Каква риба хапват вашите деца?

  • 12 125
  • 140
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 089
От скоро Вики яде с голямо желание риба. Аз естествено се възползвам от това и честичко правя. В къщи ядем основно хек и скумрия (филе). Замислих се коя риба е по-добра за децата. Чувала съм, че бялата риба е най-удачен избор за деца, както и това, че не се прупоръчва акула (отделяла мн.амоняк). Помогнете ми в избора на риба.

# 1
  • Мнения: 200
Аз готвя за детето  скумрия и пъстърва. Друга риба не сме опитвали - ще ми бъде интересно да прочета други мнения по темата.

# 2
  • Мнения: 5 401
Аз приготвям скумрия и филе от хек - много вкусна и лесноприготвяща се риба.  Peace

# 3
  • Мнения: 639
В Пикадили се продава една риба - пангазиус (или пангасиус), филе. Невероятна е! Освен това ципура или лаврак, но са по-скъпи. Отвреме навреме аз купувам глава от сьомга - огромни са и са по-евтинки от филето, което е ooooh!. Сварявам главата и отделям после месото - от една глава към 1 кг се получава 300 гр. месо, с което правя крем супа (картофи, лук, тиквичка и сьомгата) - малкият я обожава тази супа. Но той и по принцип много обича риба - всякаква!!!

# 4
  • Мнения: 9 814
Аз готвя за детето  скумрия и пъстърва. Друга риба не сме опитвали - ще ми бъде интересно да прочета други мнения по темата.

Давала съм също мурлуза и филе от акула.

# 5
  • Мнения: 4 841
Всякаква, само да е без дребни кости  Peace Лятото на плажа колко цаца изяжда  ooooh!
Също така давам всякакви "морски дарове" - миди, скариди, раци - въведох ги обаче малко по-късно, от 3 годишна възраст.

# 6
  • Мнения: 2 232
Общо взето всякаква, каквато ядем и ние, добре изчистена.И двамата са злояди, но за риба умират и не отказват.Най-често взимаме- пъстърва, бяла риба,сьомга,  лятото на морето попчета, калкан...

# 7
  • Мнения: 27 524
Всякаква яде, не подбирам нищо специално за него.

# 8
  • Мнения: 2 161
В къщи се яде много риба и всякаква.

# 9
  • Мнения: 2 090
Предимно скумрия и пъстърва(по Никулден яде и шаранче,нищо че е по-мазничка).Бяла риба ядеше само като беше по-малък,защото в пюретата предимно такава слагат,де Simple SmileАаа,понякога като ядем салата с риба тон,си щипва и от нея Wink

# 10
  • Мнения: 2 567
Най-обича шаран. С баща и само такава риба да има да ядат. А аз не я трая. Затова панирам и хек. Харесва още скумрия и цаца.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 765
Дияна най-много обича филе от хек. Купувам готово, панирано. У нас също съм приготвяла - в тавата.
Често правя и скумрия в доматен сос. Дияна си пада по филета обаче, не се налага да чисти костички.
На пръсти се броят рибите, които консумираме - скумрия, мерлуза, хек, шаран, акула, сафрид, бяла риба, сьомга. Дияна обича да й купувам и цаца Simple Smile

# 12
  • Мнения: 8 999
Скумрия, пъстърва, филе от акула, сьомга, цаца, попчета, калкан... Моите деца обичат риба.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 242
Скумрия и пастърва, печени.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Предимно скумрия, защото няма толкова кости. И кая (попчета), защото дядо им ги лови... Sunglasses

# 15
  • Мнения: 87
В Пикадили се продава една риба - пангазиус (или пангасиус), филе. Невероятна е! Освен това ципура или лаврак, но са по-скъпи. Отвреме навреме аз купувам глава от сьомга - огромни са и са по-евтинки от филето, което е ooooh!. Сварявам главата и отделям после месото - от една глава към 1 кг се получава 300 гр. месо, с което правя крем супа (картофи, лук, тиквичка и сьомгата) - малкият я обожава тази супа. Но той и по принцип много обича риба - всякаква!!!
       


Тази риба пангасиус найстина е страхотна,само от нея давам.Тя е малко по-мазничка и изобщо не слагам олио или зехтин,в тавата с малко водичка едно фолио отгоре и готово!!!

# 16
  • у дома
  • Мнения: 965
Всякаква, стига да е печена или пържена, но без паламудPeace

# 17
  • Мнения: 595
Ами сардинка-вземам винаги когато видя,че има в магазина.И от консерва я обича,въпреки че понякога пише Сардина а вътре-цаца Confused
Другите риби ги яде колкото да не е без хич.

# 18
  • Мнения: 193
Единственият човек в къщи, който обича риба е синът ми. Затова вземам ципура, пастърва, сьомга. От тези мога да близна само ципурата.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 421
Ами всякаква, стига да е без кости.
Най-много обичат - хек(във всякакви варианти), скумрия, пъстърва, цаца(на морето особено).
Неизвестно защо сьомгата не им е много любима.
Като цяло сме рибоядни вкъщи.

Като бяха бебета направо се разтреперваха от нетърпение щом помиришат рибното пюре. Grinning

# 20
  • Мнения: 4 668
Само пъстърва съм давала на Марти ...
Подсещаш ме скоро пак да купя  Grinning

# 21
  • Мнения: 766
Филе от морски костур, почти като пилешко е.
Зарган, по малка е, и не мога да смогна да махам костите от лакомството на дъщеря ми.

# 22
  • Мнения: 1 234
Скумрия, хек, бял амур, сьомга, кая. Дребна пържена не обича.

# 23
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ооооо,купуваме всякакви риби,децата ми обичат риба. Peace
 Не купувам Хек,не я харесвам,много ми е суха. Thinking

# 24
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 500
Филето от пангасиус го яде та ушите и плющят.И за мен е лесно-няма кости,и е много нежно месото.За 5 минути в тиган без мазнина е готово.Не и давам скумрия,защото не я харесваме.А и бях чела ,че има високо съдържание на живак в нея и в акулата.Даваме също пъстърва,барбун(не я хареса),трицона(по заведенията),сулка,маслена риба.

# 25
  • Мнения: 51
На мен пък ми е голям проблем това с рибата. Отказва категорично дори и да близне каквато и риба да е, а вкъщи много обичаме и аз купувам редовно. И всеки път опитвам да му дам ама той само ми врътка главата и вика не-не-не. Иначе за мен най-качествена от това, което се продава в БГ е пъстървата. Много от морските бели риби са доста опаразитени, което на филе не личи за купувача, а и замразяването им понякога не е при каквито трябва условия и период на съхранение. Докато в Бг има рибовъдни стопанства, които изкарват основно пастърва с много високо качество.

# 26
  • Мнения: 180
и малката и аз много обичаме риба. Ядем печена във фурната пастърва, също така ципура и лаврак
супа от сьомга ядем понякога
а акулата, доколкото знам, не отделя амоняк, а той се използва при обработката й - аз веднъж на морето така се отрових с една акула миришеща на амоняк, че повече не искам и да чувам за нея
а и си е много по-хубаво рибата да не е замразявана, а на лед - затова предпочитам изброените горе, както и от гледна точка на това, че предпочитам да не ядем пържени храни, а да предпочитаме печение - по-полезно е, и за малката, и за мен - затова не взимам филетата - ем са замразени, ем трябва да се пържат...
тук прочетох за печене на пенгасиус - аз веднъж пробвах и стана някаква каша, а не риба - отврат... може би не съм я направила както трябва...
а, я и да питам, между другото: ако готвите замразена риба - размразявате ли я преди термичната обработка или направо замразена на тигана или във фурната?

# 27
  • Мнения: 180
На мен пък ми е голям проблем това с рибата. Отказва категорично дори и да близне каквато и риба да е, а вкъщи много обичаме и аз купувам редовно. И всеки път опитвам да му дам ама той само ми врътка главата и вика не-не-не. Иначе за мен най-качествена от това, което се продава в БГ е пъстървата. Много от морските бели риби са доста опаразитени, което на филе не личи за купувача, а и замразяването им понякога не е при каквито трябва условия и период на съхранение. Докато в Бг има рибовъдни стопанства, които изкарват основно пастърва с много високо качество.

абсолютно съм съгласна с теб

# 28
  • Мнения: 51
Замразената риба е добре само леко да се отпусне колкото да може да се обработи с нож и др. подобни и така може да се пече, но за пържене мисля, че трябваше добре да се размрази и подсуши за да не пръска.

Относно филето ат акула: всички акули натрупват в мускулната си тъкан големи количества пикочна киселина и за да не мирише на амоняк, след улавянето и филитирането трябва много добре да се изкисне, за да стане по-бързо слагат някакви гадости, които в момента не мога да се сетя какви точно бяха. Аз акула не ям.

# 29
  • Мнения: 14 654
Никаква не яде. Не е опитвал никога досега, гнуси се.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Обича скумрия, сафрид и трицона, но най-много обича консерва "Рибна закуска" на Диавена.
Каква е тази риба панагасиус newsm78-уж съм от морски град, а не съм я чувала дори.

# 31
  • Мнения: 639
Мисля, че пангазиус е гръцка риба, беломорска, ама не съм 100% сигурна...Само в Пикадили съм я виждала.

# 32
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 500
Пангасиус има и в Метро.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 378
От скоро Вики яде с голямо желание риба. Аз естествено се възползвам от това и честичко правя. В къщи ядем основно хек и скумрия (филе). Замислих се коя риба е по-добра за децата. Чувала съм, че бялата риба е най-удачен избор за деца, както и това, че не се прупоръчва акула (отделяла мн.амоняк). Помогнете ми в избора на риба.

Акулата трябва да постои в разтвор с хлебна сода-час-два.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз взимам само филе, защото не мога да чистя риба. И гледам да няма кости - много ме е страх да не се задави с кост, за себе си също ме е страх. Последните 2 пъти правих акула, но не съм й правила нищо специално - само зехтин, сол, пипер и в тавата да се пече.

# 35
  • Мнения: 5 228
Основно пъстърва. За супа купувам филе от риба меч, много е вкусна и почти няма кости. Моя приятелка ми носи от време на време прясна риба, някаква бяла, не знам точно каква е, но също става страхотна супа.

# 36
  • Мнения: 1 655
Аз сега давам всякаква риба,  но ако има много кости аз му я чистя за всеки случай.

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
едното - никаква, а другото: филе от хек, бяла риба, пъстърва.

Но трябва да си призна, че и аз не обичам много-много риба  Tired

# 38
  • София
  • Мнения: 3 688
Сина ми много обича риба.Яде каквато сме купили-тоест всякаква.
Баща му често ходи да лови риба на Искъра,прясна най-обичаме:)

# 39
  • Мнения: 1 263
Пъстърва. Това харесвам, това купувам и тя това яде. Много рядко се сещам специално заради нея да купя хек. Embarassed

# 40
  • Мнения: 5 255
Рибата е на почит в къщи  Heart Eyes
Дъщеря ми яде всичко покрай нас /сьомга и скаридите са и фаворитиGrinning

# 41
  • Мнения: 532
Давам само печена или варена на пара риба.
Яде : пъстърва,пенгасиус,ципура,лаврак и сьомга.Друго до сега не съм давала.Гледам да подбирам все бяла риба с по-малко мазнини .

# 42
  • Мнения: 3 537
Най -вече цаца Grinning само дето за бира му е още рано Crazy

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Марти обича всякаква риба. Не я харесва само приготвена в доматен сос, затова я приготвям пържена, панирана или на скара.

# 44
  • София
  • Мнения: 7 097
Купуваме само пъстърва.

# 45
  • Мнения: X
Браво на тези дечица,дето си хапват рибка,моята дъщеря не я кусва и как ли не съм я карала да опита,но категорично отказва,а е все пак на 11 години,дали с времето ще се промени това не знам?!

# 46
  • Мнения: 1 322
Най-много обича филе от хек.

# 47
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Акулата и рибата меч са двата вида риба с най-голямо съдържание на живак. Не е препоръчително да се ядат от бременни, кърмещи жени и деца. В някои страни препоръките са да се изключат от менюто на детето до към 15-16 годишна възраст. С рибата тон също е добре да се внимава. Колкото е по-високо в хранителната верига една хищна риба, толкова повече живак се натрупва в нея.

# 48
  • Мнения: 1 322
Благодаря за инфото, Червената кралица Simple Smile

# 49
  • Мнения: 191
Имам две деца на 8 и 2 години. МАлкият не е ял още риба, а какат рядко яде, защото е алергична, а рибата е много силен алерген. Прдпочитам хек, филе от акула и още една бяла риба, на която забравих името.

# 50
  • Мнения: 196
Ние в къщи редовно приготвяме риба за хапване било пържена панирана или печена малката я обожава

# 51
  • Мнения: 1 089
Благодаря за инфото, Червената кралица Simple Smile

И аз благодаря.

Днес взехме и пъстърва да пробваме. Дано и хареса.
И аз съм го заглеждала това филе от пенгасиус в Пикадили, но не сме взимали.

# 52
  • Мнения: 1 049
Сьомга, ние с мьжа ми много я обичаме и малката сьщо!  Peace

# 53
  • Home sweet home
  • Мнения: 54
Засега само скумрия, защото най-много и ние я ядем,  но мисля да му дам малко и шаранче. Laughing

# 54
  • Мнения: 126
Единствено от пъстърва хапва по малко,почти на 8г. е и така и не можа да я хареса тая риба.

# 55
  • Мнения: 1 526
За разлика от мен и двамата обичат риба.
Често им приготвям печена, но обичат и топло пушена и маринована.
Хапват риба тон, сьомга, пастърва, мерлуза, шаран и дори скумрия.

# 56
  • варна
  • Мнения: 1 830
Малката много обича риба - яде всякаква Peace

# 57
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Акулата и рибата меч са двата вида риба с най-голямо съдържание на живак.

четох, че не са само те с тези натрупвания. Почти във всяка риба (която се предлага за хапване) се срещат в някакви дози по 2-3 отровни елемента.   ooooh!

Внимавайте

# 58
  • Мнения: 1 640
Обича риба от съвсем малка,но съм избягвала досега да й давам често,заради предупрежденията за силния алегичен ефект евентуално.Аз купувам скумрия,сафрид,трицона/цаца/,хек,акула и въобще каквото ми привлече погледа на рибната борса.Но най-често правя скумрия на грил-тиган.
 Обича много пържената риба,но не е здравословно,затова рядко правя.

# 59
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
За съжаление никаква риба не яде  Tired Като малка, докато нещата зависеха единствено от мен, хапваше. Сега вече по никой начин не мога да я накарам да яде риба.

# 60
  • Мнения: 315
много обича риба от малък.готвя основно пъстърва,понякога ципура и лаврак.винаги пресни - замразена не купувам.освен риба обича и рулца от раци,скариди - въобще морски истории.миди не смея да му давам-не знам какви са ,пресни ли са и т.н.
варени скариди открихме случайно - влязохме в един рибен магазин за да купим риба.на щанда бяха проснати скариди, около 7-8 см.розови ,с очи и мустаци!
искам това - сочи синът ми.
не, противя се аз - не знам как се готви тази гад.
продавачът ме погледна странно, откъсна опрашката,обели я и оттам излезе парче месо - около 3-4 см.като малкия пръст на възрастен човек - готово, може да се яде - ни каза човекът Joy
купихме и синът ми ги яде като семки пред телевизора вкъщи.
оттогава "готвя "отвреме навреме и тях  chef Joy

# 61
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Направо ви завиждам, моето не яде никаква риба... Едва миналото лято хапна и то само цаца  Confused Аз не ям риба, но таткото яде и на детето от малко се опитваме да му предложим - категорично не. Даже съпругът ми за мен купува филе от хек (което не мирише), слага го в марината и съвсем го обезмирисва, готви го вкусно, щом аз ям... Ама малкият - не.

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 13:12 от PetiaK

# 62
  • Мнения: 14 133
Всякаква риба хапва.  bowuu

# 63
  • Мнения: 3 456
Най-често скумрия или шаран.

# 64
  • Мнения: 1 567
От както е станала на една годинка, консумира всякаква риба, речна, морска, океанска... филе или не...
Вече приготвена по всякакъв начин - пържена и на фурна.

# 65
  • Мнения: 1 180
О, това е една от любимите храни - яде се всякаква риба - от пъстървата, през сом, шаран, бяла, ципура, сьомга.... Най-много харесват калкан и ватус, заради копчетата - винаги си изчистват по 1-2 копчета и си ги пазят.

# 66
Като бебе дъщеря ми много обичаше рибни пюрета.След това не искаше дори да помирише каквато и да било риба.От скоро обче й приготвям скумрия или бяла риба в микровълновата и много я харесва така. newsm10 Става много бързо и лесно-изчиствам я, осолявам я леко и без олио я слагам в микровълновата за около 8-10 мин.

# 67
  • Мнения: 1 479
За децата купувам само филе от скумрия или различните видове бяла риба.
Като бебе дъщеря ми много обичаше рибни пюрета.След това не искаше дори да помирише каквато и да било риба.От скоро обче й приготвям скумрия или бяла риба в микровълновата и много я харесва така. newsm10 Става много бързо и лесно-изчиствам я, осолявам я леко и без олио я слагам в микровълновата за около 8-10 мин.
Е,как не сьм се сетила за микровьлновата?Ще пробвам и аз! Peace

# 68
  • Мнения: 3 886
Малката не я обича.Големия почти всякаква наи вече кустурчета hahahaсамо шаран не иска ooooh!

# 69
  • Мнения: 1 737
Не е будала - отбира само сьомга. Специално само за него я готвя - по рецепра от бурканче Семпер - прочетох какво има и го наготвих.

# 70
  • Мнения: 1 209
хек, пъстърва, мерлуза и за мое у4удване скумрия в доматен сос от консерва.

# 71
  • Мнения: 4 406
каквато му предложа, но с много уговорки. избирам винаги риба с големи кости или без.

# 72
  • Мнения: 410
всичко що е риба!

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Не подбирам. По-често скумрия

# 74
  • Мнения: 1 312
От известно време не искат и да чуят за риба,а да я ядат още по малко,което ме влудява.Незнам каква е причината,а са яли преди без проблем.

# 75
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Яде всякакви видове ,и морска и речна, риба и във всякакви варианти приготвена(супа , пържена , на скара , задушена ). Яде и раци и скариди. Peace

# 76
  • Oslo
  • Мнения: 659
Яде всякакви видове ,и морска и речна, риба и във всякакви варианти приготвена(супа , пържена , на скара , задушена ). Яде и раци и скариди. Peace
Малкият обожава рибка и яде всичко описано горе, големият не обича и не хапва изобщо (с редки изключения).

# 77
  • Мнения: 1 217
И аз давам Пангасиус.
Калоян много харесва риба,за разлика от майка му. Sick Sick Sick
Вчера му готвих,ама интересно,че яденето не миришеше на риба.
ЗА сега съм решила да му взимам само от тази вид риба,после ще разнообразявам.

# 78
  • Мнения: 2 908
Аз само бяла риба готвя,понеже не мога да чистя кости,и аз не ям друга риба,поради костите.И шаран си е хапвала от Никулден малко.

# 79
  • там където думите не стигат ...
  • Мнения: 73
Готвя предимно пастърва, задушена във фолио с подправки и лимон. Яде и скумрия и хек. Често правя и рибена супа със зеленчуци.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Всякаква яде, не подбирам нищо специално за него.
Peace

# 81
  • Мнения: 7 201
Най-често скумрия или шаран.
PeaceСъщо--и цаца понякога.

# 82
  • Мнения: 46 518
Не съм чела цялята тема, може би се повтарям, но ... сом. Ядем и други риби, но това ни е любима вкъщи, най-често тя се яде  Simple Smile просто метната в тавата, даже не го броя за готвене  Sunglasses

# 83
  • Мнения: 494
 На малкия ми син предлагам всякаква риба, защото готвя най-различна в къщи. Чистя я от кости, ако има, разбира се. Той е на 2г. и 6м. Все още отказва да опита, но аз не се предавам-пак предлагам Laughing. Яде обаче, още от времето на захранването, бебешките пюрета с риба, затова му купувам по едно седмично. Не е същото като да изяде порция бяла риба или нещо подобно, но все е нещо Simple Smile
 По-големият ми син, който е на 7г., яде всякаква риба-много обича. И на него му помагам с чистенето на кости, ако има, но и сам започна да се справя все по-добре. Той също, както брат си, като малък трудно ядеше риба-само пюрета, но аз му предлагах често и той, малко, по малко свикна и сега предпочита каквато и да е риба пред всякакво друго месо.
 

# 84
  • Мнения: 1 485
Ядем само морска риба-обожава я като цяло,но все пак сме от морето и имаме избор.Обожава калкан,зарган,въздържаме се единствено с паламуда.

# 85
  • Мнения: 24 467
Абсолютно всякаква. Големият обича филе от акула, въпреки че лично ние предпочитаме да си сготвим пъстърва и скумрия. Близо до нас има живарник с шаран и пъстърва. По- прясна не мога да измисля. Сомът е чудесен също.
Не живеем до морето, храним се със сладководна предимно, въпреки че и черноморска се готви у нас.
Рибата в къщи не се пържи.

# 86
  • София
  • Мнения: 280
Давам му най-вече пъстърва, защото уж е прясна Simple Smile
Иначе и шаран пълнен с орехи е ял и много му хареса.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 493
ципура, сЬомга и пастърва.

# 88
  • Мнения: 2 309
Пъстърва, лаврак и ципура. Приготвям я винаги на фурна, задушена под фолио. Много я харесва.

# 89
  • Мнения: 187
И в къщи се яде много риба, като за сина ми я изчиствам от всички кости.
Бихте ли споделили, защо се въздържате от паламуда? newsm78

# 90
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Най вече хек филе.
Ама предполагам това лято ще разнообразим вече.Голям е.

# 91
  • Мнения: 576
сьомга и треска

# 92
  • Мнения: 22 908
Обича всякаква риба,но предпочита лаврак,цупура.

# 93
  • Мнения: 2 309
Бихте ли споделили, защо се въздържате от паламуда? newsm78

Нищо специално, въпрос на вкус  Simple Smile

# 94
  • Мнения: 994
Най-често е сьомга, защото се приготвя най-бързо, а и децата много я обичат. Иначе ядат и панирани рибешки хапки, мисля от хек са направени.

# 95
  • Мнения: 2 211
Предимно бяла риба, понякога и сафрид.

# 96
Аз не ям и  тя заради мене  само 1 път годишно.Понякога й купувам готова цаца.Знам , че не е редно, ама...Ще си взема бележка от вас, като гледам , че   давате.

# 97
  • Мнения: 688
Ние все гледаме да разнообразяваме доколкото позволява рибния пазар в BG - скумрия на скара, акула, пъстърва, кефал, сьомга (нея на последно място  Shocked въпреки че аз я харесвам много), шаран, малки речни и язовирни риби позапържени и хрупкави, има и други за който в момента не мога да се сетя. В седмицата поне веднъж менюто е рибно.
Но Симона предпочита морските деликатеси - обожава скариди, калмари и пържена цаца, но само на морето или някъде в заведение. Аз все гледам рибата да не е пържена, по скоро избягваме пържените неща доколкото е възможно.
Напоследък се е сетила за раци (никога не е яла), но не намирам в магазините прясни, щом видия - купувам, ще търся рецепти  newsm78 и ще ги опита.

# 98
  • Мнения: 2 211
Бихте ли споделили, защо се въздържате от паламуда? newsm78

Чувала съм, че като хапнеш солен паламуд, се връщат стари болести. Ами тежка и мазна риба е, сигурно затова. И не се намира лесно.

# 99
  • Мнения: 1 032
Паламуда е много тежка риба. На мен ми става лошо от него, макар че го обичам соленичък.
Свекър ми е рибар и вкъщи винаги има попчета или сафрид. Малката ги обожава. Тя по принцип яде всичко, което риба и независимо от начина на приготвяне.

# 100
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Давам каквато ядем ние - пъстърва, шаран, сьомга (стек), бяла риба. Скумрия не съм давала, защото сама не ям такава.

# 101
  • Мнения: 717
купувала съм всякаква риба - всичко яде и много я обича, затова и нямаме седмица без риба. съветвам те да пробваш и ти от всичко, щом му харесва по принцип, това е много хубаво.

# 102
  • Мнения: 1 364
Всякаква, само да е без дребни кости.

# 103
  • Мнения: 1 312
Никаква за съжаление.
Ядеше риба до година и половина.
После взе да я плюе и повръща.
Давала съм хек,мерлуза и ципура.
Нищо друго.

# 104
  • Мнения: 6 039
моето дете яде единствено и само месо и риба. Изяжда на вечеря една голяма ципура. Важното е рибата да е с форма на риба, а не филе Mr. Green Mr. Green Mr. Green иначе й давам всякаква риба, каквато и ние ядем

когато беше бебе й готвих и пасивах много сьомга.

# 105
  • Мнения: 5 362
Много обича риба и яде всякаква.
Най-често купувам мерлуза или скумрия.
От речните е яла почти всички видове.

# 106
  • Мнения: 2 211
... Важното е рибата да е с форма на риба, а не филе Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Моят син, също отказва филетата  Laughing

# 107
  • Мнения: 459
Всякаква поне 3 пъти в седмица - Ципура, Лаврак, Калкан, и мн. други. Всякакви морски нещица обича.

# 108
  • Мнения: 751
Мойто дете яде само хек,защото нямала кости,и само такава иска. Peace

# 109
  • Мнения: 173
Дъщеря ми не яде риба.Надявам се в бъдеще да я заобича,знам ли...

# 110
  • София
  • Мнения: 1 511
И Тано много обича риба. А пък баща ми е рибар.  Grinning Основно уловът е мряна,пъстърва и шаран. Иначе му купувам скумрия и цаца.
Поне два пъти в седмицата всички ядем риба,а той даже и по-често. В хладилника винаги има приготвена риба(пържена или печена),а фризерът е замлян с пъстърва и мряна.Това е преимуществото да имаме рибар вкъщи. Flutter

# 111
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Каквато ядем и ние...даже и риба с кости яде...аз ги чистя и ако пропусна някой, тя си го маха Wink

# 112
  • Мнения: 1 174
Риба да е, никога не отказва, дори и да е хапвала преди това! Simple Smile
У дома основното месо, което се консумира е риба и още от утробата детето ми е "захранено" с любимата на семейството храна.Когато за първи път дъщеря ми (преди 3 месеца), която беше на годинка, прояде самостоятелно със собствената си виличка в едната ръка, а в другата с тази на тате, изяде половин ципура!Интересното беше, че само преди час приела вечерята си,  с голяма охота седна в скута на баща си и си заиска "ам-ам?" Laughing  Heart Eyes Ако знаете само какъв угрижен и съсредоточен вид има на точно тези снимки, които й направииих!... Laughing
Тази вечер с голямо нетърпение след дозичка-вечеря от моркови с ориз, като количество си хапна цели два стронгила, от по-големичките!Много й се радвам, да ни е жива и здрава! Heart Eyes

# 113
  • Мнения: 1 103
По принцип всякаква . Имаме рибари в къщи и така .Но наи обичат -сом ,шаран,скумрия,разпер и цаца  newsm78 маи са това.

# 114
  • Мнения: 647
Само хек ядат моите хулигани. Причината е като при tanito81 - нямала кости  Crossing Arms

# 115
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Много обичаме рибата,основно в менюто на нашето семейство.Ядем всякаква като,че ли най много пъстърва,дъщеря ми доста често ме кара да й готвя рибена супа ,много и харесва.

# 116
  • София
  • Мнения: 1 055
Най-важното качество на рибата в къщи е да е хванат и сготвен от тати  chefКалоян яде всякакви риби, включително и чорба откакто навърши годинка и много му се услажда. Дори периодично праща баща си да му хване истинка рибка Joy

# 117
  • Мнения: 2 641
Ема яде предимно ципура - страшно вкусна риба за разлика от лаврака примерно дет са на почти една цена. обичаме и сьомга и пъстърва, сомчета. и нашия тати ходи да лови чат пат даже веднъж се стреснах да не съм глътнала едната кукичка щото така и не се намери в рибата  Joy

# 118
  • Мнения: 2 159
за сега само бяла риба, че сме малки, а и няма кости

# 119
  • Мнения: 1 312
.Това е преимуществото да имаме рибар вкъщи. Flutter
Преимуществото е да имаш риболовец.
Щото и моят мъж е рибар иначе... Wink

# 120
  • Мнения: 2 839
Всякаква. Калкан, ципура, лаврак, паламуд на фурна, пъстърва.
За моя изненада обичат много и октопод.
А как се казваше речната, която се дере? Не много едра, месото и е като на калкана. Също я обичаме всички, но рядко се случа да я ядем.

# 121
  • Мнения: 966
Бяла риба

# 122
  • Мнения: 385
Давам най-вече пъстърва, която хваща нашия тати! Много я обича! От магазина купувам само филета от бяла риба, най-вече хек, и скумрия!

# 123
  • Мнения: 3 663
филе от хек, бяла риба, скумрия... май това...
понякога опитва и малко риба тон от консервата, но много рядко

мен по-скоро ме интересува - как ги готвите рибите?
че картофи, картофи, картофи, омръзна ми вече, а с доматен сос и на супи например домочадието не харесва...
идеи всякакви приемам...

# 124
  • Мнения: 1 312
А как се казваше речната, която се дере? Не много едра, месото и е като на калкана. Също я обичаме всички, но рядко се случа да я ядем.
Костур? newsm78

# 125
  • София
  • Мнения: 5 079
Не е любител на рибата много, но бяла яде (като е много гладен  Laughing)

# 126
  • Мнения: 2 839
А как се казваше речната, която се дере? Не много едра, месото и е като на калкана. Също я обичаме всички, но рядко се случа да я ядем.
Костур? newsm78
А! Тенку!  Mr. Green

# 127
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Вече яде всякаква! И то с удоволствие си я похапва.........  Wink

# 128
  • Мнения: 2 448
Изобщо не ще да вкуси риба, налага се да компенсирам с Ескимо-кидс /съдържа естесвени масни киселини от риба/. Още като бебе съм пробвала да му давам пюре с риба, но и тогава го плюеше. Изобщо не знам дали някога ще успея да го накарам да хапне. Sad

# 129
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
[quote author=T o n i link=topic=269361.msg7208050#msg7208050 date=1208331223

мен по-скоро ме интересува - как ги готвите рибите?
че картофи, картофи, картофи, омръзна ми вече, а с доматен сос и на супи например домочадието не харесва...
идеи всякакви приемам...
[/quote]

У дома най често са хапва пъстърва.Съпружеството я приготвя така  chef: в тавичка морска сол, отгоре рибката, после я затрупва пак в морска сол и бам във фурната.Пече се докато замирише вкусно на рибка.След като я извади морската сол се чупи, а кожата на рибката се бели и хвърля, месото е ммммням

# 130
  • Мнения: 1 312
Изобщо не ще да вкуси риба, налага се да компенсирам с Ескимо-кидс /съдържа естесвени масни киселини от риба/. Още като бебе съм пробвала да му давам пюре с риба, но и тогава го плюеше. Изобщо не знам дали някога ще успея да го накарам да хапне. Sad
Това сериозно ли смяташ,че е заместител на рибата?

# 131
  • Мнения: 323
Всякаква яде, не подбирам нищо специално за него.
Peace

# 132
  • Мнения: 390
Яде всякаква риба, без скумрия- суха ли му идва, не знам , но я плюе.
Най-често купуваме пъстърва и сьомга- печа ги на грил тигана, или в плик във фурната, с гарнитура картофена салата, картофено пюре или салата от домати и краставици

# 133
  • Мнения: 175
моето дете е направо лудо за риба. Сега откри рибата тон консерва. Някой може ли да ми каже обаче, дали тази риба в кутия е със запазени полезни съставки и без консерванти?

# 134
  • varna
  • Мнения: 676
За съжаление моето не обича риба.Не мога да го накарам по никакъв начин да вкуса.А аз съм маниачка на тема риба и морски продукти.Обожавам ги.Дано като поотрасне още малко да си промени вкуса.

# 135
  • Мнения: 1 447
 Моята дъщеря не яде никаква риба карала съм я много пъти да опитва,но не и харесва.Като беше бебе пюретата с риба също не ги харесваше.

# 136
  • Мнения: 3 219
Големия-никаква, малкото-каквато ядем и ние. Гледам, да не е пържена, естествено.

# 137
  • Мнения: 3 663
nandi, мерси за идеята Wink
а фолио или нещо такова да се задуши или няма нужда?

# 138
  • Мнения: 149
давала съм филе от хек,калкан-много го яде,попчета,воабще каквато ядем и ние такава и давам.Цялото ни семейство с удоволствие си хапва рибка:)

# 139
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
И до ден днешен не обича риба  ooooh!

# 140
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Купувам основно филета сьомга или пангасиус. Готвя ги печени на фурна с фолио.

Общи условия

Активация на акаунт