Паркирал си като идиот!

  • 14 459
  • 191
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 759
...Нито веднъж не ми е хрумвало обаче да се покатеря на тротоара или да запуша вход към двор с гаражи, както масово се прави. Ами какво да направят, няма къде да спрат!..
                    Един колега преди време паркира пред един гараж, щото нямал къде да спре. Собственика на другата сутрин обаче като не можал да си изкара колата, запалил, дал газ и избутал с известни поражения натрапника на средата на улицата  hahaha... Познайте дали му се случи пак да запуши гараж...

# 121
  • Мнения: 289
Вчера влизам с колата в една от уличките на пазара.Една жена с детска количка върви точно насреща ми по платното.Уличката първо е тясна и второ,моята кола е широка.А тя изобщо не си прави труда да се качи на тротоара.Патка с патка,си казвам,хайде,качи се на тротоара.И после виждам,че тротоар няма,има коли,покатерени там.Къде да върви тази жена?Как да се движа и аз?Отвратително е и само се създават конфликти между шофьори и пешеходци.

Сутринта тръгвам за работа, карам по тясна еднопосочна улица. На 50 метра пред мен жена с количка, която върви по улицата. Аз намалявам, накрая спирам. Тя стига до мен. Поглежда наляво, после надясно. Вижда, че няма да може да ме заобиколи, въздъхва тежко и качва количката на ПРАЗНИЯ ШИРОК тротоар... Тръгвам аз, поглеждам в задното огледало и какво да вида - о да! Тя пак слиза и продължава да бута количката по улицата... Дали ще може мен пък да ме снабдите със стикери - пешеходец - самоубиец - пълен идиот?

# 122
  • Мнения: 1 533
Gorgeous, като те чете човек, ще помисли че от колата си не излизаш, на твърда земя не стъпваш, а пешеходците са някакво долно племе, което само ти се пречка на пътя.

# 123
  • София
  • Мнения: 3 421

И аз отбивам и спирам всяка сутрин на Патриарха за 20 - 30 сек. и какво - ще дойдеш да ми сложиш лепенка ли?? Не ми обяснявай само как се задръства 4 лентов булевард от една отбила кола за секунди  ooooh!

Естествено, че няма да се задръсти от отбила кола, но човекът идваше от Хан Крум(т.е. пресичаше булеварда перпендикулярно) и спря напряко на движението.
Ако имаше как да го снимам щеше да се види абсурдността на ситуацията. Ако някой ми разказваше случката нямаше да повярвам, че има идиоти дето могат да го направят, но е факт - видях го.

# 124
  • Мнения: 289
Gorgeous, като те чете човек, ще помисли че от колата си не излизаш, на твърда земя не стъпваш, а пешеходците са някакво долно племе, което само ти се пречка на пътя.

Ако за теб е нормално да си буташ количката по пътя между колите, при наличие на празен тротоар е нормално - то за мен това може да го направи само човек без грам мозък в главата си Peace Та, стикери?

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 12:56 от Gorgeous

# 125
  • Мнения: 5 370
Калин@, мене ме е страх косвено и точно от подобни "изпълнения" - изпускане на думи, махане на чистачки или дране с остър предмет. Mr. Green Че послеееееее..... ooooh! ooooh!

# 126
  • Мнения: 1 533

Да, ето ти идея за текст:

Ела и залепи нещо на моята кола, тогава извиването на пръстчетата ще ти е най-малкия проблем.

# 127
  • Мнения: X
Вчера влизам с колата в една от уличките на пазара.Една жена с детска количка върви точно насреща ми по платното.Уличката първо е тясна и второ,моята кола е широка.А тя изобщо не си прави труда да се качи на тротоара.Патка с патка,си казвам,хайде,качи се на тротоара.И после виждам,че тротоар няма,има коли,покатерени там.Къде да върви тази жена?Как да се движа и аз?Отвратително е и само се създават конфликти между шофьори и пешеходци.

Абсолютно съм съгласна със Шанел. Изпадала съм в същата ситуация и шофирайки колата, и като пешеходец. Случвало ми се е да да няма откъде да мина с бебешката количка освен по пътното платно и колкото и да бързам в подобни "обходни маневри" все се намира някой, който да натисне клаксона без да си направи труда да огледа цялата ситуация.

Понеже съм активен шофьор и преди време работех и всяка сутрин паркирах в центъра, разбирам раздразнението на всички, които няма къде да си оставят колите. Обаче не мисля, че паркирането на тротоара така, че да не остане място да мине дори манекенка странично е решение на казуса.

Аз например откачам когато
- видя кола, паркирала върху тротоара плътно до сградата без да остави място за пешеходци
- колона автомобили е паркирала там, където има знак "спирането забранено" и така се стесни капацитета на пътното платно за всички придвижващи се
- Някой внезапно набие спирачки и спре пред мен без да даде мигач или каквато и да е индикация (случвало ми се е и на Патриарха, и на други булеварди) и това сложи началото на рисковани маневри за цялата колона назад, която бърза
- Пешеходци пресичат извън пешеходните пътеки и подлезите
- Пешеходци притичват на произволни места по пътното платно докато колите са спрели (обикновено в задръствания)
- Пешеходци, които стоят в началото на пешеходната пътека и се маят, а когато спра, за да им дам път, ми махат великодушно с ръка, за да мина първа - има си правило и с това взаимно отдаване на предимство рискуваме накрая колата и пешеходеца да минат едновременно
- в тази връзка - подлудяват ме и колите, които с мръсна газ ме изпреварват отляво или отдясно когато спра на пешеходна пътека

Мога да продължа списъка още много, но общата идея е че да - проблем с паркирането в София има и го усещаме всички, но може да положим усилия да направим ситуацията по-поносима като се съобразяваме поне малко (и като пешеходци, и като шофьори)...

А по темата, бих си поръчала подобни стикери и с много кеф бих ги лепнала на някои коли, чиито задкормилни устройства наистина прекаляват

# 128
  • София
  • Мнения: 259
Gorgeous, като те чете човек, ще помисли че от колата си не излизаш, на твърда земя не стъпваш, а пешеходците са някакво долно племе, което само ти се пречка на пътя.

Ако за теб е нормално да си буташ количката по пътя между колите, при наличие на празен тротоар е нормално - то за мен това може да го направи само човек без грам мозък в главата си Peace Та, стикери?

Пълно е с тротоари, които са толкова разбити от паркиращи на тях коли, че дори и да са празни е абсурд да се мине по тях с количка, особено с по-малко бебе. Разбирам, и мен би ме подразнило на твое място, но просто наистина понякога тротоарите са невъзможни за преминаване, напомнят на лунен пейзаж, плочки стърчат, или липсват, като завали дъжд се образуват локви, които никой не знае колко дълбоки са, има разни шахти без капаци отгоре. И въпреки, че съм от тези който предпочитат да вървят до светофар за да пресекат и да си друсат детето по кратерите отколкото да се моткам по платното, пак ми се налага понякога да слезна на улицата с количката.
Съжалявам, но ако не се паркираше толкова по тротоарите, можеше и да са все още в нормално за преминаване състояние.

# 129
  • Мнения: 2 018
Гараж - ОК. Аз имам. Проблема за паркирането пред нас е решен. Остава обаче въпроса къде ще се оставя колата, когато не си там. Защото в 90% от времето, колата не е в гаража... Tired

Имаш гараж - ок! Ами ако някой спре пред гаража ти - ти какво правиш?
Не ми отговаряй, ясно ми е:

Подкрепям идеята! Дори си исля, че стикерите трябва да са с такова лепило, което не се маха лесно!
А да посмее някой да ми "извие пръстчетата"  Mr. Green

Много по-важно е да се маха трудно от кожата.  Tired
Ела и залепи нещо на моята кола, тогава извиването на пръстчетата ще ти е най-малкия проблем.

Не знам защо са толкова озлобени всички ...

После си задавай безсмислени въпроси.  Crazy


Аз имам кола и нямам нищо против някой да ми лепне стикер, ако не съм паркирала правилно! Живея до ВИНС Варна и ако на някой не му е ясно положението там - мога да ви кажа, че паркирането си е доста сериозен проблем! Но за разлика от тези, които искат да спрат пред входа си или пред входа на магазина от който пазарят, аз не се страхувам да повървя малко и да съм си паркирала както трябва - без да преча! Не, че не ми се е налагало. Бих си изкривила душата, ако кажа, че съм абсолютния шофьор! Но, пак повтарям - тези стикери биха ме накарали да се замисля преди да спра някъде си! А не само да си търся оправдания с кмет, архитект и прочие... Проблема с паркирането и трафика в големите градове си е факт. Но не трябва само да виним тях, а да погледнем и себе си като шофьори, като поведение и култура!



# 130
  • Мнения: 289
Пълно е с тротоари, които са толкова разбити от паркиращи на тях коли, че дори и да са празни е абсурд да се мине по тях с количка, особено с по-малко бебе. Разбирам, и мен би ме подразнило на твое място, но просто наистина понякога тротоарите са невъзможни за преминаване, напомнят на лунен пейзаж, плочки стърчат, или липсват, като завали дъжд се образуват локви, които никой не знае колко дълбоки са, има разни шахти без капаци отгоре. И въпреки, че съм от тези който предпочитат да вървят до светофар за да пресекат и да си друсат детето по кратерите отколкото да се моткам по платното, пак ми се налага понякога да слезна на улицата с количката.
Съжалявам, но ако не се паркираше толкова по тротоарите, можеше и да са все още в нормално за преминаване състояние.

В конкретния случай ставаше въпрос за тротоар в перфектно състояние. Идеята ми беше, че както тук се пеняват и назидателно размахват стикери, така след малко излизат и се разхождат по улиците с количките. Да, нямаше да има толкова разбити тротоари, ако колите не паркираха там, както и нямаше да има толкова разбити улички, ако не минаваха огромните камиони от строежите и т.н. (това ми е болна тема в момента). Но да не разводняваме темата.

Като цяло трябва да бъдем толерантни един към друг, а не допълнително да си усложняваме живота. Една лепенка няма с нищо да промени нещата, само ще доведе до увеличаване на пациентите в Пирогов. Защото съм сигурна, че ако някоя от вас лепне стикерче пред очите на и без това вбесения от трафика и липсата на места за паркиране шофьор, то той няма да й спести шамарите. И все пак да не забравяме, че автомобилите са лична собственост и никой няма право да посяга върху тях по какъвто и да било начин.

# 131
  • Мнения: 1 895
За сведение..защото знам ..че ще бъда нападната..паркирам на синя зона..и ползвам платения паркинг в квартала.

Значи няма защо да се притесняваш от стикер залепен на личната ти собственост Peace

# 132
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Отделно, входа ни е от 16 апартамента. 7 са с млади семейства и имат по две коли обикновено (само едно има 4). 6 имат по една, а останалите нямат. Значи 22 автомобила само нашия вход. Специално пред входа паркинга не стига, въпреки че е големичък. На 50 метра има платен паркинг. Обаче три коли паркират точно на пътечката пред входа и не можеш да мръднеш. Младите семейства имат колички, а всъщност точно те паркират пред входа. Ми кво да ви кажа...

И по какъв начин ще обясниш, че тези семейства трябва да паркират на платения паркинг, пък другите да седят на безплатния пред блока. Или може би трябва да стане война и да започнат да се пазят места пред блока?
Това е пълно безумие, да се настройват пешеходци срещу шофьори.
напълно съм съгласна и с Gorgeous, и с Не тази вечер, Жозефина!!!

# 133
  • Мнения: 2 759
...напълно съм съгласна и с Gorgeous, и с Не тази вечер, Жозефина!!! ...
                       А ти защо мислиш, че ако общината изгради достатъчно паркинги, то те ще са безплатни  newsm78? И колко всъщност са достатъчно? Апартамента срещу нас има четири коли. А сигурно и другите искат по 4-5, но за мое щастие не им достигат финансите за това.

# 134
  • Мнения: 335
Интересно ми е от кое министерство е тръгнала идеята за "Идиота".  Laughing

Допускам, че не е от МРВ, понеже вече никой не брои милионите, срещу които стана възможно почти всяка наша крачка или шофьорска маневра да е запечатана на камерите на съответните органи.

Едва ли е дълбока тайна за тях кой къде и как паркира.
Камери ще дебнат из цяла София/21 май 2008
Общата сума на инвестицията и разходите по внедряването на новата част от системата е 16 261 958 лева.
http://dnes.dir.bg/2008/05/21/news3022798.html

Надминаваме Милано по охранителни камери
http://news.plovdiv24.com/38711.html

Интересно е самочувствието на един пешеходец да се мисли за "орган по компетентност", когато нарича някой шофьор "идиот".
А после същият, вече в ролята на шофьор, да нарича така пешеходците.

"Кампанията" затова е "идиотска". И много подозрителна  Grinning
Защото , както обикновено у нас, се състои в насочване на енергията нервите и противопоставянето на граждани срещу други граждани.
А не на гражданите срещу съответните органи, длъжни да защитават и осигуряват гражданските им права.

Първо си дайте поне сметка какво точно означава "идиот".
И какъв трябва да си, за да използваш тази дума в "официална" кампания.

ПП Към идиототърсачите и идиотонаказвачите :
Не разбрах колко кампании организирахте досега със залепване на стикери "Идиот" върху сградата на общината си или на стъклото на кварталната патрулка.
Вече няколко пъти ви попитаха за това.


Общи условия

Активация на акаунт