Вики

  • 16 104
  • 151
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Актуална информация
Вики вече има сайт - http://help-viki.info/

Мили моми4ета,
с разрешение на една страхотна майка пускам тази тема.А тя е резултат от усилията на много от нас,хора от форумите,самата майка ,обикновените хора....
Ето я историята,тя е страхотна,в нея у4аства едно слънце на 8 (ве4е години)и неговите непредаващи се родители.А,повярвайте ми,те не са единствени.Много родители се опитват да помогнат,но неуспешно на децата си в нашата мила Родина.

С тях се запонахме преди пове4е от три години.Тогава Вики имаше крещяща нужда от помощ за да прогледне и да се пребори с последващите проблеми.Направихме една акция и с помощ на майките от форумите и медиите парите се събраха,Вики замина и сега вижда 4асти4но.В момента тя се нуждае пак от нашата помощ.Тя не е животоспасяваща,но.......ние не можем да изоставим семейството,което подкрепихме тогава и няма да го направим никога.Те са тук,между нас,във форумите,реални,добри и щастливи ,4е имат детето си.
Родителите искат да помогнат на детето си отново и отново,нормално.Фонда и МЗ са им отказали и ние сме единствените,които можем да продължим да помагаме на Вики.

Молим само да продължим запо4натото,за което ще сме благодарни.
КОе и как се е слу4ило,подробностите са в последващите думи на майката,изпратени до нас.Моля да ги про4етете и да ги разберете.

Ние,отново ги подкрепяме Hug

"Роси,ще опитам накратко да обясня проблема този път,надявам се да е последно,защото силно вярвам ,че ще стане така както стана с окото на Вики.Никой не вярваше, че ще прогледне,само аз и вие ,затова сега Вики вижда.
Вики имаше и малък проблем в мозъка,освен очите ,заради това,че е родена недоносена.Диагнозата и беше леко разширени вентрикули,нещо често срещано сред недоносените,пък и сред трудно родени доносени.Често няма лоши последици и децата се развиват нормално,но при Вики за съжаление не стана така.Тя се развиваше добре за /тогава/ незрящо дете,дори започна да ходи с подкрепа,още на годинка.После започнаха тежките очни операции,три от тях петчасови тук в БГ,чести упойки за ред изследвания и като прибавим фактора разширени вентрикули,рисковите фактори се натрупаха и Вики разви ДЦП.Често обяснявам простичко нещата така:Тя стигна в развитието си донякъде и след това,заради обстоятелствата и борбата ни да и дадем зрение,тя там си остана.Предполагахме,че ако започне да вижда поне малко,ще започне и подобрение в неврологично отношение,както и стана до известна степен.Сега Вики освен че вижда,стана и доста по- подвижна.Ще видиш по-долу клипчетата,ти поне си я виждала,когато все още не виждаше и ще видиш разликата .Но диагнозата се затвърди с годините и ставаше все по- трудно.Рехабилитацията и работата със специалисти дава резултати,но тя скоро ще стане на 8 и мечтите ни за самостоятелно придвижване постепенно избледняват,защото не е все едно да прожожда бебе по естествен път и дете на осем години ,все пак с диагноза ДЦП.
Скоро попаднах на едно лечение в Израел.Не е традиционната рехабилитация ,а нещо нетипично ,но за мен специално ,много логично и нещо което си заслужава да опитаме,защото няма какво да загубим,можем само да спечелим и някой ден да си имам ,освен виждащо ,също и тичащо дете.Лечението е с Допамин,провежда се амбулаторно,т.е. дори не лежим в болница,а през два-три дни ходим за наблюдение ,докато детето пие лекарството.Престоя за един курс лечение там е 15 дни,след което детето продължава да пие лекарството три месеца в къщи и отново се отива.Можем да очакваме видимите резултати минимум след три курса на лечение,т.е. три пъти да отидем там.Един курс е 9553 евро,без път и престой там за 15 дни.Това определено са пари,които отново нямам и няма как да имам,освен пак да помоля хората,които дадоха зрение на детето ми,да ни помогнат и сега.
Днес открих дарителска сметка на името на Вики ,от която сметка не мога да тегля,а само да преведа парите за лечението,което разбира се е напълно достатъчно.За престоя и всички други разходи ще се справя.Очаквам да изтегля кредит ,така че да можем да си платим самолетните билети , хотел,храна и каквото друго се наложи по време на пътуването ни.Междувременно потърсих помощ във форума Родители в ужбина,по точно темата за Израел,където момичетата ми оказаха огромна подкрепа и се надявам да не сме на хотел,а квартира,което е по-евтин вариант и която да можем да ползваме ,ако успеем да направим поне три курса на лечение,в което вярвам истински.Благодаря ,че отново сте зад мен и ми помагате!
 
Това е сайта,където съм качила клипчета ,снимки и ще кача документите на Вики:
http://inaviki.multiply.com/
 
И сметката:
 
Централна кооперативна банка /ЦКБ/ АД
София, ул.Г.С.Раковски103
Виктория Лазарова Илиева
IBAN :  BG38 CECB 9790 40B3 7313 00
BIC : CECBBGSF
 
Поздрави от мен и Вики за всички ви!
 

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 22:34 от AnMary

# 1
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
 Hug Hug Hug

Ина, Вики, Тати, баба и цялото подкрепящо семейство, ще се справите и този път!   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 2 356
Пожелавам успех   bouquet

# 3
  • Мнения: 3 914
Благодаря ви отново,нещо което често ще пиша,въпреки че каквото и да кажа пак ще е малко  bouquet

# 4
  • Мнения: 4 195
Цвети ще се справите, вярвам, ние ще помагаме Peace

# 5
  • Мнения: 972
Ина,Вики,Хули, обичам ви много!  bouquet
Ще се справите,защото сте силни момичета!  bouquet
Целувам ви много,много,много...  love001

# 6
  • Мнения: 860
~Ина~ Hug Знам, че ще успеете!

# 7
  • Мнения: 803
Ина, миличка, кураж и сили пожелавам на теб и цялото ви семейство!  spoko
Ще се моля  за Вики!  Flowers Four Leaf Clover
И ще помогна, макар и с мъничко.Защото знам, че няма да съм единствена и моята капчица ще се слее в океан от човешка добрина!

# 8
  • Мнения: 708
Ина, Вики, ХУЛИ ще се справите!  newsm10 newsm51

# 9
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 011
Инче, ще помагаме разбира се. Дано лечението да даде желания резултат. Ще се молим Praynig
Изгледах клипчетата. Малката е страхотна и много порастнала Hug Hug

# 10
  • Мнения: 430
    Иска ми се да кажа нещо умно ,но не мога да измисля такова ,много се развълнувах!Кураж и късмет! Peace Hug

# 11
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Трябва да се справите отново, а ние ще помагаме с каквото можем 

# 12
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
Ина, познавам отблизо 4 деца с подобни проблеми на различна възраст. Винаги съм се възхищавала на себеотдайността и жертвоготовността на родителите им. Както някой беше казал в една друга тема, че "Бог праща изпитания на силните, защото те могат да ги понесат!", убедена съм, че и вие с вашата упоритост, ще постигнете желаните резултати! Бог да ви закриля и приятелите да помагат, кой с каквото може! УСПЕХ! Не се и съмнявам, като зная чия дъщеря си! Hug Hug Hug Целувки на сладката Вики!  love001  love001  love001  love001  love001  love001

# 13
  • Мнения: 832
Ина, знам че Вики знае колко е невероятна с такива родители като вас!
С вас сме, мила, ще видиш, че ще стане!  Praynig Praynig Praynig

Хули, на кой ли приличат тези двете красавици, тези бойци? Wink

Обичам ви вичките! Hug  bouquet Hug

# 14
  • Мнения: 1 193
Аз знам, че ще успееш.  bouquet

# 15
  • Мнения: 3 914
Аз знам, че ще успееш.  bouquet
Разбира се ,че ще успея,а най-много искам да успея,за да може после и теб да заведа и деца като моето и твоето да имат шанса да живеят нормален живот Hug

# 16
  • Мнения: 9 973
 Hug
Инче мила,ти помагаш на всички момичета във форума  bouquet
И ние ще помогнем  Hug
Много успехи на теб и Вики!  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 1 312
Късмет желая,нямам начин да няма начин!!!   bouquet

# 18
  • Мнения: 972
Да раздвижа малко темата... Peace
Дано нещата да се развиват правилно!
Защото правилно е да направим всичко възможно ,за да помогнем на това слънчице!  bouquet

# 19
  • Мнения: 662
Надявам се да са се събрали повече парички вече Praynig
Ина,каква е сумата newsm78

# 20
  • Мнения: 3 914
За сега 987 лв. Hug

# 21
  • Мнения: 803
Ина, чудесна новина! kiss
Хората са добри, това е факт!

# 22
  • Мнения: 3 914
Сумата вече е четирицифрена Hug
1097
Благодаря мили хора Hug

# 23
  • Мнения: 430
   Всеки ден расте!Капка по капка.... Peace

# 24
  • Мнения: 2 249
  bouquet  bouquet  bouquet
помня първата акция в парка Laughing-от тогава това дете е в сърцето ми ,а Ина е най-борбеният 4овек,който познавам-от нея все 4ерпя сили-благодаря ти!прегръщам ви сега и отивам да пусна малко пари4ки Hug

# 25
  • Мнения: 3 914
  bouquet  bouquet  bouquet
помня първата акция в парка Laughing-от тогава това дете е в сърцето ми ,а Ина е най-борбеният 4овек,който познавам-от нея все 4ерпя сили-благодаря ти!прегръщам ви сега и отивам да пусна малко пари4ки Hug
И аз те помня Hug
Помня всеки помогнал ми тогава,както ще запомня и всеки помогнал ми сега,затова и аз ще помагам с каквото мога и на който мога Hug
И този път съм сигурна в успеха,както първия Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 1 333
Успех Вики и Ина!

Сигурна съм в Успеха! Защото с каквото се захванеш мила ти го докарваш до успешен край, ти помагаш на всички нас, ти си ни опора, ще помогнем и ние с каквото можем!

# 27
  • Мнения: 3 914
Очаквахме кредит,писах за това още в писмото до ДБМ.Имахме уверението на банка ,че ще ни бъде разрешен и плана ни беше дори първия курс на лечението да покрием с въпросния кредит,който щеше да бъде предсрочно погасен,защото майка ми си продава имот,само за да ми помогне,както и да е......
Отказаха ми,беше трета поред банка,но предвид уверението им,бяхме почти сигурни,този път.....Всъщност не отказаха ,а разрешиха смешна сума,която не може да плати дори самолетните ни билети,какво остава лечението....Изтеглихме си документите.
Опитвам се да разбера,защо банките ме питат за какво ми е кредит,след като очевидно изобщо не ги интересува това.Аз не искам да си купя диван,който мога да намеря и втора употреба,че да ми свършат работа и по-малко пари,аз искам да си купя по-добър живот на детето си,нищо друго не искам Cry
Продължавам да си чакам и отказа от МЗ
Разочарована съм,истински разочарована,от всичко .
Не знам дали има институция в тая държава,която да опита ,поне за малко ,да разбере че родители като мен искат само да видят детето си здраво и имат право да пробват всичко,абсолютно всичко,преди да се откажат от борбата.
Аз няма да се откажа,защото не искам да се откажа .

Само тук получих разбиране,както стана и първия път,затова на вас се оплаквам,на вас и Благодаря,защото на пук на всичко в сметката на Вики вече има 1122лв. Hug

# 28
  • Мнения: 75
Незнам, но в първия миг реших да даря заради детето, но след като видях блога на майката ще даря двойна сума при първа възможност заради майката, защото както детето заслужава по-добър живот, така и майката заслужава малко отплата за всеотдайността си и заслужава да знае, че е успяла да направи всичко, което макар и малко зависи от нея и което е по силите и. Понеделник пускам парите, а дотогава ще следя темата. Единственото, което мога да кажа е ПОКЛОН пред тази майка, която успява да направи детето си щастливо.

# 29
  • Мнения: 3 914
six sense ,Благодаря ти за прекрасните думи Hug
Всъщност обаче е точно обратното.Не аз ,а тя мен успява да прави щастлива,въпреки всичко.
Понякога съм се питала:
Как успява винаги да е толкова весела,винаги да се смее с глас и някак заразително?
Как успява,събуждайки се от поредната упойка ,да ми се усмихва и да ме обича ?
Как след всяка поредна гимнастика,въпреки че я карам да прави трудни за нея неща,тя никога не ми се сърди и с усилие опитва и опитва и пак се смее?
Чудила съм се дали някога ще ми прости за всичко ,което съм и причинила?
Но знам ,че въпреки всичко тя е умно дете и знае,че го правя за нея,знае че се борим заедно и защото има защо,тъй като аз вярвам в нея и тя вярва в мен.

Оф,много поетично прозвуча,но си е точно така.Аз явно съм пристрастена към детето си,честно...обожавам я Grinning

# 30
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Eй,понякога искам наистина да стрелям #2gunfire

Цвети,имам няколко идеи и не са свързани с медии,а с наши колеги от НПОтата,на който ще пусна инфото Peace

Ще се справите мили4ка Heart Eyes

# 31
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цвети,


разпратили сме инфото на наши близки,колеги и цялата ни мрежа от контаки.Има реакция и се надявам тя да се отрази на сметката.
Съжалявам,4е не можем пове4е Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 3 914
Роси,аз съм благодарна и на малко,а то не е малко това което правиш за мен Hug
В сметката тази вечер има: 1599.58 лв. Hug

Последна редакция: пт, 05 фев 2010, 22:29 от ~Ина~

# 33
# 34
  • Мнения: 4 371
Ох, писна ми от тая "прекрасна" държава.
Ще преведа в близките дни парички.
Успех Praynig

# 35
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Цвети и Вики Hug Hug И този път съм с вас, утре ще преведа парите Hug
Пуснала съм линка в темите,в които пиша - Дуцка, благодаря ти за бързата реакция Hug Изпратила съм темата на приятели и познати  - ще успеем и този път, убедена съм Hug Hug
Вики е прекрасна  bouquet На теб и съпругът ти - една огромна майчина прегръдка, с много ,много  сила и любов Hug Hug
Прекланям се пред Вас  bouquet

# 36
  • Мнения: 3 914
magnoliamm Hug
Момичета,тези дни няма да мога да давам инфо,докъде сме стигнали,защото взе че ми прегря компютъра,ама направо бяхме пред стопяване ooooh!,та преинсталирах и като се обадих в банката да ми активират сертификата,онзи там ми каза ,че съм унищожила всичко с преинсталацията,та ще трябва пак ново заявление и т.н.Не че е сложно,напротив ,става за часове,но в тоя сняг незнам дали ще се добера до банката с количката,въпреки че съм високопроходима Mr. Green,обаче снега е ужасяващ Grinning
Сутринта като проверих бяхме наближили 1700 и много,много съм ви благодарна  bouquet

# 37
  • Мнения: 4 371
И аз пуснах в две от темите, в които пиша Peace

# 38
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Днес направих превода  Peace Още веднъж много целувки, прегръдки и много сили на малката красавица Вики ,за силната и майка Цвети Hug Hug Поздрави на таткото Peace Peace С вас сме мило семейство Hug

# 39
  • Мнения: 19 337
И аз ще преведа пари утре. Видях, че сметката е в бг лева, но се надявам да става от тук и в евро.
Много много се моля да успеете с лечението Praynig

# 40
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Побут Simple Smile

# 41
  • Мнения: 4 371
Аз пуснах днес и мисля, че събудих интереса на момичето в банката, което ме обслужи.
Успех Praynig

# 42
  • Мнения: 3 914
Аз пуснах днес и мисля, че събудих интереса на момичето в банката, което ме обслужи.
Успех Praynig
Много,много ви обичам Hug
Вече сме над 2000 лв.  bouquet

# 43
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Аз пуснах днес и мисля, че събудих интереса на момичето в банката, което ме обслужи.
Успех Praynig
Много,много ви обичам Hug
Вече сме над 2000 лв.  bouquet

Супер Hug

Но,като знам още колко ви трябват Confused

# 44
  • Мнения: 2 171
Ще помогна с колкото мога веднага щом получа пари (надявам се следващата седмица). Успех!

# 45
  • Мнения: 430
  Как вървят нещата?!Да побутна малко  Peace

# 46
  • Мнения: 4 371
Видях, че има и друга тема, дайте линк тук към нея Simple Smile

# 47
  • sofia
  • Мнения: 7 477
побут Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 33
Горе главата, Вики, мамо и татко!
Групата се увеличава със сигурност! Утре пускам парички и имейли до контакти.

Успех!!!

# 49
  • Мнения: 3 914
despatchev ,Благодаря  Hug

# 50
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Успех!!!
Дано това хубаво, победителско име, което сте избрали за детето си да му донесе късмет и да предопредели съдбата му!!!

# 51
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Обадиха ми се приятели,че и те са превели парички  Peace Дано скоро се събере сумата Praynig Цвети и Вики Hug

# 52
  • Мнения: 33
Я да побутна и аз Simple Smile
Успех!

# 53
  • sofia
  • Мнения: 7 477
И аз да не съм по-назад Mr. Green

Цвети,как сте?

# 54
  • Мнения: 3 914
Добре сме Роси.
5655 е сумата до момента Hug

# 55
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Добре сме Роси.
5655 е сумата до момента Hug


ОООООООООООООО,Да Hug
Стягайте багажа Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 3 914
Ама лева Grinning
До багажа остават към 14 000 лева ooooh!

# 57
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ама лева Grinning
До багажа остават към 14 000 лева ooooh!

Мамка му #Cussing out

# 58
  • Мнения: 3 914
Няма страшно Роси,хубавите работи стават бавно,а сега явно ни чака нещо много,много хубаво,щом става съвсем бавно Hug
Малко се притеснявам,че нещо от никъде не върви,но сигурно е временно,все ще тръгне Hug

# 59
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Няма страшно Роси,хубавите работи стават бавно,а сега явно ни чака нещо много,много хубаво,щом става съвсем бавно Hug
Малко се притеснявам,че нещо от никъде не върви,но сигурно е временно,все ще тръгне Hug

Да ти имам положителната енергия и надеждите ooooh!

Аз може би отдавна да съм се скапала Confused
Цвети,ще стане  Praynig

# 60
  • София
  • Мнения: 5 074
Разбира се, че ще стане !
Вярвам в това.

# 61
  • Мнения: 75
Аз преведох малко парички.
Превеждайте и Вие в сметката на Вики !!!
Нека мечтата стане реалност !!!

# 62
  • Мнения: 9 973
Из тези дни пак ще преведа скромна сума.Не е много,но пък ако сме повече-по-бързо ще успеем!
Ще се разходя малко из форума,да си покажа новия подпис!Това е успешна тактика,доказано е  Simple Smile
ИНче  Hug Praynig Няма да се предаваш!

# 63
  • Мнения: 3 914
Ще се разходя малко из форума,да си покажа новия подпис!
Деси,благодаря ти за прекрасния подпис и за помощта Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 5 074
Побут  Peace

# 65
  • Мнения: 3 914
В сметката има вече 5695 лв.
Писах в сайта "Сейф дари на",дано съдействат и те,искрено се надявам  Praynig

# 66
  • sofia
  • Мнения: 7 477
В сметката има вече 5695 лв.
Писах в сайта "Сейф дари на",дано съдействат и те,искрено се надявам  Praynig

 Praynig Praynig Praynig

# 67
  • Мнения: 3 914
Писах в Сейф Дари на...Деси Хурмузова ми отговори ,за което съм страшно благодарна.Трябва ми обаче писмен отговор,независимо какъв,което е напълно вярно.
От 9.10 тази сутрин звъня непрекъснато в МЗ,в комисията за лечение в чужбина.
Сега е 9.50,не махам пръста си от бутон набиране и все още никой не ми е вдигнал,само веднъж някой вдигна за да затвори.
Незнам къде да излея гнева си,затова реших да го напиша тук ,че да ми олекне малко.Но ако до утре никой не ми вдигне,обещавам,че ще се обадя в БТВ/може да помисля и за след 2 часа/ Twisted Evil
Не исках медии,не искам да будя съжаление,не искам хората да мислят че сме жалки,но очевидно трябва да го направя,защото в тая държава само медиите помагат,а други взимат заплати,но дори телефоните си не вдигат.Въпроса ми е:Какво работят там тези хора и за какво взимат заплата,щом телефона е в тежест? #Cussing out

# 68
  • Мнения: 9 973
Ей значи,все ще се намери някой да ти вгорчи деня,пък даже и празник  Crossing Arms
ИНче,мила  Hug
Аз съм се убедила,че в нашата държавица с кротко и мило не става.Трябва да си ногъл,да си високомерен и да не ти пука,за да постигнеш нещо  Confused
.....

Честит празник !!!  bouquet

# 69
  • Мнения: 295
Ина възхищавам ти се Hug
и аз ще помогна макар и с малко,но наистина от сърце Hug
честит празник на всички мами      http://vbox7.com/play:0057033d

# 70
  • Мнения: 3 914
Благодаря,благодаря че сте с мен и ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МИЛИ МАЙКИ  bouquet

# 71
  • sofia
  • Мнения: 7 477
ПОбут Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 5 074
да побутна и аз  Peace

# 73
  • Мнения: 972
Ина,Вики, Hug Hug Hug
Вие сте едни прекрасни ,борбени момичета,от които всеки може само да се поучи!  bouquet
Жалки са тези дребни душици,които са си наместили задниците в удобните чиновнически кресла,и си мислят,че като са там  са хванали Господ за шлифера... Sick Sick Не мога да си обясня,как така едни обикновени на вид хора,като се уредят на някаква по-висока службичка,и бързо бързо забравят,че и те са простосмъртни като нас ,и не винаги ще са там,където са се нагнездили...
Писна ми от безхаберието им... Писна ми от геноцида на който сме свидетели... Писна ми да се държат с нас и децата ни като с  измет...Като с ненужни никому вещи...  #Cussing out #Cussing out Наистина ми писна...

# 74
# 75
  • Мнения: 9 973
чак ми се насълзиха очите Simple Smile Страхотно!Ще разпитам комшиите дали ще ме отведат,че съм сама с тайфата Confused

# 76
  • Мнения: 4 371
Деси, моля те пусни в отчетната ви. Изобщо който пише в отчетна да пуска Praynig

# 77
  • Мнения: 9 973
Деси, моля те пусни в отчетната ви. Изобщо който пише в отчетна да пуска Praynig
Ако модовете си затворят очите,и не го счетат за СПАМ,ще се раздвижа из целия форум-не ми коства нищо! Grinning

# 78
  • Мнения: 4 371
Няма защо да е спам, нито продаваме, нито пускаме безсмислени игри, но все пак ще говоря с Татти и ще пиша.

# 79
  • Мнения: 9 973
Няма защо да е спам, нито продаваме, нито пускаме безсмислени игри, но все пак ще говоря с Татти и ще пиша.
на Софиянци вече писах,но много е късно,де да имаше още 2-3 дни....Отивам в отчетните по години

пп:Вече са осведомени,дано повече хора се съберат в утрешния почивен пролетен ден  Praynig Hug

 Embarassed Embarassed Embarassed
пуснах тема и в продавалника!Ако кажете,ще я изтрия!Инче?!?Ти кажи!

Последна редакция: пт, 12 мар 2010, 19:13 от `Деси`

# 80
  • Мнения: 3 914
Деси,какво да кажа....нямам думи  bouquet Hug
Аз ще дойда ей Wink

# 81
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Деси,какво да кажа....нямам думи  bouquet Hug
Аз ще дойда ей Wink

Ще дойдеш,я.Къде ще ходиш Hug
Ще се видим утре  bouquet
Ще направя кафенце(4е там май няма от къде),според термуса.....Нямам спомен колко е голям newsm78

До утре Simple Smile

# 82
  • София
  • Мнения: 5 074
И аз искам да дойда, ама не мога  Cry

# 83
  • Мнения: 3 914
Клиниката била претоварена и могат да ни приемат след 7-ми Crazy.Това ми пратиха сега,но и предвид факта че там от 28-ми е Песах,т.е. техния Великден,може и това да е причината,а и май така е по-добре.
Пътуваме на 8-ми април,това е последно ,искрено се надявам.

Оф,що така все нещо изниква ,тръгвам на 8-ми с лаптоп,телефон и където хвана мрежа ,ще ви пиша всичко каквото се случва,ако трябва и под мост ще спя,но тръгвам,че нещо и квартирата се провали  Mr. Green

# 84
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Инче, пиши пак на Петя за квартирата, след 8ми, вече мисля ще е ОК, онази квартира, а?

# 85
  • Мнения: 9 973
Деси,какво да кажа....нямам думи  bouquet Hug
Аз ще дойда ей Wink
Crossing Arms аз пък нямаше с какво да дойда,а на всичкото отгоре отнесох 3 дни БАН!Дано поне е имало защо  Heart Eyes
Това бяха най-дъъългите ми 3 дни  Mr. Green

# 86
  • София
  • Мнения: 5 074
Деси,какво да кажа....нямам думи  bouquet Hug
Аз ще дойда ей Wink
Crossing Arms аз пък нямаше с какво да дойда,а на всичкото отгоре отнесох 3 дни БАН!Дано поне е имало защо  Heart Eyes
Това бяха най-дъъългите ми 3 дни  Mr. Green
Защо бан и то три дни  newsm78

# 87
  • Мнения: 4 371
Деси, верно ли Shocked Не мога да повярвам Confused

# 88
  • Мнения: 9 973
е,радвам се,че бяха само 3  Joy
Дано скоро има пак инициатива и се знае от по-рано.Така ще избeгна бана.Предполагам,че заради разпространяване на масови съобщения  newsm78
Както и да е,минало-заминало...Поне успяхме да  кажем на повече хора Grinning

Последна редакция: пн, 15 мар 2010, 15:50 от `Деси`

# 89
  • Мнения: 3 914
Деси имаше защо,бана ти не остана неоправдан Hug
Аз видях какво беше направила,може да са ти сложили бан за това,обаче аз ти благодаря, че го направи.Ти си един от виновниците,в сметката на Вики днес да има 500лв. повече,и това до обяд Hug
Деси    bouquet

п.п. довечера ще дам точен отчет Peace

отчета: 6`545.67 лв. Hug

Последна редакция: пн, 15 мар 2010, 20:46 от ~Ина~

# 90
  • Мнения: 2 249
страхотен резултат Ина- Hug-опитвам да добавя още от тук там Peace-не се отказвай,4е ти даваш сили и дух на много от нас тук Hug

# 91
  • sofia
  • Мнения: 7 477
ПОредните снима4ни дни Mr. Green

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=483106.0

# 92
  • Мнения: 3 914
Няма да повярвате какво ми се случи току що ooooh!
Ще го напиша тук,защото трябва да се чете,то е висша гавра на държавата с родител като мен и с дете с увреждане.След това ,което ще напиша,искам да кажа,че се отказвам да подавам документи вече ,където и да е на държавно ниво,не издържам на гаврата и равнодушието им,за да продължа да се унижавам и да моля,а те да лъжат безочливо и да ми се подиграват.Усещате вероятно ,че съм обидена,много и ужасно обидена от случилото се,а то е:

Звъни ми телефона,отсреща равнодушен ,бавен женски глас ми казва ,че се обаждат от Администрацията на Президента,по повод мое запитване за финансово подпомагане.Аз първоначално се стъписах,опитвах се да се сетя,какво ,къде и когат съм изпратила,та и президента да има общо.Сетих се-Българската коледа.На тях изпратих запитване ,какви документи ми трябват,за да мога да кандидатствам при тях,за подпомагане за лечение в чужбина.Нямам представа,какво точно съм прикрепила към писмото ми тогава,защото не помня,та то беше през ноември още.Сега тази,най-нагло ме обвини,че писмото ми било постно .ТО БИЛО САМО ЗАПИТВАНЕ И КАКВО СЪМ ИСКАЛА АЗ? Аз попитах,щом като има пропуск,защо те не са ми върнали писмо с исканата документация и тя най-нагло ми се изсмя с отговора-Ами писахме ви,а вие не ни отговорихте,ми проверете си пощата ooooh!

Смятате ли ,че ще се унижавам по форумите  да прося,в същото време ще има интерес от Администрацията на Президента и аз няма да пиша?
Това е абсолютно невъзможно,няма писмо на което да не съм отговорила ,от както се научих да използвам компютър въобще.

След това ,наглият равнодушен глас,започна да ме съветва,как трабва да подам заявление в МЗ,в КЛЧ,в ЦФЛЧ и след становището им,тогава да мисля каквото и да е друго.Аз попитах:Вие ми звъните 6 месеца след моето запитване до вас,смятате ли че аз не съм подала при тях заявления.Споделих също,че отговор от МЗ нямам и на телефона им никой не вдига и предвид срока,който отдавна мина,мога да кажа че вече имам мълчалив отказ.В този момент онази се изсмя и пак нагло ми казва:Ама я не си служете с тези служебни термини,няма такова нещо"мълчалив отказ",отивайте в Св.Наум да си търсите доц.Велчева и да си чакате процедурата,както и решението им.
След което аз казах просто :Добре,благодаря за информацията.Затворих,не смятам че имаше какво повече да кажа.

Не се оплаквам,пиша това за да знаете защо родители като мен ще продължат да молят по форумите,по медиите и където им скимне,те просто нямат друг избор!!!

# 93
  • Мнения: 3 914
Излъгах,писмото ми към тях е с дата от 28 юли 2009 г.,тогава цената на лечението още беше с отстъпка-7000 евро
Копирам го тук,за да видят всички колко "постно " съм описала случая: 

Подател: ina marinova <ina.marinova@abv.bg>   добави в адреси   
До: bgkoleda@president.bg <bgkoleda@president.bg>   
Относно: lechenie v Izrael,dete s DCP   
Дата: Вторник, 2009, Юли 28 15:53:02 EEST   
Файлове: (5) Прикрепени файла   



 
 

Здравейте!!!



Казвам се Цветелина Антонова Маринова и съм майка на едно прекрасно седемгодишно момиченце на име Виктория.Незнам какъв е реда за контакт със Вас, и как трябва да подходя за да помоля за помощ,затова ще опитам съвсем накратко, в това си писмо ,да опиша проблема си и ще приложа всичко необходимо ,като документация,за да бъда максимално коректна с Вас.



Виктория е родена малко по-рано,в 34 г.с. С тегло 2200 гр.



Била е в интензивен сектор за кратко,на кислородотерапия и антибиотично лечение.



Изписана е с диагноза ,Ретинопатия на недоносеното и лека дилатация на латералните вентрикули/Вентрикуломегалия/ в мозъка.



През годините диагнозите претърпяха промени.



Детето претърпя 4 криоапликации на двете очи и 4 тежки операции/витректомия/ на двете очи,като последната от тях беше извършена в Германия,в резултат на което Виктория вече вижда с едното си око.Винаги съм се опитвала да се боря сама с всичко,включително и финансово,въпреки че доста често не се получава и се налага да тегля банкови кредити,дори и това обаче не беше достатъчно,когато трябваше да отидем в Германия.Тогава се наложи да направя медийна кампания за събиране на средства и наистина хората ми помогнаха.Тази операция промени живота ни и сега детенцето ми вижда,но остана и друг не по-малко сериозен проблем,който вярвам ,че също ще решим,поне доколкото това е възможно.



Тя вече е на 7 години,но не може да ходи самостоятелно,не може доста неща.Диагнозата е ДЦП-квадрипареза.Използваме помощни средства-вертикализатор,проходилка и ред други,които някак успявам да осигуря за да може дъщеря ми да се чувства самостоятелна и подвижна.Прилагаме редовна рехабилитация,работим и със специалисти /детето учи в училище Луи Брайл/.



Аз продължавам да търся нови възможности и съм убедена ,че да поставиш детето си в инвалидния стол не е последната надежда на родител като мен,вярвам че има още нещо и още нещо,което може да се направи.



Наскоро попаднах на информация за лечение с Допамин в Израел.Това не е нов вид лечение,напротив ,съществува доста отдавна,дори е имало клиника в Москва още осемдесетте години.Защо сега е само в Израел незнам,но знам че Допамин се поставя на всички недоносени деца още в кувьоза,това фигурира в епикризата от неонатологично отделение и не само на моето дете.Също важен факт е и ,че лечение с Допамин се използва в световен мащаб за Паркинсон и то с голям успех.Причината да пиша това ,е за да Ви покажа,че това не е нещо ново и нещо неясно,което просто да потдържа илюзията ми,защото съм родител и мечтая да видя детето си здраво.Не,наясно съм с диагнозата и ,и с това че ДЦП е нелечим проблем,но също така съм наясно и че ДЦП не е диагноза ,а състояние ,предизвикано от някаква патология в мозъка.Да, но детският мозък е необятна територия и не бива да мислим ,че няма шанс,напротив,докато децата ни все още са деца,трябва да изболзваме гъвкавия детски мозък,а пък кой знае,всичко е възможно.



Един курс на лечение ,без останалите разходи,струва приблизително 7000 евро/прилагам документа от клиниката в Израел/



Опитах отново да се справя сама финансово,като потърсих кредит,който ми беше отказан,затова съм принудена да помоля Вас за съдействие.



В заключение бих искала да кажа още нещо:Очната диагноза на детето ми също беше безнадеждна ,лекарите тук бяха песимистично настроени по отношение на опита ми за лечение в Германия и ме потготвяха за лошото развитие на нещата,но ето че детето вижда и прогнозите все пак не се сбъднаха.Надявам се и сега така да стане и детето да получи своя шанс и за самостоятелно придвижване,разбира се ако одобрите молбата ми и направите този шанс реален.



Прилагам пълна информация за вида лечение ,първият положителен и-меил от Израел,покана от клиниката,както и ЯМР и ТЕЛК,доказващи състоянието на детето.



С Уважение:Цветелина Маринова!



тел.за връзка: 0878 999 013

Информация за лечението:

Официалния сайт на клиниката: http://biocorrect.co.il/about.html

Представители за България: http://www.medicor-bg.com/index.html

 
 
Отдолу са пет прикрепени фаила

# 94
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
ЦветиHug Hug Confused Съжалявам,че това се случва на теб, на всички други майчета в нужда, и това от служители на институции,които трябва да са плътно до вас в помощ Rolling Eyes Rolling Eyes Не спирай,да опитваш там,където има шанс,знам,че си много обидена, но не спирай - ние с каквото можем помагаме, но все си мисля - къде отиват онези пари,заделени за лечение на деца Thinking Миналата година спрягаха едни 24 милиона,които останали.......от какво са останали, като само тук,всеки ден има хиляди зова за помощ?  Искам тези хора да четат Бг мама, и много бързо ще разберат къде и как да "не остават " тези милиони...
Кураж мила Цвети,  целуни Вики, знам,че никога няма да спреш да се бориш , и не че ще ти стане по-леко, но напиши им в  писмен вид,по официалният път, защо не са ти писали,защо не са ти се обадили, и за това как си се почувствала,след този нелеп разговор Hug

# 95
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Искам само да примопня, за тези,които изпращат по банков път- в Алианц,когато казах че е дарение за лечение,не ми взеха такса,което им прави чест Peace  Доколкото знам, и в други банки е така, но казвайте им за какво са, да не взимат ненужните такси   Peace
   

# 96
  • Мнения: 413
Побутвам темата,днес преведох малко,но от сърце Hug
Стискам палци паричките да се съберат  Peace

# 97
  • sofia
  • Мнения: 7 477
УТре е поредното Благотворително снимане в Борисовата градина.Езерото с лилиите ,след 11.00ч Hug

# 98
  • sofia
  • Мнения: 7 477
УТре е поредното Благотворително снимане в Борисовата градина.Езерото с лилиите ,след 11.00ч Hug



Днес от фотосесията в Борисовата градина са събрани 1940 лв Peace
Беше страхотно в парка,жесток купон  Mr. Green

БЛагодарим на вси4ки,които дойдоха,на фотографите и на помага4ите Twisted Evil

# 99
# 100
  • Мнения: 9 973
на фона на цялата сума,поне половината се събра.Вярвам,че с общи усилия ще се събере и другата половина!

# 101
  • София
  • Мнения: 5 074
Да побутна малко напред  Peace

# 102
  • Мнения: 3 914
Нещо забравям ,че темите са две и рядко пиша отчета тук,за което моля да ме извините Praynig Hug
Парите в сметката вече са: 11`443.67лв.
Благодаря сърдечно  bouquet

# 103
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Нещо забравям ,че темите са две и рядко пиша отчета тук,за което моля да ме извините Praynig Hug
Парите в сметката вече са: 11`443.67лв.
Благодаря сърдечно  bouquet

Извинена си Mr. Green

# 104
  • Мнения: 3 914
Офффф,олекна ми Joy

Маитапа настрана,обаче днес вече са 11 520,което ме кара да се радвам все повече,защото ще можем да платим и втори курс някой ден.Знаех ,че мога да разчитам на вас и съм ви много,много благодарна че ще успеем да завършим започнатото  bouquet

# 105
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Офффф,олекна ми Joy

Маитапа настрана,обаче днес вече са 11 520,което ме кара да се радвам все повече,защото ще можем да платим и втори курс някой ден.Знаех ,че мога да разчитам на вас и съм ви много,много благодарна че ще успеем да завършим започнатото  bouquet

Аз пък винаги се сещам като те видя наоколо за онзи летен ден,в който се прибирахме с Ева от Трън и ми звънна телефона.Имаше много ястреби по полето след Брезник,спряхме ....Ева каза,4е невъзможни неща няма и така.......

Сори,4е се отплеснах,просто съм щастлива от това,което 4ета сега и за пореден път се убеждавам колко добри хора има в България.

# 106
  • Мнения: 3 914
Пътуваме на 11-ти април в неделя,не успяхме да уредим полета за 8-ми,то и за 11-ти щеше да не стане,но ни дадоха служебни места,самолетите са пълни до там ooooh!Както и да е,стискайте палци и се молете заедно с мен Praynig Hug


Отчет от сметката до момента: 11`543.67  bouquet

# 107
  • Мнения: 9 973
 Praynig Успех миличка.Благополучно пристигане и развитие ви желая! Hug

# 108
  • Мнения: 2 249
4акаме най-добрите новини Hug лек път и успех мили моми4ета-прегръщам ви!

# 109
  • София
  • Мнения: 5 074
Офффф,олекна ми Joy

Маитапа настрана,обаче днес вече са 11 520,което ме кара да се радвам все повече,защото ще можем да платим и втори курс някой ден.Знаех ,че мога да разчитам на вас и съм ви много,много благодарна че ще успеем да завършим започнатото  bouquet

Аз пък винаги се сещам като те видя наоколо за онзи летен ден,в който се прибирахме с Ева от Трън и ми звънна телефона.Имаше много ястреби по полето след Брезник,спряхме ....Ева каза,4е невъзможни неща няма и така.......

Сори,4е се отплеснах,просто съм щастлива от това,което 4ета сега и за пореден път се убеждавам колко добри хора има в България.

Лавендър  и аз се сещам  точно за онзи ден и точно като теб си мисля, че има страшно много, все още сърцати хора  Hug

# 110
  • Мнения: 3 914
Стига де хора,не ми напомняйте за тогава.Единственото ,което искам да помня от онзи ден ,е точно разговора с онзи телефонен номер,на онази фондация,на 15 страница в Гугъл Tired
Писах "фондации" и започнах да звъня,само и единствено ДБМ ми дадоха надежда и от тогава пиша в този форум и знам ,че хората тук са с мен и винаги ще бъдат  bouquet  bouquet  bouquet
А за Роси ....нямам думи,незнам дори как да и покажа ,колко ценен човек е за мен Blush

# 111
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Цвети и Вики - попътен вятър и знайте,че Господ е с Вас  bouquet Praynig Praynig Hug

# 112
  • София
  • Мнения: 5 074
Изпратих ги, току що ...
И все едно сърцето ми опустя...
Но зная, че има защо и силно вярвам в отличния резултат .
Ще ви информирам  за всичко, което се случва  Peace

# 113
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Изпратих ги, току що ...
И все едно сърцето ми опустя...
Но зная, че има защо и силно вярвам в отличния резултат .
Ще ви информирам  за всичко, което се случва  Peace

Чакаме добрите новини с надежда Hug Praynig Praynig

# 114
  • София
  • Мнения: 5 074
Добрата новина още я няма. Оставаме с очакването.
Днес са били в клиниката и е назначено лечението, което ще бъде ежедневно проследявано.
Вики се е държала мъничко героично, докато е започнала да повръща.
Докторите са казали, че е нормална реакция.
Сега вече е веселичка, не повръща и е добре.

# 115
  • Мнения: 33
Стискам палци! Praynig

# 116
  • Мнения: 9 973
все надничам,въпреки че е още рано.Успех на Вики1111

# 117
  • София
  • Мнения: 1 333
И аз стискам палци и се моля да чуем добрата новина за Вики.

С вас сме Вики и Цвети и Ви пращаме много от нашата положителна енергия!!!

# 118
  • Мнения: 3 914
Писах в темата в клюкарника,моля да ме извините,но ми е ужасно трудно да публикувам Sad

# 119
  • Мнения: 2 249
Писах в темата в клюкарника,моля да ме извините,но ми е ужасно трудно да публикувам Sad
оби4ам да ме разплакват от радост-про4етох поста в добрите новини-толкова съм щастлива заради мъни4ката ни смела Вики-Ина,парите ще се съберат-сигурна съм-ти имаш ве4е най-важното -знаеш,4е помага-4акаме още по-голям напредък Peace

# 120
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Писах в темата в клюкарника,моля да ме извините,но ми е ужасно трудно да публикувам Sad
оби4ам да ме разплакват от радост-про4етох поста в добрите новини-толкова съм щастлива заради мъни4ката ни смела Вики-Ина,парите ще се съберат-сигурна съм-ти имаш ве4е най-важното -знаеш,4е помага-4акаме още по-голям напредък Peace

Присъединявам се към думите на Ети, и аз обичам да плача от радост, а за Вики и за теб Цвети съм наистина много щастлива Praynig Hug Hug Hug Животът е хубав,когато се случват хубави неща на добри хора Hug Hug Hug

# 121
  • Мнения: 3 914
Здравейте Hug
Ние сме си вкъщи ,където ни е най-хубаво,нищо че в тая нашата държава все нещо не е наред Grinning
В другата тема качих малко снимки преди и след:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=464179.300
Благодаря ви ,че сте с нас  bouquet

# 122
# 123
  • Мнения: 972
Първото ,което си помислих ,като гледах клипчетата беше "Това е чудо!"
Това наистина е чудо!
Вики, ти си най-смелото и борбено детенце,което съм виждала!

# 124
  • Мнения: 33
Напредъкът е очевиден - браво!!! Много ме зарадвахте днес.
Стискам палци да успеете напълно да се преборите!  Praynig

# 125
  • Мнения: 413
 smile3501 Браво на Вики HugНаправо е един малък герой Hug

# 126
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Браво на голямото моми4е Heart Eyes

Цвети,много ти е секси пижамата Mr. Green

# 127
  • Мнения: 3 914


Цвети,много ти е секси пижамата Mr. Green
Joy
Това ми е най-скъпия панталон бе Mr. GreenДа живее дрипшопа Joy

# 128
  • sofia
  • Мнения: 7 477


Цвети,много ти е секси пижамата Mr. Green
Joy
Това ми е най-скъпия панталон бе Mr. GreenДа живее дрипшопа Joy

Уф,пак се изложих Embarassed.Много ме кефи,и аз много оби4ам такива Peace

# 129
  • Мнения: 3 914
Днес получих онова писмо ,което чаках в 7-дневен срок от 9 февруари насам,т.е. профилната комисия след три месеца се сети да ме покани да види детето ooooh! Joy
Ако се чудите защо се смея,ми то е за смях не ,ами за лудост направо.Да ама има и още,от обяд ,откакто го намерих във входа,звъня на доц.Велчева в Св.Наум,за да си запиша час за преглед,обаче и там никой не вдига телефона Joy
Както е тръгнало,не детето ,а аз ще съм за четвърти километър ,ако продължава така сагата.Нищоооо,утре продължавам да дерзая Peace и както съм обещала,ще пиша тук всяка подробност ,защото е важно ,както за родителите в моето положение,така и за хората които помагат финансово на такива като мен,защото ако детето беше със животозастрашаващ проблем,досега да е..........

# 130
  • Мнения: 3 914
Детето чудо:
http://www.youtube.com/watch?v=gzmT5hShrH0
Да ви обясня и защо е с тежести на краката : Не бърза,тежестта я кара да ходи внимателно и понеже тежи се надявам да не се надига толкова на пръсти.Тренировката става по-трудна,натоварва всички мускули на крачетата и не кръстосва ,та общо взето с цел тренировка.
Никога не съм предполагала ,че ще я държа за ръцете отпред,т.е. аз пред нея ,а не зад нея
Сега тя вече сама носи тежестта си,не аз,дори съм и сложила и в повечко  Mr. Green

# 131
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Детето чудо:
http://www.youtube.com/watch?v=gzmT5hShrH0
Да ви обясня и защо е с тежести на краката : Не бърза,тежестта я кара да ходи внимателно и понеже тежи се надявам да не се надига толкова на пръсти.Тренировката става по-трудна,натоварва всички мускули на крачетата и не кръстосва ,та общо взето с цел тренировка.
Никога не съм предполагала ,че ще я държа за ръцете отпред,т.е. аз пред нея ,а не зад нея
Сега тя вече сама носи тежестта си,не аз,дори съм и сложила и в повечко  Mr. Green


  bouquet Heart Eyes

# 132
  • Мнения: 2 249
нагледен пример за безграничните човешки възможности и чудесата на майчината любов-Ина-страхотни сте-знаеш ,4е ви подкрепяме и сме тук,когато имате нужда-прегръдки,прегръдки,прегръдки Hug

# 133
  • Мнения: 3 914
Днес бях в банката,да проверя сметката,за да ви дам информация.Няма да стане вече както беше,със сертификат,а ще трябва универсален електронен подпис,за да мога да ползвам интернет,това е ново изискване за по-голяма сигурност.Реших че няма смисъл да си правя електронен подпис,след като не мога да правя нищо с тази сметка,освен да я гледам,а и сигурно не е безплатно,тъй че най-добре е да ходя от време-на време и така да проверявам.В момента парите са 12 748 лв.
Благодаря ,че мислите за нас и ни помагате   bouquet

# 134
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ето инфо за поредното снимане за Вики.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=501792.0

Моля ви следете темата в клюкарника,защото не можем да пуснем много теми за снимането.Там ще има и подробности,ще се отговаря на запитванията ви и др. Peace

# 135
  • sofia
  • Мнения: 7 477
 Hug
Напомням за днешната инициатива за Вики.Борисовата градина и Южния парк,16.00-19.00ч.

За Южния парк се търси доброволец,който да помага на фотографките Praynig

# 136
  • sofia
  • Мнения: 7 477
http://www.btv.bg/news/bulgaria/zov-za-pomosht/story/233127955-S … _s_fotosesii.html

Средствата от Борисовата градина,събрани за Вики са 810 лв. Peace
Необходими са още 5 000 лв. Praynig

# 137
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 479
 Много, много се радвам за успеха на Вики! Очевиден е напредъка! стискам палци и ви желая успех! Много  Hug Hug Hug

# 138
  • Мнения: 3 914
Добро утро Hug
Отчет : 15`215.10лв.Остават още към 4000 лв. Hug

# 139
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Добро утро Hug
Отчет : 15`215.10лв.Остават още към 4000 лв. Hug
  bouquet  ще се съберат!

# 140
  • Мнения: 3 914
Добро утро Hug
Отчет : 15`215.10лв.Остават още към 4000 лв. Hug
  bouquet  ще се съберат!
Дано,защото за да дръпна ходенето ни ,вместо за края на юли,за края на август ,се наложи да фиксирам и дата за полета ни тогава.Та сега живи-умрели ,трябва да се качим на самолета на 29.08 Confused

# 141
  • Мнения: 19 337
Ина, аз вярвам, че ще се съберат парите Praynig
Само да питам нали не е проблем, че превеждам пари в евро. Предполагам българската банка ги обръща в левове. Досега не ми е изписвало, че не се получава превода, но да питам за всеки случай.
Днес преведох малка сума и другия месец пак.

Много се радвам за успеха на Вики и ви желая много сила и още по-големи успехи Heart Eyes

# 142
  • Мнения: 3 914
Само да питам нали не е проблем, че превеждам пари в евро. Предполагам българската банка ги обръща в левове. Досега не ми е изписвало, че не се получава превода, но да питам за всеки случай.

Няма проблем.Когато открих сметката попитах специално за това и ми казаха, че автоматично се обръщат в левове Hug
Благодарим ти Hug

# 143
  • Мнения: 3 914
Отчета днес:
16`201.71 лв.
Благодарна съм ви за всяка стотинка,знаете  bouquet

# 144
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Мила Цвети,

Искам да ви пожелая лек път днес.
Пиши ни от там когато можеш и ........да ни смаете когато се видим тук в София.

Успех  Praynig  bouquet

# 145
  • Мнения: 144
И аз искам да пожелая на Ина и на Вики лек път и още по-добри резултати! newsm10

# 146
  • Мнения: 3 914
Благодарим Hug
Обещаваме ,че ще ви зарадваме и този път Hug
Чао,ще опитам да пиша от там Hug

# 147
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Момичета, днес майката на Вики, Ина, ни писа. Интернета и не е добър и не може да влиза във форума. Помоли да ви предадем, че след първия преглед всичко изглежда още по-обнадеждаващо. Няма да говоря с термини, че сигурно ще объркам някой. Невролога е казал, че всичко е повече от добре. Започват курса на лечение.

# 148
  • Мнения: 972
Бог да помага и на двете ! Praynig

# 149
  • София
  • Мнения: 5 074
Момичета, днес майката на Вики, Ина, ни писа. Интернета и не е добър и не може да влиза във форума. Помоли да ви предадем, че след първия преглед всичко изглежда още по-обнадеждаващо. Няма да говоря с термини, че сигурно ще объркам някой. Невролога е казал, че всичко е повече от добре. Започват курса на лечение.

Да допълня поста - детето вече няма патологични неврологични рефлекси.
Утре чакаме резултатите от адренограмата, ще пиша.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2010, 08:15 от Хули

# 150
  • Мнения: 144
Много се радвам за добрите резултати!Дано всичко върви още по-добре и занапред да получаваме все по-хубави новини!

# 151
  • Мнения: 3 914
Мили хора,Вики вече има официален сайт,със съдействието на Либи  bouquet  bouquet  bouquet
Това е сайта :http://help-viki.info/
Ще помоля модератор да промени информацията на първа страница,макар че тя отдавна не е съвсем актуална,но поне да сменят мястото ,на което се намират документите.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт