Въпрос за акт за раждане

  • 24 401
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Имам един въпрос от чисто любопитство към мамите, които имат биологични деца. Срещу какъв документ си получихте Удостоверението за раждане от съответните служби - само срещу лична карта или ви искаха и някакъв друг, издаден при изписването на вас и детето от родилното?

И пак от чисто любопитство към запознатите с процедурата юристи - когато БР подпишат декларация за съгласие за пълно осиновяване не в родилния дом, а по-късно, след като са си гледали бебето примерно месец, не им ли се изземва Удостоверението за раждане за да си върви с детето в досието му в Дома?


# 46
  • Мнения: 3 715
По служебен път, доколкото знам, от болницата се изпращат документите, въз основа на които се издава удостоверението.

# 47
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Те по служебен път си изпращат някакви документи. Ама като изписвахме сестра ми от болницата си спомням, че й дадоха и на нея листче. После всички много внимателно гледахме да не е сбъркано нещо в имената докато пътувахме с колата към тях.

Всъщност интересно ми е може ли родилката ако  си излезе от болницата без дете после да отиде да си вземе Удостоверение за раждане само срещу лична карта.

Последна редакция: пт, 16 окт 2009, 19:59 от Gankata

# 48
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Те по служебен път си изпращат някакви документи. Ама като изписвахме сестра ми от болницата си спомням, че й дадоха и на нея листче. После всички много внимателно гледахме да не е сбъркано нещо в имената докато пътувахме с колата към тях.

Всъщност интересно ми е може ли родилката ако  си излезе от болницата без дете после да отиде да си вземе Удостоверение за раждане само срещу лична карта.


Теоретично бих отговорила,че не е възможно.Съобщението за раждане не се изпраща веднага до съответните служби,т.е. има възможност за реагиране в подобна ситуация,но.......в практиката си за съжаление съм се сблъсквала с такива абсурди,че нищо не може да ме учуди.В София само една  или две болници издават бележки с името на бебето,за да се получи удостоверението за раждане.

# 49
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Много благодаря за отговора!   bouquet

# 50
  • Мнения: 5
В моето удостоверение за раждане в графата :издаден въз основа на Акт за раждане е изписан само №  дата и год. няма,издадено е 2 месеца след дата ми на раждане , много ми е съмнително това удостоверение???

# 51
  • Мнения: 1 466
Грешки винаги стават. Преди няколко години правех справките на училищата и детските градини в общината. Имаше много грешки в ЕГН-тата, но повечето след проверка се изчистваха. Имаше обаче и едно 8-годишно дете, чието ЕГН винаги излизаше като невярно. Започна се проверка и се оказа, че има друго дете със същото ЕГН. Просто на първото (това при нас), когато се е родило, длъжностното лице е забравило да отбележи, че го е записало в акта му за раждане и същото ЕГН дават и на друго дете. Така се оказа, че на първото дете и акта за раждане и ЕГН-то са невалидни и се издаваха нови с дата - 8 години по-късно.

# 52
  • Мнения: 179
Искам да попитам, вашите Удостоверения за раждане оригинал ли са или дубликат? Питам защото на нас първоначално ни издадоха дубликат и ни казаха, че нямаме право на оригинал, защото той е даден на БМ. След настояване #2gunfire и след като не можаха да отговорят на въпросите:
1. Защо след като има нов Акт за раждане не искат да ни издадат и ново оригинално удостоверение?
2. Въз основа на какъв документ издават дубликат, след като няма оригинален документ с новите имана и ЕГН?
издадоха оригинално Удостоверение за раждане.
Питам ви, защото се оказа, че в нашата община ние сме или единствени или от малкото, които имат този оригинален документ. newsm78
Докато се наканя да питам и са ме изпреварили.
Ние също нямаме оригинал. Мисля си, че ще бъде тъпо цял живот детето ми да обяснява защо има само дубликат.
Дали и аз да не се разходя до нашата Община.

# 53
  • Мнения: 3 715
Естествено, че трябва да се разходиш. Удостоверението ТРЯБВА да е оригинал.

# 54
  • Мнения: 1 325
И моето е дубликат. Така ми го дадоха от общината и до този момент съм нямала проблеми.

# 55
  • Мнения: 179
Ами sislie, остава и teddyvd да ни е градска и само в Стара Загора да е такава практиката.  #Cussing out

# 56
  • Мнения: 1 325
Е, merianna, тука ли ще си говорим вече Wink
Ми може да е от общината. То тук и общината и съда....мани, мани, хич ги няма

# 57
  • Мнения: 3 715
Ама как дупликат, бе, хора! Оригинално си е удостоверението. Това, което се издава при раждането става невалидно с новия акт за раждане. Там и имената са различни и всичко. То няма нищо общо с новото. Пишете по една жалба и си искайте да ви издадат оригинали. Тези дупликати реално са дупликати на нещо, което не съществува.

# 58
  • Мнения: 2 172
Добре си отговорила кудку, нямах време да го напиша.
Аз имам питане- как разбрахте , че е дубликат, извинете ме за невежеството?

# 59
  • Мнения: 1 325
Самия документ е на цветна хартия, оригинален е, но най-отгоре в дясто пише "дубликат".

Общи условия

Активация на акаунт