СПКЯ,с помощта на билки и хомеопатия излекувах липса на овулация

  • 108 391
  • 144
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 35 957
denis_d, като те чета и си викам "Брех патко загубена /т.е. - АЗ  Embarassed/ де си обикаляла по лекари 20 години като било толкова лесно да се излекуваш. Малко хапченца, малко лекарства изписани от лекар и готово!:" Това обаче въобще не е така. Обиколила съм над 200 лекаря в цялата страна и отатък граница... От цялото лечение имах времени подобрения, но никой не ме предупреди че лекарствата са вредни за гърдите и за всичките им странични действия. Депресия, липса на либидо, анорексия, депресия, депресия ... това са леките ефекти  Crazy Стигнах до онкология и О ЧУДО оказа се, че лечението с хормони ме е докарало до там!!! Отслабване с метформин ? Ако не съм минала през това ще си помисля че има елексир, който съм пропуснала! Ама на и от там съм минала и на него му сърбах попарата ...  ooooh!
Съжалявам, че не съм си карала с поликистозните яйчници. Цикъл на 3-4 месеца и здраве много по-добро от сегашното. ТОВА Е ИСТИНАТА! Организма си знае работата.

Между другото и аз с хомеопатия имах цикъл и овулация всеки месец, депресията изчезна и килограмите не варираха в двете крайности. Лечението продължи над 6 месеца.След спиране на хомеопатията направих глупостта да посетя гинеколог и пак влязох в кривата схема...

the Дорис
Явно ти си открила своята истина и след като мислиш, че Хомеопатията е твоето спасение , пожелавам ти успех и да се излекуваш напълно.
 

# 76
  • Мнения: 231
Момичета, и аз  реших да споделя опита си в лечението на Спкя. Определиха ми диагнозата на 19 годишна възраст. Казаха ми, че може да нямам деца. Назначиха ми терапия с Диане 35 за 1 година и половина. След края на лечението отново нямах цикъл. Реших да търся алтернатива - лечение с билки. Докато приемах редовно билките, цикъла ми беше почти редовен. След това се наложи да спра за малко билките и хормоните отново се разбъркаха. Междувременно, вследствие на силен стрес постепенно качих над 20 кг. Тръгнах отново към изследване на хормони и лечение при ендокринолог. Оказа се, че имам ИР. Започнах лечение с метформин. Успях да отслабна малко и да забременея спонтанно с два поликистоЗни яйчни ка. След раждането проблемите с цикъла започнаха наново. Назначиха ми отново Диане35 от които за 3 месеца качих още 10 кг. Освен товА приемах и метформин в максимални дози. Пазех жестоки диети без видим ефект. Ходех като сянка. Нямах сили и воля за нищо. От високите дози метформин започнаха да ми излизат червени петна по тялото.
Тогава реших да спра. Оставих нещата в ръцете на вътрешния интелект на собственото ми тяло..

Преди известно време ми се наложи да търся алтернатива за лечение на детето ми и мои близки ме насочиха към класическата хомеопатия. Останах очарована от резултатите и реших да опитам да лекувам и себе си. Лечението ми продължава. Засега съм доволна.

Надявам се моят опит да е от полза, на тези които тепърва тръгват да се борят със СПКЯ и неговите съпътстващи оплаквания.

Желая успех на всички, независимо кой път на лечение ще изберете

# 77
  • Мнения: 77
Здравейте момичета,искам да ви попитам как се справяте с приема на хомеопатичните лекарства,кафето,хрененето ,работата как ги съчетавате,ако може да ми дадете някакъв пример благодаря ви предварително.

# 78
  • Мнения: 11 360
maria_valenzova, какво те притеснява? Пия кафе, мия си зъбите, че и дъвки джвакам  Laughing Просто трябва преди и след приема да има 10 - 15 минути нищо да не се приема.

# 79
  • Мнения: 77
Благодаря ти Дорис и аз така практикувам но работата ми е на смяни и парвата започва в 5 часа и трчбва да започна първо с кафето  а съм решила да пробвам и хомеопатията защото изпих не една а вече две аптеки  и нищо не помага имам и две ин витро зад гърба.

# 80
  • Мнения: 1 099
Някой от вас да е пил Ovarinum/Oophorinum за кистите?

Цикъл много успешно се регулира и с Шуслеровите Соли, които не са толкова претенциозни от гледна точка на приема.

# 81
  • Мнения: 62


Цикъл много успешно се регулира и с Шуслеровите Соли, които не са толкова претенциозни от гледна точка на приема.

Би ли споделила малко повече информация за тези соли? Благодаря!

# 82
  • Мнения: 1 099


Цикъл много успешно се регулира и с Шуслеровите Соли, които не са толкова претенциозни от гледна точка на приема.

Би ли споделила малко повече информация за тези соли? Благодаря!
Ето тук има малко информация.
http://holistichno.com/%D1%88%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0%B … BB%D0%B8-103.html
Основните соли са 12, като има и допълнителни.
Аз лично се повлиях много добре от 4,9 и 25, като 25 го дават за "женските проблеми". Доста четене и пробване е докато се намерят подходящите, но си струва. Макар и все още да не съм на 100% добре, има голямо подобрение. Цикълът ми е редовен, външните симптоми се подобриха, но не изцяло.
Бях на хомеопат, който ми изписа Нат Мур и Лукопедиум, после в последствие четох в английски сайтове за много добро влияние от Ovarinum/Oophorinum/Ovininum ( едно и също лекарство с различни имена), което отговаря на моя профил и се зачудих дали някой има опит с него.  newsm78

# 83
  • Мнения: 62
Ibsena, благодаря за инфото. Доста интересно. Ти след колко време прием започна да забелязваш подобрение?

# 84
  • Мнения: 1 849
Здравейте, аз следвам подобна схема на тази на авторката на темата, предписана ми от хомеопат и след години борба със спкя от няколко месеца имам изключително редовен цикъл. Преди ми идваше, когато си поиска, а сега е точно 32 дни. Засичам редовно овулация с тестове, което не беше така преди. Надявам се в скоро време да видя и поожителен тест! Peace Успех на всички! Hug

# 85
  • Мнения: 1 099
Ibsena, благодаря за инфото. Доста интересно. Ти след колко време прием започна да забелязваш подобрение?

Цикъла ми доста бързо се регулира 1-2 месеца най- много.
За съжаление се боря обаче с другите симптоми- кожата, косата и тн.  Tired

Сега се храня диетично и добре ми действа, говрих с хомеопат и ми каза да добавя и Овининум и да видим как ще е.

Jana Ina, много хубава новина  bouquet Стискам палци Simple Smile

# 86
  • Мнения: 1 842
Преди 5 години ми поставиха диагноза СПКЯ ,след 8 месечни опити за забременяване.Оказа се, че нямам овулацията (въпреки ,че тестовете показваха противното) и че имам проблем с ФСХ и андростедион.След два месеца хормонално лечение с Климонорм и диета отслабнах с 5 килограма .Забременях след стимулация с Clostilbegyt, Dufaston , инжекции с Puregon и Pregnyl и инсеминация.Имам прекрасно момиченце.
Сега отново съм бременна.
Този път се преборих много по-лесно,избегнах хормоните и изкуствената стимулация и всичко стана много по-бързо.С помощта на билки и хомеопатия, излекувах липса на овулация,хормонален дисбаланс ,поликистозни яйчници .
Пиех по предписанията на д-р Михайлов във форума  http://mama.btv.bg:
Thuya 15 CH- понеделник, сряда петък по 5 зрънца
Folliculinum 9 CH- по 10 зрънца на 8. и на 13. ден от цикъла
Ленено семе - По 1- 2 супени лъжици,смляно , с вода (аз пиех по 1 с.л. ленено олио дневно)
Бял имел- 1 супена лъжица кипвате 5 минути в 300 г вода. Като поизстине, прецеждате, пиете сутрин, обед, вечер по 1 чашка. Пиете 15 дни преди менструация. Начало на менструация- СТОП! И т.н.
Алое сок (на Абофарма)- 3 х 1-2 чаени лъж, разреден в чаша сок. Начало на менструация- СТОП!
Luteinum 9CH - от 15 до 28 ден
Пиех и витамин Е х 200мг дневно.
Препоръчах схемата на една приятелка и тя е вече в 5-ти месец.След една година неуспешни опити ..... и след 4 месеца спазено това лечение .
Пожелавам на всички успех и скорошно щастие.
Вярвайте и мислете положително!

P.S.Ето още една полезна статия по темата : http://www.biberonbg.com/info/forbaby.htm
Благодаря за информацията, а някакъв хранителен режим използвахте ли? Peace

# 87
  • Мнения: 212
Здравейте!
Получих много лични запитвания относно схемата за прием на Luteinum, която съм пропуснала да уточня.
Лутеинум се пие само при недостиг на прогестерон. Всеки ден по 5 зрънца от 15 до 28 ден.
Схемата работи и без него, в случай, че прогестеронът е в норма.
При всички случаи, си направете изследвания на хормоните преди да започнете лечението.
Успех на всички! Стискам палци!

# 88
  • Мнения: 212
Преди 5 години ми поставиха диагноза СПКЯ ,след 8 месечни опити за забременяване.Оказа се, че нямам овулацията (въпреки ,че тестовете показваха противното) и че имам проблем с ФСХ и андростедион.След два месеца хормонално лечение с Климонорм и диета отслабнах с 5 килограма .Забременях след стимулация с Clostilbegyt, Dufaston , инжекции с Puregon и Pregnyl и инсеминация.Имам прекрасно момиченце.
Сега отново съм бременна.
Този път се преборих много по-лесно,избегнах хормоните и изкуствената стимулация и всичко стана много по-бързо.С помощта на билки и хомеопатия, излекувах липса на овулация,хормонален дисбаланс ,поликистозни яйчници .
Пиех по предписанията на д-р Михайлов във форума  http://mama.btv.bg:
Thuya 15 CH- понеделник, сряда петък по 5 зрънца
Folliculinum 9 CH- по 10 зрънца на 8. и на 13. ден от цикъла
Ленено семе - По 1- 2 супени лъжици,смляно , с вода (аз пиех по 1 с.л. ленено олио дневно)
Бял имел- 1 супена лъжица кипвате 5 минути в 300 г вода. Като поизстине, прецеждате, пиете сутрин, обед, вечер по 1 чашка. Пиете 15 дни преди менструация. Начало на менструация- СТОП! И т.н.
Алое сок (на Абофарма)- 3 х 1-2 чаени лъж, разреден в чаша сок. Начало на менструация- СТОП!
Luteinum 9CH - от 15 до 28 ден
Пиех и витамин Е х 200мг дневно.
Препоръчах схемата на една приятелка и тя е вече в 5-ти месец.След една година неуспешни опити ..... и след 4 месеца спазено това лечение .
Пожелавам на всички успех и скорошно щастие.
Вярвайте и мислете положително!

P.S.Ето още една полезна статия по темата : http://www.biberonbg.com/info/forbaby.htm
Благодаря за информацията, а някакъв хранителен режим използвахте ли? Peace
Не съм спазвала специален хранителен режим. Намалих тестените храни, консумирах повече плодове и зеленчуци.

# 89
  • Мнения: 1 099
emakara с тестостерона имаше ли проблеми? На мен той май най- много ми пречи. Михайлов препоръчва Тестостерониум 15с.
И друг въпрос- след раждането как са ти хормоните?

Общи условия

Активация на акаунт