"И в Стамболийски есента дойде, ела при нас да пием по кафе!"

  • 16 632
  • 250
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 451
                                              С Т А М Б О Л И Й С К И

                                    

Снимка: slim от stamb.net
С благодарност за заглавието на zwetellina   bouquet


Нашите неповторими дечица имат рожденни дни:

Алекс на мама Dori - 16.04.2005г., роден в болница "Шейново"-София
Никола на мама Nadja77 - 18.07.2006г. и  Стоян - 01.07.2002г., родени във ВМИ - Пловдив
Рени на мама dimi - 19.02.2002г. , родена в МБАЛ "Свети Мина" (Весела) - Пловдив
Рада на мама Verdad - 09.04.2002г. и Ралица - 06.08.1999г., родени в  МБАЛ "Свети Мина" (Весела) - Пловдив
Мария на мама bilqna_69 - 12.04.1995г., родена във ВМИ - Пловдив и  Ивелина - 17.03.1991г., родена в МБАЛ "Свети Мина" (Весела) - Пловдив
Василена на мама mari_anka - 30.08.2006г., родена в МЦ "Здраве" - Пазарджик и Мария - 08.05.2002г., родена в МБАЛ "Свети Мина" (Весела) - Пловдив
Ани на мама djily и  Митко
Иван и Георги на мама stanka1979, родени на 30.07.2004г. в гр. Пазарджик
Калоян на мама sleepy
Юлия на мама Eli83, родена на 16.07.2006 МБАЛ "Свети Мина" в гр. Пловдив
Ивайло на мама Viktoria_27, роден на 12.04. 2007г
Габрина на мама zwetellina, родена на 06.06.2007г. в АГ "Селена" в гр. Пловдив
Атанас на мама gns, роден на 05.10.1992 г. в гр. Пловдив
Виктор на мама MimSss, роден на 17.08.2006 в МБАЛ "Свети Мина" в гр. Пловдив
Радослав на мама bremelinka, роден на 30.08.2008г. в гр. Пловдив

Предложения за заглавия на следващите ни темички:
С чаша кафе в ръка и във форума за Стамболииски сега.  - от Eli83
Стамболииски майки и деца и всички новини с кафето във ръка.  - oт Eli83
Стамболииски ни събира и на кафе и на бира! - oт Eli83

Нашето малко, но красиво градче си има вече собствен сайт: http://www.stamb.net/portal/news.php


Старата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=305104.0

                                          

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 10:12 от Мари_Анка

# 1
  • Мнения: 4 451
Toва скалъпих набързичко, за да има къде да пишем. После ще дооформям. Hug

# 2
  • Мнения: 2 481
 Hug  Е супер,какво ще правим без теб!

Наистина есента дойде,даже е така студено навън че си мисля да не е зима...поне тук е страшен студ и вятър

# 3
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Марианка, чудесно оформление както винаги!  Hug  bouquet
Една носталгия ме  налегнала по отминаващото вече лято... Sad

Но и есента носи топли чувства. Simple Smile

Нали тогава съм се родила.  Blush

# 4
  • София
  • Мнения: 676
     Топли поздрави от Охридското езеро!                    Там съм в командировка. Вчера поваля, но днес има слънчице.  Поразходихме се по крайбрежието. Водата е топла,но духа и брега е камънак. Следобяд започва същинската работа- конференцията. Мъжете ми се гледат сами и се справят. За първи път се разделям с Алекс и ми беше мъчно. За сега не се разтройвал много.            
                               Поздравления на Марианка и Цвети за темичката!

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 13:49 от Dori

# 5
  • Мнения: 4 451
Meрси, момичета, не правя кой знае какво. Hug
На Дори, приятно изкарване в Охрид, нищо че е по работа.
Insaid, недей да скромничиш, ами покажи каква си хубавица. Heart Eyes
Получих ЛС от Жабче. Вече е по-добре, но все още няма сили, много повръща и се възстановява от операцията. Като се почувства по-добре, ще ни пише. Предаде много поздрави на всички ви. Grinning

# 6
  • Мнения: 168
Идвам, къде е кафето? Марианка,  newsm10
Дори, покрай конференцията да си изкараш чудесно! Мечта ми е да отида там. Колко време е конференцията?
Вчера бяхме на консултация - Радослав е наддал 590гр. и порастнал с 2 см. Тоест след мерките при изписването сега е 3150 и 50 см. Там имаше две майки с големи бебета - сигурно на поне 6 месеца. Сториха ми се огрооооооооомни, едни пухкави и заоблени. Кога ли ще станем такива и ние? Биеха им ваксини и като ревнаха, ама рев да чуете. Наш юнак спи и пет пари не дава какво става наоколо Simple Smile
За Жабче се радвам, дано се запознаем някой ден и да бутаме заедно количките (поне като идва в Стамболийски). Марианка, знаеш ли тя къде живее?
Хубав ден на всички!

# 7
  • Мнения: 4 451
Eй, Роделинка, страхотни мерки и теглилки! Heart Eyes Да, а ако видиш Веси, ще ти се стори цял титан. Mr. Green Жабче живее понастоящем в София, иначе си е наше момиче.

# 8
  • Мнения: 168
Аз Веси постоянно я виждам на снимки. Ама тя вече не е бебе Simple Smile Нали е точно с две години кака на Ради.
Пропуснах да напиша, че достигнахме тези мерки за 2 седмици. Ми той има да наваксва, все пак можеше още да не е роден Simple Smile А от 2 дена има периоди от деня, в които суче на час - час и половина. Няма изхранване това дете. Ходя из къщи така  breastfeeding Само дето не знае какво е биберона. Вие от кога сте давали (ако сте) биберони - залъгалки?

# 9
  • Мнения: 4 451
Роделинка, бибка се опитвах да дам още в родилния дом, но тя отказваше, поради наличие на ц*ци. Mr. Green После обаче получих тежки усложнения, знаеш, лежах месец в болницата на силни АБ. Детето го гледаше свекърва ми и нямаше как - с изкуствено мляко.
И така научихме и бибата, та скоро я отказах от нея. Затова не се коси, че не я ще.

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 17:46 от Мари_Анка

# 10
  • Мнения: 9
Ето ме и мен в новата темичка с чаша ароматно 3 в 1 Hug
Марианка, поздравления за страхотното оформление на темичката!  bouquet
 Как мина срещата снощи? Разказвайте и двете с Дими - нямаше да питам, ако всичко си беше, както на мен ми се искаше... и по-точно - още да съм си в групичката с моите сладури... тогава щях да знам как е минала срещата, а сигурно и кафенце щяхме да пиийнем след нея lalalala
Роделинка, браво на твоя юнак - той май вече е готов да става батко Laughing Дано да ви е здравичък и все така да си те слушка!
Радвам се и за Жабче, горещо се моля скоро да има още по-добри новини за нея  Praynig
Приятна вечер на всички!  bouquet

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 19:33 от Insaid

# 11
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
... Ходя из къщи така  breastfeeding ...
Joy Joy Joy
Какво се смея бе, нали и аз в началото така ходех.  Mr. Green
За биба все още недавай. Поне месец да направи. На Габи давах, но тя постоянно я плюеше. Имаше моменти в които я приемаше, но за кратко и така до 5тия месец. В един момент реши, че и е безинтересна и спрях да я предлагам.
Бебенцата имат нужда от биба, за да задоволяват сукателния си рефлекс. На моята калпазанка е меко казано задоволен.  Crazy

# 12
  • Мнения: 4 451
Insaid Hug A за родителската среща няма много за разказване. Поради неудобният за повечето работещи родители час, имаше малко такива. Видяхме учебниците, които вече са пристигнали. Аз естествено много се притесних, знаеш моите неволи. На всичкото от горе, Мими прави протест, не иска да ходи на градинка и не слушка. Децата в групата по списък са 28. Лудница голяма, не завиждам на учителките. Laughing С никой после не можах да пия кафенце за успокоение. Нямаше ги "моите" мами.
А ти как си? Сигурно много претоварена...

# 13
  • Мнения: 9
Ох, така ме е яд  #Cussing out писах, писах - и изведнъж нета се скапа #Cussing out Ама аз съм упорита - пак се включвам Laughing
Марианка, горе главата...зная, че учебният материал в подготвителна група е меко казано пренатоварен...това е и една от причините много от децата да не искат да посещават ДГ - време за игри няма...Предполагам, че и сън не ги лови малките палавници - на тези столчета по три занимания на ден, не им е лесно...а на всичкото отгоре после в леглото, вместо да си потичат на воля...но какво да се прави - ученици ще стават...Ти не се притеснявай - поработвай с Мими вкъщи - вие май цяло лято се занимавахте с нея и доколкото си спомням - на нея й беше интересно...Ще се справите Peace
 Аз тази година съм в трети клас Mr. Green В момента всичко около мен е пълна лудница - много писане и гонки от шефа Mr. Green
Надявам се скоро да се видим  bouquet
Целувки за Мимка! Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 4 451
Insaid, за съжаление не успяхме да поработим през лятото с нея така, както аз очаквах. учихме до момента, в който не ме помолиха от ДГ да си я оставя у дома, понеже групичката беше сборна. С двете деца ми дойде доста тежко и до обяд вече бях скапана физически и психически. Та и отпуснах края малко на Мими и сега трудно се адаптира към режима в градинката. Confused Трябва да се справим, нямаме избор...
И на мен ми се ще да се видим, но знам колко си заета. Все пак, ако ти се освободи малко временце, свиркай. Wink
Много интересен ник си имаш. Hug

# 15
  • Мнения: 9
 Joy За ника ми - не си спомням къде се опитвах да се регестрирам - всичко, което ми дойдеше на ум беше вече заето, даже и inside Joy  та така се появи тази смешка - реших, че ми е на късмет и от време на време ползвам този ник Joy
 А за това, че лятото малката сладурка е почивала - май е по-добре...та нали за това е лятото - активна почивка...Ох, и на мен още ми е трудно да свикна с ходенето на работа Embarassed, та за мъниците се чудим newsm78 сега като се развали и времето - лелееее, само като си помисля и настроението ми спада доста под нулата Mr. Green
Приятна вечер на всички!  bouquet

# 16
  • Мнения: 4 451
Добро утроооо, мацки! Grinning
Позволявам си да се обърна така към вас, щото Гепард вече е в гръцко. Като се върне, ще показва снимки. Wink
Днес ще водя Мими на изследвания в Пловдив и ще пропуснем градинката. Стискайте ни палци всичко да е на ред! Praynig
Слагам кафенце и тичам по задачки.

# 17
  • Мнения: 168
Хубави изследвания да има Мими!
Аз биберона не съм и мислила да давам, написах го заради картинката Simple SmileАко мога да я избегна ще го направя.

# 18
  • Мнения: 2 481
Вие тук голям разговор сте дръпнали,браво


Аз се чудя как една учителка в детската градинка се оправя с20-30 деца а аз не мога с моето да се оправя и как така слушат там ,идея си нямам каквото съм без нерви къде съм тръгнала това да уча,сигурно 4 години учат как да си сдържат нервите с 30 хлапета,честно не знам кой ще ме научи да се оправя с деца над 2 броя Rolling Eyes newsm78  май не е за всеки

Инсайд ти учителка на 3 клас ли си???

# 19
  • Мнения: 2 481
Видяхте ли това,аз си поръчах 1ви брой безплатен - ново детско списание http://www.egmontbulgaria.com/misc/anketa_zamamaimen.htm

# 20
  • Мнения: 9
Здравейте! Hug
Марианка, стискам палци всичко с Мими да е наред Praynig Очертават се 3 почивни дни - лелееееее, колко щастливи ще са децата... а и учителите Mr. Green
 Ели, да, аз съм учителка на 3 клас - само 18 са в класа ми и не се оплаквам, слушкат ме децата...не е страшно, ще видиш Peace
 Сега ви оставям, ще намина по-късно, дано Марианка се появи с хубави новини Praynig
 Много усмивки!  bouquet

# 21
  • Мнения: 168
Инасайд, в Стамболийски ли преподаваш?
Днес бяхме на първа разходка с количка. Едва убедих мъжа ми, че вятърът не е толкова силен, а количката е добре защитена. Бебока спа през цялото време май дори не подозирайки какво му се случва.

# 22
  • Мнения: 4 451
Moмичета, резултатите от ЕЕГ-то на Мимка са чудесни! Grinning Благодаря на всички ви, задето стискахте палци. Аз цял ден се чувствах като пред изпит. Трудно удържах принцесата да стои на едно място 20 минути с разни жички и кабели по главата, ама се справих. Чудесна работа ми свърши едно от любимите списания на Мими "Шрек". Купихме го по път. Обещах и, че ако слуша чичко доктор, който ще и постави една коронка на главата  Mr. Green, ще я заведа на Макдоналдс и ще и купя кукла.
Изкарахме чудесно двечките по женски в Макдоналдс.
Роделинка, а честита ви първа разходка!  Heart Eyes Те татковците са си такива бъзливи. Mr. Green

# 23
  • Мнения: 9
Марианкаааааааааа Hug така се радвам за Мими Heart Eyes
От 20 h до сега надничам през 2 минути, за да видя дали вече си дала отчет Peace
Целувки за Мимка! Heart Eyes
Лека вечер на всички!  bouquet

# 24
  • Мнения: 2 481
Марианка какво и беше на Мими?

 Инсайд казвай в кое училище си учителка, да не е в моето ? Party

# 25
  • Мнения: 168
Браво на Мими!

Обещах и, че ако слуша чичко доктор, който ще и постави една коронка на главата  Mr. Green, ще я заведа на Макдоналдс и ще и купя кукла.

Аз се чудех от къде идва практиката за рушвети Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 26
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Привет от мрачна София, толкова е студено, че имам чувството, че скоро ще завали сняг.  Shocked

Марианка, браво за добрите резултати!  Grinning

Роделинка, предполагам, че всъщност е прекръстената Бремелинка?  newsm78 Ако е така, честито ново попълнение в семейството! Да ви е живо и здраво детенцето!  Hug

Аз съм добре, китайската медицина прави чудеса.  Laughing Операцията зараства, а аз не смогвам да ям.  Crazy

# 27
  • Мнения: 168
Благодаря! Жабче бързо възстановяване от операцията и всичко успешно с бебетата! Кога се очаква да изплачат на бял свят?

# 28
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Напролет. Терминът ми е през април, но, живот и здраве, предполагам ще ги посрещнем по-ранко. Аз не смея още да мисля за толкова напред във времето...

# 29
  • Мнения: 4 451
Ей, Жабче, как ти се зарадвах, че ни навести! Heart Eyes Hug Възстановявай се бързичко и стискаме палци жабчетата да са добре! Наминавай по-честичко на сам.  Grinning Китайската медицина е нещо страхотно и аз все се каня да заведа Мими.
Insaid, благодаря ти! Продължавайте да стискате палци, че в понеделник ще я водя в София при проф. Райчев. Макар, че ние си знаем, че проблем има. Но не съм я водила на невролог от преди 3г. Мисля, че е време да я види пак, да каже как се развива и ми се ще да я включим малко на лекарства. Нещо за повишаване на концентрацията.
Ели, нищо особено и нямаше на Мими, обичайният и проблем. Но никога не бяхме правили ЕЕГ и реших, че му е дошло времето. Хубаво е, че всичко с мъзъчето е на ред. Няма отклонения. Нищо не разказваш за твоята фурия Юлия. Как е?  Grinning
Много е мрачно на вън. Чак ми е криво... Confused

# 30
  • Мнения: 891
Набързо сте навъртяла 2 странички без мен  Grinning

Аз на родителската среща така и не можах да присъствам. Е, много ме е яд, като правят родителски срещи в 16,30 или в 17,00 ч  Crossing Arms Все пак повечето родители работим !
Досега винаги съм присъствала, но този път нямаше как да си тръгна по-рано от работа, за да отида на родителската среща.

Най-напред да поздравя Мари_Анка за прекрасното оформление на темичката ни  Hug
Пак си справила чудесно !

Радвам се, че изследванията на Мимка са добри.
Време е вече да се видим.  Hug Утре и в понеделник сме си вкъщи с Рени.
Ако искаш обади се да пием по кафенце  Wink

Insaid предадох целувките от теб на Рени  Mr. Green
Каза, че и било много мъчно за теб ! Tired

Жабче, стискаме ти палци ! Радвам се, че вече всичко е наред,
но аз продължавам да стискам палци ! И гледай по-позитивно   Peace

Видяхте ли това,аз си поръчах 1ви брой безплатен - ново детско списание http://www.egmontbulgaria.com/misc/anketa_zamamaimen.htm

Eli83, благодаря  Mr. Green И аз си поръчах списание!

# 31
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Дими, аз съм позитивно настроена, просто много ми се насъбра за последната година. Случват ми се неща, които не зависят от мен и все лоши. По-лесно и по-полезно за мен е да си поставям близки цели и така лека-полека да напредва времето. Не съм суеверна, просто неволите все по мен ходят и си имам едно наум. Мислех си, че след трудната и неуспешна бременност миналата година, този път всичко ще е наред, просто не може да ме гони чак такава каръщина, но... вече се случиха ред неща. Така че - давам го умерено и разумно и се моля да си гушна бебетата живи и здрави догодина.  Peace

# 32
  • Мнения: 4 451
Жабче, и аз се моля с теб! Hug И аз изкарах едногодишен черен период, може и да съм ти разказвала. Цяла една година не можех да си поема дъх от лоши неща, нещастия, злополуки и какво ли още не. И до днес се чудя как издържах и не рухнах. Но надеждата е за това, да ни крепи. Пожелавам ти от сърце това да е последното тежко изпитание за теб. Heart Eyes Почивай повече и се пази. И... ни пиши! Grinning
Дими, къде ти е аватара на теб, бе жена? Thinking Само аз ли не го виждам? Щом с Рени сте си у дома, утре очаквай да ти звънна. В понеделник май няма да можем, че ще водя Мими при проф. Райчев в София. Вече и аз се оглеждам за нова работа, но преди това мисля да изкарам няколко опреснителни курсове по немски език, че на всякъде това е първото нещо, за което питат. Tired Английският е предимство, но него никога през живота си не съм учила и не мисля, че сега на стари години ще се справя. Mr. Green

# 33
  • Мнения: 4 451
Добро утро! Grinning
Май съм първа днес. Значи ще слагам кафето!

# 34
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
И аз съм тук, но пропускам кафето.  Laughing Затова пък изпих една голяма чаша с топло мляко с какао.

Хубава неделя на всички!

# 35
  • Мнения: 2 481
Ехее радвам се че намина Жабче и при нас,почивай си ,много спокойствие и не мисли лошо а позитивно ,само хубави неща и дано се случи щастието в двоен размер ,стискаме палци и сме с теб,само спокойствие силна храна и почивка,че послее няма  Wink Hug

Марианка аз за Юл кво да разказвам побърква ни за 3 момчета ни е!таткото като я е правил за мъжко я е правил  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 891
Добро утро и от мен !  Grinning
Голямо оживление тази сутрин в нашата темичка.

Мари_Анка мерси за кафенцето, ама хайде да изпием заедно и по едно реално,
не само виртуално  Mr. Green


 

# 37
  • Мнения: 168
Какво е това неделно оживление тук? Аз като една порядъчна майка на новородено станах в 10:30, след поредната порция двучасов сън Simple Smile Хубава неделя и от мен!

# 38
  • Мнения: 9
Дзак! HugЛелееее, направо да не очаква човек, че в неделя темичката така е живнала Laughing Аз минавам набързо...
  Марианка, стискам палци за утре Peace Моля се горещо всичко да е наред! PraynigИ нали си знаеш, че ще чакаме с нетърпение отчета ти...  Peace
  Жабче, желая ти късмет и спокойствие  Hug
  Дими, благодаря, че поздрави сладурка от мен...и на мен ми липсват всички... Heart Eyes   Колко ли са пораснали! Laughing
  Лека вечер на всички!  bouquet

# 39
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
 newsm03 аз само минавам да кажа лека нощ.  Hug
Марианка newsm10

# 40
  • Мнения: 26
Малеееее какво сте направили докато ме няма. Нова тема сте започнали а аз не съм се разписал на първа страница.

Първо ще кажа на Жабче че след всеки залев идва изгрев. Всичко ще не нагласи. С теб сме.

Аз снощи се прибрах от Гръцко в 1.00 през нощта и днес съм на батериии. Има какво да се види в Гърция. Бяхме до Метеора и още куп места. Дълго е за разкавване, ще го направя в снимки по нататък. Лошото е че не уцелихме много на време, и малко дъжд ни поваля та не можах да се наснимам. Повод да отида пак.  Joy

# 41
  • Мнения: 4 451
Добро утро, мацки и младежо! Grinning



Gepard, с удоволствие бих разгледала твоите снимки от Гърция. Ние до Метеора не сме ходили и ще ми бъде много интересно. Пожелавам ти следващият път да посетиш някое малко крайморско градче на Халкидики или Ситония. Атмосферата е неповторима! И е много красиво.
Абе, както са казали хората, хубаво беше, ама малко. Laughing
Момичета, благодаря на всички, в чиито мисли бяхме тези дни. Доволна съм от посещението при проф. Райчев, който също постави диагноза на Мими "Хиперактивност и дефицит на внимание", което до някъде ме успокои. Не че е лесно лечимо, но има и по-страшни неща. Препоръча да комбинираме работата с логопед и с медикаменти. Даже ми се накара, че до сега не сме го правили и малко ме наплаши за това какво би се случило, ако тя никога не приема такива. Confused Насочи ме към доц. Иванов в Пловдив, понеже едно медикаментозно лечение изисква и лекарско наблюдение. Препоръча да започваме с Концерта.  Confused Страх ме е, но длъжна съм да опитам. За успокояване предписа вит. B6 който аз ще комбинирам с рибено или ленено масло.
Днес се успахме и пропуснахме градината. Embarassed Голям резил! Но предната вечер бяхме спали само 4 часа, понеже ставахме рано заради влака.
Желая приятен ден! Heart Eyes По-късно пак ще намина. Hug

# 42
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Марианка мерси за кафенцето и целувки на Мими. Ще се оправи детенцето. Само се иска спокойствие и мнооого упоритост!  Hug
Какво означава "Концерта"?  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 168
Добре дошъл, Гепард. Марианка, успех и много упорство!

Метеора ми е една от мечтите.

http://www.dveri.bg/content/view/4849/312/

# 44
  • Мнения: 26
За 2 неща съжалявам относно Метеора.
1 - че валеше дъжд
2 - че нямах предватителна информация за историята му. От там си купих книга за Метеора и за Гърция.

Но ето каде е Гърция, имам време да се поправя.  Simple Smile

# 45
  • София
  • Мнения: 676
      Ето ме на хоризонта   bouquet,

  Вчера сутринта към 6 часа се прибрах. Пътувахме през ноща и на границата сме стояли към 1 час. Падна се лют македонец, който разпитваше всички чужденци какво сме правили там и да му преставим документ  ooooh!. Явно му бе скучно  Wink. Татито ме усети, като се прибрах. Почти не спал. Цунках си и Алексчо, но като се събуди го нагушках.
  Програмата бе плътна, всичко добре организирано.  Но успяхме да отскочим до Охрид. Разходихме се по крайбрежната улица, посетихме църквата "Св.Панталеймон", където са мощите на Климент Охридски. В съседство се правят разкопки и архиологически проучвания. Наминахме през магазините и както те казват "потрошихме пари". Снабдихе с охридски перли, макар в последствие колегите да споменаха, че са изкуствено правени  Mr. Green. Последния ден ни закараха до "Св.Наум". Останах много доволна от видяното и пожелавам и вие да го посетите. Да не се заричам, но ще гледам да ви направя съпричастни със снимков материал  Peace.

Жабче, бързо възстановяване, безпроблемно бременеене и на пролет да гушкаш малките жабчета  Hug. Ако имаш нужда от нещо, можеш да разчиташ на моята помощ  Peace. Все така честичко да наминаваш.

Марианка, радвам се за изследванията на Мими  Hug. Жалко, че ме нямаше. Можеше да се видим. Хайде другия път.

Роделинка, браво за мерки и теглилки на Ради и по-топли дни за бъдещи разходки.
Командировката продължи 5 дни. Следващия път ще те взема да се "посеташ" Hug.
По повод бибата - предлагала съм е 2-3 пъти, но Алекс я изплюваше и аз реших, че няма да я държа. Та изкара без биба, но беше и много кротичко бебче.
 
Ели, тенкс за инфото и аз се възползвах от него   bouquet. Не се тревожи за децата, те в градини/училища слушкат, за разлика при мама и тати  Laughing.

Гепард, браво за релакса и скоро да повториш, но при добри метрологични условия  Peace.

 Идващия уикенд ще навестим родното градче, че отдаавна не сме идвали.

 На всички ви много усмивки и позитивни случки  Hug.

# 46
  • Мнения: 23
Браво на вас нова темичка има,то и аз от колко ли време не съм писала. newsm78
Марианка както винаги имаш 6 за оформлението.  bouquetРадвам се че всичко е на ред с Мими. Hug
Жабче радвам се че и ти се възтановяваш.Лека бременост.  bouquet Hug
Дори и Гепард добре сте релаксирали браво на вас. Peace
Ние сме си вкъщи.По-миналата седмица бяхме с бронхит пихме Цевзил и се оправихме.Ходиха децата една седмица на градина и от неделя пак се почна една суха кашлица.Пият Хустагил но много  бавно минава и днеска ще ги карам на проверка. ooooh!В неделя като ги водех на дежурен детски ми каза че това може да е от Респивакса толкова често да боледуват #Crazy.Направо ме хвърли в тъч.Иначе почнах работа при мъжо в нашто заведение барман. Mr. GreenТо кой ли частник ще ме държи така като се разболяват децата незнам. Thinking
Лек ден от мен на всички.  bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 676
   Обещаните снимки от Охрид. Някои са правени с GSM, защото капнаха батерийките.
Моля, заповядайте:

изглед от стаята,
http://media.snimka.bg/0787/007828998-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829017-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829049-big.jpg

зимна градина в хотела, намираща се в коридорното пространство,
http://media.snimka.bg/0787/007829082-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829089-big.jpg

Охридско езоро при с.Пештани, в което се намираше хотелчето,
http://media.snimka.bg/0787/007829050-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829058-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829096-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829065-big.jpg   http://media.snimka.bg/0787/007829422-big.jpg

с.Пештани - 10 км след Охрид, на едната страна на отсрещния бряг се вижда гр. Струга, а на другата Албания,
http://media.snimka.bg/0787/007829099-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829069-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829117-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829122-big.jpg

Св.Троица - срещу хотела,
http://media.snimka.bg/0787/007829160-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829168-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829174-big.jpg   http://media.snimka.bg/0787/007829178-big.jpg

гр. Охрид, характеризира се с 365 църкви,
http://media.snimka.bg/0787/007829198-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829218-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829228-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829272-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829561-big.jpg

http://media.snimka.bg/0787/007829674-big.jpg

Св. Йоан Канион в  Охрид,
http://media.snimka.bg/0787/007829349-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829391-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829398-big.jpg

Св. Климент и Св. Панталеймон в Охрид и в непосредствена близост архиологични разкопки,
http://media.snimka.bg/0787/007829440-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829490-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829446-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829522-big.jpg

Св. Наум и околността - 32 км след Охрид (малко след това можеше и до Албания да отскочим  Laughing),
http://media.snimka.bg/0787/007829703-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829705-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829724-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829709-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829707-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829727-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829731-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829744-big.jpg  http://media.snimka.bg/0787/007829740-big.jpg

Последна редакция: ср, 24 сеп 2008, 13:28 от Dori

# 48
  • Мнения: 2 481
Еее  супер е там,ми то е като море малко но с камъни,къпят ли се  по принцип в езерото?

Иначе си заслужава една екскурзиика до там  Thinking

# 49
  • Мнения: 4 451
Dori, снимките са невероятни! И на мен ми се приходи там, дано имам тази възможност някой ден.
Само ще те помоля да ги намалиш, ако можеш или ги пусни просто като линкове. Щом ще си идвате към Стамболийски, викам да изпием по кафе, в унисон със заглавието на темичката ни. Hug
Гепард, чакам с нетърпение и твоите снимки.
Цвети, "Концерта" е име на лекарство, което се изписва за повишаване на концентрацията при дечица с дефицит на такава.
Ние се върнахме от разходка. Ще преспя Веси и ще се опитам да полегна с нея. Нашата кака Мими днес отиде на градинка с не особено въодушевление. Mr. Green

П.П. Дори, благодаря ти!  Hug

Последна редакция: ср, 24 сеп 2008, 13:42 от Мари_Анка

# 50
  • София
  • Мнения: 676
Ели, езерото е доста каменисто и не е подходящо много за плаж. В топлите дни може да се къпеш, но 10м по-навътре става много дълбоко и следователно студено. Определено заслужава да се види. Водата е много чиста и улова в нея е разрешен само в определени периоди. Това е най-старото и най-дълбоко езеро на балканите. В него се влива още едно езеро Преспанско.
Екскурзийка за 4-5 дни мисля, че е достатъчна. Пътят от Скопие до Охрид е към 180км, от които 60км само нагистрала. Останалите за завои и тесни участъци. Прилича на пътя за Шипка.

Марианка, видях, че съм натиснала грешния бутон за снимките. Докато съм ги оправила, вие сте ги видели дооста големи. Сега всичко е наред  Peace.
 Пожелавам догодина една разходка и до там да спретнете  Peace.
Ще се радвам за срещичка  Hug. Вие преди обяд излизатели, че тогава май ще ни е най-добре? Говоря за съботата, може и неделя, ама нали следобяд пътуваме.

Станка, как са юнаците? Браво за новата работа  Peace.

Последна редакция: ср, 24 сеп 2008, 13:55 от Dori

# 51
  • Мнения: 23
Ехааа Дори снимките са супер.Доста е хубавичко,дано и аз да имам късмет да ида да видя. Simple Smile
Днеска личната не се зарадва много като ни видя.Доста се учуди че след антибиотика е минала само една седмица и пак почнахме на ново.Каза че дробчетата му са пълни с храчки.Не изписа антибиотик понеже няма температура и в петък сутринта сме пак на проверка.Ако продължава така ще ни прати на уши нос гърло и от там на алерголог.Каза че не мисли че е инфекциозно заболяване.Надявам се да не стане по лошо до тогава. Praynig

# 52
  • Мнения: 4 451
Пфууу, че гадно време! Close Едва успяхме с Веси да се 'паркираме' в най-близкото заведение, че иначе цял ден затворени у дома е много неприятно.
СтанкаHug Наминавай по-честичко! Ще стискам палци бързичко да оздравява детенце. Praynig Пиши как сте, че ви мисля.
Дори, чакам те за по кафе в съботния ден.  Wink Ако има и други мераклии, моля да свиркат.

# 53
  • Мнения: 168
И аз, и аз, ако е слънчево и кафето е на открито.

# 54
  • Мнения: 4 451
Поне да не вали... Тогава можем да седнем отвън, дори и да няма слънце.

# 55
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Дори чудесни снимки. Никога не съм излизала навън и направо ми се прииска да отидем там. Много ли са завоите? Питам защото с Габи много лошо ни става от тях и повръщаме.  ooooh!
Станка, най-доброто работно място си намерила. Simple Smile По-спокойно ще ти е заради дечицата.
Марианка, къде в това дъждовно време може да се иде на кафе в градчето с малко детенце? Навсякъде е толкова запушено.  Tired

# 56
  • Мнения: 4 451
Цвети, винаги ходя през зимата на кафе с децата. Няма как, у дома им доскучава по цял де. У приятелки също ходим. Ами избирам си такова, където има сравнително добра вентилация и малко клиенти през деня. Съвсем близо до нас има едно ново ресторантче. През деня няма клиенти, топло и уютно е, а и ми е на една крачка. Вали, гърми... Ресторанта се пълни обикновено вечер и през деня само в събота, защото е пазарен ден. Та така. Нямам голям избор като цяло де...
И аз вече взех да се оглеждам за нова работа.

# 57
  • Мнения: 4 451
Добро утро! Grinning
Вместо кафе, тази сутрин ще ви покажа една снимка, която дълго време гледаг с носталгия...



Отива си лятото, идва и есента и непознати улици ще извървя, себе си искам да разбераааа... Така се пееше в една популярба песен, която аз безкрайно харесвам. Но този дъжд, дето се лее като из ведро ми идва малко в повече. Crazy Как ще заведем с малката Мими на градинка, идея нямам. Имам и дрехи за простиране, ама в това време и съхнене няма. Ужас!
Къде е Insaid? И Жабче не се е мяркала, ама аз зная че е добре.
Усмихнат ден на всички, въпреки мрачното време на вън! Hug

# 58
  • София
  • Мнения: 676
     Добро утро и от мен  Hug!

 Днес продължава да си вали, но е малко по-топличко  Cry. Май ще трябва с плавници да се предвижваме  Mr. Green.
 Вчера бях на първата ми родителска среща. Запознаха ни с правилата и занятията им. Събрахме парички за учебни и хигиенни материали. Доволна съм от персонала  Peace.

  Марианка, размечта ме с таз снимка  Peace. Постоплих се, гледайки я  Grinning.

  Роделинка, ще ми бъде приятно да се запознаем  Hug.

  Станка, как са мъниците днес  Thinking? Желая ти от сърце да се разходиш до съседката ни - Македония, а и по-далеч разбира се  Peace.

  Цвети, завоите не са малко. Точно като км не мога да ти кажа, грубо към 70-80км . Пътя е тесен и не е удобен за изпреварване. Всичко, обаче, зависи и от шофьора - не трябва да е краен, т.е. газ-спирачка...Ако трябва ще правите повече почивки. На отиване колегата караше бавно и внимателно, защото беше дъждовно и се свечеряваше. На връщане колегата бе друг и по-рязък, но нямам забележки.

# 59
  • Мнения: 23
Днеска мина добре на прегледа(да чукна някъде да не ме чуе дявола).Личната като го чу със слушалките каза че няма такива хрипове от сополките.Как ли разбират newsm78,понеже ми изписа от Коларгола(или както децата им казват шоколадовите капки Mr. Green) и е пресушил почти секрета.Ще ги слагаме още няколко дена и да се надяваме да няма проблеми.За сега няма да ни праща на уши нос гърло,но ако има някакъв проблем  през събота и неделя(но да се надявам че няма)в понеделник сме на ушен. И така продължаваме с капките и понеже изпи шишето с Хустагила ще пие няколко дена Флудитек.А те пък такова желание да им дойде за градината. Mr. Green

Дори и тука така почти 24 часа не е спирало да вали направо е страшно.Но пък го дават да се затопля от неделя,даже една позната каза ,че началото на октомври щало да бъде циганско лято.кой ли знае кво ще е. Thinking

Ааааа Марианка с тази снимка и аз се размечтах.Уффф на този хамак с един студен коктейл,а децата да си играят на пясъчето.Ехххх мечти ,мечти. Mr. Green

# 60
  • Мнения: 4 451
Moмичета, Дори вече е тук. За съжаление сутринта имах гости у дома и уговорката пропадна Confused А Роделинка имаше желание да се съберем. Аз също. Времето и утре ще е слънчево май, искате ли да пием по кафе в градината на Корнера към 10.30ч.? Ще се обадя на Дори, а Роделинка дано ни прочете.  Grinning

# 61
  • Мнения: 168
Прочетох те, може. Пиши сутринта дали сте се чули и ще дойда.

# 62
  • Мнения: 4 451
Звъннах току що на Дори, не вдига телефона за сега, може би не го чува. След малко ще опитам отново. Аз така или иначе ще ида с децата на "Корнера". Времето е мрачно, но меко, така че Роделинка, според мен става да се седне на вън. Както прецениш. Hug

# 63
  • Мнения: 168
Идвааааааааааааааааам.

# 64
  • Мнения: 23
Ей гледам че сте си правили срещичка,но малко закъснях. Crossing ArmsПреди малко и ние  дойдохме  в Стамболийски,но ще сме за  кратко само за следобед,но се надявам другия път да не ви изтърва.  Peace

# 65
  • Мнения: 4 451
Eх, Станка, жалко! А ние доста си поседяхме, срещичката приключи към 14.30ч. Май на всички не ни се тръгваше, изкарахме много приятно. Обади се следващият път непременно!
Носих фотоапарат, ама от приказки не се сетих да го извадя. Embarassed
Бебчето на Роделинка е голямо кротушче. Heart Eyes
Юнакът на Дори много е пораснал. Лек път ви желая, може би пътувате вече.

# 66
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Здрасти и от мен.  Grinning
Срещички си правите, а. Аз скоро няма да идвам накъм Стамболийски, след поредните перипетии много ме е страх да пътувам по-далече от околностите на София. Живот и здраве за празниците сигурно ще се престраша да посетя свекитата и моите родители поне за малко.
По Шопско е мрачно, но като че ли не е толкова студено като предните дни. Вкъщи даже е по-студено, отколкото навън. Дано скоро пуснат парното, че вече съм нахлузила шушоните и пуловера вкъщи, а си нямаме никакъв отоплителен уред в момента.

# 67
  • Мнения: 168
Aaaaaaa, не щем парно! Искаме слънце и циганско лято   Nature Sun With Face

# 68
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Ми то циганското лято по Шопия не вирее, виж при вас е по-вероятно да му се порадвате.  Laughing Аз вече прибрах летните дрехи и обувки.  Sad

# 69
  • Мнения: 4 451
Жабче, стой си там, не мърдай никъде! Ти си знаеш как да се пазиш де, ама аз като дърта свекърва, ей! Mr. Green Нали не ми се очертава да ставам такава, поне да си помрънкам сега на воля.  Laughing Има време да ходиш на всякъде. Живот и здраве, други са важните неща. Hug И аз прибрах летните дрехи. Confused И на мен ми е мъчно за лятото. Тук е малко по-топло, но не вярвам вече да се стопли като за циганско лято. Утрините и нощите са особено хладни.
Ако дойдеш по Коледа, ще се радвам да се видим. Hug

# 70
  • Мнения: 168
Бодро утро! Тази сутрин аз ще ви направя кафе като никога Simple Smile

Вчера не ми се тръгваше от онова хубаво слънце, днес пак има гледам от рано. Дори, влакчето закара ли ви у СофИята?
Марианка се е стопила, станала е почти невидима.
Нощес Радослав за пръв път пропусна хранене, само сменихме памперса и айде пак сънчо. Май ще започне да се очовечва и да спи по 6 часа Simple Smile
Жабче, само така, на по-близки разходки.
Хубав ден от мен!

# 71
  • София
  • Мнения: 676
   Много съм доволна за вчерашната срещичка  Party. От кога се каним. Радвам се, че се видях с Марианка, девойките и се запознах с Роделинка и Ради  Hug. На мен също не ми се тръгваше.

Марианка, видя ми се вталена, макар, че винаги си била мацка  Peace. Твоите госпожички доста пораснали и както винаги модени  Heart Eyes.
Тръгнахме си късно, че Алекс му дръпна голям сън, а после рев за баба си  Laughing. Искаше да остава там, а ние може да си ходим.

Роделинка, представата ми за теб от постовете ти, ми се потвърди. Говоря в положителния смисъл  Heart Eyes. Голяма сладурко е Ради  Heart Eyes. Все така да ви оставя да си поспивате  Laughing.
Макар и малък да се оказа влака, успя да ни побере багажа и благополучно пристигнахме Wink.
Мерси за кафенцето   bouquet.

Станка, жалко, че и с теб не се запознах. Дано следващия път успеем  Peace. Хубаво е, че децата оздравяват  Hug.

Жабче, в деликатното ти състояние е добре, че се пазиш. Догодина с дечицата чести и дълги разходки ви желая  Hug.

  Успешна седмица!

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 11:20 от Dori

# 72
  • Мнения: 168
Мами, аз съм във възторг - току-що изпишках и изаках Радослав в мивката! Е не била измислица ЕБХ (естествена бебешка хигиена). Не вярвах , но се получи. Като го усетих, че ръмжи и се зачервява долу памерса и бегом на мивката. След минута имаше пиш и след още малко аки! А колко изглеждаше щастлиииииииииив.......

# 73
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Роделинка  smile3501
Скоро ако се похвалиш, че Ради е започнал и да си казва няма да се учудя.  Grinning
Ех, изпуснах срещичката и този път. А от кога не съм виждала маминка.  ooooh! А сме на 20 мин път. Но днес тя ще дойде при нас, че мъж ми замина за Франкфурт и ще сме самички с Габито.  Tired
Роделинка нова снимчица на Ради нямаш ли?  Whistling

А между другото да сте забелязали, че Мимс отдавна не ни е навестявала?  Thinking
Мисля, че ни е сърдите. Ами как няма като забравихме рождения ден на Вики.  ooooh!
Мимс love001
За Вики
За мама

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 16:40 от zwetellina

# 74
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
 Whistling

# 75
  • Мнения: 4 451
Даммм, днес тук е паднала бомба... hahaha
хайде, престрашете се, аз ви чакам. Много момичета липсват тук... Insaid, Мимс, Magnetic, dimi...
Rodelinka, ако си такава ентусиастка, да ти дам линк към темата за ЕБХ... Laughing Какво пък, може да се пробваш, Ради няма 40 дни още.
Нямаме вода и съм бясна меко казано. Човек не може да си сготви.

# 76
  • Мнения: 23
Да ви разправям как 2 дена сме с духовата музика сутрин все едно за първи път са на градина. #CrazyПонеже едната им госпожа се върна,а другата няма да се върне,защото на 20 октомври си идва титулярката на групата(тя беше в майчинство),та сега са с една стара и една нова госпожа.И естествено новата не я харесват. ooooh!А тя е една миличка,добричка така добре ги посреща и изпраща.И сега като се върне и титулярката и ще стане страшно.Пак ще е за тях нова и докато свикнат не искам да си мисля какво ще е сутрин. Crossing Arms

Марианка какво е това ЕБХ.

# 77
  • Мнения: 9
Хей,здравейте! Hug Добре, че е настъпило малко затишие, че да мога да ви изчета ooooh! Имам ли много неизвинени?Joy Изминалата седмица беше доста тежка - с 12 часов работен ден Crazy сутрин - часове, след обед - на шефа капризите #Cussing outНа всичкото отгоре, в понеделник отивам на работа и ... от 18 деца в клас - 18 кихащи и кашлящи Tired И сега нали се сещате кой е най-болен в класа - госпожата Crazy
Rodelinka, браво на вас...ако продължавате така, скоро ще сте готови за детска градина Grinning
Марианка, как е ученичката? В градината вече имат ли парно? Сутрините са доста хладни... А Веселушка как е?
И Дими като мен се губи...
stanka1979, ще свикнат сладурите с новите госпожи, ама нали трябва да късат сърцето на мама рано сутрин... Mr. Green
Лека вечер на всички!  bouquet

# 78
  • Мнения: 4 451
Insaid, хич не ме питай за ученичката, че ей сега я натирих в леглото. До преди малко писахме домашни, чертички, ченгелчета... ooooh! А тя нали си е с тръни в дупето, така ми постави нервите на изпитание, че сега ми иде да се гръмна. Crazy Хвърля по един бегъл пог;ед на учебника, пък ти ако искаш се утрепи да обясняваш. Ще се побъркам! В петък сме на лекар и вероятно ще включим медикамент стимулант. Страх ме е, но съм длъжна да опитам.
Станка, ще свикнат, няма къде да идат. И Мими прави една седмица бойкот. То не беше мятане на кюфтета по земята, изливане на айрян... Embarassed Мина и. Едно друго момиченце пък се съдира от рев, дави се сутрин, тръшка се и вика: "Ей сега ще повърна!" Laughing Мноого са изобретателни.
А ЕБХ е Естествена Бебешка Хигиена, но момичетата в тяхната си тема така си го съкращават. Това са група жени, които отглеждат бебетата си без памперси и твърдят, че бебето дава знак, когато има физиологични нужди.  Rolling Eyes Но ако до 40-тия ден се слага памперс, губят тпва си умение и спират да си "казват".

# 79
  • Мнения: 4 451
За Роделинка и всички, на които им е интересно: Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=315777.0

# 80
  • Мнения: 4 451
Добро утрооооо, сладурани и сладурковци! Grinning



Без кафе, сутрин няма как да ми се избистри мисълта, така че първо да пием по едно, пък после мохабета.
След малко ще събуждам непослушната ученичка, но преди това не се стърпях да намина насам. Wink
Още си тъгувам по лятото... Още малко и ще започнем да се обличаме като... зелки. Та като идем някъде или се приберем у дома, ще събличаме първо, второ, трето... hahaha
Гепард обеща снимки от Гръцко да ни показва! Crossing Arms
Много усмивки днес, пак ще намина! Naughty Laughing Heart Eyes

# 81
  • Мнения: 2 481
 Hug  Аз   започнах великото пътуване до нова сграда от единия край на града до другия, колегите ми са все на по 18 аз съм им кака ,интересно е,но нататък ще стане по интересно като почне зора от първия ден по математика почнахме 5 листа сме изписали с множества,имаме и домашни ,направо съм ученичка вече Flutter

# 82
  • София
  • Мнения: 676
         Добро утро и от мен!  smile3525

  Да се отчета, докато не ми се натрупат неизвинени за изгонване  Mr. Green. Тези дни вечер го удрям на домашна работа - чистене, печене на чушки, че от много скитане не ми остава време за къщата. Вчера в градината е имал безплатен преглед от логопед. Сега ще видим какво е състоянието, че Алекс бърбори, но не много  Praynig.

 Марианка, тенкс за кафенцето  thumbsup. Късмет с новото лечение на Мими  Praynig. Изпращам ти морална подкрепа  spoko.
 Много е свеж новият ти подпис  Peace.
Спести ми време с ЕБХ. Мерси за ЕБХ, ще се възползвам   bouquet.

 Роделинка, браво за успешното прилагане на ЕБХ  Peace. Времето се затопли и сигурно по цял ден сте с Ради навън  1stroller.

Станка, на децата трябва да им плащат за озвучаване на градината  Laughing. Говори им са положителни неща за обстановката и персонала, за да свикват по-бързо  Hug. Предполагам, че си го знаеш това, ама да си кажа.

 Ели, успешен старт на новото ти поприще . Определено това са най-безгрижните години на човек..ка се размечтах  Wink.

   Много усмивки на всички ви  love001

# 83
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Ели значи и ти си в новата сграда. 5 години изкарах там. Учех информатика. Най кофти ми беше прибирането вечер, когато имах лекции до късно. Рейсовете често пропускаха последната спирка.  Close А ако "имах късмет" да вали....  ooooh! Няма къде да се скриеш.
Дори ти май скоро ще ни изненадаш с 2 чертички?  Laughing

# 84
  • София
  • Мнения: 676
Дори ти май скоро ще ни изненадаш с 2 чертички?  Laughing
  Как прецени  Thinking  Laughing.

# 85
  • Мнения: 4 451
Интересуваш се от ЕБХ... Laughing

Боли ме гърлото и ми е зле. Sad

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 16:38 от Мари_Анка

# 86
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Е това имах в предвид. То лошо няма де.  Hug

Марианка наблегни на ракийката и няма да имаш проблем. Гаргара и няколко глъдки имах в предвид.  Mr. Green Да не вземеш да се нафиркаш, че.... То зависи от пиянството ти де. Дето е казал народа - Пияна жена, весела къща.  Joy

# 87
  • Мнения: 168
Днес някой от мъжете във форума мисля, че има рожен ден.

Гепард, да си жив и здрав, щастлив, обичан и обичащ (черпещ също)!
Това е за тебе, вътре има точно каквото би си пожелал Simple Smile

Марианка, само ракийка и мъжо ти да ти направи един хубав масаж.
Дори, Алекс защо има нужда от логопед?
Ели, ти на колко години си? 83 от никнейма набора ли ти е. А 18 годишните могат да са цяла напаст (да ме прощават пряко ангажираните Simple Smile )
Инсайд, готови сме за детска градина, малко проблеми имаме с ходенето и говоренето, също така с памперсите и млякото, иначе няма проблем Simple Smile
Вчера с помощта (морална и физическа) на Магнетик минах подлеза с количката! Вече не ме е страх толкова.
Ето и една от последните ми любими снимки на Радослав:

# 88
  • Мнения: 4 451
Gepard, честит празник! Здрав, прав и корав! Сбъдване на най-съкровената ти и красива мечта желая от сърце!

# 89
  • Мнения: 26
Благодаря Ви. На Мари_Анка снимкaта говори много повече от колкото бих могъл да кажа.

# 90
  • София
  • Мнения: 676
     Добро утро, !

  Гепард, Честит Рожден Ден! (на патерички) нека здравето, любовта и щастието бъдат твои верни спътници!
     

  Цвети, добре, че ме светна Марианка  Laughing. Интересувах се за малкото ми мъжле, че има стрес с акото.
  Самички ли сте още или се радвате на тати?

Марианка, как е гърлото?  Явно не те е завивал добре мъжо  Mr. Green.

 Роделинка, много бързо тасте тоз мъж  Hug. Да нацелуваш и помачкаш Ради  Heart Eyes.
Логопеда е превантивна мярка. Алекс разбира това, което му говорим, но не произнася всички думи. Понякога е признак и на характер  Wink. Може да се изкача, но предпочитам по-рано да започне, защото го виждам, че много иска да общува. Пък и логопеда е специалист и чужд човек, при който не минават номерца  Laughing. Макар, че това е допълнително заплащане, но е за добро  Praynig.

  Другите, доста не извинени имате и трябва обстойна бележка за извинение  Laughing.

       Много усмивки в "деня на майстора" 

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 10:28 от Dori

# 91
  • Мнения: 2 481
Набора ми е да  Wink  В момента съм сред свежа кръввввв Mr. Green Само за дискотеки барове и гаджета си говорят Rolling Eyes

# 92
  • Мнения: 168
О, Ели, умната. С младото на щрек, че да не гаджосвате заедно с Юлката Simple Smile
Дори, добре сте решили да се консултирате със специалист. Сигурно после като се отприщи няма да можете да вземете думата от Алекс.
Днес бяхме на консултация - почти 4 кг. е Радослав и 52 см. Дундак. Увеличиха му капките вит. Д  от 2 на 5. Така де - тая мръвка иска и кокал.

# 93
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Ей, само да не ви чуе мъжа на Ели, че ще създадем семеен скандал.   Laughing
Роделинка прочети добре за Вигантола в нета. 5 капки са страшно много. Изкарвай Ради повече навън и бани с орехова шума му прави. Писнало ми е от всичките добавки, които тези доктори изписват на децата ни с цел да ги предпазим.  ooooh! Само ги тровим. Едно време бабите да не би да са имали такива лекарства. Всичко натурално са приемали.

# 94
  • Мнения: 4 451
Добро утро, сладури! Grinning
Настроението при мен е есенно. Но слънчицето е на път да огрее, така че с удоволствие ще си изпия кафето на терасата. Децата вече са будни и не ме оставят да скучая. Mr. Green
Елиии, и аз искам около себе си такива младоци, дето само за дискотеки и гаджета да говорят, че и аз да си припомня доброто старо време. Mr. Green Направо ти завидях.
Роделинка, чудесни мерки и теглилки! И на мен ми се виждат страшно много 5 капки вигантол, макар че познавах една мама, която даваше и по 10. Тук има много инфо за вит. Д, по-късно ще изровя да ти дам линк. И моето мнение е като на Цвети в това отношение.
Дори, не се притеснявай излишно за Алекс. С логопеда бързичко ще навакса думичките, които не иска да изговаря по някаква причина. Wink
Гепард, как изкара на РД? Празнува ли?
Цвети, и ти нищо не разказваш за габи напоследък! Crossing Arms
Слагам кафето и тичам на терасата.

# 95
  • София
  • Мнения: 676
   Днес е "цигански" ден и се възползвахме  Wink. Ходихме в Южния парка, на състезание с колелета. Макар, че Алекс не искаше да се състезава. Гледахме останалите, а познатото ни момиченце стана 1-ва. Само, че след това пропусна следващия кръг и нямаше голям подарък.

 Роделинка, да не даваш някоя добавка на тоз момък  Laughing. На мен също ми е чудно защо е това увеличение на вигантол  newsm78. Алекс пиеше по 1 капка.

 Марианка, мерси за подкрепата  hug.

  Ели, с таз младеж ще се чувстваш още по-млада  Party.

  Слънчев уикенд  family.

# 96
  • Мнения: 4 451
Добро утро в тази дъждовна утрин! Grinning
Не мога да се въздържа и да не започна с... дъждовна снимчица, вместо кафе.



Вчера наистина беше прекрасен ден. Направихме си една семейна разходка. Заведохме децата на Културния дом, където има батути и колички, все атракцийки за малчугани. Веси кара кола, а Мими поскача доволно. Тази сутрин ни раздигаха рано от леглата. А как сладко се спи в такова време...
Ама вие хич не се включвате и аз се чудя за какво да си говоря сама. hahaha Mr. Green
Усмихнат ден! Hug

# 97
  • Мнения: 9
Здравейте! Hug
Мари_Анка, не си сама Peace Предполагам, че в това ужасно време всички ще наминат от тук Grinning Ще си призная нещо, дано не ми се смеете много ... EmbarassedВ петък, преди работа, наминах от тук - бях решила кафето да е от мен...но... не успях да кача снимчицата  #Cussing out Честно казано - не знам как става Embarassed И така, ако някой има желание да ми обясни, обещавам и аз да поднасям кафето понякога - да отменям Марианка Mr. Green
 Вчера дачицата ви добре са се позабавлявали, но днес... представям си какъв купон е Crazy
   Ели, знаех си, че ще ти хареса редовното обучение Grinning
   Дали Дими ще намери малко време да намине newsm78
  Въпреки мрачното време, желая усмивки на всички!  bouquet

# 98
  • Мнения: 168
Гънс (или Магнетик си сега), да ти живо и здраво детенцето! Много да ви радва, умната с момите, че да не те направи млада-млада баба. От друга страна като гледам как ти прилича количката и как се радваш на Радослав, също на памперсите и мокрите кърпички, каквито по времето, когато си отглеждала Атанас не е имало, се чудя дали да не включа и нещо подобно като да станеш баба в пожеланието към теб, като негова майка. Но на него пожелавам да не бърза! Айде после ще пиша пак, че някой се събуди оттатък и ме вика.

# 99
  • Мнения: 891
Тук съм !  Hug
Чух, че ме викате и реших да намина.  Mr. Green

Да ви се оплача.
Рени се беше подула от зъб. Такава беше жална милата.  Cry
Направо ми се плачеше като я гледах. Водихме я на зъболекар, отвори зъбчето и вече отока спадна.

Това не е всичко:
Напоследък имах доста проблеми в работата  Sad  Да не изпадам в подробности...
В началото на седмицата обаче, чашата преля и си подадох молбата за напускане.  Confused
Сега ще си търся нова работа  ooooh!

Но пък...докато си намеря, ще имам повече време за форума   Mr. Green

И за капак:
Преди малко разбрах, че свеки си пристига във вторник от Гърция. Един месец ще ни е на гости  Crazy Стискайте палци да не си оскубем косите  Grinning

А мъжо цял следобед ме бъзика: "Ти уцели момента, кога да напуснеш, а мило ?"
"Сега ще си правите компания двечките ?" и т.н

Направо съм  Crazy

# 100
  • Мнения: 2 481
 Hug аа завиждате ми а,а питате ли ме  по математика какво ще правя, то сега хубаво кафета разходки до лекциите, ядене на корем в стола,ама после на изпитите аз ще се потя   Rolling Eyes Heart Eyes


# 101
  • Мнения: 9
 Привет и от мен!: Hug
Еее, Дими, направо да ти завиди човек! Mr. GreenСега и времето е хладно, не е много за излизане, така че със свеки по цял ден ще си гукате Rolling Eyes Стискам палци Ренка вече да е добре  Peace Да я нацелуваш от мен Heart Eyes
Eli83, няма страшно Peace Кой ти води лекциите по математика? Ако е Стойчев - само парички за глупави учебници да имаш - купиш ли си лично от него, изпита ти е в кърпа вързан Mr. Green
Марианка нещо ми се  губи Rolling Eyes
Приятна вечер на всички!  bouquet

# 102
  • София
  • Мнения: 676
   Честит Рожден Ден на Атанас на мама gns! (на патерички)

 Желая му здраве, шестици в училище и много фенки в любовта!

  Това е за мама,

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 10:13 от Dori

# 103
  • София
  • Мнения: 676
      Привет, сладички   bouquet!
 
  Неделния ден бе "петък 13". Първо татито пукна стъклото на колата с чистачката. После се развали ютията. За черешка, ми се отпчупи част от мъдреца. Та сега ми предстои посещение на хирург  Cry.

  Марианка, браво и за вашия релакс  Party. Вярно, къде се загуби?

  Insaid, писах ти на лични за картинките.

  Дими, бързо да си намериш нова работа, че свеки може да ти намери  Laughing. Надявам се зъбчето на Рени да е здравичко  Peace.

 

# 104
  • Мнения: 4 451
И аз да намина, преди да сме хукнали с малката на разходка.
dimi, ужасно съжалявам за неприятностите, които изведнъж са ти се струпали на главата. Много неприятно, но важното е Ренката да е здрава, вие покрай нея, работа се намира, пък свеки след месец ще си иде. Hug След като си за известно време у дома, когато решиш, можем да пием по кафе. А и мисля, че е крайно време да се видим семейно на по-дебело мезе. Mr. Green
И аз съм в тежък период... искам да започна работа, а не мога...  Вчера водих Мими на клиничен психолог, където правихме психологичен тест, за да видим на какво ниво сме. Хубаво е, че е с нормално развит интелект за възрастта си, но по отношение на изоставането в говора, хиперактивността и липсата на концентрация, се иска много работа. Психоложката ме посъветва да изпращам Веси на ясли и да започвам сериозни занимания с Мими, ако искам детето да влезе в норма, защото тя има всички шансове. А аз тотално изкрейзих у дома... Crazy Така ми се щеше малко да поработя, но децата са по-важни. Тези дни все на рев ме избива и си поплаквам често...
Insaid, веднага обяснявам как се слагат картинки. Grinning Издирваш такава в чичко Гугъл (той има всичко Mr. Green). Харесваш си и кликаш върху нея, ако искаш да е голяма, знаеш как, кликаш върху "виж изображението" или нещо такова беше май. Rolling Eyes Та кликаш върху картинката с десен бутон на мишката. Появява ти се един прозорец с няколко команди, ти си кликаш на най-последната, която е Propertis. Излиза нов прозорец с адреса на картинката. Маркираш го (Adress URL, така пише), oтново десен бутон на мишката, показва едно малко прозорче, от което избираш Copy. Връщаш се в темичката, където пишеш отговора. Поставяш там копирания адрес, маркираш го и после натискаш "бутончето" с изображение на картина. Намира се над полето, в което пишеш отговора, първото, на втория ред. очакваме утре кафенцето. Mr. Green Hug
Magnetic, тотално ни забрави.  Confused Честит празник на Наско и от мен! Да е жив и здрав, другото ще го постигне.  bouquet
Ели, не те питаме за математиката, а за младите гаджета. Mr. Green Ще се справиш с нея, спокойно!
Излизаме, приятен ден! Heart Eyes

# 105
  • Мнения: 378
Много ви благодаря! Тийнейджъра стана на цели 16 год!Много е забавно детенце да е голямко, да подскачаш когато му оправяш прическата, да го целуваш когато никой не гледа  Joy , да прави голяма сметка на телефона си...Въпреки всичко настояваше за торта  Joy .

# 106
  • Мнения: 23
Здравейте и от мен.Нещо хич не ми остава време да пиша.Виждам че е доста трудно като се работи,в смисъл че домакинството  изостава и не е  както когато си в къщи.Е освен яденето де все готвя по нощите. Mr. GreenИначе сме добре за сега да чукам на дърво,сутрин все още огласяме градината.Днеска много ме зарадваха в градината имало дете с въшки та ходих да търса по аптеките нещо за профилактика.Надявам се че няма да ни хванат.Взех един лосион Никс за мазане преди къпане.Пише че първо трябва да се измие косата,а в аптеката ми казаха че може и на суха и след това да се измие косата. newsm78 Много ще ми е в полза ако имате опит с тези мазила да кажете какви са ви отзивите ако сте ползвали подобни.
Дори  неприятни работи са ви сполетели,но не се притеснявай всичко ще се нареди.  bouquet

Дими радвам се че Рени е добре,а за работата не се притеснявай вси ще излизне нещо.  bouquetВиж за свеки ще ти стискам палци че аз вече взех зъбите да стискам. Joy Wink

Magnetic честит Рожден ден и от мен на патерички.Сигорно не е лесно с тийнейджър,но през това трябва се мине.Какво ли ще ми е на мен с двамата уфффф не ща да мисла че ще ми побелее още повече косата. hahaha
Марианка да ти кажа и аз нещо напоследък доста си поревавам ама ей така без причина.Ето снощи като се пребирахме от градина и загубих пижамата на Жорката че се беше изпуснал в градината.А аз носех още 3 големи и не съм усетила кога е паднало.Връщахме се после по същия път евентуално да я видим но така и не я намерих.Та за една пижама какъв рев му ударих не е истина.  bouquet

# 107
  • Мнения: 4 451
Добро утро! Grinning
Усмихвам се аз, ама май не ми е много до смях. Имам ужасни болки в ухото, днес вече съвсем заглъхна, освен че адски ме боли. Под брадичката също и някаква тъпа болка в зъба. Днес ще се тича по лекари, ама че приятно започва денят ми. Confused А нощта беше кошмарна.  Сега трябва да заведа Мими на ДГ, после да оставя Веси у баба и хуквам, че едва издържам.
Станка, нямам опит с въшки, поне с моите деца не. И хич не мога да те посъветвам. Но направи така, както е указано на опаковката.
Много ме боли, нямам сили да пиша. По-късно, ако се почувствам по-добре, ще намина. Hug

# 108
  • София
  • Мнения: 676
      Добро утро и от мен!

  Неделните произшествия са поправени  Laughing. Имам си нова ютия, която довечера ще тествам по-обстойно. Извадиха ми мъдрец без проблем, но после ме приболваше. Сега е по-добре.
  В градината има допълнителни занимания и първите 1-2 пъти са безплатни. Така по-лесно да се ориентира детето какво го влече. За сега май ще остане само логопеда, че да си полудува още малко на воля.

Magnetic, развеселиме с дневния ви режим  Laughing. Поръчахте ли торта  Wink?

Станка, дано не примете въшките, че са напаст божия  Praynig. Кофти е при момиченцата, че са дълги косички. Нямам отзиви за мазилата, ще черпя от вашия опит  Peace.

 Марианка, бързо да се оправяш и чакаме отзиви от лекаря  Peace. Подкрепям те морално и зная, че ще се справите със задачките покрай децата . Макар от страни лесно да се дава съвет.

 Лек ден на висчки ви и нещо за отскок

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 10:47 от Dori

# 109
  • Мнения: 9
Здравейте! Hug
 Минавам набързо...Само да се извиня за обещаното кафе...Все не ми остава време да намина сутрин... Но ето ме сега  Hug

Черпя - имам рожден ден - на 10.10 е ... ама за по-сигурно да си ви почерпя още от сега Mr. Green
Марианка, надявам се да се чувстваш по-добре... Praynig Много е неприятно, когато те боли ухо пък при теб - комбинацията с болки и в зъба е направо убийствена...

Специални благодарности на Дори и Марианка за оказаната помощ...  bouquet
Ели, ако имаш лекции и през уикенда - може да се засечем в ПУ... Peace
Усмивки и добро настроение желая на всички!

# 110
  • Мнения: 168
И аз тук!
За Вигантола да си кажа - продължавам с две капки. Изчетох доста и без да се правя на доктор не виждам основание за такова драстично увеличение. Благодаря ви за съветите  Peace А като прочетох, че при продължително предозиране може да се затвори фонтанелата и да спре да се развива черепа ми настръхна моя.
Инсайд, давай рецептата за плодовото изкушение по-долу!
Марианка, къде ходиш на зъбар? Има ли в Стамболийски добър?
Ели, винаги съм подозирала, че дискотеките и математиката са съвсем различни планети Simple Smile
Дими, с моята свеки живеем на едно стълбище разстояние, ако това може да те успокои. Един месец на мен ми изглежда нищо време Simple Smile
Дори, като сте счупили стъклото нали си имате влак Simple Smile Добре че такива неща минават и заминават. И както се казва - ново стъкло, нов късмет. Нова ютия - нови дрехи (или нещо подобно беше поговорката).

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 23:39 от Rodelinka

# 111
  • Мнения: 378
Догодина и аз смятам да съм студентка  Joy
Даже си намерих и специалност, в която не се учи много, само задачи се решават. Големите учебници с много букви в тях ме плашат.

# 112
  • София
  • Мнения: 676
Догодина и аз смятам да съм студентка  Joy
Даже си намерих и специалност, в която не се учи много, само задачи се решават. Големите учебници с много букви в тях ме плашат.
  Май математичка ще те правим, а  Wink. Макар, че там никак не е лесничко  Peace.

 Роделинка, добре си постъпила с вигантола  Peace. Права си "Счупеното, носи щастие!"  Hug.

  Марианка, надявам се, че всичко е наред  Praynig. Вчера не ни навести отново.

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 09:51 от Dori

# 113
  • София
  • Мнения: 676
        Честит Рожден Ден, Insaid!

  Желая ти здраве, любов в къщи, пораждаща скоро детска глъч, навън обикалящи света и продължаваща да изпитваш професионална наслада!
  Мерси за почерпката  и похвали за отличната ученичка bouquet.

         

# 114
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Insaid  newsm59
Радвам се, че присъствието на зодията ни е водеща в нашата темата.  Mr. Green
Да пиеш и едно за нас довечера!  Drunk

# 115
  • Мнения: 4 451
Честит празник, Insaid! Много слънце в очите и нови хоризонти, които да покоряваш. Сбъднати мечти!



Момичета, зле съм... Днес ухото не ме боли, но ми заглъхна, чувам един постоянен шум, който ме влудява и лицето ми сякаш гори. Никак не съм в кондиция. Посетих лекар УНГ, според него имам възпаление на тъпанчето, но аз се чувствам адски отпаднала, липсва ми апетит. Уж не съм хипохондричка, обаче се чувствам адски притеснена... Confused Изписа ми капки и това е. Предупреди ме, че шумът ще отмине бавно. Но аз сякаш непрекъснато отпадам физически. Ако това продължи, ще ида в Пловдив в "Медикус Алфа" за по-обстойни изследвания.
Роделинка, има много добър зъболекар в полатовското училище, -д-р Иван Начков. За съжаление работи предимно следобяд от 14ч., а аз бях зле и се набутах в поликлиниката.
Ще пиша, ако се почувствам по-добре. Сега просто ще полегна.

# 116
  • Мнения: 891
Здравейте момичета  Hug


Insaid, Честит Рожден ден !!!
Пожелавам ти най-напред здраве, защото това е най-важното,
любов, защото тя дава смисъл на живота
и пари, за да ти е по-леко !


Мари_Анка съжалявам, че се чувстваш така зле.
Наистина май няма да е лошо да си направиш едни изследвания !

Въпросния зъболекар, който Мари_Анка е споменала наистина е много добър.
Аз водя Рени при него.  Peace Снощи имахме час . Пломбира зъбчето !

Rodelinka на теб хич не ти завиждам.  ooooh! Със свеки през едно стълбище  Sick това не бих го преживяла !

stanka1979, преди около година и при нас целия град беше пламнал с въшки.
Доколкото чух е имало детенце с въшки и в на Рени групата.
Като чух косата ми се изправи, защото нали я знаете моята дъщеря с каква дълга коса е !
Тогава купих един препарат за мазане, профилактично ! Виприн се казваше, но мирише ужасно  Sick
За щастие не можа да хване въшки. Дали препарата я предпази, не мога да кажа със сигурност!
Но е факт, че тогава ми свърши работа.

# 117
  • Мнения: 2 481
 newsm59 newsm59 newsm59 newsm59 newsm59 newsm59 newsm59 Инсайд


Аз младите гаджета не ми хващат окото  Rolling Eyes нещо не  съм добре усещам се че не поглеждам чуждо  Confused,може моето да си ми стига н въобщееее не ми се разправя със мъже  Flutter


Инсайд нямам събота и неделя Thinking  то оставаше и събота и неделя да ходим да киснем само там,от две седмици само кафета пием и една математика дето е сериозна и СБЕ другото или няма преподавател или си дремем в часа,абе то редовното е за малки деца да ходят там да си губят времето  Mr. Green



# 118
  • Мнения: 4 451
Добро утро, сладури! Grinning



Усмихвам ви се, но никак не съм в кондиция. Освен заглъхналото ухо и непрекъснатия шум в него, който ме влудява, се събудих с адско главоболие. Confused Какво ще излезе на края, не знам. Очертава ми се уикенд сама с децата. Мъжо замина рано сутринта на нощен риболов. Ей, това мъжете не са като хората! Mr. Green
Дими, благодаря за съчувствието. Тя и твоята сега не е лесна. Със свеки у дома. И аз като Роделинка съм живиля със свеки през едно стълбище, само че за разкош ползвахме и обща кухня. Mr. Green Та знам какво е.
Ели, кога мислиш да минаваш задочно?  То май по отношение на мъжете всички сме се увредили.  Mr. Green Нали имаме деца за гледане и само това ни в главите. Laughing
Слънчев уикенд! Heart Eyes

# 119
  • Мнения: 4 451
Aз сама ли ще си "вися" тук? Crossing Arms

# 120
  • София
  • Мнения: 676
     Привет, маминки и бъдещ татко, smile3525

  Чета и разбирам, че всички сме много предани съпруги  hug. Чуждо не поглеждаме, само през ключалка  Mr. Green.
  
 Марианка, съветвам те да отскочиш до Пловдив, ако продължава не кондицията ти  Peace. Приеми морална подкрепа и дано вече си по-добре  Praynig. Сигурно доста рибка те чака да сготвиш сле дулова на татито ви  Wink.

 Дими, не приемай много вътрешно поведението на свеки и нещата ще вървят добре  Peace. В крайна сметка всеки ще е прав за себе си и на тези години не може да се промените  Hug.

 Роделинка, от мен още един глас "За" към въпросния зъболекар. Майка също е доволна от него.

 Ели, късмет с математиката. Сигурно учите "Обща математика"  Thinking. Скоро да се появят липсващите преподаватели и ви се оправдае ходенето на лекции/упражнения  Peace.

  Спорна седмица и без болежки  newsm68

# 121
  • София
  • Мнения: 676
Aз сама ли ще си "вися" тук? Crossing Arms
  Моята особа и тя се мотае  Mr. Green.

# 122
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
 newsm03 Добър ден!
Марианка много лошо така бе душа. И отгоре на това сама с децата.  ooooh! А бе то верно, че мъжете не са като хората.  Crossing Arms
Ще се оправиш, Само търпение. newsm10
Габи пак ми е болничка, но този път сме със сополи и кашлица без Т, което повече ме притеснява. За сега само със физ. разтвор, загряващи компреси и кърмене действаме та да видим какво ще стане. Само вчера имаше Т и до там.
В събота бяхме в зоопарка в София. Искахме и до Джъмбо да отидем, но това задръстване е просто убийствено там.  ooooh! И съответно стигнахме до стадион В. Левски и се върнахме. Май другия път ще трябва само до Джъмбо да отидем.
Лек ден от мен и спорна седмица.  Hug

# 123
  • Мнения: 4 451
Изплаших ви май и набързо се събрахте. Mr. Green Laughing Hug
Момичета, моите здравословни проблеми продължават... Confused Почви ми се някакво изтръпване на лицевите мускули, около лицето и зад ушите. Главата ми сякаш "гори". Та, Dori, май ще те послушам и ще отскоча до пловдив. щеше ми се първо тук да направя едни кръвни изследвания.
Цвети, бързо оздравяване на Габка!

# 124
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Марианка, това вероятно е от зъба. Аз имах подобни усещания като ме болеше мъдрец. На зъболекар ходи ли? Може някой нерв да се е възпалил.

Цвети, да оздравява бързо щерката!

Ели, успех с учението!

Аз съм добре, още не ми е минало повръщането, надявам се обаче скоро да се оттърва от тази "екстра". В сряда съм на преглед, дано всичко с дребните е наред.

# 125
  • Мнения: 9
Здравейте! Hug
Благодаря на всички за поздравите!  bouquet
Марианка, искрено се надявам да си по-добре Praynig И на мен ми се е случвало - беше ми заглъхнало ухото, чувствах се ужасно...още бях в групичката на Мими и Рени...виждах, че децата си отварят устичките, но нищо не чувах #Cussing out Това адски ме изнервяше...принудих се да отскоча до д-р Яков -старши...казах му как се чувствам и завърших с думите: "имам чувството, че полудявам"... Яков много се смя, ама на мен хич не ми беше до смях CrazyСпомням си, че ми изписа капки за нос  newsm78 Заглъхването отшумява баааавно... Стискам палци вече да се чувстваш по-добре Peace
Жабче, дано и твоите "екстри" вече отшумят Peace
Ели, времето е прекрасно, какво не му харесваш на висенето по кафета? Ето и аз прекарах уикенда там - на слънце и сладка приказка Joy Когато се сблъскаш с доц.д-р Галчева или Танкова ще има да си мечтаееееш за кафета, ама нямааааа Mr. Green
 Желая всички утре да се събудите здрави и в отлично настроение!  bouquet

# 126
  • Мнения: 2 481
 Rolling EyesИнсайд те по какво преподават?  Ти задочно ли учиш? сигурно магистратура? newsm78

# 127
  • София
  • Мнения: 676
      Заповядайте на кафенцето, чисто, с мляко, със сметана, кой както обича
   

Цвети, как е Габи? Надявам се по-добре  Praynig.
Другия път може да се видим, когато идвате насам   Hug. За "Джъмбо" си отдели поне към 1 час за разглеждане. Повечето неща са играчки, а дрежките са по-малко. Предимно до 1 годинка. Има интересни неща и за дома. С две думи, таткото трябва да е търпелив  Laughing.

Марианка, това, което си написала не е шега работа. Ходи ли на лекар? Insaid ме подсети за Яков. Чувала съм, че е добър професионалист  Peace.

Жабче, чакаме хубави отзиви след прегледа и "екстрата" ти отшуми  Praynig.

# 128
  • Мнения: 4 451
Здравейте, момичета-кокичета! Hug
Моето състояние е без промяна, за съжаление.  Sad Ужасно трудно се справям с гледането на децата. Не съм вярвала, че едно ухо може така да разстрои целият организъм.
В петък бях при д-р Яков-старши. Диагнозата - възпаление на тъпанчето. Изписа ми капки и ме предупреди, че минава мноого бавно.  Confused Наистина този постоянен шум ухото и главата ме влудява, точно както го е описала Insaid. За капак, Мими снощи не спря да кашли и днес си е у дома. Та не съм и спала.
Жабче, радвам се, че си добре, макар че повръщането е доста неприятно. Но ще отшуми. Hug
Insaid, все се каня да те питам, дали случайно не познаваш Златомира Костова, гл. асистент в ПУ-то? Клиничен психолог. За ухото трябва да ти кажа, че наистина ме успокои. Бях се притеснила, че прекалено дълго си нося пробелма, а тя каква била работата. Ще ми е нужно доста търпение значи.
Ели, не е честно! Винаги наминаваш за малко. Crossing Arms разкажи ни как сте де? Как е Юлия? Кой я гледа сега?
Ще полегна малко, че съм изтощена. Прегръшщам ви! Heart Eyes

# 129
  • Мнения: 23
Дойде ми ред и аз да се разпиша.Ходим на градина,но да си кажа честно дори и за 6 часа след градината нещо немога да ги окрота.От ден на ден става все по страшно.  ooooh!От градината научиха вече какво ли не.Вечер няма заспиване,сутрин няма ставане.Ехххх къде са онези дни когато си лежаха тихо и кротко. Mr. GreenИначе в събота Ванчо си спука главицата.Бягаха в къщи и Гого го спъна та оцели ръба на леглото.И така в 9 вечерта бяхме в хирургията за да лепнат раната.Биха му и инжекция против тетанус.Но вече да чукам на дърво е по добре.

Марианка бързо оздравяване. Hug

Жабче много си радвам че си добре вече.  bouquet

Цвети дано бързо да отшуми кашлицата и сополките.  bouquetПравила съм много от бабините рецепти,но да си кажа честно нещо не ни помагат.И все сме на аптеката като се наложи.

Дори много благодаря за кафенцето,чака ме дълга вечер за оправяне и готвене така че ще ми дойде добре.  bouquet

# 130
  • Мнения: 2 481
Добре де с риск да ме изгонят от компа ще поседя малко,иначе не ми даваааат  Mr. Green

http://vbox7.com/play:4efffc39  Поздравявам ви с това страхотно изпълнение  Hug


Аз минавам за малко от всякъде щото в много теми съм се разписала и в много сайтове други и като се заседя пред компа и ставаааа

Юл се гледат със Свеки,то е все за по половин ден, така са ни лекциите ,че или са сутрин или следобед,или по средата и не са цял ден,та гледат се,днес примерно няма да ходя и аз ще си я гледам,иначе от догодина на градинка Flutter

Като майка на дете до 6 годинки имам право на 50% отсъствия от лекции и упражнения,за сега не съм се възползвала,но после като стане студено ще видим newsm78

Иначе е интересно като изключим математиката и български

# 131
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Здравейте.

Станка, големи палавници са твоите, само перипетии. Да са живи и здрави, а ти се подготвяй за по-големи бели.  Mr. Green

Марианка, по-добре ли си вече?

Аз днес бях на лекар, гледахме се на 3Д, доплер, пускаха ми клипчета, размазах се от кеф.  Crazy Всичко е наред засега, направо сме отличници, само малко изследвания трябва да направя още. Дано и там всичко е наред, че се притеснявам много. Имаме и първа прогноза за пола - "две шавливи моми", каза докторът. Ама така е, като не спряха да се мятат, особено едното. Мъжът ми само хлъцна и каза: "малее". Стресна се явно от мисълта за женското царство вкъщи.  Mr. Green

# 132
  • София
  • Мнения: 676
Ели, улучи десятката  Wink. Голямо тенск за страхотния поздрав   bouquet. Жалко, че няма да посетя днешния му концерт  Cry. Разбрах в последния момент.

Марианка, не се отчайвай, с теб сме в преборването на болежките  Hug. Бързо оздравяване на голямата ти принцеска, Мими  Praynig. Сигурно лудницата е на лице и нямаш много време да мислиш къде те боли  Laughing.

Станка, ама и на теб не ти е лесно  Tired. Спомням си, че преди време пак бяхте ходили да ви лепят. Този път другия юнак ли е  Grinning.

Жабче, браво за хубавите нови и честити моми  newsm06. Това са едни от най-вълнуващите трепети  Hug.

 Лека вечер на всички ви  cheers

# 133
  • София
  • Мнения: 676
           Честит Рожден Ден, Цвети!

 Бъди здрава, обсипвана с обич и подаръци от близките за теб хора, а ти в замяна с грижи ги даряваш и постигаща мечтите си!

     

# 134
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Дори  Hug
Благодаря ти, че се сети за мен! Много мило. Ама и аз чак сега наминавам да почерпя, че нали и кумувахме днес та 2 празника на едно.
Хайде да хапнем и пийнем заедно за мое здраве!



# 135
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Ели, Ричард Клайдерман ми е любимец. Ужасно ме размеква. Чудесен поздрав.  Heart Eyes
Станка пак ли произшествие бе майче.  ooooh! От какво ти е душицата незнам. Аз с един калпазан едва се оправям камо ли с двама. Ето днес сме с обелен нос и брадичка. Като на срещнал бордюра алкохолик приличаме.  Tired Иначе още кашляме и смъркаме та да видим до кога.
Лека вечер на всички!  Hug

# 136
  • Мнения: 9
Имаме си рожденичка Hug
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ЦВЕТИ!
Успех във всичко с което се захванеш!
Peace
Късмет във всичко, което не зависи от теб! newsm10
И сбъдване на всичко, за което мечтаеш! newsm51
 Марианка, липсваш! Надявам се всичко с теб да е наред! Praynig А Златомира Костова не я познавам, но мога да поразпитам...
Приятна вечер на всички и много усмивки през утрешния ден!  bouquet

# 137
  • Мнения: 168
Цвети, честит рожден ден и от мен!
Благодаря за почерпката, перфектно си я приготвила.

# 138
  • София
  • Мнения: 676
   Цвети, мерси за вкусната гощавка   bouquet. Честито ви кумство и догодина кръщелници  Laughing.
  Не се тревожи за Габи, кашлицата отшумява бавно  Peace. Важното е да няма температура и детенцето да е жизнено  Hug.

  Топъл и весел уикенд

# 139
  • Мнения: 4 451
Здравейте, момичета! Hug
Около мен е истински екшън, към моите болежки и кашлицата на Мими (която май преборихме вече), днес Веси не спря да повръща. ooooh! Май отново лепна неприятния вирус. Миличката, толкова отпаднала изглежда, не иска нищо да яде и пие и се притеснявам да не се обезводни. Натриевият цитрат повръща на секундата. Лекарката изписа някакви свещички против повръщане. Слагам, докато не се е появило още разстройство. А днес трябва да пътуваме за Бургас. Няма как да пропусна пътуването, утре стават две години от смъртта на татко... Cry
Цветинце, честит празник, макар и със закъснение! Много любов и сбъднати мечти!
Жалко, че не мога да ти направя виртуален подарък, току що разбирам, че ми се е повредил десният бутон на мишката. Confused
Жабче, супер новина! Страхотно е да си имаш моми у дома! Безпроблемно бременеене ти желая от сърце и продължавам да стискам палците! Grinning
Дори, започнахте ли работа с логопед? Как е малкият сладур? Heart Eyes
Insaid, пазим си ти ние снимчицата от РД... Като се освободиш, ще пием по кафе. Имаме и една лоша новина от ДГ... Нашата учителка (титулярката) напусна работа и аз съм много притеснена и объркана. Отново нова учителка ще имаме вероятно, отново трябва да обяснявам за Мими... Cry
Днес ми е тъжно. Спирам, за да не разстройвам и вас.
Усмихнат ден!  Heart Eyes Ще ви пиша от морето!

# 140
  • Мнения: 9
Здравейте! Hug
Цвети, чакаме да разкажеш как мина рождения ден Laughing
Марианка, и на мен ми се иска да се видим за по кафенце...Благодаря за снимчицата  bouquet И нея си чакам с нетърпение...Не се притеснявай за новата учителка, може да е някоя, която вече познава Мими...пък и не е сигурно, че титулярката е напуснала - тя това напускане го прави от три години... Нищо не казваш за твоите болки - отшумяха ли вече? Praynig Как са малките ти кукли?
Жабче , желая ти леко бременеене и много щастие! Peace
Роделинка, много набързо минаваш Naughty
Дори, губиш се! Thinking
Усмихнат и слънчев уикенд!  bouquet

# 141
  • Мнения: 168
Добро утро! Инсайд, бързо минавам, но нищо не изпускам. Само време не остава да пиша. Утре ще кръщаваме Радослав, днес чакаме майка и татко да дойдат от Троян. Иначе използвам хубавото време да сме навън с бебо и времето не стига. Като се захлади ще пиша повече Simple Smile Хубав ден на всички!

# 142
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Едно мое откритие: Веси и Ради са родени на една дата.   Mr. Green
А относно рождения ми ден мъж ми добре се погрижи да го усетя  Heart Eyes, че покрай кумуването този мой празник остана малко  в сянка.
Марианка това с Веси е ужасно.  ooooh! Габи като повръща така умирам от притеснение.  Cry Сега като се замисля то май всеки път като се разболее ми се свива душицата.  Tired

# 143
  • Мнения: 4 451
Здравейте, мацки! Grinning
Преди малко се прибрахме от Бургас. Сега багаж ме чака за разопаковане. ooooh! Тази работа хич не я обичам. Виж стягането е друго нещо.
Лошото е, че сега си връщам две болни деца. Мими също се зарази... Веси е отпаднала и без апетит, макар че повръщането при нея изчезна (има само разстройство), но са и се появили афтички в устата. Доста болезнени, защото от време на време проплаква и се хваща за устичката. Confused
Цвети, хубаво откритие. Laughing  Hug И аз чакам разказче от РД, а и снимки от кумуването. Ех, каква съм мераклийка да ставам кума, ама пусто няма на кой. Всички приятели на мъжо се изпожениха много преди нас.
Insaid, благодаря ти, че все така ме успокояваш. Hug Но този път наистина напусна... Но така или иначе, нашите проблеми си стоят и трябва да ги борим.
А моите болежки малко поотшумяха, но все още имам леко заглъхване на ухото. Не съм очаквала, че толкова бавно минава, въпреки че и доктора и ти ме предупредихте.
Роделинка, честито ти християнче! Снимки! Снимки!

# 144
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Марианка бързо да оздравяват дечицата, че това си е повече от мъчение.  ooooh!
От рождения ден мога да се похваля само с нова придобивка. Ето това от мъж ми.  Blush Heart Eyes
Още не сме го празнували както подобава, но ще го съчетаем с откриването на банята. Тъкмо 2 повода да съберем родата. Simple Smile

# 145
  • Мнения: 4 451
Уау! Подаръкът е разкошен! Браво на досетливата ти половинка! Wink

# 146
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
 Whistling

# 147
  • Мнения: 4 451
Къде се покрихте всички? Crossing Arms

# 148
  • София
  • Мнения: 676
     Ето ме на хоризонта

   Не съм писала отдавна  Embarassed. Та сега на един дъх ви изчетох. Седмицата ми бе много натоварена от към работа. Алексче беше с конюктивит, в последствие и ушето го заболя. Та тази седмица се гледаха с пра-бабата. Вече е добре и пак градината ни зове  Peace. Мисля, че сега аз се поразболявам, не се чувствам в кондиция. Днес бях на лекар, че гърлото ме подразва от няколко дни и ми взеха гърлен секрет. Утре ще видим как е  Praynig.

 Марианка, как са принцесите? Бързо да оздравяват  Praynig.
Логопеда още не е започнал, че тази седмица Алексче си бе в къщи. Утре ще видим как е било.

 Роделинка, честито християнче   bouquet.

 Цвети, ле-ле, супер подарък  Peace. Сефтосахте ли го или чакате уикенда да оставите Габи при някоя баба luvbed.

  Оставям ви, че отивам да довърша пиленцето-фрикасе.
  Лека вечер на всички ви
 cheers

# 149
  • Мнения: 23
Да се разпиша и аз,че скоро не съм писала.Онзи ден водих Ванчо на очен преглед в Пловдив,че през 6 месеца сме на контрола.Да си кажа честно ревах доста и все още ми е доста кофти но се надявам с времето да стане по-добре.Лявото оченце му е мързеливо,и носи очилца от почти 3 години.Всичко до сега беше да не кажа почти идеално,но с диоптърите започна да вижда доста по добре а и самото око започна да се изправя(има 15% изкривяване).Но онзи ден като гледаше по таблото на прегледа  и се оказа,чес лявото оченце нищо не позна на таблота.Докато с дясното позна всички картинки от най-малкото до най-голямото. И сега почваме почти от нулата закриваме след градина за около 2 часа дясното да може да напряга лявото.Накупихме разни мозайки за да се занимава и в същото време да разработваме очето.Така ми се къса сърцето като го гледам,но ще трябва да стискам за да може да се оправи. Cry

Дори радвам се че сте оздравяли,а ти вземай мерки по от ранко.  bouquet

Марианка тука при нас казват че било пак някакъв вирус с повръщане и разтройство.Пожелавам ви бързо оздравяване.  bouquet

Роделинка честито християнче и от мен.  bouquet

А за на Цвети подаръка нямам думи,страхотен е. Peace

# 150
  • Мнения: 891
Здравейте момичета,

stanka1979 разбирам те напълно, че се притесняваш ! Дано оченцата да се оправят ! Praynig Ти сама знаеш, че и аз носих дълги години очила като дете. Не е приятно, наистина ! Но не губи кураж, каквото зависи от теб го направи, пък ....

Dori дано да не е нещо сериозно при теб ! Взимай мерки по навреме !

Мари_Анка домъчняло ми е за вас. Време е да се видим ! Да нагушкаш и нацелуваш децата от мен  Hug

zwetellina подаръка ти е страхотен. Направо ти завиждам !  Mr. Green

# 151
  • Мнения: 4 451
Честит празник на именниците ни днес! Живи и здрави!


Здравейте! Grinning
Нямах много време на последък. А през уикенда мъжо замина на риба в Гръцко. Crossing Arms Още го чакаме да се прибере. Бяхме си у дома по женски. Сега Веси спи. Като се събуди, ще излезем на разходка. Пак по женски. Mr. Green С Мими имаме и домашни за писане. ooooh!
Дими, само кажи кога си свободна, аз съм на линия. И на мен ми домъчня за вас. А в петък Ренка ми показа тетрадката си по писане. Пише страхотно! Браво на детенце! Heart Eyes
Станка, не се безпокой. Сигурна съм, че ще вземете правилните мерки и един ден детето няма да има проблеми с оченцата. И аз съм носила очила като дете, знам какво е. И сега трябва да нося, ама ходя с контактни лещи. Mr. Green Моят проблем е друг, аз съм късогледа от дете.
Дори, а ти оздравя ли? Моите момичета вече са във форма. Къде ще ходи Алекс на логопед? Ако имаш нужда от помощ някаква, координати на логопеди, на среща съм! Вече толкова връзки съм си изградила покрай Мими, че и в София знам къде да те упътя. Laughing
Толкова от мен, че днес съм се разчистила. Баш на празника. Embarassed

# 152
  • Мнения: 4 451
Момичета, замислила съм освежаване на квартирката и ми се ще да си вземем някаква малка секция за хол. Ето тази ми взе ума:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8534764

# 153
  • Мнения: 9
Здравейте! Hug
Минавам набързо...Марианка, секцийката е страхотна - направо се влюбих в нея и тъй като и на нас скоро ще ни трябва нещо подобно, започнах да мрънкам вече Embarassed
stanka1979, стискам палци всичко да се оправи Praynig
Уф, трябва да ставам, че съм си взела една камара тетрадки за проверка ooooh!
Приятна вечер на всички!  bouquet

# 154
  • Мнения: 4 451
Insaid, секцията се казва "Адриана" и струва само 399лв. Оказа се че я има на няколко места. Като изпишеш в Гугъл Секция "Адриана" се появява инфо. И аз вече мрънкам. Mr. Green

# 155
  • София
  • Мнения: 676
   Явявам се на отчет. Положиние с гърлото ми бе зле и чак на антибиотик бях решена. Добре, че се вслушах в разума и положението се оправи благодарение на хомеопатията, но с прием с "ударна" доза  Peace. Сега имам леки болки, но доки каза, че вируса отминава бавно. Започнах профилактика с Бронхо-Ваксом. Дано бързо се възстановя  Praynig. Наоплаках ви се, като "стара баба" и сега спокойно ще спя  Mr. Green.

  stanka1979, подкрепям те морално и бързо оправяне на "мързеливото" оче"  Praynig. Хубаво е, че ще го натоварвате без очила. Иначе може да стане доста лениво.
 А как върви работата? Напоследък май нямаш възможност за нея.

 Марианка, как е гръцката рибка  Wink?
Да се похвалиш с новата секцийка  Peace.
За логопеда -  специалистката идва в детската градина и следобяд провежда занятията. Понякога закъснява, но ходи и на други места. Разбрах, че в групата има деца, които изискват ресорен учител (повече от "дефицит на внимание"). Ако това стане, може да вмъкнем и Алекс да ходи без заплащане. Макар при нас нещата опират и до характер  Wink. В крайна сметка е важно да има положител развой.
Благодаря за предполжението  Hug.

Insaid, с малко "мрънкане", бърз ефект да постигнеш  Peace.

 Усмивки на всички ви  Heart Eyes Heart Eyes

 
 

# 156
  • Мнения: 4 451
Dori, чудесно е, че логопед идва в детската градина! Браво! Мими е дете, което се нуждае от ресурсен учител вече. Особено сега, когато вече е в предучилищна група и учителите нямат време за нея, колкото и да се опитват. Confused Но определено, ако в групичката на Алекс има деца със СОП (специфични обучителни потребности) - хиперактивни с дефицит на внимание, деца с аутизъм и други състояния от аутистичния спектър, без ресурсен учител е много трудно. Аз благодаря на колектива от учители на дъщеря ми, че до сега се справяха без такъв учител. Не им беше лесно, много оплаквания имаха от детето Sad и всяко едно аз приемах изключително болезнено и често си поплайквах , но и самата група е с доста агресивни и буйни деца и положението съвсем се утежнява. Сега обаче вече учат усилено и се налага да потърся помощ от ресурсния център. Борим се, избор нямаме, а Мими е такова сладко и слънчево дете... Heart Eyes
Вчера си имах майстор у дома. Сменяхме входната врата с алуминиева такава и се налагаше да се поправят пораженията в стената от поставянето и. А в събота у дома ще идват хазяите и май ще бъбрим по доста сериозен въпро. Тайничко споделям ( Laughing), че има вероятност да ни предложат да закупим жилището. Ние още сме в чуденка, но непременно ще се похваля, ако се решим на тази стъпка. Днес ще си купя нови килимчета. Grinning
Инсайд, на мен ми липсваш много.
dimi, също ми се ще по-честичко да "срещам" тук. Както и Ели, Станка, цвети, Гепард ни забрави... И майчетата, които отдавна не са писали. Мъчно ми е за всички!
Целувки и приятен ден! Веси заспа и аз ще се възползвам, че не съм в кондиция. макра сутринта да бях на козметик и сега лицето ми е като ново. Wink

# 157
  • Мнения: 9
Ето ме и мен! Hug Затрупана съм с тетрадки, ама реших да намина набързо...
Марианка, оплаквания има от всички дечица, не трябва да го приемаш така, просто попитай другите родители и сама ще се убедиш... Peace Колкото до усиленото учене - горките мъници... Преди няколко дни разговарях с една от учителките на 4 група...каза ми, че вече изписват цифрата на числото 2 Shocked такива програми измислиха, че цяла година децата в ПУ група се товарят с писане и дори с четене, а после...когато постъпят в 1 клас, първите месеци учителките полагат усилия да ги отучат  от това, което им е "наливано" в ДГ и да започнат всичко отначало, по различен начин... ooooh! Изобщо няма място за притеснение, ако част от учебния материал в ДГ остане неовладян... Целувки на Мимка Heart Eyes
Dori, браво, че си успяла да отървеш антибиотиците Peace
Дими, Станка, Ели и другите от отбора, и аз ви призовавам - наминавайте по-честичко! Grinning
За малко да пропусна Цвети  Embarassed Подаръкът ти е мнооооого сладурски... Ама мъж ти май е мислил и за себе си, когато го е избирал Mr. Green
Приятна вечер на всички! Heart Eyes  bouquet

# 158
  • Мнения: 2 481
 Hug

Марианка секцията не можете ли да си я направите ,ако  имате идеи и по- хубава ще стане когато е ваше дело,виж тази детска кухняhttp://media.snimka.bg/1185/008624961.jpg е правена  от майката и таткото ,поръчани са плоскостите в бриколаж там ги режат и обкантват и те само са си ги сглобили става супер,е ако си я вземете нова сглобена няма да се занимавате вие и пак ще е хубава,само предлагам Embarassed

# 159
  • Мнения: 9
 Hug
Ели, секцииката е сладка Peace
 Ама къде сте всички!? Crossing Arms

# 160
  • Мнения: 168
Тук, тук!

# 161
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Марианка, секцийката, която показа е в много модерен стил и като всичко модерно, доста нефункционално.  Mr. Green Моят съвет е да си вземете нещо, което да събира повече неща. Е, това си е мое виждане и да не вземеш да ми се вържеш.  hahaha Както спомена и Ели, и аз съм за собственото изобретение. Само дето ние взехме плоскости от Пловдив до КАТ. Там ни ги разкроиха и разрязаха. Ние само си ги сглобихме. В Стамболийски имам познати, дърводелци, които могат да ти направят всичко това. От теб само идеята се иска. И цената предполагам ще е по-ниска от готовия вариант. А между другото как мина разговора с хазяите.  Laughing
Ей, Роделинка, само шпионираш, а?  Бързо на отчет!:xarms:
Дори, относно имуностимулатора - сакън нИдей.  Naughty
Здравейте! Въпросът ми е, може ли да се лекувам с хомеопатия, при условие, че съм приемала имуностимулант "Бронховаксом"?
   Може и побързайте, че този бронховаксом ви е пообъркал имунната с-ма.  Peace
Ето от тази тема го изкопах. Препоръчвам ти цитросепт или клеева тинктура или и двете заедно. На цитросепта имаше и някакъв български и съответно значително по-евтин еквивалент, но не се сещам сега за името му.
Радвам се, че ви е харесала новата ми придобивка.  Blush И да споделя, че я пробвахме още на рождения ми ден и никак не е зле/ в смисъл доста е удобна/.  Joy

# 162
  • Мнения: 4 451
И аз се навъртам насам. Grinning
Веси вече спи, а Мими си прави страхотен сюжет с куклите, чак ме е жал да я сложа в леглото. Днес и се карах много и се чувствам гузна и виновна. Sad Май имам нужда от почивка...
Имам си вече нови килими, но за съжаление ще трябва да почакам със секцията. Днес хазяите ни бяха на гости и много е възможно на пролет да освободим жилището, ще го продават. Имахме желание да го вземем ние, но цената е твърде висока.  Confused За пореден път се сбогувах с мечтата си за собствено жилище. Това е около мен. На пук обаче се усмихвам.  Grinning Да сме здрави, пък другото...
И забравих да се похваля, случи ми се и хубаво нещо. На 27-ми започвам работа в завода, на нова, по-чиста и по-хубава длъжност. Като стане реалност, ще се изфукам. Grinning
Инсайд, знам че имат оплаквания и от другите деца, но нали Мими е различна и аз все се чувствам някак виновна... Embarassed И се свивам, свивам в себе си. Сигурно ще го преодолея някой ден. Благодаря ти, че ми даваш такава голяма морална подкрепа. Hug
Ели, идеята ти е прекрасна, но мъжо е страшно зает. Няма да намери време да си направим сами секцийка. Как върви студентският живот? Grinning
Роделинка, къде, къде? Laughing
Цвети, благодаря и на теб за съвета, всичко ми е ценно като идея. Но аз искам точно такава, да събира малко неща, че иначе как трупам като не видяла, когато има много място... ooooh! Пък и тъкмо ще трупам из другите стаи, в хола викам да е по-изчистено.
Целувки от мен! Heart Eyes

# 163
  • София
  • Мнения: 676
      Привет и от мен   bouquet!

 Вчера голямо обикаляне му спретнахме. Първо през "Метро" за разни дреболии. После до "Практикер" за плоскости за бюро и етажерки, които мъжът ми щеше да сътвори. Обаче, изрязват само под 90 градуса и накрая се сдобихме с готово, което си го сглобяваш в къщи. Вечерта релаксирахме на рожден ден. Днес денят в сглобки измина с помоща на малкимайстор  Laughing.

  Марианка, да си ползвате със здраве придобивките  Peace. Радвам се за теб и поздравления за новата длъжност  Hug.
Скоро да осигуриш ресорен учител на Мими, защото ще се занимава само с нея и има подход  Praynig.

 Ели, на мен също ми хареса кухнята  Peace.

 Цвети, благодаря за инфото  Hug. Мненията за бронховаксома са противоречиви  Peace.

  Успешна седмица на всички ви  Heart Eyes

# 164
  • Мнения: 4 451
Добро утро, момичета! Grinning
Изрових ей тази забавна картинка и я слагам вместо кафенце:



Пък и Гепард ни е позарязал напоследък, така че няма да се сърди. Laughing
Дори, хубав ден сте имали вчера. Обикалянето по магазините е мечта за всяка жена. Mr. Green Действа като мощен антидепресант. Хората отдавна са го казали: "Жена с пари е като луд с картечница." hahaha Дори, а за ресурсния учител ме спира само това, че идва един път в седмицата, което е крайно недостатъчно. Confused Но май нямам друг избор.
Веселушка е в скута ми и трудно пиша, а Мими е още в леглото. Време е да я събуждам, че да се стягаме за ДГ. А днес ще подам документите на Веси за ясли. Искам, не искам, няма начин.
Приятен ден и много усмивки днес! Heart Eyes

# 165
  • Мнения: 168
Ехо и от мен. Марианка, тази снимчица ми напомня подаръка на Цвети или по-скоро кафето след пробата му  Joy А за харченето аз имам лимит Simple Smile Иначе мъжО не е лош човек Simple Smile
Гепард само из града го мяркам от време на време. Ама си мълча, че и аз не помня от кога не съм писала.
Иначе си чета де  smile3533
За секцията на Марианка и аз това си помислих, че е лесна за направа. У дома всичко мъжа ми прави. Последно с един гардероб се сбори. До КАТ в Пловдив и ние режем плоскост, после сглобява. Излиза мноого по-евтино и качествено.
Инсайд, провери ли тетрадките?
Дори, повече ракийка вечер за гърлото (профилактика просто). Може да прибавиш и чесън  Oha! .
Станка, какво става с мързеланкото - оченце?
Нашето дете расте гигантче - качил е 1600 за един месец и 7см. Вече е 5600 и 59 см. Мерките му са за 4-5ти месец спрямо рожденото му тегло. Все така кротичък е, само за ядене и спане мисли.

# 166
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
... Марианка, тази снимчица ми напомня подаръка на Цвети или по-скоро кафето след пробата му  Joy ...
hahaha така така
Роделинка браво за хубавите мерки. На мама млекцето май е доста калорично и ми се струва, че трябва да минете на диета.  Thinking Нали е само на кърма детенцето? Иначе сигурно знаеш, че качването на много кг води до рахит/да не дава господ  Praynig/
Ние с Габи сме добре, но самички. Татито ни пак е в командировка и ми е много кофти така.  Tired Особено като се стъмни, освен тъга, ме наляга и шубе. Като звънне някой на звънеца не му се отваря задължително. Обаче Габи все ме издава - Тати, тати!- и тича към вратата. Съответно аз пак неотварям. Който иска, нека ми се сърди. Ако е познат, по телефона ще ми звънне.  Crossing Arms
Между другото готвя пиле със зеле и тиква с прясно мляко и яйца.   chef
Заповядайте!  Hug

# 167
  • Мнения: 168
Цвети, само на кърма е. 10 дни след тази консултация пак ще ходим да ни мерят. И аз за рахита се притеснявам, водя го на слънце всеки ден, давам Вигантол, който доки пак драстично иска да увелича за 10 дни, ама аз не се давам.Сега говорих с една приятелка, чието дете миналата година имаше начални признаци за рахит и лечебната и доза е била 4 капки за 10 дни, после 3, после 2.  А на нас - 6 капки 10 дни без симптоми! Както и да е, ще съм нащрек и след 10 дни ще заплаша с нещо мъжа ми, че да ни заведе на педиатър. Можеш ли да ми препоръчаш добър в Пловдив?
В блок ли живеете? Някой комшия "за цяр" няма ли да не те е страх? Иначе манджата е вкусна Simple Smile И наш'то тати замина вчера за 10 дни както се изрази "да си почине" на турне в Белгия.  Ама и аз си почивам де, защото не се съобразявам, освен с бебето Wink

# 168
  • Мнения: 23
Дойде и за мен малко свободно време да попиша.Доста имам за разправяне,но като за начало да започна с проблемите в градината.Има едно детенце което е доста буйно да не кажа злобничко и постоянно тормози мойте дечица.Бие ги щипе ги и какво ли още не.Преди време имаше период в който сутрин с рев отивахме на градината,защото Мартин пак щял да ги бие.Доста говорих с госпожите,а те са вдигнали ръце.Казват че постоянно е наказан и че почти всички деца се оплакват от него.В крайна сметка се реши да има родителска зада се разбере какво ще се прави.Но ние от понеделник спираме градина,но ще им кажа че ако случайно има родителска ще ходя понеже това детенце направо незнам какво ще го правят.И с най-голямата си наглост майката не иска да си го признае,че детето е доста буйно и тормози цялата група,изкарва виновни госпожите,че нямат никакъв подход към децата.Миналата сутрин се засякохме в градината и и обесних че доста пъти Иван е излизал от градината с изкривени очила и синки,а тя най-леко си казва -Айде сега да идем да видиш как ще набия Мартин и той повече няма да те закача. newsm78Незнам но поне за мен с шамари не се оправят нещата и боят не е начин на възпитание.
Днеска водих Иван при един очен доктор който идва от Пловдив тука и има доста добра апаратура.Прегледа го и каза 4 седмици постоянно да носи лепенката на окото,което означава че спираме градината от понеделник.Не съм сигурна че в градината ще му обръщат внимание достатъчно за да може да не я сваля,като гледам в къщи какъв зор е като я сложим.Направо си реве и не я иска.А и има друг проблем ,в събота излизахме на разходка и беше голям зор да го накарам да я сложим.Обещавах какво ли не,а той ми вика-Мамо как да я нося като всички ще ми се смеят с тази лепенка. CryНакупихме мозайки,кубчета и какво ли още не само и само да се заиграва за да може да я носи,но ще бъде доста трудно.

Приятна вечер на всички и при възможност пак ще пиша.  bouquet

# 169
  • Мнения: 4 451
Добро утро и от мен! Grinning
Изпих вече кафето, сигурно и вие.
Хайде и аз да разкажа за нашите патила. Вчера учителката ми се обади по телефона да ида да си прибера Мими, че лошо си боднала окото с химикала, докато пишела буквички. Сега има кръвоизливче, вероятно е засегнала кръвоносен съд. Заведох я на очен лекар, Слава богу, разминали сме се сравнително леко.
Снощи пък вдигна слаба температура. и тази сутрин като я подготвях за градинка, забелязах нялколко съмнителни пъпки по гърба и гърдичките. Имат вид на мехури пълни с течност. Веднага се усъмних, че може да е шарка и след малко тръгваме на лекар. После пак ще пиша.
Станка, горкото детенце! дано бързо се възстанови оченцето, много са раними в тази възраст и подигравките тежко се преживяват.  Confused Знам че ще се справите. И дано намерите разрешение с това дете, което бие дечицата ти. Май във всяка групичка има такива. При нас също има две такива момченца. За съжаление няма разрешение на проблема. Една майка вече измести дъщеря си в друга детска градина, заради това. Confused Проблеми винаги има. Въпросът е да се разрешават максимално безболезнено и с диалог, но той напоследък все по-често липсва...
Роделинка, брей че голям юнак си имаш! Какво ядеш ти, та така пълнее от кърмата ти Mr. Green Laughing
Цвети, ама че вкуснотии готвиш! Кога се връща вашият тати?
Много усмивки днес, въпреки мрачното време.  Heart Eyes Ние тръгваме на лекар.

# 170
  • Мнения: 168
Като ви чета се чудя и нас какво ли ни чака! Станка, дано бързо мине и без травма за детето. Че наистина подигравките на тази възраст могат да бъдат жестоки и много да наранят детето. Но щом няма да го пускаш на градина през този период добре си решила.
Марианка, какво се оказа?

# 171
  • Мнения: 4 451
Moичета, Мими е със шарка. Ще си стои 10 дни у дома. Очаквам "включване" и от малката Веси.

# 172
  • Мнения: 2 481
 Shocked ооо  къде таз шарка бре ,ще пазиш ли Веси или наведнъж да карат?

Аз пък съм с микоза  Confused Cry Sad Sad Sad  и ме е страх да не лепне Юл било от куче  #Crazy ooooh! ooooh! ooooh!  имам чувството че съм прокажена сега навсякъде ме сърби Close

# 173
  • Мнения: 4 451
Ели, няма да я пазя, къде да я изолирам 10 дни... Ще си ги гледкам двечките. Пък и съм на мнение, че е по-добре да я изкарат, докато са деца.
Микозата май не се предава от човек на човек, поправи ме ако греша. Embarassed Като дете имах такова чудо, много обичах котки и все ги гушках. Бързо оздравяване ти желая! Hug

# 174
  • Мнения: 168
Какво е микоза?

# 175
  • Мнения: 4 451
Микоза е малко общо наименование, така се нарича всяка болест, причинена от патологични гъбички.

# 176
  • Мнения: 9
Здравейте! Hug
Марианка, мното съжалявам за оченцето на Мимка... добре, че не е нещо по-сериозно, въпреки че си представям как си се почувствала, когато са ти се обадили от ДГ  Cry А за шарката - май е по-добре сега да ви споходи, че при мен гостува, когато бях на 20 години ooooh! Дано да мине леко! Peace
Rodelinka, браво на юнака!  Hug
stanka1979, горещо се моля и вашето оченце да се оправи бързичко Praynig
А някой знае ли какво става с Жабче?
Ох, да се оплача и аз... моят шеф е решил да ми прави проверка, но тъй като не му се влиза сам в часовете ми, ще покани и всички колежки от начален курс ooooh! Само напрежение  и нерви #2gunfire  Joy
 Желая безпроблемно изпращане на Баба Шарка, здрави оченца и много усмивки на всички!  bouquet

# 177
  • Мнения: 4 451
Insaid, благодаря ти от сърце. Мими имаше температура днес и повече си полежа, но сега така се е разбесняла... ooooh! Ти не се притеснявай за проверката, ще мине и замине и съм сигурна, че ще се справиш блестящо! Знам, че е малко стресиращо, и сестра ми е учителка и знам как се притесняваше при всяка проверка. Ние си имаме вече учителка, която ще се задържи до края на учебната година - г-жа Гешева. За догодина, когато Василенка ще е в първа група, още не е сигурно и ясно.
Сега за Жабче. Тя е вече в 17г.с., преминала е първият критичен период. Вече усеща шаването на бебчетата и е много щастлива, но все още леко притеснена, защото е в очакване на следващият критичен период и после всичко трябва да е на ред. Така че ние продължаваме да я подкрепяме морално и да стискаме палци. Praynig

# 178
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Роделинка, с право не се доверяваш на докторката. Вигантола не е шега работа.
Живеем в блок, а "комшия "за цяр"" няма понеже не ги познавам още добре. Цял живот с мъж ми сме живяли в къща, а сега в блок и то на 16-тия етаж.  Shocked Още неможем да свикнем и обмисляме варианта да се местим в къща. НО всичко е свързано с пари за съжаление.  Tired
За мен в Пловдив най-добри си остават двама педиатри, но приемат само на частно. Това са д-р Молева в АГ Селена и д-р Михайлова в ДМЦ Вела. Относно Велата не се доверявай на никой друг. Специалистите са  им гола вода. От горчив опит ти го споделям.
Иначе нашето тати си дойде, но още не съм го видяла като хората. От сутрин до вечер е на работа. Габи ще започне да ме пита вече кой е тоя чичко бе мамоooooh!
Марианка, как е оченцето на Мими сега? Много лоша комбинация се е получило. Шарка с болно оченце. Бързо да минава, че от тези болести неможе да ти почине душичката.   action032
Инсайд, ужасно напрежение те чака наистина. Това директора да те проверява е едно, ама и онези чавки там.  Close Защо му са?! Според мен колегиалността в училищата отдавна е изчезнала и май те те притесняват повече. После като някои кокошки си коментират.  #2gunfire Знам какво е положението понеже моя приятелка е учителка и добре че вече е в майчинство, та да си почине малко от злобата там.
Ели, незнам какво е това чудо дето те е сполетяло, но да пазиш малката ако е заразно, че тогава ще ти е още по трудно. Бързо да оздравяваш.  Hug
Станка, ужасно много ме е страх от такива деца в градината. Не ми се мисли, че като знам Габи как неотвръща като я бутне някое дете, ще има да ми се прибира всеки ден пребита.  Cry И аз като онова майче ще я преместя в друга градина, но дали това решава проблема незнам. Имам чувството, че такива деца има навсякъде. Но всичко си идва от родителите според мен. Това изнервено общество се увеличава ежедневно, а децата ни са като попивателни. Всичко копират.
Дори, къде си?  Whistling
 lovekiss

# 179
  • Мнения: 2 481
Ох това е едно такова петно,като лишей,сърби малко, вече като го мажа не,ама трудно минава Rolling Eyes ще има да се мажа месеци Rolling Eyes

Как е Веси ?Ще има ли шарка или не се знае още  Heart Eyes ThinkingА Мими да се оправя бързо,какво правиш за шарката?


Инсайд аз не разбрах къде работиш?

А тази Гешева ми е много позната фамилия  newsm78

# 180
  • Мнения: 168
Честит празник на именици и не-именици! Да сте живи и здрави, цялото ангелско и архангелско войнство да се грижи за вас!
Цвети, Габи днес ли празнува или на Цветница?
А на педиатрите, които ми препоръчваш имаш ли телефони? Благодаря ти за информацията, сигурно ще потърсим консултация, само да се върне мъжа ми да ни закара.
Марианка, как я карате с баба шарка? Дано да е леко!
Инсайд, мина ли проверката? А от учителките наистина няма по-големи чавки (присъстващите винаги правят изключение, аз учителствах 5 години). Понякога на съвет съм била пред истерия, гледайки и слушайки как се държат възрастни хора, претендиращи да обучават! Както и да е, няма да се даваш!
Ели, какво ти изписаха за мазане?

# 181
  • Мнения: 378
Честит празник на всички!
Откога не съм ви чела...
Станка, не се тревожи за оченцето. Много деца имат същия проблем. Племеника ми носеше лепенки и очила до 14 год. Вечно ходеше с разкривени и залепени с тиксо очила, доволно намазани с храна. Окото му се оправи вече, сега е на 21 год и носи очила със слаб диоптър само когато чете. Никога не се е оплаквал, че някой му се подиграва, така че не се притеснявай. Важното е да си правите упражненията за очите.
А Радослав е готов да му се нахвърляме и да го мачкаме, добре се е заформил.
Видях Мими с шарка, все едно нищо и няма, в тази възраст почти не се усеща. Научила е сина ми на разни стихотворения и песни, всяка вечер ми ги рецитира  Joy . Даже му е и потанцувала, докато е пяла.

# 182
  • Мнения: 168
Искам да чуя как Наско рецитира!  Shocked

# 183
  • Мнения: 4 451
Magnetic, следващият път Мими ще научи Наско да рисува:
http://media.snimka.bg/1263/008781492.jpg
Веднага се фукам с най-новото произведение на младата художничка Мария  bowuu Mr. Green
Рисунката си има всичко: небе, слънце, трева, дърво (то е най-несполучливо, първото в ляво, но аз съм много щастлива, защото преди 2г. правеше само кръгчета и драсканици), тревичка и хора, които се държат за ръце. Мими казва, че е нарисувала хоро. А забележете детайлите по дрехите на девойките от рисунката, първата си има джобчета на панталона, а втората - кръпки. На мама, и дизайнерски умения има. Mr. Green

# 184
  • Мнения: 378
"Малката скумрийка Сийка, яла курабийка, и я заболял корема и хванала хрема...."  Joy
нещо в този дух, другия път той ще я научи на тийнейджърски шмекерийки

# 185
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
...
Цвети, Габи днес ли празнува или на Цветница?
А на педиатрите, които ми препоръчваш имаш ли телефони? Благодаря ти за информацията, сигурно ще потърсим консултация, само да се върне мъжа ми да ни закара.
...
Официално решихме с мъжа ми Габи да празнува заедно с мен на Цветница имения си ден след доста колебания.  Grinning
За съжаление нямам мобилните телефони на тези педиатри, но аз звънях тук:
АГ Селена и търсих д-р Молева и МЦ Вела и търсиш д-р Михайлова. От там ще ти дадат часове и като имаш контакта със съответния педиатър ще го попиташ дали си има собствен кабинет и съответно за парите, които ще иска на  прием. Предполагам, че е около 20 лв. за месеца прегледи.

Браво на Мими.  Hug

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 15:24 от zwetellina

# 186
  • Мнения: 168
Цвети, благодаря за инфото!
Марианка, къде можем да намерим още за творчеството на Мария? Simple Smile
Магнетик, заканила съм се да се разправям лично с всяка госпожа музикална, която се опита да учи детето ми на тази песен.

# 187
  • Мнения: 4 451
Добър неделен ден! Grinning
Мисля да си спретна едно обедно кафенце. Но преди това сърце не ми даде да не надникна тук.
Снощи Веси беше с температура. Спа изключително неспокойно през нощта, съответно не спахме и ние. Днес цял ден я оглеждам за съмнителни пъпчици, но за сега няма.
Роделинка, за съжаление няма други снимки. Изобщо не съм се сещала да снимам. Embarassed
А за песничката, идея нямаш на какви неща се учат едно от друго децата, че песните на госпожата ще ти бъдат най-малкият проблем. Laughing Mr. Green
И да кажа само, че до 1г. водихме Веси на консултации в МЦ "Вела", там работят само педиатри, клиниката е детска. Аз специално съм доволна от всички лекари там. Почти винаги попадахме на различни. Имаше един мнооого възрастен лекар-дядо, от който аз лично бях много доволна. Цвети вероятно има своите основания да не е доволна, в никакъв случай не омаловажавам нейният опит с педиатрите там. Сигурна съм, че ще намерите добър лекар.

# 188
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Същият този дядо, за който споменава Марианка, изписа на Габи Тантум Верде, когато тя беше едва на 9 м. Прочетох листовката и се шашнах като видях, че се изписва на деца над 5 г. Говорих с още двама педиатри, понеже листовката е едно, но мнението на специалиста е друго,  и те ми казаха, че е абсурд да се дава това лекарство на това малко дете.  ooooh! Реших повече при него да не ходим. За мое нещастие при следващата настинка на Габи попаднахме на още един "специалист", от който ме стегна шапката и си казах КРАЙ, с Велата до тук.  #Cussing out Споменах д-р Михайлова, защото веднъж ни спаси от антибиотика, а и който и да съм попитала евала и дават. Иначе са мили да, но за здравето на детето ми това не е достатъчно.  Crossing Arms
Извинете ме за грубия тон, но още ми държи влага.
 Peace

# 189
  • Мнения: 4 451
Цвети, сега ме подсети, че и нашата лична лекарка тук в Стамболийски е изписвала Тантум Верде на Веси. Добре, че поначало не сме превърженици на алопатичната медицина и много рядко прибягваме до нея. Та така и не го купих. ooooh!

# 190
  • Мнения: 4 451
Здравейтееееееее! Heart Eyes
Къде се изгубихте всички?
Времето на вън е мрачно, но е меко. Идеално за разходки. Но ние още сме под карантина. На Мими пъпчиците от варицелата вече завяхват. Очаквам "включване" и от Веси и съм все така на щрек. Тази седмица ще и правя изследвания за яслената групичка. Но се опасявам, че шарката може да ни възпрепятства и да им изтече срока... Confused
Как сте всички? Как са дечицата?

# 191
  • Мнения: 2 481
Какво беше тантум верде? newsm78 Чувала съм го нейде по реклами ли де да знам


Тук пък пекна райчо Grinning

# 192
  • Мнения: 168
Ха добър вечер! Водих малчо-палчо при Йорданова днес, каза, че си е много добре детето, да давам 5 капки Вигантол, дори цяла зима по толкова за профилактика.Аз няма да се заплесвам чак цяла зима, но десетина дена ще ги давам.После ще видим пак как наддава и ако няма нещо притеснително ще продължа по 1-2.
Сега отивам да използвам затишието да поспя.Лека нощ!

# 193
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Ели за това става въпрос:

ТАНТУМ ВЕРДЕ шпрей 0.15% 30 мл.

# 194
  • София
  • Мнения: 676
  Привет на всички ви,   bouquet!

 Днес има рожден ден и ви черпя  Party:

 

# 195
  • София
  • Мнения: 676
 Честит Имен Ден на Виктор (мама Мимс) и на всички празнуващи днес!

  Нека здравето, любовта, младостта и късмета бъдат верни спътници в живота!
   

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 14:50 от Dori

# 196
  • Мнения: 9

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, Dori!!! Пожелавам ти бъдеще по-светло от слънцето, щастливи мигове - повече от звездите и любов по-истинска от самите нас! Весел празник!  bouquet
Марианка, как са сладурките? Изпращате ли вече Баба Шарка?
Пожелавам приятна вечер на всички, а аз се залавям с контролни, тетрадки и подготовка на урока ooooh!
Да ми стискате палци в четвъртък! Praynig
Много усмивки на всички! Heart Eyes

# 197
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Дориbdbaloni smile3525  love001

Честит имен ден  на малкия Вики!!!

Само да не се обиди майка му, че го подтиквам към хазарт.   Joy

Ние днес също бяхме на рожден ден. Тържеството беше в детския център на х-л Санкт Петербург. Там е много хубаво. Simple Smile

# 198
  • Мнения: 168
Честит именик и от мен, да е жив и здрав, с най-щастливо детство!
  bigdance2 Tada baloni
Дори, честит рожден ден! Жива и здрава, семейни, професионални и всякакви радости!
hbday baloni moresmile

# 199
  • София
  • Мнения: 676
  Момичета, благодаря ви за милите пожелания   bouquet. Преди малко свърших с разтребването след гоститата, свекитата бяха на гости. Уикенда ще идваме в Стамболийска, та тогава и с нашите  Party. Малко, като в приказките  Wink.

 Марианка, леко изкарване на варицелата  Praynig. Бързо да се оправят дечицата, че работа те чака Януари и Алексчо я изкара доста леко, но таткото и чичото доста тежко я изминаха.

 Станка, как вървят нещата с лепенката? Повече да те слушкат малчуганите в къщи  Peace.
Това с бойното детенце не е хубаво, но и майка му явно само с бой оправя положението, откъдето идва май агресията му  Thinking.

 Роделинка, браво за мерките и теглилките на Ради  newsm32.

  Insaid, късмет на "открития урок" (преди години така се водешеfingerscrossed. Мисли само позитивно и не им се давай  Peace.

 Ели, бързо възстановяване  Peace.  Домашен любимец ли имате в къщи или някъде навън си я хванала  Thinking?

Цвети, повече време да прекарвате тримцата  family.

  Лека вечер и приятни сънища  smile3524
 

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 22:10 от Dori

# 200
  • Мнения: 23
Пожелавам ти дълголетието на планините,
здравето на скалите,
младостта на горите
и на всички банки парите!!!

Честит Рожден Ден (на патерички)Дори!!! bouquet

Ние си стоим в къщи до обед,после сменяме Татито на кафето и той се пребира с тях на обед да починат и следобед пак се въртим.Такава е програмата.Иначе носиме си лепенката,даже за мое учудване доста бързо свикна с нея.Дано да е за добро. PraynigВчера ми бяха донесли по поръчка от една аптека лепенки,но с обикновен левкопласт направени та малко се беше зачервило очето но вечерта като спинка сутринта му нямаше нищо.И снощи поръчах на една братовчедка от София да вземе и да ми прати от противоалергичните където имах и аз но ми свършиха.Тука в този град дори и не са чували за такива лепенки. #Cussing outОт вчера почнахме и една кашлица личната снощи каза че нищо им няма а те снощи от кашлица не са спали та сигорно утре сутринта е на работа ще ги вода пак.
Марианка и аз снощи разбрах че в на децата групата има варицела.Те бяха до петък на градина и се чуда дали има възможност и те да почнат.Хич не ги разбирам тия шарки.Леко изкарване на вас желая.  bouquet

Ели имах същия проблем като теб само че от котка.Тъкмо бех родила и беше много гадно.Беше лятото а аз ходех с поло само очите ми се виждаха,защото ми казаха че има вероятнос да тръгне по децата.На всичкото отгоре никакво къпане че от водата се разнася.Надявам се да мине по-леко при теб и да не се налагат такива мерки. Praynig

Insaid дано без проблемно преминаване та открития урок. Peace

Роделинка браво за мерките.  bouquet

Цвети относно докторите нямам думи просто са безцеремонни

Лек ден.  bouquet

# 201
  • Мнения: 4 451
Честит празник, Дори! Желая ти да имаш хиляди поводи за усмивка! Бъди здрава и щастлива!



Връщам се от лекарката. Искам да направя изследвания на Веси за яслите и ходих да питам. Трябва да изчакам обаче няколко дни, защото и тя е с неустойчиво здраве в момента. Момичета, тази седмица луднах. Децата болни, лудницата у дома е пълна.
Станка, чудесно е, че дететнце вече свикна с лепенката. За добро е, няма иначе как. Ако във вашата градина има шарка, възможно е и дечицата ти да се заразят. Не се безпокой за това. На мнение съм, че е хубаво да я прекарат. Създава се имунитет до живот!
Сигурно някъде по аптеките във вашият град има противоалергични лепенки, но нямаш време да обикаляш. В Стамболийски съм виждала.
Дори, като дойдеш в Стамболийски, непременно се обади. Ще ми бъде приятно да се съберем отново на по кафе. Wink Какво ти подари половинката за РД?  Flutter
Инсайд, и аз стискам палци за успешно минаване на открития урок, всъщност в това не се съмнявам изобщо! Много рядко ни посещаваш напоследък... Thinking
Цвети, ти ме заинтригува с мястото на детското парти, на което сте били. Родителите могат ли да присъстват? Храна може ли да се внесе или се осигорява от там? Самият център има ли капацитет за повече дечица и според теб за колко големки деца е? За 6-7-годишни става ли или си е бебешорски?
С Роделинка днес се видяхме, та си казахме това онова.
Хайде, че пак се разписах  ooooh! Целувки! Heart Eyes

# 202
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Марианка, центъра е на 2 нива. На долното ниво са играчките, а на горното е кафене. Там всеки може да си поръча нещо ако желае, да поседне и да си наблюдава дечицата. Играчки има и на второто ниво, както и малки масички със столчета. Също и телевизор, по който пускат детски филмчета. Играчките предимно са големи и на Чико - пързалки, къщичка, гъсеница-тунелче. Доста големи плюшки има, както и за най-малките от рода на бутащи и пеещи. Определено става и за големи деца и е доста приятно. Там съответно НЕ се пуши и е изрично забранено, което много ме зарадва.  Laughing Капацитета на заведението е 36 места и ако искаш да запазиш цялата зала трябва да капарираш всичките 36 иначе пускат и външни лица. Незнам дали може да се внася храна. Това мамче си поръча всичко от там - торта, сладки, соленки, принцеси за децата, сокове, солети. Поръча и аниматори от ТОн БОнбон, които не са към центъра и направиха голям купон за децата. Занимаваха се доста с тях и останах очарована.
Препоръчвам ти да отидеш и сама да прецениш. Центъра работи до 21:00 h.
Ето една снимка от нета на центъра, но е украсена за парти. Всъщност в залата няма надуваеми играчки.

Детски център

# 203
  • Мнения: 2 481
Дори имаме куче но не е от него аз си знам от какво може да е но изключвам кучето

Взе да минава и мен ме е страх да се изкъпя само на части се мия Mr. Green Crazy ooooh!

Тон Бонбон търсят за разширяването на дейността си начален учител,ще отварят втори център,викам тук има някои такива да ви кажа Hug http://jobs.bg/f610057  Интересно хрумване ,дано им е успешно,не се съмнявам че ще потръгне

Аз ще чакам да завърша и ще търся и аз нещо такова Mr. Green

# 204
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Дори, Цвети , Rodelinka   мерси ви за пожеланията за именния ден на Вики! Трогнахте ме!
   bouquet

Дори честит рожден ден [/b] на патерички.
Да си жива,здрава и много успехи във всичко!
  bouquet

# 205
# 206
  • Мнения: 9
Здравейтеееееееее! Hug
Минавам набързо само да се похваля, че урокът мина перфектно Peace Благодаря Ви за подкрепата! Тази вечер ще го отпразнувам! Mr. Green
Марианка, нали се сещаш, че не сме свикнали с твоето отсъствие...Липсваш! Heart Eyes
zwetellina, да разбирам ли, че и ти като мен си представител на AVON? Ако е така искам да те питам нещо за един продукт...
Eli83, това, което си замислила като реализация след завършването е страхотно! Peace
Приятен ден и много усмивки на всички!  bouquet

# 207
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Insaid хвана ме.  Laughing Питай и казвам ако знам евентуално.

# 208
  • Мнения: 168
Браво, Инсайд, за успешния урок.   bouquet
Ели, наистина хубав вариант за работа си избрала, дано да стане.
Дори, как изкара Р-ияД? Има ли подаръци?
Мъж ми за последния рожден ден ми подари кантар и книга с тестове за интелигентност, защото тъкмо бях забременяла - да се тегля и да не затъпявам Simple Smile Днес бяхме на контрола тегло и опипване на череп - 6 кила без 20гр., костите са добре, след 10 дена пак ще ходим. Строг контрол, няма как Simple Smile
Мимссссссс, все мисля една друга жена за теб. Даже не знам дали си приличате, нали веднъж съм те виждала и не те помня Simple Smile

# 209
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Rodelinka може да си ме виждала близо до вас  Mr. Green, живея  100 метра срещу вашата къща   Mr. Green

# 210
  • Мнения: 4 451
Добро утро, дами! Grinning



Първо поднасям кафето, после приказката. Mr. Green
Децата днес са добре и аз не мога да не съм щастлива, въпреки че ме събудиха още в 6ч. И много, ама много ми се спеше. Ама пита ли ме някой!
В понеделник Мими ще е на градинка (пу, да не ме чуе дяволът), след почти двуседмично отсъствие, което на мен пък у дома с двете лудетини ми се отрази зле.  Mr. Green
Роделинка, жената която препознаваш за Мимс, не е тя. Аз ти го казах де. Ама да ти кажа, не си приличат никак, освен че и двете са светлокоси.  Grinning
Мимс, как му понасят яслите на Виктор? Свикна ли вече? Тази тема много ме вълнува, защото и Веси ще е скоро в яслените редици. В нашата поликлиника ли правихте изследванията?
Инсайд, чудесно е, че урокът е минал добре. Аз не се и съмнявах де. Тук съм, аз не се губя.  Mr. Green
Цвети, мноооого мерси за подробното описание на детския център. Зачудила съм се къде да празнувам на Мими РД, който е чак през май де. Но все пак, е добре да имам някакви идеи.
Целувки от мен! Heart Eyes

# 211
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Марианка на  Вики много добре му действа яслата, много бързо свикна. Няколко дни в началото мрънка сутринта, но после си свикна бързо. Вече ходим повече от месец и нямам проблем, даже се научи на много неща.
Иначе изследванията ги правихме при нашата лична лекарка-кръв,урина, чревни-за глисти и бактерии. Платих си само едното ,което струва 12 лв и 2 лв на лабораторията. Направи си сметка от кога ще е пускаш, защото кръвта и урината важат 3 дни, а чревните 2 седмици. Ама ти тези неща трябва да ги знаеш де , какво ли обеснявам и аз  Mr. Green

# 212
  • София
  • Мнения: 676
Привет, кокиченца  smile3525,

 Момичета, благодаря и за втория транш поздрави  newsm24.
 
  Марианка, мерсаж за вкусната закуска  Hug. Хубаво е, че децата са здрави  Peace. От понеделник взаимно ще почивате  Wink. Подаръчето от съпругът беше съответно розичка и парички, които днес се надявам да оползотворя за дрешка  Laughing.

 MimSss, браво за геройството на Вики в яслата  Heart Eyes. Така и на теб е спокойно.

 Роделинка, браво за добрите изследвания  Peace. Ходихте ли при ортопед  Thinking. Препоръчително е до 2-рия  месец да се посети. После при прохождането.
Р.д. отпразнувах семейно, на гости бяха свекитата. Съответно духах и свещички с гоолямата помощ на Алексче  и познай колко пъти  Mr. Green. От тях получих парички да си купя нещо, което ми допада, а пра-бабата ми подари чанка с колелца. Мъжо цвете и парички. Нашите пак парички. Сега уикенда нали идваме в Стамболийски и с тях ще доотпразнувам.
Представи се какво харчене ме чака, а и днес започва "Произведено в БГ" в НДК  smile3508.

Insaid , поздравления за урока   bouquet.

Цвети, благодаря и ще разгледам сайта  Laughing. Все повече забавни мероприятия да посещавате  Party.

 Ели, как си? Надявам се с възможност за цялостно къпане, че си представям какво мъчение ти е. Може да започнеш работа и докато следваш, но зависи от работодателя.

Станка, мога да проверя за тези лепенки, да ти ги купя и изпратя. Ако имаш нужда, казвай  Peace.

  При първа възможност ще се обадя да се видим през уикенда  lalalala

 

 

# 213
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
 Whaasup

# 214
  • Мнения: 2 481
 Party тук съм добре съм,днес имахме контролна за освобождаване от изпит по математика,та учих последните дни,вече мина,направих я,да видим

 Praynig

# 215
  • Мнения: 168
Браво, Ели, ти си наш'та гордост   bouquet
Мимс, и да те видя нама да знам, че си ти - не помня как изглеждаш  Embarassed Много лош фоизиономист съм.
Дори, на ортопед не сме ходили. Доки гледа крачетата, Йорданова - също и няма нещо обезпокоително.
Сега една приятелка ми каза, че на дъщеря и препоръчали да я слага след втория месец полулегнала в кошчето за кола или шезлонг. Вие слагали ли сте бебоците?

# 216
  • Мнения: 9
Привет! Hug
Ели, стискам палци да се освободиш от изпита! Praynig Ти така и не ми каза кой ти предава по математика newsm78
Цвети, исках да те питам имаш ли инфо за  лек бронзиращ крем с охлаждащ ефект... от серията COLOR TREND... Поръчвах го няколко пъти и изведнъж изчезна, не го откривам и в неилюстрираните предложения Thinking
Марианкааааааааа, липсваш!
Както и Дими, Дори и всички от отбора!
Приятна вечер и утре на линия...отсъстващите с извинителни бележки Mr. Green

# 217
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Роделинка, на ортопед се ходи на 40-тия ден, на навършени 5 месеца и след като проходи детето. Във Вела-та тези прегледи ни бяха безплатни като абонати, но иначе може да отидеш при д-р Хасбун /мисля, че така се зовеше  Mr. Green/ в Пловдив. Ще се опитам да изровя координати и ще ти ги дам ако те интересува. Много майки са доволни от него и доколкото съм чувала доста добри съвети дава, които дори специалиста във Вела не ми е казвал. Това в каква позиция и кога, мисля, че ортопеда най добре ще ти обясни. Д-р Йорданова ме е отгледала. Тя беше мой педиатър. Колко главоболия съм и създавала с моето здраве само тя си знае.  ooooh! Специални поздрави от мен да и пратиш. Simple Smile
Инсайт това кремче май не се произвежда вече, но за по сигурно попитай ето тук. Момичетата са доста в час и бързо ще ти отговорят.  Peace Иначе за лек тен /ако става въпрос за лице де/ аз ти препоръчвам това кремче: Виж тук-Дневен овлажнител за лек ден на лице SPF 10 на стр. 110 най долу в ляво.

# 218
  • Мнения: 9
Цвети, благодаря за инфото  bouquet И този овлажнител го имам, ама ... не е като онзи Mr. Green И аз съм една късметлийка - точно си харесам някакъв продукт и той вземе, че изчезне Joy

# 219
  • Мнения: 168
Цвети, засега нямам притеснения и ще се доверя на личния. А за този в Пловдив съм чувала, че е най-добрия.

# 220
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Здравейте. Отдавна не съм писала.  Embarassed Какво да се прави като само ме влече легналото положение. И съм станала мрънкало голямо, защото все нещо ме боли, опъва, натиска. Страх голям.  Tired
Иначе бебите са добре, растат и хубавеят, шавъркат по малко.

Д-р Йорданова още ли практикува?  Shocked Ако е същата, за която и аз се сещам де... Много мила докторица и мен ме отгледа с моето непрестанно боледуване. Даже рисунки й носех на жената като ходех на поредния преглед.  Laughing

# 221
  • Мнения: 4 451
Здравейте и от мен! Grinning
Тук съм, не ви испускам от око, но нямам настроение за писане.
Баба Шарка вече си отиде и от вчера Мими е на детска градина. Вчера леличката каза, че цяла сутрин е плакала за мен. Confused Изтарикати се маймунката и все разправя на учителките, че като се наяде на обяд, мама ще дойде да я вземе. Mr. Green
Веси за сега е добре, макар че все още има "шанс" и при нея да се появи шарката. Време е най-накрая да и направя изследванията за яслите. Някой случайно да е чувал за лабораторията в Цалапица, където тези изследвания ставали за един ден. Thinking Нашата лична лекарка така твърди, но аз не съм съвсем убедена, като знам как се чака за резултатите по седмица-две, а понякога и повече.
На 27-ми започвам работа, няма и 10 дни... Вече съм в бойна готовност.  Mr. Green А през декември очаквам моята мама да ми погостува 20-тина дни. Много ми помага и много и се радвам, но за съжаление рядко има възможност да идва...
Това е около мен. Май бях доста обстоятелствена, дано не съм ви досадила. Mr. Green
Жабче, много се радвам да разбера, че ти и жабчетата сте добре. Стискам палци! А тази Йорданова е същата, дето на времето си и носила рисунки. Mr. Green
ИнсайдHug Забравихме се с теб.
Дори, как си? И ти не се обади за кафе през уикенда. Thinking
Цвети, ортопеда във Вела-та не беше ли д-р Янакиев? Поне по времето на Веси беше той, и той я преглеждаше там. Помня че и Мими съм водила преди 6.5г. при него, но тогава имаше частен кабинет в една от големите поликлиники в Пловдив.
Роделинка, не искам да те плаша, но тези проблеми на око не се преценяват. И аз те съветвам да го заведеш, ако не сега, то задължително като навърши 5-6м.
Ели, браво! Сигурна съм, че ще се освободиш от изпит.
Много целувки от мен в това мразовито време. На мен вече ми ухае на Коледа! Grinning

# 222
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Марианка къде ще почваш работа точно Simple Smile

Жабче мисли по- позитивно и не се страхувай от нищо.  Hug   bouquet

Иначе и нас ни е преглеждал Янакиев във Вела, но нещо не съм очарована от него.

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 11:31 от MimSss

# 223
  • Мнения: 4 451
MimSss, в завода ще е, ама как да кажа къде точно като още нищо не е сигурно. И аз самата незнам. Имам предложение за работа в Администрацията, но след като разбраха за химическото ми образование, се чудят дали да ме "хабят" там. Така се изрази шефа. Mr. Green Пък аз нямам нищо против да ме "хабят". Та чакам тези дни да ми се обадят по телефона, за да ми се изясни и на мен най-накрая къде да се явя на 27-ми. Изобщо в странна ситуация съм. ooooh!

# 224
  • София
  • Мнения: 676
  Ето ме на хоризонта  Laughing,

 Отпразнувахме и при мамини узряването ми  Wink. Духах и свещички по настояване на най-важния човек  Laughing.
Доволна съм от себе си след великото петъчно пазаруване  Flutter. Доста нещица си накупих(палтенце, ризки,ботушки) и оползотворих паричките от рождения ми ден  Mr. Green. Купих и билети за концерти  Party.

Роделинка, прегледа при ортопеда не е само визуален, но и с ехограф. Затова е добре да се посети, но не всеки педиатър дава направление и го казва.
Не съм слага Алекс в кошница или шезлонг. При нас коша на количката се махаше и бил в легнало положение, до към 6 месец.

 Ели, да се похвалиш с положителен резултат  Peace.
 
 Insaid, по-горе представих извинителната бележка  Wink.

 Жабче, само хубави неща да чуваме  Peace. Поздрави на малките жабчета  Hug.

Марианка,  стискам палци да те "хабят" там, където ще ти е най-леко и чисто  Praynig. Супер за мамито ти  Peace. Знам какво е да няма възможност да помага  Sad. Напоследък като си тръгваме и Алекс все плачи да остава при Мими.
Този път нямах много време за раздумка. В неделя бяхме за бързо до "Корнера", по кафенце. Трябваше да разходим Алексче, макар, че имаше мъгла. Много кофти и депресиращо време.

 

 

 

# 225
  • Мнения: 168
Жабче, радвам се, че сте добре! Затискай леглото, че после няма и не бой се от нищо!
Знам, че прегледът е с ехограф, ама пуста интуиция - знам си, че всичко ни е наред Simple Smile
Марианка, малко разнообразие добре ще ти дойде сигурно.
Дори, от "Произведено в България"  ли напазарува? Много го обичам това изложение - всичко накуп.

# 226
  • София
  • Мнения: 676
Знам, че прегледът е с ехограф, ама пуста интуиция - знам си, че всичко ни е наред Simple Smile
Дори, от "Произведено в България"  ли напазарува? Много го обичам това изложение - всичко накуп.

 Да, от там са покупките  Peace. Много си го тача, поради причината, която си изложила  Hug. Харесах си и една фирма, която напролет намерих.
 Радвам се, че гледаш позитивно на нещата  Peace
 

# 227
  • Мнения: 4 451
Dori, а изложението свърши ли вече?

# 228
  • Мнения: 23
Здравейте и от мен.
Седиме си ние в къщи и се гледаме.Даже се замислям дали да не ги пускам на градината вече.Иванчо е доста по спокоен когато е с лепенката.Мисля че свикна доста с нея.Шарката ни се размина за сега.

Дори браво за покупките. PeaceБлагодаря ти за това че мога да разчитам на теб за лепенките но за сега съм намерила начин,ако имам нужда ще ти пиша.  bouquet

Rodelinka при нас се налагаше да носим 6 месеца едни ортопедични гащи,че по време на бременноста в корема ми Жорката беше натиснал Иванчо и така крачето му беше изкривено.Беше им доста тясно в коремчето.И така при Иванчо имаше видим проблем,но за Жорката въобще не съм и мислила,но като го прегледа се наложи и той да носи тези гащи.Та тогава ортопеда при който ги водих д-р Пещерлиев каза,че личните доктори много бъркат като карат майките след 4 месец да водят децата си на ортопед.Трябва след раждането да се водят  децата.На една приятелка от чакане да дойде 4 месец,детенце носи едни каиши близо 4 месеца.

Марианка честито за новата работа.  bouquet

Жабче радвам се че сте добре с бебоците.  bouquet

# 229
  • София
  • Мнения: 676
Dori, а изложението свърши ли вече?
  Продължава до тази неделя. Раб. време е от 10-18/19 часа.

Станка, ако децата са здравички може да ходят на детска. Така ще се подготвят и за коледното тържество  Peace.

# 230
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
...,детенце носи едни каиши близо 4 месеца....
А това с каишите повярвай ми е доста мъчителна картинка, както за майката така и за детенцето. Да не дава господ!  Praynig
Видях това при една позната. Sad

# 231
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711


Тази сутрин закуската и кафенцето от мен
с пожелание за лек и усмихнат ден!
  Hug

# 232
  • София
  • Мнения: 676
     Честит Празник на Християнското Семейство!

  Много любов, разбирателство и сбъднати мечти!
         

# 233
  • Мнения: 4 451
Момичета, честит празник и от мен! Много любов и мир в семействата ви!

Веси е със шарка. Варицелата не ни подмина. Първо Мими, сега малката. Тази сутрин срещнах една приятелка с детето и. И двете от няколко метра разстояние си викнахме в един глас: "По-далече, че сме със шарка". hahaha
Тържество ще има и в нашата детска градина на Никулден. Темичката е за буквите и цифрите. Мими вече научи своето стихче, но не гарантирам, че на самият празник ще го каже. Обикновено многото хора я изнервят. Confused
Момичета, измислихте ли какви ще са коледните подаръци за дечицата и половинките ви? Споделете, хайде да почерпим взаимно идеи.

# 234
  • Мнения: 168
Айде викам сбор, че се загубихме. Къде сте, да не ви е затрупал снега?Много се зарадвах миналия ден като видях снежинки, ама само толкова. Сега пак се радвам на слънцето. Абе радост да има.

# 235
  • Мнения: 2 481
Марианкаа поне ще ти минат шарките наведнъж

Аз подарък още не мога да измисля то нашта е сложна,трябва да фалирам ако искам да взема подаръци на всички трябва да е нещо малко и от сърце,а половинката има на 6 имен ден,на 27 РД ,наколеда отделно подарък ако трябва ,свеки има имен ден на 27,детето иска и то подаръци,и аз искам,и на 8 ще празнувам и този месец ако въобще мине без него ще е хубаво ама няма как Crazy Crazy Crazy

# 236
  • Мнения: 168
Ели, не е лесна твоята с толкова празници. Ние решихме да си купим семеен подарък, който да изберем заедно. Бебето ни е малко, за да го изненадаме с нещо, така че няма да имаме трудности тая година Simple Smile

# 237
  • Мнения: 168
Марианкааааааааааааааааа, отваряй нова тема, че ще ни изтрият.
Къде се загубихте всички? То сняг добре, ама мъгла няма.

# 238
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Въх, верно бая странички сме направили.  Laughing
...
Къде се загубихте всички? То сняг добре, ама мъгла няма.
rotfImbo rotfImbo  rotfImbo много ме разсмя  Joy Joy Joy
Иначе сме си тук, но Габи ми е с температура и аз съм   Cry
Ели, това му е хубавото да си студент. Празниците и купоните. Но с дете няма как да им се насладиш за съжаление.  Confused
А Марианка нямаше ли утре да започва работа?  newsm78
Между другото писахте ли вече писмо до Дядо КоледаHug

# 239
  • Мнения: 2 481
Можем до 20та страница  да пишем споко  Peace

# 240
  • Мнения: 168
Аз не съм писала писмо до Дядото Simple Smile Разбрахме се да си купим хубав пасатор - подарък за трима, че след 3-4 месеца ще ми е много необходим.
Марианка сигурно е на работа днес, освен ако заради шарката на Веси няма промяна. Миналия ден ги видях - Веси е много сладка - като калинка
 Joy . Ама иначе бодра и бойна. Носеше си пластмасово столче  nazemiata
Аз сега чета за захранването, че още нямам идея как точно ще подходя, когато дойде време. Така и не разбрах защо едни пишат първо да се дават плодовите неща, други - първо зеленчуковите. Цвети, ти като най-прясна как захрани?

# 241
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Роделинка и аз доста изчетох за това захранване. Преписвах схеми и се опитвах да сътворя подходяща за Габи. Накрая в главата ми стана каша и поради тази причина захраних с каша.  Joy
Сега сериозно. По принцип не е добре да се захранва с плодове. Понеже детето свиква бързо със сладкия вкус и после трудно минава на друга храна. Това за кърмените бебета не важи понеже кърмата придобива леко вкуса на това, което е яла мама и доста от новата храна ще им е почти познато . Но това сигурно го знаеш. Simple Smile
Аз лично захраних на 5,5 м. с безмлечна оризова каша на Милупа. Доста щадяща за малкото стомахче. Иначе може да захраниш и с картофено пюре приготвено с кърма. На мен това ми беше втората въведена храна. Кашата също приготвях известно време с кърма. Габи ми беше много злояда до 1 година /не че сега има промяна, но до тогава беше нещо страшно  ooooh!/ И всяка нова храна въвеждах много бавно. Ето нещо примерно и много хубаво.
Дано да съм ти била полезна.  Peace

# 242
  • Мнения: 168
Благодаря, Цвети. Сигурно и аз нещо такова ще направя. ЧЧе тия плодове освен, че са сладки и много тежки за стомахчето. А схемата ще ми е от голяма полза, вместо да се чудя кое кога.

# 243
  • София
  • Мнения: 676
   Вярно, че уикенда имаше доста сняг. Алексчо бе най-доволен, че имаше разходки с шейната   . Разбира се, това не е оправдание за отсъствието  Laughing. През деня имам доста работа, а вечер се отдавам на релакс колкото мога  Wink.

 Марианка, Цвети, бързо оздравяване на момите ви  Praynig.

  Марианка, как е новата-стара работа  Thinking. Разкажи, когато имаш сили  Hug.

  Цвети, какво и е точно на Габи?  Напоследък често ти двига температура или така си мисля.

  Роделинка, важното е Ради да не е алергичен  Peace. От там нататък нещата се подреждат. Да си кажа, като не толкова "прясна" мама   Mr. Green. Започнахме по старата схема, първо сокче, после плодово, съответно зеленчуково, месни пюре. Кашите бяха след плодовото. Не съм имала проблеми и Алекс хапваше всико (домашно и купешко). След 1 г., обаче, стана злоядичко. Не е по супичките. От прочетеното разбрах, че и при други деца го има този момент.

  Много усмивки  

# 244
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Дори, според доки температурите са от зъби. И действително днес се е показало кучешко зъбче и Т вече няма. Верно често вдига Т напоследък.
Относно сокчетата в началото и ранното захранване се изписа много. И общо взето извода е, че води до болешки на по-късен етап от развитието при някои хора. Най-силно ми се е запаметило в съзнанието една статия, в която пишеше, че примерно глутена въведен преди навършване на 6 месечна възраст при детето води до астма,  което си е страшно.

# 245
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
 smile3558

# 246
  • Мнения: 168
Ех, мечтиииииииииии... Кой знае кога ще има подобна маса на някоя полянка.
Как е днес температурата на Габи? Избиха ли новите гъбки-зъбки?

# 247
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Габи е добре, но аз "издавам багажа". Глава ме боли, носа ми тече...  Tired И другото е, че ми се спи. Тази нощ момата реши, че й се играе та от 3 до 5 сутринта голям купон беше.  #Cussing out
Роделинка, пусни някоя снимчица да видим момъка колко е пораснал  Flutter
Между другото имам предложение да си направим някъде регистрация и да си качваме наши снимки там и само ние да си ги гледаме като само ние си знаем юзъра и паролата.
Имам и друго предложение-да измислим ново име на новата темичка. В смисъл нещо зимно или коледно-новогодишно, като разбира се непренебрегваме предложенията на Ели.  Hug

# 248
  • Мнения: 2 481
 newsm78nn На  мен ли?Кви предложения съм давала аз съм забравила newsm78

# 249
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
...Предложения за заглавия на следващите ни темички:
С чаша кафе в ръка и във форума за Стамболииски сега.  - от Eli83
Стамболииски майки и деца и всички новини с кафето във ръка.  - oт Eli83
Стамболииски ни събира и на кафе и на бира! - oт Eli83
Mr. Green да ти опресня паметта

# 250
  • Мнения: 4 451
Момичета, имаме си нова тема от вчера, късния следобяд:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351890.new#new
Обаче имам проблем някакъв и моля да ми отговорите на въпроса, който съм задала в нея, за да се ориентирам в моя нет ли е проблема или причината е в мен? Hug

Общи условия

Активация на акаунт