Планувахте ли вашата бременност?

  • 17 299
  • 417
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 621
Да, планувани са ми бременностите. И двата пъти ходих на профилкатични прегледи, пиех фолиева киселина няколко месеца преди забременяване. Peace

# 31
  • Мнения: 3 066
Да,доста добре плануване бе! 3 месеца преди това спях конрацептивите,не пия и не пуша -не съм ги спирала затова,започнах супер здравословна диета с ФК,витамини,умерен спорт,прегледи -цитонамазка,хормони, и мъжа ми също спря цигарите!През тези 3 месеца използвахме кондоми за да се изчисти организма ми от контрацептивите и на първият месец след опитите видях 2те чертички!

Какви витамини по-точно, аз предпочитам да си ги набавям от свежите плодове и зеленчуци. А иначе по повод на противозачатъчните, не съм ги и почвала, така че нямам проблем със спирането и чистенето на организма.
И аз-бях вегериянка тогава,но използвах комплекса  витамини създадени за преди забременяване и бременност ,които съдържат минерали и Омега 3,6,9 също,освен ФК! Аз ползвах Органичните витамини на Солгар-"Предибременни ензими и елементи"и Прегнакеър след забременяването!

# 32
  • BG
  • Мнения: 1 900
Да,и двете са планувани.

# 33
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 397
И двете ми бременности бяха планувани.С първата не съм ходила на преглед предварително нито съм пила нещо,с втората ходих на АГ-преглед и фолиева киселина започнах да пие след + теста.

# 34
  • София
  • Мнения: 53
Да,доста добре плануване бе! 3 месеца преди това спях конрацептивите,не пия и не пуша -не съм ги спирала затова,започнах супер здравословна диета с ФК,витамини,умерен спорт,прегледи -цитонамазка,хормони, и мъжа ми също спря цигарите!През тези 3 месеца използвахме кондоми за да се изчисти организма ми от контрацептивите и на първият месец след опитите видях 2те чертички!

Какви витамини по-точно, аз предпочитам да си ги набавям от свежите плодове и зеленчуци. А иначе по повод на противозачатъчните, не съм ги и почвала, така че нямам проблем със спирането и чистенето на организма.
И аз-бях вегериянка тогава,но използвах комплекса  витамини създадени за преди забременяване и бременност ,които съдържат минерали и Омега 3,6,9 също,освен ФК! Аз ползвах Органичните витамини на Солгар-"Предибременни ензими и елементи"и Прегнакеър след забременяването!

Благодаря за информацията!  Simple Smile

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 564
Да . Планувана беше.

# 36
  • Мнения: 812
Моите и двете не бяха планувани и се получиха от раз. Естествено не съм се подготвяла предварително, но когато не пазиш диета и живееш здравословно няма проблеми, просто набавяш всичко необходимо за организма. Нима нашите баби са се подготвяли като нас и пак са раждали здрави деца. Когато планираш мисълта ти е винаги заета с това и се натоварваш психически.

# 37
  • Мнения: 8 921
Планувахме я почти всеки месец в продължение на 9 години и в този смисъл успя да ни изненада. Алкохол и цигари не употребявам отдавна. Фолиева киселина пия от години. За прегледи едва ли има смисъл да пиша.

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Планувани бяха и двете бременности започвахме опит септември и януари видях двете черти на теста през 3 г. Фолиева  -1 я път  пих само 1м, а  с втората бременност пих малко преди да забременея  и след това 3месеца.

# 39
# 40
  • Мнения: 883
Бременността ми беше планирана - два месеца по-рано започнах да пия фолиева киселина и спрях противозачатъчните Peace.

# 41
  • Мнения: 4 615
Планувано беше, но нещата се проточиха. Изследвания правим два пъти годишно профилактични. Месец преди двете чертички бяхме минали профилактични прегледи. Вредните навици ги изоставих в мига, в който видях двете чертики. Успех в бебеправенето и скоро да имате положителен резултат.

# 42
  • Мнения: 2 668
И двете ми деца са планирани,но нищо специално не съм правила,дори и фолиева киселена не съм пила(тогава нямаше още толкова инфо по въпроса)Преди втората се опитах да отслабна,защото принципно съм с пълна,но нищо не се получи WinkПланирана беше по-скоро откъм нагласа,че ще имаме бебе.И двата пъти забременях от първият опит ,въпреки че съм с нередовен цикъл.
Пожелавам на всеки моят късмет Peace

# 43
  • Мнения: 5 026
И двете бяха планирани. Нищо особено не съм правила, освен пиене на фолиева киселина преди 2-та бременност.

# 44
  • Мнения: 1 796
Да,беше планувана и много чакана.Правихме опити няколко месеца,като видяхме,че не става решихме да направим изследвания-оказа се че при мъжа ми има проблем(и то доста сериозен).След опити за лечение 2 години,доктора отсече-''Не става,само инвитро и то с много малък шанс''.2 месеца след тези думи си видях 2-те чертички и сега се радваме на нашето ''Коледно чудо''.Успех в бебеправенето.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт