Черни точки!!!

  • 24 069
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Добър ден!!
Искам да попитам имали някакъв ефектен метод за премахване на черните точки!!??Използвала съм лентички за премахване на точки,но ефект нямаше!Ползвала съм и маски на Ейвън и Орифлейм,но също не подействаха,а на козметик не мога да отида,тъй като нямам време!Моля ви за някакъв съвет!!Благодаря ви предварително!!

# 1
  • Мнения: 350
Запис,но според мен няма отърване от тая гадост

# 2
  • София
  • Мнения: 84
Така е, няма отърваване на 100%, но пък има овладяване Laughing
Поне според мен доста добри резултати виждам от Garnier Pure - 3 in 1 deep Cleanser
Струва 9-10 лв, 2 пъти седмично го използвам и съм доволна като цяло.

# 3
  • Мнения: 13 625
Eдинственото нещо, което според мене помага е 2 пъти в седмицата ексфоалиране на лицето.
Аз си правя 2 вида ексфолиант. Единият е с аспирин и мед, а другият с ябълков оцет, зелен чай и захар.
Нямам нито една черна точка....а преди имах доста!

# 4
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Eдинственото нещо, което според мене помага е 2 пъти в седмицата ексфоалиране на лицето.
Аз си правя 2 вида ексфолиант. Единият е с аспирин и мед, а другият с ябълков оцет, зелен чай и захар.
Нямам нито една черна точка....а преди имах доста!

След колко време горе долу, видя видим резулатат?

# 5
  • Мнения: 702
Eдинственото нещо, което според мене помага е 2 пъти в седмицата ексфоалиране на лицето.
Аз си правя 2 вида ексфолиант. Единият е с аспирин и мед, а другият с ябълков оцет, зелен чай и захар.
Нямам нито една черна точка....а преди имах доста!
Жаки би ли дала точните количества за ексфолианта с ябълков оцет,зелен чай и захар

# 6
  • Мнения: 13 625
Още след първите пъти. А колкото по-редовно се прави толкова повече изчезват. Сега не може да се даде гаранция, че на всяка кожа ще е така. Но по принцип ексфоалирането е едно от най-важните неща за да има човек хубава кожа.
Аз го правя абсолютно стриктно всяка седмица.


Ексфолианта със захарта е следният: Една чаена лъжичка ябълков оцет. (Но САМО ябъков. Никога не слагайте друг!!!) Една чаена лъжичка зелен чай и 2-3 супени лъжици захар (аз слагам понякога кафява).
Сместа се намазва на лицето, ексфоалира се нежно не повече от 5мин. След това седя с маската още 10мин и я изплаквам

А тази с аспирина даже повече я обичам. Върху 2 аспирина капвам 1-2 капки вода и той веднага се разлага. Слага се една чаена лъжичка мед и се ексфоалира лицето. Пак се седи с маската 10-15мин. и се измива.

Последна редакция: нд, 22 ное 2009, 17:54 от Jackie

# 7
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Жаки за каква кожа е подходяща маската с аспирин? И освен ексфоалиране има ли друг ефект върху кожата?

# 8
  • Мнения: 13 625
Mоята кожа е много чувствителна, но с нито една от маските не съм имала проблем.
Специално тази с аспирина помага много за изчистване на лицето. Премахва пигментни петна, пъпки и освежава целият тен. Но след това кожата става фоточувствителна. Тоест маската е по-добре да не се прави през деня. И след това не трябва да се излагаме на слънче.
Пробвала съм толкова много козметични продукти, но тази маска за мене е някакво чудо! Лятото имах 2 пигментни петна, които изчезнаха благодарение на нея.

# 9
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Благодаря ти   bouquet задължително Ще я пробвам  Peace
А ако я направя вечерта сутринта трябва ли да сложа крем с фактор?

# 10
  • Мнения: 13 625
Ако ще излизаш е хубаво да сложиш крем с фактор. А иначе и след самата маската си сложи крем (какъвто предпочиташ)

# 11
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
ОК,ясно,а колко време след маската лицето трябва да се пази от слънце,само първия ден или няколко под ред?

# 12
  • Мнения: 13 625
Ами по принцип е хубаво всеки ден да си слагаш крем с фактор. Или поне няколко дни подред ако нямаш възможност всеки ден.
Мислълта ми е да не се печеш на слънче или примерно на солариум.

# 13
  • Мнения: 197
И аз съм тук, даже днес мислех да пусна такава тема...
На мен ми помага донякъде парната баня, два - три пъти в седмицата Peace
Смятате ли, че пушенето оказва влияние, негативно имам предвид? Embarassed Rolling Eyes

# 14
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Жаки ,както винаги много отзивчива  Hug
Хич не обичам да слагам още един крем освен дневния ми и затова се надявах,че само първия ден трябва да се пазя Blush Иначе няма да се пека ,но една дву часова разходка със сина ми си е доста време излагане на слънце...Щом се налага Ще се слага  Tired

# 15
  • Мнения: 13 625
Той дневния ти крем сигурно има някакъв фактор.

Иначе по въпроса за пушенето....според мене оказва много негативно влияние. Аз за това успях да откажа цигарите до абсолютният минимум. В момента в който започна да пуша кожата ми става с пъпки, една такава сива....с две думи просто ужасна. Да не говориме за бръчките. Имам познати на моята възраст, които пушат по кутия на ден и до тях изглеждам като 17 годишна.

# 16
  • Мнения: 350
И аз съм тук, даже днес мислех да пусна такава тема...
На мен ми помага донякъде парната баня, два - три пъти в седмицата Peace
Смятате ли, че пушенето оказва влияние, негативно имам предвид? Embarassed Rolling Eyes
Да пушенето е вредно за кожата,знам го от личен опит,защото пуша от няколко години и кожата ми стана по мръсна и черните точки са значително повече  Sad

# 17
  • София
  • Мнения: 152
Жаки, маските са много интересни. Има тема "за свеж и сияен тен", може да споделиш и там, момичетата ще се радват.
Иначе аз се справям с черните точки с пилинг 2 пъти седмично с морска сол. Може и със сода, но определено фаворитът ми е морската сол. Ако се притесняваш, че кожата ти е чувствителна и няма да ти понесе недей да рискуваш. Но всъщност и моята кожа е такава, не се разочаровах. След това не ми се налага да слагам крем, но все пак аз го правя вечер, не ми се налага да слагам гримове или да излизам. Изчетох много мнения преди да я приложа и повечето момичета бяха много доволни от морската сол  Peace

# 18
  • Мнения: 2 730
Жаки, маските са много интересни. Има тема "за свеж и сияен тен", може да споделиш и там, момичетата ще се радват.
Иначе аз се справям с черните точки с пилинг 2 пъти седмично с морска сол. Може и със сода, но определено фаворитът ми е морската сол. Ако се притесняваш, че кожата ти е чувствителна и няма да ти понесе недей да рискуваш. Но всъщност и моята кожа е такава, не се разочаровах. След това не ми се налага да слагам крем, но все пак аз го правя вечер, не ми се налага да слагам гримове или да излизам. Изчетох много мнения преди да я приложа и повечето момичета бяха много доволни от морската сол  Peace
Как точно я прилагаш?
Търкаш кожата с нея.Това ли е?

# 19
  • Мнения: 13 625
Солта не ти ли изсушава много кожата? Аз го правя със захар, защото захарта е естествен хидратант.

# 20
  • София
  • Мнения: 152
Ами да, на влажна кожа си разтърквам морската сол за няколко минути. По магазините има ситна морска сол, колкото трапезната е, на цена е някакви стотинки. След това обливам лицето си с хладка вода. Става повече от перфектно. Бая пари хвърлих за какви ли не препарати, но няма за мен лично по-ефикасен метод за премахването на гадинките. След това кожата ми не стои суха и опъната и не чувствам необходимост от крем. Мисля да започна да си правя и парни бани с морска сол. Та нали на морето именно изпаренията са лечебната сила  Peace Една мама ми препоръча и вани с морска сол, но все ме мързи да се накисна Wink

Забравих да спомена, че принципно кожата ми е смесена, на бузите и челото е суха и след баня я усещам суха и опъната. Не знам какво точно прави тая морска сол, но след нея нямам такива неприятни усещания.

# 21
  • Мнения: 89
1.Правете си маска на базата на оризово нишесте и бяла глина
2.Трябва да забравите за измиването със сапун и за почистването на кожата с тоник на спиртна основа, които не изсушават кожата, а стимулират работата на мастните и жлези.
3. Няколко пъти в седмицата е полезно да си правите парна баня (това, обаче, е абсолютно противопоказно, ако имате склонност към купероза). Във вряща вода капнете 1 капка масло от чаено дърво и 2 капки - здравец. Покрийте главата си с кърпа - дръжте лицето си на разстояние 30 cм над водната повърхност. Процедурата продължава 10 минути. После внимателно отстранете комедоните с помощта на пръстите си и две парченца памук.
3. Почиствайте лицето си с лосион от 2 с.л. минерална вода, 2 ч.л. отвара от невен, 2 капки етерично масло от кипарис, 1 капка палмароза. Поставете сместа в тъмна стъклена бутилка и го приберете на тъмно за 4 дни.
Други подходящи за грижите ви за проблемната кожа масла са розовото, лайка, здравец, хвойна, лавандула, сандалово дърво и пачули. Всички етерични масла имат способността да почистват порите в дълбочина и да ги стесняват.
4.1-2 пъти седмично (при условие, че отсъстват възпалителни процеси по кожата ви) е препоръчително да правите следната маска: смесете 1 чаша фини овесени ядки и 1 ч.л. сода за хляб. Разредете ги с мляко, докато се получи кашичка и нанесете върху лицето за 5-7 минути. След това с кръгови движения направете кратък масаж на лицето и измийте сместа.

# 22
  • Мнения: 89
 Rolling Eyes ОЩЕ ЕДНА МАСКА С МЕД Simple Smile
намазвате лицето с тънък слой от меда и започвате с плавни движения на пръстите да натискате и отделяте, докато почувствате леко парене. Не слагате допълнително мед. След няколко минути масаж с меда не го отмивате от лицето си, а слагате влажна хавлиена кърпа на лицето и изчаквате от 5 до 10 минути. Не остава и следа от лепкавост по лицето.

# 23
  • Мнения: 2 730
Rolling Eyes ОЩЕ ЕДНА МАСКА С МЕД Simple Smile
намазвате лицето с тънък слой от меда и започвате с плавни движения на пръстите да натискате и отделяте, докато почувствате леко парене. Не слагате допълнително мед. След няколко минути масаж с меда не го отмивате от лицето си, а слагате влажна хавлиена кърпа на лицето и изчаквате от 5 до 10 минути. Не остава и следа от лепкавост по лицето.
И после измиваме лицето или оставаме тъка?

# 24
  • Мнения: 89
Rolling Eyes хвърли две шепи хода Simple Smile но то няма да ти лепне Simple Smile

# 25
  • Мнения: 876
Аз съм доволна от лепенките на Нивея, но трябва да се ползват редовно, за да има ефект. Не става за 1-2 пъти....Просто ако си предразположен към появата им, трябва да полагаш системни грижи и всичко ще е ок   bouquet

# 26
  • Мнения: 743
Аз лично използвам сода бикарбонат. Всеки път в банята, докато се къпя. Имам много проблемна кожа /това е меко казано/, полагам адски много усилия, но за сега това е най-ефективно при мен!

# 27
  • Мнения: 58
Содата има ефект, да, моята кожа е много чувствителна и нямам проблем с нея. Но пък и я ползвам само за носа, където кожата не ми е суха. Но май отведнъж не се изчистват съвсем  Thinking

# 28
  • Мнения: 228
снощи си направих маската с апирин и мед - да ви кажа доста добре подейства и тази сутрин кожата е доста различна,някак си порите посвити и черните то4ки не доминират. ще я направя още веднъж следващата седмица пък дано 4ерните то4ки поза4езнат, 4е носът ми не е от най-4истите.

# 29
  • Мнения: 8
Момичета, истината е, че с маски може да се поддържа кожата и да намалим досадните черни точки, обаче трябва и да се ходи на козметик веднъж месечно. Аз бях много зле-козметичката ми каза, че за пръв път вижда толкова черни точки, когато започнах да ходя при нея, а вярвайте ми, използвала съм най-различна козметика-скрабове, гелове, лосиони,маски и т.н.  Сега съм много добре-мажа се с някакво кремче-антикомедонно и противовъзпалително беше май/освен с черни точки имам и проблем с късното акне  Sad /. Имайте предвид, че ако станат много дълбоки точките, после остават дупки/белези като се махнат, а ако не се махнат-след време стават като бенки/толкова големи/.

# 30
  • София
  • Мнения: 152
Ще споделиш ли кое е това антикомедонно кремче  newsm78

# 31
  • Мнения: 82
Здравейте момичета! Преди малко си направих маската с меда и аспирина, кожата ми стана много гладка и нежна. Да ви питам може ли да я направя на дъщеря си, която е на 12г. и има доста черни точки по лицето? Водила съм я на дерматолог, ползвала е различни лосиони но ефект - никакъв. В момента се маже с лосион от силицилов спирт и тетрациклин, но от него става жълтеникава в лицето и точките си стоят.Малка ли е за тази маска или да пробвам?

# 32
  • Мнения: 1 416
Според мен лосиона с антибиотик е по-вреден от маската с аспирин Peace Мисля, че няма проблем да и направиш и на нея маската.

# 33
  • Мнения: 13 625
Здравейте момичета! Преди малко си направих маската с меда и аспирина, кожата ми стана много гладка и нежна. Да ви питам може ли да я направя на дъщеря си, която е на 12г. и има доста черни точки по лицето? Водила съм я на дерматолог, ползвала е различни лосиони но ефект - никакъв. В момента се маже с лосион от силицилов спирт и тетрациклин, но от него става жълтеникава в лицето и точките си стоят.Малка ли е за тази маска или да пробвам?
Според може може да я пробвате, но след това и намажи кремче с фактор на лицето.

# 34
  • Мнения: 3 314
аз ползвам сода - доволна съм  Peace има видим ефект , но трябва постоянство

# 35
  • Мнения: 0
Здравейте момичета! Преди малко си направих маската с меда и аспирина, кожата ми стана много гладка и нежна. Да ви питам може ли да я направя на дъщеря си, която е на 12г. и има доста черни точки по лицето? Водила съм я на дерматолог, ползвала е различни лосиони но ефект - никакъв. В момента се маже с лосион от силицилов спирт и тетрациклин, но от него става жълтеникава в лицето и точките си стоят.Малка ли е за тази маска или да пробвам?
Аз лично не експериментирам у дома, защото имам изключително чувствителна кожа . Моята козметичка ми прави една дълбокопочистваща маска, от която черните точки се изчистват напълно. Относно лосиона със салицилов спирт знам, че е за по-мазни кожи, но той не почиства кожата, а нормализира мастната секреция. Такъв лосион правиха на сина ми, който е на 13 и беше с хлорнитромицин.

# 36
  • Мнения: 82
Направих маската на малката.Нищо не и стана освен,че кожата и стана по нежна, но я държах по- малко време 7 мин. след 4 дни пак ще и я направя. Благодаря Ви !

# 37
  • София
  • Мнения: 5 193
 Hug Tоку що опитах маската с аспирин предложена от Джаки, но капнах няколко капки розова вода. Кожата ми се чувства добре в момента, не виждам по-малко черни точки, но  ще опитам пак. Само се чувстах малко неприятно докато седях с маската, като разкапващшо се восъчно плашило.  Laughing А любимия, като ме видя омазана и вика : " О не, това току що го прочете в БГ Мама, нали?"  Joy hahaha

Последна редакция: нд, 29 ное 2009, 21:42 от kashmir

# 38
  • Мнения: 8
Ще споделиш ли кое е това антикомедонно кремче  newsm78
На Dr.Renaud с лайм.

# 39
  • София
  • Мнения: 152
Ще споделиш ли кое е това антикомедонно кремче  newsm78
На Dr.Renaud с лайм.

Благодаря ти! А скъпо ли е? Не съм се заглеждала по продукти на тази марка Thinking

# 40
  • Мнения: 348
Жаки, а тази маска би ли се отразила добре и на кожата на тялото ? Деколтето и гърбът ми са в доста по-лошо състояние от лицето. На него много добре му се отразява маската с аспирин и розова вода, в момента съм с тази с меда, но имам тъмни петна по гърба и  малко пъпки по деколтето и бих я пробвала и там. Разумно ли ще бъде newsm78

# 41
  • Мнения: 13 625
Правила съм я на деколте- ефекта беше същият като на лицето Simple Smile

# 42
  • Мнения: 89
а тази маска с аспирин за лице, май не е много подходяща ако ходиш на солариум  newsm78

# 43
  • Мнения: 13 625
Да, не е подходяща. Кожата става фоточувствителна.

# 44
  • Мнения: 8
Ще споделиш ли кое е това антикомедонно кремче  newsm78
На Dr.Renaud с лайм.

Благодаря ти! А скъпо ли е? Не съм се заглеждала по продукти на тази марка Thinking
Около 35 лв беше.

# 45
  • Мнения: 1 416
Откъде мога да си купя морска сол, но по-ситна, вие откъде я купувате? Мъжа ми купил от магазина, но много едра.

# 46
  • Мнения: 89
ако е много ядра, можеш да е шчукаш в хаванчето

# 47
  • София
  • Мнения: 152
Моята си я взех от магазин за хранителни стоки, големите вериги имат със сигурност. Направо в солничка е, тъй като се води трапезна морска сол и си е ситничка. Но можеш и да си счукаш, няама никакъв проблем  Peace

# 48
  • Мнения: 1 416
Ок., значи ще си взема направо нова в солничка Simple Smile, а тази ще я ползвам за друго. Мерси Hug

# 49
  • Мнения: 36
В друга тема за черните точки бяха препоръчали това кремче:

http://si-plus.com/index.php?p=5

не е скъпо 2.70лв. Също така препоръчаха и почистване на лицето със шведска горчивка Simple Smile

# 50
  • Мнения: 3
Попаднах на един сайт за козметика и видях не толкова популярна за мен марка.Отидох в аптеката до нас,оказа се че я има.Имаше доста други серии,за сега съм си взела само това( http://beautycosmetic.biz/korff-makia-piling-krem-p-4061.html?language=bg ) и съм много доволна.За коледа си поръчах серията за мазна кожа,да видим дали ще ме огрее  Embarassed

# 51
  • София
  • Мнения: 64
Така е, няма отърваване на 100%, но пък има овладяване Laughing
Поне според мен доста добри резултати виждам от Garnier Pure - 3 in 1 deep Cleanser
Струва 9-10 лв, 2 пъти седмично го използвам и съм доволна като цяло.


Аз също го използвам него и съм много доволна. Довечера ще пробвам и аз маската с аспирина  Blush

Последна редакция: ср, 16 дек 2009, 11:24 от wenzdy

# 52
  • Мнения: 161
Запис и от мен.Мога да кажа,че от всекидневното почистване на лицето има голяма полза.Аз си го почиствам преди лягане с домашно приготвен лосион  Peace Рядко се захващам да чистя точките една по една,но когато го направя и после си почиствам лицето без да пропускам-не се появяват известно време,но като пропусна,поричките се пълнят с прах и какво ли не през деня и...  #2gunfire

# 53
  • Мнения: 350
Запис и от мен.Мога да кажа,че от всекидневното почистване на лицето има голяма полза.Аз си го почиствам преди лягане с домашно приготвен лосион  Peace Рядко се захващам да чистя точките една по една,но когато го направя и после си почиствам лицето без да пропускам-не се появяват известно време,но като пропусна,поричките се пълнят с прах и какво ли не през деня и...  #2gunfire
казвай домашно приготвения лосион веднага #2gunfire Laughing

# 54
  • Мнения: 161
 Laughing Ами 80мл мин вода я слягям дя заври,добавям 20мл лим сок и 1 лъжичка мед,разбърквам и махам от котлона.Като поизстине го сипвам в едно шишенце и си почиствам лицето с памук.На мен ми върши работа,понеже аз не мога да ги трая тези черни точки и веднъж седмично си накисвам добре лицето и ги примахвам чрез леко стискане,след това този лосион ми успокоява кожата и си го ползвом всяка вечер.Много хора казват,че не трябва сами да махаме пъпките,понеже остават белези,но аз го правя,без кой знае какъв натиск и да чукна на дърво-нямам белези,а и не мога толкова често да ходя на козметик  Hug Всеки сам намира начини,на мен този ми върши страхотна работа за премахване на черните  досадници  ooooh!

# 55
# 56
  • Мнения: 16
запис Peace
хубава тема Flutter

# 57
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
А морската сол всеки ден ли може да се използва? Аз снощи се обтрих и лицето ми пламна направо.

# 58
  • Мнения: 459
Весело посрещане на Новата година, момичета!

# 59
  • Мнения: 16
Аз съм със смесена кожа, много суха на бузите и един такъв мазен нос с черни точки Confused Ползвам сода за носа и изчезват всички черни точки, но я смесвам с малко крем за бръснене. Така хем не изсушава прекалено (което да отвори повече работа за мастните жлези), хем премахва точките.

# 60
  • Мнения: 161
Честита нова година на всички!!!   bouquet

# 61
  • Мнения: 876
Аз ползвам това: - черните точки си излизат само на повърхността и се почистват много лесно!  Shocked
Отделно и лепенките на Нивея!  Wink + Тоник за лице на Sebamed... и положението е уж под контрол!   bouquet

# 62
  • Мнения: 0
Здравеите момичета,този ежедневен ексфолиант на Garnier  съм го ползвала 6 месеца и не съм доволна изобщо от него...сега ползвам на Oriflame  гела за  лице с грозде и съм много довволна...черните точки се получават от замърсявания според мен иди на козметик и нищо няма да загубиш...там ще те посъветват какво да използваш и ще те изчистят както трябва  =]...

# 63
  • Мнения: 29
Снощи си направих маска с аспирин (само капнах малко вода върху него, без мед). Наистина има резултат, по-малко черни точки и някак по-свити пори.
Чудя се дали да я направя два пъти през седмицата или веднъж.?

# 64
  • Мнения: 13 625
Може и 2 пъти през седмицата, но не повече! И не забравяйте, че кожата става с 50 % по- фоточувствителна!!!

# 65
  • София
  • Мнения: 1 956
НЕ съм се замисляла, но като казва Жаки, че кожата става по-фоточувствителна при употреба на маска с аспирин, козметичните продукти със салицилова киселина дали не действат и те така newsm78 Примерно тоник за Т-зоната.

# 66
  • Мнения: 1 416
НЕ съм се замисляла, но като казва Жаки, че кожата става по-фоточувствителна при употреба на маска с аспирин, козметичните продукти със салицилова киселина дали не действат и те така newsm78 Примерно тоник за Т-зоната.
Принципно всички продукти с киселини правят кожата малко по-фоточувствителна. Обикновено киселините имат леко излющващо действие, което варира в зависимост от вида на самата киселина и от процента киселина, съдържащ се в крема. Ако се ползва крем със защитен фактор предполагам, че няма проблем обаче.

# 67
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 587
Аз си направих вчера маската с аспирина, но сложих и мед. Обаче май повечко вода добавих и стана доста рядко та се наложи да нанеса сместа с памуче.
Доволна съм, отрази ми се добре, а като има и мед мирише мн приятно  Wink

# 68
  • Мнения: 0
Искам да попитам за маската с аспирина, ако я направя след месец ще мога ли да отида на солариум? Thinking Thinking Thinking

# 69
  • Мнения: 13 625
Да. След месец вече няма проблем.
А ако по принцип си ходите редовно на солариум маската НЕ е за вас!
И наистина е нужно да капнете 1 капка вода за да се разложи аспирина. Няма нужда от повече!

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Оф отивам за аспирин newsm52

# 71
  • София
  • Мнения: 901
Аз съм със смесена кожа, много суха на бузите и един такъв мазен нос с черни точки Confused Ползвам сода за носа и изчезват всички черни точки, но я смесвам с малко крем за бръснене. Така хем не изсушава прекалено (което да отвори повече работа за мастните жлези), хем премахва точките.

Като прочетох този пост, ми хрумна, че увеличаването на черните ми точки особено на челото може да се дължи на това, че напоследък често минавам лицето си (наблягам на челото) със салицилов спирт.... почиствам грим и всичко с тоал.мляко, почистващ гел, но като мина и със спирта памукът остава черен (т.е. явно преди това не е напълно почистено).Но спиртът наистина много изсушава, възможно ли е това да е причината за повечето черни точки? newsm78

# 72
  • Мнения: 0
Има един Mild Aroma Peeling на  DArphin.Малко е скъп,но пък за сметка на това е уникален.След като го използваш, кожата ти става мека,сияйна и няма и следа от черни точки и мъртви клетки.

# 73
  • Мнения: 1 885
Аз съм със смесена кожа, много суха на бузите и един такъв мазен нос с черни точки Confused Ползвам сода за носа и изчезват всички черни точки, но я смесвам с малко крем за бръснене. Така хем не изсушава прекалено (което да отвори повече работа за мастните жлези), хем премахва точките.

Като прочетох този пост, ми хрумна, че увеличаването на черните ми точки особено на челото може да се дължи на това, че напоследък често минавам лицето си (наблягам на челото) със салицилов спирт.... почиствам грим и всичко с тоал.мляко, почистващ гел, но като мина и със спирта памукът остава черен (т.е. явно преди това не е напълно почистено).Но спиртът наистина много изсушава, възможно ли е това да е причината за повечето черни точки? newsm78

Да, пробвай само със салицил (или аспирин)

Общи условия

Активация на акаунт