Болест или мания е желанието за чист дом?

  • 22 713
  • 160
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 563
Обичам да е чисто, но не се лишавам от по-смислени дейности в името на чистенето. Надявам се с възрастта да не стана някое куку, което не дава да децата да си качват краката на дивана и простира по цвят и форма.  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 197
Не е, но може да прерастне в болест. Бях чела някаква статия за жена, която до такава степен се вманиачила да чисти , че ставала през нощта да бърше пода. Имаше обяснение и от психолог, но нищо не помня вече. Аз не понасям мръсотията, имам някаква чувствителност към праха и ме дразни. Сестра ми имаше тежка алергия, която  лекува с години. Забелязвам и че детето ми се дразни (киха) от същите неща от които и аз-вълна, прах, насекоми. В този случай си е необходимост да не ползваме килими и родопски одеала. За разхвърляното- дразни ме, но покрай децата , трудна работа.....

# 32
  • Мнения: 1 312
Ами не се вписвам в картинката.
Нито ставам рано за да чистя,нито се вманиачавам чак толкова.
Държа много на уюта и подредбата,обаче работата е там,че това не ми пречи-свикнала съм да го върша без да ме натоварва.
Има някакъв баланс-хаймани сме големи-цялото семейство.
Не се лишавам от излизане заради домакинска работа.
А беше време,когато прекарвах неделята/единственият почивен ден/ в търкане и миене,докато мъжът ми ме подканяше да ходим на плаж,кафе,разходка.
Мина ми бързо.
Една позната каза:"Чиста къща-проста жена".

# 33
  • Мнения: 2 803
Аз съм от хората които са капризни и претенциозни. Обичам в къщи да ми е чисто и подредено. Това не значи че чистя всеки ден или ще се лиша от излизане, защото имам куп домакински задължения. Трябва да има мярка!

Не е мания!


 clean clean prostor

# 34
  • Мнения: 1 568
Не знам какво е, страдах от него, докато детето не проходи, сега вече ми е все тая, излекувах се  Mr. Green


И аз бях така! Peace

# 35
  • Мнения: 4 841
Не изпитвам вътрешна потребност домът ми да блести. Чистя веднъж седмично, прозорци мия веднъж годишно. Не се гордея с това, но и не се срамувам. Предпочитам да уплътнявам времето си по по-приятен начин. И определено мисля, че след време хората си спомнят как са се чувствали в един дом, дали им е било приятно заедно, дали са се забавлявали и са се чувствали сигурни, а не дали всичко е искряло от чистота.

# 36
  • Мнения: 806
Защитавам Българската жена.  Ако знаете какви мърди има по света, лошо ще ви стане.  Ние може да сме всякакви, но никога мръсни.  Не е болест.  Чистете си и си бъдете жените които са ви научили вашите мами.  Аз се гордея, че у дома е чисто по всяко време.

# 37
  • Мнения: 263
Болест или мания е желанието за чист дом???
Напълно нормално и естествено е такова едно желание, егати.. Simple Smile
И аз в началото се зачудих на въпроса! Нормално ли е човек да не иска чист дом и да му е добре да си живее на мръсничко?! Защото на мен не ми звучи нормално...
А аз иначе не страдам от мания за чистене, но въпреки това не обичам да ми е мръсно!

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не изпитвам вътрешна потребност домът ми да блести. Чистя веднъж седмично, прозорци мия веднъж годишно. Не се гордея с това, но и не се срамувам. Предпочитам да уплътнявам времето си по по-приятен начин. 
Това важи и за мен. Как пък няма да се прибера в 19 ч. след 9-часов работен ден и да се развихря с прахосмукачката и парцала. Имам деца, имам много други интереси... Все пак мога да кажа, че вкъщи е чисто, макар и не особено подредено. Неделя ми е денят за чистене и готвене.

# 39
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
И аз в началото бях маниачка на тема чистота, ама откакто малкия проходи и почна да разхвърля играчки, да ръси с бисквити, да разлива мляко..... аз от едната страна чистя, чистя, от другата малкия вече е сътворил мърльовината.... еми реших, че вместо непрекъснато да чистя, по-добре да обръщам внимание на детето си, пък вечер като заспи каквото мога поподредя, поизчистя итака. Единствено тоалетната гледам да не я пренебрегвам.
Така че у нас е почти непрекъснато един весел хаос, като включим и ремонта....  Rolling Eyes Ама да е здрав и весел малкия, пък като поотрасне още и почне да не се прибира ще имам време кога да се вихря с парцалите и да ми лъщи къщата.

# 40
  • Мнения: 1 172
аз си признавам че не тупам сутрин,защото нямам килими и черги в къщи.но съм маниачка на тема чистота и май май се превърна в болестно състояние.
Щом ти харесва, приеми го за хоби. Нищо лошо не виждам, стига да не пречиш на останалите не толкова претенциозни в дома ви. Защото е АД да следят всяка паднала прашинка след теб (казвам го от личен опит). Ако имаш претенции към останалите у вас, те ще са в много кофти положение.

# 41
  • Мнения: 1 479
Много обичам да ми е чисто и подредено.Докато бяха бебета, бях "болна".Е сега при 2 деца непрекьснато правещи бели,нещо не мога да насмогна с чистене и подреждане.Получава се затворен крьг,освен да си сложа една метла на д....о Wink newsm75 newsm79 newsm28

# 42
  • Мнения: 679
Не мисля, че съм маниачка, обичам да ми е чисто и уютно, като според мен първото води до второто. Още повече държа детето да не гази в боклуци и да му е приятно като се търкаля по земята или пък ако реши да си похапне нещо, което току що е изпуснал да не скачам. За разхвърлянето - не обичам неразборията, но покрай дечко няма как, щом заспи се заемам с подреждане ...

# 43
  • Мнения: 257
Споко, това е доказателство за хармония в семейството. Sign Exclamation Sign Exclamation Sign Exclamation Защото ако нещата в семейството  не вървят дали би било така? Peace

# 44
  • Мнения: 2 309
Не ми тежи да имам такава мания Hug

Общи условия

Активация на акаунт