Въпрос за здавни осигуровки

  • 12 269
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Някой може ли да ми каже къде да си проверя здравните осигуровки,сайта на НАП,нещо не ми се отваря?

# 46
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Не мога да повярвам,че никой не знае?Моля ви спешно ми е!

# 47
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Понеже в сайта на НАП правят промени,не можеш да си провериш здравните осигуровки затова иди в най-близкото поделение на НОИ и попитай дали те могат да ти проверят здравните .

# 48
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Трябва да идеш в ТД на НАП, да си дръпнеш билетче "проверка на здравно осигурителния статус" или нещо подобно беше, не помня вече и да си носиш всички платежни нареждания, с които си внасяла вноски. Там на място ще ти направят корекцията на данните. Ако ти трябва бележка за платени осигуровки за влизане в болница например, там ще ти издадат и такава бележка. Това ми е инфото за София, или поне до преди месец така беше, за другите градове не знам.

# 49
  • София-Варна
  • Мнения: 119
Благодаря,сайта на НАП,вече работи!

# 50
  • Мнения: 23
а при мен защо не работи newsm78 newsm78

# 51
  • Мнения: 9 441
В НАП ще ти извадят справка за актуалното състояние на ЗО.

# 52
  • Мнения: 6 529
В НАП ще ти извадят справка за актуалното състояние на ЗО.

Защо да ходи до НАП, като може да си свърши работата в сайта им? Понякога се бъгва, но иначе си функционира. Успех!  Peace

# 53
  • Мнения: 9 441
В НАП ще ти извадят справка за актуалното състояние на ЗО.

Защо да ходи до НАП, като може да си свърши работата в сайта им? Понякога се бъгва, но иначе си функционира. Успех!  Peace

Ами,за да и заверят с печат и да представи документа там,където трябва!

# 54
  • София
  • Мнения: 1 223
Моя близка ме помоли, да и изтегля прословутата декларация №7. Тъй като тя е трайно безработна, се чудим какво трябва да се попълни в графата "начална дата от периода, за който е възникнало задължението"  newsm78.

# 55
  • Мнения: 6 529
Някой може ли да ми каже къде да си проверя здравните осигуровки,сайта на НАП,нещо не ми се отваря?

Не прочетох някъде, че й трябва да послужи пред някого...може да си разпечата от сайта  Peace

# 56
  • Мнения: 886
Моя близка ме помоли, да и изтегля прословутата декларация №7. Тъй като тя е трайно безработна, се чудим какво трябва да се попълни в графата "начална дата от периода, за който е възникнало задължението"  newsm78.

От датата от която реално е възникнало задължението. От първата дата от която не и се внася осигуровка от работодател или от бюрото по труда. Аз първоначално бях разбрала, че е от 01.01.10 за всички- от когато въведоха образеца та ме накараха да пиша на ново. Laughing

# 57
  • Мнения: 15
Имам един въпрос.
Имам познат,който никога не е плащал здравни вноски.Не е работил на трудов договор и не е регистриран в Бюрото по труда.
До този момент винаги е плащал като е ходил на лекар,но слава богу досега не е боледувал сериозно.
Въпроса ми е за колко време трябва да плати здравни вноски,за да му има здравноосигурителни права и нужно ли е да подава някаква декларация в НАП?
Четох,че трябва да плати за последните 36 месеца,но това означава ли че няма да му бъдат търсени вноските от 2000 година досега?
А ако почне да плаща сега всеки месец вноската си,ще му я приемат ли в НАП,т.е. ако почне да плаща сега,след 36 месеца ще може ли да ползва предимствата на здравното осигуряване?

# 58
  • Мнения: 886
Ако започне да плаща сега и не сменят нормативната база след 36 месеца ще бъде здравноосигурен. Същото важи и ако плати сега 36 месеца назад. Трябва да подаде декларация образец 7 до края на февруари или може да го глобят /казаха 500лв/. В този случай за датата за възникване на основание е най- добре да се консултира. Зависи на колко е години и дали е бил редовно обучение студент. Би трябвало при проверка на ЕГН-то във страницата на НАП да му излезе цялата справка.

# 59
  • Мнения: 130
Здравейте,
след 20 число на този месец трудовият ми договор ще бъде прекратен по взаимно съгласие и вече няма да ми бъдат внасяни осигуровки. Интересува ме кога трябва да отида да си платя здравните осигуровки (мога ли да изчакам да минат 3 месеца, тъй като до този момент нямам неплатени осигуровки) и дали за месец март ще имам платени от работодателя (слад като договора ще бъде прекратен по средата на месеца).

Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт