Черни точки!!!

  • 24 066
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 625
Той дневния ти крем сигурно има някакъв фактор.

Иначе по въпроса за пушенето....според мене оказва много негативно влияние. Аз за това успях да откажа цигарите до абсолютният минимум. В момента в който започна да пуша кожата ми става с пъпки, една такава сива....с две думи просто ужасна. Да не говориме за бръчките. Имам познати на моята възраст, които пушат по кутия на ден и до тях изглеждам като 17 годишна.

# 16
  • Мнения: 350
И аз съм тук, даже днес мислех да пусна такава тема...
На мен ми помага донякъде парната баня, два - три пъти в седмицата Peace
Смятате ли, че пушенето оказва влияние, негативно имам предвид? Embarassed Rolling Eyes
Да пушенето е вредно за кожата,знам го от личен опит,защото пуша от няколко години и кожата ми стана по мръсна и черните точки са значително повече  Sad

# 17
  • София
  • Мнения: 152
Жаки, маските са много интересни. Има тема "за свеж и сияен тен", може да споделиш и там, момичетата ще се радват.
Иначе аз се справям с черните точки с пилинг 2 пъти седмично с морска сол. Може и със сода, но определено фаворитът ми е морската сол. Ако се притесняваш, че кожата ти е чувствителна и няма да ти понесе недей да рискуваш. Но всъщност и моята кожа е такава, не се разочаровах. След това не ми се налага да слагам крем, но все пак аз го правя вечер, не ми се налага да слагам гримове или да излизам. Изчетох много мнения преди да я приложа и повечето момичета бяха много доволни от морската сол  Peace

# 18
  • Мнения: 2 730
Жаки, маските са много интересни. Има тема "за свеж и сияен тен", може да споделиш и там, момичетата ще се радват.
Иначе аз се справям с черните точки с пилинг 2 пъти седмично с морска сол. Може и със сода, но определено фаворитът ми е морската сол. Ако се притесняваш, че кожата ти е чувствителна и няма да ти понесе недей да рискуваш. Но всъщност и моята кожа е такава, не се разочаровах. След това не ми се налага да слагам крем, но все пак аз го правя вечер, не ми се налага да слагам гримове или да излизам. Изчетох много мнения преди да я приложа и повечето момичета бяха много доволни от морската сол  Peace
Как точно я прилагаш?
Търкаш кожата с нея.Това ли е?

# 19
  • Мнения: 13 625
Солта не ти ли изсушава много кожата? Аз го правя със захар, защото захарта е естествен хидратант.

# 20
  • София
  • Мнения: 152
Ами да, на влажна кожа си разтърквам морската сол за няколко минути. По магазините има ситна морска сол, колкото трапезната е, на цена е някакви стотинки. След това обливам лицето си с хладка вода. Става повече от перфектно. Бая пари хвърлих за какви ли не препарати, но няма за мен лично по-ефикасен метод за премахването на гадинките. След това кожата ми не стои суха и опъната и не чувствам необходимост от крем. Мисля да започна да си правя и парни бани с морска сол. Та нали на морето именно изпаренията са лечебната сила  Peace Една мама ми препоръча и вани с морска сол, но все ме мързи да се накисна Wink

Забравих да спомена, че принципно кожата ми е смесена, на бузите и челото е суха и след баня я усещам суха и опъната. Не знам какво точно прави тая морска сол, но след нея нямам такива неприятни усещания.

# 21
  • Мнения: 89
1.Правете си маска на базата на оризово нишесте и бяла глина
2.Трябва да забравите за измиването със сапун и за почистването на кожата с тоник на спиртна основа, които не изсушават кожата, а стимулират работата на мастните и жлези.
3. Няколко пъти в седмицата е полезно да си правите парна баня (това, обаче, е абсолютно противопоказно, ако имате склонност към купероза). Във вряща вода капнете 1 капка масло от чаено дърво и 2 капки - здравец. Покрийте главата си с кърпа - дръжте лицето си на разстояние 30 cм над водната повърхност. Процедурата продължава 10 минути. После внимателно отстранете комедоните с помощта на пръстите си и две парченца памук.
3. Почиствайте лицето си с лосион от 2 с.л. минерална вода, 2 ч.л. отвара от невен, 2 капки етерично масло от кипарис, 1 капка палмароза. Поставете сместа в тъмна стъклена бутилка и го приберете на тъмно за 4 дни.
Други подходящи за грижите ви за проблемната кожа масла са розовото, лайка, здравец, хвойна, лавандула, сандалово дърво и пачули. Всички етерични масла имат способността да почистват порите в дълбочина и да ги стесняват.
4.1-2 пъти седмично (при условие, че отсъстват възпалителни процеси по кожата ви) е препоръчително да правите следната маска: смесете 1 чаша фини овесени ядки и 1 ч.л. сода за хляб. Разредете ги с мляко, докато се получи кашичка и нанесете върху лицето за 5-7 минути. След това с кръгови движения направете кратък масаж на лицето и измийте сместа.

# 22
  • Мнения: 89
 Rolling Eyes ОЩЕ ЕДНА МАСКА С МЕД Simple Smile
намазвате лицето с тънък слой от меда и започвате с плавни движения на пръстите да натискате и отделяте, докато почувствате леко парене. Не слагате допълнително мед. След няколко минути масаж с меда не го отмивате от лицето си, а слагате влажна хавлиена кърпа на лицето и изчаквате от 5 до 10 минути. Не остава и следа от лепкавост по лицето.

# 23
  • Мнения: 2 730
Rolling Eyes ОЩЕ ЕДНА МАСКА С МЕД Simple Smile
намазвате лицето с тънък слой от меда и започвате с плавни движения на пръстите да натискате и отделяте, докато почувствате леко парене. Не слагате допълнително мед. След няколко минути масаж с меда не го отмивате от лицето си, а слагате влажна хавлиена кърпа на лицето и изчаквате от 5 до 10 минути. Не остава и следа от лепкавост по лицето.
И после измиваме лицето или оставаме тъка?

# 24
  • Мнения: 89
Rolling Eyes хвърли две шепи хода Simple Smile но то няма да ти лепне Simple Smile

# 25
  • Мнения: 876
Аз съм доволна от лепенките на Нивея, но трябва да се ползват редовно, за да има ефект. Не става за 1-2 пъти....Просто ако си предразположен към появата им, трябва да полагаш системни грижи и всичко ще е ок   bouquet

# 26
  • Мнения: 743
Аз лично използвам сода бикарбонат. Всеки път в банята, докато се къпя. Имам много проблемна кожа /това е меко казано/, полагам адски много усилия, но за сега това е най-ефективно при мен!

# 27
  • Мнения: 58
Содата има ефект, да, моята кожа е много чувствителна и нямам проблем с нея. Но пък и я ползвам само за носа, където кожата не ми е суха. Но май отведнъж не се изчистват съвсем  Thinking

# 28
  • Мнения: 228
снощи си направих маската с апирин и мед - да ви кажа доста добре подейства и тази сутрин кожата е доста различна,някак си порите посвити и черните то4ки не доминират. ще я направя още веднъж следващата седмица пък дано 4ерните то4ки поза4езнат, 4е носът ми не е от най-4истите.

# 29
  • Мнения: 8
Момичета, истината е, че с маски може да се поддържа кожата и да намалим досадните черни точки, обаче трябва и да се ходи на козметик веднъж месечно. Аз бях много зле-козметичката ми каза, че за пръв път вижда толкова черни точки, когато започнах да ходя при нея, а вярвайте ми, използвала съм най-различна козметика-скрабове, гелове, лосиони,маски и т.н.  Сега съм много добре-мажа се с някакво кремче-антикомедонно и противовъзпалително беше май/освен с черни точки имам и проблем с късното акне  Sad /. Имайте предвид, че ако станат много дълбоки точките, после остават дупки/белези като се махнат, а ако не се махнат-след време стават като бенки/толкова големи/.

Общи условия

Активация на акаунт