Болест или мания е желанието за чист дом?

  • 22 764
  • 160
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 161
Да тупаш след всеки гостенин може да е мания,според мен е просто липса на възпитание и силно изразена селяния.Но да са ти измити прозорците винаги,да не можеш да си напишеш името на някоя повърхност,да ти е чист пода,е просто нормално.Много държа на чистотата.Мразя мръсни бани и тоалетни,боклуци по пода и мътни прозорци.Така са ме научили.Всяка седмица майка ми ме караше да свалям всичките кристали от витрината и да ги почиствам основно.Всяка неделя!Като че ли всеки път се използваха!Много й се ядосвах,а сега съм й благодарна.С еднакви щипки не простирам,обаче простирам дрехите по големина и не разрешавам на друг да ми ги пипа.Но ще си призная,че имам помощник в домакинството.Обаче не всеки ден!

# 61
  • Мнения: 143
При мен е може би болест или не знам на нервна почва (не че като съм спокойна няма да изчистя).Но съм забелязала че като изчистя и ако се ядосам веднага ставам и започвам да събирам белите точици от пътеките да опъвам леглото и други такива работи който са вече почистени.
А аз имам един въпрос как се справяте ако имате животно?Защото при свека лятото е ужас навсякъде по земята има осили и не само това!

# 62
  • Мнения: 257
Споко, това е доказателство за хармония в семейството. Sign Exclamation Sign Exclamation Sign Exclamation Защото ако нещата в семейството  не вървят дали би било така? Peace
:shock:Eй за такава закономерност за първи път чувам ooooh!
Явно е дошло време да я чуеш, отговори ми на втория въпрос!!!!!Ако вършиш всичко без желание по принуда така ли би било?  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 63
  • София
  • Мнения: 15 481
Когато се роди внука наистина се бях вманиачила, по 5 пъти на ден миех подовете с Доместос, бършех врати , дръжки, прозорци и всичко.Всеки ден перях по 4-5 перални.Но ме държа ден до пладне, най-много месец.Ела сега да видиш какво е.Играчки, солети, бисквити, станиоли, целофани навсякъде, мия 2 пъти в седмицата, прахосмукачка веднъж в седмицата , а прозорците 1-2 пъти в годината.Но продължавам да купувам промишлени количества препарати и да ги трупам в шкафа, това си ми остана като мания  Embarassed.А за прането никога не съм била маниачка, простирам с шарени щипки както ми падне и каквото хвана от легена, не редя по размери.

# 64
  • Мнения: 2 388
Аз имам само една мания от домакинските задължения и това е простирането. Simple SmileНо щом си го признавам сигурно има лечение. Mr. Green
Ако кажеш,че простираш всяка дреха винаги с две еднакви по цвят щипки ще си призная и аз Mr. Green
Простирам дрехите по големина, форма, цвят и материя. И щипките са ми на цветови зони.
Знам, че звучи налудничаво, но това е моята мания. Simple Smile Простено ми е, защото иначе не мога да се похваля с кои знае какви други домакински умения. Simple Smile
И на всичкото отгоре, като видя чуждо пране, което не е простряно по моите критерии ( не по всички) направо ми се разклаща душевното равновесие. Mr. Green

# 65
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз си имам принципи при простирането на прането Mr. Green Като дойде свекърва ми да го пипне направо полудвам Crazy

# 66
  • Мнения: 2 388
И аз си имам принципи при простирането на прането Mr. Green Като дойде свекърва ми да го пипне направо полудвам Crazy
Simple SmileНай - големият ми ужас е лятото, когато започнат да ни идват гости, които са луди за море.
След това има долница на бански, простряна с една щипка за дъното и други изпълнения.
Но аз вървя след тях и ги оправям. Mr. Green

# 67
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не знам какво е, страдах от него, докато детето не проходи, сега вече ми е все тая, излекувах се  Mr. Green
и аз бях така с баткото.По едно време спря да ми пука.Единственото което правя доста често е бърсането на прах.За всичко останало не си давам зор, особенно за подреждането, като стане голяма лудница тогава ,но малкия разхвърля 5 минути след това.Аз обичам да има разхвърлени играчки  по пода, но той да е чист.нямаме килими и сутрин като стана минавам по една стирка и после с парцала бърша прах.Но това ми отнема не повече от 15 минути

# 68
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мания е, имах период да се скапвам по нощите! оправих се! но имам една ли4ност наблизо, за която къщата е като храм, постоянно се прави нещо, мие, 4исти, някакъв кошмар е за нас останалите!не се пита  как сте, здрави ли сте,ами измихте ли двора, минахте ли праха?

# 69
  • Мнения: 474
Чистенето изисква време. Така че чистя толкова, колкото време мога да отделя за това. И колкото е необходимото достатъчно за дом, в който живее почти 2 годишно дете. Ходя на работа от 7-19 часа, малкия го гледа майка ми, която не ангажирам с абсолютно нищо друго освен с детето. Мъж ми работи до 19-20 ч., вкл. събота....
Единствено ме спасява, че живеем в ново жилище, с ново обзавеждане и почистването става по-лесно. И както казах- чистя когато каквото смогна. По-важно ми е детето да е разходено и играло достатъчно в парка, да сме отишли до пазара за пресни плодове и зеленчуци, да съм изпрала и изгладила дрехите на всички ни за новата седмица и да има сготвено. А че прозорците са напръскани от поредния дъжд... като детето ми няма вече нужда от непрекъснато обгрижване ще сколасам да ги мия колкото си искам.  Laughing

# 70
  • Мнения: X
Ами незнам болест ли е,мания ли е.......ама не е добре да си в такова състояние-казвам го от позицията на почти излекувана от него-преди като ненормална все търках,чистех,полирах........и докато свърша с едното,тоб следващото вече бях набелязала....едно кафе не можех да изпия без да стана пет пъти и да забърша поне още толкова около чашата........бях изнервила тотално съпружеството,та по едно верме го дебнех да спи и ли да го няма за да мога да си чистя на воля..........Сега се радвам,че вместо с това си уплътнявам времето с разходки,игри с децата......с ровене в нет-а.....и нито е по-мръсно,нито по-разхвърляно......а аз определбено се чуствам по-добре.
Е,останали са ми някои вредни навици.........ама ще ги преборя и тях.......като например шипките и подреждането им/ама откак прочетох в една тема колко сме много-това не го броя за сериозен проблем/

# 71
  • Мнения: 1 312
Споко, това е доказателство за хармония в семейството. Sign Exclamation Sign Exclamation Sign Exclamation Защото ако нещата в семейството  не вървят дали би било така? Peace
:shock:Eй за такава закономерност за първи път чувам ooooh!
Явно е дошло време да я чуеш, отговори ми на втория въпрос!!!!!Ако вършиш всичко без желание по принуда така ли би било?  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Не разбрах къде е ударението newsm78
Отговорила съм ти на вторият въпрос или да ти отговоря?
За всеки случай ще направя второто.
Има хора всякакви.
Някой може да чистят и лъскат за да си излеят мъката примерно,да избие на някъде.
Пример:Моя приятелка когато е в депресия или е имала сериозни проблеми спира да се храни.
Просто няма апетит.
И слабее с невероятни темпове.
Втори пример:Аз когато съм нервна се тъпча като за световно.
Явно намирам утеха в задоволяване на кулинарните си щения.
Свят различен.

# 72
  • Мнения: 1 761
Девойче,иди на лекар,преди да си се избърсала с някой парцал.

# 73
  • Мнения: 3 830
И аз чистя, когато съм нервна.

Особено миенето, търкането на нещо ме разтоварва, разсейва ме и ми действа лечебно на стреса. Laughing

Е, не е това единствената дейност, която ми действа по този начин. Rolling Eyes Flutter

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
Мен самата мисъл за чистене вече ме изнервя ужасно. Хем не ми харесвада е мръсно, хем като си представя какво изгърбване ме чака направо  newsm61 Край няма! И за какво?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт