Верно ли, че не се празнувал първи рожден ден?

  • 3 345
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 336
Разбира се, че не е вярно. Ей, че това си е първата годинка, веднъж в живота е. Празнувахме в ресторант Ромео и Жулиета в София Ленд.

# 61
  • Монтана
  • Мнения: 220
Ние го празнувахме и на двете деца.Беше много хубаво.  newsm38

# 62
# 63
  • Мнения: 800
Празнувахме си го, даже сега на сина ми като стана на 1 годинка го правихме два пъти (веднъж с баба, дядо) и в събота с приятели и братовчеди с деца. Той много добре си разбра, че това е негов празник и купонясва както си му е реда. Суеверията са нещо много хубаво, ама по-добре да не ги знам, че така ми казаха да не го подстригвам за да не му отрежа късмета и чак до 1 г. му слагах кукуригу на главата. Даже се чудя на акъла си, ама нали са ми го казали и се вързах. Предпочитам да не знам какво се прави и да си правя това, което искаме ние в семейството.

# 64
  • Мнения: 274
Не бях чувала такова нещо.   Blush

# 65
  • София
  • Мнения: 3 390
Абе, я си празнувайте и не се занимавайте с глупости! Party

# 66
  • Мнения: 959
Не бях чувала такова нещо.   Blush

И аз. ooooh!

На синът ми, даже първият рожден ден го празнувахме на три пъти. Преди обяд с дечица, вечерта с роднини и на другият ден с приятели. Grinning

# 67
  • Мнения: 5 391
Празнувахме.С роднини.

# 68
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Празнувахме с приятели в къщи  Peace

# 69
  • Мнения: 23 162
Че защо да не се празнува?! newsm78Дори е задължително! LaughingХора престанете да робувате на суеверия и живейте спокойно!Не пренебрегвайте всеки миг,който може да ни носи щастие!
Първият рожден ден  си е ПЪРВИЯТ РОЖДЕН ДЕН!!! Peace  bouquet
Peace Както и всеки друг такъв.

# 70
  • Мнения: 179
Аз също не бях чувала.В моя роден край няма такова суеверие.Когато се омъжих и отидох да живея при съпруга си(той е от шопско),там чух това:
Не се празнува, понеже трябва да сложиш една свещичка, каквато се слага на покойници...
#Crazy

Разбира се въобще не се вързах и 3 дни ядохме,пихме и се веселихме-с дечица,с бабите и дядовците  и с кумовете. Tada.Та това е първият рожден ден на детето ми.

# 71
  • Мнения: 9 990
Не се празнува, понеже трябва да сложиш една свещичка, каквато се слага на покойници...

 Laughing

аз паля една свещичка и за здраве в църква, например.Просто не я забождам в пясъка долу...паля и една свщичка на маса, като сядаме, а свещичката за рожден ден се забожда по правило в тортата, това не е църковна свещ, често е фигурка-например с Барби, с Мики Маус...няма общо с покойници, за Бога...що не мислите, като ги споделяте тези мнения малко... Crazy

# 72
  • Мнения: 179
Не се празнува, понеже трябва да сложиш една свещичка, каквато се слага на покойници...

 Laughing

...що не мислите, като ги споделяте тези мнения малко... Crazy

Аз си мисля,че авторката(огс) на поста споделя не своето мнение,а откъде идва това суеверие.Никъде не споменава,че и тя мисли така.

# 73
  • София
  • Мнения: 492
Чувала съм, че не се празнува имен ден, ако детето няма още годинка....но за рожден ден..... newsm78

# 74
  • Мнения: 4 187
ВЕрно ! Също така не се празнува 7ми, 15ти ......97ти, 124ти и т.н.т !

Общи условия

Активация на акаунт