Алергии към боя за коса

  • 71 574
  • 207
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 16
Раличка скъпа Метилпреднизолона е урбазон на таблетки.Така че все едно си си сложила урбазон. Пие се по схема. Започва се от например 3х2тб първи ден, после 2х2, после 2х1, после х1 и приключваш. Но от мен запони че тази алергия е доживот по добре не пробвай направила си сериозна алергична реакция. А що се отнася докичурите и аз си правя но само със шапка и това е. При тях няма допир на препарата до кожата и така се спасявам и така ще е докато мога. Но повярвай ми и така се живее. Аз се преборих с много от мераците си и видях че до никъде не стигнах. И имай напредвид че урбазона вреди много, ако се използва често. Усетих реакциите му. Но ти си красива  иестествена не забравяй това.  bouquet

# 61
  • Мнения: 16
BL_KL здравей отново аз мисля че някъде писах за къните, но ще ти отговоря. За мен се оказа непоносимости към тях, но много от хората ги понасят. Ако ще се правиш със къна ще си вземеш естествена, от турция да ти я донесат. Не се лъжи от тези по аптеки и магазини. На тях можеш да прочетеш отзад на оплаковката колко много неща още освен къна съдържат. Пожелавам ти успех с къната. Пиши как си ако се решиш да сложиш къна  bouquet

# 62
  • Мнения: 16
vas bat мерси много но от миналия август вече нямам дълга и къдрава червена коса. Оказа се че и към самите оцветители имам алергия така че тези бои не са за мен. А новото е че направих и към червилата алергия и това ме наведе на мисълта че съм алергична повече съм оцветителите под каквато и форма да са. А има ли козм.продукт за устни който не съдържа макар и малко а устните ми се сливат с лицето. Сега единствено с чист вазелин ги мажа малко за блясък. Пожелавам ви да не стигате до там. Още веднъж ти благодаря.  bouquet

# 63
  • Мнения: 16
Здравейте,аз също преди 1 година получих алергична реакция към боя за коса и то много остра.Бях 1 седмица в токсикологията на системи.Бих искала да попитам дали найстина към русите бои не се проявява реакция.Моята алергия се получи от кафява боя,а преди това се бях боядисвала с други бои и нямах никакви проблеми

Миличка и русите бои съдържат оцветители. Това ми го каза доктор Мустаков. Посъветва ме единствено за обезцветяване и то със перхидрол и амоняк. Това е най стария метод за изрусяване. Но аз се реших и си направих кичури със шапка /но всичко се измива върху шапката за кичури и така няма допир до кожата/и от тогава съм така със къса коса на кичури. И аз получих алергията от друга боя не от моята си но след нея и от моята марка направих.

# 64
Благодаря ти много Lotita 1373 Simple Smile хапчетеа започнах да ги пия долу-горе по тази схем, която ти каза.Знам,че съм алергична,но както ти и всички останали които имат такъв проблем реших да пробвам с кичурите,жалко само че пак се надух.Аз се прави с фолио и реакцията се появи няколко дни по-късно.Уж нищо не се допря до главата ми,нито до скалпа ми,но....много жалко Sad Реших вече че няма смисъл вече да пробвам каквото и да е било.Това с кичурите беше единствената ми възможност,но... нищо.Благодаря ти много за съвета Simple Smile

# 65
  • Мнения: 16
Раличка внимателно разбери какво ти казвам. Значи кичурите задължително през шапка защото при фолиото пак се пропуска и при отмиването на сместа пада върху главата, а това е пак контакт с кожата. Прави се само през шапка и се измиват още докато си със шапката и нищо не става повярвай ми, няма никаква алергична реакция. Но все пак решението да опиташ си е твое.  bouquet

# 66
zdraveite ami i az imam alergiq ot boq za kosa i ne smeq da se boqdisam za6toto lekarite kazaha da ne se boqdisvam s kakvoto i da bilo dori s 6ampoan ocvetitel pomognete mi kajete ako znaete nqkakvi hap4eta i mazila za da se izlekuvam taka sam ot 5 meseca kakvo li ne opitah i ne minava pomognete mi

# 67
az sam na 17g i imam dosta beli kosmi nasledstveno nz na 20g sigurno 6te sam bqla kato babi4ka  Grinning Grinning Grinning napravo sam se ot4aqla nz kakvo da pravq kak moga si pora4am tazi boq ot sofiq daite nqkakav nomer ako moje

# 68
zdraveite ami i az imam alergiq ot boq za kosa i ne smeq da se boqdisam za6toto lekarite kazaha da ne se boqdisvam s kakvoto i da bilo dori s 6ampoan ocvetitel pomognete mi kajete ako znaete nqkakvi hap4eta i mazila za da se izlekuvam taka sam ot 5 meseca kakvo li ne opitah i ne minava pomognete mi

Здравейте мацки...понеже аз имам абсолютно същият проблем за кичурите мога да ти кажа, че е без значение дали ще си ги правиш с шапка,фолио или каквото и да е..от значение е това,че ти имаш боя за коса на главата си,и дори при боядисването да не е попаднала боя върху кожата на главата ти след това така или иначе боядисаните кичури се допират до кожата и от там разбираш,че е все едно...след като се боядисах първият път и разбрах, че имам алергия реших,че ще се боядисвам именно така...боядисаха ми косата 5 см след корена за да няма риск да се допре до кожата и съм стояла 40 минути с главата надолу.При боядисването и измиването не попадна боя върху кожата ми,но след това......навсякъде където се опреше косата ми по мен получавах тежки обриви,придружени с непоносим сърбеж..след това се превърнаха в мехурчета пълни с прозрачна течност..когато ги почешех се пукаха..течността излизаше и косата ми залепваше за главата  Sad..не съм спала в продължение на 3 месеца и след като се оправих бях принудена да си отрежа половината коса от корените,защото просто нямаше начин да се среше...Преживях един ужас..Другото интересно при мен е че имам алергия единствено и само към черна боя за коса,алерголозите не могат да си обеснят това..пробвала съм с перхидрол-никаква реакция.Пробвала съм и с червена боя-отново никаква реакция..както и с кестеняво.На мацките,които имат проблем доближаващ се до моя HE препоръчвам в никакъв случай да пробват с кана!!Няма разлика,алергичната реакция е 100% сигурна.Другото интересно при мен е,че получавам абсолютно същите мехурчета от каквито и да е обувки,без значение дали струват 20 или 200 лв.На 17 съм и вече 5 пъти съм била в болница заради алергии...Казаха ми,че в много малко случаи има лечение болестта ми  Cry Cry Cry Много ефективен е Dermo-Care Hautpflege-spray na Antiseptica - той ми помогна най-много .. това е от мен момичета,надявам се да съм ви била полезна и успех на всички с лечението!  bouquet

# 69
Zdravei Lolita1373 razbiram kakvo mi kazvash,samo che az se boqdisah s folio poneje se pravq cherna,a s shapka malko trudno shte stane.Dori neznam dali shte stane sus shapka Sad Sled tezi kuchuri reshih che nqma smisul veche da probvam kakvoto i da bilo.Hubavoto beshe che ne stana tolkova zle kato predinq put Simple Smile ,no ako nqkoi izmisli neshto koeto da ne mi prechini tova shte mu buda mnogo blagodarna Simple Smile

# 70
  • Мнения: 16
Аз също ще се радвам ако се измисли нещо по въпроса, но за сега е това положението. Е,нищо де нали сме живи и здрави. Ще видиш, че ще свикнеш със това. На мен ми трябваха 6 месеца но вече не ми пука. Който не ни харесва така няма вкус/шегувам се разбира се/. Радвай се на живота ще видиш, че има много по важни неща от това.  bouquet Heart Eyes

# 71
Здравейте реших и аз да споделя своя опит на 23год.и преди 7 години направих доста страшна алергия към боята за коса,просто така ми се поду главата че сутринта като се погледнах в огледалото направо изпаднах в истерия от тогава за каквото се сетите всичко съм изпробвала и всеки път теста беше положителен Sad((Аз лично не съм намерила нищо с което да се боядисам,онзи ден реших пак да пробвам от 3 год.не си бях правила тест и реших че вече може да се махнала,така ми бяха казали че до 5 год.най много и трябва да изчезне но явно аз не съм от късметлийките,сега още съжалявам за това сега половината ми ръка е червена и подута и ме сърби ужасно от 1 чертичка само а представете си ако си сложа 1 цяла боя?Много искам да си направя перманентен грим на веждите,но ме е страх да нямам и от това алергия,някой пробвал ли е да си направи,дайте инфо ако знаете нещо за това?
И 1 МНОГО ВАЖЕН СЪВЕТ  от мен,когато си правите тест на сгънката на ръката винаги слагайте нещо от горната страна,лепенки или кърпа,защото като си сгънете ръката се разнася и от горе,аз забравих да си сложа и сега имам 2 огромни петна и от 2 страни просто е ужасно,а за тест зад ухото просто забравете там е още по-ужасно.
Желая успех на всички и дано в близките 5 год.наистина да направят боя с която да можем да се боядисаме иначе ще трябва да излезе нова мода на белите коси!!!

# 72
  • Мнения: 16
Здравей Мариела, искам да ти кажа че аз се допитах до едно от най известните студия за перманентен грим във София-Магамма и се оказа че не мога да го направя защото това са пак оцветители това беше техният отговор. Смятам че и за теб това няма да стане. Но нищо ние и така сме си красиви важна е вътрешната красота.  bouquet

# 73
  • Мнения: 304
Здравейте на всички  Simple Smile Доста време не съм писала по темата , но я следях с
интерес и все се надявах , че някой ще намери решение на проблема ни ...
Аз пак получих реакция и си носих 3 месеца мехурите ... сега не се правя и на кичури  Cry
В крайна сметка мисля , че здравето е най-важно  Simple Smile
Лолитка напълно съм съгласна с теб  Hug

# 74
lolita мерси много за отговора,наистина вътрешната красота и здравето са важни,но когато нещо ти е забранено го искаш повече.Аз обаче след толкова време открих 1 хубаво нещо,че ако бях продължила с боята,в момента сигурно щях да имам 3 косъма на кръст Grinning,а сега имам 1 страхотна коса,когато изгубиш нещо чак тогава започваш да го цениш,при мен стана точно така,сега и правя редовно маски,ампули,кристали,обръщам й много повече внимание.Може би хората са прави"Всяко зло за добро"важи точно за нас. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт