Кажи ми с какво се храниш, за да ти кажа каква кожа имаш?

  • 5 727
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 798


Хайде, това пак към друга тема ще отиде, но аз да кажа, че съм не само склонна да, ами направо си вярвам, че състоянието на кожата и въобще цялостното здраве на организма зависи от кръвната група и храненето, според нея. Simple Smile


ive, а коя кръвна група си ?

# 31
  • Мнения: 1 174

ive, а коя кръвна група си ?


B+

Довечера, само да намеря повече време, ще препиша малко от същата книжка, най-общи неща за храни и ктъвни групи.

# 32
  • Мнения: 723
Освен повечето изброени дотук салати (най-вече), на мен много добре ми влияе и прясно изцеден сок от грейпфрут - направо имам чувството, че както го пия и ми разцъфва лицето, някакъв живот сякаш влива и започва моментално да сияе някак кожата ми.
А за съня, водата и секса -  Peace   това са най-естествените и силни подмладяващи средства според мен.

# 33
  • Мнения: 76
Много се заклеймява шоколада в темата Thinking
Аз пък го хапвам за настроение Party
А по темата,да, има значения какво ядеш,аз лично хапвам здравословно,салатки,само зехтин,месце на скара,плодове,но нищо не може да ме спаси от ПМС-пъпчасването,ето на толкова години съм станала,а пъпчасвам като пубер всеки месец #Cussing out
И аз почитам шоколада и въпреки че имам проблемна кожа, той изобщо не ми влияе така, както ПМС  ooooh!
Добре ми се отразява бирата, чувала съм, че се пие бирена мая за хубава кожа. А от сока от моркови тенът на лицето и тялото ми потъмнява.  Grinning

# 34
  • Мнения: 5 647
Така като чета само на мен май нищо не ми влияе положително върху кожата.   newsm78

# 35
  • Мнения: 1 174
Ето и обещаната преписка от книгата за храненето.Simple Smile Това е част от таблица, която се отнася само за плодовете, плодовите сокове и тяхното влияние върху кръвната група.


Авокадо

кр.гр. А - неутрална
кр.гр. Б - да се отбягва: съдържа лектин или друг аглутинин
кр.гр. АБ - да се отбягва: съдържа лектин или друг аглутинин
кр.гр. 0 - да се отбягва (при не-секреторите е неутрлна)

Азиатски златен портокал

А, Б, АБ и 0 - неутрална реакция


Ананас

кр.гр А, Б, АБ - полезна: съдържа компонент, влияещ положително в/у податливостта от заболявания
кр.гр. 0 - неутрална

Банан

кр.гр - да се отбягва: съдържа лектин или др.аглутинин; потиска метаболизма; предизвиква анормална кръвна р-ия (за не-секторите е неутрална).
кр.гр. Б - полезна: съдържа аглутинин, влияещ положително в/у податливостта от заболявания (за не-секреторите - неутрална ).
кр.гр. АБ - да се отбягва: съдържа лектин или др. аглутинин
кр.гр. 0 - полезна: съдържа аглутинин, влияещ положително в/у податливостта към заболявания

Черна боровинка

кр.гр. А, 0 - полезна: съдържа компонент, блокиращ синтеза на полиамини или понижаващ нивото на индикана.
кр.гр.Б, АБ - неутрална (за не-секреторите е полезна)

Вода с лимон

кр.гр А - полезна: съдържа компонент, влияещ положително в/у податливостта към заболявания.
кр.гр. Б, АБ, 0 - неутрална

Грейпфрут

кр.гр. А, АБ - полезна: съд-ие на компонент, влияещ положително в/у податливостта към заболявания.
кр.гр. Б, 0 - неутрална

Грозде (всички видове)

кр.гр. А, 0 - неутрална
кр.гр. Б, АБ - полезна: съдържа компонент, блокиращ синтеза на полиамини или понижаващ нивото на индикана

Диня

кр.гр. А, 0 - неутрална (за не-секреторите при А-група е полезна)
кр.гр. Б, АБ - полезна

Дюля

кр.гр. А, Б, 0 - неутрална
кр.гр. АБ - да се отбягва: съдържа лектин или друг аглутинин

Зелен лимон/сок от зелен лимон

кр.гр. А - полезна
кр.гр. Б, АБ, 0 - неутрална (при не-секреторите от АБ-група е полезна)

Кайсия

кр.гр. А - полезна
кр.гр. Б, АБ, 0 - неутрална (не-секретори на АБ - полезна)


Киви

кр.гр. А, Б - неутрална
кр.гр. АБ - полезна
кр.гр. 0 - да се отбягва: потиска метаболизма

Кокосов орех - да се отбягва от всички кръвни групи: предизвиква анормална реакция или засилва действието на др. хранителни токсини

Круша/сок от круша - неутрална реакция за вс.групи
Лимонов сок - при А, АБ е  полезен, при Б  и 0-ева е неутрална реакцията
Малини - неутрална (само при АБ-не-секретори е полезен).

Манго/сок от манго

кр.гр. А , АБ - да се отбягва (при не-секреторите на А-група е неутрална)
кр.гр. Б - неутрална
кр.гр. 0 - полезна

Мандарина

кр.гр. А, 0 - да се отбягва, не-секретори на А -  неутрална
кр.гр. Б, АБ - неутрална (не-секретори при АБ-група - да се отбягва)

Нар

кр.гр А, 0 - неутрална, за не-секретори на 0-вата е полезна.
кр.гр. Б, АБ - да се отбягва.

Праскова - неутрална р-ия за вс.кр.гр.

Тук ще вметна, че има няколко сорта пъпеши, изброени в таблицата, които са или с неутрална р-ия или трябва да се отбягват от всички, но за щастие, не се срещат в Б-ия.

Синя слива - полезна за всички
Смокиня - за А, АБ, 0 - полезна, за Б - неутрална, за не-секретори - полезна.
Сок от черни череши - за А, АБ, О - полезен, за Б - неутрална р-ия., но при не-секреторите - полезен.
Сок от червени боровинки - за А и 0 е неутрална, с изключение на не-секреторите при А-група, за които е полезен.За Б, АБ - полезен.
Червените боровинки са полезни за всички, с изключение на 0-ва група, при която дава неутрална реакция.
Цариградското грозде - полезно за АБ и неутрална р-ия при останалите.
Ябълка/ябълково вино - неутрална реакция при всички, да се отбягва от не-секреторите при 0-ва.
Същото като при ябълката важи и за ягодата.


Засега това, вероятно ще допълня и за другите храни. Simple Smile
Възможно е да имам някой пропуск, но моля да ме извините, преписвах все пак с едно малко човече, което постоянно ми затваряше страницата. Simple Smile







# 36
  • София
  • Мнения: 7 798
ive , леле, колко много труд си положила, за да споделиш тази страхотна информация, мерси много !   bouquet

Имам едно въпросче, не ми е ясно, как се определя човекът, длаи е не-секреторите или сектор, какво означава това ?  Thinking

Сигурно в книжката е обяснено, дано не се установява чрез кръвни анализи, а да е нещо по- лесно.  Whistling

# 37
  • Мнения: 1 174
Иля, извинявай, Laughing аз в момента търся отговорът на това въпросче, защото се сещам, че го бях срещала.Ще го намеря и ще допълня и това, но сигурно няма да е сега, тази вечер. Simple Smile Почти съм сигурна, че това е подвид, подтип кръвна група с определени реакции и др., но няма да пиша наизуст глупости. Simple Smile
Пък "книжката" си е направо книжище и е пълна с медицинска терминология, болести, симптоми, предотвратяване и др., та на моменти се разсейвам из страниците...Бавничко търся. Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 7 798
Иля, извинявай, Laughing аз в момента търся отговорът на това въпросче, защото се сещам, че го бях срещала.Ще го намеря и ще допълня и това, но сигурно няма да е сега, тази вечер. Simple Smile Почти съм сигурна, че това е подвид, подтип кръвна група с определени реакции и др., но няма да пиша наизуст глупости. Simple Smile
Пък "книжката" си е направо книжище и е пълна с медицинска терминология, болести, симптоми, предотвратяване и др., та на моменти се разсейвам из страниците...Бавничко търся. Simple Smile

ive, изобщо не е спешно, не се притеснявай, когато можеш тогава го потърси. Мерси още веднъж !  Hug

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Е аз що за кожа имам? Ям изключително много плодове, пия газирано умерено, пия доста вода, рядко ям месо, белият хляб го спрях тотално преди 6 месеца, от време на време ям сладки неща, пуша, алкохол почти не пия. Имам колкото вредни, толкова и полезни навици, които се променят в течение на времето. Кожата ми е една и съща от години, хубава е, нормална, с тонус и за моя гордост все още нямам нито една бръчка. Не съм забелязала някаква храна или напитка да ми влияе на кожата нито добре, нито зле. Това, което я прави да изглежда уморена и без тонус е недоспиването или продължителен престой в по-суха среда. Не и храните обаче.

# 40
  • Smallville
  • Мнения: 994

Ето и обещаната преписка от книгата за храненето.Simple Smile Това е част от таблица, която се отнася само за плодовете, плодовите сокове и тяхното влияние върху кръвната група.
....
Благодаря и аз за положения труд и аз съм B+









# 41
  • Мнения: 645
Имам проблемна кожа. Спазвах определен хранителен режим, предписан ми от лекар - не помогна. Обичам шоколад, но ям рядко. Хляб не ям изобщо от известно време. Проблемът с лошата ми кожа е от доста време и вече се отчайвам. Сега на дневен ред е ленено масло (хранителна добавка), чай, плодове, салати и месо. Дано има някакъв резултат...

# 42
  • Мнения: 76
Имам проблемна кожа. Спазвах определен хранителен режим, предписан ми от лекар - не помогна. Обичам шоколад, но ям рядко. Хляб не ям изобщо от известно време. Проблемът с лошата ми кожа е от доста време и вече се отчайвам. Сега на дневен ред е ленено масло (хранителна добавка), чай, плодове, салати и месо. Дано има някакъв резултат...
dy1, горещо препоръчвам чая от коприва, на мен много ми помогна за същия проблем. Кипват се 2 с.л. в 500 мл. вода, изчакваш да изстине за около час, прецеждаш и пиеш през деня. Ако комбинираш и с подходящ хранителен режим, още по-добре!   bouquet

# 43
  • Мнения: 2 388
Колко много и полезна информация.   bouquet За съжаление не си знам кръвната група.

# 44
  • Мнения: X
Моята е нулева, като гледам има да муам сливи.....то почти всичко останало излиза,че е неутрално. Явно плодовете не са моята стихия.

Общи условия

Активация на акаунт