Каква риба хапват вашите деца?

  • 12 124
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 87
В Пикадили се продава една риба - пангазиус (или пангасиус), филе. Невероятна е! Освен това ципура или лаврак, но са по-скъпи. Отвреме навреме аз купувам глава от сьомга - огромни са и са по-евтинки от филето, което е ooooh!. Сварявам главата и отделям после месото - от една глава към 1 кг се получава 300 гр. месо, с което правя крем супа (картофи, лук, тиквичка и сьомгата) - малкият я обожава тази супа. Но той и по принцип много обича риба - всякаква!!!
       


Тази риба пангасиус найстина е страхотна,само от нея давам.Тя е малко по-мазничка и изобщо не слагам олио или зехтин,в тавата с малко водичка едно фолио отгоре и готово!!!

# 16
  • у дома
  • Мнения: 965
Всякаква, стига да е печена или пържена, но без паламудPeace

# 17
  • Мнения: 595
Ами сардинка-вземам винаги когато видя,че има в магазина.И от консерва я обича,въпреки че понякога пише Сардина а вътре-цаца Confused
Другите риби ги яде колкото да не е без хич.

# 18
  • Мнения: 193
Единственият човек в къщи, който обича риба е синът ми. Затова вземам ципура, пастърва, сьомга. От тези мога да близна само ципурата.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 421
Ами всякаква, стига да е без кости.
Най-много обичат - хек(във всякакви варианти), скумрия, пъстърва, цаца(на морето особено).
Неизвестно защо сьомгата не им е много любима.
Като цяло сме рибоядни вкъщи.

Като бяха бебета направо се разтреперваха от нетърпение щом помиришат рибното пюре. Grinning

# 20
  • Мнения: 4 668
Само пъстърва съм давала на Марти ...
Подсещаш ме скоро пак да купя  Grinning

# 21
  • Мнения: 766
Филе от морски костур, почти като пилешко е.
Зарган, по малка е, и не мога да смогна да махам костите от лакомството на дъщеря ми.

# 22
  • Мнения: 1 234
Скумрия, хек, бял амур, сьомга, кая. Дребна пържена не обича.

# 23
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ооооо,купуваме всякакви риби,децата ми обичат риба. Peace
 Не купувам Хек,не я харесвам,много ми е суха. Thinking

# 24
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 500
Филето от пангасиус го яде та ушите и плющят.И за мен е лесно-няма кости,и е много нежно месото.За 5 минути в тиган без мазнина е готово.Не и давам скумрия,защото не я харесваме.А и бях чела ,че има високо съдържание на живак в нея и в акулата.Даваме също пъстърва,барбун(не я хареса),трицона(по заведенията),сулка,маслена риба.

# 25
  • Мнения: 51
На мен пък ми е голям проблем това с рибата. Отказва категорично дори и да близне каквато и риба да е, а вкъщи много обичаме и аз купувам редовно. И всеки път опитвам да му дам ама той само ми врътка главата и вика не-не-не. Иначе за мен най-качествена от това, което се продава в БГ е пъстървата. Много от морските бели риби са доста опаразитени, което на филе не личи за купувача, а и замразяването им понякога не е при каквито трябва условия и период на съхранение. Докато в Бг има рибовъдни стопанства, които изкарват основно пастърва с много високо качество.

# 26
  • Мнения: 180
и малката и аз много обичаме риба. Ядем печена във фурната пастърва, също така ципура и лаврак
супа от сьомга ядем понякога
а акулата, доколкото знам, не отделя амоняк, а той се използва при обработката й - аз веднъж на морето така се отрових с една акула миришеща на амоняк, че повече не искам и да чувам за нея
а и си е много по-хубаво рибата да не е замразявана, а на лед - затова предпочитам изброените горе, както и от гледна точка на това, че предпочитам да не ядем пържени храни, а да предпочитаме печение - по-полезно е, и за малката, и за мен - затова не взимам филетата - ем са замразени, ем трябва да се пържат...
тук прочетох за печене на пенгасиус - аз веднъж пробвах и стана някаква каша, а не риба - отврат... може би не съм я направила както трябва...
а, я и да питам, между другото: ако готвите замразена риба - размразявате ли я преди термичната обработка или направо замразена на тигана или във фурната?

# 27
  • Мнения: 180
На мен пък ми е голям проблем това с рибата. Отказва категорично дори и да близне каквато и риба да е, а вкъщи много обичаме и аз купувам редовно. И всеки път опитвам да му дам ама той само ми врътка главата и вика не-не-не. Иначе за мен най-качествена от това, което се продава в БГ е пъстървата. Много от морските бели риби са доста опаразитени, което на филе не личи за купувача, а и замразяването им понякога не е при каквито трябва условия и период на съхранение. Докато в Бг има рибовъдни стопанства, които изкарват основно пастърва с много високо качество.

абсолютно съм съгласна с теб

# 28
  • Мнения: 51
Замразената риба е добре само леко да се отпусне колкото да може да се обработи с нож и др. подобни и така може да се пече, но за пържене мисля, че трябваше добре да се размрази и подсуши за да не пръска.

Относно филето ат акула: всички акули натрупват в мускулната си тъкан големи количества пикочна киселина и за да не мирише на амоняк, след улавянето и филитирането трябва много добре да се изкисне, за да стане по-бързо слагат някакви гадости, които в момента не мога да се сетя какви точно бяха. Аз акула не ям.

# 29
  • Мнения: 14 654
Никаква не яде. Не е опитвал никога досега, гнуси се.

Общи условия

Активация на акаунт