Въпрос за здавни осигуровки

  • 12 273
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 227
Здравейте,
след 20 число на този месец трудовият ми договор ще бъде прекратен по взаимно съгласие и вече няма да ми бъдат внасяни осигуровки. Интересува ме кога трябва да отида да си платя здравните осигуровки (мога ли да изчакам да минат 3 месеца, тъй като до този момент нямам неплатени осигуровки) и дали за месец март ще имам платени от работодателя (слад като договора ще бъде прекратен по средата на месеца).

Благодаря предварително.

Можеш да ги платиш след 3 месеца(няма да ти се прекратят правата) и ще си осигурена за март.

# 61
  • Мнения: 886
Teffita, ако имаш стаж 9 месеца в последните 15 пак можеш да се регистрираш в бюрото по  труда. Така ще получаваш и минимално обезщетение и ще ти платят осигуровките още 4 месеца. Иначе можеш да си платиш след три месеца и ако останалите 33 месеца назад са ти платени няма да ти спрат правата. Това не те освобождава от задължението да ги платиш.

# 62
  • Мнения: 130
Благодаря момичета!   bouquet Вече сериозно се замислям за бюрото по труда, ще разуча процедурата.   bouquet

# 63
  • Мнения: 46
Може ли някой да ми каже,кога в сайта на НАП ще излезе че здравните осигуровки се непрекъснати ? Скоро разбрах,че ми липсват 4 месеца здравно осигуряване и вчера внесох сумите по вноските в НАП и се чудя кога в системата това ще се отрази, тъй като днес в Сайта пак си пише,че съм с прекъснати права.

# 64
  • Мнения: 6 529
Може ли някой да ми каже,кога в сайта на НАП ще излезе че здравните осигуровки се непрекъснати ? Скоро разбрах,че ми липсват 4 месеца здравно осигуряване и вчера внесох сумите по вноските в НАП и се чудя кога в системата това ще се отрази, тъй като днес в Сайта пак си пише,че съм с прекъснати права.

Поне 1 седмица докато ги отразят  Peace

# 65
  • Мнения: 46
Благодаря много!

# 66
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
аз да попитам: за януари и февр. 2010 г. още не съм внесла ЗО. Днес, утре ще отида. Дали дължа лихва и ако да от къде да разбера колко? Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт