Какво помага срещу сериозни киселини?

  • 20 828
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
При миналата бременност също имах ,но не толкова много. Тъкмо приключих със сериозното повръщане преди 2 месеца и сега пак натам вървя. Кажете какво сте предприели и има ли ефект?

# 1
  • Мнения: 43
  Единственото,което ми помагаше,беше газирана вода(сода),ако киселините са сериозни,посъветвай се с гинеколога или личния си лекар да ти предпишат нещо.
  В общи линии избягвай бобови храни,зеле и пържено.Има и други храни,които е хубаво да не хапваш,но съм сигурна,че някой друг ще допълни списъка Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 31
дали са сериозни или не моите - не знам, но ме спасяват солетките, в краен случай - обикновените бисквитки

# 3
  • Мнения: 1 080
Талцид и сода!!!

# 4
  • Мнения: 2 622
Последният месец през втората бременност страдах много от киселини.Много неприятно беше TiredЕдинствено газ.вода облекчаваше положението.

# 5
  • Мнения: 4 784
Единственото, което на мен ми помагаше бяха ядките - бадеми и лешници. Имах киселини най-вече вечер, особено като си легна. За това преди сън хапвах по малко бадеми и имах общо взето спокоен сън.

# 6
  • Мнения: 161
Абсолютно нищо не ми помогна. И през двете бременности имах ужасни киселини и много пъти стигах до повръщане от тях. Успокоението е, че веднага след раждането киселините изчезваха като с магическа пръчка.
Лека бременност и здраво бебче ти желая.

# 7
  • Мнения: 2 090
Единствено газ.вода облекчаваше положението.
И при мен така Tired

# 8
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
На мен ми действаше кисело мляко с малко сода бикарбонат.
Ако обаче ти е много зле, попитай гинеколога си какво можеш да вземеш.

# 9
  • Мнения: 645
Последните месеци почти нищо не ми помагаше. Облекчение получавах от газирана вода. Алмагел също взимах, но не ми помогна особено.

# 10
# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз не съм имала,но на моята приятелка нищо не и помагаше

# 12
  • Мнения: 1 372
лично на мен нищо!

# 13
  • Мнения: 2 334
И на мен нищо не ми помагаше ooooh!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 230
Талцид-а ми помагаше в повечето случаи, вечер киселините бяха най-силни, спях на две вдигнати възглавници в полу седнало положение.
Дано минеш по-леко през тях. Леко бременеене и здраво бебче.

# 15
  • Попово
  • Мнения: 687
диня, хлебна сода с лимон и захар, газирана вода, талцид... нищо не помага, ще си ги преживееш както бебенцата си преживяват коликите  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 391
Талцид-а ми помагаше в повечето случаи, вечер киселините бяха най-силни, спях на две вдигнати възглавници в полу седнало положение.
Дано минеш по-леко през тях. Леко бременеене и здраво бебче.

Все едно съм го писала аз Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 93
лимонов сок с малко захар,разтворени във вода,сипвах последно сода 1 ч.л. и докато шупва го пиех-само това ме спасяваше.

# 18
  • Мнения: 242
газирани напитки и прясно мляко Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Студено, сурово прясно мляко облекчаваше малко болката.

# 20
  • Мнения: 119
Сода за хляб,нищо друго.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 191
На мен ми помагаха само прости слънчогледови семки.

# 22
  • Мнения: 160
на мен само Талцид ми помагаше

# 23
  • София
  • Мнения: 39 765
С Алекс имах много киселини. В общи линии нищо не ми помагаше. Сода бикарбонат и сода малко облекчаваха положението, но малко.

# 24
  • Мнения: 9 973
талцид

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
на мен ми бяха исписали Стопацид - те се хрускат и са много приятни хапчета. Питай лекарката си за тях.

# 26
  • Мнения: 645
от самото начало съм с киселини,пиех преди Ранитидин но после разбрах че не за предпочитане много че има други хапчета които са по безобидни,иначе ми помагаше,гинеколожката ми предписа Стопацид ,не съм доволна помага ми само за малко и после пак ме почват киселините  Sadи започнах да пия сода за хляб за сега само тя ме спасява Simple Smile

# 27
  • Мнения: 24
и мен талцида ме облекчава само за малко(около 1 час)някои знае ли колко често може да се взима?

# 28
  • Мнения: 80
на мен талцид хич не ми помагаше Cry
знам,че не е никак полезно за стомаха,но мен единствено сода за хляб ме спасяваше Tired

# 29
  • София
  • Мнения: 2 658
и аз последните месеци имах страхотни киселини, нито сухар, солети, от хляб и вода получавах киселини. Дъвчех по 4 Талцида, но с краткотраен ефект. Щом родих и изчезнаха моментално, както и други разни болежки.

# 30
  • Мнения: 2 521
Само раждането ми помогна на мен Laughing

# 31
  • Мнения: 4 434
Ох познато и аз имах много кисилини,нищо не съм пила просто изяждах една ябълка или лягах на по-висока възглавница

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 121
Талцид - на мен ми помагаше, макар и временно, но без него беше непоносимо.  Sick

# 33
  • Мнения: 42
При мен помагат газираните напитки независимо дали е бира,кола и подобни,важното е да е газирано и от 1-2 чаши киселините са история Hug инача така ми изгарят хранопровода и болият #Crazy ooooh!

# 34
  • Мнения: 780
Сода, зелена ябълка, хлебна сода и...сладолед.

# 35
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ох..... пиенето на сода кара стомаха да образува още киселина...
По-добре да се пие лимонов сок, айрян, Мезим форте. Газираните напитки са газирани с въглеродна киселина, т.е. от гледна точка на киселинността са ОК, но пък газираното предизвиква уригване и пак качва киселини нагоре.
Да не се преяжда вечер. Да не се ядат тежки храни вечер.
Да се спи на по-висока възглавница, най-добре - на 2 високи възглавници.

# 36
  • Мнения: 11 004
Сода бикарбонат с вода, кисело мляко, дъвкане на дъвка. Избягвай тежките храни и изобщо тези, които ти дразнят стомаха. Не яж люто, кисело, пържено, солено или гледай да е в минимални количества.
Вечерното преяждане също води до гадни киселини.

# 37
  • Мнения: 263
Само раждането ми помогна на мен Laughing

 smile3521  Панацея е нали Joy И за болките в кръста и за отоците в краката.... киселините ще са ти най - малкия проблем последните месеци Grinning Успех Peace

# 38
  • Мнения: 152
На мене ми помагаха сурови фъстъци, ябълка и сода за хляб. И никаква по-сериозна храна след 18 часа. Но единстеното спасение е раждането.

# 39
  • Мнения: 569
  На мен тук към края на бременността ми бяха изписали това:

Имах ужасни киселини , но много ме облекчаваше!

# 40
  • Мнения: 4 335
На мен сьщо ми помагаше газираната вода и постоянно гледах да дьв4а дьвка,сьщо ме облек4аваше за кратко.

# 41
  • Мнения: 76
Ах,тези киселини... ooooh! незабравим спомен от бременността  Simple Smile на мен ми помагаха киселото мляко и хляба

# 42
  • Мнения: 506
Талцид помага много.

# 43
  • Мнения: 2 960
и аз съм за Талцид-на мен много ми помогна.

# 44
  • Мнения: 583
Спрайт, обикновени бисквити, хляб, лимонада от сода,захар, лимонена киселина /пие се докато шуми/. Имах проблеми в 9 месец, около 1 седмица, но беше мъчително, особено вечер.

# 45
  • Мнения: 35 968
лимонов сок с малко захар,разтворени във вода,сипвах последно сода 1 ч.л. и докато шупва го пиех-само това ме спасяваше.

колкото и да е странно - и на мен
бях го чеал във форума и не го приех сериозно, но като закъсах много пробвах и помогна  Wink

от Талцид ми ставаше много зле

# 46
  • София
  • Мнения: 295
Мен ме спасяваше Талцид-а!

# 47
  • Мнения: 645
някъде из форума четох и ми стана странно за слънчогледови семки Simple Smile ,но вчера като нямах под ръка нищо друго освен тях хапнах и ми мина  Laughing

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
На мен ми помагаше сода - газирана вода.Сега обаче вече , не.Дали Сода бикарбонат е вредна за бременни ,защото бях чела някаде , че е .

# 49
Поинтересувах се по въпроса за киселините и открих това:
 
 Преди да посегнете към лекарствата, можете да предприемете следните мерки:
  -ограничете или премахнете всички кисели храни:лимони, портокали,кисело мляко, ябълки грейпфрут;
  -подкиселени храни;
  -подправки, в това число черния пипер;
  -чая и кафето.Задоволете се с най-много две чаши;
  -алкохола:
 Избягвайте положения на тялото, които улесняват придвижването на стомашните сокове към устата. Лягайте, навеждайте се напред поне един час след хапване. През този един час е добре да стоите седнали или полулегнали. Ако се навеждате, свийте коленете и дръжте тялото си изправено.
 Яжте месо, риба, яйца, млечни продукти, зеленчуци, но задължително варени или печени.

  Дано помогна поне малко на хората с този проблем. Успех newsm10 newsm03

# 50
  • Мнения: 114
На мен ми помагаше чаша прясно мляко или смучех шоколад .

# 51
  • Мнения: 354
Ами аз само се съобразявах какво ям, да не е пържено или тежка храна.
Чула съм-не съм го пробвала лично следния трик:
повдига се матрака под наклон 30 градуса, така на киселините им е по-трудно да излезнат от стомаха и да тръгнат нагоре-гравитация Wink. Пробвай ако искаш. Същото се прави и при бебета, които често повръщат Peace

# 52
  • Мнения: 288
Предната си бременност имах и тази също и колкото и странно да звучи това което ми помага е дъвченето на дъвка,пробвай ако не ти помогне няма да ти навреди Peace

# 53
  • Мнения: 741
На мен бира много ми помагаше

# 54
  • Мнения: 342
Изпих тонове прясно мляко по време на бременността. На мен това ми помагаше с изключение на последната седмица, а резултата беше - гъстата и буйна коса на бебка Laughing Аз не вярвам в това, но дали е съвпадение или е така, резултата е на лице... По темата - не знам до колко са силни твоите киселини, но пробвай с прясно, неподсладено и студено мляко.

# 55
  • Мнения: 70
стопацит помага много

# 56
  • Мнения: 49
И аз се опитвам да ги блокирам със сода. Повечето пъти помага, но понякога не Simple Smile Мога да ти кажа, че от лютеница ми излизат страаашни киселини!  ooooh! Ако я ям сутрин, цял ден ще съм половин човек. Така, че предполагам, има си храни които просто трябва да се избягват. Опитай се да разбереш кои са твоите. Стискам палци да си облекчиш положението  Hug

# 57
  • Мнения: 17
Охххх, и аз съм с ужасни киселини. От два дни обаче му намерих цаката - ям по 3 лимона на ден Laughing. На някои може и да им е странно, но на мен ми помагат само те.  Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 1 890
    И мен мн ме мъчат.  Cry За пръв път през живота си разбирам какво е. Досега търпях, но днес след 300 мъки си купих Талцид - то много гадно това хапче, бе хора, как го смучете ???  Sick Аз не успях и половината го изплюх и пих сода. Сега ме е яд, че си дадох парите. Ама още малко, ще се изтърпи някакси...  Crazy

# 59
  • Мнения: 1 488
сироп гавискон. незнам обаче дали се продава в бг. става за бременни

# 60
  • Мнения: 367
дали са сериозни или не моите - не знам, но ме спасяват солетките, в краен случай - обикновените бисквитки
PeaceПодкрепям + газирана вода!

# 61
  • Мнения: 112
Имах страхотни киселини-права спях ooooh!  ooooh!  ooooh!

Съвсем накрая, дни преди да родя, една друга бременна ме "открехна4-ВЕДНАГА след хранене хапваш половин шепа (и с по-малко става) пресни орехови ядки! Но след всяко хранене, едно ппропуснеш ли и се завръщат с пълна сила.
 Само така можех дори и легнала да чета книга Peace, нещо, което ми беше невъзможно преди.

Успех, леко раждане и живо и здраво бебче на финала!  bouquet

# 62
  • Мнения: 14 490
ей това ме спаси мене


за жалост го няма в бг

# 63
  • Мнения: 561
Аз забелязвам, че като намаля яденето и не ям толкова много, киселините ми намаляват  Embarassed

# 64
аз опитах какво ли не за киселините,вземи си пробитор и ще си решиш проблема,няма проблем да се пие по време на бременност,гинеколога ми го изписа

# 65
  • гр.Сливница
  • Мнения: 84

Все едно аз го казвам това.Лека бременности здраво бебче.

# 66
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Сода и Талцид- поне при мен помагаше.

# 67
  • Мнения: 307
АГ-то ми изписа таблетки ПРОБИТОР,на мене само това ми помагаше.

# 68
  • Мнения: 451
Аз пиех талцид - определено помага!

# 69
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз забелязвам, че като намаля яденето и не ям толкова много, киселините ми намаляват  Embarassed

ДА. И при мен беше така  Peace

# 70
  • Мнения: 24
момичета колко често пиете сода?аз вечер ставам по 3-4 пъти и всеки път си пийвам по малко защото иначе няма заспиване,но ме е страх да не си повредя стомаха вече Sad

# 71
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Нищо не ме облекчаваше. Спях полуседнала, защото имах ужасни киселини. И газирана вода пиех и Талцид в най-тежки моменти, но нищо не ми помагаше. Като родих и изчезнаха като с магическа пръчица.

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 129
Газирана вода.  Peace

# 73
  • Мнения: 4 496
Само Талцид ме спасяваше по време на бременностите. Laughing

# 74
  • Мнения: 304
лично на мен добре ми действа сода бикарбонат с малко водичка

# 75
  • Мнения: 2 807
Единственото, което ми помагаше (киселини имах основно с втората си бременност) -> кока-кола и тиквени семки.

Имаше периоди, в които постоянно се движех с тиквени семки у себе си  Wink

Лека и безпроблемна бременност!  Hug

# 76
  • Мнения: 2 149
Мен ме спасяваха сухарите Hug

# 77
  • Мнения: 32
Някъде бях чела ,че за да се облекчат киселините трябва да се пие затоплено прясно мляко,след което да си легнеш на лявата страна и ще минат.Повярвай ми ДЕЙСТВА!!!Вече почти осем месеца имам киселини(не само вечер,а по всяко време),все едно съм гълтала бръснарски ножчета,но наистина само това ме оправя.П Peaceпробвай,дори да не ти помогне поне няма да ти навреди.Успех

# 78
  • Мнения: 26
здравеите и от мен  на мен ми предписаха квамател по 1 на 12 часа и ако ми е много гадно талцид и доста ми помага преди се скапах да повръщам

# 79
  • Мнения: 78
i az iskam da znam otgovora na tozi vapros.oba4e razbrah edno-ni6to ne mi pomaga.v 8 mesec sam i ot 1,2 meseca po4naha serioznite kiselini-DENONO6TNO-napravo ujas,lekarkata mi kaza Talcid ili zelena qbalka 30 min.predi hrana,no ni6to ne pomaga.talcida samo za polovin 4as mi oblek4ava adskite kiselini i pak nanovo se po4va.taka 4e s netarpenie 4akam da se rodi momata i da mi olekne.samo dva meseca-ko da se pravi 6te se tarpi. Peace

# 80
  • Мнения: 5 026
На мен ми помагаше дъвкането на дъвка-незнайно по какви причини ме облекчаваше  Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 339
В началото ми помагаше прясното мляко. В края на осмия месец минах на сода.

# 82
  • Мнения: 305
Имах ужасни киселини по време и на двете бременности. През втората направо беше непоносимо.
Нищо не помагаше, освен - временно - сода за хляб, като това обаче не е много добър вариант за постоянно, по ред причини.
Единственото, което до някъде ми помагаше, беше хранене на малки порции, с харни, които по принцип не предизвикват много киселини (по-малко въглехидрати и пикантни храни).

# 83
  • Мнения: 3 675
Зантак и Анциацид помагат, но трябва консултация с гинеколог за всякакви лекарства по време на бременност.Аз съм чувала за бисквитки с джинджифил в полулегнало положение.

Общи условия

Активация на акаунт