Отговори
# 210
  • Мнения: 6 029
Бе мацки, вие прочетохте ли цялата тема или само първия и последен постинг. Авторката отдавна помоли темата да се заключи.

# 211
  • Мнения: 219
Значи ние се женихме миналата година и на сватбата бях поканила 23 колеги и колежки, но без половинките им. Съпруга ми беше поканил 19 колеги по същия начин. Дойдоха всички и не е имало сърдитни че не сме ги канили с половинките. Все пак няма как да поканя едни с жените или мъже те им, а да не си поканя други колеги, защото се запълват бройкте ни на гостите. Ние не се познаваме с половинките на колегите, а и сметнахме, че и половинките ще се чувстват неловко сред непознати. Не е признак на неуважение, това че са поканени по сами. Ние сме голям колектив това е положението. Предпочетох да си поканя всички колеги, отколкото няколко семейно. Всичко мина перфектно, весело и доволно. Това са дребнавщини, ако колегите на съпруга ви не са ви близки нормално е да не сте поканена

# 212
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Има ли вече снимки от сватбата newsm78

# 213
  • Мнения: 46 535
... Това са дребнавщини ...


Да правиш сватба и да наричаш семейството дребнавщина, значи, че се жениш, заради някой друг. Вашите ли ви натиснаха  Grinning

# 214
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Хихих, Никол, върха си Hug
И мен ме засърбя да се изкажа във връзка с цитата, но нямаше да прозвучи така добре Laughing

# 215
  • Мнения: 6 733
[Да правиш сватба и да наричаш семейството дребнавщина, значи, че се жениш, заради някой друг. Вашите ли ви натиснаха  Grinning

Най-вероятно колективът ги е натиснал или пък профсъюзът.  Laughing
То вече сватбите май са станали служебно мероприятие.

# 216
  • Мнения: 1 897
Я, щекотливата тема пак изплувала. Mr. Green
Хайде да публикувам заключенията, които си направих.
Когато хората приемат поканата за сватба като символ на уважение към семейството им и знак за заедността им, единичната покана за сватба им е непонятна и я приемат като лична обида, пренебрежение и незачитане на семейните ценности, в които са възпитани. Затова и по този начин отправената покана за тях е белег на лош вкус и недобро възпитание.
Обратното-хората, които приемат сватбата само като тържество, на което са поканени близките и приятелите на младоженците, за да отпразнуват радостното събитие и не му придават някаква символика, която да свързват със собственото си семейство приемат спокойно идеята понякога половинката им да ходи самостоятелно на сватба(на колега). Затова и те не виждат нищо нередно и притеснително в така отправена покана.
Всъщност всичко това не е толкова важно. Важното е в семейството мир да има.
Хау!

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 08:35 от Ulia

# 217
  • Мнения: 219
Хахахаха май нещо не сте разбрали добре смисъла на думата дребнавщина ама както и да е. Та никой не ни е натискал, и горния пост много добре е написан за гледната точка на двете страни. Важно е всички да са доволни, аз се радвам че при нас нямаше проблеми от сорта, ама жена ми не ме пуска да дойда на сватбата ви Grinning, но свят широк всеки си разбира живота по негов начин.

# 218
  • Мнения: 11 747
То не се знае дали не е имало проблеми, може да не са докладвали за положението в къщи.

Все пак сватбата не е служебен банкет, макар аз да смятам, че и на банкета съпрузите имат място, макар да не са задължителни.
Човек ходи сам на работа, навсякъде другаде е уместно да е със съпруга/ата си.

# 219
  • София
  • Мнения: 6 120
Ulia, много хубаво казано!  Peace

# 220
  • София
  • Мнения: 4 053
Ulia, много хубаво казано!  Peace

Абсолютно точно!   bouquet

# 221
  • Мнения: 2 950
Женени сте, имате бебе, и някаква колежка кани мъжа ви на сватбата си, но сам. Сватбата е в друг град, с преспиване в хотел. Поканен е целият отдел, но по стечение на обстоятелствата само вашият мъж е семеен, и още един колега, който чака жена му да роди всеки момент, и естествено няма да ходи. Мъжът ви приема поканата и смята да ходи, и то с колата (т.е. вие оставате за уиикенда сама с двете  деца, и без кола). Е, как бихте реагирали вие на мястото на съпругата? Чакам мнения.

Ами нормално.  newsm53 На всяка сватба, на която съм ходила е имало "маса с колеги". Там всички са по един. Двойките отиват на масите за "семейни приятели". Ако семейни приятели поканят само съпруга ми, сигурно ще ми стане обидно, но щом са колеги, не виждам нищо лошо.  newsm78

# 222
  • Мнения: 63

това е истината дето се раждаше бавно и мъчително цели 12 страници ...

Женени сте, имате бебе, и някаква колежка кани мъжа ви на сватбата си, но сам. Сватбата е в друг град, с преспиване в хотел. Поканен е целият отдел, но по стечение на обстоятелствата само вашият мъж е семеен, и още един колега, който чака жена му да роди всеки момент, и естествено няма да ходи. Мъжът ви приема поканата и смята да ходи, и то с колата (т.е. вие оставате за уиикенда сама с двете  деца, и без кола). Е, как бихте реагирали вие на мястото на съпругата? Чакам мнения.

Ами нормално.  newsm53 На всяка сватба, на която съм ходила е имало "маса с колеги". Там всички са по един. Двойките отиват на масите за "семейни приятели". Ако семейни приятели поканят само съпруга ми, сигурно ще ми стане обидно, но щом са колеги, не виждам нищо лошо.  newsm78

# 223
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Още ли я дъвчете тази тема .... Joy Joy Joy,тя авторката отдавна забрави за нея....
Всеки да си живее както прецени....

# 224
  • Мнения: 46 535
... Обратното-хората, които приемат сватбата само като тържество, на което са поканени близките и приятелите на младоженците, за да отпразнуват радостното събитие и не му придават някаква символика, която да свързват със собственото си семейство приемат спокойно идеята понякога половинката им да ходи самостоятелно на сватба(на колега). Затова и те не виждат нищо нередно и притеснително в така отправена покана ...

Заключението е добро, само 1 не ми е ясно, ако приемем, че съм от тези хора, които съм цитирала по-горе, мога ли да не поканя и например жената на чичо ми (щото не ми е кръв, познавам я бегло и т.н.), или това важи само за колеги (няколко човека споменаха, че така са процедирали с колегите си), те друга категория хора ли са Thinking или поканата само на половината от двойkата може да се приложи и за другите гости?

Общи условия

Активация на акаунт