Как протича живота ви след загубата?

  • 21 333
  • 180
  •   1
Отговори
  • Мнения: 604
Мили мамчета задавам този въпрос  защото се чувствам объркана и безпътна·
Все още не искам да се връщам на работа и доста съм ограничила контактите си с хората·
И при вас ли е така?
Как вие се справяте със загубата?Защо го няма желанието ми за живот?

# 1
  • Мнения: 384
Едва ли има някоя от нас, която да не е объркана!
Аз се чувствам безполезна и ненужна на никого, не знам кой път да хвана и дали има смисъл да продължавам така. Когато се почувствам по-добре и дори за момент ми стане хубаво, започвам да се обвинявам за това и си мисля за моето бебе, къде ли е то, дали е добре и дали знае колко го обичам.....Не мога да си събера мислите и все съм на друго място, някъде където няма хора и където мога да крещя на воля. Знам, че трябва да продължа напред не само заради себе си, а и заради моите близки, но е толкова трудно, че понякога се чудя дали ще успея, дали ще го превъзмогна някога. Искам да забравя болката по изгубеното ми дете и да остане само спомена за хубавите й ръчички.... и обичта към нея...........въпреки, че никога няма да я имам (поне в този свят), аз я обичам повече от всичко.........чувството е неописуемо, сърцето ми е изпълнено с любов, а няма на кого да я дам  Sad
Искам да продължа напред. Знам, че моята дъщеричка е някъде там и ме чака един ден да отида при нея и да я прегърна........Искам живота ми отново да има смисъл........Сега съм в дупка, от която трябва да изляза колкото и да ми е трудно. Трябва да го направя защото имам прекрасен човек до себе си и той не заслужава това, искам да бъде щастлив.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 123
аз бях смазана,направо не виждах смисъл в нищо,нищо не ми се правеше.Благодарение на майка ми ,се съвзех и продължих напред.Едно нещо ме крепеше-надеждата,че все пак някога може и аз да бъда майка.Искаше ми се да започнем опити едвали не веднага.Изчах с триста зора само 4 месеца и подновихме.Това много ме зареждаше и ми даваше сили.За мен колкото повече време минава,толкова повече щях да затъвам,за това реших,че няма да чакаме .Сега не съжалява,изчакването само би ме отдалечило от моята мечта.

# 3
  • Мнения: 3 016
В началото не знаех на кой свят съм. Нито ми се говореше ,нито исках да виждам някой .Само лежах на един диван плачех и въздишах тежко .Бях в отчайващо състояние. Много зле. Съпруга ми беше този който ми помогна. Водеше ме навсякъде с него едва ли не. Осъзнах ,че трябва да продължа напред ,защото имам още едно дете и то не заслужаваше да гледа майка си в този вид .Колкото и да ми беше трудно се  изправих и продължих. За пред хората все едно не е било,но само аз си знам колко много мъка има в душата ми ...........Сърцето ми е болно  от тази загуба . Обичам си го и моето малко момченце .........Но как му дам тази обич........... като го няма до мен .

# 4
  • Мнения: 390
И аз живея с две лица - едното е за хората, а другото за мен. Моето не ми харесва много, но никой не ме пита. Едно съм разбрала в този живот, ако сам не си помогнеш, никой не може да го направи. При мен обстоятелствата са такива, че много често съм единствената, на която другото ми дете разчита и нямам право да го лишавам от щастие. Трудно ми е, но не обичам да се оплаквам. Май колкото по-малко "утешители" има наоколо, толкова по-бързо се мобилизира човек. Но не бъркам мобилизацията с възвърнатото чувство за щастие. Преди не съм съзнавала колко съм била щастлива. Сега съзнавам, че има още причини да сме щастливи и трябва да ги търсим, за да оцелеем.
Дори да сте в дупка, не се притеснявайте, всеки човек има различен начин и време на преживяване, но може би следващото бебе запълва празнината, поне дотолкова, че да продължиш напред.

# 5
  • Мнения: 703
И аз живея с две лица - едното е за хората, а другото за мен. Моето не ми харесва много, но никой не ме пита. Едно съм разбрала в този живот, ако сам не си помогнеш, никой не може да го направи. При мен обстоятелствата са такива, че много често съм единствената, на която другото ми дете разчита и нямам право да го лишавам от щастие. Трудно ми е, но не обичам да се оплаквам. Май колкото по-малко "утешители" има наоколо, толкова по-бързо се мобилизира човек. Но не бъркам мобилизацията с възвърнатото чувство за щастие. Преди не съм съзнавала колко съм била щастлива. Сега съзнавам, че има още причини да сме щастливи и трябва да ги търсим, за да оцелеем.
Дори да сте в дупка, не се притеснявайте, всеки човек има различен начин и време на преживяване, но може би следващото бебе запълва празнината, поне дотолкова, че да продължиш напред.

Благодаря ти ,Темир!Много хубаво си го казала,изказваш точно и моите мисли!Аз,може би,съм малко по-чувствителна,но се боря да продължа напред!Щастлива,колкото бях,никога няма да бъда,но се надявам и вярвам,че е останало щастие на този свят и за мен!Усмивката на Тони сега ме крепи,обичта на близките ми и надеждата за бъдещето...

# 6
  • Мнения: 3 621
Истината е че живота продължава, въпреки нас , много е трудно, аз се върнах на работа мислейки си че ще ми е по-лесно ако ежедневието ми е ангажирано... обаче не е по-лесно. Знам че трябва да се примирим с нещата който неможем да променим , но точно с това няма да се примиря , немога а и не искам . Живея ден за ден без планове и без мечти ...

# 7
  • Мнения: 7 112
Първата година ми е пълна мъгла. Явно съм го карала по спомени как се живее, но не съм живяла.
Тръгнах на работа с идеята, че ще е кошмар. Завъртя ме водовъртежа, но не бях и там. Предполагам, че съм била полегнала на гърбовете на колегите ми.
До много скоро живеех без планове и ден за ден.
Върху това се замислих, когато преди 2 месеца взехме билети за концерти, които ще бъдат "чак" през юли. Тогава всичко ми се струваше толкова далечно.

# 8
  • Мнения: 1 369
 Веднага след загубата просто не исках да живея. Нямах желания за абсолютно нищо. Само чаках да си дойде мъжа ми от работа и да започна да плача, понеже през деня се сдържах, не исках родителите ми да ме виждат колко  ми е тежко. Като за "разнообразие" започнах един ремонт. Лично аз с чук избивах плочките от пода, с такава ярост. Трябваше да изглежда добре резултата, а ми беше все едно. Добре, че беше мъжо да дава идеите. Баща ми влезе в болница за операция с много страшна диагноза и съвсем се сринах. След ремонта/3 месеца по-късно/ започнах работа. Тогава  времето потръгна маалко по-бързо. На 5я месец ходихме до Виена. Обожавам да пътувам, винаги сме правели едни големи обиколки и това ме е правело щастлива. Нищо подобно. Този път бях толкова вяла. Все си мислех, че не ми е там мястото, а че в този момент трябваше да съм си у дома и да сменям памперси... Имаше във Виена едно бременно коремче, което ми вдъхна надежда /Рени Heart Eyes/.  Едва когато забременях отново, живота ми придоби смисъл. Чак сега, гушкайки малката, се чувствам пълноценна. И все пак не мога да забравя. Не я приемам като заместител, а си мисля, че сега можех да имам две дечица...
 Това, с което запълвах времето, беше форума и интернет. Оцелях благодарение на момичетата тук Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes. През останалото време ровех в нета и търсех причини. Мъжът ми ми казваше да спра да се ровя, че това няма да го върне... Не спрях и не съжалявам, че следващата бременност бях доста по-добре информирана. Това ми даде поне малко спокойствие и вяра в щастливия завършек.

# 9
  • Мнения: 825
Ами ...........ден за ден, караме я някакси, без планове, само надеждата да минат бързо шестте месеца ми дава сили да продължа. И човека, който е до мен. Без него нямаше да оцелея.
На първата седмица след случката правихме един ремонт, аз участвах на 100 процента. Ей така, с шевовете, с болката, свалях с такава ярост едни тапети, с надеждата поне за малко да забравя. После отидохме на почивка, пак да забравя. Но нищо подобно, болката и до днес е все същата, и мъката по загубеното бебче е толкова голяма. Cry
Започнах работа малко да се поразсея, но и това не помогна, по скоро само се изнервям и се карам с колегите си..............
Ами това е, дано бързо минат шестте месеца, и бързо да забременея отново, само това ме крепи.
И благодаря на всички момичета от форума, които много ми помогнаха да  оцелея . Hug ви.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 941
С една дума - в линеене...
Това е процес при който някои животни си сменят обвивката, защото е станала прекалено тясна. По време на това явление те спират да се хранят, загубват цвят, почти не се движат и е много тежък период от техния живот.

Душа и тяло разделени на две - тялото остана тук, а душата и сърцето ми при моето  детенце. Живота около мен се движеше в бързи темпове, а аз бях в застой... Криех се в черупката си от хората, от щастието им... Всичко вършех механично, не бях тук... не мислех... Съществувах... живурках... полудявах..., въобразявах си разни неща и се опитвах да ги внуша на другите около мен, без да осъзнавам колко налудничави са.
Моят ЛЪЧи внесе много светлина и топлина в живота ми, но аз така и не си смених обвивката напълно.

# 11
  • Мнения: 217
Зарязах всичко- работа, пари, себе си.... Пусто ми е.... Като че ли всичко се разпадна... на милион парчета. Искам си дъщерята.....

# 12
  • Мнения: 1 008
Тази тема е хубава, защото ще се включат момичета, при които е минало различно време от загубата и всеки може да получи доза успокоение, може би.... Страшно много мразя клишираното "живота продължава...", но наистина е така...
Към момента живота ми мога да нарека нормален. Гледаме си детето, тревожим се за ежедневните проблеми, излизаме с приятели, усмихваме се... Но и аз като Ники никога не спирам да си представям, че сега щях да имам 2 деца. Винаги и в най хубавите моменти се прокрадва тази мисъл. Винаги при всички запознанства с майки в парка си казвам, че това ми е 2рото дете. Много по лесно ще е да не се обяснявам, но някакси не мога... сякаш ако не го кажа съм го забравила и не го считам за мое дете... а това естествено е невъзможно, каквото и да правя, винаги ще е в сърцето ми...
За началото... какво да говоря... подобно на това, което всички сте изпитали и изпитвате - депресия, нежелание да правя нищо, нежелание да се в ърна на работа, нежелание да говоря с приятели и близки... Не можех да повярвам, че живота си върви при положение, че на мен ми се е случило това. Обаче продължи. Мъжът ми беше до мен, майка ми и баща ми също. Няколко много верни приятели непрекъснато ме тласкаха на пред... понякога и на сила.
Връщането на работа беше мъчително. Фирмата голяма... всеки знаеше... едни идваха и ме прегръщаха и изказваха съжаления, други просто не говореха... Но каквото и да направеха, като затвореха вратата на офиса аз почвах да рева. После взех да се въздържам заради колегите, с които работим заедно, усетих че ги подтискам. И чаках само да си тръгна, понякога още не стигнала до вкъщи на ъгъла на улицата почвах да плача...
Говорех много и със всеки. После разбрах, че е грешка. Сега споделям само с вас  Hug Хората не ме разбират, особено след като родих Виктория. Смятат, че сега всичко е наред... имам заместител. А моята празнина винаги ще я има колкото и деца да родя, нищо няма да замени онова очакване, вълнение и надежда... за онова бебе.
Живота ми се промени, аз се промених, семейството ни се промени. Научихме се да живеем със загубата и да вярваме, че един ден ще сме заедно, просто няма да е в този живот... И днес сме щастливи с това, което имаме тук.

# 13
  • Мнения: 510
Шер,разплака ме.Всеки ден ви чета и плача,изпускам парата така,дори и да не пиша съм тук с вас,а не пиша защото мисля и чувствам същото а не намирам точните думи Hug

# 14
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Шер-че и мен разплака

а от поста на Аги-то толкоав ме заболя...защото с нищо не мога да помогна в това линеене...аз само "гледам" и ме боли о тнейната болак, все искам да мога малко да помогна с нещо мъдро или с някаква надежда...ама не знам как и ме боли

# 15
  • Мнения: 604
Зарязах всичко- работа, пари, себе си.... Пусто ми е.... Като че ли всичко се разпадна... на милион парчета. Искам си дъщерята.....

Все едно си прочела мислите ми Ефи!точно така се чувствам в момента·
мили мамчета благодаря ви че споделяте всичко това тук защото аз имам нужда
да знам за да разбера само аз ли се чувствам пуста и объркана и живееща
в нищото·Имам дъщеричка но и сина ми ми липсва и искам да го видя искам да знам
как щеше да изглежда на кого щеше да прилича......
Имах планове другато лято да се прибера с ДЕцАТА-в България
с моят син и с дъщеря ми а сега всичко е различно и аз се чувствам празна....
Мисля че Тристе веднъж беше написала че има две лица-едното е за пред хората
а другото е за моментите когато е сама-и при мен е така ·

За всички мамчета Hug Hug Hug
за малките ни ангелчета Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 16
  • Мнения: 581
  Скоро ще станат 7 год.откакто загубихме близначката на дъщеря ни (роди се с аномалия и живя само два дни).Времето изобщо не е притъпило мъката и не съм по-малко сърдита на живота.
  Всеки празник, всяко събитие свързано с детето ми е колкото радостно, толкова и тъжно.Не спирам да си представям какво щеше да бъде, ако бяха двете.Нямам ден без плач.
 
Искам си дъщерята.....


Мисля че Тристе веднъж беше написала че има две лица-едното е за пред хората
а другото е за моментите когато е сама-и при мен е така ·


  Това важи на 100% и за мен.
 

# 17
  • Мнения: 384
Не можех да повярвам, че живота си върви при положение, че на мен ми се е случило това.
За мен живота спря на 27.03 когато загубих моето момиченце. Вече нищо не е същото, нищо не ме радва и за нищо не ме е грижа. Единствено си искам детето smile3518 На моменти се замислям дали това наистина се случи, дали не е плод на моята фантазия, но ДА всичко е истина!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Веднага след загубата изпитвах огромна болка и в същото време ярост, разкъсвах се, че не мога да върна времето назад, че не мога пак ей така само със щракане на пръсти да съм бременна и всичко да си върви добре. Исках да правя нещо, да избягам от случилото се, веднага започнахме ремонт на терасата ни, аз се занимавах с абсолютно всичко покрай това. Чувствах, че ако за момент престана да се занимавам с нещо ще рухна. Ограничих много контактите с приятели и познати. Върнах се на работа много скоро, но уведомих възможно повече хора за случилото се и забраних да ми се задават каквито и да било въпроси. Тук трябва да отбележа, че всички колеги бяха изключително толерантни и атмосферата на работа малко по-малко успяваше да ме откъсне от проблемите. Два месеца ходех всеки ден с един и същи панталон и блуза и това не ми правеше ама никакво впечатление. Постепенно с времето осъзнах, че ако не изляза от депресията все повече ще се отдалечавам от мечтата си. Осъзнах, че живота е кратък, че трябва да се ценят и малките моменти от него. Започнах да отсявам нещата и нещо, за което преди съм се ядосвала с дни сега го отхвърлям с лека ръка и не му отдавам значение. Гледам си старите снимки, никога няма да имам същата усмивка и безгрижието, което лъха от тях, никога няма да бъда същата, но няма и да се откажа докато не постигна целта си.

# 19
  • Мнения: 1 234
Вече са минали повече от осем години, от загубата ми, но спомените си остават някак живи в съзнанието. И аз не исках да се връщам на същата работа, имах спомени, от бременността, страхувах се да срещна същите хора, да ме питат, да ме гледат, как преживявам всичко...и реших да напусна. Имах една магистърска теза да защитавам, амбицирах се и я защитих, и започнах да си търся нова работа. Два-три месеца ми отне това. През цялото това време, се лутах психически, ходех да помагам на мои приятелки, родили заедно с мен, борех се със себе си, гушках техните бебчета и гледах как растат пред очите ми, имах нужда от това... Исках да не допусна да се затворя в себе си, и да не искам да погледна бебче, и мисля, че това го преодолях, естествено с цената на силна воля и сълзи разбира се...Когато започнах вече сериозно работата , й се отдадох напълно, и благодарение на съпруга ми, който се грижеше да се чувствам добре, лека-полека в съзнанието ми се прокрадна мисълта, че искам пак бебче. Но мина време, близо две години и половина, трябваше да чакам след секциото, да си правя изследвания, за причини, да отслабвам, и така. Но знам, че няма как да се избегне онова състояние на безтегловност, и да се чувстваш безполезен и ненужен, да не виждаш смисъл да продължиш. Важното е , да имаш човек до себе си и да изплувате заедно, да преживеете всичко, и да вярвате в доброто бъдеще!

# 20
  • Мнения: 825
Не можех да повярвам, че живота си върви при положение, че на мен ми се е случило това.
За мен живота спря на 27.03 когато загубих моето момиченце. Вече нищо не е същото, нищо не ме радва и за нищо не ме е грижа. Единствено си искам детето smile3518 На моменти се замислям дали това наистина се случи, дали не е плод на моята фантазия, но ДА всичко е истина!
Peace и аз така  Cry

# 21
  • Мнения: 425
ДАЖЕ ОЩЕ 100 ДЕЦА ДА ИМАМ /РОДЯ/ НЯМА ДА НАМАЛЕЕ БОЛКАТА, ПРАЗНОТАТА, МЪКАТА ОТ ЗАГУБАТА...

НО ЩЕ ПРОДЪЛЖАВАМ НАПРЕД РЕВЕЙКИ И СКЪРБЕЙКИ....

КРЕПИ МЕ МАЛКАТА ДАЛИЯ, КОЯТО ТОЛКОВА ИСКА ДА Е КАКА И НИЩО ЧЕ НЯМАШЕ ОЩЕ 3 Г. ПОСТОЯННО СИ МЕ ПИТА ЩОМ СЕ ПРИСЕТИ... Embarassed Embarassed


# 22
  • Мнения: 2 401
Мили мамчета задавам този въпрос  защото се чувствам объркана и безпътна·
Все още не искам да се връщам на работа и доста съм ограничила контактите си с хората·
И при вас ли е така?
Как вие се справяте със загубата?Защо го няма желанието ми за живот?

Непременно се върни на работа, реви, влачи се, но не оставай вкъщи. Аз така се спасих.

# 23
  • Мнения: 604
Мили мамчета задавам този въпрос  защото се чувствам объркана и безпътна·
Все още не искам да се връщам на работа и доста съм ограничила контактите си с хората·
И при вас ли е така?
Как вие се справяте със загубата?Защо го няма желанието ми за живот?

Непременно се върни на работа, реви, влачи се, но не оставай вкъщи. Аз така се спасих.

За съжаление вчера изгубих работата си и вече няма къде да се върна!

# 24
  • Мнения: 703
O,Луизка,съжалявам...Но не се ядосвай!Това поне е нещо поправимо,работа се намира.Сигурно го преживяваш,но може да е за добро!Прегръщам те!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Луиза, съжалявам, че и това ти е дошло до главата! Но като гледам доста мами след такава скръб са сменили работата и се чувстват по-добре от това. Животът им поема нова посока. Дано и ти намериш работа, която да ти допада и да е начало на нов, по-добър живот за теб!

# 26
  • Мнения: 3 166
Съвсем подкрепям казаното от Злато и Лилибон. Понякога е за добро. Не знаем какво е предвидила съдбата ни. Когато загубих момиченцето, работех в едно училище по заместване. Договорът ми изтичаше точно по времето, когато трябваше да излезна в майчинство. А аз в един момент се оказах без работа/титулярът се върна/ и без бебче. Днес не съжалявам за тази работа. Работя в много по-елитно училище и разликата е огромна/по-спокойно и много по-приятно е/. Но тогава ми се струваше много жестоко от страна на съдбата.
Вярвам, че и при теб не е случайно. Дай си мънчико почивка и може би по-добрата възможност сама ще те намери. Peace

# 27
  • Мнения: 3 621
Луиза, може би е за добро, от сърце ти пожелавам нова работа, нова и успешна бременност  Hug Hug Hug

# 28
  • Мнения: 2 401

За съжаление вчера изгубих работата си и вече няма къде да се върна!

Снощи мислех да ти предложа да си смениш работата.. приеми това, което е станало за шанс. Гледай обявите за работа, ходи по интервюта, дори и за спорта. Прекарвай повече време с другото си дете.  Ще се справиш!

# 29
  • Мнения: 3 016
Луиза, и аз мисля че може би е за добро .Успех !

# 30
  • Мнения: 604
Благодаря на всички  мамки в този форум!Наистина не знам какво щях да правя без вас! Hug Hug Hug
И аз го приемам като знак на съдбата!И вярвам че нещата ще се променят към по добро!

# 31
  • Мнения: 656
Луиза,хич не се ядосвай,нека да е на добро тази промяна.Успех и от мен. Hug
Протича покрай мен е точно казано.Първите два месеца се затворих вкъщи ,не исках да говоря с никого,не вдигах телефона на никого.После тръгнах на работа,трябваше да се стегна,не исках никой да ме съжалява.Понякога с дни не се поглеждам дори как съм облечена,да не говорим за грим или нещо друго.После си казвам-от днес се стягам,имам съпруг ,имам дете,родители,работа,длъжна съм да продължа.И така се лутам в  различните периоди.Не мога да се зарадвам на нищо.Стоя си все някак встрани от всички ,отдалечих се от всички и от всичко,превърнах се в една изнервена и свадлива жена.За което много се упреквам и самообвинявам.Не мисля ,че близките са длъжни да търпят вечно лошото ми настроение.Говоря много малко,все някъде витая ,за съжаление детето е най-засегнато.
Вчера ме хвана за ъгълчетата на устните и ги разтегли-я да видя как се усмихваш,ми каза.
Това ме разстрои ужасно много ,защото се усетих в каква майка съм се превърнала ,и колко я ощетявам.И това ,че времето лекува ми звучи толкова нелепо,не знам на мен с времето ми става много тежко.

# 32
  • Мнения: 1 369
Мерри, миличка, Hug Hug Hug Мислях си скоро за теб, че отдавна не си писала... 

стана ли мъчно  Cry

# 33
  • Мнения: 703
Мила Мери,
мъката си остава в нас завинаги...,ще си я носим.
Но заради детето ти,заради близките ти и заради самата себе си-усмихни се и се надявай!
Изгони от себе си лошата и свадлива жена и се опитай да намериш сили за щастие...Защото то със сигурност е останало за теб тук...сега и занапред!

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 14:23 от ZLATO и много тъга...

# 34
  • Мнения: 425
Трудно е,

многоооооооо е трудно, но заради другите ни деца, родителите ни, близки, роднини, трябва да продължим напред.

Никой ден ще трябва да се усмихнем заради тях, поне само външно, ох колко още ще ни боли...

 Cry

# 35
  • Мнения: 2 401
От доста време се каня да ви питам, дали има и други "случаи" като мен. Как отговаряте на въпроса "Колко деца имате".  Знам, че е откачено, но винаги от устата ми успява някак си да се изплъзне "Три". За щастие никой още не ме е попитал къде е третото..

# 36
  • на дъното
  • Мнения: 1 546
По темата ето така протича моя живот въртя се на едно място и така всеки ден и чакам да стигна  края на това колело  .

минзухар Ако някой ме попита никога няма да крия аз си имам едно макар и ангелче и винаги ще си имам до края на този скапан живот.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Минзухар, и моите са три. Толкова деца съм родила, толкова деца съм обичала. Само дето най-малкото винаги ще е на 5 месеца...

# 38
  • Мнения: 1 369
 Аз си казвам, че ми е второ. Когато ме питат казвам какво се е случило, без да изпадам в подробости. Някак нелепо ми изглеждаше, когато попълвах разните документи за помощта за раждане и молбата за болничните, където трябваше да напиша, че ми е първо. Почувствах се малко виновна пред другото си детенце, докато го пишех Rolling Eyes.

# 39
  • Мнения: 7 112
Днес два пъти ми се наложи да отговаря, че нямам детенце. Като първия път беше добронамерен въпрос колко голямо е детенцето ми. Предпочетох да не карам жената да се почувства виновна за топлотата в гласа й. Задаването на втория въпрос не ми се коментира.

# 40
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 354
Животът след загубата буквално протичаше. Покрай мен... Дните се нжеха, без да разбера изобщо. Всичко се сливаше- дните, месеците, деня и нощта...
Сега дъщеря ми осмисля живота ми. Тя е животът ми.
Вчера я водих на гробищата. Не беше идвала с мен от септември. Купихме цветя, тя избра едно мъничко букетче от градински цветя. По пътя през алеите ми говореше как ще подари на батко си цветята, защото го обича... Плачех тихичко, докато я слушах, прикрита зад очилата...

# 41
  • Мнения: 825
Не минава ден някой да не ме попита как е детето, или на колко стана. Няма край този ад , и не разбраха ли всички най-накрая, че нямам детенце, та да престанат да ме питат  Sad
Не говоря много, само при нужда, на работа страня от колегите си, витая някъде, ................живея само с надеждата да забременея пак бързо  Praynig

# 42
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 354
Не минава ден някой да не ме попита как е детето, или на колко стана. Няма край този ад , и не разбраха ли всички най-накрая, че нямам детенце, та да престанат да ме питат  Sad


В нашия малък град бегли познати продължават да ме питат на колко са станали децата. Обяснявам, че имам само 1 дете сега и се почва- ама нали беше бременна втори път, какво стана с бебето... Не им обяснявам, че съм загубила първото си дете, просто ги оставям с въпросите им.

# 43
  • Мнения: 384
Всеки ден е борба! Боря се със себе си и с желанието си да се предам на болката! Знам, че колкото и да ми е трудно трябва да продължа и да не се отчайвам, трябва да вярвам, че един ден всичко ще се нареди и ще сме щастливи! Трудно е и понякога всичко ми изглежда като в някакъв сън, на моменти се замислям дали това е реалност. Всичко е различно!

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Сладурана, браво за куража! Някой беше казал, че човек трябва да се бори за щастието си. Аз пък ти пожелавам да е успешен стремежът ти към щастие и да ти се радваме много скоро!
Само че си позволявай и човешка слабост от време на време, все пак не си маши
на и емоциите трябва да се изживеят, за да отшумят.
 Hug

# 45
  • Мнения: 825
Всеки ден е борба! Боря се със себе си и с желанието си да се предам на болката!
 Peace

# 46
  • Мнения: 384
Lilibon, благодаря ти! Hug И аз го пожелавам на себе си и на всички мами във форума!

# 47
  • Мнения: 86
Мили майчета,

по-голяма трагедия от загубата на нашите родени или така и неродени дечица, няма...
и времето никога няма да заличи или намали раздиращата ни болка, просто някак си гледаме да се приучим да живеем с мъката си, подтискайки я дълбоко в душите ни и майчините сърца...
и аз, повече от година, откакто загубих нероденото си бебенце във втория месец, страдам, не минава и ден, в който да не мисля за случилото се, не минава и минута, в която да не живея с болката. Просто мъката ми се е превърнала като една неизменна част от моето жалко съществуване и от моето тяло... приела съм я за даденост и си я нося навсякъде с мен..., както сме приели за даденост да дишаме въздуха... и това никога не може да се промени..., просто ни спасява надеждата, че ще има и по-добри времена, в които да дадем живот на рожбичка, която ще има нужда от нас и ще осмисли дните ни човешки.
Никоя от нас не може да се примири с трагедията, неистовата болка ни задушава в гърлото и ни се иска да умрем..., заедно с нашия светъл лъч, който, макар и за кратко, е осветил пътя ни...и не искаме да осъзнаем, че на фона на ужасната ни трагедия, трябва да продължим живота си...
Но нашите родители, нито съпрузите ни или децата ни, ако си имаме такива,, не заслужават това..., да загубят и нас ..., длъжни сме да се питваме да се крепим и да бъдем ,доколкото се може, пълноценни хора за останалите.

Аз, благодарение на близките ми и на огромната подкрепа на момичетата от форума, както и на докторите, успях да превъзмогна болката, депресията си  и някак си да продължа живота си..., разбира се, че никога няма да е като преди, разбира се,че винаги ще си мисля на колко щеше сега да бъде моето неродено ангелче...   Cry

# 48
  • Мнения: 384
sara.s  Hug Hug Hug

 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose за нашите ангелчета

# 49
  • Мнения: 502
Моят живот от 2 и повече години изобщо не протича..., просто се влача по течението...
И аз съм с две лица, пред хората около мен едно, а за мен друго.Потъвам, и си потъвам и това е!Май трябваше да споделям с някой, може би нямаше да ми е толкова трудно.Ама все не искам да притеснявам хората край мен.Майка ми има загубено момченце в 5 месец/ аз помня случая/ и моето преживяване е много тежко и за нея. Мъжът ми преживява всичко все още, изобщо не му е лесно, за да го натоварвам и аз....И си мълча, и си карам така.
Докато не полудея може би, знам ли.
Иначе в  началото / няколко месеца 7-8/ се занемарих доста, не обръщах внимание как се обличам, как изглеждам, не ходех никъде, не ме интересуваше нищо, не работех....После се впуснах в работа, ремонти и изпити.Абе всичко възможно, за да ми отвлича вниманието.Пререждах си склада няколко пъти, за да си намирам работа....Ей такива неща.Ефекта - временен!Не можех да спя, ама изобщо.Стигала съм до там, че не съм спала три денонощия и пак да не мога да заспя - нарочно се затрупвам с работа, че дано  рухна и заспя, ама не.
После реших да си сменя визията, направих си кичури, реших да отслабна, започнах да си купувам дрехи / макар, че не ми трябват/....., ефекта - пак никакъв!
В  днешно време - пак правя ремонт, и то кардинален, работя с пълна сила, завърших вече....и пак нищо!
Нито ми е по-леко, нито съм по-спокойна - нито пък има шанс това да се случи Cry.
Не живея нито аз , нито съпруга ми.Влачим се по течението, където ни отнесе -там.Това е жалко.Винаги сме били борбени и с цели.А сега нямаме цели...
Изобщо, аз не намирам никакъв смисъл в живота, който водя по този си начин.А по страшното е, че не виждам начин да го променя..А толкова ми се иска....

# 50
  • Мнения: 425
Моят живот от 2 и повече години изобщо не протича..., просто се влача по течението...
И аз съм с две лица, пред хората около мен едно, а за мен друго.Потъвам, и си потъвам и това е!Май трябваше да споделям с някой, може би нямаше да ми е толкова трудно.Ама все не искам да притеснявам хората край мен.Майка ми има загубено момченце в 5 месец/ аз помня случая/ и моето преживяване е много тежко и за нея. Мъжът ми преживява всичко все още, изобщо не му е лесно, за да го натоварвам и аз....И си мълча, и си карам така.
Докато не полудея може би, знам ли.
Иначе в  началото / няколко месеца 7-8/ се занемарих доста, не обръщах внимание как се обличам, как изглеждам, не ходех никъде, не ме интересуваше нищо, не работех....После се впуснах в работа, ремонти и изпити.Абе всичко възможно, за да ми отвлича вниманието.Пререждах си склада няколко пъти, за да си намирам работа....Ей такива неща.Ефекта - временен!Не можех да спя, ама изобщо.Стигала съм до там, че не съм спала три денонощия и пак да не мога да заспя - нарочно се затрупвам с работа, че дано  рухна и заспя, ама не.


Мила Ася,

като чета написаното ти все едно пишеш за мен. Но не се предавай.Помисли за твоята майка, какво ще и' причиниш, ако се предадеш и те загуби, само се постави на нейно място.Извинявай за думите ми, и сега даже си плача, но трябва лека полека да се поизправим. Не съм вярваща, но да си отнемем живота е грешка, и ако има нещо, което движи света, повярвай, че няма да позволи да се срещнем с нашите ангелчета в друг, по- добър свят. Мен тази надежда ме крепи.
После реших да си сменя визията, направих си кичури, реших да отслабна, започнах да си купувам дрехи / макар, че не ми трябват/....., ефекта - пак никакъв!
В  днешно време - пак правя ремонт, и то кардинален, работя с пълна сила, завърших вече....и пак нищо!
Нито ми е по-леко, нито съм по-спокойна - нито пък има шанс това да се случи Cry.
Не живея нито аз , нито съпруга ми.Влачим се по течението, където ни отнесе -там.Това е жалко.Винаги сме били борбени и с цели.А сега нямаме цели...
Изобщо, аз не намирам никакъв смисъл в живота, който водя по този си начин.А по страшното е, че не виждам начин да го променя..А толкова ми се иска....

Мила Ася,

като чета написаното ти все едно пишеш за мен. Но те моля от  Heart не се предавай. Помисли за твоята майка, какво ще и' причиниш, ако се предадеш и те загуби, само се постави на нейно място. Извинявай за думите ми, и сега даже си плача, но трябва лека полека да се поизправим. Не съм вярваща, но да си отнемем живота е грешка, и ако има нещо, което движи света, повярвай, че ако грешим така няма да позволи да се срещнем с нашите ангелчета в друг, по- добър свят. Мен тази надежда ме крепи.  bouquet



# 51
  • София
  • Мнения: 1 941
Асе, трудно мога да ти кажа нещо, особено след това, което си написала. Как да ти кажа... ти си знаеш причините, които ви пречат... но моля те, не ги оставяй да ви обсебят. Наистина по течението няма как да се случат нещата. Работа, визия, всичко си правила насила, а и те са преходни... Разбирам какво ти липсва, разбирам че го искаш, разбирам че има пречки това да стане, но ти си човекът, който може да промени нещата. Недей да си мълчиш и да чакаш, опитай се да въздействаш. По-лошо едва ли ще стане, напротив. Едно, единствено нещо е най-истинско на този свят, бори се за него. То е най-важното... То е смисъла... живота. Не се отказвай! Прегръщам те и ми е много мъчно за теб. Пиши по-честичко тук. Нас няма с какво да натовариш, просто защото ние сме като теб. Hug

# 52
  • Мнения: 42
При мен в началото беше на автопилот ,имах чувството че не се случава на мен.Гледах ,като през себе си ,докато осъзнах,че трябва да се стегна.Случилото се не можех да променя,но бъдещето си може би.Осъзнах ,че близките ми хора имат нужда от мен ,както и аз от тях,затова им се отдадох безрезервно ,трудно е да намериш пътя в такъв момент,но си длъжен да опиташ..Хубаво е човек да си постави цели,да се бори за тях ,да даде смисъл на живота си.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Ася, мъчно ми стана за вас, като чета какво си написала! И се замислих, какво може да се направи? Струва ми се, че прекалено много се затваряте и двамата в себе си. Почни да говориш за загубата си - със съпруга си, с близки приятелки, с нас, с психолог. С всяко повтаряне на историята болката поне мъничко ще намалява и се надявам един ден да не смачква толкова много живота ви. Аз и съпругът ми всеки ден си говорим за нашия мъничък Криси, споменавам го и в разговори с други майки, без да се притеснявам, че ще ги натъжа. Досега не са избягали от мен, дано не ги товаря много.

Толкова ми се иска, не знам другите момичета какво мислят, но на мен ми се иска някоя от нас един ден да каже - да, аз минах през ада, оцелях и излязох от другата страна по-силна, по-знаеща, по-чувстваща! Един такъв човек би ми бил цел за подражание и надежда за бъдещето.

Повечето мами тук, които са събрали смелост да опитат отново и са се преборили за щастието си също ми вдъхват много кураж. Животът не може да е само мъка. Хубавото също трябва да го има.

Споделяй, трябва поне малко да ти олекне!  Hug

# 54
  • Мнения: 604
Ася от опит знам, че трябва да се говори за проблемите още повече за загубата на рожба·
Аз съм много емоционален човек и принципно не задържам болката в себе си·Просто не мога!
За това е по- добре да си избереш някого с който можеш просто да говориш, а той само да те слуша·
Винаги можеш да разчиташ на момичетата в този под форум и ще получиш подкрепа и разбиране·
Не ни натоварваш, защото и ние сме преминали през ада·Моля те говори и споделяй винаги когато
имаш нужда(звучи банално но е искренно) Hug·И на мен тези момичета ми дадоха толкова много
и с всеки изминал ден аз усещам че излизам бавно, но сигурно от дупката·
Силно Hug Hug Hugот мен·

# 55
  • Мнения: 3 166
Асенце, мило мое другарче, така мъчно ми стана. Знам ги тези неща и пак ми се сви сърцето. Непонятно остава за мен как така едно толкова достоен и изключителен човек трябва да мине през всичко това. Ужасно е, че не мога да помогна с нищо... И то на теб, която направи толкова много за мен. Знаеш колко много те обичам...
Миличко сълнчице, и аз като Аги - не се предавай. Малко са хората по-силни и борбени от теб. Вярвам,че това не е случайно. Вярвам, че някъде те чака твоето щастие. Няма как да е по друг начин. Просто трябва да запретнеш ръкави и да продължиш още малко. Мина през толкова много, Асе. Не мисля, че е било случайно... Банално е, но, милинка, продължавай да се бориш. Сигурна съм, че ще дойде денят, в който ще се пръскам по шевовете от щастие, че си станала мама. Няма друг вариант. Точно така ще стане. Не е справедливо да се очаква от нас да сме все силни и да се борим, но съдбата явно това е била предвидила за нас. Важното е да не се отказваме. Познавам те . знам, че няма да се откажеш и един ден ще гушаш малка кукла - знам, че ще е момиче. А дотогава- моля те, пиши ни по-често. Обичам те много. Hug

# 56
  • Мнения: 1 369
След написаното от Аги, Светлето и Лилибон  какво повече да кажа... Асе, не трябва да се предаваш! Точно ти, която толкова сила специално на мен си ми дала и беше до мен всеки ден, когато оперираха баща ми и бях наистина на ръба на лудостта след загубата на бебенцето ми и страховете за баща ми... Не трябва да мълчиш- когато имаш нужда, винаги съм насреща да те изслушам и ако мога да помогна... Ако имаш нужда да говорите с мъжа ти и не можеш да намериш директния път към него, потърсете професионална помощ. Ако на теб ти е тежко, на мъжа ти едва ли му е по-леко. СИгурно и той иска да намерите отново вашия път.. Знам,че сте преживели нещо кошмарно, но мина много време, трябва  да продължите напред. Страхът е неизменен спътник по пътя към осъществяването на мечтата да имаме дете, особено в нашия форум. Колкото и време да е минало, винаги бременността ще бъде с много страх съпроводена.  С времето даже ще става все по-голям. Аз знам, че можеш да се справиш! Остава само и ти да си повярваш! Не искам да чета такива постинги от теб, които много ме натъжават. Ти си човек на действието. Помагала си ни толкова много, сега е време и ние да ти помогнем да излезеш от тая дупка. Пиши повече, споделяй, обаждай се... искам да ти помогнем! знам, че можем, ние тук събрани имаме толкова много сила. Моля те, не се затваряй и не се отчайвай! Аз вярвам, че твоето щастие те чака, само го потърси... Hug Hug Hug

# 57
  • Мнения: 7 112
Асенце, много силни гушинки. Знам за какво говориш.  Hug  ConfusedHug  ConfusedHug  ConfusedHug  ConfusedHug

# 58
  • Мнения: 1 008
Ася, всичко са ти казали. И според мен трябва да споделяш повече тук. И да намериш начин да поговорите открито с мъжа ти и да решите какво искате, от какво се страхувате и как ще вървите напред, но не по течението, а с ясната идея какво ще ви направи щастливи.
рони, това важи и за теб. Споделяй повече! Peace Винаги си толкова съпричастна към всичко, което става тук, толкова си мила и отзивчива... но рядко споделяш как се чувстваш ти.

# 59
  • Мнения: 825
Ася, чувствам се точно като теб, но не смея да го изкажа, не искам да повярвам че това ми се случва, и аз съм толкова слаба, и не мога да се изправя на крака. Но момичетата така точно са го казали, ще трябва да живеем мила, заради другите деца, които ще имаме. Аз вярвам в това, вярвам че следващият път всичко ще бъде наред.  Hug те

# 60
  • Мнения: 502
Охххх,  момичета.....трогнахте ме.Благодаря ви Hug.
Просто наистина съм много объркана вече, аз знам решението, взела съм го,но ми е трудно...Нищо повече.
Искам толкова малко..., а всъщност искам всичко.Искам си детето, нея не мога да получа, затова искам друго, което поне малко от малко да запълни празнината в мен.Да ми даде сили и ищак за живот.Ама за живот, не за съществуване! Искам да останем заедно с мъжът ми, ние се обичаме и ще бъде жалко да се разделим.Без дете, което да ни скрепи и да ни даде сили, не виждам как ще продължим..
Благодаря ви много Hug Hug Hug!
Винаги съм знаела, че мога да разитам на вас.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Предлагам начин за действие:

Пишеш таблица:

искам да постигна - затова правя

Аз все се каня да си направя такава. Например:

искам да отслабна
- затова правя кросове сутрин (вместо това се излежвам и мрънкам, че съм дебела)
искам да се видя с приятели - затова им се обаждам (вместо да ги чакам да се сетят те)
искам да  гледам балет - затова си купувам билет (вместо само да се одумвам, че Балетния конкурс е във Варна и все не отивам да гледам)
искам хората да говорят с мен за Криси - затова аз им говоря за Криси. Те виждат, че не е страшна темата и ми отговарят
искам всички вие да сте добре - затова ви пиша постове с инструкции  Mr. Green

предлагам ти редове:

искам да съм щастлива
- правя това, което ме прави щастлива
искам здраво бебе - правя изследвания и търся и премахвам причина. ако няма такава, приемам, че е било случайност и смело правя бебе
искам кураж отвън - пиша в бг-мамма и получавам.

А както моят мъж казва - искаш кураж от мъжа си, но е достатъчно да получиш само първите 3/5 от думата.  Mr. Green
модераторите да не ме бият!

Последна редакция: ср, 23 юли 2008, 10:14 от Lilibon

# 62
  • Мнения: 825
 Joy hahaha  хаха, Лилибон, разсмя ме, особено за "куража"

# 63
  • Мнения: 604
Лилибон страхотна таблица!
И аз точно от такава имам нужда Wink·

# 64
  • Мнения: 3 621
Лилибон толкова вяра и кураж вдъхваш на всички тук, пожелавам ти цялата тази добрина да ти се върне хилядократно  Hug

# 65
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Мерси, Nefertity! Просто се опитвам по някакъв начин да изместя проблемите от нивото на чувствата, където страховете са прекалено големи и сковаващи към нивото на действието, където нещата не са толкова притеснителни. Всеки дълъг процес, разбит на мънички етапи е много по-поносим и не толкова страшен.

Пък и като знам миналата година как копнеех за добра дума и надежда...

# 66
  • Мнения: 10
Момичета,здравейте!Като ви чета,ме навяват толкова черни мисли.И аз преживях преди седмица загуба на бебето в края на втория месец от бременността.Сигурно загубата на вече родено детенце съсипва много по-силно.Но сме длъжни заради нас самите,заради по-щастливите си утрешни дни,заради неродените ни още деца,заради нашите близки ,заради нашите души да се изправим и да продължим.Много е трудно -вярвам ви,но всяко едно усилие се възнаграждава многократно в бъдеще.Просто колкото по-късно дадем път на новите неща в живота ни и се предадем ,толкова по-трудно ще преживеем мъката си.Много ми хареса мотивиращия хумористичен вариант на Лилибон.Аз искам да ви поздравя с едно стихотворение на Мадлен Алгафари(вчера го четох).Въпреки че и други много ми харесват.Дано ви поногна малко в нелекия път към хармонията!Има мигове,в които човек е сам с болката си,никой друг не може да я преживее освен него.Но и всяка болка ни дава по един урок,колкото и горчив да е.А нищо по-хубаво от това да има хора,с които да споделим тревогите си.Дори и само за наличието на такива хора в живота ни трябва да сме щастливи!

                        Докъде искаш,Господи,да порасна?
                        Да обичам въпреки успях!
                        Егоизмът ми съвсем угасна.
                        Доста болки изтърпях.

                        Да прощавам въпреки научих.
                        Да живея въпреки можах.
                        Не един шамар от враг получих.
                        Грешки колко осъзнах!

                        Да работя въпреки се мъчих.
                        И да вярвам въпреки не спрях.
                        Въпреки страха си се отключих
                        и напук на прашките летях!

                        Въпреки че скръб ме дави,
                        смея се и през сълзи!
                        Но кажи ми,Боже,как се прави
                        въпреки да не боли?

Кураж момичета!Животът е кръговрат-има и хубави и лоши мигове.Да сме по-спокойни и уверени,за да се зарадваме на върховете!Усмихвайте се при всяка възможност!  bouquet

# 67
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Толкова весело си живеем ние, нищо, че детето ми пет месеца се бори за и със живота, нищо, че всяко докосване беше болка за него, нищо, че ни изписваха два пъти от болницата поради липса на здрави вени, нищо че накрая му липсваше повече от 50% от кожата и отдолу беше голо месо... Нищо! Той страдаше, аз си учих уроците, колко весело си изкарахме заедно!

Бори, ние сме длъжни ПЪРВО да си изживеем мъката, а това отнема години. Не си мисли, че не се усмихваме. Едва ли и на теб ти е трудно да си намериш компания за усмивките. Опитай се обаче да намериш компания за скръб - положението е съвсем различно!

Мъка ми е, безкрайна мъка е загубата на детето ми! И когато се чувствам на дъното на пъкъла, никакви добронамерени "поздрави" не ми помагат.

# 68
  • Мнения: 10
Лилибон,ако мислиш,че аз не съм се сблъсквала с болка-уверявам те ,че много грешиш.В моя живот е имало мигове,в които съм се питала дали все още съм с нормални реакции.Не искам да омаловажавам мъката ви,просто се опитах да ви вдъхна кураж.Извинявай,ако начина ми не е бил подходящ.Моята цел е не да ви посочвам с пръст,че не правите нещо,както трябва.Аз самата съм медицински работник и е имало моменти,в които съм се мъчила до последно ,за да подам ръка на някого.Просто не ме сочи с пръст ,че съм безчувствена-не ме познаваш.А аз ще спра до тук и дано в бъдеще имате много поводи да сте щастливи!Извинявайте за натрапването,ако така си го приела!Бих могла и да седна и да поплача заедно с вас,но вие имате достатъчно проблеми,за да ви товаря с моите изживявания.Късмет за в бъдеще!

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 15:43 от БОРИ

# 69
  • Мнения: 604
Бори ако има тук  оптимистично настроен човек-
това е Лилибон·
На никого не се натрапваш, просто е трудно да учиш
някого как да страда и как да живее след загуба на дете,
защото рецепти няма·Всеки от нас сам намира начин да се
изправи и да продължи напред въпреки.....
И точно тук е мястото кадето можеш да поплачеш и да получиш
кураж и утеха, без да натоварваш някого с нещо, което той вече е
преживял....
Съжалявам за загубата ти Hug·

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 13:01 от Ичони

# 70
  • Мнения: 10
Ичони Hug и за теб и всички други!
Никой на земята не може да ти каже как да преживееш загуба на близък.Както казах(пак ще се повторя),човек в мъката си е сам.Само той може да я изживее и доколкото може опитоми.Някои рани никога не заздравяват,но можем да продължим да даваме най-доброто от себе си на близките си и света около нас .На тях ще им липсваме не по-малко.А винаги е хубаво,когато можеш да споделяш спокойно с хората около теб.Никой не казва,че не боли.Но всеки страда на тази земя за различни неща и неговата болка му се струва непоносима,но в крайна сметка трябва да продължаваме въпреки всичко.Аз съм последният човек,който умишлено би обидил наранени хора.Стана ми мъчно,че се опитаха да ми изтръгнат протегнатата ръка.Права си-рецепти няма,както няма и еднакви хора и съдби!Наистина повечко сила в трудните моменти!
Всяко нещо в живота ти те моделира и учи наистина.Аз съм надниквала много често в психиатрия(не съм го искала изобщо),за щастие не съм била лекувана там.Но знам колко млади момичета имат проблеми.И ми е жал за тях и ме боли,а някои от тях са толкова красиви.Нямаме право да се предаваме,по-хубав е живота от другата страна.Без тези ми изживявания нямаше да се отупвам толкова упорито при всяка моя лична болка.Наистина човек не може да разбере другите на 100%,ако не изживее техните победи и загуби!

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 14:19 от БОРИ

# 71
  • Мнения: 12
Мили момичета,днес за пръв път се осмелих да вляза в този форум защото знаех какво ще прочета тук,макар да знам че за това трябва да се говори.Нашите ангелчета винаги ще са живи в съзнанието ни.Искам да ви разкажа моята история и ако мога да въздействам положително на някой.Бях на 14 г. когато станахме гаджета със мъжа ми.На 19 г. вече бяхме семейство.Всичко беше страхотно обичахме се много и си пожелахме бебе.На 20 г. вече си имахме Дейвид.Раждането беше нормално и бяхме много щастливи докато не дойде една докторка да ми каже че ми е прегледала бебчето и не вижда никакъв проблем.От това се досетих че някой се е усъмнил за  нещо.През бременността имах ускорени тонове на плода но никой не ме насочваше на никъде.Невиждаха сериозен проблем.След като не ми донесаха бебето започнах да задавам въпроси.Казаха че има нужда от кувиоз и утре ще ми го дадат.Да ама не!Тогава не живеех в София.На сутринта ми донесоха бебето в кувиоз да му кажа чао че заминава за София в кардиологична клиника.Никой не пожела да ми каже че мога и аз да го придружа.Когато мъжът ми се обади на лекуващият доктор да пита за състоянието на детето доктора попитал къде е майката и защо не го иска.А аз и идея си нямах че мога да отида.Веднага събрах багажа и в педиатрията.Новините не бяха добри.Прогнозата лоша.Тежък сърдечен порок.Трябваше да стане 10 кг за да се направи главната операция.Така и не ги направихме.Почти 3г. изкарахме в педиатрията.На моменти се влошаваше и хоп-помощна операция после втора издържа  и третата но в реанимацията почина от бъбречна недостатъчност.Вярно че диагнозата му беше много тежка но вярвате ли че за миг не съм се усъмнила че Дейвче ще се оправи.Най-гадно ми беше когато на погребението някой ми каза да не се претиснявам ще си имам друго здраво детенце.Звучеше ми отвратително и лицемерно.Мъката беше голяма и претиснението че от емоционалното ми състояние няма да мога да забременея някой ден когато се престраша и реша че искам друго дете.Изненадата беше голяма след 3 седмици когато на теста имаше 2 чертички.Започна лудо ходене по доктори.Гледа ме кардиолог правих амиоцинтеза скрининг и т.н.Роди се здраво и право момиченце Джесика.Единственият проблем беше че като я гушна не можех да и кажа нищо.Гърлото ме стягаше.но това само първите дни.Джеси вече е на 7 г. и си има братче Валентин на 3 г. Израстнали са с мисълта че имат и едно братче Дейвид но той е там на небето.Гледаме си заедно снимки и му се радваме.Искам да ви дам един съвет не спирайте да говорите за малките ангелчета ще ви бъде по-леко на душичката.Поне при мен е така.Никога едно дете неможе да замени друго но облекчава болката от загубата.Пожелавам на всички здрави и хубави дечица!КЪСМЕТ

# 72
  • Мнения: 138
аз след като загубих моето слънце си взех куче, за което да се грижа и да запълва празнината в душата ми....и ако не беше то незнам дали щях да си стъпя на караката толкова бързо.. всеки сам взима решения  за себе си след трагичната загуба.

# 73
  • Мнения: 3 016
ivoemidv,твоята история ме разплака, може би защото имаме сходни съдби. Аз също загубих второто си дете от сърдечен порок и на мен също ми казаха от Бургаската болница да не ходя в София ,че съм току що родила и е опасно и ,че как там в 3 -та градска мен няма да ме пуснат .Да обаче не .Отидох и когато разказах на тамошните лекари какво ми казаха се хванаха за главата . Нещо повече приеха ме заедно с бебето но престоя ни беше кратък. Милото ми детенце издържа само 3 дни там и почина ,както твоето от бъбречна недостатъчност и остра сърдечна недостатъчност.
Радвам се на теб обаче ,че сега си имаш две здрави деца. Все така да бъдат и да те радват .

      -за ангелчето ти .
                               

# 74
Често влизам в под форума "родители преживели загуба", но досега не съм писала.
Моята дъщеря утре трябваше да навърши два месеца. Роди се нормално, на термин - 3,400кг., но не дишаше. Никой не можа да ми каже ЗАЩО? Всички повтаряха само "Случва се" или "Мал шанс". Не откриха никакви увреждания.
Върнах се към нормалното си ежедневие, но не мога да бъда нормален човек.
Живея така сякаш все още я очаквам. В сънищата ми, в мислите ми ТЯ съществува ЖИВА. Наричам я с име, говоря й когато съм сама, сънувам я. Тя е моя! Искам я! Точно нея!
Нямам нужда от съчувствие - не ми  помага. Имам нужда да изживявам точно това, което чувствам.

# 75
  • Мнения: 3 621
Плъхче Hug Hug Hug съжалявам че си станала една от нас
 Flowers Rose Flowers Rose за малкото ти ангелче

# 76
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Съчувствието , уви, не помага.
Разкажи повече за дъщеричката си. Видя ли я? Как изглежда? Казва ли ти нещо насън?

Толкова ми е познато желанието детето да е тук, и е толкова болезнено да го изпитваш... В някакъв смисъл тя е тук, но не е в ръцете ти, а само в сърцето и мислите ти.

За малката ти дъщеричка...  Flowers Rose Flowers Rose

# 77
  • Мнения: 3 166
Имам нужда да изживявам точно това, което чувствам.

И аз смятам, че така е най-добре. Човек да се отдаде на мъката за известно време, да я изживее, без да се старае да я подтисне и да я надмогне преди да му е дошло времето. Смятам, че ако ти се плаче, крещи, вие - трябва да го направиш.
Минах два пъти през това. И оцелях. Непосредствено след самата загуба мислех, че животът ми е свършил. Че няма смисъл да продължавам. При това имах сина си. С времето обаче осъзнах,че животът  все пак продължава. Днес отново съм бременна и смея да кажа - се радвам на живота. Трудно е да се повярва, че може да дойде такъв момент. Но се случва.

Искрено съжалявам, че и ти минаваш през този ад.Ако имаш нужда да говориш за случилото се - ние сме винаги насреща.

# 78
  • Мнения: 3 016
Плъхче ,:hug: те силно. Незнам защо не си писала досега?! Когато открих този форум и започнах да пиша  ,споделих с останалите момичета моята съдба, какво ми се случи, лично аз почувствах някакво вътрешно спокойствие. Разбрах ,че тези момичета са преминали през същото и само и единствено те могат да ме разберат в момента .Пиши мила споделяй ,излей си болката.

- спи спокойно мило дете.

# 79
Благодаря ви !
Трудно ми е да подредя мислите си, за да напиша нещо смислено. Истината е, че не мога да приема това което ми се случи. Винаги сам знаела, че се случват "такива неща", но не съм предполагала, че и аз ще вляза в черната статистика. Знам, ще ви прозвучи грубо, но за съжаление е точно така.
На моменти се озлобявам към хората, които дори не подозират...
На моменти се озлобявам към близките си, че не могат да ме разберат...
Осъзнавам, че го правя от слабост и безизходица. Търся, постоянно търся някаква причина, във Всяко мое действие или бездействие,
във всяка изказана или неизказана дума. Връщам се месеци назад и си казвам "ами, ако бях направила..." или " ако не бях направила..." Къде всъщност сгреших ? Защо не усетих ? Как не разбрах ?
Извинявам се, че не ви отговарям на въпросите, но все още ми е трудно да говоря.
Може би известно време ще пиша хаотично, неразбираемо и на никой.
Искам сама да си отговоря на въпроса "Как протича живота ми?"

# 80
  • Мнения: 3 621
Плъхче пиши когато искаш и каквото искаш, още много време ще се луташ и ще живееш само с въпроса защо.
Истината е че никой не заслужава такава болка, а на нас ни се налага да се научим да живеем с нея.

# 81
  • Мнения: 825
Плъхче, съжалявам за огромната ти загуба. Съжалявам че си станала една от нас. Плача с теб. Пиши всичко, което искаш да кажеш, тук никой няма да те критикува, защото всички те разбираме съвсем точно, как се чувстваш, какво изпитваш. Сега трябва да изживееш болката си, после ще мислиш как ще продължиш напред.
Ако имаш нужда от рамо да поплачеш, насреща съм.  Hug

# 82
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
плъхче, направи това което искаш...пиши както го чувстмаш
не бъди силна - бъди всичко онова което се полага да бъде една майка, когато й отнемат деето....
бъди дори и лоша...мини през всичко, зада успееш да продължиш...
не може да се пише смислено за смъртта, защото поне според нашите представи, тя не е особено смислена...а дори да има смисъл, то той се губи притолкова болка и тъга
прегръдкии съжалявам, че се налага да пишеш тук

# 83
  • Мнения: 5 138
загубих и двете си де4ица от загубата на РАДИ мислех 4е само друго бебе 6теме успокои и кодато отидох на гинеколок зада питам кога трябва да за4ена за6тото родих секцио а от раждането бяха минали 8месеца разбрах 4е съм бременна .Бях на 7-то небе тежко ми беше от загубата на Ради но бях щастлива 4е някои щего замести и пак ще сменям памперси.Но съдбата мие готвела друго.Родих Пресиян след 40тия ден разбрах 4е е болен от болеста на баткоси и 4е трябва дасе прибера вкъщи и да 4акам краяму.Отидеси и той преди по4ти 3месеца сега незнам за6то господ мее създал азли съм наи-гре6ния 4овек на света та трябва6е дамиги отнеме и двамата????????????????????????

# 84
  • Варна
  • Мнения: 2 305
мъката ти е непоносимо тежка... знам какво е да чакаш детето ти да си отиде... уви, генетичните заболявания са като руска рулетка - не знаеш какъв късмет ти готви съдбата. защо лекарите не ти предложиха някакви изследвания още преди да се роди Преси?

# 85
  • Мнения: 5 138
направихги но Ради няма6е то4на диагноза знаеха само 4е е генети4ен проблем и предполагаха какъв е. В България лабораториите неса заредени с гена които при4инява болеста затова неоткриха ни6то наПреси.КОГАТО ЗАПО4НАХА да изследват Преси откриха вси4ко но ве4е бе6е роден.Незнам за другите но аз си мисля 4е съм прокълната

# 86
  • Мнения: 1 008
anelia_zlatanova   Hug Много тежка съдба  Sad Съжалявам за двете ти ангелчета. Просто не знам  какво да напиша....

# 87
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Анелия, съмнявам се да си прокълната - търсейки моите си отговори съм чела за други майки на две деца с едно и също генетично заболяване. Просто когато гените се подреждат, случайността играе, не някой друг. При шанс 1:2 или 1:4 е много лесно да се родят едно след друго две деца със заболяването. Или и родителите на две последователни деца със сини очи да кажат, че са прокълнати да имат само синеоки деца? Майката-Природа уж е майка, но не изпитва емоции, докато действат природните й закони. А те уви са еднакви и за хубавото, и за лошото.

А ако си прокълната - какво правиш тогава? Гръмваш се? Отказваш се да имаш други деца? Гръмваш вещерите дето са те прокълнали?
Сменяш свекървата?

Не прибързвай с решенията. Дай си време да изтъгуваш толкова грамадната ти загуба! В момента едва ли можеш трезво да разсъждаваш, аз поне не можех толкова скоро след смъртта на детето ми (което също почина от генетично заболяване). Дай си и почивка, защото твърде тежък товар се е струпал на гърба ти. С теб съм и искрено ти съчувствам!

# 88
  • Мнения: 5 138
Благодаря LILIBON голям товар ми пада от сърцето 4етеики написаното от теб и от вси4ки други знам 4е не съм само аз с такава съдба но все се питам за6то аз????ЗА6ТО И ПРЕСИЯН нестига6елиму на Господ РАДИ за6то и Преси за6то тези проклети болни гени се срещат за6то съдбата ,господ несе намесиха и не направиха 4удото за което се молех .много съм объркана ИЗВИНЯВАЙ!!! Cry Confused

# 89
За първи път влизам във форум. Ние също загубихме детенцето си преди година и няколко месеца. отидох на рутинен преглед, а казаха че няма да имам бебе. Оставаше съвсем малко до термина.
Родих моята Женя, но тя не беше жива. Оцелях и оцеляваме.
Сега мисля че съм бременна. Някак ми е нереално. Страх ме е. Наистина ме е страх. Страх ме е да не объркам нещо, не искам да  мисля лоши неща, но те сами кацат в ума ми. Не знам какво да пиша. Само знам , че искам да имаме детенце и че не знам какво да правя.

# 90
  • Мнения: 3 621
gerymery Толкова мъчно ми става когато вляза във форума и видя нова мама тук.... Съжалявам че и ти минаваш през това...  Hug Hug Hug
Хубаво е, че си бременна отново, страха е огромен и задушаващ понякога, аз лично си мисля, че никога няма да се успокоя и да се насладя на тази си бременност, искам само на края и да гушна живо и здраво бебе
Иначе тук можеш да намериш такава подкрепа, каквато понякога не намираш и в най-близките, защото всички тук знаем какво е една майка да изгуби детето си...
Пожелавам ти лека и спокойна бременност с щастлив край
 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose за твоето, за моето и за всички ангелчета

# 91
  • Варна
  • Мнения: 1 003
gerymery съжалявам, че и ти трябва да се присъединиш към нашия форум. Тук всички се борим с болката и страховете, за да сбъднем мечтата си. Пожелавам и ти да сбъднеш своята  Hug

# 92
  • Мнения: 5 138
gerymery трябва да вярва6 в 4удеса.Аз,която загубих и двете си де4ица след като ги отглеждах Ради 8месеца а Пресиян 7м. не съм изгубила надежда и всеки ден се моля на Богородица даме дари с живо и здраво детенце.И ти си длъжна да повярваш.

# 93
  • Мнения: 7 112
ГериМери,  Hug Hug Hug
Дано този път целия късмет бъде с теб и да гушкаш живо и здраво мъниче, което да запълва с щастие сърцето ти.  Hug

# 94
  • Мнения: 3 016
Гери Мери  Hug .Нека  този път Бог те дари с цялото щастие на Земята !

# 95
  • Мнения: 3 166
ГериМери,  Hug Hug Hug
Дано този път целия късмет бъде с теб и да гушкаш живо и здраво мъниче, което да запълва с щастие сърцето ти.  Hug

Присъединявам се към това пожелание!  Hug

# 96
  • Мнения: 226
Дано наистина бъдеш благословена и закриляна. Не позволявай на страха, онзи големия и гадния, да превзема душата ти. Страха съществува, защото ти го създаваш и подхранваш. Натъпкай го някъде в дъното на душата си и не позволявай да изплува, и да ти отнеме щастието. Живота е кратък и нямаме време да мислим за неща, които може да се случат, а може и да не се получат. Вярвай и с усмивка се бори - за теб, семейството ти и бъдещото ти бебе. С каквото мога, и пожелаеш ти, ще опитам да  помогна. Не се отказвай - много неща се оказват лесни за постигане. Просто трябва да повярваш. Hug

# 97
  • Мнения: 4
Тази тема е хубава, защото ще се включат момичета, при които е минало различно време от загубата и всеки може да получи доза успокоение, може би.... Страшно много мразя клишираното "живота продължава...", но наистина е така...
Към момента живота ми мога да нарека нормален. Гледаме си детето, тревожим се за ежедневните проблеми, излизаме с приятели, усмихваме се... Но и аз като Ники никога не спирам да си представям, че сега щях да имам 2 деца. Винаги и в най хубавите моменти се прокрадва тази мисъл. Винаги при всички запознанства с майки в парка си казвам, че това ми е 2рото дете. Много по лесно ще е да не се обяснявам, но някакси не мога... сякаш ако не го кажа съм го забравила и не го считам за мое дете... а това естествено е невъзможно, каквото и да правя, винаги ще е в сърцето ми...
За началото... какво да говоря... подобно на това, което всички сте изпитали и изпитвате - депресия, нежелание да правя нищо, нежелание да се в ърна на работа, нежелание да говоря с приятели и близки... Не можех да повярвам, че живота си върви при положение, че на мен ми се е случило това. Обаче продължи. Мъжът ми беше до мен, майка ми и баща ми също. Няколко много верни приятели непрекъснато ме тласкаха на пред... понякога и на сила.
Връщането на работа беше мъчително. Фирмата голяма... всеки знаеше... едни идваха и ме прегръщаха и изказваха съжаления, други просто не говореха... Но каквото и да направеха, като затвореха вратата на офиса аз почвах да рева. После взех да се въздържам заради колегите, с които работим заедно, усетих че ги подтискам. И чаках само да си тръгна, понякога още не стигнала до вкъщи на ъгъла на улицата почвах да плача...
Говорех много и със всеки. После разбрах, че е грешка. Сега споделям само с вас  Hug Хората не ме разбират, особено след като родих Виктория. Смятат, че сега всичко е наред... имам заместител. А моята празнина винаги ще я има колкото и деца да родя, нищо няма да замени онова очакване, вълнение и надежда... за онова бебе.
Живота ми се промени, аз се промених, семейството ни се промени. Научихме се да живеем със загубата и да вярваме, че един ден ще сме заедно, просто няма да е в този живот... И днес сме щастливи с това, което имаме тук.
Cher и аз се чуствам по абсолютно същия начин.

# 98
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
gerymery трябва да вярва6 в 4удеса.Аз,която загубих и двете си де4ица след като ги отглеждах Ради 8месеца а Пресиян 7м. не съм изгубила надежда и всеки ден се моля на Богородица даме дари с живо и здраво детенце.И ти си длъжна да повярваш.
Анелия, с теб сме...чакаме и ние
бъди търпелива и дай време на сърцето и ума си да приемат болката от загубите, страха и несигурността
прежали и тогава когато си готова ще си бременна
търпение, мила и уви колкото и клиширано да е - трябва и да се бориш с тъгата, да бъдеш силна, за да можеш да продължиш, защото в безната на безкрайната болка и страх не може да се износи нормално бебе според мен...човек трябва да изплува от тази бездна, за да продължи, а за това се иска малко старание, време и....сили

# 99
Благодаря на всички.
Днес бях на преглед. Видях наистина моето малко мъниче, а то е наистина много малко.Е все пак сме в пета-шеста седмица. Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning
сега се чувствам страхотно. Само съжалявам че не си взех снимка, че да го покажа на таткото.

# 100
мили мамчета,дълбок поклон от мен.изчетох всичко и не спрях да плача докато чета.сега се чудя как по-рано не ви знаех.но пък и аз съм новак с компа.тои ми остана от сина.толкова помъдрели момичета,толкова рано помъдрели.благодаря ви че ви има.някои от вас сигурно са по-малки от моя син ,но като ви чета виждам и усещам цялата моя болка изразена толкова добре ,че аз нямам по-добри. Hug Hug Hug txtloves

# 101
  • Мнения: 10
                       Здравейте на всички, милички!

                  До скоро само четях и не смеех да пиша! Но днес събирам сили да се включа.
          Днес стават 35 дни без моя мъничък Цеци. Роди се на 22.09.2008 и почина на 27.09. Само на пет дни. Взеха ми го!!!
          От тогава до днес почти цялото си време прекарвам пред компютъра, за да чета форума или различни болести. За щастие имам по-голямо дете на 5 години - той ми помага да не полудея. Не че на него не му е трудно и мъчно, но се опитва да ме разсейва и ме кара да се усмихвам. И въпреки че е още много рано съм си обещала, че ще опитам да му подаря едно братче или сестриче. Той иска толкова много. Ще го направя заради него. Той видя малкото си братче в болницата и го чакаше вкъщи. Правеше му играчки от хартия.
        Последната диагноза на лекарите е генетично заболяване, което е с шанс за проява - 25%. Но все пак има и други 75%, които си струва да се запълнят. А и вече имам баткото, който е в тези 75% - благодаря на Господ за това.
          Иначе не бих казала, че болката е намаляла - напротив. Всеки ден е една и съща и ме изпълва цялата. Знам че ще е така докато съм жива, така както знам че трябва един ден да осъществя желанието на баткото  да си има другарче до себе си, така както има едно, което на звездичките.
        Пожелавам на всики един ден част от ангелчетата, да се върнат при вас със един нов живот. Прегръщам ви силно! Hug Praynig

                         Нека всички да запалим по една свещичка за нашите рожби!

# 102
  • Мнения: 3 016
МарианкаHug утрешният ден е точно такъв ,посветен на нашите ангелчета .Ще отидем при тях, ще им запалим свещичка  и ще се помолим -дано са добре там горе! smile3518
 Моите съболезнования за Цеци!

# 103
  • Мнения: 2 270
Марианка Hug
 Flowers Rose Flowers Rose за твоето ангелче . . .

# 104
Времето може да излекува само болката, която искаме да забравим. А аз съм сигурна, че тук няма жена, която да иска да забрави... Трудно е да намерим правилния път и да продължим.
Лутам се.
Не пиша често, но всеки ден плача и се радвам с момичетата във форума. Тогава не се чувствам сама.

# 105
  • Мнения: 10
              Да, днес ще запаля свещичка за всички ангелчета - дано тя да ги сгрее и да освети пътя им. Praynig Praynig Praynig  bouquet  bouquet  bouquet

# 106
  • Мнения: 493
zdraweite ,nai posle se prestrashix i az da napisha za mojta zagyba zagybix moeto malko momi4enze na 19septemwri wtorata sedmiza ot 9mesez mnogo me boli

# 107
  • Мнения: 825
frej, съжалявам за загубата ти. Много боли мила  Cry
 Flowers Rose Flowers Rose за твоето момиченце

# 108
# 109
  • Мнения: 3 166
frei , Sad съжалявам, майче.
 Flowers Rose Flowers Rose за мъничката ти рожбичка

Понякога олеква мъничко, когато има с кого да споделиш и поговориш.  Пиши ни, когато имаш нужда.  Hug

# 110
  • Мнения: 604
Frej съжалявам за рожбата ти Hug·
Добре е да споделяш по някога болката си -на мен лично това ми помогна много·

# 111
Здравеите момичета!Доскоро четях друг форум...сега пиша тук!Чакахме дете през март,докато на 14.11. не ни казаха лошата вест...мъртъв плод!А само 10 дни по-рано всичко беше добре!Чух само,че бебенцето е мърво,след това бях като в транс!Не ме интересуваше нищо...то си беше отишло!Не ме интересуваше дори факта,че има опастност за мен!Чувствах БОЛКА!Крещях без глас!Вече нищо нямаше смисъл!То доиде без да го планираме...и си тръгна без да го очакваме!Живота ни беше дарил с нещо вълнуващо.....а ни го отне...Бях дни в транс...не ме интересуваше какво става с мен,какво правят или не правят лекарите с мен...чувствах болката и друго не ме интересуваше!...Докъто няколко дни по късно не прогледнах,че човека до мен страда...дори по-вече от мен!Тои чувстваше освен болката от загубата ни,страх да не загуби и мен!Това ме върна в реалността!Осъзнах,4е не съм сама,че в болката сме заедно,както бяхме заедно и в радостта!Тя празнотата,болката,подигравката от живота си остава в нас,но аз реших да продължа напред заради мен,заради НЕГО(човека до мен)заради нас,защото живота,колкото и гадничък да е наистина продължава и поредния шамар от него(живота) ни прави по силни!Болката...тя винаги ще бъде в нас!

# 112
  • Мнения: 493
роши  Hugзнам как се чувстваш всички тук знаем

# 113
Благодаря frej!Пожелавам си  Нека да съм последната писала за такова изпитание!Нека няма нови теми изпълнени с болка,тъга,безсилие Praynig

# 114
  • Мнения: 1 163
Мила сродна майче Hug Hug Hug
Знам колко боли,винаги ще боли,докато сме живи все ще боли.
За всички малки ангелчета Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 115
  • Мнения: 493
 Praynig Praynig Praynigдано и несе предаваи аз загубих моето бебе в9 месец когато ти е мъчно пиши newsm53

# 116
  • Мнения: 2 270
роши Hug Cry
много мъчно ми стана - това което си описала ми е толкова болезнено познато Cry Cry Cry

# 117
  • Мнения: 604
Роши Hugсъжалявам за загубата ти·За съжаление болката наистина остава завинаги в нас........

# 118
  • Мнения: 3 016
Роши, тук не си сама  Hug.

# 119
  • Мнения: 2
Aз загубих милата си, най-обичана дъщеря на 21 г. за 10 дни от неоткрита и неправилно лекувана пневмония.Една мисъл е непрекъснато в ума ми, че дъщеря ми се чуди :"Майко, как може да си жива, мен като ме няма?"Ужаса,че няма да я видя ме обзема когато съм сама,за да не натоварвам съпруга си и сина си.Чета профилите и търся отговори......

# 120
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Милувка, казват, че предварително е писано кой кога ще си тръгне от този свят и дори да е изненадващо за близките, душата разбира, че е станало навреме, според плана й. Никой не може да каже какво си мисли дъщеря ти в момента, явно ти се чудиш защо си жива, щом нея я няма. Всъщност, всички се чудим точно това...

Но макар и преплетени, животите ни не са свързани с тези на децата ни. От загуба на дете не се умира, само боли дълго и много.
Желая ти да намериш силите да продължиш да живееш, а не просто да съществуваш, и да даряваш с любов и грижа живите си близки.
Нека почива в мир дъщеричката ти, нека намери покой и душата ти!  Hug

# 121
  • Мнения: 141
защо на нашите деца и на нас еписано да ги изгубим ....не мога да намеря покой и няма да го намеря НЕ Е ЧЕСТНО!!!Да страдам аз , знам че сигурно съм го заслужила с нещо но с КОЕ ТОЧНО?Но защо да страдат децата ми, съпругът ми - донесох и на тях нещастие. Дори Господ се отвърна от нас и не ни пощади и не иска да ме вземе да не боли вече, полудявам, не мога да живея с мисълта , че не мога да гушна моето малко момченце...........след това живъта ми, това не е живот, но същуствеването ми жалко и грозно е изпълнено със страх, унижения и удари отвсякъде......Някой ми показва, че съм грешка на природата явно, някой мъчи мен и мъжа ми и другото дете и ни мачка всеки изминал ден, живеем в отчаяние, страх и мизерия.......сигурно защото не опазихме детето си или задето го родихме така.......Къде да намеря отговорите и да умра.....предполагам, че всяко събитие има обяснение и причина.....как да намеря път и начин да ги открия за себе си и ЗАЩО плащаме такава висока цена за съкровените ни желания да сме майки и да се радваме на децата си, защо????????

# 122
  • Варна
  • Мнения: 2 305
най-виновната, в момента, в който ставаме майки, носим и смърт на света - защото новият живот няма да е вечен и все някога ще свърши. това не значи, че никой не трябва да се ражда.

дали ще живееш в отчаяние и страх зависи само от теб - ако избереш спокойствието и надеждата, все някога ще ги постигнеш. ако избереш самобичуването и отчаянието - те ще са твоята реалност. животът на всеки човек предлага изпитания, мъки и тежести. не напразно наричат живота "долината на сълзите". никому не е лесно. но по-добре да опитваме да сме смели и да се подкрепяме един друг, отколкото да пропадаме в мъка и отчаяние.

отчаянието не е признак на любов, между другото.

отчаянието е признак на страх от живота.

ние сме големи и силни жени и можем да се справим с живота. а дечицата ни са далеч от болки и проблеми и почиват в мир. и някой ден отново ще сме заедно.
 Hug Hug Hug

# 123
  • Мнения: 1 234
Лолибон, едва ли бих успяла да намеря аз точните думи, за да кажа същото  Hug Заставам зад всяка една твоя дума, но едва ли преди десетина години бих проумяла какво точно означават те... Просто трябва време, за да се осъзнае всичко това, трябва да се изстрада, изплаче...Не се забравя, но се учиш да живееш, защото просто нямаш друг избор. И някак свикваш, че на някои въпроси, отговори не намираш - "защо точно на мен", "защо точно с моето дете", "какво лошо съм направила" и т.н., просто спираш да си ги задаваш, и намираш за себе си отговор, който да те "убеди" да продължиш напред.

# 124
  • Варна
  • Мнения: 141
Утре стават пет години  и единадесет месеца откакто загубих сина си. Много боли, много, но трябва да живеем нашия живот. Винаги ще мисля зя него. Няма ден, няма час без да си помисля за него, но продължавам да живея. Имам семейство, близки хора, които ще бъдат наранени от моята мъка. Затова постепенно заживях почти нормално.

Лилибон, благодаря ти за думите. Много ми помагаш винаги.

Последна редакция: нд, 22 авг 2010, 23:55 от кали 08

# 125
  • Мнения: 141
и аз ви благодаря момичета и на Лилибон също, не й омръзна да ми обяснява и утешава- една мъдра жена! Като си четох назад постовете май само едно и също пиша, затова доста време не писах-само четях и накрая написах пак същото- не мога да намеря думи да утеша другите, защото и аз още не съм стигнала до никъде в така нареченото преработване на скръбта, много е трудно и тежко
наистина това е животът и трябва все някак да го осмислим и разберем и да се примирим ли,,,,,,,,сигурно. Аз подхождам неправилно, защото търся материални доказателства за нематериални неща и търся отново истината и вярата за себе си, а човек просто вярва или не вярва - без доказателства. След загубата на детето ми - година и половина след това животът ми нанася съкрушаващи примери на грозна реалност и липса на разбиране , не мога да стъпя на краката си, не мога да намеря работа и да намеря провалям всичко, защото просто съм страшно объркана и незнам как да се държа- станах още по-ранима и емоционална и всяко нещо приемам прекалено лично, като оголена струна съм- изпокарах се с всички, като че ли някой е виновен за моето нещастие, като че ли живея с комплекса , че цял живот нещо не ми е додадено, че заслужавам повече, но явно това не е така. Всички казват трябва време, но в днешният живот времето е нещото, което е лукс да си позволиш дори и за тъгуване, а и с времето като че ли нещата се влошават, нямам търпение да стигна до края .
,
,,

# 126
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Здравейте ,момичета. Ето ме и мен. Повече от вас знаят моята история. Няма да се повтарям. Как протича животът ми? Една година след като почина нашето момче не се прибрахме в апартамента. Живяхме на село при мама и тате/и него вече го няма/. Малкият беше на годинка и половина. Живяхме там, защото батко му погребахме в селото в което най-много обичаше да ходи... След това се завърнахме в нашият дом. Всичко беше оставено така, сякаш ей сега ще влезе и ще седне на бюрото си. И се започна... Почистване, за да можем да продължим да вегетираме и РЕВ... Много дни. След това живота ни се разкъсваше между работата, дома , гробището и малкия, който неизменно всеки път беше с нас там на гроба. Така се нижеха годините. Малкият сега е на 18 години, батко му е в сърцето и душичката. Не пропуска да посети гроба. Често ходим и заедно. Както съм писала живеем със победите на другият син, но едното място си остана празно...Когато трябваше да празнуваме бала на детето, което изгубихме плаках много. Сега следващата година предстои братчето му да е абитурент. И аз още тогава се зарекох да направя бал за двама... Но впоследствие се разболях, останах без работа, средствата ни намаляха драстично и... детето не иска разточителство .А на мен така ми тежи... Ето така протича животът ми... Cry

# 127
  • Варна
  • Мнения: 1 149
Лилибон е намерила точните думи. И при мен не минава ден без да си спомня, но се опитвам да продължа напред и си мисля, че  горе-долу се справям успешно. Знам, че каквито и въпроси да си задавам и каквито и отговори да получа не мога да върна времето назад и да променя нещата. Опитвам се да вярвам, че след лошото идва и добро, въпреки неприятностите, които ми поднася съдбата в последно време. Може би се научих да ценя повече това, което имам и да бъда благодарна за него.

# 128
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Марго, това добро го очаквам от толкова години... и все го няма. Всеки ден се налага да се боря със нещо ново. Понякога се питам, дали само за мен са тези изпитания, но влизайки тук разбирам, че не е така.

# 129
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Много мъчно ми става като ви чета!  Hug

Нямах предвид някаква "награда", дето ще си я получим в замяна на голямата ни загуба, някакво голямо добро, дето да ни компенсира. Животът просто си продължава с обичайните възходи и спадове. Хубавите неща са да хапнеш нещо вкусно, сготвено с любов от близък човек, да гушнеш някого, да си посадиш цветенца и да им се радваш, да избършеш сълзите на някого и да му вдъхнеш кураж, да ръкопляскаш на някого за постиженията му...

Целия свят може да бъде като мое дете и да получи любовта ми. Извинявайте, звуча прекалено философски, но на мен тия мисли ми носят утеха. Иначе май всички сме много емоционални и раними в началото, но с целенасочени усилия и това може да се преодолее. Като разбереш, че хората не правят нещо заради теб, а обикновено го правят заради себе си, нито очакваш от тях кой знае какво, нито пък се засягаш лично от това, което са направили.

Скоро четох, че на всеки факт хората приписваме дадено значение, а той си е просто факт. Ако мама и тати не ни купят желаната играчка, си мислим, че не заслужаваме да получаваме, а те просто може да нямат пари или място в къщата. И после всеки път като не получим нещо от живота си мислим, че не заслужаваме, вадим невярно заключение от факта.
Не може само аз да съм си казвала "толкова ли съм  грешна, защо на мен се случи", ами случило се е, няма какво да си правя заключения  за себе си какво заслужавам и какво не от фактите. Криза е сега, всички край мен се оплакват, че напоследък животът им върви по-трудно, не виждат перспективи, едва ли сме само ние в трудна ситуация.

Карма, не можеш да дадеш на мъртвото си дете каквото и да било. Не можеш да му направиш абитуриентски бал, не можеш да го ожениш, не може да му намериш добра работа. Затова не се и опитвай. Малкият ти син явно е разумно дете, което като много други  разбира, че абитуриентския бал не е чак толкова невероятно събитие, без което да не може. Пък може и да не смее да си поиска детето, да се опитва да те щади? Ако ще правиш бал, прави го само и единствено заради малкия, заради неговото щастие, не го карай да те радва за двама, невъзможно е.

Като страдаме твърде много и твърде публично по починалите си деца, внушаваме на живите си деца, че е по-добре да не ни занимават с проблемите си, защото и без това ни е тежко. По този начин ги оставяме да се справят сами с живота, а едва ли искаме точно това за тези, които са ни останали. Пак стигаме до там, че трябва да се опитваме да сме силни, ако искаме децата ни да се възползват от родителските ни грижи.

Някой да е казвал, че е лесно?  Hug Hug Hug

# 130
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Много добре написано Лилибон. Много умно. Да малкият син е разумен и това е силата, коята ме тласка напред.Иначе и аз се радвам на разцъфналите цветя, на победите на приятелите, на малките човешки неща. Не съм се предала. Имам за какво да живея, но просто споделих как продължавам след нещастието.Според мен ние се самозалъгваме, че живеем, въпреки, че казвам:живея.Вегетирам е по-правилната дума лично за мен. А със малкият връзката ни е толкова силна, че и да искам не мога да скрия от него когато страдам. Той го усеща. Не мога вече да се крия в банята както когато беше малък и да плача. Съжалявам ако го наранявам понякога с това си поведение. Но дори след толкова години не виждам изход от мъката. Не казвам, че е лесно. Продължавам да се боря и да търся. Но вече не знам какво... Hug

# 131
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Карма, те не са пред очите ни, но ни обичат, и ние ги обичаме. Те са в другата стая, някъде съвсем наблизо, но не точно пред очите ни. Не се опитвай да ги видиш през стената, просто си го знай и си върши обичайната работа. Времето в крайна сметка ще изтече и отново ще сме заедно и като погледнем назад то няма да ни се стори чак толкова дълго.

Помисли - ако големият ти син беше жив, може би сега щеше дори да живее в друг град или държава, да е зает със свои си работи, свое семейство, приятели, щяхте да се чувате от време на време, но някой друг - жена му, децата му, приятелите му щяха да запълват времето му. Ти щеше да си го пуснала да е голям и независим. Пусни го. Той е голям вече и е в другата стая. Справя се прекрасно и е щастлив. Има си всичко, което му е нужно. Обича те, но не му остава време да си дойде и да ви види, прави го само понякога, насън.

Утехата си е в нас самите, само трябва да поискаме да си я дадем, след като си простим за това, че сме живи, а те не са.



# 132
  • Мнения: 7 112
Лилибонче, представих си съвсем нагледно написаното от теб. Истинско е. Реакцията ми сега е усмивка и сълза едновременно.

# 133
  • на дъното
  • Мнения: 1 546
Lilibon smile3518 Hug

# 134
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Лилибон,  Weary Hug byeБлагодаря ти за милите думи и куража. Благодаря!!! Hug

# 135
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Според мен ние се самозалъгваме, че живеем, въпреки, че казвам:живея.Вегетирам е по-правилната дума лично за мен.

НЕ мисля така! Ако вегетираш то как истински би обичала другото дете, това живото???
Не е страшно да пуснеш тъгата и да продължиш да живееш, къде заради живота, къде заради другите, които обичаш.
Според мен е страшно да вегетираш - нито можеш да бъдеш пълноценен човек аз близките си, нито пък можеш пълноценно да идеш при тез, които не са в този свят.
Според мен така както описваш живота си - си живяла пълноценно и красиво, с твоите постижения и проблеми! Имаш прекрасно дете...то е огледало на твоя Живот и на това, че си живяла, а не вегетирала....
  bouquet пак ще кажа - не е грешно нито срамно да продължиш да живееш когато ги няма любимите ти хора - ако бе иначе щяхме да умираме с тях!






# 136
  • Мнения: 97
Лилибон, ти наистина си вълшебница...Твоите мъдри думи ми дават сила...
Много от това,което си написала го препрочитам ...
Благодаря ти ! Hug Hug Hug

# 137
  • Мнения: 2
Момичета чета това което сте написали и се опитвам да си дам кураж,аз се държа ,но съпругът ми не може да се усмихне на нищо,на 28.08.2010 г,ще минат 9 месеца без милата ми дъщеря,дайте ми съвети как да се опитам поне малко да утеша моя мъж.Говоря му , че така и е било писано ,че още с раждането може би душата си е предначертала как да измине пътя си и как и кога да се върне в отвъдното,но той нито иска даже да ме чуе.Сина ми,е атеист,казва че ако има Господ , то той владеейки живота не е оставил избор на човека и така и иначе го е създал грешен.Отец Евгении,ако сте го гледали по НТВ ни е личен приятел,баща е на 7 деца,той казва,че в най-подходящия момент за душата Бог я е прибрал.Много объркано стана,простете ми.Лилибон,най-виновната и всички вие скъпи майчици,дано да намерим утеха и да сме опора за другите си деца.

# 138
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Според мен ние се самозалъгваме, че живеем, въпреки, че казвам:живея.Вегетирам е по-правилната дума лично за мен.

НЕ мисля така! Ако вегетираш то как истински би обичала другото дете, това живото???
Не е страшно да пуснеш тъгата и да продължиш да живееш, къде заради живота, къде заради другите, които обичаш.
Според мен е страшно да вегетираш - нито можеш да бъдеш пълноценен човек аз близките си, нито пък можеш пълноценно да идеш при тез, които не са в този свят.
Според мен така както описваш живота си - си живяла пълноценно и красиво, с твоите постижения и проблеми! Имаш прекрасно дете...то е огледало на твоя Живот и на това, че си живяла, а не вегетирала....
  bouquet пак ще кажа - не е грешно нито срамно да продължиш да живееш когато ги няма любимите ти хора - ако бе иначе щяхме да умираме с тях!





Дълбок поклон!!! newsm20 Докато четох  поста ти си представих как разговаряме, хващаш ме за ревера, разтърсваш ме и казваш:"Опомни се! Не пиши и не мисли глупости!" Благодаря ти за оценката която си дала на изминалия ми живот. Оказва се, че не е изгубена кауза. Сега мога да вдигна високо главата си и да продължа. Когато друг, непознат човек ме оценява толкова високо нямам право да постъпя по друг начин. Благодаря. Аз намерих пътя си... Ще живея за да чакам внучета, които да гледам с любов и вече няма да се чувствам толкова виновна... Hug

# 139
  • на дъното
  • Мнения: 1 546
Карма135 Hug

# 140
  • Варна
  • Мнения: 141
Любопитството към живота ме държи изправена. Толкова нови веща се случват наоколо. Това ме кара да се събуждам сутрин - идеята, че днес ще науча нещо ново.

Но има и още една мисъл в мен - готовността ми да умра. Преди много години, когато бях дете и баба ми казваше, че е готова да умре, аз не я разбирах. Смятах, че всяко живо същество има желание и стремеж да  е живо.  Сега, когато загубих дете, живота ми е изпълнен с работа и отговорности, другото ми дете е по своя път, порастна и няма нужда от мен за оцеляването си, вече  разбирам думите на баба си. Готова съм да умра.

# 141
  • Мнения: 51
Чувствам се празна отвътре.Нещо в мен се прекърши.Много ми е тежко.Когато сядаме на кафе по центъра и гледам другите майки,сърцето ми кърви,нещо сякаш ме души.Чувствам болка в сърцето.
Вече два месеца и половина без нашата Мария.Не мога да се примиря със съдбата,защо ни я отне,незнам.
Някога ще успея ли да преудолея болката и мъката,незнам.
Представям си,че сега можеше да бъде друго яче,но уви.
Единственото нещо,което ме крепи е,че знам,че скоро пак ще забременея.Знам,че пак ще стане,но другото няма да замени изгубеното.
Скришом отварям кошарката и гледам дрешките,които бяхме купили и които Мария никога не носи и плача ,ли ,плача.Гледам заради близките да не показвам колко ме боли,да бъда оптимист,но само аз си знам какво ми е в душата.
Благодаря ви,че ви има и,че мога да споделям с вас,защото повечето познати не могат да ме разбетат
Целувам ви всички и кураж.

# 142
  • на дъното
  • Мнения: 1 546
donika79 smile3518знам мила какво ти е на сърцето и душата,минах и през това.Много боли знам  HugЖелая ти от сърце съвсем скоро да имаш повод за една усмивка и да броим месеците заедно. Hug
кали 08 не говори така,моля те Praynig Cryвсе още има за какво да живееш Hug
Днес ми е особено мъчни защото когато купувахме апартамента обикаляхме с Крис по фирми,банки а сега го обзавеждаме без него Cry.Гушкам си Дени и си представям как щяха да тичат заедно в него Cry

# 143
  • Мнения: 3 016
Силви... Hug.

# 144
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Силве, той е с теб в новия апартамент...защото сърцетот и е пълно с него и спомените за него!
Съжалявам, че ти се налага да си физически сама...имам идея какво ти е... просто те прегръщам



КАРМА135, въпреки силните ти думи - ти си повече от силна жена, защото в разказа ти се вижда това, вижда се много повече от казаното... надявам се искрено да си усетила моето преклонение пред теб и силата ти... Убедена съм, че моментната тъга и болка ще отминат и ти ще продължиш с живота си и с прекрасното си дете - не тъгувай за бала - имаш благородно дете, такова каквото в днешния комерчески свят рядко се среща - дете, което е готово на всичко за теб....Надявам се да успея да възпитам своите деца както ти твоето!
  bouquet и в този смисъл - всички преживени трудности и болки са си стурвали след като частично благодарение не тях си отгледала такова дете, нали?  Heart Eyes

# 145
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
catnadeen, остави ме безмълвна... Hug Ти си един прекрасен човек!!! smile3525

# 146
# 147
  • Мнения: 51
Силве,благодаря ти мила за пожеланията.И аз на това се надявам,да забременея скоро,че да ми улекне малко на душата.Незнам дали нова бременност ще ме успокои малко,но се надявам да е така.Мисля от този месец да почваме с опитите,пък дано скоро се похваля .Ако е рекъл Господ ще ни изпрати ново бебенце.Аз силно вярвам,че това ще стане.И че  един ден ще имаме едно хубаво бебче.Пожелавам на всички изстрадали щастието да дойде при вас 100кратно. Hug

# 148
  • Благоевград
  • Мнения: 20
Прекланям се пред силата ви , на всичките!Аз все още съм объркана и ми е трудно да преодолея загубата!Но има много мъдрост и утеха в думите ви,прекланям ви се, дано някога успея малко да се съвзема и аз.... Heart

# 149
  • Бургас
  • Мнения: 181
donika79, eketie    Hug Момичета, пожелавам ви от все сърце отново във вас да се зароди нов живот и вярвам , че това съвсем скоро ще стане реалност. Знайте ще ви е трудно, защото преживяното не може да бъде изтрито , но въпреки това новият живот означава една надежда, осмисля, озарява живота ни. Моля се за всички нас, отново да изгреят слънца в домовете ни  Praynig

# 150
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Никога не съм се чувствала така, както след загубата, животът си тече - за мен монотонно, безинтересно, нямам желание за абсолютно нищо и така вече 6 черни месеца. Не мога да разбера защо трябва да е толкова трудно и толкова сложно всичко... След като Йоанка почина, се стремях да вдъхвам кураж и сила на всички,  Cry , след месец рухнах, сега продължавам да водя този ужасен ужасен живот.
Искам само един лъч светлина, за който да се хвана, къде е той:cry: на 27 г. съм а се чувствамвсе едно съм на 100, искам да съм майка, ще мога ли, ще имам ли време за всичко

# 151
  • Мнения: 5 138
Искам само един лъч светлина, за който да се хвана, къде е той:cry: на 27 г. съм а се чувствамвсе едно съм на 100, искам да съм майка, ще мога ли, ще имам ли време за всичко
Ще можеш мила, ще можеш и време няма да ти остане косата да си оправиш от грижи и тичане след него.
Толкова ще ти обсеби живота малкото човече като се появи, че и самата ти ще се питаш къде отиде тая силна болка и мъка отпреди и ще се пощипваш от време на време за да видиш дали е истина това щастие което изживяваш с новото човече или е сън, поне аз така правя в момента и всеки ден е по-щастлив от предишния.
Само си спомням мъката която съм изживяла, моля се да са добре там където са и скачам веднага защото дребния човек е от беля на беля и не ми оставя и секунда време да се отплесвам с лоши мисли  Hug Hug Hug

# 152
  • Мнения: 3 166
Сиси, силно се моля твоят лъч светлина да огрее изстрадалото майчино лице съвсем скоро. Praynig Понякога е така трудно да вярваш в по-светлото бъдеще, но това не значи, че то не съществува.

 Hug

# 153
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Наистина трудно е да вярваш...опитвам се
Без Вас мили приятелки съм изгубена, много Ви обичам и силно Ви прегръщам всичките Hug

# 154
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Сиси, понякога вървим през долината и ни е тъмно и мъчно
няма слънчев лъч, няма вяра, няма надежда има само страх...но напук на това оцеляваме....
не е страшно да си във властта на всичките гореописани емоции....страшното е след време когато излезнеш от мрака да го задържиш в сърцето и мислите си!
страдай и бъди тъжна, върви лекичко и всъщност ще видиш, че всеки ден слънцето ще бъде по-близко до теб
  bouquet но нощите са част от деня и няма как да ги избегнем - понякога те са по-дълги и носят много самота и болка...но слънцето винаги изгрява   bouquet

# 155
  • Варна
  • Мнения: 2 678
catnadeen  колко ли време ще стоя в мрака...а и тези нощи-наистина е трудно.
Питам се това ли ще правя винаги: да се притеснявам дали ще забременея, дали бременността ще е сполучлива, дали бебето ще е увредено, дали всичко с раждането ще е нормално, дали ще го изгледам живо и здраво и милион други въпроси от които изпадам в паника всеки ден. Незнам какво да направя за да постигна душевно спокойствие и да не се плаша толкова много от живота  Cry

# 156
  • София
  • Мнения: 12 554
catnadeen  колко ли време ще стоя в мрака...а и тези нощи-наистина е трудно.
Питам се това ли ще правя винаги: да се притеснявам дали ще забременея, дали бременността ще е сполучлива, дали бебето ще е увредено, дали всичко с раждането ще е нормално, дали ще го изгледам живо и здраво и милион други въпроси от които изпадам в паника всеки ден. Незнам какво да направя за да постигна душевно спокойствие и да не се плаша толкова много от живота  Cry

Миличка, всяка от нас е имала подобни страхове. Къде в по-големи, къде в по-малки граници. Естествено, че ще забременееш. После ще се следиш при повечко доктори и ще си родиш едно прекрасно и здраво бебе.
И да ти кажа, че всичко ще е наред - няма да ми повярваш, докато не вземеш в ръце детето си. Но поне тук има много майки, които са минали по този път и които с целите си сърца и души вярват в теб и в това, че някъде там в бъдещето те чака много много щастие.

# 157
  • Мнения: 3 166
.Миличка, всяка от нас е имала подобни страхове. Къде в по-големи, къде в по-малки граници. Естествено, че ще забременееш. После ще се следиш при повечко доктори и ще си родиш едно прекрасно и здраво бебе.
И да ти кажа, че всичко ще е наред - няма да ми повярваш, докато не вземеш в ръце детето си. Но поне тук има много майки, които са минали по този път и които с целите си сърца и души вярват в теб и в това, че някъде там в бъдещето те чака много много щастие.

По-добре не може да бъде изказано. Затова просто подкрепям мнението на Нана. Така е. Колкото и нереални и далечни да ни се струват понякога мечтите ни идва ден, в който се сбъдват сякаш напук на страховете и отчянаието. И при теб ще стане така. А дотогава - ти си знаеш - насреща сме. Hug

# 158
  • Мнения: 714
catnadeen  колко ли време ще стоя в мрака...а и тези нощи-наистина е трудно.
Питам се това ли ще правя винаги: да се притеснявам дали ще забременея, дали бременността ще е сполучлива, дали бебето ще е увредено, дали всичко с раждането ще е нормално, дали ще го изгледам живо и здраво и милион други въпроси от които изпадам в паника всеки ден. Незнам какво да направя за да постигна душевно спокойствие и да не се плаша толкова много от живота  Cry
Сякаш си изказала моите мисли и притеснения!!!Единственото спасение за мен е в това,че желанието ми за бебе е в хиляди пъти по-голямо от страховете ми!Разбира се ,лутам се  в лабиринт от безкрайни въпроси,но подкрепата ,която получавам от мъжът до мен,от приятели и от вас,мили момичета съхранява жива и вярваща в доброто!Прегръщам ви,всички до една ангелски майчици!!! Hug Hug Hug

# 159
  • Мнения: 34
 za parvi pat pi6a za moqta bolka i az  si zagybix deteto predi sedmica.jivq 2 dni bolkata e golqma i e mnogo trydno da prodalja napred neiskam da vijdam nikoi samo blizki neizlizam negovorq s po4ti nikogo.trydno e 4ovek da prodalji napred kato znae 4e deteto mu go nqma.4akaxme go s takova jelanie a v edin moment si doidox sama bez nego mnogo me boli 4e to go nqma.maja mi mnogo trydno priema tova.taka i toi  go iska6e i 4aka6e a sega go nqma neznam kak 6te prodaljim za napred

# 160
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
za parvi pat pi6a za moqta bolka i az  si zagybix deteto predi sedmica.jivq 2 dni bolkata e golqma i e mnogo trydno da prodalja napred neiskam da vijdam nikoi samo blizki neizlizam negovorq s po4ti nikogo.trydno e 4ovek da prodalji napred kato znae 4e deteto mu go nqma.4akaxme go s takova jelanie a v edin moment si doidox sama bez nego mnogo me boli 4e to go nqma.maja mi mnogo trydno priema tova.taka i toi  go iska6e i 4aka6e a sega go nqma neznam kak 6te prodaljim za napred

ако не продължите напред - никога няма да прегърнете дете!
 Praynig за детенцето!  Praynig за теб да намериш сили да продължиш, за да може някой ден да прегърнеш детенце!

# 161
  • Мнения: 3 016
Таня, съжалявам  за загубата .. Hug.catnadeen го е казала много точно .

# 162
  • Мнения: 34
Da taka e vseki taka kazva trqbva malko po malko da se prodalji za napred no bolkata e golqma i trqbvat mnogo sili za tova.kogato znam 4e sam rodila edno malko bebe koeto go gledax dva dena a v edin moment mi kazaxa 4e po4inalo i to go nqma tarsqgo navsqkade i se 4ydq kade sam sgre6ila 4e taka sam nakazana

# 163
  • Мнения: 3 016
Таня,  аз го гледах 5 дни, но повярвай ми ако сама не си помогнеш както се казва и Господ няма да ти помогне. Знам че е трудно, но ще видиш че с времето ще свикнеш с болката, в един момент ще разбереш че с мълчание, със сълзи нещата не се оправят .А болката от загубата-тя е вечна.  Hug те силно и ти желая скорошно възстановяване.

# 164
  • Мнения: 3 166
Таня, напълно те разбирам как се чувстваш. Два пъти съм си тръгвала от болницата с празни ръце и пуста душа. Точно защото съм го изживяла съм наясно, че каквото и да ти кажем сега е невъзможно да вярваш в това, че един ден ще си пак щастлива. По същия начин аз не вярвах. Наистина е нужно време. Банално и клиширано, но факт. То ни учи как да продължим. Защото сме длъжни да продължим. Заради онези, които са до нас. А също и заради онези, които вече не са. Sad Времето ни носи и помирение. Защото най-трудно е да приемеш случилото се. Един съвет от мен, Таничка. Не се опитвай да подтиснеш мъката и да се държиш мъжки. Да се правим на силни е голяма грешка. За да приемем случилото се, трябва да първо да си позволим да поплачем и да страдаме. Един ден твоето мъничко вързопче щастие ще дойде при теб. Знам това също от личен опит. Никога няма да забравиш загубената рожбичка, но животът ти ще е изпълнен с нов смисъл, радост и усмивки. А дотогава - ние ще бъдем до теб. За разговор или просто за приятелско рамо, на което да излееш мъката си. Hug

Flowers Rose Flowers Rose за мъничката ти рожбичка...

# 165
  • Мнения: 34
mnogo e trydno da se prijivee trydno e.az iskarax takava leka bremenost i tolkova barzo rodix kato za parvo dete a v edin moment nqmam bebe doktorite zakasnqxa trqbva6e da me operirat a te 4akaxa i deteto mi se nagalta sas vodite to se e zady6avalo ve4e v men ama nqma koi da me vidi mnogo e trydno dokraq dobre a nakraq zle stana doidox si sama. znam 4e koito go e prijivql toi znae tova kolko mnogoboli  tova naistena ako moje 4ovek da go prijivee trqbva da prodalji napred

# 166
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Таня, много е тежко и трудно наистина! Съжалявам и те прегръщам!

Моля те все пак, слагай поне точки като пишеш, че да се разбира по-лесно написаното.

# 167
  • Мнения: 19
Танче и аз знам какво е чувството да излезеш с празни ръце от родилното ,преди няколко месеца и на мен ми се случи. Искамисе да ти дам кураж но знам че в този момент нищо  не помага плачи ако ти се плаче крещи ако искаш. Връщане назад няма но знай,че рано или късно малкото човече ще дойде при теб  Hug Hug

# 168
  • Мнения: 3 016
Таня. в кой град роди ?Къде се случи това?

# 169
  • Мнения: 34
v sliven rodix v okrajna bolnica.

# 170
  • Варна
  • Мнения: 2 678
mnogo e trydno da se prijivee trydno e.az iskarax takava leka bremenost i tolkova barzo rodix kato za parvo dete a v edin moment nqmam bebe doktorite zakasnqxa trqbva6e da me operirat a te 4akaxa i deteto mi se nagalta sas vodite to se e zady6avalo ve4e v men ama nqma koi da me vidi mnogo e trydno dokraq dobre a nakraq zle stana doidox si sama. znam 4e koito go e prijivql toi znae tova kolko mnogoboli  tova naistena ako moje 4ovek da go prijivee trqbva da prodalji napred

Мила Таня, и с мен се получи горе долу същото. Моето детенце също се нагълта с всякакви гадости, девет часа след това се наканиха да ме срежат. Дъщеричката ми почина 38 дни по-късно от пневмония. Много боли знам... но никой не може да ни ги върне.
Вярвай! Вярвай, че всичко оттук нататък ще е наред. Прегръщам те и те целувам Hug

# 171
  • Мнения: 34
Makar da znam 4e nikoi nemoje da mi q varne se oprekvam kakvo trqbva6e da napravq 4e da q spasq.Mnogo e tejko 4e e nqma do men sega.

# 172
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Tanq,  началото и аз се упреквах, че не съм направила нещо правилно, като например, че не съм родила в правилната болница...извинявах се на всички около мен, че не съм искала, че много съжалявам...Но истината е, че нищо не зависи от нас. Безсилни сме срещу времето и съдбата. Така, че прави всичко друго , но само не се упреквай.  Hug

# 173
  • Мнения: 34
Znam 4e ne sam vinovna 4e taka stana.no qvno trqbva6e da napravq ne6to dryga doktorka da si izbera dryga bolnica,zatova se oprekvam 4e sam vinovna.ako imam dryga bremennost 6te napravq vsi4ko.4ustvam se vinovna 4e nemojax da si spasq momi4enceto.

# 174
  • на дъното
  • Мнения: 1 546
tanq-22 ако знаехме какво ни е подготвела съдбата много неща можеше да направим,но уви съдба и то за жалост лоша.Прегръщам те макар и виртуално и дан скоро се радваме заедно на нова бременност от твоя страна  Hug

# 175
  • Мнения: 827
Как протича ли? Пусто, това е. Усещането за празнота, въпреки обичта и подкрепата на най-близките ми хора, въпреки осъзнатото преживяно, ето че вече осми месец от загубата все още имам моменти, в които се чувствам така сякаш беше вчера.
Все още в даден момент, в съзнанието ми изплува някоя част от трагедията, която преживяхме с мъжа ми. Като отрязък от лентата е, който ме завладява за момент и трябва да отклоня мислите си, за да не задълбавам навътре. При нас протича осми месец от загубата на детенцето ни. За този период това нормално ли е, нормално ли е все още да имам такива трудни моменти? Да си спомням прегледа на който ни откриха проблема, или подготовката за раждането или самото раждане. Все спомени, които нахлуват на моменти и с които се боря да не ме завладяват.

Въпреки това, живота си тече. Успявам да се радвам на децата, но въпреки това, наскоро ми стана тежко от вида на парк пълен с детски колички.  С една дума, продължавам напред, въпреки че съм силно наранена и има моменти, в които не усещам нараненото място, но има и такива моменти, в които съм засегната точно там.



# 176
  • Мнения: 34
Mnogo e trydno.az daje ne izlizam sedq v ka6ti i se straxyvam da izlqza navan.bolkata e golqma i si mislq postoqnno za vsi4ko koeto stana za rajdaneto za dvata dena koito si go vijdax moeto bebe.kak doide edna doktorka i mi kaza 4e e po4inalo.vseki den vseki 4as za tova si mislq i sedq v ka6ti i se straxuvam da izlqza na van da ne mijdat xorata.strax me e da izlqza.

# 177
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Румцайс, малко време е минало все още. Дай си година-две за острата болка. После ще е по-леко, ще дойдат нови мечти и надежди за щастие. Ще имаш своя количка и сърцето ти ще е пълно.

Таня, от какво точно те е страх? Хората са си все същите, всеки от тях се вълнува най-вече от собствените си проблеми. Може да ти досадят, но може и да те разведрят и отвлекат от постоянното ровене в болката и вината. Опитай да си почиваш по малко от самотата и плача, знам колко са изтощаващи.

# 178
  • Мнения: 8
Ужасно и непоносимо, така протича живота ми, загубих деденцето си миналия октмври, 5-годишно момченце, днес е Задушница,чувала съм ,че мъртвите се събирали на небето да чакат живите на този ден ........дали е така, не вярвам, и това противно кално гробище дали наистина е спокоен дом за мойто момченце..

# 179
  • Мнения: 5 138
Ужасно и непоносимо, така протича живота ми, загубих деденцето си миналия октмври, 5-годишно момченце, днес е Задушница,чувала съм ,че мъртвите се събирали на небето да чакат живите на този ден ........дали е така, не вярвам, и това противно кално гробище дали наистина е спокоен дом за мойто момченце..
Това кално гробище не е домът на твойто детенце, там са само останките му,
а душата му която продължава да живее някъде там горе при добрите ангели е на хубаво, чисто и спокойно място.

Аз така си представям моите ангелчета, весели игриви и когато ни видят ние с тати и малкия Тони да се смеем те също се смеят.

# 180
  • Мнения: 8
Ужасно и непоносимо, така протича живота ми, загубих деденцето си миналия октмври, 5-годишно момченце, днес е Задушница,чувала съм ,че мъртвите се събирали на небето да чакат живите на този ден ........дали е така, не вярвам, и това противно кално гробище дали наистина е спокоен дом за мойто момченце..
Това кално гробище не е домът на твойто детенце, там са само останките му,
а душата му която продължава да живее някъде там горе при добрите ангели е на хубаво, чисто и спокойно място.

Аз така си представям моите ангелчета, весели игриви и когато ни видят ние с тати и малкия Тони да се смеем те също се смеят.
Дано е вярно е мила, колкото и да е трудно за мен да вярвам  Hug

Общи условия

Активация на акаунт