Вегетарианство - Тема 2

  • 26 222
  • 229
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 189
здравейте Simple Smile това ли е официалната тема за вегетарианството? Темата за веганите е много активна,но уви- готвя с млечни продукти.
  bouquet

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=374231.300

# 196
  • Мнения: 133
   Здавейте,аз от 3 седмици насам не ям месо,стана от само себе си,започна едно вътрешно чувство на вина. Засега съм добре и не изпитвам нужда от месо   bouquet

# 197
  • Мнения: 3 066
Привет ! След 16 години вегетариянство,3 години месоядство (пиле,риба яйца и млечни) започнах изчистване отново преди минаване на вегетариянство. От 13 дни съм на растителна храна ,като изключих пилето,млечните и сега постепенно ще намаля и рибата и яйцата! дано да успея!

# 198
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Привет ! След 16 години вегетариянство,3 години месоядство (пиле,риба яйца и млечни) започнах изчистване отново преди минаване на вегетариянство. От 13 дни съм на растителна храна ,като изключих пилето,млечните и сега постепенно ще намаля и рибата и яйцата! дано да успея!

браво!
ще успееш!  Hug

# 199
  • Мнения: 3 066
Привет ! След 16 години вегетариянство,3 години месоядство (пиле,риба яйца и млечни) започнах изчистване отново преди минаване на вегетариянство. От 13 дни съм на растителна храна ,като изключих пилето,млечните и сега постепенно ще намаля и рибата и яйцата! дано да успея!

браво!
ще успееш!  Hug
Дано ! Днес съм на леща с кафяв ориз на супа с много зелении!И вода и диня!!!Докъдето стигна!Мерси за пожеланията!

# 200
  • Мнения: 1 354
успех!
как някой ще се числи за "вегетарианец",ако консумира риба или пиле. Просто е абсурдно.
аз не ям месо,но примерно използвам кожени изделия и не искам да се числя към групи.
обаче спри месото, в организма ти отиват вредни антибиотици, хормони на растежа и други- на страха.
как до където стигнеш- много по-вкусно, откриваш нови и нови вкусове. пробвай вместо бял ориз- кафяв нераф.ориз, амарант, киноа или елда(гречка)- страхотни са за същите ястия,като с ориз.
дано сме помогнали  Hug

# 201
  • Мнения: 3 066
успех!
как някой ще се числи за "вегетарианец",ако консумира риба или пиле. Просто е абсурдно.
аз не ям месо,но примерно използвам кожени изделия и не искам да се числя към групи.
обаче спри месото, в организма ти отиват вредни антибиотици, хормони на растежа и други- на страха.
как до където стигнеш- много по-вкусно, откриваш нови и нови вкусове. пробвай вместо бял ориз- кафяв нераф.ориз, амарант, киноа или елда(гречка)- страхотни са за същите ястия,като с ориз.
дано сме помогнали  Hug
Мерси! Бях 16 години вегетарянка и 3 години след това месоядна,не съм казала,че съм яла пиле и риба през тези 16 години! И се справям Ок засега,мерси! всичките изброени,и още доста други ги употребявам от много години!Днес менюто е :
З-плодове
О-супа от соя зърна ,мънг боб,моркови ,гъби и домат ;салатаот авокадо,домат и песто дресинг
В-Газпачо супа с аудуки боб салата с кълнове от соя

# 202
  • Мнения: 205
 Здравейте и от мен! Как не съм видяла темата досега  Simple Smile,ама по- добре късно,отколкото никога! За статистиката, вегетарианка съм от малко повече от година, не мисля, че имам проблем с това, осъзнаването беше силно  Laughing ...много щастие на всички ви, ще следя писаното с интерес...  bouquet

# 203
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Привет - днес правих Баба Гануш със суров патладжан - http://www.recipemagician.com/recepti/dipove-i-pasteti/surov-baba-ganush/
Много ми хареса - препоръчвам  Peace

slunce_9, подписвам с 2 ръце  Peace

# 204
  • Мнения: 1 354
tanyatais, менюто ти звучи супер Simple Smile
къде намираш авокадо? не всичко намирам на пазара.
аз се снабдих с малко артишок(от консерва) и мисля да направя с ориз и разни зеленинки.
също така се чудя с какво мога да направя полуготови соеви зърна(освен супа )

# 205
  • Мнения: 3 066
R_A_D_I-мерси,авокадото го вземам от Метро или от едно локално магазинче в което зареждат всяка седмица много пресни и разнообразни продукти в Пловдив! На пазара и при нас няма,много скъпо им излизало ми обясниха:((((
Ризото с артишок е супер рецепта,но ако намериш пресен ти препоръчвам един френски специалитет: вариш ги на пара и след това приготвяш марината от зехтин,малинов и ябълков оцет, малко горчица и сервираш в купичка,,а самият артишок го белиш листо по листо и топваш най-долните му краища в сосчето ( листат не се ядат ,само долните меки части коти са били до корените и сърцевината ) ,докато стигнеш до сърцевината която може и на студена салата да направиш по-късно!много е вкусно! И аз вчера взех едни замразени аспержи и днес ги поолях в бяло винце ,зехтин и соев сос и сега на барбекюто !
До скоро !:)

# 206
  • Мнения: 348
Привет - днес правих Баба Гануш със суров патладжан - http://www.recipemagician.com/recepti/dipove-i-pasteti/surov-baba-ganush/
Много ми хареса - препоръчвам  Peace

slunce_9, подписвам с 2 ръце  Peace

Благодаря за рецептата - прекрасна!

# 207
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Не съм вегетарианка, но да се запиша в темата... Wink

# 208
  • Мнения: 1 354
tanyatais, имах едни английски артишок(само сърцевината)- с кафяв ориз става супер. аз направих малко манджесто- ориза и с много коприва,която се чудих на какво да сложа Simple Smile обаче сам по себе си артишока ми е странен- киселее.
и аспержи не съм пробвала. сподели някоя рецепта   bouquet

# 209
  • Мнения: 3 066
tanyatais, имах едни английски артишок(само сърцевината)- с кафяв ориз става супер. аз направих малко манджесто- ориза и с много коприва,която се чудих на какво да сложа Simple Smile обаче сам по себе си артишока ми е странен- киселее.
и аспержи не съм пробвала. сподели някоя рецепта   bouquet
Привет! Аспержите основно на ризото или с картофи на фурна ,или печени на барбекюто ги правя-стават много вкусни!Тази манжесто звучи доста добре!
Една интересна рецепта от сайта съм правила:
Необходими продукти за 4 порции

400 г зелени аспержи150 мл течна сметана150 г тиквички50 г филирани бадеми6  жълтъка50 г сирене пармиджано50 г масло сол на вкус черен пипер на вкус

Начин на приготвяне

1.Аспержите се измиват, обелват се, ако е необходимо, и се бланшират за 4-5 мин. във вряща подсолена вода, заливат се с ледена вода, отцеждат се и се нарязват на парчета с дължина 2-3 см.

2.Тиквичките се нарязват на тънки шайби и също се бланшират за 2-3 мин. във вряща подсолена вода. След което се отцежда.

3.Дъното на огнеупорна форма се намазва обилно с масло и се нареждат на пластове аспержите, тиквичките, поръсват се със сол, пипер, пармиджано и разтопено масло. Всичко се залива с жълтъците, разбити със сметаната. Отгоре се поръсват бадемите. Огретенът се пече 10 мин. на 200°С, докато придобие златиста коричка.


* Български зелени аспержи можете да намерите в магазините Billa, HIT, Metro, както и на добре заредените зеленчукови пазари. * Филирани бадеми ще намерите на щанда с ядки или при сладкарските добавки в големите магазини за хранителни стоки.

Общи условия

Активация на акаунт