Вие лично бихте ли станали сурогатна майка?

  • 20 165
  • 521
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 146
Аз също бих дарила орган, даже и яйцеклетка.

Да, има ги тези моменти, но аз затова не зададох така въпроса, а съвсем конкретно. Това с яйцеклетките и органите е съвсем друга тема.

# 16
  • Мнения: 13 512
не,не и не!

# 17
  • Мнения: 5 710
и аз категори4но НЕ

Лени, извинявай, но смятам, 4е на този въпрос сигурно и категори4но могат да отговорят само тези, които имат ве4е деца

нищо ли4но

Ми знам, че е така, да. То е редно по принцип само раждали майки да са СМ. Обаче нали уж има някакъв процес, в който се изграждаш, като  личност. Вярваш в разни неща, това е едно от нещата, в които вярвам. Да помогнеш.
Бих искала и на мен да ми помогнат. Сори, ако е твърде романтично и наивно, ама да счетат там и малко гласове 'да'.

# 18
  • Мнения: 516
Категорично не. Сурогатната утроба е неетична според моите критерии.

# 19
# 20
  • София
  • Мнения: 3 064

Това е въпросът - там резултатът е смайващ - 182 ЗА към момента, 80 против. Значи, очаквам тук минимум 182 майки, готови да дадат утробата си под наем. Ако това не стане, ясно е, че просто повечето хора си цъкат из нета и фактически изобщо подкрепата за СМ не е толкова висока. Това ми е идеята. Да видим колко е "реалната" (естествено, и тук всеки може да си цъка, но е сменен въпросът, по-директен е, та се надявам да има и по-адекватни реакции) подкрепа за СМ.

Ама защо трябва човек да е готов на това, за да подкрепя по принцип?
Аз не бих го направила, но съм ЗА законовото му регулиране - ясно е, че вече се прави под една или друга форма.
ВСИЧКО, което съществува трябва да бъде законово уредено. Така смятам аз.
Нерегулирането или криминализирането му водят до по-страшни и неприятни последици - и с абортите е така, и с дрогата е така, и с СМ също би било така, даже много по-зле, предвид същината на нещата.

# 21
  • Мнения: 4 792
тази анкета с какво отговаря на дебата в съседната тема?

Отговаря на един коментар там:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=486993.msg14745562#msg14745562
Цитат
На мен ми е много интересно, ако анкетата беше зададена по друг начин какви ли щяха да са резултатите. Много от защитниците на идеята за СМ няколкократно подчертават, че те не биха станали СМ. Спомням си темата за СМ в другия подфорум. Тогава повечето бяха ЗА, но подчертаваха че те не биха станали.
И в този ред на мисли да попитам: "Какво защитавате след като не бихте го подкрепили реално?" И защо сте за СМ, но вие не бихте станали СМ?"

Това е въпросът - там резултатът е смайващ - 182 ЗА към момента, 80 против. Значи, очаквам тук минимум 182 майки, готови да дадат утробата си под наем. Ако това не стане, ясно е, че просто повечето хора си цъкат из нета и фактически изобщо подкрепата за СМ не е толкова висока. Това ми е идеята. Да видим колко е "реалната" (естествено, и тук всеки може да си цъка, но е сменен въпросът, по-директен е, та се надявам да има и по-адекватни реакции) подкрепа за СМ.

gergandi, аз дете не бих осиновила, но подкрепям осиновителите - също и смятам, че осиновяването трябва да е законно. Наистина, защо не пуснеш една анкета - "Бихте ли осиновили дете?". И ако нямаме достатъчно отговори "да", да пишем подписка да се забрани осиновяването?

Изобщо, е пълно с примери за неща, които не бихме направили, но подкрепяме - така че тази анкета може и да е интересна като резултат, но не може да покаже никаква "реална" подкрепа.

Съжалявам, че се налага да ти обяснявам като на дете, наистина.

За протокола - гласувах с "да". За сестра си и за близки приятелки бих.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 064
и аз категори4но НЕ

Лени, извинявай, но смятам, 4е на този въпрос сигурно и категори4но могат да отговорят само тези, които имат ве4е деца

нищо ли4но

Ми знам, че е така, да. То е редно по принцип само раждали майки да са СМ. Обаче нали уж има някакъв процес, в който се изграждаш, като  личност. Вярваш в разни неща, това е едно от нещата, в които вярвам. Да помогнеш.
Бих искала и на мен да ми помогнат. Сори, ако е твърде романтично и наивно, ама да счетат там и малко гласове 'да'.

Така е, но мисля, че Mma Ramotswe имаше предвид, че жена, която знае какво е да родиш дете и как се привързваш към него, докато расте в теб, може да реши дали е готова на подобна стъпка. Ако бъркам, нека ме поправи.
Затова и е важно това изискване.
За раждала вече жена, например и аборт да направи е много по-трудно решение.

# 23
  • Мнения: 516
О, и аз съм за законово регламентиране на сурогатните майки - абсолютна забрана.

# 24
  • Мнения: 4 300
Не. Макар че в нищо не се заричам.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не, освен за много близък за мен човек.
И не става дума само за бебето, а и за собственото ми тяло. То си е мое и аз трябва да се грижа за него.

# 26
  • Мнения: 1 547
Ама защо трябва човек да е готов на това, за да подкрепя по принцип?

Защото подобна "принципна" подкрепа е напълно безотговорна. За да поддържаш дадена идея, трябва да си готов да докажеш нейната смисленост чрез себе си.

Сурогатното майчинство намирам за поредния връх на егоизма и пълното човешко скудоумие. Жалко за жените-инкубатори и още по-жалко за клиентите им. Дано поне си пазят касовия бон, ако се наложи рекламация.

# 27
  • Мнения: 419
Не, не бих. Дори не изпитвам потребност да се аргументирам.

# 28
  • Мнения: 5 710
Не мога да го докажа чрез себе си. Не съм раждала, което не значи че не съм била бременна. Казах 'да' не защото съм безотговорна, а защото знам неща за себе си и мисля, че бих могла да се справя. Категоричните 'не'-та също не са толкова категорични, предполагам, ако се касае за дъщеря примерно. Човек трябва реално да е изправен с/у това, за да е точен отговора.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 562
Не мога да преценя в момента. Възможно е, ако става въпрос за близки.

Общи условия

Активация на акаунт