Кога и как потърсихте правата си - споделете!

  • 28 983
  • 177
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 957
Доколкото е възможно от разстояние, участвам в НАЦИОНАЛНА ПОДПИСКА СРЕЩУ ЛЕКАРСКАТА НЕБРЕЖНОСТ, ЛЕКАРСКИТЕ ГРЕШКИ И ГРУБОТО ОТНОШЕНИЕ КЪМ ПАЦИЕНТИТЕ. Между другото събирането за тази подписка е след два часа в София, подписката вече се разпространява в останалите градове.


пп Преди два месеца посъветвах приятелка от София, болна от ХИВ, да си потърси правата, които редовно са нарушавани в инфекциозно. А тя ми отговори, че ако го направи - ще стане още по-лошо  Sick

# 16
  • Мнения: 1 310
Питам се трябва ли всеки ден да губим време и нерви за подобни простотии, за да си вършат някои хора работата?
И след като тази работа или заплащането за нея не им харесват, защо просто не я сменят вместо да измъчват себе си и околните? newsm78
За себе си си отговорих - живеем в Булгаристан. Още повече, че се натъквам и на следното - в държавната работа, който може и работи, го разкъсват от задачи, а който не знае, не може и го мързи - оставят го да се скатава и си взема заплатка.  ooooh!
Но както казах - Булгаристан! Crossing Arms
Мисля,че си объркала името-живеем в Абсурдистан Grinning
Тей де.  Joy

# 17
  • Мнения: 2 171
Доскоро бях от баламите, които се примиряваха с какво ли не, от неудобство, срам или и аз не знам защо. Търпях личната ни лекарка 4 години, защото ми беше неудобно да си взема документите и да я сменя. Изгубих си 1 година трудов стаж, защото не ми се разправяше с шефовете ми (макар че писах жалба до НОИ). Търпяла съм груби служителки, мотали са ме по опашки, поликлиники и къде ли не. Последно шефът ми се опита да ме накара да му върна парите от платената ми отпуска, натрупана през двете години майчинство, защото "ми бил внасял здравни осигуровки през тези години". Първоначално се съгласих, но след като няколко нощи не можах да спя от мисълта, че ме правят на идиот, реших да си отстоявам правата и да не позволявам да ме изнудват.
Друго, за което се сещам е, че редовно звъня на Екоравновесие за глутниците, които се разхождат в близката детска градина. Но въпреки усилията ми, досега резултат няма.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Не се примирявам, винаги си защитавам правата.
Осъдих работодателя си, за това, че не съм можела да се справям с работата си  Whistling , а пък аз ги учих на елементарна компютърна грамотност, за всички проблеми към мен се обръщаха , а накрая  ooooh!

С голям кеф се наслаждавах на извинението: "да, не бях прав" Mr. Green

# 19
  • Мнения: 2 386
O, eжедневно.

Оплаквам се за невключени апарати на таксиджии, за липсващи касови бележки, за надценки на касата, за нарушители на движението..

Не знам дали винаги има ефект, но имам 2-3 преки резутата.

# 20
  • Мнения: 166
В последните три седмици ми се налага три пъти да отстоявам правото си на тишина нощно време. И трите пъти звънях в Полицията и трите пъти се намесиха доста бързо, за което съм им благодарна. И трите пъти малумници решаваха, че най-удачното време за слушане на чалга е между 3 и 6 сутринта. Последните два случая са ми толкова пресни: от вчера сутринта между 5.30 и 6.30 и тази нощ около 3.30, че още ми е кисело. Мъжът ми каза, че прекалявам с позвъняванията в Полицията, обаче не мога да се побера от яд в кожата си, когато някой кретен ми краде от времето, определено за сън и не понася санкции за това  Close

# 21
  • Мнения: 7 325
В последните три седмици ми се налага три пъти да отстоявам правото си на тишина нощно време. И трите пъти звънях в Полицията и трите пъти се намесиха доста бързо, за което съм им благодарна. И трите пъти малумници решаваха, че най-удачното време за слушане на чалга е между 3 и 6 сутринта. Последните два случая са ми толкова пресни: от вчера сутринта между 5.30 и 6.30 и тази нощ около 3.30, че още ми е кисело. Мъжът ми каза, че прекалявам с позвъняванията в Полицията, обаче не мога да се побера от яд в кожата си, когато някой кретен ми краде от времето, определено за сън и не понася санкции за това  Close


Ние имахме едни такива съседи преди години. Момчета дошли да учат и решили че целия блок е длъжен да харесва турбо чалгата и да се радва на дискотеката която правят. Ние имахме бебе което не спеше и ревеше по цяла нощ от бясните купони вихрещи се на главата му. Предупреждения, молби и заплахи не действаха. Те се кефеха че им се обръща внимание и са дразнители, а полицията идваше, правеше проверка за наркотици, предупреждаваше да намалят музиката и си заминаваше. На 3 ден мъжът ми не издържа и им спря тока. Пусна им го сутринта. На следващата нощ всичко се повтори. Една седмица им спираше тока в 11 вечерта и им го пускаше в 6 сутринта. Колкото и да беше гадно поне спяхме. Една вечер се качи у тях и им каза да избират или ще им спира тока всяка вечер за да не тормозят хората или ще правят купони 1-2 пъти в месеца като предупреждават съседите преди това. Разбираме че са млади и им се живее ( и ние не бяхме стари, по на 20-25 години бяхме ), но като искаме да беснеем ходим на кръчма, не принуждаваме народа да ни търпи. Нещата се оправиха и изцепки нямаше. Празнуваха си разни поводи но беше мнооого поносимо.

# 22
  • Мнения: 957
 hahaha Велика идея със спирането на тока!



Масовите протести обаче много куцат. После - всеки сам си се оправя (ако може). Та който има възможност - в сряда да протестира за здравето си.


Цитат
Следващата сряда ще има протест на пациентите пред МС
Следващата сряда ще протестираме пред Министерския съвет срещу въвеждането на делегираните бюджети в болниците и за актуализацията на бюджета, която орязва средства на МЗ. Парите за лекарства се намаляват с 28 млн. лв. – кой и как ги изчисли, заяви днес Теодора Захариева от Федерация “Български пациентски форум” по време на обществена дискусия “Пациентът между правото на медицинската помощ и делегираните бюджети”, организирана от омбудсмана на България Гиньо Ганев.

“Питам дали здравната политика не е за редукция на населението – който е по-инат, той ще оцелее. Какво – трябва от 8 милиона да станем 5 милиона българи ли? Системата прави така, че да се чувстваме виновни, че сме болни”, допълни Захариева.

Парите за лекарства се намаляват от 144 млн. лв. на 117 млн. лв. по Наредба № 34. Намаляването ще бъде трагично за пациентите. “Увеличават се драстично листите на чакащите. Имаме неофициална информация, че например за лечение с Херцептин листата е с над 80 души. На комисия минава по 1 човек. Имаме обаждания от болни, че чакат за лечение от септември м.г. или от януари т.г. Какво значи делегиран бюджет – да допуснем отказ за приемане на пациенти за лечение? В предизборната си платформа всички от управляващата партия казваха, че парите от здравни вноски ще отиват за здраве. Но отново ги вкараха в общия бюджет”, коментира Захариева.

# 23
  • Мнения: 166
I.Hr, добре, че всичко вече е наред! Но при нас лошото е, че става дума за три отделни случая, нямащи общо помежду си. Дори не се случват в нашия блок, че да мога и аз така да отвъртя бушоните. Най-странният за мен случай беше от вчера сутринта: музиката беше просто оглушителна силна, сякаш бяха изкарали колоните на терасата. Потърпевши в най-непосредствена близост бяхме 6 блока с по 5 входа всеки. И се оказа, че аз съм единствената подала сигнал за силната музика. Имаше много хора, наизлезли по терасите (в 5.30 се случва всичко, в неделя сутрин), и всички или само се подпираха, или се бяха захванали да си вършат разни всекидневни дейности, все едно: така и така съм станал, що да не просна  ooooh!
Много се дразня: търпим всеки да ни се качва на главата, без да гъкнем, но после попръжваме на по ракия държавата и комшията. Но това е друга, много дъвкана тема.

# 24
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
А някой търсил ли си е правата за надписана сметка за GSM? На всяка фактура имам повече, отколкото съм изговорила- имам безплатни минутки и си ги смятам постоянно, но все се оказва, че нещо съм сбъркала ...
В знак на протест не си плащам телефона докато не го изключат съвсем, 1-2 седмици след това отивам и плащам толкова, колкото аз съм си сметнала , т.е. по-малко от писаното във фактурата. Не съм се оплаквала досега, но този месец са ми надписани 20 лева! В най-скоро време ще ходя да се оплача, да видим какво ще стане  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 18 037
Когато ни ремонтираха гаранционен телевизор Самсунг 2 пъти по 45 дни, първо в Разград, после в Русе. Не издържах и звъннах на централата в София. Оказа се, че само като чуят серийния номер на модела го подменят, защото серията дала фабричен дефект. Чудно ми е кво ли са го правили в сервизите, нали и те са подали сериен номер, толкова време чакахме за части, че не ставаха, че нови чакахме.....думи нямам. Както и да е, имаме нов, по- хубав.
Много нерви ми костваше, но ме научи да не търпя, когато знам, че съм права.

Най- редовно ни лъжат в Кауфланд, да кажем 3 от 5 пъти. Вече ми е навик, вземам касовата бележка, гледам и директно на информация. В интерес на истината няма проблем, възстановяват разликата, но това е ако мине. Мои познати въобще не си гледат бележките, значи минава.

# 26
  • Мнения: 2 160
Това с надписването на сметката М-тел редовно го прави.
Сподели опит с неплащането!

# 27
  • Мнения: 2 759
А някой търсил ли си е правата за надписана сметка за GSM?...
                           Бях пуснала молба да ми спрат Инет-а на телефона. Следващата сметка пак имаше Инет минутки - не ги платих, остана си за тяхна сметка.
                           Иначе си проверявам сметката и нямам надписани разговори. Т.е. с всички номера съм говорила, минутите не знам как да засека - нито безплатните, нито платените. Може би трябва да се организирам достатъчно, че да пусна телефонът да ги засича. Ти как разбираш, че ти надписват сметката?

# 28
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Става въпрос за Глобул Simple Smile
Ами как разбирам - имам 30 безплатни към всички номера и 100 безплатни към 3. Стигат ми идеално, като дори остават - 5-6 от първите и десетина от вторите. Защо ми таксуват разговора, след като ми е в безплатни? Та освен разговорите имам и зареден ваучер и смс към един сайт. Цялата сметка няма 20 лева, а фактурата ми е за 41  Rolling Eyes Смятам в най-скоро време да отида да се оплача!

# 29
  • Мнения: 558
а къде да се оплача от некадърен преводач?
преводаческото бюро е в малък град и единственото с бг-немски там. Върнаха ми парите за нескопосания превод, но заслужават да им направят проверка и да не им разрешават да правят повече преводи на тези 2 езика.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт