за сурогатните майки

  • 123 924
  • 3 017
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 955
Belinda,
Уважавам мнението ти и мисля, че те разбирам, макар че нямам сестра  Wink
Да разбирам ли, че:
а) сега не би го направила, защото не е регламентирано?
б) имаш идея какво регламентиране е нужно?
Би ли споделила?

# 31
  • out of space
  • Мнения: 8 573
За мен това е не само търговия с плът, но и отричане на каквито и да е чувства на въпросната "майка".
Бих направила подобно нещо единствено за дъщерите си, а дори и тогава би ми било тежко.
Не мога да си представя да нося чуждо дете, то да е част от тялото ми и от самата мен, а после да го продам (буквално).

Е, да, ама ако го правиш за сестра си или за дъщеря си, детето остава в семейството... така че, предполагам, ще е по-малко болезнено.  Thinking

И аз не съм от тия, които се възхищават на сурогатните майки.  Peace

Да и поне риска от кръвосмешение отпада.

По въпроса- никога не бих станала и никога не бих позволила. За мен е чисто извращение.

# 32
  • София
  • Мнения: 7 191
Аз бих износила и родила детето на сестра си, ако тя поиска това от мен. Толкова я обичам, че и без това я приемам като евентуална втора майка на моите деца, защо да не бих била евентуална такава на нейните?

Не може да отричате твърдо нещо, само защото не важи са вас.

И аз съм "за" твърд регламент, но няма да е лесно.
Обаче по същата логика не може да се приема безрезервно нещо и да се правят опити да се официализира, само защото важи за вас.
Подобна практика би довела просто до поредица от частни случаи.
Много от които - изкривени и с неприятни последствия, които не биха могли да бъдат предвидени.
Пак казвам - твърде важен фактор е емоционалната страна на нещата.
Просто няма как да се получи.

# 33
# 34
  • Мнения: 6 274
Аз бих износила и родила детето на сестра си, ако тя поиска това от мен. Толкова я обичам, че и без това я приемам като евентуална втора майка на моите деца, защо да не бих била евентуална такава на нейните?

Не може да отричате твърдо нещо, само защото не важи са вас.

И аз съм "за" твърд регламент, но няма да е лесно.
Обаче по същата логика не може да се приема безрезервно нещо и да се правят опити да се официализира, само защото важи за вас....

Не бих казала, че важи за нея.
Белинда си има деца, даже две, да са й живи и здрави.
Мисля, че тя имаше предвид, че тези, които сте категорично против, говорите така, защото ИМАТЕ деца.
А ако нямахте, дали мнението ви щеше да е същото?
Не мисля.

По темата - много пъти съм казвала - да, категорично съм ЗА това, някоя жена да износи детенце на двойка, която няма никаква друга възможност за свое детенце.
Законово уредено, естествено.

# 35
  • Мнения: 1 907
За мен това е не само търговия с плът, но и отричане на каквито и да е чувства на въпросната "майка".
Бих направила подобно нещо единствено за дъщерите си, а дори и тогава би ми било тежко.
Не мога да си представя да нося чуждо дете, то да е част от тялото ми и от самата мен, а после да го продам (буквално).

 Peace Както и аз не бих използвала сурогатна майка, за да износи детето ми.

За мен това е поставяне на егоистичното желание на всяка цена да станеш родител пред съдбата на едно дете. В скалата ми с ценности това е сред най-извратените неща.

# 36
  • Мнения: 3 715
Аз съм против не защото имам деца. Дълго време се смяташе, че причината, поради която не можех да износя бебетата си, е непреодолима. Само друга жена можеше да износи мое бебе. И тогава смятах, че е извратено също толкова, колкото и сега.

# 37
  • Мнения: 955


По темата - много пъти съм казвала - да, категорично съм ЗА това, някоя жена да износи детенце на двойка, която няма никаква друга възможност за свое детенце.
Законово уредено, естествено.[/b]

Пак да питам, и Белинда питах: дотук добре. Кажете ми сега какво точно да се уреди сьс закон?
Англичаните викат, че дявола бил в подробностите  newsm78

# 38
  • Мнения: 2 865


По темата - много пъти съм казвала - да, категорично съм ЗА това, някоя жена да износи детенце на двойка, която няма никаква друга възможност за свое детенце.
Законово уредено, естествено.[/b]

Пак да питам, и Белинда питах: дотук добре. Кажете ми сега какво точно да се уреди сьс закон?
Англичаните викат, че дявола бил в подробностите  newsm78

Ами може да се види как са уредени в други държави законово нещата и да се направи и тук.
Защита и за двете страни от процеса.

Вие да не си мислите че не се прави и сега, въпреки че няма закон.

# 39
  • Мнения: 6 274
Пак да питам, и Белинда питах: дотук добре. Кажете ми сега какво точно да се уреди сьс закон?
Англичаните викат, че дявола бил в подробностите  newsm78

Много неща.
Като се започне от това, че щом жената, която износва бебето подпише договор, тя автоматично загубва правото да има каквито и да било претенции спрямо бъдещото бебе.
Това аз смятам за задължително, защото не ми се мисли какво би преживяла жена, която е чакала толкова много, накрая е преминала през това, и накрая пак остане без рожба.  Confused

Също така, важно е и другата страна (т.е. бъдещите майка и татко)да имат не само права върху бъдещото бебе, но и задължения.
Както спрямо него, така и спрямо износващата го жена.
Тоест, да не се окаже, че жената ще го роди, а накрая детето да отиде в дом за сираци.  Confused

Нещата, които трябва да са формулирани точно и ясно са много, но за тези се сетих сега.

# 40
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 402
За мен това е поставяне на егоистичното желание на всяка цена да станеш родител пред съдбата на едно дете. В скалата ми с ценности това е сред най-извратените неща.
Това е много пресилено.Нима повечето не сме егоисти? И каква би била съдбата на едно такова дете според теб?Ще ти кажа ,каква ще е според мен. Мисля,че като едно дълго чакано дете ,ще бъде много обичано и добре възпитано и най-вероятно ще расте в семейство без материални затруднения,а за генетичните си родители   ще е истинско лекарство.Ако има начин да се направят двама души щастливи,дори това да означава да имат дете по този начин аз съм ЗА.ЗА,но само при строг регламент,иначе на опашката ще
се наредят и разни каки дето се притесняват да не им увисне силикона.
.Комерсиално е да, но кое е безплатно днес?Дават се луди пари за ин витро  или за донорски яйцеклетки, а защо тези които не могат да износят бременност,но финансово могат да си позволят друг вариант да не им се позволи да опитат?В САЩ метода е позволен от 30 години, в Италия ,която се цитира тези дни ,също се прави от години-все цивилизовани общества,а ние винаги се пишем по-големи католици от папата...

# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз не бих станала сурогатна майка за чужди хора. Но като оставим моралната страна на въпроса, пак остава правната. Всъщност, аз просто не вярвам, че този закон - ако е така хубав, както го представят - ще бъде спазван стриктно. Подозирам, че пак ще започнат далаверите или контролът ще е слаб.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 846
Абсолютно съм съгласна с Джуличка и сладко бижу!

Не виждам нищо извратено или непочтено, ако има ясен законов регламент.

Дали лично аз бих се възползвала е съвсем отделен въпрос. Не укорявам, обаче, тези, които биха се възползвали. Има опасност сурогатното майчинство да се превърне в бизнес и в професия за жени от определени социални и етнически групи, но това е техен проблем, не на обществото.

# 43
  • Мнения: 4 585
Ами според сегашното ни законодателство майка на детето е тая жена, която го е родила. Това поражда невъзможност закона да й го отнеме при отказ от нейна страна, и да го даде на биологичните му родители. Тя може да каже просто - ето ви парите.
Преди пет - шест години у нас имаше пусната обява и посочени условия и сумата, която никак не бе малка, ставаше въпрос за средните заплати за пет - шест години. Плюс условия СМ да не пие, да не пуши, и да живее в жилището на биологичните родители по време на бременността.
Няма никакво значение дали двойките у нас са две, двадесет, или двеста, щом това е единствения начин за биологично дете на тая двойка и щом има желаеща за СМ.
Проблемът е, че тоя частен договор както и да бъде оформен, СМ може да го разтури, защото според закона, тя е майка на това дете и точка.

# 44
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
Клер е написала това, което мисля по този въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт