамува от името си(вече е почти на 11).

Кристо и Кристиан са добре за мен.

# 191
  • Мнения: 5 362
Кръсто точно не ми допада.Виж Кръстьо по-бива.

Моят съвет е да дадеш име,което на теб(вас)ви харесва,а не заради някой друг.Ще дойде ден,в който може да съжаляваш Wink Така че не прави компромиси,заради детето си,а избери име,което да  ви носи радост за ушите Peace

# 192
  • Мнения: 315
Ами по-добре: Кръстин, Кръстан, Кръстиан или Кристиян.  Peace

# 193
Моля ви бе хора какъв Кристо,Крисчан или други лигавщини, бе! Кръсто е много хубаво старо българско име. Аз познавам един чичо Къци и истинското му име е Кръсто и е един от хората, които с мъжа ми уважаваме най много! А аз вярвам, че името на човек носи информация за него.
 Освен това моят пра пра дядо се е казвал Кръстан и също е имал много силен дух! Сега чакаме момченце и моят баща много иска да кръстим бебето ни на този мой пра пра дядо, за да може евентуално някой ден нашата фамилия Кръстанови да се появи пак, тъй като с мен тя се прекъсва. Моят съпруг не го харесва това име, а и сме решили да го кръстим на баща ми вече, но според мен името Кръсто е много хубаво.
 Личното ми мнение е че имена, като Кръсто или Кръстан носят много силна енергия и само си представи човек, който ти се представи с това име - на мен би ми подейставало респектиращо.
 А и е страшно гот да имаш по- рядко срещано име, защото хората те помнят. Аз съм отрасла със странно име, мъжът ми също и е супер. Айде, че май се унесох.....

# 194
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Тя авторката на темата май не влиза вече ooooh!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт