2 ОДЗ "Звънче"

  • 32 633
  • 107
  •   1
Отговори
# 90
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Здравейте, някой може ли да ми каже до колко работи градината вечер. Чух от познати, че до 17.45ч. искали да са взети децата. Вярно ли е?

17.45 не е но 18.10 и вече сте последните и само вас чакат да заключат и да си тръгнат.  Не е като другите градини до 7 и нещо.

# 91
  • София
  • Мнения: 351
Dimeli, и моето дете е в първа група - ние сме в група Б, при госпожа Вълчева и госпожа Драганова, а вие?
Аз най-късно съм го взимала в 6 и наистина бяхме последни. Чак ми стана мъчно за дребосъчко, че си стоеше сам. Обикновено го взимам към 5.30 и има още поне 5 деца.
За вноската за алианса, с мъжа ми решихме да внасяме по 30 лв./месечно. Никой не ни е натискал, никой не ни е "съветвал" - така сами си решихме.
А за бюджета на градините - 60те лева, които внасяме, не остават в градината. Те се внасят в общинския бюджет. Обратно, от бюджета им превеждат субсидия по около 120 лв./дете в първа група (субсидията е различна за различните възрастови групи). Като знам, че Ян Бибиян ми излизаше 80 лева/месечно и като виждам как хранят децата, поне по 50 лв./мес се дават за храна. Остават 70 лв. - за заплати и осигуровки на персонала, за поддържане на сградата, за закупуване на играчки и пособия .....  newsm78 абсурд. За това, въпреки че по принцип не е правилно да се събират допълнително пари, приемам доплащането от наша страна като необходимо от гледна точка на милите родни български абсурдни условия.
Като цяло съм много доволна от първите 3-4 месеца в градината - детето почти не боледува, пее ми песнички, говори ми думички на английски, преподавателките са загрижени, всеки ден ми дават сведения за детето, обръщат му внимание.

# 92
  • Мнения: 26
Ние сме в първа А  Simple Smile
Да, аз също съм  много доволна от всичко до момента и сама стигнах до извода, че децата не се гледат според внасяната сума, просто в началото се притеснявах от подобна закономерност.

# 93
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Ние също бяхме при Вълчева и Драганова с по-голямата кака и освен добри думи за тях друго не мога да кажа. Дъщеря ми и досега като ги срещнем им се радва истински.

# 94
  • Мнения: 12
Здравейте, мами.
Искам да ви попитам, дали някоя от вас, сблъсквала ли се е с преместване на детенцето си от една в друга градина? Ние сега ходим на ясла в Люлин, но се преместихме да живеем в Стрелбище и ми се ще да преместим малката от новата учебна година в градина по-близо до нас. Тогава ще трябва да бъде 1ва градинска група. Пътуването е убийсвено. Кандидатстването пак ли се прави през системата? И ако ни приемат в нова градина, трябва ли преди това да сме се отписали от старата, или можем да го направим след като видим резултатите от класирането, за да не изгубим все пак полагащото ни се място в сегашната градина? Надявам се, че съм задала въпроса си разбираемо. Simple Smile И съдейки по темата, в която пиша, ме интересува преместването от сегашната ни градина в 2 ОДЗ Звънче, тъй като е най-близо до нас.
Ще съм благодарна за отговорите ви и насоките.  Hug

# 95
  • Мнения: 7 821
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=742549.0 това е темата в която ще ти отговорят по въпроса за преместването.

# 96
  • София
  • Мнения: 723
Здравейте, някой може ли да ми каже до колко работи градината вечер. Чух от познати, че до 17.45ч. искали да са взети децата. Вярно ли е?

Не е вярно - в правилника на градината е записано до 18.30 часа ( въпреки, че повечето общински софийски градини са до 19 часа и би следвало да са до 19 часа също).
Синът ми беше 4 години там, а дъщеря ми сега е яслена група - имам наблюдения.
Винаги съм го вземала около 18.15 - обикновено заедно с още едно, две деца последни. Никога не е имало дори и бегъл намек защо не го вземаме по-рано. За 4 години само веднъж беше сам при охраната - отидох около 18.30 и то защото госпожата имала ангажимент и трябвало да си тръгне преди това. Госпожите стоят докато не се вземат децата, не ги оставят при охраната ( може и да се случи - но изкл. рядко), ако заради нещо трябва да си тръгнат преди 18 часа, оставят ги в съседната група.
Дъщеря ми в момента я вземаме около 17 -17.30, тази година имаме тази възможност. Но като стане първа група догодина, сигурно пак ще я вземам по същия начин  Simple Smile

# 97
  • Мнения: 80
Здравейте! Детето на колежка е посещавало тази градина преди две години и тя потвърждава написаното в горния пост, както и плюсовете споделени в темата. Тя също не е имала проблем, когато не е успявала да го вземе навреме - без фасони от страна на госпожата. Дори сподели нещо повече, но ми се струва прекалено. Смятам да разпитам и самото дете, да видим дали ще я харесам тази градина и за моето човече.
На вас направи ли ви впечатление или не че забраниха на децата да си празнуват рождените дни в детската градина. Всяко дете имаше рожден ден с торта, свещи, подаръци, музика, децата с които прекарва по цял ден, госпожите и родителите заедно. Сега това го няма. Обяснението беше - да не ядат децата торта че е вредна!
В момента проучвам градините в района и една приятелка сподели същото и за 40 ЦДГ. Това да не е регламентирано в някоя нова наредба?

# 98
  • София
  • Мнения: 723
това правило е от около две години.
Когато започна синът ми - рд дни се празнуваха много. Няколко дни преди датата се поставяше цветно обявление за РД. Правилото беше всяко дете, което иска да донесе малък подарък ( за няколко лева). Естествено всички деца носеха, така детето получаваше куп малки подаръци. Носеха се торти, сокове и тн. Купон голям.
Преди две години мисля, в началото на годината обясниха, че с влизане в сила на новата Наредба за храненето в детските заведения ( не съм сигурна в пълното наименование) се забранява да се внасят торти и подобни храни, тъй като не се считат за здравословни съгласно Наредбата и в детската градина не искат да я нарушават.
Другото обяснение от госпожите беше, че този начин на празнуване ги ангажира доста - в смисъл понякога някои деца нямат подарък, чустват се зле, госпожите трябва да се намесват и тн. Наистина до известна степен бяха прави, защото не всеки родител може да си позволи тези подаръци дори за няколко лева, но това няма как да се обясни на малко дете или поне то не може да го разбере....
В групата на сина ми не приехме добре тази новина, защото тя беше много задружна и наистина много празнуваха, но нямаше как да не се съобразим....

За деца, които никога не са празнували по този начин ( като дъщеря ми - яслена група) едва ли е проблем...другите деца го понесоха по-тежко  Simple Smile, защото бяха свикнали по този начин.
Сега мисля, че пак се отбелязва - но не толкова тежко...ще разбера, че ние бяхме болни на нашия рд и не съм разпитвала....но в яслата нещата стоят по много по-различен начин....все още са бебета почти.

# 99
  • Мнения: 1
Търся връзка с родител, чийто дете посещава 2 ОДЗ Звънче.

# 100
  • София
  • Мнения: 351
моето посещава

# 101
  • София
  • Мнения: 154
Да побутна темата - дайте по-ново мнение за ОДЗ Звънче, ГОце Делчев. Предстои ни кандидатстване за яслена група и ми се иска да получа повече информация от първа ръка за градината, групите, госпожите. В някои градини казват, че децата спят 2 на едно легло Има ли такова нещо в тази градина?
Предварително благодаря на всички майки за информацията   bouquet

# 102
  • София
  • Мнения: 351
Кандидатствай смело. Тъкмо довършват три нови групи (всъщност капацитетът се увеличава с 2, защото едната беше съществуваща и съборена). Директорката е много амбициозна и грижите в градината са на ниво. Аз съм безкрайно доволна!

# 103
  • София
  • Мнения: 336
Здравейте! Да побутна малко темата. Предстои ни кандидатстване в ясла. Поставих ОДЗ Звънче на първо място в желанията за момента. С близнаци на 1г. съм. Септември ще бъдат на 1.8г. Моля дайте отзиви за градината. Благодаря!

# 104
  • Мнения: 13
Здравейте! Някой може ли да ми каже с колко точки са влизали миналата година в Звънче? Става въпрос за най-малките 2015г.
А знаете ли дали е възможно да си уредя среща с директора на яслата и да видя условията в които гледат децата?

Общи условия

Активация на акаунт