Каква риба хапват вашите деца?

  • 12 128
  • 140
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Браво на тези дечица,дето си хапват рибка,моята дъщеря не я кусва и как ли не съм я карала да опита,но категорично отказва,а е все пак на 11 години,дали с времето ще се промени това не знам?!

# 46
  • Мнения: 1 322
Най-много обича филе от хек.

# 47
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Акулата и рибата меч са двата вида риба с най-голямо съдържание на живак. Не е препоръчително да се ядат от бременни, кърмещи жени и деца. В някои страни препоръките са да се изключат от менюто на детето до към 15-16 годишна възраст. С рибата тон също е добре да се внимава. Колкото е по-високо в хранителната верига една хищна риба, толкова повече живак се натрупва в нея.

# 48
  • Мнения: 1 322
Благодаря за инфото, Червената кралица Simple Smile

# 49
  • Мнения: 191
Имам две деца на 8 и 2 години. МАлкият не е ял още риба, а какат рядко яде, защото е алергична, а рибата е много силен алерген. Прдпочитам хек, филе от акула и още една бяла риба, на която забравих името.

# 50
  • Мнения: 196
Ние в къщи редовно приготвяме риба за хапване било пържена панирана или печена малката я обожава

# 51
  • Мнения: 1 089
Благодаря за инфото, Червената кралица Simple Smile

И аз благодаря.

Днес взехме и пъстърва да пробваме. Дано и хареса.
И аз съм го заглеждала това филе от пенгасиус в Пикадили, но не сме взимали.

# 52
  • Мнения: 1 049
Сьомга, ние с мьжа ми много я обичаме и малката сьщо!  Peace

# 53
  • Home sweet home
  • Мнения: 54
Засега само скумрия, защото най-много и ние я ядем,  но мисля да му дам малко и шаранче. Laughing

# 54
  • Мнения: 126
Единствено от пъстърва хапва по малко,почти на 8г. е и така и не можа да я хареса тая риба.

# 55
  • Мнения: 1 526
За разлика от мен и двамата обичат риба.
Често им приготвям печена, но обичат и топло пушена и маринована.
Хапват риба тон, сьомга, пастърва, мерлуза, шаран и дори скумрия.

# 56
  • варна
  • Мнения: 1 830
Малката много обича риба - яде всякаква Peace

# 57
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Акулата и рибата меч са двата вида риба с най-голямо съдържание на живак.

четох, че не са само те с тези натрупвания. Почти във всяка риба (която се предлага за хапване) се срещат в някакви дози по 2-3 отровни елемента.   ooooh!

Внимавайте

# 58
  • Мнения: 1 640
Обича риба от съвсем малка,но съм избягвала досега да й давам често,заради предупрежденията за силния алегичен ефект евентуално.Аз купувам скумрия,сафрид,трицона/цаца/,хек,акула и въобще каквото ми привлече погледа на рибната борса.Но най-често правя скумрия на грил-тиган.
 Обича много пържената риба,но не е здравословно,затова рядко правя.

# 59
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
За съжаление никаква риба не яде  Tired Като малка, докато нещата зависеха единствено от мен, хапваше. Сега вече по никой начин не мога да я накарам да яде риба.

Общи условия

Активация на акаунт