"И в Стамболийски есента дойде, ела при нас да пием по кафе!"

  • 16 635
  • 250
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 168
Аз не съм писала писмо до Дядото Simple Smile Разбрахме се да си купим хубав пасатор - подарък за трима, че след 3-4 месеца ще ми е много необходим.
Марианка сигурно е на работа днес, освен ако заради шарката на Веси няма промяна. Миналия ден ги видях - Веси е много сладка - като калинка
 Joy . Ама иначе бодра и бойна. Носеше си пластмасово столче  nazemiata
Аз сега чета за захранването, че още нямам идея как точно ще подходя, когато дойде време. Така и не разбрах защо едни пишат първо да се дават плодовите неща, други - първо зеленчуковите. Цвети, ти като най-прясна как захрани?

# 241
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Роделинка и аз доста изчетох за това захранване. Преписвах схеми и се опитвах да сътворя подходяща за Габи. Накрая в главата ми стана каша и поради тази причина захраних с каша.  Joy
Сега сериозно. По принцип не е добре да се захранва с плодове. Понеже детето свиква бързо със сладкия вкус и после трудно минава на друга храна. Това за кърмените бебета не важи понеже кърмата придобива леко вкуса на това, което е яла мама и доста от новата храна ще им е почти познато . Но това сигурно го знаеш. Simple Smile
Аз лично захраних на 5,5 м. с безмлечна оризова каша на Милупа. Доста щадяща за малкото стомахче. Иначе може да захраниш и с картофено пюре приготвено с кърма. На мен това ми беше втората въведена храна. Кашата също приготвях известно време с кърма. Габи ми беше много злояда до 1 година /не че сега има промяна, но до тогава беше нещо страшно  ooooh!/ И всяка нова храна въвеждах много бавно. Ето нещо примерно и много хубаво.
Дано да съм ти била полезна.  Peace

# 242
  • Мнения: 168
Благодаря, Цвети. Сигурно и аз нещо такова ще направя. ЧЧе тия плодове освен, че са сладки и много тежки за стомахчето. А схемата ще ми е от голяма полза, вместо да се чудя кое кога.

# 243
  • София
  • Мнения: 676
   Вярно, че уикенда имаше доста сняг. Алексчо бе най-доволен, че имаше разходки с шейната   . Разбира се, това не е оправдание за отсъствието  Laughing. През деня имам доста работа, а вечер се отдавам на релакс колкото мога  Wink.

 Марианка, Цвети, бързо оздравяване на момите ви  Praynig.

  Марианка, как е новата-стара работа  Thinking. Разкажи, когато имаш сили  Hug.

  Цвети, какво и е точно на Габи?  Напоследък често ти двига температура или така си мисля.

  Роделинка, важното е Ради да не е алергичен  Peace. От там нататък нещата се подреждат. Да си кажа, като не толкова "прясна" мама   Mr. Green. Започнахме по старата схема, първо сокче, после плодово, съответно зеленчуково, месни пюре. Кашите бяха след плодовото. Не съм имала проблеми и Алекс хапваше всико (домашно и купешко). След 1 г., обаче, стана злоядичко. Не е по супичките. От прочетеното разбрах, че и при други деца го има този момент.

  Много усмивки  

# 244
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Дори, според доки температурите са от зъби. И действително днес се е показало кучешко зъбче и Т вече няма. Верно често вдига Т напоследък.
Относно сокчетата в началото и ранното захранване се изписа много. И общо взето извода е, че води до болешки на по-късен етап от развитието при някои хора. Най-силно ми се е запаметило в съзнанието една статия, в която пишеше, че примерно глутена въведен преди навършване на 6 месечна възраст при детето води до астма,  което си е страшно.

# 245
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
 smile3558

# 246
  • Мнения: 168
Ех, мечтиииииииииии... Кой знае кога ще има подобна маса на някоя полянка.
Как е днес температурата на Габи? Избиха ли новите гъбки-зъбки?

# 247
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Габи е добре, но аз "издавам багажа". Глава ме боли, носа ми тече...  Tired И другото е, че ми се спи. Тази нощ момата реши, че й се играе та от 3 до 5 сутринта голям купон беше.  #Cussing out
Роделинка, пусни някоя снимчица да видим момъка колко е пораснал  Flutter
Между другото имам предложение да си направим някъде регистрация и да си качваме наши снимки там и само ние да си ги гледаме като само ние си знаем юзъра и паролата.
Имам и друго предложение-да измислим ново име на новата темичка. В смисъл нещо зимно или коледно-новогодишно, като разбира се непренебрегваме предложенията на Ели.  Hug

# 248
  • Мнения: 2 481
 newsm78nn На  мен ли?Кви предложения съм давала аз съм забравила newsm78

# 249
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
...Предложения за заглавия на следващите ни темички:
С чаша кафе в ръка и във форума за Стамболииски сега.  - от Eli83
Стамболииски майки и деца и всички новини с кафето във ръка.  - oт Eli83
Стамболииски ни събира и на кафе и на бира! - oт Eli83
Mr. Green да ти опресня паметта

# 250
  • Мнения: 4 451
Момичета, имаме си нова тема от вчера, късния следобяд:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351890.new#new
Обаче имам проблем някакъв и моля да ми отговорите на въпроса, който съм задала в нея, за да се ориентирам в моя нет ли е проблема или причината е в мен? Hug

Общи условия

Активация на акаунт