името на бебка. ПОМОГНЕТЕ!!

  • 4 254
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 197
може:
Иван + Симеон = Ивона
или
Симеон + Иван = Сиана
не се карайте, а мислете варианти да ви харесва и на вас и на детето Peace

# 16
  • Мнения: 11 747
Ивиан ми харесва! Ако е двойно Ивиан Симона също ми харесва.

# 17
  • Мнения: 3 016
Бих я кръстила Симона .

# 18
  • Видин
  • Мнения: 4 921
ТОЙ ИСКА ДА ГО КРЬСТИМ НА НЕГО - СИМОНА.
Извинявай, ама, ти нямаш ли право на глас? Как така той много искал да го кръстите на него? Това дете да не е само негово? Седнете, поговорете и намерете компромисен вариант.
Не съм фен децата да са кръстени на баба/дядо/баща/майка... и т.н. После като се почнат едни претенции, едните се сърдят, другите са на 7-мото небе, ае нема нужда  Stop
Симона Симеонова... и последният да затвори вратата  ooooh!

# 19
  • Мнения: 9 439
Лелееее,абе спрете се ,бе хора!Това е име на детето за цял живот.
Само си представи Симона-Ивиан Симеонова (Петкова,Иванова,Петрова........) ooooh!
Интересно,на галено как ще и викате Мони,Иви,Сиви!Жива гавра с детето Shocked
Я,вземи послушай мъжа си и не си измисляй смешни имена Tired

# 20
  • Мнения: 11 747
Е, чак толкова крайно не е. Кристал, ти я нахока, все едно са решили Есмералда-Антоанета-Акико-Шехерезада да я кръстят. Идеята им е в рамките на обичйното.

# 21
  • Мнения: 1 092
Pina идеята им наистина е в рамките на обичайното, но факта, че всеки от тях тегли към едно от имената които ще образуват цялото име говори, че всеки ще се обръща към детето по различен начин... В крайна сметка детето няма да знае как се казва.

# 22
  • Мнения: 11 747
Е, чак да не знае как се казва...  Simple Smile Всеки човек, макар да има едно име, го наричат с най- различни умалителни и прякори и той реагира на всички. От съвсем малки децата са наричани с различни умалителни от единия комплект баба и дядо и от другия комплект. Особено ако са от различни краища на България - на един прост Иван може да му се вика Ваньо; Ив; Нако.... Все ще знае как се казва.
Съвсем отделен въпрос е, че нарцисизма на бащата и аз не го разбирам, но повечето не се възмущават от това, а от двойното име, което не е нечувано и невиждано, в крайна сметка.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз се "възмутих"  от нарцисизма, но определено повече ме изумява недомислянето в случаите,когати си съчиняваш несъществуващи имена - окончанията -иян; -иан в българсия език се използват предимно за образуване на мъжки имена - Стлиян, Илиян, Мариян и т.н.
Та на мен имената Ивиан/Ивиян ми звучат мъжки, да не говорим че ми напомнят някак си за Ян Бибиян.
Просто не схващам защо при толкова хубави имена трябва да се опитва да се оригиначничи и то със съмнителен успех newsm78

# 24
  • Мнения: 11 747
Да, гугъл вади някой си Ивиан Бенишев, но на този принцип Жаклин е мъжко име  Simple Smile  Изписано на латиница излиза, освен минералната вода,  мъжко американско име, но и женско френско име.

# 25
  • Мнения: 1 092
На мен името пък не ми е кой знае колко възмутително (въпреки, че съм по по традиционните имена), но си мисля, че за самото дете  то няма да е добре...
Вярно, че  може да се измислят различни умалителни имена, на едно и също, но както си ги научиш.. Аз съм Евгения и ми викат Женя.. Пробвали са се и по друг начин, но майка ми с добро и упорито отношение е научила родата да ми казва така. Ако бях обаче Мария-Евгения на двете си баби да речем как ще каже на баба Мария, да не нарича внучето си Мара, че галеното му е Женя? Защото конкретното дете е кръстено на двама човека и чрез него (детето) родата ще  си показва пристрастията към двамата на които е кръстено

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Не е задължително името да е двойно, за да има разлики в обръщенията на бабите. Познавам една Мирослава, на която едната баба и казва Мира, а другата Славка  Laughing

# 27
  • Мнения: 9 439
Е, чак толкова крайно не е. Кристал, ти я нахока, все едно са решили Есмералда-Антоанета-Акико-Шехерезада да я кръстят. Идеята им е в рамките на обичйното.

Що да съм я нахокала?
Просто я насочих да помисли върху трите(четирите) имена на детето и как ще му викат на галено!
В краен случай,като не стигат до консенсус няма да се казва нито Симона,нито Ивиан и всичките му там форми.

# 28
  • Мнения: 399
Аз имам приятелка Ивиана  Heart Eyes (разкошен човек!) така че съм пристрастна! Peace
Симона е хубаво име,но Ивиан ми харесва повече! Peace

Не харесвам идеята да се кръщават децата на родителите! Peace

А Ивая  Heart Eyes обсъждано ли е?  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 188
Няма да е зле да помислиш как ще се чувства детето като порасте и трябва да си каже името. Казвам го от личен опит, че си мразя  името ( незнам защо е било толкова важно да ме кръстят на дядо ми), въпреки че самият дядо си го обичам ( бабата, която е дала идеята за името също я обичам), но името не си понасям. Та съм много против децата да се кръщават на дядовци, баби, лели и т.н. и т.н. роди... Моето дете поради тази причина не съм го кръщавала абсолютно на никой  Peace

Общи условия

Активация на акаунт