Болест или мания е желанието за чист дом?

  • 22 719
  • 160
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 929
Ако е само желание, то то би трябвало да е нормално. Ако освен желаеш, го и правиш чист дома - също е в рамките на нормалното. Но ако започнеш да отделяш една много голяма часто то деня само за тази цел, да бършеше пода на всеки 2 часа, да се разхождаш с парцала в ръка и т.н. в този стил - ами то е болестно състояние. Болестта е вид отклонение от нормалното състояние, манията също. Общо взето, за мен почти няма разлика в това да се вманиачаваш в чистотата и да си "болен" на тема "чистота".
Аз бях вманиачена в почистването и подреждането на дома, преди да родя и доскоро даже, ама взе да ми писва и сега - ни ми идвайте на гости! Embarassed

# 46
  • София
  • Мнения: 7 097
но съм маниачка на тема чистота и май май се превърна в болестно състояние.

Мъжът ми е като теб. Устройва ме, защото пое чистенето  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 1 488
Обичам да ми е чисто и уютно, но не съм маниячка. чистя веднъж седмично, това е достатъчно. Все пак зависи и колко хора живеят в един дом. Ако са повече трябва да се чисти по-често предполагам. А тази приказка за чистия дом=проста жена не е вярна според мен. А тези които живеят в кочина невярвям да са много интелигентни. Смятам че всичко трябва да е умерено и да, считам за мания ежедневното пускане на прахосмукачка и бърсане на прах.

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Има и значение дали постоянно, по цял ден има хора в къщата. Ако всички излизат сутрин и се прибират вечер просто няма кой да цапа през деня. Така винаги изглежда чисто и подредено.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 580
     Ами как е в случаите когато половинката ти е болен на тема чистота и постоянно те кара да чистиш минимална почти въображаема мръсотия?
     Имам съседка, чийто приятел е такъв случай. Предната вечер тя е лъснала всичко, на другия ден двамата излизат на работа и никой не остава у тях. Вечер се прибират веднага след работа, той сяда на дивана и започва да нарежда: "Виж колко прах има..., Днес от дъжда прозорците пак са на капки, хайде избърши ги. и т.н." А всяка събота и неделя прави основно чистене. Просто и се чудя на милата как издържа още.
     Да чукна на дърво, че нямам такова чудо в къщи.

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
О, много лесно е някой да е болен на тема чистота, ако някой друг чисти вместо него.  Laughing Да му връчи прахосмукачката и парцала и така много бързо ще го излекува.

# 51
  • Мнения: 1 312
Споко, това е доказателство за хармония в семейството. Sign Exclamation Sign Exclamation Sign Exclamation Защото ако нещата в семейството  не вървят дали би било така? Peace
:shock:Eй за такава закономерност за първи път чувам ooooh!

# 52
  • Мнения: 4 784
Защо пък да е болест или мания желанието да ти е чисто вкъщи? За мен това е нещо съвсем нормално.
Не е нормално да робуваш на дома си и на вещите си.
Болест или мания е, ако само това ми е в главата и не давам и прашинка да падне на пода, вдигам скандали, ако видя нещо неволно изпуснато на килима и тем подобни.

# 53
  • Мнения: 2 388
Аз имам само една мания от домакинските задължения и това е простирането. Simple SmileНо щом си го признавам сигурно има лечение. Mr. Green

# 54
  • varna
  • Мнения: 676
Всеки си има своите малки манийки,така че,споко!

# 55
  • София
  • Мнения: 1 825
Всеки ден минавам с прахосмукачка и с парцал пода. Праха бърша на два дни.
Не мисля, че моето е мания или болестно състояние.

Имам комшийка, която не позволява в дома й да се събуваш. Предпочита да вкараш мръсотия, микроби и боклуци с обувките си, отколкото да й вкараш гъбички с босите си крачка.
Същата комшийка мие всички неща, включително плодове и зеленчуци, със сапун и топла вода. Наистина свеж е ароматът на салата после.
Не ходи на места, където има много хора. Абсурд е да я видиш на басейн, река или друго. Когато влиза в магазин или друга обществена сграда, пипа дръжките на вратите с дезинфекцираща мокра кърпичка.

Друга комшийка непрекъснато лъска навсякъде с всевъзможни отровни препарати и все се чуди защо й е лошо на главата.
Същата комшийка чисти всички витринки и шкафове всяка седмица. Всяка седмица мие и прозорците на апартамента.
Ако някой чужд човек ползва тоалетната, след това се гнуси и я мие в продължение на час минимум.

Трета комшийка пък тупа всичко, от одеяла и килими до връзки за обувки и носни кърпички.

Тези случаи за мен са наистина мании и наистина болестни състояния Peace


Ох, мерси за този пост, успокоих се за себе си.

# 56
  • Мнения: 3 241
Само се чудя как намирате време да чистите всеки ден?  newsm78

# 57
  • Мнения: 2 386
Баба ми имаше такава мания. Моля ви, не причинявайте това на близките си - постоянно мърморене, забърсване, изтупване и забележки..  Tired

# 58
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Всички обичат реда и чистотата, каквото и да си говорим. Веднъж ходих у една позната на кафе - на масата беше метната накриво една лепнеща от мръсотия мушама, пепелниците сигурно не бяха мити, откакто са купени, а чашката ми беше олющена. Чувствах се като мадамата на Индиана Джоунс, когато трябваше да яде червеи  Sick Няма да забравя преживяването, отвратително просто!

# 59
  • Мнения: 1 312
Аз имам само една мания от домакинските задължения и това е простирането. Simple SmileНо щом си го признавам сигурно има лечение. Mr. Green
Ако кажеш,че простираш всяка дреха винаги с две еднакви по цвят щипки ще си призная и аз Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт