Какво е новото при мен 10

  • 27 439
  • 366
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 652
Stillness, накара ме да си припомня един труден период , с умиление и да си помисля- как всичко отминава....   Честито!   bouquet

ДарЗа , честита ти ученичка !   bouquet Да я нацелуваш от нас! И ние сме в предучилищна група в училище и то. Повече думата "детска" не даваме да се споменава. Поднаха ни два млечни зъба това лято, феята на зъбките се отчете подобаващо. Сега чакаме подането на следващ зъб и следващ подарък !

Маня, честито Християнче!   bouquet

Гале, стискам ти палци за новите госпожи! Децата като са същите, не е толкова страшно! Hug

# 316
  • Мнения: 2 084
Всички сме налице. Едва издържах. Не умея да си почивам, а може би нямам нужда. Thinking Искам по час-два на ден, но вечер не мога да заспя, ако не са ми минали ритуалите и вечерното молене, мърморене и викане. Истината е, че никак не се чувствам добре, когато не са си в къщи. Чувствам се абсолютно зависима от тях двамата.

# 317
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Вече не сме с количка из квартала, евентуално само до парка ще я ползваме още някой месец.
Албена два пъти се изпишка в гърне... Много беше щастлива, но 10 минути след това се изака права в памперса, без въобще да осъзнае, че трябва нещо да си каже, след което Иван стигна до заключението: "Ами бебето си е бебе!"

Калина, децата ми никога не са спали в друга къща, освен там, където съм аз. Не мога да си представя през колко минути ще се обаждам, когато това се случи за първи път. След като ако някоя баба ги изведе, на третия час започвам да седя само на балкона в очакване.

# 318
  • Мнения: 2 722
Калина, честита ти пълна лудница.
Аз съм готова с набора от морски снимки, та когато и където кажеш  Wink

# 319
  • Русе
  • Мнения: 729
Калинче радвам се ,че вече всички сте налице  Grinning.Напълно те разбирам какво ти е било,защото както писах малко по-горе аз за 2 нощи я оставих, и то само за през ноща,и направо откачих.Незнам дали скоро ще си позволя подобни експерименти,особено след като първата вечер е плакала 2 часа и ме е търсила и свекървата не е благоволила да ми се обади,на другия ден ми идеше да я удуша.А аз не смея да звънна ,че нямат GSM ,а само дом. и да не я събудя.На втората вечер аз си я приспах и така излязохме и си е била по-спокойна.
Ганка поздравления за количката,а за гърнето споко ще си каже.Моята даже тази вечер прибирайки се от разходка в количката по едно време ми вика пиш,пиш,а е с памперс.Бяхме на няма и 5 мин. от нас.Аз и казвам " Ти си с памперс мамо",а тя пак пиш,пиш.Викам "Ей сега сме в къщи и ще пишаш на гърнето,стискай мамо"Казвайки го въобще не вярвах,че ще ме чуе и да го направи.Въпреки всичко обаче като се прибрахме веднага я сложих на гърнето и за мое най-голямо удоволствие тя се изпиша,а папи /памперса/ беше сух.И всеки път когато се изходи в гърнето и сама си прави браво и чака и аз да и направя,защото така се научихме  Grinning Hug

# 320
  • Мнения: 2 084
Хайде утре вечер на скайпа.
А нашето новото е, че детенце падна от втория етаж на кошарата. Не искам да го виждам това легло повече. Набързо им беше отменено наказанието да не спят в детската. Сега спя при тях и тате е сърдит. Досадна майка съм. Обаче ми е толкова добре да са около мен. Как се сгушват. Заспиват под мишницата ми. Като квачка се чувствам. След някоя година ще трябва да чукам преди да вляза в детската стая. щом още ми позволяват да ги целувам и къпя - още се наслаждавам.

# 321
  • Русе
  • Мнения: 729
Дано детенце да е добре  Praynig.Скоро май обаче няма да го смениш /леглото имам впредвид/  Joy Wink

# 322
  • Мнения: 2 084
Лора, на мен ми е забранено да звъня когато са при майка ми. Майка ми обясни, че е отгледала три деца и двама внука и разбира от деца. Пет блузи съблякох от Преси като отидохме да си го вземем. Ама човека разбира от сериали, дернек /сбирка на бабите от махлата, на която се разискват сериалите и клюките/, и яде като за световно, вече е колил агне /миналата година беше ходил на погребение/. Ако ми беше свекърва навярно щях да я убия. Ама и мен явно така са ме гледали, оцеляла съм, а и детенце е много доволно, та й се размина. Така че на бабата като на необходимо зло гледам и дано е жива и здрава да ми къса нервите още дълго.
А като се сетя какво аплодиране падаще за гърнето ... Joy
Аз и на мъжа ми не давх да ги разхожда - психясвах. Излиза се бавно от това състояние. Уча се и напредвам.

# 323
  • Русе
  • Мнения: 729
kalina@  Hug
Маня ,още не си се похвалила,но мама Галя те издаде.Така че ,честито ви християнче.Да е жива и здрава    newsm51  love001

# 324
  • Мнения: 3 715
Новото при нас, което чак не мога да повярвам е, че Бобко ще ходи на детска градина. Обаче не в София, а в Елин Пелин. След дълго лутане и проучване, снощи ме осени гениалната идея да питаме в близките до София населени места. Пътуването не е проблем, така че от другата седмица тръгваме. Директорката на детската градина чак не могла да повярва, че ще минават двамата с баща си всеки ден пътя от София до Елин Пелин и обратно.
Чак не мога да повярвам, че русата ми глава измисли такъв лесен изход от проблема "детска градина".
Навсякъде извън София има много свободни места по детските градини, а разстоянието е поносимо. Така че да се надяваме, че адаптацията ще мине безболезнено.

# 325
  • на път
  • Мнения: 2 804
Новото при нас, което чак не мога да повярвам е, че Бобко ще ходи на детска градина. Обаче не в София, а в Елин Пелин.
.................

 newsm78 Това на колко километра/време е от вас  #Crazy

# 326
  • Мнения: 3 715
 LaughingХе хе Laughing, на 25 километра от София и около 30 минути път, а като се има предвид, че от автогара юг тръгват маршрутки, а тя ни е на 500 метра, вариантът ни устройва криво-ляво. По-добре е от хроничното недоспиване на мъжа ми, който се прибира от работа в 4 ч. през нощта, в 8 ч. става, цял ден гледа детето и в 21 ч. тръгва на работа.
Като походим месец пак ще пиша дали вариантът на практика е удачен, обаче това наистина за момента е някакъв вариант. Пък и хората, които всеки ден идват от Елин Пелин да работят в София се справят някак, ще се оправим и ние.

# 327
  • на път
  • Мнения: 2 804
Аз май трябва да се затичам да записвам Марти на предучилищна (на 4 г е в момента  Joy Joy Joy).

Бобчо 2005 или 2006 беше роден  newsm78

# 328
  • Мнения: 179
Здравейте момичета,
Както вече обещах през месец май - ще пиша тук когато има с какво да се похваля. И изпълнявам - новото при мен е една прекрасна 6-месечна госпожица. Вчера бяхме на първа среща. Решихме, че това е нашето бебче и вече подписахме документите. Днес беше лудо търчане по магазини и  строителни фирми (имаме спешна нужда от ремонт) и трябва да сме готови до месец. Сега започвам списъка с най-необходимите бебешки покупки. Моля Ви за съвети, какво трябва да купим, преди да си е дошла в къщи. Приемам съвети всякакви - модели колички, легълце и др. До сега ползвахме предвидената за детска стая като килер, а днес извикахме фирма да вземи размери за обзавеждане. Сега си мисля, че май избързваме. newsm78 Обаче искам всичко да е прекрасно.
Благодаря ви, момичета, за всички споделени мисли, чувства и събития.   bouquet
Вие ми помогнахте толкова много. Решението е толкова лесно, след като погледнеш това малко и безпомощно същество, а толкова време изгубихме напразно. Днес просто не стъпвам на земята. Вие имате голям принос за това. Още веднъж, благодаря ви.

# 329
  • на път
  • Мнения: 2 804
....... новото при мен е една прекрасна 6-месечна госпожица. Вчера бяхме на първа среща. Решихме, че това е нашето бебче и вече подписахме документите. ......
 Решението е толкова лесно, след като погледнеш това малко и безпомощно същество, а толкова време изгубихме напразно. Днес просто не стъпвам на земята....

Честито  newsm07!!!   
 bouquet  bouquet
Съвети за бебе не мога да дам, но пък наистина се радвам за вас тримата  Hug!

Общи условия

Активация на акаунт