Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 14

  • 91 023
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 412
Ето как изиграхме играта с ластиците

Нанизват се три размера ластици. С най-големият беше лесно, а с по-малките изискваше повече концентрация. Задачата допълнително се усложняваше от люлеенето на стойката.

# 16
  • Мнения: 428
Kатина, благодаря за новата тема!  bouquet
Само да уведомя, че линкът с предаването Едни от нас от 18-ти септември 2009г. не е активен.

Отдавна не съм писала, ще изчета старата тема, но от тук написаното виждам, че обсъждате добавки и билки.
В момента освен Мелатонин за съня, нищо друго не давам на Мими.
Ремотив (за който е писала и таня) съм пила и аз като андидепресант.
Но и при мен ефектът не беше кой знае какъв.
Чай от жълт кантарион е добро решение, но при мен се появява проблем от това, че Мими не обича чай.  Confused
А вчера и беше последният урок при логопеда и психолога.
Излиза в едномесечна почивка.
Преди ужасно се страхувах от дългото време, през което остава без специалисти, но сега се чувствам спокойна.
На детето почивката също се отразява добре.
Въобще през ваканцията я оставих да си почива малко повече, отколкото бях предвидила.
Време е да започваме да пишем, опасявам се да не забрави.
С четенето добре се справя.
Определено се отказах да препрочитаме читанката, защото се оказа, че тя знае повечето стихове и разкази от там наизуст. Shocked

Бяхме за седмица на яз. Голям Беглик, на който му се гледат снимки, заповядайте:
http://www.facebook.com/profile.php?id=100000119801902#!/album.php?aid=27566&id=100000119801902

# 17
  • Мнения: 375
Calathea ,тези които не сме ти приятели вьв фейсбук не можем да рагледаме албума.Да ти пратя една покана за приятелство ако не сьм много нахална.Мимето е прекрасна и ще ми бьде интересно да видя снимките.

# 18
  • Мнения: 428
Приех те, Шефче.
Няма проблем, много се радвам даже.
Но мислих, че снимките ми не са заключени и се виждат от всички. Rolling Eyes
Ще трябва да си погледна настройките.

# 19
  • Мнения: 375
Блаодаря ти  bouquet
Снимките са жестоки.

# 20
  • в моя свят
  • Мнения: 849
  bouquet за темата.

# 21
  • Мнения: 110
Здравейте момичета ние ще Ви изоставим за месец тъй като излизам в дългоочакваният отпуск и мисля да не се спираме. Искам да направя така, че за малката да остане един незабравим месец, защото от есента ни чака много работа и вече детска градина.
От нас поздрави и много Hug.

# 22
  • Мнения: 13 815
Здравейте момичета
ползотворна нова тема на всики пожелавам.

Таня , това за ластиците като задача беше малко по различно, ще се опитам да направя снимков материал като се осовобдя малко, имам и други задачки закачки да споделям, дано намеря скоро време. Целта на ластика беше не само да се надене веднъж ( което за Зайко беше лесно за правилна форма като цилиндъра) а да го наденеш представете си на парченце пъзел ( или примерно две парченца или три такива заедно - едно под друго ) , като това парченце е сравнително голямо и с неправилна форма - с обичайните за пъзел ръбове - та надяването да става по трудно и едновременно с двете ръце . След първото надяване терапевтката  прекръстваше ластика и формираше отново бримка, като той трябваше пак да дърпа с двете ръчички и да  надява ластика на праченцата пъзел. Използваха обикновени ластици- като тези дето ги продават в кутийки на Офис 1 суперстор. Прочетох че вашата стойка се клати- дали е положка от кукла неваляшка- ние имаме такава ?

На всички майки и дечица които ще почиват пожелавам приятна почивка, съберете сили за още по ползотворна работа другата година.
Калатея - прекрасни снимки !

# 23
  • Мнения: 251
Здравейте момичета,

аз понеже много бързо паля/от четвърт даже:)/,прочетох поста на Таня за добавките и Solgar и веднага поръчах Chewable DHA и ABC Dophilus Powder.
Само DHA-то сме започнали и смея да отбележа,че е първата добавка,която дъщеря ми взема с удоволствие.Като желирани бонбонки-рибки.Не знам дали от нея,ама има значително подобрение на атопичния дерматит и сякаш ми е по-сговорчиво детето:)

Последна редакция: вт, 03 авг 2010, 13:48 от desi_shisha

# 24
  • София
  • Мнения: 4 412
re_ge , ето това е играчката, върху която нанизва:
http://threetoseven.files.wordpress.com/2008/10/kula.jpg

Деси, много успехи с добавките!

Пожелавам ви морско насторение и хубава почивка в най-отпускарският месец  bouquet

# 25
  • Мнения: 251
Благодаря,Таня:)  bouquet

# 26
  • Мнения: 631
Дами и господа , защо нищо не пишете ............
море планина почивка отпуска ....все така да е
какво ни се случи вчера да ви разказвам....
Владко "фийки фийки " - иска печени филийки и сложих му аз в тостера и той все около мен се мотае и общо взето препира да стане по бързо все едно и сега пипна тостера отгоре и на средното пръстче и на безименното се опари но няма мехурче само се парна така да се кажа ....... и като се разпищя и го търка в блузата и си свива ръката и пипа пръстите в дланта и вика вика абе голям рев разтрепера се целия направо плака повече от половин час ама яко ....през това време аз му духам на пръста махам му вея му като вятър топих му ръката в купичка с вода стоя така като на маникюр нарая отрязах един чорап отпред пръстите и му го надянах като ръкавичка само на пръстите четирите / той опари двата но .../ и мокро и така около час и после явно му мина и разреши да го намажа и с Дефламор който веднага изтри в блузата ......
това ви го разказвам защото той като падне примерно спъва се пада ожулва коляно и само "УФФФФФФФФФ" и става после дори чопли коричките и разкървавява многократно докъто зарасте.....
а сега такъв рев за едно леко парване което се виждаше само с дебели очила като по загладена кожичка .........
аз редовно се паря и боли но ако падна като него бих плакала много повече .........
за инфо .... той много мрази да рисува с моливи фулмастри да рови с лопата в пясък а рисува с ръце маже рови в разни неща с ръце
...
някой може ли да направи връзка нещо чувствителност в пръстите ... знам ли ... питам "старите кучета"

# 27
  • Мнения: 10 012


за инфо .... той много мрази да рисува с моливи фулмастри да рови с лопата в пясък а рисува с ръце маже рови в разни неща с ръце
...
някой може ли да направи връзка нещо чувствителност в пръстите ... знам ли ... питам "старите кучета"

Не съм старо куче, но ми се общува.
За СИД става дума, предполагам.
Моето момченце точно обратното- обожава да рови в пясък, чакъл и всякакви сипки материали, не мога да го убедя да пипне пластелин или бои за пръсти. Когато го мажа с лосион много се дразни, а ако пипне крем започва да пищи от погнуса и иска да се изтрие.


Съжалявам, че Владко се е опарил. Риша също се беше опарил веднъж и веднага му дадох тенджера с вода да бърка в нея, също много дълго плака.

# 28
  • Мнения: 13 815

Някой може ли да направи връзка нещо чувствителност в пръстите ... знам ли ... питам "старите кучета"

Райка
на нас ни помогна онова с кутията с кус куса и заровените в него предмети. МНого го беше гнус в началото но любопитството какво ще изрови надделя. Трябваше му седмица ежедневна игра и забелязах подобрение. Освен тов аопитваме в банята с душ гел сапунисан до пяна да рисува предмети или по стените или на маминия корем или на собствените си ръчички или крачета, също след малко тръшкане сега му харесва.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт