СПКЯ,с помощта на билки и хомеопатия излекувах липса на овулация

  • 108 403
  • 144
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 35 957
За Маслото от вечерна иглика - по-добре си я пийте от М до М
Ако се приема от М до О. - подпомага О., но от О. до следваща М. подпомага синтеза на прогестерон и функцията на ЖТ - което е особено важно при проблем с О. , дефект в ЛФ , ниски нива на прогестерона и т.н. - срещани най-вече при СПКЯ

# 106
  • Мнения: 212
Аз съм със СПКЯ пия я постоянно.Но има и друго при мен аз съм на противозачатъчни защото трябва да почна ин витро процедура т.с. на мен неми е толкова важна овулацията сега затова я пия постоянно .

# 107
  • Мнения: 212
За Маслото от вечерна иглика - по-добре си я пийте от М до М
Ако се приема от М до О. - подпомага О., но от О. до следваща М. подпомага синтеза на прогестерон и функцията на ЖТ - което е особено важно при проблем с О. , дефект в ЛФ , ниски нива на прогестерона и т.н. - срещани най-вече при СПКЯ


Тоест да си я пием постоянно

# 108
  • София
  • Мнения: 35 957
За Маслото от вечерна иглика - по-добре си я пийте от М до М
Ако се приема от М до О. - подпомага О., но от О. до следваща М. подпомага синтеза на прогестерон и функцията на ЖТ - което е особено важно при проблем с О. , дефект в ЛФ , ниски нива на прогестерона и т.н. - срещани най-вече при СПКЯ


Тоест да си я пием постоянно

Да, за да усетите и по-бързо ефекта  Peace / добре е да се приема с Омега 3 - на един прием/
Двете МК-ни /омега 3 и ГЛК/ много добре се допълват и имат синергично действие

# 109
  • Мнения: 7 569
Момичета, благодаря за многото отговори. Денис, ако е всекидневно от М до М- в каква дозировка трябва да се пие?

И още нещо, малко офтопик, но се надявам да ме посъветвате - пуснах си изсмедвания на няколко хормона, TSH ми е малко високо - 2,76 . Можете ли да препоръчате добър гинеколог-ендокринолог или само ендокринолог, при когото да се прегледам? Евентуално име, адрес и телефон?

 Правим опити за бебче и четох в нета, че високите нива на ТСХ могат да попречат, иначе другите хормони (estradiol, prolactin, FSH, LH) ми бяха в граница.

# 110
  • София
  • Мнения: 35 957
Момичета, благодаря за многото отговори. Денис, ако е всекидневно от М до М- в каква дозировка трябва да се пие?

И още нещо, малко офтопик, но се надявам да ме посъветвате - пуснах си изсмедвания на няколко хормона, TSH ми е малко високо - 2,76 . Можете ли да препоръчате добър гинеколог-ендокринолог или само ендокринолог, при когото да се прегледам? Евентуално име, адрес и телефон?

 Правим опити за бебче и четох в нета, че високите нива на ТСХ могат да попречат, иначе другите хормони (estradiol, prolactin, FSH, LH) ми бяха в граница.
За МВИглика - 2х1300мг, след хранене

http://www.usbale.com/Med_centar.htm
Ендокринология - Д-р Начев, Емил

ТСХ трябва да е под 2.0 - високите нива пречат на имплантацията и износването / но не и на зачеването/ Изследвай ТАТ и МАТ - ако не си
Дай да видя хормоните

# 111
  • Мнения: 7 569
Момичета, благодаря за многото отговори. Денис, ако е всекидневно от М до М- в каква дозировка трябва да се пие?

И още нещо, малко офтопик, но се надявам да ме посъветвате - пуснах си изсмедвания на няколко хормона, TSH ми е малко високо - 2,76 . Можете ли да препоръчате добър гинеколог-ендокринолог или само ендокринолог, при когото да се прегледам? Евентуално име, адрес и телефон?

 Правим опити за бебче и четох в нета, че високите нива на ТСХ могат да попречат, иначе другите хормони (estradiol, prolactin, FSH, LH) ми бяха в граница.
За МВИглика - 2х1300мг, след хранене

http://www.usbale.com/Med_centar.htm
Ендокринология - Д-р Начев, Емил

ТСХ трябва да е под 2.0 - високите нива пречат на имплантацията и износването / но не и на зачеването/ Изследвай ТАТ и МАТ - ако не си
Дай да видя хормоните

Денис, благодаря много. Утре ми излизат и другите изследвания и направо ще напиша всички заедно.  Hug

А този д-р Начев приема ли с направление? Аз четох във форума и за д-р Коларов и д-р Тодорова, но освен че приемали само частно, имаше и доста недоволни хора ...

# 112
  • София
  • Мнения: 35 957
д-р Катя Тодорова е много добра, но вече работи в Плевен

# 113
  • Мнения: 7 569
д-р Катя Тодорова е много добра, но вече работи в Плевен

Денис, благодаря ти много за препоръките. И аз четох за доктор Тодорова, явно във по-стар форум, защото беше даден адрес и в София, жалко, че се е преместила в Плевен.

Както обещах, ето резултатите от изследванията (хич не ме зарадваха днес), но имам час от 6:30 при гинеколога и да видим какво ще каже.

Тези съм ги правила на 16.02, на 4-ти ден от МЦ, защото 3-ти ден беше в неделя:

TSH - 2.76 мlU/ml (norma 0.4-4.2)
LH - 9.28 mlU/ml (norma 1,68-15.0)
FSH - 10.61 mlU/ml (norma 3.0-12.0)
Estradiol - 167.06 pg/ml (norma 9,00-175,0)
Prolactin - 8.43 ng/ml (norma 1,2-19,5)
Progesteron - 0.77 ng/ml (norma 0,15-1,40)

Другите са ми от 10.03 (хормоните) и 11.03 (глюкоза и инсулин), на съответно 26 и 27 ден от МЦ. Докторът каза, че нямало значение в кой ден на МЦ ги правя тях:

DHEA - S - 14.130mmol/l (norma 15-44г. Ж <9.85)
4 андростендион - 16.535 nmol/l (norma 1.99-9.18)
17 alpha OH progesteron - 6.330 nmol/l (norma lutealna faza 1.8-6.97)
Серумен инсулин - 5,87 mU/l (norma 2.6-25.0)
Глюкоза - 4,39 mmol/l (norma 3.8-6.1)

Сама виждам, че ДХЕА и 4 андростендион са ми доста над нормата. Опасно ли е това, как мислите? А и ТСХ ми е над 2. Притесних се вече стабилно.  #2gunfire

И се извинявам, че наводних темата на момичето с моите глупости.

# 114
  • София
  • Мнения: 35 957
Денис, благодаря ти много за препоръките. И аз четох за доктор Тодорова, явно във по-стар форум, защото беше даден адрес и в София, жалко, че се е преместила в Плевен.

Както обещах, ето резултатите от изследванията (хич не ме зарадваха днес), но имам час от 6:30 при гинеколога и да видим какво ще каже.

Тези съм ги правила на 16.02, на 4-ти ден от МЦ, защото 3-ти ден беше в неделя:

TSH - 2.76 мlU/ml (norma 0.4-4.2)
LH - 9.28 mlU/ml (norma 1,68-15.0)
FSH - 10.61 mlU/ml (norma 3.0-12.0)
Estradiol - 167.06 pg/ml (norma 9,00-175,0)
Prolactin - 8.43 ng/ml (norma 1,2-19,5)
Progesteron - 0.77 ng/ml (norma 0,15-1,40)

Другите са ми от 10.03 (хормоните) и 11.03 (глюкоза и инсулин), на съответно 26 и 27 ден от МЦ. Докторът каза, че нямало значение в кой ден на МЦ ги правя тях:

DHEA - S - 14.130mmol/l (norma 15-44г. Ж <9.85)
4 андростендион - 16.535 nmol/l (norma 1.99-9.18)
17 alpha OH progesteron - 6.330 nmol/l (norma lutealna faza 1.8-6.97)
Серумен инсулин - 5,87 mU/l (norma 2.6-25.0)
Глюкоза - 4,39 mmol/l (norma 3.8-6.1)

Сама виждам, че ДХЕА и 4 андростендион са ми доста над нормата. Опасно ли е това, как мислите? А и ТСХ ми е над 2. Притесних се вече стабилно.  #2gunfire

И се извинявам, че наводних темата на момичето с моите глупости. 
ТСХ е висок, трябва да е под 2.0 - показва, че имаш Хипофункция на ЩЖ
Ако не си изследвала ТАТ и МАТ - направи го
ЛХ и ФСХ са доста завишение, показват че нещо потиска функцията на яйчниците - най-вероятно андрогените, защото стойностите са високи / ДХЕА и Андростендион/ - трябва да изследваш 17ОН Прогестерон точно на 3 ден от МЦ. От неговите стойности ще се прецени къде е проблема - яйчници или НбЖ
Нямаш ИР Peace
Не трябва да се притесняваш - има проблем и е хубаво, че това се установи. Каквото и да е - коригира се, не е страшно

# 115
  • Мнения: 7 569
Здравей, Денис.  Simple Smile

Да направя малък ъпдейт на състоянието ми след прегледа при гинеколога. Той погледна изследванията, установи също като нас, че ДХЕА - С и 4 Андростендион са високи, гледа ме на вагинален ехограф доста време, а после каза, че имам поликистозни яйчници и че най-вероятно нямам овулация. Предписа ми противозачатъчно Ясмин (21 дни и след това 7 дни почивка) и Андрокур (по една таблетка през първите 10 дни от цикъла). Каза ми да ги пия три месеца и след това да направя отново изследване на ДХЕА-С, 4 андростендион и тестостерон. Ако нивата им са се понижили, сме можели да започнем стимулация на овулация.

Аз останах обаче малко резервирана. Първото, което е, струва ми се, че нямам повечето от симптомите на СПКЯ - нямам наднормено тегло (при ръст 170см тежа 55 кг, дори през последните месеци свалих 2-3 килограма и то някак от само себе си), нямам диабет или инсулинова резистентност, нито пък силно окосмяване. Цикълът също не ми е много нередовен - варира между 30-32-36 дни, но иначе си го има всеки месец. Единствено и само имам лек пърхот (който си ми е от малка, надали е от това) и през последните няколко години ми пада доста коса (дерматологът ми изписа разни шампоани и ампули, но за 2-3 месеца приложение не помогнаха особено).

Тези противозачатъчни много ме притесняват заради множеството им странични ефекти, страх ме е и да не напълнея от тях, както споделят много момичета, а и доста от тези със СПКЯ бяха писали по форумите, че противозачатъчните не са им помогнали особено. Другото нещо - не ми се прави и подобна хормонална стимулация на овулацията, предпочитам да изчакаме повече време, за да ми се нормализират хормоните и овулацията да си настъпи естествено. Дали това е възможно, ако пия тези противозачатъчни по-дълго? И изобщо има ли някаква алтернатива на противозачатъчните?

Мислех си дали да не пробвам с хомеопатия, но докторът каза "да зарежа тези глупости, понеже не действат", но пък дали противозачатъчните действат добре? Объркана съм и не знам какво да правя, имам още седмица до започването на цикъла и трябва да реша до тогава.

Моля ви, посъветвайте ме какво да правя спрямо вашия опит, момичета!

Иначе на ендокринолог планирам да отида след няколко седмици, тогава ще пусна и ТАТ и МАТ.

Последна редакция: пт, 13 мар 2015, 00:24 от esmeralda23

# 116
  • София
  • Мнения: 35 957
esmeralda23
ОК е добро решение, но ако искаш се консултирай и с друг лекар.
Имаш СПКЯ, след като има завишени нива на андрогените - само това е достатъчно
Диагнозите се поставят на база изследвания, не на симптоми / които може да ги има, но може и да ги няма/
Високите нива на андрогените са по-голямото зло - от ОК  Peace
За хомеопатията - напълно съм съгласна с лекаря. На хормони се противодейства с хормони, останалото е случайност и късмет / т.е дори да не приемаш нищо има вероятност, някаква, хормоните и сами да се нормализират, но не се знае кога - след 4 месеца или 3 години/
С медикаментите е сигурно и много по-бързо

# 117
  • Мнения: 1 849
Аз смятам, че ако жената не бърза да забременее, може да пробва първо с хомеопатия и добавки. Аз съм доволна от схемата на д-р Михайлов, описана в тази тема и я пропоръчвам на всеки, който има време, търпение и желание да пробва един по-лек вариант на лечение.  Peace Никой лекар няма да препоръча хомеопатия, поне аз на такъв не съм попаднала. Много по-лесно е да се замаже положението с противозачатъчни, да смъкнат андрогените с хормони и да се стимулира овулацията. За това всеки си преценява кое е по-добрия избор за него! Успех! Hug

П.С. За мен е несериозно да се изписва лечение без да са направени пълните изследвания и да е открита причината за спкя.  Wink

# 118
  • Мнения: 7 569
Момичета, благодаря ви много за отговорите.   Hug Peace

    Денис, бих пила противозачатъчни не 3 месеца, ами и цяла година, ако след това наистина хормоните ми ще се нормализират и ще съм си окей, без да приемам каквото и да било вече. Но така ли ще стане? И ако те действат така, защо докторът ми каза стимулация след 3 месеца противозачатъчни? Не би ли трябвало да се оправя от само себе си след този курс на лечение с Ясмин? Обърках се малко.
    Мисля си, че е по-добре първо да мина и през ендокринолог, да изследвам ТАТ и МАТ, както ти ме посъветва, и да се види дали проблемите с яйчниците не се дължат на друг проблем с ендокринната система. Защото това е възможно, нали? Пък после, ако трябва, ще ги пия тези противозачатъчни, макар да не ми се иска.

 Jana Ina, обмислям и варианта с хомеотерапията, знам, че мненията тук във форумите са много различни и всеки може би е намерил начина на лечение, който най-добре му влияе. И от двете има и доволни, и недоволни, разбира се. Искаше ми се да се свържа с доктор Атанас Михайлов, но днес цял ден никой не отговаряше на стационарния телефон в кабинета му. А изглежда е спрял и да отговаря във форума на лейдизоне. В нета намерих два джиесема, единият е постоянно изключен, а другият е на някакъв друг доктор Михаил Михайлов, също хомеопат. Ако ти или някой друг разполага с работещ джиесем номер на доктор Атанас Михайлов, или пък знаете приемните часове в кабинета му, моля ви, напишете ми тук или на лично. Ще съм много признателна.

Иска ми се да чуя няколко мнения и тогава да преценя какво да правя. Ако започна противозачатъчните не този, а да кажем следващия месец след консултация и с другите доктори, няма да е фатално, нали?

# 119
  • Мнения: 245

С медикаментите е сигурно и много по-бързо

верно ли? Joy

чудя се защо ли има милиони жени с поликистоза тогава, и повечето са минали през лесните и бързи хормони и съвсем са оплексали нещата и са развили проблеми, които не са имали преди това, от хормоните.

Не мога да разбера какво търсиш в тази тема, Денис, като нито имаш опит, нито знания, нито отворен ум за да имаш мнение за алтернативните методи за лечение. Само се правиш на знаеща пред хора които търсят друго, а не това, което ти предлагаш.

Общи условия

Активация на акаунт