Какво помага срещу сериозни киселини?

  • 20 832
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 35 968
лимонов сок с малко захар,разтворени във вода,сипвах последно сода 1 ч.л. и докато шупва го пиех-само това ме спасяваше.

колкото и да е странно - и на мен
бях го чеал във форума и не го приех сериозно, но като закъсах много пробвах и помогна  Wink

от Талцид ми ставаше много зле

# 46
  • София
  • Мнения: 295
Мен ме спасяваше Талцид-а!

# 47
  • Мнения: 645
някъде из форума четох и ми стана странно за слънчогледови семки Simple Smile ,но вчера като нямах под ръка нищо друго освен тях хапнах и ми мина  Laughing

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
На мен ми помагаше сода - газирана вода.Сега обаче вече , не.Дали Сода бикарбонат е вредна за бременни ,защото бях чела някаде , че е .

# 49
Поинтересувах се по въпроса за киселините и открих това:
 
 Преди да посегнете към лекарствата, можете да предприемете следните мерки:
  -ограничете или премахнете всички кисели храни:лимони, портокали,кисело мляко, ябълки грейпфрут;
  -подкиселени храни;
  -подправки, в това число черния пипер;
  -чая и кафето.Задоволете се с най-много две чаши;
  -алкохола:
 Избягвайте положения на тялото, които улесняват придвижването на стомашните сокове към устата. Лягайте, навеждайте се напред поне един час след хапване. През този един час е добре да стоите седнали или полулегнали. Ако се навеждате, свийте коленете и дръжте тялото си изправено.
 Яжте месо, риба, яйца, млечни продукти, зеленчуци, но задължително варени или печени.

  Дано помогна поне малко на хората с този проблем. Успех newsm10 newsm03

# 50
  • Мнения: 114
На мен ми помагаше чаша прясно мляко или смучех шоколад .

# 51
  • Мнения: 354
Ами аз само се съобразявах какво ям, да не е пържено или тежка храна.
Чула съм-не съм го пробвала лично следния трик:
повдига се матрака под наклон 30 градуса, така на киселините им е по-трудно да излезнат от стомаха и да тръгнат нагоре-гравитация Wink. Пробвай ако искаш. Същото се прави и при бебета, които често повръщат Peace

# 52
  • Мнения: 288
Предната си бременност имах и тази също и колкото и странно да звучи това което ми помага е дъвченето на дъвка,пробвай ако не ти помогне няма да ти навреди Peace

# 53
  • Мнения: 741
На мен бира много ми помагаше

# 54
  • Мнения: 342
Изпих тонове прясно мляко по време на бременността. На мен това ми помагаше с изключение на последната седмица, а резултата беше - гъстата и буйна коса на бебка Laughing Аз не вярвам в това, но дали е съвпадение или е така, резултата е на лице... По темата - не знам до колко са силни твоите киселини, но пробвай с прясно, неподсладено и студено мляко.

# 55
  • Мнения: 70
стопацит помага много

# 56
  • Мнения: 49
И аз се опитвам да ги блокирам със сода. Повечето пъти помага, но понякога не Simple Smile Мога да ти кажа, че от лютеница ми излизат страаашни киселини!  ooooh! Ако я ям сутрин, цял ден ще съм половин човек. Така, че предполагам, има си храни които просто трябва да се избягват. Опитай се да разбереш кои са твоите. Стискам палци да си облекчиш положението  Hug

# 57
  • Мнения: 17
Охххх, и аз съм с ужасни киселини. От два дни обаче му намерих цаката - ям по 3 лимона на ден Laughing. На някои може и да им е странно, но на мен ми помагат само те.  Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 1 890
    И мен мн ме мъчат.  Cry За пръв път през живота си разбирам какво е. Досега търпях, но днес след 300 мъки си купих Талцид - то много гадно това хапче, бе хора, как го смучете ???  Sick Аз не успях и половината го изплюх и пих сода. Сега ме е яд, че си дадох парите. Ама още малко, ще се изтърпи някакси...  Crazy

# 59
  • Мнения: 1 488
сироп гавискон. незнам обаче дали се продава в бг. става за бременни

Общи условия

Активация на акаунт