Черни точки!!!

  • 24 068
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 161
Честита нова година на всички!!!   bouquet

# 61
  • Мнения: 876
Аз ползвам това: - черните точки си излизат само на повърхността и се почистват много лесно!  Shocked
Отделно и лепенките на Нивея!  Wink + Тоник за лице на Sebamed... и положението е уж под контрол!   bouquet

# 62
  • Мнения: 0
Здравеите момичета,този ежедневен ексфолиант на Garnier  съм го ползвала 6 месеца и не съм доволна изобщо от него...сега ползвам на Oriflame  гела за  лице с грозде и съм много довволна...черните точки се получават от замърсявания според мен иди на козметик и нищо няма да загубиш...там ще те посъветват какво да използваш и ще те изчистят както трябва  =]...

# 63
  • Мнения: 29
Снощи си направих маска с аспирин (само капнах малко вода върху него, без мед). Наистина има резултат, по-малко черни точки и някак по-свити пори.
Чудя се дали да я направя два пъти през седмицата или веднъж.?

# 64
  • Мнения: 13 625
Може и 2 пъти през седмицата, но не повече! И не забравяйте, че кожата става с 50 % по- фоточувствителна!!!

# 65
  • София
  • Мнения: 1 956
НЕ съм се замисляла, но като казва Жаки, че кожата става по-фоточувствителна при употреба на маска с аспирин, козметичните продукти със салицилова киселина дали не действат и те така newsm78 Примерно тоник за Т-зоната.

# 66
  • Мнения: 1 416
НЕ съм се замисляла, но като казва Жаки, че кожата става по-фоточувствителна при употреба на маска с аспирин, козметичните продукти със салицилова киселина дали не действат и те така newsm78 Примерно тоник за Т-зоната.
Принципно всички продукти с киселини правят кожата малко по-фоточувствителна. Обикновено киселините имат леко излющващо действие, което варира в зависимост от вида на самата киселина и от процента киселина, съдържащ се в крема. Ако се ползва крем със защитен фактор предполагам, че няма проблем обаче.

# 67
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 587
Аз си направих вчера маската с аспирина, но сложих и мед. Обаче май повечко вода добавих и стана доста рядко та се наложи да нанеса сместа с памуче.
Доволна съм, отрази ми се добре, а като има и мед мирише мн приятно  Wink

# 68
  • Мнения: 0
Искам да попитам за маската с аспирина, ако я направя след месец ще мога ли да отида на солариум? Thinking Thinking Thinking

# 69
  • Мнения: 13 625
Да. След месец вече няма проблем.
А ако по принцип си ходите редовно на солариум маската НЕ е за вас!
И наистина е нужно да капнете 1 капка вода за да се разложи аспирина. Няма нужда от повече!

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Оф отивам за аспирин newsm52

# 71
  • София
  • Мнения: 901
Аз съм със смесена кожа, много суха на бузите и един такъв мазен нос с черни точки Confused Ползвам сода за носа и изчезват всички черни точки, но я смесвам с малко крем за бръснене. Така хем не изсушава прекалено (което да отвори повече работа за мастните жлези), хем премахва точките.

Като прочетох този пост, ми хрумна, че увеличаването на черните ми точки особено на челото може да се дължи на това, че напоследък често минавам лицето си (наблягам на челото) със салицилов спирт.... почиствам грим и всичко с тоал.мляко, почистващ гел, но като мина и със спирта памукът остава черен (т.е. явно преди това не е напълно почистено).Но спиртът наистина много изсушава, възможно ли е това да е причината за повечето черни точки? newsm78

# 72
  • Мнения: 0
Има един Mild Aroma Peeling на  DArphin.Малко е скъп,но пък за сметка на това е уникален.След като го използваш, кожата ти става мека,сияйна и няма и следа от черни точки и мъртви клетки.

# 73
  • Мнения: 1 885
Аз съм със смесена кожа, много суха на бузите и един такъв мазен нос с черни точки Confused Ползвам сода за носа и изчезват всички черни точки, но я смесвам с малко крем за бръснене. Така хем не изсушава прекалено (което да отвори повече работа за мастните жлези), хем премахва точките.

Като прочетох този пост, ми хрумна, че увеличаването на черните ми точки особено на челото може да се дължи на това, че напоследък често минавам лицето си (наблягам на челото) със салицилов спирт.... почиствам грим и всичко с тоал.мляко, почистващ гел, но като мина и със спирта памукът остава черен (т.е. явно преди това не е напълно почистено).Но спиртът наистина много изсушава, възможно ли е това да е причината за повечето черни точки? newsm78

Да, пробвай само със салицил (или аспирин)

Общи условия

Активация на акаунт