Край!До тук бях.........

  • 11 097
  • 110
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 227
Аз слагам краят неочаквано и за самата мен....чак аз си се стряскам  Wink
 Става изведнъж,след дългото премисляне,чудене и маене,един слънчев ден ставаш,вземаш багажа и чак като излезеш навън...осъзнаваш какво си направил.И ако наистина това е краят,ти става леко на душата,а след време се чудиш-как толкова време си отлагал.... Grinning

# 61
  • Мнения: 2 829
Краят е логичен.
Той не се слага.
Той си идва сам.
Когато няма болка, когато няма въпроси, когато няма "защо" и "дали".
В този момент няма гняв, няма усилие, няма желание за осмисляне на варианти.
Краят си се налага сам.
Докато не дойде сам, всичко е изнасилена история, решение против волята и желанията, плод на разума и емоцията, която не е овладяна.
За да приключи една връзка, тя трябва да се изчерпи. Да се изпразни от съдържание изцяло.
Усещането е чисто и светло. Спокойно и ведро. Просто отново се чувстваш цял, когато си сам със себе си.
Това е краят.



 Peace Peace Peace Peace Peace




# 62
  • Мнения: 2 716
Няма смисъл да слагаш край заради чашката.
Ние сме си пияндета. Добре ни е когато си правим компания.
Мъжете пият малко по-така и не могат "мъдро" като нас "да се контролират"  Mr. Green
Ако напуснеш този "пияница", след време ще се овъртиш около друг.
СигурА  Peace
Помисли върху това.

# 63
  • Мнения: 919
Няма смисъл да слагаш край заради чашката.
Ние сме си пияндета. Добре ни е когато си правим компания.
Мъжете пият малко по-така и не могат "мъдро" като нас "да се контролират"  Mr. Green
Ако напуснеш този "пияница", след време ще се овъртиш около друг.
СигурА  Peace
Помисли върху това.
Знаток,не всички мъже са пияници Wink Hug
Моят например, пие рядко и то само по една бира,нищо друго,а е вече на 38 години. Grinning
Познавам и други такива.

# 64
  • Мнения: 2 716
Маре, имах предвид жените-пияници  Joy

# 65
  • Мнения: 919
Маре, имах предвид жените-пияници  Joy
Аааааа,не съм те разбрала! Wink Hug

# 66
  • Мнения: 2 716
Лесно е да го обвиняваш мъжът за всичко. Но първо помисли дали наистина ти е толкова зле. Защото, представи си, както си имам навик да си сипвам всяка вечер почашка, да ми седне някой въздържател и да ми пили.  И да ми е съпруг. Вероятно, по-добре бих се чуствала с такъв, като мен. Това исках да изтъкна.
А Пали има изключително влюбен в нея мъж. Може да му се ядосва, но по-добре да мудръпне един боец (докато е фиркан, че да не помни на следващия ден) и да си го чува.

# 67
  • Мнения: 919
Лесно е да го обвиняваш мъжът за всичко. Но първо помисли дали наистина ти е толкова зле. Защото, представи си, както си имам навик да си сипвам всяка вечер почашка, да ми седне някой въздържател и да ми пили.  И да ми е съпруг. Вероятно, по-добре бих се чуствала с такъв, като мен. Това исках да изтъкна.
Аз нямам проблем с това. LaughingТой като не пие,не означава че аз не си сипвам водка да пия. Mr. GreenИ не ми мърмори,а дори той ми я купува. Wink Laughing

# 68
  • Мнения: 2 716
Ееее, чак пък да ми купува и да не ми я пипа  ooooh!
Както и да е.
Мисля, че се събираме със себеподобни. По-често пороците ни сближават. Но пък какво лошо има.
Ако разгледаме тенденцията на разпадащи се бракове между, да ги наречем несънародници.
Хората трудно "харесват" различното от себе си.
Не е лесно да се откъснеш от нещо, което преди има-няма 5 години те е привличало. Вкусовете не се менят по поръчка.
/иначе целокупният народ само оперна музика щеше да възприема/

# 69
  • Мнения: 779
Аз слагам краят неочаквано и за самата мен....чак аз си се стряскам  Wink
 Става изведнъж,след дългото премисляне,чудене и маене,един слънчев ден ставаш,вземаш багажа и чак като излезеш навън...осъзнаваш какво си направил.И ако наистина това е краят,ти става леко на душата,а след време се чудиш-как толкова време си отлагал.... Grinning
Това е и моят отговор  Peace .Обикновенно нещо ужасно дребно ме тласка,сякаш задвижва някаква малка машинка в мен и всичко се завърта главоломно, необратимо,необяснимо...

Алкохолът е болест,на никой на прощава  Confused

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 20:48 от малка_сладка_шматка

# 70
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Ееее, чак пък да ми купува и да не ми я пипа  ooooh!
Както и да е.
Мисля, че се събираме със себеподобни. По-често пороците ни сближават. Но пък какво лошо има.
Ако разгледаме тенденцията на разпадащи се бракове между, да ги наречем несънародници.
Хората трудно "харесват" различното от себе си.
Не е лесно да се откъснеш от нещо, което преди има-няма 5 години те е привличало. Вкусовете не се менят по поръчка.
/иначе целокупният народ само оперна музика щеше да възприема/

Знатке,права си но само до някъде.
Аз например!Нагледах се на такива пиянски изпълнения,преживях такива неща.....ми отказах тотално алкохола преди 3,5г  Peace а си пиех,а понякога и така си ПИЕХ.....редовно и напоително  Wink Променят се вкусовете Знатке и още как!Но ги променя този,който иска.И ако е винаги само единия ...еми стига се до такива теми у форума.
И да,трудно ми е да напусна човека,който преди има няма 5г харесхвах,но при мен нещата са малко на по-друго ниво  Confused А дали?

# 71
  • Мнения: 139
Ако е намесена прекомерна страст към алкохола казвам "Край! До тук бях........." в минутата, в която разбера, че има прекомерна страст към алкохола. Същото е за ревност и агресия.
А иначе:
Краят е логичен.
Той не се слага.
Той си идва сам.
Когато няма болка, когато няма въпроси, когато няма "защо" и "дали".
В този момент няма гняв, няма усилие, няма желание за осмисляне на варианти.
Краят си се налага сам.
Докато не дойде сам, всичко е изнасилена история, решение против волята и желанията, плод на разума и емоцията, която не е овладяна.
За да приключи една връзка, тя трябва да се изчерпи. Да се изпразни от съдържание изцяло.
Усещането е чисто и светло. Спокойно и ведро. Просто отново се чувстваш цял, когато си сам със себе си.
Това е краят.



 Peace Peace Peace Peace Peace






И аз да се подпиша под това, много мъдри думи.

# 72
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 174
Краят е логичен.
Той не се слага.
Той си идва сам.
Когато няма болка, когато няма въпроси, когато няма "защо" и "дали".
В този момент няма гняв, няма усилие, няма желание за осмисляне на варианти.
Краят си се налага сам.
Докато не дойде сам, всичко е изнасилена история, решение против волята и желанията, плод на разума и емоцията, която не е овладяна.
За да приключи една връзка, тя трябва да се изчерпи. Да се изпразни от съдържание изцяло.
Усещането е чисто и светло. Спокойно и ведро. Просто отново се чувстваш цял, когато си сам със себе си.
Това е краят.

За да дойде този момент, е извървян доста път, по който някой някъде е забавил крачката дотолкова, че просто е останал на друга гара. А пътят продължава. Не можеш да изчакваш някого толкова дълго и да се съобразяваш с неговото темпо завинаги. Ако е искал, щял е да те догони.
Усещането е пречистващо.

Усещам се на кръстопът, незнам дали вече не губя себе си, правейки непрестанно компромиси.
Много ми е трудно да сложа края, а все по-често ми се струва, че се боря да запазя нещо, което отдавна не притежавам!

# 73
  • Мнения: 2
Според мен,за да сложиш край на нещо,трябва да си изпробвал всички варианти и когато виждаш,че няма резултат,решението е ясно-край.Както казват по нашенски:да си си взел петте пари,за да не съжаляваш по-късно...Аз по принцип така взимам решенията си,за каквото и да било.А колкото до това,че трябва да търпиш някого,заради това,че си женен и че имаш деца-за мен са пълни глупости.Ако не можеш да понасяш един човек,просто се разделяш и продължаваш да търсиш щастието си някъде другаде,там където можеш да го получиш...Всяко зло за добро Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 2 840
Много ми е трудно да сложа края, а все по-често ми се струва, че се боря да запазя нещо, което отдавна не притежавам!

Щом ти е трудно, значи за теб краят не е дошъл.
Не насилвай нещата, в един момент ще разбереш, че всичко е свършило само.
Или обратното - че никога няма да свърши, че винаги ще Е.
Нещата не бива да се насилват.

Общи условия

Активация на акаунт